Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 112 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 3980 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 қазандағы № 182 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 25.10.2013 № 182 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні "Меңдіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген болса, сондай-ақ табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда 6 және одан да көп ай жұмыс істеген (қызмет атқарған) тұлғаларға, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастары үшін, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуды жалғастыратын, халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына жататын жастар үшін, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 19 декабря 2012 года № 112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2013 года № 3980. Утратило силу решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25 октября 2013 года № 182
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25.10.2013 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь:
1) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Мендыкаринского района" (далее - уполномоченный орган по вопросам занятости), а также лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, лицам проработавшим (прослужившим) 6 и более месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;
4) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
5) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, молодежи относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования;

6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын, 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) барлық топтағы мүгедектерге, табысын есепке алмай, нақты шығындар бойынша шұғыл емдеуге, бір жолғы, 50 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;
9) өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, бір жолғы, 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) барлық топтағы мүгедектерге, табысын есепке алмай, нақты шығындар бойынша емделу орнына баруына және қайта оралуына, біржолғы.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Күші жойылды деп танылсын:
1) 2011 жылғы 28 қазандағы № 497 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-15-160 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 1 желтоқсанда № 48 "Меңдіқара үні" аудандық газетінде жарияланған);
2) 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 36 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-15-173 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 1 желтоқсанда № 17 "Меңдіқара үні" аудандық газетінде жарияланған);
3) 2012 жылғы 24 шілдедегі № 71 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-15-179 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 1 желтоқсанда № 34 "Меңдіқара үні" аудандық газетінде жарияланған).
4.Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Н. Өтеулина
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        В. Леонов
КЕЛІСІЛДІ:
"Меңдіқара ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ В. Гребенюк
"Меңдіқара ауданының
экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ Г. Айсенова
Мәслихаттың

6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды, ежемесячно, в размере 6 месячных расчетных показателей;
7) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны на бытовые нужды, ежемесячно, в размере 3 месячных расчетных показателей;
8) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам, единовременно, не более 50 месячных расчетных показателей;
9) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, единовременно, в размере 7 месячных расчетных показателей;
10) инвалидам всех категорий без учета доходов, на проезд к месту лечения и обратно по фактическим затратам, единовременно.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу:
1) решение от 28 октября 2011 года № 497 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-15-160, опубликовано 1 декабря 2011 года № 48 в районной газете "Меңдіқара үні";
2) решение от 12 апреля 2012 года № 36 "О внесении изменений в решение маслихата от 28 октября 2011 года № 497 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-15-173, опубликовано 26 апреля 2012 года № 17 в районной газете "Меңдіқара үні";
3) решение от 24 июля 2012 года № 71 "О внесении изменений в решение маслихата от 28 октября 2011 года № 497 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-15-179, опубликовано 23 августа 2012 года № 34 в районной газете "Меңдіқара үні".
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Н. Утеулина
Секретарь районного
маслихата                                  В. Леонов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел
занятости и социальных
программ Мендыкаринского района"
___________ В. Гребенюк
Начальник государственного
учреждения "Отдел
экономики и бюджетного
планирования
Мендыкаринского района"
__________ Г. Айсенова
Приложение
к решению маслихата

2012 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 112 шешіміне
қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті
алу үшін қажетті құжаттар
ТІЗБЕСІ
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 19.02.2013 № 120 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған алушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, кәмелетке толмаған алушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы мәслихатының 19.02.2013 № 120 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.;
4) алушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) алушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, оның жеке басын куәландыратын құжат және заңды өкілдің өкілеттігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні "Меңдіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - жұмыспен қамту мәселелер жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген болса, сондай-ақ табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, алушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда 6 және одан да көп ай жұмыс істеген (қызмет атқарған) тұлғаларға:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
4) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табысын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болғанын растайтын тиісті медициналық ұйымнан анықтама;

от 19 декабря 2012 года
№ 112
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"
Сноска. Приложение с изменением, внесенным решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 19.02.2013 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Обязательные документы:
1) заявление получателя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) исключен - решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 19.02.2013 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя;
6) при обращении законного представителя получателя, прилагаются документ, удостоверяющий его личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительные документы:
1) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Мендыкаринского района" (далее - уполномоченный орган по вопросам занятости), а также для лиц из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах получателя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
2) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
3) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, а также лицам проработавшим (прослужившим) 6 и более месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
4) для лиц больных заразной формой туберкулеза, выписанных из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении получателя;

5) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастары үшін, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуды жалғастыратын, халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына жататын жастар үшін, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге:
жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастары үшін, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға алушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына жататын жастар үшін алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшерін және оқу орнын растайтын құжат;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына тұрмыстық қажеттіліктерге:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
8) барлық топтағы мүгедектерге, табысын есепке алмай, нақты шығындар бойынша шұғыл емдеуге:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
шұғыл емделуге мүгедек алған нақты шығындарды растайтын құжат;
9) өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге:
отбасының (азаматтың) табысын растайтын құжат;
10) барлық топтағы мүгедектерге, табысын есепке алмай, нақты шығындар бойынша емделу орнына баруына және қайта оралуына:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
емделуде болғанын растайтын тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
емделу орнына баруға және қайта оралуына мүгедектің нақты шығындарын растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.
4. Осы шешімнің 1) тармағының 1) тармақшасымен көзделген жағдайда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жұмыссыз ретінде тіркелгендігін тексереді.

5) для молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, молодежи относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организации образования:
для молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, сведения о доходах получателя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
для молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения, документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
6) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
7) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
8) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий фактические затраты понесенные инвалидом на оперативное лечение;
9) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды:
документ, подтверждающий доход семьи (гражданина)
10) для инвалидов всех категорий без учета доходов, на проезд к месту лечения и обратно:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении получателя;
документ, подтверждающий фактические затраты инвалида на проезд к месту лечения и обратно;
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 1 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработного.