Алматы қаласының білім саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 4/1097 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 ақпанда N 966 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 14 шілдедегі N 3/587 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 14.07.2014 N 3/587 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) «Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша қосымша бiлiм беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) «Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
4) «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
5) «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
6) «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
7) «Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
8) «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
9) «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 28 декабря 2012 года N 4/1097. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 5 февраля 2013 года за N 966. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14 июля 2014 года N 3/587
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14.07.2014 N 3/587.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам»;
2) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования»;
3) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования»;
4) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»;
5) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования»;
6) регламент государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования»;
7) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования»;
8) регламент государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования»;
9) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования»;

10) «Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
11) «Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Сейдумановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі              А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Білім
басқармасының бастығы               Р. Шимашева
Келісілді:
Алматы қаласы
әкімінің орынбасары                 С. Сейдуманов
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің меңгерушісі               М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі           А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1097 қаулысымен бекітілді
"Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi
балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы
бiлiм беру ұйымдарына қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызметтерi;
2) ПМПК - психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес;
3) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
4) уәкiлеттi орган - бiлiм беру саласындағы атқарушы орган.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

10) регламент государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании»;
11) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Сейдуманова.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                А. Есимов
Вносит:
Начальник Управления
образования города Алматы         Р. Шимашева
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                     С. Сейдуманов
Заведующий отделом контроля за
соблюдением качества
предоставления государственных
услуг                             М. Суюндуков
Заведующая юридическим отделом
аппарата акима города Алматы      А. Касымова
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1097
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в специальные
организации образования детей с ограниченными
возможностями для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования для детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) ПМПК – психолого-медико-педагогическая консультация;
3) получатель государственной услуги – физические лица, нуждающиеся в государственной услуге;
4) уполномоченный орган – исполнительный орган в области образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласының арнайы бiлiм беру ұйымдарымен көрсетiледi.
4. Мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт), сонымен қатар Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-III "Бiлiм туралы" Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 3 ақпандағы № 100 қаулысымен бекітілген "Арнаулы бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiне" сәйкес iске асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң аяқталу нысаны бiлiм беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауабы болып табылады.
7. Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен жүргiзiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайттарынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
құжаттарды қарау өтiнiш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға - 7-18 жас аралығындағы мүмкiндiгi шектеулi балаларға көрсетiледi.
11. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күнделiктi сағат 08.00-ден бастап 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызметтi алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негiз болады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.

3. Государственная услуга оказывается специальными организациями образования для детей с ограниченными возможностями города Алматы, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), статьей 16 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-III «Об образовании», Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями», «Типовыми правилами деятельности специальных организаций образования», утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 03 февраля 2005 года № 100.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга по предоставлению начального, основного среднего и общего среднего образования проводится за счет средств местного бюджета.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях образования, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
10. Государственная услуга предоставляется физическим лицам - детям с ограниченными возможностями в развитии от 7 до 18 лет.
11. Государственная услуга оказывается ежедневно с 08.00 до 18.00 ч. с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Получатель государственной услуги предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.

14. Бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген барлық құжаттарды алғаны туралы өтiнiштi қабылдау нөмiрi мен күнi, құжатты қабылдап алған комиссия мүшесiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген қолхат береді;
3) білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық шығару үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшысына тапсырады.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Қабылданған шешімдер және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағымдану тәртiбi
17. Уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану қажет болған жағдайда, мемлекеттiк қызметтi алушының заңды өкiлi осы Регламенттің 2-қосымшасында мекенжайлары көрсетiлген уәкілетті органға хабарласуына болады.
18. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
19. Егер заңды өкiл қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғарғы инстанцияның қарауын қажет етсе, заңды өкiл шағымын жазбаша түрде Астана қаласы, Орынбор көшесi, 8, 11-кiреберiс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне жiберуiне болады.
20. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижесiмен келiспеген жағдайда, мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
21. Шағымдану кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушының арызы қажет.
22. Қабылданған шағымдар уәкiлеттi органның кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi
балалардың құжаттарын қабылдау және
арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан мекенжайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1
Алматы қаласы Бiлiм басқармасының «Есту қабілеті нашар балаларға (естімейтін балаларға) арналған № 1 арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Торайғыров көшесі, 1,

14. Ответственное лицо организации образования:
1) принимает документы;
2) выдает получателю государственной услуги расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
3) передает принятые документы руководителю организаций образования для издания приказа о зачислении в организацию образования.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо организации образования;
2) первый руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
6. Порядок обжалования
17. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц законный представитель получателя государственной услуги вправе обратиться в уполномоченный орган соответствующего местного исполнительного органа, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
18. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в рабочие дни согласно установленному графику работы.
19. Если законный представитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанции, законный представитель направляет жалобу в письменном виде в Министерство образования и науки по адресу город Астана, улица Орынбор, 8, 11-подъезд.
20. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
21. При подаче жалобы необходимо заявление получателя государственной услуги.
22. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции уполномоченного органа и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в
специальные организации образования
детей с ограниченными возможностями
для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам»
Наименование организации образования Адрес расположения Контактные телефоны График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 1 для детей с нарушением слуха (неслышащих детей)» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Торайгырова, 1

8(727)
227-62-96
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 8:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 8:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «Аяқ қолы кемтар балаларға арналған № 2 арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Қожанов көшесі, 40
8(727)
377-37-00
3
Алматы қаласы Білім басқармасының мамандандырылған «Жанұя» кешені коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Бегалин көшесі,82
8(727)
291-69-84
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «Н. Островский атындағы зағиптер және көздері нашар көретін балаларға арналған № 4 арнайы мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Ладыгин көшесі, 33
8(727)
309-65-97
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «Есту қабілеті төмен балаларға арналған № 5 арнайы (түзету) мектеп - интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Пятницкий көшесі, 98
8(727)
309-73-47
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «Даму интеллектуалдық қабілеті төмен балаларға арналған № 6 арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Шухов көшесі, 84
8(727)
271-00-41
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «Даму интеллектуалдық қабілеті төмен балаларға арналған № 7 арнайы (түзету) мектеп - интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Байтұрсынов көшесі,150
8(727)
292-97-17
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 хал-ахуал даму қабілеті төмен балаларға, жетім және ата-анасының қамқорлығынан айырылған балаларға арналған арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Каблуков көшесі, 93

8(727)
227-62-96
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 2 для детей с нарушением опорно- двигательного аппарата» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Ходжанова, 40
8(727)
377-37-00
3
Коммунальное государственное учреждение специализированный комплекс «Жанұя» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Бегалина, 82
8(727)
291-69-84
4
Коммунальное государственное учреждение «Специальная школа-интернат № 4 для слепых и слабовидящих детей имени Н. Островского» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Ладыгина, 33
8(727)
309-65-97
5
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 5 для детей с нарушениями слуха» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Пятницкого, 98
8(727)
309-73-47
6
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 6 для детей с интеллектуальными нарушениями развития» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Шухова, 84
8(727)
271-00-41
7
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 7 для детей с интеллектуальными нарушениями развития» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Байтурсынова,150
8(727)
292-97-17
8
Коммунальное государственное учреждение  «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 8 для детей с задержкой психического развития, детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Каблукова, 93

8(727)
376-59-23
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «Сөйлеу қабілеті өте нашар балаларға арналған № 9 арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Каблуков көшесі, 95
8(727)
376-58-37
«Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi
балалардың құжаттарын қабылдау және
арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
№ р/с Мемлекеттік органның атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қаласы Білім басқармасы
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4

8(727)
376-59-23
9
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 9 для детей с тяжелыми нарушениями речи» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Каблукова, 95
8(727)
376-58-37
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачислению в специальные
организации образования детей с ограниченными
возможностями для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам»
Наименование государственного органа Адрес расположения Контактные телефоны График работы
1
2 3 4 5
1
Управление образования города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4

8 (727) 271-65-09
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
Алатау ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, «Ұлжан-1» шағынауданы, № 152 ЖБМ
8 (727) 245-43-08
3
Алмалы ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесi, 260,
№ 124 ЖБМ
8 (727)
375-34-45
4
Әуезов ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8(727)
298-28-33
5
Бостандық ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Айманов көшесi, 191
8(727)
275-24-75
6
Жетiсу ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, Серіков көшесі, 2а

8 (727) 271-65-09
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Отдел образования  Алатауского района
город Алматы, микрорайон «Улжан»-1, ОШ № 152
8 (727) 245-43-08
3
Отдел образования Алмалинского района
город Алматы, улица Богенбай Батыра, 260 ОШ № 124
8 (727) 375-34-45
4
Отдел образования акимата Ауэзовского района
город Алматы, проспект Алтынсарина, 23
8 (727) 298-28-33
5
Отдел образования акимата Бостандыкского района
город Алматы, улица Айманова, 191
8(727) 275-24-75
6
Отдел образования акимата Жетысуского района
город Алматы, микрорайон Кулагер, улица Серикова, 2а

8 (727) 279-25-87
7
Медеу ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (727)
293-91-61,
291-73-01
8
Түрксiб ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727) 234-10-50
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1097 қаулысымен бекітілді
«Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк органдардың жекелеген функцияларын iске асыру нысандарының бiрi болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) қажеттерiн қанағаттандыруға бағытталған, жеке-дара сипаттағы әрi жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) өтiнiшi бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
3) уәкiлеттi орган - мемлекеттiк қызмет көрсетудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (мемлекеттiк мекеме);
4) қосымша білім беру – білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жан-жақты қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында жүзеге асырылатын тәрбиелеу оқыту үдерісі;
5) қосымша бiлiм беру ұйымы - бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу-тәрбие ұйымы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген, Алматы қаласының әкімдігі белгiлейтiн мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстары есебiнен қосымша бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсiпорындар болып табылатын, Алматы қаласының қосымша бiлiм беру ұйымдары арқылы көрсетiледi.

8 (727) 279-25-87
7
Отдел образования акимата Медеуского района
город Алматы, улица Пушкина, 72
8 (727) 293-91-61,
291-73-01
8
Отдел образования акимата Турксибского района
город Алматы, улица Шолохова, 28
8 (727) 234-10-50
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1097
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворении потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - физические лица в возрасте от 3 до 18 лет, которым оказывается государственная услуга;
3) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание государственной услуги;
4) дополнительное образование - процесс воспитания и обучения, осуществляемый с целью удовлетворения всесторонних потребностей обучающихся и воспитанников;
5) организация дополнительного образования - учебно-воспитательная организация, реализующая образовательные учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается организациями дополнительного образования города Алматы, являющимися государственными коммунальными казенными предприятиями, реализующими  образовательные учебные программы дополнительного образования за счет государственного образовательного заказа, который определяет акимат города Алматы, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.

