Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге арналған салық мөлшерлемері туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012 жылғы 25 шілдедегі № 60 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 тамызда № 9-1-198 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2018 жылғы 15 мамырдағы № 243 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 15.05.2018 № 243 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімінің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "ставкалары" деген сөз "мөлшерлемелері" деген сөзбен ауыстырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 13.08.2015 № 348 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 381-бабына, 386-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтер) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері мөлшерінің ұлғаюы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелері қолданылатын Қостанай қаласы жақын жатқан елді мекен болып айқындалсын.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы
Н. Халықов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ Н. Дорошок
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлігі Салық комитетінің
Қостанай облысы бойынша Салық
департаментінің Қостанай облысы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекеме бастығының
міндеттерін атқарушы
____________ Қ. Мензарипов
Мәслихаттың
2012 жылғы 25 шілдедегі
№ 60 шешіміне қосымша 1
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
1
Ашық түрдегі жер үсті автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Жабық түрдегі жер үсті бірқабатты автотұрақтар, жер асты бірқабатты автотұрақтар
2 санат
3
Жабық түрдегі пандустары (рампалары) бар немесе механикаландырылған қондырғаларды қолданылатын жер үсті көпқабатты автотұрақтар, пандустары (рампалары) бар немесе механикаландырылған қондырғаларды қолданылатын көпқабатты жер асты автотұрақтар
3 санат
Мәслихаттың
2012 жылғы 25 шілдедегі
№ 60 шешіміне қосымша 2
Автотұрақтар (паркингтер) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері мөлшерінің ұлғаюы
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 13.08.2015 № 348 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Ұлғайтылған базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшерлері
1
1 санат
10 есе
2
2 санат
9 есе
3
3 санат
8 есе

О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинг)
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 25 июля 2012 года № 60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 августа 2012 года № 9-1-198. Утратило силу решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15 мая 2018 года № 243
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.05.2018 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 381, пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 10 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Костанай близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Костанайского
городского маслихата
Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
___________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
___________ Н. Дорошок
Исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Костанай Налогового
департамента по Костанайской области
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
__________ К. Мензарипов
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 июля 2012 года № 60
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
1
Надземные автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Надземные одноярусные автостоянки закрытого типа, подземные одноярусные автостоянки
2 категория
3
Надземные, многоярусные автостоянки закрытого типа с пандусами (рампами) или с применением механизированных устройств, подземные многоярусные автостоянки с пандусами (рампами) или с применением механизированных устройств
3 категория
Приложение 2
к решению маслихата
от 25 июля 2012 года № 60
Размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Размеры увеличения базовых ставок налога
1
1 категория
в 10 раз
2
2 категория
в 9 раз
3
3 категория
в 8 раз