Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012 жылғы 17 тамыздағы № 56 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 тамызда № 3-10-174 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 163 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 163 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасыларына – Халықаралық балалар күніне бір жолғы 20 мың теңге мөлшерінде;
2) ең төменгі зейнетақы және ең төменгі зейнетақыдан да төмен мөлшерде зейнетақы алушыларға – Халықаралық қарттар күніне бір жолғы 10 мың теңге мөлшерінде;
3) төмендегі I, II, III топтағы мүгедектердің санаттарына:
жалпы аурулардан, еңбекте мертігуден, кәсіби аурулардан мүгедек болғандарға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға, бала кезінен мүгедектерге;
мүгедектікке әскери қызметтен өту кезінде алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, аурудың салдарынан душар болған мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер қатарынан шыққан мүгедектерге, азаматтық немесе әскери мақсаттағы ядролық объектілердегі авариялардың зардаптарын жою кезінде не ядролық объектілердегі авариялық жағдайлар салдарынан мүгедек болған адамдарға;
әскери қызмет міндеттерін, арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметін (қызмет міндеттерін) атқаруға байланысты емес жазатайым жағдайдың салдарынан болған мертігу не әскери және қызметтік борышын орындауға байланысты емес ауру салдарынан мүгедек болған жағдайда әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлеріне, Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің басшы және қатардағы құрамының адамдары арасынан шыққан мүгедектерге – 3 мың теңге;
әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметті өткеру кезінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауыруы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлері, қызмет міндеттерін атқару кезінде Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің қызметкерлері арасынан шыққан мүгедектерге;
себеп-салдарлық байланысы анықталған жағдайда төтенше экологиялық жағдайлар, соның ішінде ядролық жарылыстар мен сынақтар кезіндегі радиациялық әсер етудің салдарынан және /немесе/ олардың зардаптарынан болған мүгедектерге.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 17 августа 2012 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 31 августа 2012 года № 3-10-174. Утратило силу решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 24 декабря 2013 года № 163
Сноска. Утратило силу решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 24.12.2013 № 163.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и подпунком 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) семьям, получающим государственную адресную социальную помощь на детей до 18 лет - единовременную помощь в размере 20 тысячи тенге к Международному дню защиты детей;
2) пенсионерам, получающим минимальную пенсию и пенсию ниже минимального размера - единовременную помощь в размере 10 тысячи тенге к Международному дню пожилых людей;
3) ежемесячную помощь в размере 3 тысячи тенге нижеследующим категориям инвалидов I, II, III группы:
инвалидам от общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания, детям-инвалидам до шестнадцати лет, инвалидам с детства, детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп;
инвалидам из числа военнослужащих срочной службы, инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы, лицам, инвалидность которых наступила при ликвидации последствий аварий на ядерных объектах гражданского или военного назначения либо в результате аварийных ситуаций на ядерных объектах;
инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов, лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при наступлении инвалидности вследствие увечья, полученного в результате несчастного случая, не связанного с исполнением обязанностей воинской службы, службы в специальных государственных органах (служебных обязанностей), либо заболевания, не связанного с выполнением воинского и служебного долга;
инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов), инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, сотрудников органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей;
инвалидам вследствие чрезвычайных экологических ситуаций, в том числе вследствие радиационного воздействия при проведении ядерных взрывов и испытаний и /или/ их последствий при условии установления причинно-следственной связи.

2. Аудандық мәслихаттың мына шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
«Халықтың әлеуметтік аз қамтылған санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 116 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-10-104 болып тіркелген, 2009 жылғы 4 маусымдағы № 23 «Темір» газетінде жарияланған);
«Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 116 «Халықтың әлеуметтік аз қамтылған санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 221 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-10-138 болып тіркелген, 2011 жылғы 25 ақпандағы № 8-9 «Темір» газетінде жарияланған).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат              Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                хатшысы
Б. ДӘНДІБАЕВ                    Н. ӨТЕПОВ

2. Признать утратившими силу решения районного маслихата:
«Об оказании социальной помощи социально малообеспеченным категориям населения» от 23 апреля 2009 года № 116 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-10-104, опубликованное 4 июня 2009 года в газете «Темір» № 23);
«О внесении изменения в решение районного маслихата от 23 апреля 2009 года № 116 «Об оказании социальной помощи социально малообеспеченным категориям населения» от 27 декабря 2010 года № 221 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-10-138, опубликованное 25 февраля 2011 года в газете «Темір» № 8-9).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                       Секретарь
районного маслихата                 районного маслихата
Б. ДАНДИБАЕВ                          Н. УТЕПОВ