4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» Заңының 1 бабының 38-1)39) тармақшаларына; 6 бабының 3 тармағы 5)10) тармақшаларына; 23 бабының 1 тармағына, 2 тармағының 1) тармақшасына3 тармағына; 26 бабының 12 тармағына; 40 бабының 4 тармағы негізінде көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталуының нәтижесi ата-ана мен қосымша бiлiм беру ұйымы арасында жасалған шарттың негiзiнде шығарылған қосымша бiлiм беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген қосымша білім беру ұйымдарынан, сондай-ақ Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан  www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету кезiнде уақыт бойынша мерзiмдердi шектеу:
- мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi беру 3 жұмыс күнiн құрайды (балалар музыка мектептерi, көркем сурет мектептерi, өнер мектептерi мен спорт мектептерi үшiн 15 күн);
- өтiнiш иесiнiң мемлекеттiк қызметтi көрсету орнында өтiнiштi берген күнi қызметтi алу үшiн күтетiн (тiркелсе) барынша шектi уақыты -30 минуттан артық емес;
- өтiнiш иесiнiң мемлекеттiк қызметтi көрсету орнында өтiнiштi берген күнi қызмет көрсетудiң барынша шектi уақыты - 30 минуттан артық емес.
10. Мемлекеттiк қызмет жұмыс күндерi демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, белгiленген кестеге сәйкес түскi үзiлiспен 9.00- ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
Алдын ала жазылу және қызметтi жедел ресiмдеу қарастырылмаған.
Мемлекеттiк қызметтi алушылар  қосымша бiлiм беру ұйымының белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлғаға жүгiнiп, қызмет көрсету тәртiбi туралы тиiстi консультация алады, Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерiн ұсынады.
Құжаттардың түпнұсқалары салыстыру үшiн көшiрмелерiмен қоса ұсынылады, кейiн мемлекеттiк қызметтi алушыларға қайтарылады.
Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн мемлекеттiк қызметтi алушының толық бермеуi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк қызметтi көрсетудi тоқтату немесе одан бас тарту үшiн, оның iшiнде құжаттарды қабылдаудан немесе қараудан бас тарту үшiн негiз болып табылады. Бас тартудың себептерi жазбаша берiледi.

4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им
дополнительного образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), а также в соответствии с подпунктами 38-1)39)статьи 1; подпунктами 5), 10) пункта 3 статьи 6; пунктом 1подпунктом 1) пункта 2, пунктом 3 статьи 23; пунктом 12 статьи 26;  пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является приказ о зачислении в организацию дополнительного образования, изданный на основании договора, заключенного между родителем и организацией дополнительного образования детей, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях дополнительного образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования  города Алматы www.edualmaty.kz.
9. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
- обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
- максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
- максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
Получатели государственной услуги, согласно установленному графику работы организации дополнительного образования обращаются к ответственному лицу за оказанием государственной услуги, получают соответствующую консультацию о порядке предоставления услуги, предоставляют оригиналы и копии документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются получателю государственной услуги.
Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта с письменным обоснованием причин отказа.

4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс - әрекеттердің (өзара іс-қимыл жасасудың)
тәртiбiнiң сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.
12. Бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) мемлекеттiк қызметтi алушыға Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген барлық құжаттарды алғаны туралы өтiнiштi алу мерзiмi мен нөмiрi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, қызметтi алу мерзiмi көрсетiлген қолхатты бередi;
3) қосымша бiлiм беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты шығару үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшысына тапсырады.
13. Мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды қараудың мерзімі біткен соң (қосымша білім беру ұйымы мен баланың ата-анасының арасында жасалған шарт негізінде қосымша білім беру ұйымына қабылдау жөніндегі бұйрық) мемлекеттік қызмет көрсету туралы өтініш жасайды:
- 3 күн – қосымша білім беру (сарайлар, оқушылар үйлері, балалар шығармашылықтарының орталықтары, станциялар, орталықтар, мектептер, жас туристер, натуралистер, техниктер клубтары және т.б.) ұйымдарына;
- 15 күн – балалар музыка мектептеріне, балалар көркемсурет мектептеріне, балалар өнер мектептеріне (музыкалық, көркемсурет мектептері) және спорт мектептеріне қабылдау емтихандарының қосымша білім беру ұйымдарының Жарғысына сәйкес тыңдаулардың өткізілуіне байланысты.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
15. Қабылданған шешімдер және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте қосымша білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
7. Шағымдану тәртiбi
16. Осы Регламенттің 2-қосымшасында мекенжайлары көрсетiлген аудандық бiлiм бөлiмдерi және  Алматы қаласы Білім басқармасы уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiредi және шағымды дайындауға жәрдемдеседi.
17. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде немесе қолданыстағы заңнамада қарастырылған жағдайларда электронды түрде, не кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағым беру барысында қажеттi құжаттардың тiзбесiне еркiн үлгiде жазылған өтiнiш кiредi.
Жұмыс және қосымша бiлiм беру ұйымдары мен бөлiмдер басшыларының қабылдау кестесi белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес айқындалады.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
11. Получатель государственной услуги предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Ответственное лицо организации образования:
1) принимает документы;
2) выдает получателю государственной услуги расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги;
3) передает принятые документы руководителю организаций образования для издания приказа о зачислении в организацию дополнительного образования.
13. Получатель государственной услуги обращается за оказанной государственной услугой (приказ о зачислении в организацию дополнительного образования на основании договора между организацией дополнительного образования и родителями ребенка) по истечении срока рассмотрения документов:
- 3 дня - в организации дополнительного образования детей (Дворцы, Дома школьников, Центры творчества детей, Станции (Центры, Школы, Клубы) юных туристов, натуралистов, техников и т.д.);
- 15 дней - в детские музыкальные школы, детские художественные школы, детские школы искусств (музыкальные, художественные школы) и спортивные школы в связи с проведением вступительных экзаменов, прослушивания согласно Уставу организации дополнительного образования.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо организации образования;
2) первый руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
15. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации дополнительного образования.
6. Порядок обжалования
16. Районные отделы образования и Управление образования города Алматы разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию.
В перечень необходимых документов при подаче жалобы входит заявление произвольной формы.
Графики работы и приема руководителей отделов и организаций дополнительного образования детей определяются в соответствии с установленным графиком работы.

18. Мемлекеттiк қызмет сапасыз ұсынылған және дөрекi қызмет көрсетiлген жағдайда шағым осы Регламенттің 2-қосымшасында мекенжайлары көрсетiлген тиiстi жергiлiктi атқарушы органдардың бiлiм бөлiмдерiне жолданады.
19. Мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
20. Жоғары тұрған органдарға шағым жолдау үшiн мемлекеттiк қызметтi алушының еркiн үлгiде өз қолымен жазған арызы берiледi.
Қажет болған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы арызға сапасыз қызмет көрсетiлгенiн растайтын құжаттарды қоса бередi.

18. В случае претензии по качеству предоставления государственной услуги, некорректного обслуживания жалоба подается в отделы образования соответствующего местного исполнительного органа, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
19. В случае несогласия с результатами государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законом порядке.
20. Для подачи жалобы в вышестоящие органы получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
В необходимых случаях к заявлению получателем государственной услуги прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги.

21. Қабылданған шағымдар бiлiм бөлiмдерiнiң кiрiс ақпараттар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1 қосымша
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қаласы Білім басқармасының  «Оқушылар Сарайы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,  Достық көшесі, 124

21. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом  Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования»
Наименование организации образования Адрес расположения Кон-
такт-
ные
теле-
фоны
График работы
1
2 3 4 5
1
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дворец школьников»
город Алматы, проспект Достык, 124

2642695,
2647896
Демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
Демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
Демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
Демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Федченко көшесі, 2Б
3814055
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 2 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Жамбыл көшесі, 170-а
38-83-82
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 3 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Вахтангов көшесі, 2-2а
2743892
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 4 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Гоголь көшесі, 165
2334655
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 5 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,  Оренбургская көшесі, 17
2436965
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 6 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Сейфуллин даңғылы,13
2365632
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 7 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Тельман көшесі, 4 «А»
2905098
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Ақсай- 2» шағынауданы, 69
2566607
10
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 9 Оқушылар үйі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Айнабұлақ-3» шағынауданы, 166
3860436
11
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 Балалар музыкалық хор мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Радостовец көшесі, 38
3793612
12
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 2 Р. Глиэр атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Гоголь көшесі, 165
2334658
13
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 3 С.Прокофьев атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Қарасай батыр көшесі, 140
3780291
14
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 4 балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Тоқтабаев көшесі, 68

2642695
2647896
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключе- нием выходных и празднич- ных дней (выходной-суббота и вос- кресенье)
2
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 1» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Федченко, 2Б
3814055
3
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 2» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Жамбыла, 170а
38-83-82
4
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 3» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Вахтангова, 2-2а
2743892
5
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 4» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Гоголя, 165
2334655
6
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 5» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Оренбургская, 17
2436965
7
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 6» Управления образования города Алматы
город Алматы, проспект Сейфуллина, 13
2365632
8
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 7» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Тельмана, 4 «А»
2905098
9
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 8» Управления образования города Алматы
город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 69
2566607
10
Государственное казенное коммунальное предприятие «Дом школьников № 9» Управления образования города Алматы
город Алматы, микрорайон «Айнабулак-3», дом 166
3860436
11
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 1 (хоровая)» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Радостовца, 38
3793612
12
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 2 им. Р.Глиэра» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Гоголя, 165
2334658
13
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 3 им. С.Прокофьева» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Карасай батыра, 140
3780291
14
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 4» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Тохтабаева, 68

2554944
15
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 5 М. Төлебаев атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Абай даңғылы, 54
3921966
16
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 6 Глинка атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Тілендиев көшесі, 35
240-19-66
17
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 7 Құрманғазы атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, 5 шағынауданы, 59 үй
2256496
18
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 Балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Тәттібеков көшесі, 89
2789613
19
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 9 Е. Брусиловский  атындағы  балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Приозерная көшесі, 1/1
3838872
20
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 10 Балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Манас көшесі, 11 «а»
379-89-00
21
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 11 Балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Ақсай-1» шағынауданы, 2 «Б»
2979853
22
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 12 Балалар музыкалық  мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Достык даңғылы, 226 А
2641496
23
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ә. Қастеев атындағы бейнелеу өнері және  техникалық дизайн мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 38-а
3758464
24
Алматы қаласы Білім басқармасының «Жас натуралистер станциясы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Мұстафин көшесі, 27
3096644
25
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 Жас туристер станциясы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Айнабұлақ- 3»  шағынауданы, 167
8777 212 56 07
26
Алматы қаласы Білім басқармасының «Медеу» жас туристер станциясы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Горная көшесі, 8
727
351872-72   8-777-369-3972
«Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
№ р/с Мемлекеттік органның атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қаласы Білім басқармасы
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
8 (727)
271-65-09
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (сенбі және жексенбі – демалыс күндері)
2
Алатау ауданының бiлiм бөлiмi

2554944
15
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 5 им. М.Тулебаева» Управления образования города Алматы
город Алматы, проспект Абая, 54
3921966
16
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 6 им. Глинки» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Тлендиева, 35
2401966
17
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 7 им. Курмангазы» Управления образования города Алматы
город Алматы, 5 микрорайон, 59
2256496
18
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 8» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Татибекова, 89
2789613
19
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 9 им. Е.Брусиловского» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Приозерная 1/1
3838872
20
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 10» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Манаса, 11 «а»
3798900
21
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 11» Управления образования города Алматы
город Алматы, микрорайон «Аксай-1», 2Б
2979853
22
Государственное казенное коммунальное предприятие «Детская музыкальная школа № 12» Управления образования города Алматы
город Алматы, проспект Достык, 226А
2641496
23
Коммунальное государственное казенное предприятие Комплекс «Школа изобразительного искусства и технического дизайна имени А.Кастеева» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Ауэзова, 38-а
3758464
24
Государственное казенное коммунальное предприятие «Станция юных натуралистов» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Мустафина, 27
3096644
25
Государственное казенное коммунальное предприятие «Станция юных туристов № 1» Управления образования города Алматы
город Алматы, микрорайон «Айнабулак-3», 167
8777 2125607
26
Государственное казенное коммунальное предприятие «Станция юных туристов № 2» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Горная, 8
727 351872- 72
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования»
Наименование государственного органа Адрес расположения Контакт- ные телефоны График работы
1
2 3 4 5
1
Управление образования города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4
8(727) 271-65-09
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота и воскресенье)
2
Отдел образования Алатауского района

291-73-01
8
Түрксiб ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727)
234-10-50
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1097 қаулысымен бекітілді
«Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентi 1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын, мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
3) мектепке дейiнгi ұйым (бұдан әрі – МДҰ) - отбасының балаларды күтуге деген сұраныстары мен қажеттiлiктерiн қанағаттандыру, жалпы мәдениет, ұлттық құндылықтар негiзiнде оларды үйлесiмдi дамыту, баланы жалпы орта бiлiм берудiң бастапқы сатысына дайындау, өздерiнiң жұмысы мен оқуын жалғастыру, қоғамдық өмiрге белсене қатысуы үшiн ата-аналарға қажеттi жағдай жасау мақсатында құрылатын бiлiм беру ұйымы;
4) уәкiлеттi орган - бiлiм беру саласындағы атқарушы орган.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік қызмет жергiлiктi атқарушы органдар анықтайтын мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыс есебiнен мектепке дейiнгi тәрбие мен оқытудың жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламасын жүзеге асыратын, мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мектепке дейiнгi ұйымдардың басшыларымен көрсетiледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт), сондай ақ Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» Заңының 14-бабы, 2-тармағы 1) тармақшасының негiзiнде көрсетiледi.

291-73-01
8
Отдел образования акимата Турксибского района
город Алматы,  улица Шолохова, 28
8(727) 234-10-50
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1097
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей в дошкольные
организации образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворении потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - физические лица: законные представители детей дошкольного возраста, которым оказывается государственная услуга;
3) дошкольная организация образования (далее – ДО) - организация образования, которая создается с целью удовлетворения запросов и потребностей семей в уходе за детьми, их гармоничном развитии на основе общекультурных, национальных ценностей, подготовке ребенка к начальной ступени среднего общего образования, создания необходимых условии родителям для продолжения своей работы и учебы, активного участия в общественной жизни;
4) уполномоченный орган – исполнительный орган в области образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается руководителем дошкольной организации согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, реализующими общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), а также в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 14 и подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании».

6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi аяқтау нысаны МДҰ мен заңды өкiлдер арасында жасалатын шарт немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнiнде дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында белгiленген құжаттарды мектепке дейiнгi ұйымға тапсыру және басшылардан қажеттi кеңес алу сәтiнен бастап - 30 минуттан кем емес уақытты құрайды;
2) мемлекеттiк қызмет көрсетудi мемлекеттік қызметті алушының сол күнi өтiнiш берушiнiң күту уақытының барынша ұзақтығы - 30 минуттан кем емес уақытты құрайды;
3) мемлекеттiк қызмет көрсетудi мемлекеттік қызметті алушының сол күнi өтiнiш берушiнiң қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 30 минуттан кем емес уақытты құрайды.
10. Мемлекеттiк қызметтi алушылар мектепке дейiнгi ұйымдар жұмысының белгiленген кестесiне сай мемлекеттiк қызметтi алушы үшiн басшыға жүгiнедi, қызмет көрсету тәртiбi туралы кеңес алады, Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмесiн ұсынады.
Құжаттардың түпнұсқалары оның көшiрмелерiмен салыстыру үшiн ұсынылады, кейiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етiлмейдi.
12. Мемлекеттiк қызмет МДҰ-да мемлекеттiк қызметтi алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
13. Егер Стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етiлетiн барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл жасасу) тәртiбiнiң
сипаттамасы
14. Мектепке дейiнгi ұйым басшысы құжаттарды қабылдап болғаннан кейiн құжаттардың толықтығы мен мәлiметтердi тексередi.
15. Шарт бланкiлерiн МДҰ басшысы бередi.
Шарт 2 данада жасалады.
Мектепке дейiнгi ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргiзiледi.
Бала тiркеуден кейiн мемлекеттiк қызмет көрсететiн МДҰ-да жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларына, бекiтiлген сабақ кестесiне сәйкес оқыту және күтiлу құқығына ие болады.

6. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый между дошкольной организацией и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в дошкольных организациях, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в дошкольные организации, определенные в пункте 11 Стандарта и получения необходимой консультации со стороны руководителя - составляет не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя  государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения составляет не менее 30 минут.
10. Получатели государственной услуги согласно установленному графику работы дошкольной организации обращаются к руководителю за оказанием государственной услуги, получают соответствующую консультацию о порядке предоставления услуги, предоставляют оригиналы и копии документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после сверки возвращаются получателю государственной услуги.
11. Документ, подтверждающий сдачу получателем государственной услуги необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
12. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДО получателем государственной услуги.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 Стандарта с письменным обоснованием причин отказа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
14. После принятия документов руководитель дошкольной организации осуществляет проверку полноты документов, проверяет данные.
15. Бланки договора выдаются руководителем ДО.
Договор составляется в двух экземплярах.
В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
После зачисления ребенок получает право на обучение и содержание в дошкольной организации в соответствии с общеобразовательными учебными программами дошкольного воспитания и обучения и расписанием занятий, установленным ДО, предоставляющим государственную услугу.

16. Мемлекеттiк қызметтi алушылар (заңды өкiлдер) толтырған шарт МДҰ басшысына тапсырылады (бiр данасы МДҰ басшысында ақталады, екiншiсi мемлекеттiк қызметтi алушының (заңды өкiлiнiң) қолында қалады).
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Қабылданған шешімдерге және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте мектепке дейiнгi ұйым басшысына жүктеледі.

16. Заполненный получателями государственной услуги (законными представителями) договор сдается руководителю ДО (один экземпляр хранится у руководителя ДО, другой остается у получателя государственной услуги (законных представителей).
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет руководитель дошкольной организации.

6. Шағымдану тәртiбi
18. Уәкiлеттi орган мемлекеттiк қызметтi алушыға МДҰ басшысының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiредi.
19. Мемлекеттiк қызметтi көрсету сапасымен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы осы Регламенттің 2-қосымшасында мекенжайы көрсетiлген тиiстi жергiлiктi атқарушы органның бiлiм бөлiмiне шағымданады.
20. Мемлекеттiк қызметтi алушы шағымды Уәкiлеттi органға бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес бередi.

6. Порядок обжалования
18. Уполномоченный орган разъясняет получателю государственной услуги порядок обжалования действия (бездействия) руководителя ДО.
19. Получатель государственной услуги в случае несогласия с качеством оказания государственной услуги подает жалобу в уполномоченный орган соответствующего местного исполнительного органа, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Получатель государственной услуги подает жалобу в уполномоченный орган согласно утвержденному графику работы.

21. Уәкiлеттi органның шағымды қарастыру нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
22. Мемлекеттiк қызметтi алушы ресми түрде апелляцияға беру немесе шағымдану үшiн еркiн үлгiде өтiнiш бередi. Өзiмен бiрге тұлғасын растайтын құжаты болуы тиiс.
23. Қабылданған шағым бiлiм бөлiмiнiң ткiрiс ақпараттары журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының атауы Орналасқан мекенжайы Байланыс телефон
дары
Алатау ауданы
1
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Өжет» шағынауданы, Әуезов көшесі, 2

21. В случаях несогласия с результатами рассмотрения жалобы уполномоченным органом, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Для официальной апелляции или жалобы получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме. При себе он должен иметь документ, подтверждающий его личность.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Наименование дошкольной организации Адрес расположения Контактные телефоны
Алатауский район
1
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 1» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Ужет», улица Ауэзова, 2

298-10-07
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 4 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Памир көшесі, 6
241-25-70
241-68-73
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 31 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Рысқұлов даңғылы, 284
223-19-84
223-13-38
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 38 Санаториялық балабақшасы» мемлекеттік қазыналық мекемесі
Алматы қаласы,
Куприн көшесі, 7
247-68-31
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 161 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Шанырақ-1» шағынауданы,
Өтемісұлы көшесі, 109 Б
263-75-31
227-34-05
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 164 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Шаңырақ-2» шағынауданы,
Жанқожа батыр көшесі, 193
380-87-63
275-85-42
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 165 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ұлжан-1» шағынауданы, 82 А
327-78-15
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 168 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Дархан» шағынауданы, 2
327-67-26
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 177 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Қарасу» шағынауданы Жаңа көшесі, 255
393-93-39
10
«Ибосик», «Азя» балабақшасы» ЖШС
Алматы қаласы, «Әйгерім-2» шағынауданы, Байтенов көшесі, 102
11
«Элмина и К» балабақшасы» ЖШС
Алматы қаласы, «Заря Востока» шағынауданы, Детсадовская көшесі, 19
317-89-83
12
«Нұрдәулет» Халықаралық мектепке дейінгі және мектеп білімі орталығы» ЖШС
Алматы қаласы, «Ақбұлақ» шағынауданы, Өтейбойдақ көшесі, 17
385-62-07
13
«ЕЛАМАН 2020» мектепке дейінгі білім орталығы» ЖШС
Алматы қаласы, «Өжет» шағынауданы, 6 қалашық, 310
298-29-64
Алмалы ауданы
14
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 3 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Аносов көшесі, 48
241-44-07
241-44-14
15
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 6 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Жамбыл көшесі, 176 г
375-18-49
16
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 7 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
Клочков көшесі, 26
375-03-22
375-10-70
17
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Брусиловский көшесі, 19
240-85-93
240-88-11
256-21-23
18
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 9 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
Тілендиев көшесі, 57 А

298-10-07
2
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 4» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Памира, 6
241-25-70
241-68-73
3
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 31» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Рыскулова, 284
223-19-84
223-13-38
4
Государственное коммунальное учреждение «Санаторный ясли-сад № 38» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Куприна, 7
247-68-31
5
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 161» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Шанырак-1», улица Утемисулы, 109 Б
263-75-31
227-34-05
6
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 164» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Шанырак–2», улица Жанкожа батыр, 193
380-87-63
275-85-42
7
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 165» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Улжан-1», 82А
327-78-15
8
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 168» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Дархан», 2
327-67-26
9
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 177» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Карасу», улица Новый, 255
393-93-39
10
ТОО «Детский сад «Ибосик», «Азя»
Город Алматы, микрорайон «Айгерим-2» улица Байтенова, 102
327-65-72
11
ТОО «Детский садик» «Элмина и К»
Город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Детсадовская, 19
317-89-83
12
ТОО «Международный центр дошкольного и школьного образования «Нурдаулет»
Город Алматы, микрорайон «Акбулак», улица Отейбойдака
385-62-07
13
ТОО «Центр дошкольного образования «ЕЛАМАН 2020»
Город Алматы, микрорайон «Ожет» 6 городок, 310
298-29-64
Алмалинский район
14
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 3» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Аносова, 48
241-44-07
241-44-14
15
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 6» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Джамбула, 176г
375-18-49
16
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 7» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Клочкова, 26
375-03-22
375-10-70
17
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 8» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Брусиловского, 19
240-85-93
240-88-11
256-21-23
18
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 9» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Тлендиева, 57А

3 шағынаудан, 42 А
276-40-03
57
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 34 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-5» шағынауданы, 22
256-40-03
58
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 35 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
6 шағынаудан, 52
228-28-47
59
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 36 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
7 шағынаудан, 26
228-29-39
60
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 39 бала бақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
8 шағынаудан, 42
225-29-41
225-25-37
61
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 42 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
9 шағынаудан, 38
221-07-61
62
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 44 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
9 шағынаудан,
Береговой көшесі, 45
221-05-16
63
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 46 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
11 шағынаудан, 34 А
221-40-91
64
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 47 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Щепкин көшесі, 73
309-07-22
65
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 48 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
10 шағынаудан,  Қойшыманов көшесі, 4 А
221-82-76
66
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 49 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
3 шағынаудан
276-56-40
276-46-00
67
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 50 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-2» шағынауданы, 54 А
224-88-14
223-43-79
68
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 52 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Ақсай-2»  шағынауданы, 51
223-25-91
224-36-27
69
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 53 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
Тоқтабаев көшесі, 25 А
220-77-33
70
«Түзету үлгісіндегі сөйлеу мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған № 54 балабақшасы» мемлекеттік қазыналық мекемесі
Алматы қаласы,
«Таугүл» шағынауданы, 54
220-44-55
229-18-37
71
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 55 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, Пятницкий көшесі, 51

Город Алматы, микрорайон 3, 42А
276-15-01
57
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 34» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-5», 22
276-40-03
58
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 35» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 6
256-40-03
59
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 36» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 7, 26
228-28-47
60
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 39» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 8, 42
228-29-39
61
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 42» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 9, 38
225-29-41
225-25-37
62
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 44» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 9, улица Берегового, 45
221-07-61
63
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 46» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 1, 34А
221-05-16
64
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 47» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Щепкина, 73
221-40-91
65
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 48» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 10 а, улица Койшыманова, 4А
309-07-22
66
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 49» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 3
221-82-76
67
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 50» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 54А
276-56-40
276-46-00
68
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 52» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 51
224-88-14
223-43-79
69
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 53» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Токтабаева, 25А
224-63-27
223-25-91
224-36-27
70
Государственное коммунальное учреждение «Коррекционный ясли-сад № 54 для детей с тяжелыми нарушениями речи» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Таугуль», 54
220-77-33
71
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 55» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Таугуль», улица Пятницкого, 51
220-44-55
229-18-37
229-13-88
220-43-63
72
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 56» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-4», 8А

220-62-22
220-62-18
72
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 56 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-4» шағынауданы, 8 А
224-87-32
256-47-37
73
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 57 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-4» шағынауданы, 51 А
224-44-32
224-44-33
74
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 58 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Таугүл-1» шағынауданы, 39
255-43-90
75
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 60 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Жетысу-1» шағынауданы,
Ұлықбек көшесі, 13 А
224-64-90
76
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 62 бөбекжай-балабақшасы»  мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-3а» шағынауданы
223-82-90
224-67-81
77
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 64 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Тастақ-1» шағынауданы, Златоустовская көшесі, 51 А
277-33-54
78
«Түзету үлгісіндегі сөйлеу мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған № 66 балабақшасы» мемлекеттік қазыналық мекемесі
Алматы қаласы,
«Ақсай-3а» шағынауданы, 71
223-47-02
223-80-37
79
Алматы қаласы Білім басқармасының «Гаухар» Оқу тәрбие орталығы «№ 100 мектепке дейінгі білім беру ұйымы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-4» шағынауданы, 51 В
223-22-55
224-05-80
80
«Түзету үлгісіндегі сөйлеу мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған № 111 балабақшасы» мемлекеттік қазыналық мекемесі
Алматы қаласы,
«Ақсай-1» шағынауданы, 10 А
223-22-00
81
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 129 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Ақсай-2» шағынауданы, 74
256-44-42
82
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 154 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық  кәсіпорны
Алматы қаласы,
5 шағынаудан, 37 А
278-83-07
83
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 158 бөбекжай шағын орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Баянауыл» шағынауданы, 19
256-56-63
84
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 159 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Мамыр-4» шағынауданы, 301 А
381-22-47
239-64-42
85
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 160 бөбекжай-балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы, «Жетісу-2» шағынауданы, 1 А
226-01-04
328-37-42
86
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 172 бөбекжай-балабақшасы» коммуналдық мемлекеттік  қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,
«Қалқаман-2» шағынауданы,
К.Смайылов көшесі, 192
381-86-90
381-86-24
87
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 174 бөбекжай-балабақшасы» коммуналдық мемлекеттік  қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы,

