Маңғыстау облысының агроөнеркәсiптік кешен саласында инновациялық жобаларды iрiктеудi ұйымдастыру қағидаларын бекiту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 03 қыркүйектегі N 213 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 қыркүйкте N 2155 тіркелді.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау ауыл шаруашылығы мәселелеріне жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б.Мұхаметжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы
Т. Қалжанұлы
03 қыркүйек 2012 жыл
Маңғыстау облысының
кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасының бастығы
Л.О. Олжабаева
03 қыркүйек 2012 жыл
Маңғыстау облысының
қаржы басқармасының бастығы
М.Б. Альбекова
03 қыркүйек 2012 жыл
Маңғыстау облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы
Ш.Л. Илмұханбетова
03 қыркүйек 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 03 қыркүйек № 213
қаулысымен бекітілген
Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 04.02.2021 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7 бабының 2 тармағының 10-1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Маңғыстау облысында агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру тәртібін белгiлейдi.
2. Осы қағидаларда келесідей ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен – ауыл шаруашылығы, балық шаруашылығы өнімдерін өндіруді, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және өткізуді, сондай-ақ тамақ өнеркәсібін, оларды қазіргі заманғы техникамен, технологиялық жабдықпен, ақшамен, ақпараттық және басқа да ресурстармен қамтамасыз ететін ілеспе өндірістер мен қызмет салаларын, ветеринариялық -санитариялық және фитосанитариялық қауіпсіздікті, ғылыми қамтамасыз ету мен кадрлар даярлауды қамтитын экономика салаларының жиынтығы;

Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 03 сентября 2012 года N 213. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 сентября 2012 года N 2155.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области, курирующего вопросы сельского хозяйства.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б.Мухамеджанов
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник областного управления
сельского хозяйства
Калжанулы Т.
03 сентября 2012 года
Начальник управления
Предпринимательства и промышленности
Мангистауской области
Ульжабаева Л.У.
03 сентября 2012 года
Начальник управления
финансов Мангистауской области
Альбекова М.Б.
03 сентября 2012 года
Начальник управления
экономики и бюджетного планирования
Мангистауской области
Ильмуханбетова Ш.Л.
03 сентября 2012 года
Утверждены
постановлением акимата
Мангистауской области
от 03 сентября 2012 года
№ 213
Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области
Сноска. Правила в редакции постановления акимата Мангистауской области от 04.02.2021 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) агропромышленный комплекс – совокупность отраслей экономики, включающих производство, заготовку, хранение, транспортировку, переработку и реализацию продукции сельского, рыбного хозяйства, а также пищевую промышленность, сопутствующие производства и сферы деятельности, обеспечивающие их современной техникой, технологическим оборудованием, деньгами, информационными и другими ресурсами, ветеринарно-санитарную и фитосанитарную безопасность, научное обеспечение и подготовку кадров;

2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері – агроөнеркәсіптік кешенде қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
3) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі - "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі және "Маңғыстау облысының балық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - бағдарламаның әкімшісі);
4) инновация – экономикалық тиімділікті арттыру мақсатында экологиялық қауіпсіздікті ескере отырып, жаңа немесе жетілдірілген өндірістер, технологиялар, тауарлар, жұмыстар мен қызметтер, техникалық, өндірістік, әкімшілік, коммерциялық сипаттағы ұйымдастырушылық шешімдер, сондай-ақ өзге де қоғамдық пайдасы бар нәтиже түрінде тәжірибелі іске асырылған жеке және (немесе) заңды тұлғалар қызметінің нәтижесі;
5) комиссия - өтінімдерді қабылдау/қабылдамау туралы шешім қабылдау үшін облыс әкімінің өкімімен бекітілген Маңғыстау облысы әкімдігінің жанындағы тұрақты жұмыс iстейтiн алқалы орган;
6) өтініш беруші - Бағдарлама әкімшісіне өтінімді берген, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін жеке немесе заңды тұлға;
7) өтінім - осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қажетті құжаттар қоса берілген белгіленген үлгідегі өтініш;
8) өзге де орындаушылар – өтініш берушінің инновациялық жобасын бірлесіп орындаушылар.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы әкімдігінің 19.09.2023 № 148 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2 - тарау. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі
3. Инновациялық жобаларды іріктеу Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешенінің келесідей салалық бағыттары бойынша жүргізіледі:
1) өсімдік шаруашылығы (оның ішінде, өсімдіктерді қорғау және қарантин);
2) мал шаруашылығы;
3) балық шаруашылығы;
4) ауыл шаруашылығын механизациялау;
5) ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу;
6) мал азығын өндіру технологиясы.
4. Бағдарлама әкімшісі конкурс өткізу басталғанға дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында, сондай-ақ бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ресми интернет – ресурсында өтініш берушілер арасында іріктеу жүргізілетіндігі туралы хабарландыруды жариялайды.
Хабарландыруда өтінімдерді тапсыру мерзіміне қосымша ақпараттар алу үшін Бағдарлама әкімшісінің байланыс ақпараты көрсетіледі.
5. Инновациялық жобаларды іріктеуге қатысу үшін Бағдарлама әкімшісіне өтініш берушілер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;

2) субъекты агропромышленного комплекса – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе;
3) администратор бюджетной программы - государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" и государственное учреждение "Управление рыбного хозяйства Мангистауской области" (далее – администратор программы);
4) инновация – результат деятельности физических и (или) юридических лиц, получивший практическую реализованный в виде новых или усовершенствованных производств, технологий, товаров, работ и услуг, организационных решений технического, производственного, административного, коммерческого характера, а также иного общественно полезного результата с учетом обеспечения экологической безопасности в целях повышения экономической эффективности;
5) комиссия - постоянно действующий коллегиальный орган при акимате Мангистауской области, утвержденный распоряжением акима области для принятия решений по одобрению/отклонению заявок;
6) заявитель – физическое или юридическое лицо, соответствующее требованиям настоящих Правил, предоставивший заявку администратору Программы;
7) заявка – заявление установленного образца с приложением необходимых документов, согласно требованиям настоящих Правил;
8) иные исполнители - соисполнители инновационного проекта заявителя.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Мангистауской области от 19.09.2023 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов производится по следующим отраслевым направлениям агропромышленного комплекса Мангистауской области:
1) растениеводство (в том числе, защита и карантин растений);
2) животноводство;
3) рыбоводство;
4) механизация сельского хозяйства;
5) переработка сельскохозяйственной продукции;
6) технология кормопроизводства.
4. Администратор программы не позднее 10 (десяти) рабочих дней до начала проведения конкурса публикует объявление о проведении отбора среди заявителей в средствах массовой информации, а также на официальном интернет - ресурсе администратора бюджетной Программы.
В объявлении для получения дополнительной информации к срокам предоставления заявок, указываются контактная информация администратора Программы.
5. Для участия в отборе инновационных проектов, администратору Программы заявителями предоставляются следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) осы Қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларына түсіндірме жазба;
3) осы Қағидаларға 3 қосымшаға сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру жоспары;
4) осы Қағидаларға 4 қосымшаға сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру шығыстарының сметасы;
5) инновациялық жобаларды іске асыруға қатысатын өтініш берушінің мамандарының түйіндемесі;
6) өтініш берушінің аграрлық бейінінің ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салаларды растайтын лицензияларының, патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, дипломдарының немесе басқа да құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқалары;
7) заңды тұлғалар үшін (қосымша):
заңды тұлғаның нотариалды куәландырылған құрылтай құжаттарының (жарғының және (немесе) құрылтай шартының) және ғылыми-зерттеу ұйымының аккредитациялау туралы куәлікгінің көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқалары;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) жөнінде анықтамасы;
салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екендігі туралы анықтамасы (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлем төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда);
банктердің, оның ішінде шетелдік банктердің қол қойылған және мөрімен, өтініш берушінің ағымдағы жағдайы туралы міндеттемелердің барлық түрлері бойынша ұзақ мерзімді берешегінің жоқтығы туралы анықтамаларының түпнұсқалары;
8) жеке тұлғалар үшін (қосымша):
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі, жеке кәсіпкердің құжаттарының көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқалары;
салық төлеушінің салық берешегінің бары немесе жоқтығы туралы анықтамасы.
6. Бағдарлама әкімшісі өтінімдерді қабылдау мерзімі өткен соң, 10 (он) жұмыс күні ішінде комиссия отырысын өткізеді
7. Өтінім құжаттармен қоса тікелей комиссияның және өтініш берушінің қатысуымен ашылады.
8. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептесулердің, негіздемелердің толықтығы мен нақтылығын қамтамасыз етеді.
9. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда, өтініш беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде анықталған сәйкессіздіктерді жояды, егер өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктерді жоймаған жағдайда өтінім кері қайтаруға жатады.
Пысықталған өтінімдер комиссиямен олар ұсынылған күннен 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмей қаралады.
3 - тарау. Комиссия туралы жалпы ереже, оның қызметін ұйымдастыру

2) пояснительная записка к мероприятиям инновационного проекта согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) план реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смета расходов реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) резюме специалистов заявителя, участвующих в реализации инновационного проекта;
6) нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов или других документов, подтверждающих в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля заявителя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
7) для юридических лиц (дополнительно):
нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава и (или) учредительного договора) и свидетельства об аккредитации научно - исследовательской организации юридического лица либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
справка об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
оригиналы справок банков, в том числе иностранных банков с подписью и печатью, о текущем состоянии заявителя об отсутствии долгосрочных задолженности по всем видам обязательств;
8) для физических лиц (дополнительно):
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, копии документов индивидуального предпринимателя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
справка об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика.
6. Администратор Программы после истечения срока приема заявок в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит заседания комиссии.
7. Заявка с документами вскрывается непосредственно в присутствии комиссии и заявителя.
8. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
9. При выявлении несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, заявитель в течение 5 (пяти) рабочих дней устраняет выявленные несоответствия, в случае если заявителем не устранены выявленные несоответствия заявка подлежит отклонению.
Доработанные заявки рассматриваются Комиссией не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты их представления.
Глава 3. Общие положения о комиссии, организация ее деятельности

10. Бағдарлама әкімшісі облыс әкімінің өкімімен бекітілетін комиссияны құрады.
11. Комиссия өз жұмысын ашықтық, жариялылық, алқалық және әділдік қағидаттарында ұйымдастырады. Комиссияның жалпы құрамы кемінде бес адамды құрайды.
12. Комиссияның жұмыс органы болып бағдарлама әкімшісі табылады.
13. Комиссия отырысының өткізілетін күні жөнінде өтініш берушіні хабардар ету, отырыстың күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды дайындау және отырыс өткеннен кейін хаттаманы ресімдеу комиссия хатшысымен жүзеге асырылады.
14. Комиссия отырысы оның құрамының жалпы санының үштен екісі қатысқанда заңды болып табылады. Шешім ашық дауыспен қабылданады және комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігінің дауыстары болған жағдайда қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып саналады.
4 - тарау. Өтінімдерді кешенді бағалау және іріктеу
15. Комиссия инновациялық жобалар бойынша өтінімдерді кешенді бағалауды жүргізуді қамтамасыз етеді. Кешенді бағалау мынадай критерийлер бойынша жүргізіледі:
1) сұралатын қаржыландырудың негізділігі;
2) қаржыны жұмсау бағыттарының, қаржыландыру көлемдерінің және басқа да параметрлерінің осы Қағидаларға сәйкес өтінімнің талаптарына сәйкестігі;
3) өңірдің агроөнеркәсіптік кешенін дамытуға іс-шараларын ықпал ету дәрежесі;
4) өтініш берушілердің құқықтық мәртебесінің, төлем қабілеттілігінің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі;
5) өтініш берушілердің біліктілігі мен техникалық жарақтандырылу деңгейінің іс-шаралардың мақсаттары мен міндеттеріне сәйкестiгi;
6) инновациялық жобаның экономикалық орындылығы;
7) жобаның инновациялығы.
16. Өтінімді кешенді бағалауды жүргізу барысында комиссия өтініш берушіден түсіндірме ақпарат сұратады, бағалауды сапалы жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында қажет болған кезде, тиісті біліктілігі бар мамандарды тартуы мүмкін. Өтінімдерді кешенді бағалау және іріктеу 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
17. Өтініш берушіге бас тартылады, егер:
1) өтініш берушімен осы Қағидалардың талаптарына дәйексіз немесе толық емес ақпаратты ұсынылса;
2) инновациялық жоба іске асырылатын орын облыстан тысқары жерде болса;
3) осы Қағидалардың 15-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
18. Өтінім кері қайтарылған жағдайда ұсынылған құжаттар өтініш берушіге себептері көрсетіле отырып қайтарылады.
19. Бағдарлама әкімшісі комиссияның қабылданған хаттамалық шешімінің негізінде, 10 (он) жұмыс күні ішінде қаржыландыруды немесе қаржыландырудан бас тарту туралы себептерін көрсете отырып ресми хабарландыруды жолдайды.

10. Администратор Программы создает комиссию, утверждаемым распоряжением акима области.
11. Комиссия организовывает свою работу на принципах открытости, гласности, коллегиальности и справедливости. Общий состав Комиссии составляет не менее пяти человек.
12. Рабочим органом Комиссии является администратор Программы.
13. Оповещение заявителя о дате проведения заседания Комиссии, подготовку предложений по повестке дня заседания, необходимых документов и оформление протокола после проведения заседания осуществляются секретарем Комиссии.
14. Заседания Комиссии является правомочным при присутствии двух третей от общего числа ее состава. Решения принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, в случае наличии большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя комиссии считается решающим.
Глава 4. Комплексная оценка и отбор заявок
15. Комиссия обеспечивает проведение комплексной оценки заявок по инновационным проектам. Комплексная оценка проводится по следующим критериям:
1) обоснованность запрашиваемого финансирования;
2) соответствие направлений расходования финансирования, объемов финансирования и других параметров требованиям заявки согласно настоящих Правил;
3) степень влияния мероприятий на развитие агропромышленного комплекса региона;
4) соответствие правового статуса, платежеспособности заявителей требованиям настоящих Правил;
5) соответствие квалификации и уровня технического оснащения заявителей целям и задачам мероприятий;
6) экономическая целесообразность инновационного проекта;
7) инновация проекта.
16. В ходе проведения комплексной оценки заявки комиссия может запрашивать у заявителя разъясняющую информацию, привлекать при необходимости специалистов соответствующей квалификации с целью обеспечения качественного проведения оценки. Комплексная оценка и отбор заявок проводится в течение 10 (десяти) рабочих дней.
17. Заявителю отказывает, если:
1) заявителем предоставлена неполная или недостоверная информация требованиям настоящих Правил;
2) место реализации инновационного проекта находится за пределами области;
3) несоответствие требованиям пункта 15 настоящих Правил.
18. При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю с указанием причины.
19. Администратор Программы на основании принятого протокольного решения комиссии, в течение 10 (десяти) рабочих дней отправляет официальное уведомление в финансировании или об отказе в финансировании с указанием причин.

20. Комиссияның қаражат беру туралы оң шешімі Бағдарлама әкімшісі үшін бөлінген қаражат есебінен іс-шараларды қаржыландыру бойынша негіз болып табылады.
21. Бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 5 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық жоба туралы шарт жобасын іріктеуден өткен өтініш берушіге жолдайды.
Инновациялық жоба туралы шарт жасау мерзiмi іріктеуден өткен өтініш берушіге шарттың жобасын жолдаған күннен бастап 1 (бір) айдан аспауы тиіс.
5 - тарау. Қаржыландыру және қаржыны игеру
22. Қаражат іріктеуден өткен өтініш берушіге іс-шараларды іске асыру жоспарына сәйкес төленеді. Төлем тәртібі және нысаны шарттың талаптарымен қарастырылады.
23. Қаражат қатаң түрде шартта қарастырылған нысаналы мақсатқа сәйкес пайдаланылады.
24. Аграрлық бейіндегі қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізу және тарату жөніндегі инновациялық жобалардың іс-шараларына жергілікті бюджеттен қаржыландыру сомасы және игеру мерзімі және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріндегі инновациялық агротехнологиялар нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес айқындалады, бірақ:
мерзімі бойынша - 48 (қырық сегіз) айдан;
сомасы бойынша - 50 (елу) миллион теңгеден аспауы тиіс.
25. Қаражат инновациялық жобаға қатысушы тараптардың болған салықтық және өзге де берешектерін жабуға пайдаланылмайды.

20. Положительное решение Комиссии по предоставлению средств является основанием для администратора Программы по финансированию мероприятий за счет выделенных средств.
21. Администратор Программы в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия решения о финансировании инновационного проекта, направляет заявителю, прошедший отбор проект договора об инновационном проекте по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Срок заключения договора об инновационном проекте не более 1 (одного) месяца со дня направления проекта договора заявителю, прошедший отбор.
Глава 5. Финансирование и освоение средств
22. Средства выплачиваются заявителю, прошедший отбор согласно плану реализации мероприятий. Порядок и форма оплаты предусматриваются условиями договора.
23. Средства используются строго в соответствии с целевым назначением, предусмотренным договором.
24. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия инновационных проектов по внедрению и распространению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах агропромышленного комплекса определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более:
по сроку - 48 (сорок восемь) месяцев;
по сумме - 50 (пятьдесят) миллионов тенге.
25. Средства не могут быть использованы на покрытие имеющейся налоговой и иные задолженности участвующих в инновационном проекте сторон.

26. Негізгі құрал-жабдықтарын, ауыл шаруашылығы жануарларын, генетикалық материалдарын, іс-шаралар нәтижелерін кеңінен таратуға басқада шығыс материалдарын (жанар-жағармай материалдары, тұқымдық материал, қосалқы бөлшектер және басқалар) сатып алумен, ғимараттар мен құрылыстарды ұстаумен байланысты шығындар іс-шараларды іске асыруға қатысушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің жеке қаражаттары есебінен жабылады.

26. Затраты, связанные с приобретением основных средств, сельскохозяйственных животных, генетического материала, других расходных материалов для масштабного тиражирования результатов мероприятий (горюче-смазочных материалов, семенной материал, запасные части и другие), содержанием зданий и сооружений, покрываются за счет собственных средств субъектов агропромышленного комплекса участвующих в реализации мероприятий.

27. Іске асыру жоспары бойынша жүзеге асырылған шығындардың бюджетке сәйкестігін тексеру мақсатында, Бағдарлама әкімшісі қажет болған жағдайда жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарының мамандарын тарта отырып, ағымдағы қаржылық мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
Барлық актілер, есептер мен қаржылық есептер іріктеуден өткен өтініш берушімен үш данада жасақталады, болған жағдайда инновациялық жобаның өзге де орындаушыларымен бұрыштама қойылады және Комиссиямен бекітеледі.
Іс-шаралардың іске асырылуына мониторинг жүргізу мақсатында қажет болған кезде, іріктеуден өткен өтініш беруші жергілікті атқарушы органның уәкілетті органдарының өкілдерінің іс-шаралар іске асырылып жатырған объектілерге кіруін қамтамасыз етуге, сондай-ақ, олардың ресми сұрауы бойынша іс-шараларды іске асыру процесіне тікелей қатысты барлық қажетті ақпараттарды ұсынуға міндетті.

27. В целях проверки соответствия осуществленных затрат по плану реализации, бюджету проекта администратор Программы, при необходимости с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг.
Все акты, отчеты и финансовый отчеты составляется в трех экземплярах заявителем, прошедший отбор, при наличии визируется иными исполнителями инновационного проекта и утверждаются Комиссией.
При необходимости, в целях мониторинга реализации мероприятий, заявитель, прошедший отбор обязан обеспечить доступ представителей уполномоченных органов местного исполнительного органа к объектам, на которых осуществляется реализация мероприятий, а также предоставление по их официальному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся процесса реализации мероприятий.

6 - тарау. Қорытынды ережелер
28. Алынған бюджеттік қаражаттар мақсаттан тыс пайдаланылған және ұсынылған жобаның келесі екі жыл ішінде Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешенінде таралуы анықталмаған жағдайда, осы қаражат Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалған тәртіппен қайтарылуға жатады.
Маңғыстау облысының
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
1 қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркеу нөмірі және күні (Бағдарлама әкімшісі қызметкерімен толтырылады)
2.
Іс-шараның атауы
3.
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу саласы (кіші саласы)
4.
Іс-шараның қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаты мен мәнін көрсету, жоба нәтижелерінің нақтылы қолданылуы, осындай жобаларды іске асыруға қатысу тәжірибесі)
5.
Жобаның ұзақтығы (айларда)
6.
Жобаның басталу және аяқталу күні
7.
Сұралатын қаражаттың сомасы (теңгемен)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық поштасының мекен-жайы
9.
Өтініш берушiнiң байланыс тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты, мекен-жайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның басшысы (ғылыми-зерттеу ұйымының қызметкері), (лауазымы, телефоны, факсы, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаларды іске асыруға қатысушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің атауы, мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық поштасы
Маңғыстау облысының
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
2 қосымша
Инновациялық жобаның іс-шараларына түсіндірме жазба
1. Инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шараның атауы.
2. Іс-шараның іске асырылатын жері: елді мекен.
3. Іс-шараның мақсаты және міндеттері (1 беттен аспауы тиіс).
4. Негізгі өтініш берушінің (ғылыми-зерттеу ұйымының) және іс - шараларға қатысушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қысқаша сипаттамасы (0,5 беттен аспауы тиіс):
- толық атауы;
- негізгі өтініш берушінің және іс-шараларға қатысушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қызметтерінің сипаттамасы;
- негізгі мамандар, олармен орындалатын жұмыстарының түрлері (түйіндеме және біліктілігін растайтын құжаттарын қоса);
- осы іс-шара шеңберінде басқада жобаларды іске асырғаны туралы ақпарат.
5. Іс-шаралардың негіздемесі: іс-шараны іске асырудың өзектілігі мен қажеттілігі, оның өңірдің агроөнеркәсіптік кешенін технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнімділігіне әсерінің сипаттамасы (0,5 беттен аспауы тиіс).
6. Іс-шараларды іске асыру шеңберінде орындалатын негізгі жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады, өндірісте пайдалану үшін, жобаны орындау барысында апробациялау және көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер мен технологиялар, нақты шаруашылық, аудан және облыс экономикасы үшін практикалық мәнін бағалау. Әрбір жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтілетін нәтижелерін, ресурстарға қажеттілікті, оның ішінде іс - шараларды іске асыруға қатысатын агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің базасында ғылыми әзірлемені (технологияны) енгізу және тарату жөніндегі ғылыми-зерттеу ұйымының әдіснамасын келтіру қажет (2,5 беттен аспауы тиіс)

Глава 6. Заключительные положения
28. В случае нецелевого использования полученных бюджетных средств и не обнаружение распространения предлагаемого проекта в течение следующих двух лет в агропромышленном комплексе Мангистауской области, эти средства подлежат возврату в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса Мангистауской
области
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора Программы)
2.
Название мероприятия
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта
4.
Краткое описание мероприятия (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Дата начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон, факс, адрес электронной почты заявителя
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник научно-исследовательской организации), (указывается должность, телефон, факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон, факс, электронная почта субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в реализации инновационных проектов
Приложение 2
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса Мангистауской
области
Пояснительная записка к мероприятиям инновационного проекта
1. Название мероприятия по реализации инновационного проекта.
2. Место реализации мероприятия: населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в мероприятии (не более 0,5 страницы);
- полное наименование;
- описание деятельности основного заявителя и субъектов агропромышленного комплекса участвующих в мероприятий;
- основные специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
- информация о реализации других проектов в рамках данного мероприятия.
5. Обоснование мероприятий: описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития в агропромышленном комплексе региона и производительности труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятий: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию научно - исследовательской организации по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта в агропромышленном комплексе, участвующего в реализации мероприятий (не более 2,5 страниц).

7. Нәтижелілігі: іс-шараның сандық және сапалық көрсеткіштері. Өтініш берушінің ұсыныстарында еңбек өнімділігін жақсартуға ықпал етудің нақты нәтижелері, өндіріс пен аудан (облыс) экономикасының тиімділігі көрсетілуі тиіс.
Инновациялық жобаны енгiзу жөнiндегi іс-шаралар жоспарын iске асырудың экономикалық тиімділігін бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып көрсету, облыстың агроөнеркәсіптік кешенін дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан iс-шараның мақсаттылығын негiздеу қажет (1,5 беттен аспауы тиіс).
8. Экологиялық бағалау іс-шараны іске асырудың өңірдің қоршаған ортасына және табиғи ресурстарына әсерін (қанағаттандырарлық, бейтарап немесе жағымсыз) қамтуы тиіс. Жағымсыз әсер еткен жағдайда мұндай әсерді жеңілдету үшін не жасалатындығы көрсетілуі қажет (0,5 беттен аспауы тиіс).
9. Тәуекелдер: іс-шараны табысты аяқтаудың негізгі тәуекелдері және мұндай тәуекелдерді еңсеру жөніндегі шаралар (0,5 беттен аспауы тиіс).
10. Жобаның өмірге икемділігі: инновациялық жоба шеңберінде қаржыландыру аяқталғаннан кейін іс-шараларды іске асыруға қатысушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілері өндірісінің орнықтылығын қамтамасыз ету үшін қабылданатын шараларды сипаттау қажет (0,5 беттен аспауы тиіс).
Маңғыстау облысының
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
3 қосымша
Инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру жоспары (атауын көрсету керек)
Жұмыс түрі
Күтілетін нәтижелер (жылдар бойынша)
1- тоқсан
2- тоқсан
3- тоқсан
4- тоқсан
1.
2.
Маңғыстау облысының а
гроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
4 қосымша
Инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру шығындарының сметасы (атауын көрсету керек) мың теңге
Шығыстар баптары
Өлшем бірлігі
Бағасы
Құны
Соның ішінде айлар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Еңбекақы
1.1.
1.2.
2.
Іссапар шығыстары
3.
Кеңсе шығыстары
4.
Көлік шығыстары
5.
Басқа шығыстары (көрсетілсін)
5.1.
5.2.
6.
Тікелей шығыстары жинағы
7.
Қосымша шығыстары
Барлығы:
Ескертпе: Әр жылға іс-шараны iске асыру бөлек көрсетіледі және өтініш берушілердің өз қаражаты мен бюджеттік қаражаттарынан қаржыландырылатын шығыстары (бар болғанда) бөлек көрсетіледі.
Маңғыстау облысының
агроөнеркәсіптік кешен
cаласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
5 – қосымша
Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі үлгі шарт
"Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі" атынан, бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын, Ереженің негізінде әрекет ететін, ____________ бір тараптан, және бұдан әрі - Орындаушы деп аталатын, ___________атынан, Жарғының негізінде әрекет ететін __________ екінші тараптан, "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің 20___ жылғы "___"_____ №____ бұйрығын басшылыққа ала отырып, инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша осы Шартты жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:

7. Результативность: количественные и качественные показатели мероприятия. В предложениях заявителя должны указать конкретные результаты влияния на улучшение производительности труда, эффективности производства и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации плана мероприятий по внедрению инновационного проекта в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятий с точки зрения развития агропромышленного комплекса области, ситуации на аграрном рынке (не более 1,5 страниц).
8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния реализации мероприятия на окружающую среду и природные ресурсы региона (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).
10. Жизнеспособность проекта: необходимо описать меры, которые будут предприняты для обеспечения устойчивости производства субъектов в агропромышленном комплексе, участвующих в реализации мероприятия, после завершения финансирования в рамках инновационных проектов (не более 0,5 страницы).
Приложение 3
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса Мангистауской
области
План реализации мероприятий инновационного проекта (указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (по годам)
1- квартал
2- квартал
3- квартал
4- квартал
1.
2.
Приложение 4
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса Мангистауской
области
Смета расходов реализации мероприятий инновационного проекта (указать название) тысяч тенге
Статьи расходов
Единица измерения
Цена
Стоимость
в том числе по месяцам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Заработная плата
1.1.
1.2.
2.
Командировочные расходы
3.
Канцелярские расходы
4.
Транспортные расходы
5.
Другие расходы (указать)
5.1.
5.2.
6.
Итого прямых расходов
7.
Дополнительные расходы
Итого:
Примечание: указывается отдельно на каждый год реализации мероприятия и указывается отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса Мангистауской
области
Типовой договор по внедрению и распространению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса Мангистауской области
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области", именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице _____________, действующего на основании Положения ____________, с одной стороны, и _______________, именуемый дальнейшем Исполнитель, в лице директора _______________, действующего на основании Устава, с другой стороны, руководствуясь приказа государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" от "___" _______ 20 __ г № ___, заключили настоящий Договор по внедрению и распространению инновационного проекта и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңына сәйкес Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешен саласындағы инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша атқарылатын жұмыстарды Тапсырыс берушi мiндеттейдi, ал Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағдарлама: ___________________________________
Бағыты: ___________________________________
Тақырыбы: ___________________________________
1.2. Орындаушы ___________________________________инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайларында қызмет көрсетуге міндеттенеді:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
"______________________________________________" жеке және заңды тұлғамен әзірленген және осы келісім шарттың 1.4 тармағының ажырамас бөлігі болып саналатын_____________________ инновациялық жобаға сәйкес.
1.3. 20___ жыл iшiнде Орындаушының қызметтер көрсету мерзiмі.
1.4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) осы шарттың 2-бөлімінде баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы (техникалық ерекшелік);
3) шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актісі (осы Шартқа 1-қосымша).
4) шарт бойынша ұсынылған нысаналы бюджеттік қаражаттарының пайдалануы туралы қаржылық есеп (осы Шартқа 2-қосымша);
5) аралық есептің нысаны (осы Шартқа 3-қосымша);
6) қорытынды есептің нысаны (осы Шартқа 4-қосымша).
1.5. Көрсетілетін қызмет Тапсырыс берушi мен Орындаушының арасында қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейiн көрсетілген болып есептеледi.
2. Біліктілік сиппаттары бойынша инновациялық жобаның сиппаттамасымен экономикалық көрсеткіштері
2.1. Жұмыстың бағыты.
2.2. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық ).
2.3. Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешенінде қолданылатын саласы.
2.4. Енгiзу мен таратудың түпкілікті нәтижесі.
2.5. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Орындаушы міндетті:
1)__________________________________________________________ инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес тиісінше сапалы қызметтер көрсетуге;

1. Предмет договора
1.1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и распространению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса Мангистауской области, выполняемые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе 019 "Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта".
Программа: _______________________________________________
Направление: ________________________________________________
Тема: ____________________________________________________
1.2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и внедрению инновационного проекта____________________________________
________________________________________________________________________________в производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом__________________________, разработанным физическим или юридическим лицам "__________________", и являющимся неотъемлемой частью пункта 1.4 настоящего Договора.
1.3. Срок оказания услуг исполнителем в течение 20__ года.
1.4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (техническая спецификация), изложенная в разделе 2 настоящего Договора;
3) акт приема-сдачи оказанных услуг по договору (приложение 1 к настоящему Договору);
4) финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору (приложение 2 к настоящему Договору);
5) форма промежуточного отчета (приложение 3 к настоящему Договору);
6) форма заключительного отчета (приложение 4 к настоящему Договору).
1.5. Услуга считается оказанной после подписания акта приема-сдачи услуги между Заказчиком и Исполнителем.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
2.1. Направление работы.
2.2. Научно-технический уровень (новизна).
2.3. Область применения агропромышленного комплекса Мангистауской области.
2.4. Окончательный результат внедрения и распространения.
2.5. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
3.1. Исполнитель обязан:
1) оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по реализации инновационного проекта ____________________________________________;

2) осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде көрсетуге;
3) егер қызмет көрсету барысында Орындаушымен осы Шарттың талаптарының бұзушылықтары, барлық анықтаған кемшiлiктері Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн түзетуге;
4) көрсетілген мерзімде Тапсырыс берушіге осы Шарттың 4-қосымшасына сәйкес қорытынды есепті ұсынуға.
3.2. Тапсырыс беруші құқылы:
1) орындаушымен атқарылатын жұмыстардың барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай тексеруге;
2) тапсырыс берушінің Шартты орындаудан бас тартуы туралы хабарламасын алғанға дейін орындалған көрсетілетін қызметтердің бір бөлігінде бара-бар белгіленген бағаны төлеп, орындалған жұмыстардың актісіне қол қойылғанға дейін кез келген уақытта Шартты орындаудан бас тартуға.
4. Шарттың жалпы сомасы және төлеу шарттары
4.1. Шарттың жалпы сомасы қызметтер көрсетумен байланысты барлық шығындардың құнын қоса алғанда, барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді ескере отырып, _____________ теңгені құрайды (жазбаша).
4.2. Төлеу шарттары:
1) тапсырыс беруші осы Шарт қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5 банктік күн ішінде Шарт сомасының 30 % көлеміндегі соманы алдын ала төлейді;
2) келесі төлем ай сайын нақты көрсетілген қызметтер бойынша Орындаушымен ұсынылған көрсетілген қызметтерге шот-фактурасы мен қабылдау-тапсыру актісі негізінде аванс толық өтелгеннен кейін жүргізіледі.
4.3. Қаржыландыру көзі: _____________ жергілікті бюджет.
4.4. Орындаушы өзінде бухгалтерлік есепті және орындалған жұмыстың нақты құны бойынша талдауды жүргізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
5.1. Орындаушы Тапсырыс берушіге Маңғыстау облысының агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастырудың бекітілген қағидаларына сәйкес инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау кезеңдерінде Орындаушымен ресімдеуіне және тапсыруына жататын ғылыми-техникалық және өзге де құжаттаманы бере отырып, инновациялық жобаны тарату және енгізу жөнінде жүргізілген жұмыстар туралы тоқсан сайынғы аралық есепті осы Шарттың 3-қосымшасына сәйкес ұсынуға міндеттенеді.
5.2. Орындаушы Тапсырыс берушіге нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есебін осы Шарттың 2-қосымшасына сәйкес беруге міндеттенеді.
5.3. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есебін осы Шарт орындалғаннан кейін __________ жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей осы Шарттың 4-қосымшасына сәйкес беруге міндеттенеді.

2) оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 1.3. настоящего Договора;
3) безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено нарушение требования настоящего Договора;
4) в указанный срок представить Заказчику заключительный отчет согласно приложению 4 к настоящему Договору.
3.2. Заказчик имеет право:
1) проверять ход и качество работы, выполняемой исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность;
2) отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта выполненных работ, оплатив исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
4.1. Общая сумма договора составляет ___________ тенге, включая (прописью) стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
4.2. Условия оплаты:
1) заказчик осуществляет предоплату 30 % от суммы договора, в течение 5 банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства;
2) последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта приема-сдачи оказанных услуг.
4.3. Источник финансирования: местный бюджет _______________.
4.4. Исполнитель обязуется обеспечить у себя проводить бухгалтерский учет и анализ по фактической стоимости выполненной работы.
5. Порядок сдачи и приема работ
5.1. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного проекта в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Мангистауской области согласно приложению 3 к настоящему Договору.
5.2. Исполнитель обязуется представить Заказчику финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств согласно приложению 2 к настоящему Договору.
5.3. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года согласно приложению 4 к настоящему Договору.

5.4. Орындаушы Тапсырыс берушіге ___________ жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірмей орындалған жұмыстардың актісін осы Шарттың 1-қосымшасына сәйкес береді.
5.5. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен бұрын жұмыстарды қабылдауға және ақысын төлеуге құқылы.
5.6. Жұмыстың келеңсіз кері нәтижесін алуға немесе Орындаушының жұмыстарды бұдан әрі жүргізуі мақсатқа сай болмауына жол берілмейді.
6. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайда, тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген талаптар мен тәртіпте жауапты болады.
6.2. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Орындаушының ұсынған қызметтеріне байланысты Шартқа ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер енгізуге рұқсат етілмейді.
6.3. Белгіленген уақытта жұмыс орындалмаған жағдайда, Орындаушы бюджетке мерзімінен кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Шарттың жалпы сомасының 0,03 % мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
7.1. Орындаушының тарапынан осы Шартта көзделмеген жағдайда тәртіп бұзылғаны анықталса, осы Шарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайларда Орындаушының осындай негізбен осы Шарттың бұзылуына байланысты шығындарды өтеуді Тапсырыс берушіден талап етуге құқығы жоқ.
7.2. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты барлық келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер жүргізу үдерісінде шешу үшін барлық күш-қайратын жұмсауы тиіс.
7.3. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталған күннен кейін 21 күн ішінде тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенің шешілуін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етуге құқылы.
8. Өзге де жағдайлар
8.1. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жасалады.
8.2. Осы Шарт үш дана болып жасалды. Үш дана бірдей және бірдей күші бар.
8.3. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама хат, жеделхат немесе электронды пошта арқылы жолдайды, кейін түпнұсқасын береді.
8.4. Форс-можорлық жағдайларды қоспағанда, егер өтініш беруші Шартта көзделген мерзімде қызметтерді ұсына алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Шарт шеңберіндегі өзінің құқығына нұқсан келтірместен, мерзім өткізілген әрбір күн үшін Шарт құнының 0,1 % мөлшерінде соманы тұрақсыздық айыбының қосымша түрінде Шарт бағасынан шегере алады.
8.5. Егер Шартты орындаудың кешіктірілуі форс-мажорлық жағдайлардың салдарынан болып табылса, оның талаптарды орындалмағаны үшін Өтініш беруші тұрақсыздық айыбының төленуіне немесе Шарттың бұзылуына жауапты болмайды.

5.4. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15 декабря ______ года согласно приложению 1 к настоящему Договору.
5.5. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.
5.6. Получение отрицательного результата работ или нецелесообразности дальнейшего проведения работы Исполнителем не допускается.
6. Ответственность сторон
6.1. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
6.3. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,03 % от общей суммы договора за каждый просроченный рабочий день.
7. Порядок разрешения споров
7.1. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких случаях Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с расторжением настоящего Договора по данным основаниям.
7.2. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
7.3. Если в течение 21 дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Прочие условия
8.1. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
8.2. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую силу.
8.3. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, или электронной почты с последующим предоставлением оригинала.
8.4. За исключением форс-мажорных условий, если Заявитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 % от цены Договора за каждый день просрочки.
8.5. Заявитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.

8.6. Осы Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" өтініш берушінің тарапынан бақылауға бағынбайтын қателігіне немесе салдыр - салақтығына қатысы жоқ сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар, әскери қимылдары, табиғи немесе дүлей апаттар, індет, карантин және қызметтерді көрсетуге эмбарго сияқты алайда шектелмеген әркеттерді қамтиды.
8.7. Форс-мажорлық жағдай пайда болған кезде өтініш беруші осындай мән-жайларды және олардың себептері туралы дереу бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жазбаша түрде хабарлама жолдауы тиіс. Егер бюджеттік бағдарлама әкімшісінен басқада жазбаша нұсқаулық келмесе, өтініш беруші Шарт бойынша өз міндеттемесін орындау орындылығына қарай, жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайларға байланысы жоқ балама тәсілдерін іздестіруді жүргізеді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері
Тапсырыс беруші: _______________ Орындаушы: _______________
(қолы)                         (қолы)
мөр орны                        мөр орны
20__ жылғы "____"___ № ______Шартқа
1 – қосымша
20___ жылғы "____" __________ №______ шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау - тапсыру Актісі
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________ негізінде Тапсырыс берушінің атынан әрекет
етуші, _____________________ бір тараптан және ____________________________________________ атынан,
Жарғы негізінде әрекет етуші бірінші басшысы _____________________________________________________
екінші тараптан, 20___ "____" __________ №______ Шартқа сәйкес 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және
енгізу жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша Тапсырыс беруші мынадай
көрсетілген қызметтерді қабылдағанын растаймыз:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) құны ________
____________________________________________________ құрайды.
(Сома санмен және жазбаша, валюта атауы)
Барлық салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда.
Жұмыстар (қызметтер) сапалы орындалған және Шарттың талаптарын қанағаттандырады. Тараптардың бір біріне
қоятын талаптары жоқ.
__________________ _______             __________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
мөр орны                              мөр орны
20__ жылғы "____"___ № ______Шартқа
2 – қосымша
20___ жылғы "___" __________ № _____ шарт бойынша ұсынылған нысаналы бюджеттік қаражатты пайдалануы туралы қаржылық есеп
Смета бойынша шығыстар баптарының атауы
Смета бойынша бюджеттік қаражаттың сомасы
Жұмсалған сома
Қаражат қалдығы
Растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Ескертпе: мақсатты пайдаланылғанын растайтын құжаттардың көшірмесін қоса беру қажет.
20__ жылғы "____"___ № ______Шартқа
3 – қосымша
Аралық есептің нысаны
Есеп күні
Өтініш берушінің және болған жағдайда серіктесінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының нөмірі мен берілген күні (бар болған жағдайда)
Растайтын құжаттар және фото (видео)
Ескертпе: аралық есеп нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
20__ жылғы "____"___ № ______Шартқа
4 – қосымша
Қорытынды есептің нысаны
Есеп күні
Өтініш берушінің және болған жағдайда серіктесінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының нөмірі мен берілген күні (бар болған жағдайда)
Растайтын құжаттар және фото (видео)
Ескертпе: қорытынды есеп нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.

8.6. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Заявителя, не связанное с просчетом или небрежностью Заявителя и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на предоставления услуг.
8.7. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Заявитель должен незамедлительно направить администратору бюджетной программы письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от администратора бюджетной программы не поступает иных письменных инструкций, Заявитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик: _______________ Исполнитель: _______________ (подпись) (подпись)
место печати место печати
Приложение 1 к Договору
от "___" _______20___ года № _____
Акт приема - сдачи оказанных услуг по договору №____от "___" _____ 20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ____________________,
действующего на основании_________________________, с одной стороны, и
___________________________ в лице первого руководителя
__________________________________________, действующего на основании
Устава, с другой стороны, подтверждаем, что в соответствии с Договором от
"___" _______20__г. №_______, Заказчик принял следующие услуги по бюджетной программе 019
"Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта":
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет______
____________________________________________________________________ (Сумма цифрой и прописью, наименование валюты)
Включая все налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям
Договора. Стороны претензий друг к другу не имеют.
_____________________ _________ ______________________ __________ (фамилия, имя, отчество) (подпись) (фамилия, имя, отчество) (подпись)
место печати место печати
Приложение 2 к Договору
от "___" _______20___ года № _____
Финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору от "___" ___________ 20____ __ года №______
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете
Израсходованная сумма
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Примечание: необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое использование.
Приложение 3 к Договору
от "___" _______20___ года № _____
Форма промежуточного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя и при наличии партнера
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Подтверждающие документы и фото (видео)
Примечание: форма промежуточного отчета заполняется в зависимости от специфики финансирования.
Приложение 4 к Договору
от "___" _______20___ года № _____
Форма заключительного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя и при наличии партнера
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Подтверждающие документы и фото (видео)
Примечание: форма заключительного отчета заполняется в зависимости от специфики финансирования.