220-62-22
220-62-18
73
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 57» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-4», 51А
224-87-32
256-47-37
74
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 58» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Таугуль-1», 39
224-44-32
224-44-33
75
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 60» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Жетысу-1», улица Улукбека, 13А
255-43-90
76
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 62» Управления образования города Алматы
Город Алматы микрорайон «Аксай-3а»
224-64-90
77
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 64» Управления образования города Алматы
Город Алматы микрорайон «Тастак-1», улица Златоустовская, 51А
223-82-90
224-67-81
78
Государственное коммунальное учреждение «Коррекционный ясли сад № 66 для детей с тяжелыми нарушениями речи» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-3а», 71
79
Государственное коммунальное казенное предприятие «Учебно-воспитательный центр «Гаухар» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-4» , 51В
277-33-54
80
Государственное коммунальное учреждение «Коррекционный ясли-сад № 111 для детей с тяжелыми нарушениями речи» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-1», 10А
223-22-00
81
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 129» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 74
223-47-02
223-80-37
82
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 154» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 5, 37А
223-22-55
224-05-80
83
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 158-мини центр» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Баянауыл», 19
223-22-00
84
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 159» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Мамыр-4», 301А
256-44-42
85
Государственное коммунальное казенное предприятие «Ясли-сад № 160» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Жетысу-2», 1А
278-83-07
86
Коммунальное государственное казенное предприятие «Ясли-сад № 172» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Калкаман-2», улица Смайлова, 192
249-39-99
87
Коммунальное государственное казенное предприятие «Ясли-сад № 174» Управления образования города Алматы

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - күн көрiсi төмен отбасылардан шыққан бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлер;
3) уәкiлеттi орган – білім беру саласындағы атқарушы орган;
4) аз қамтылған отбасылар - жиынтық айлық табысы отбасының бiр адамына есептегенде соңғы 12 айда заңнамамен белгіленген күнкөрiс минимумынан төмен болған отбасы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласы Білім басқармасының білім беру ұйымдары арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» Заңының 6 бабы 3 тармағының 11) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 19 бабына, «2011-2015 жылдарға арналған жазғы каникул кезеңiнде балаларды сауықтыру демалысын, бос уақытын және жұмыспен қамтылуын ұйымдастыру туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкіміне сәйкес көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - обучающиеся и воспитанники организации образования из малообеспеченных семей;
3) малообеспеченная семья - семья, имеющая совокупный месячный доход на каждого члена семьи за последние 12 месяцев ниже прожиточного минимума, установленного законодательством;
4) уполномоченный орган – исполнительный орган в области образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования города Алматы через организаций образования, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), а также в соответствии с подпунктом 11) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании», статьей 19 Закона Республики Казахстан «О правах ребенка в Республике Казахстан», распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан «Об организации оздоровительного отдыха, досуга и занятости детей в период летних каникул на 2011-2015 годы».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан  www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде уақыт бойынша мерзiм шектеулерi:
- мемлекеттiк қызметтi алуға арналған уақыт өтiнiш түскен күннен бастап күнтiзбелiк 10 күндi құрайды;
- өтiнiш берiлген күнi қызметтi алу үшiн (тiркелген жағдайда) көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күту уақыты 30 минуттан артық емес.
- өтiнiш иесiнiң мемлекеттiк қызметтi көрсету орнында өтiнiштi берген күнi қызметтi алу үшiн қызмет көрсететiн барынша шектi уақыты - 30 минуттан артық емес.
Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және қызметтi жедел ресiмдеусiз уәкiлеттi орган мен бiлiм беру ұйымдарының бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес жүргiзiледi.
10. Мемлекеттiк қызметтi мемлекеттiк қызметтi алушыға жеткiзу мемлекеттiк қызметтi алушының (заңды өкiлiнiң) өзi келген жағдайда жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметтi ұсыну үшiн белгiленген тұлғалар санаттарына сай келмеуi мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартуға негiз болып табылады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекеттердің (өзара іс-қимыл жасасудың)
тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.
13. Бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алушыға: өтiнiштiң қабылдау нөмiрi мен күнi, сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi, қоса тiркелген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны, құжаттарды ресiмдеу үшiн өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, оның байланыс деректерi көрсетілген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi;
3) қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшысына тапсырады.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
обращения для получения государственной услуги составляет десять календарных дней со дня подачи заявления;
- максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
- максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги (законного представителя).
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель государственной услуги предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.
13. Ответственное лицо организации образования:
1) принимает документы;
2) выдает получателю государственной услуги расписку о получении документов с указанием: номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (времени) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов, фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его контактные данные;
3) передает принятые документы руководителю организаций образования для выдачи направления в загородные и пришкольные лагеря.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо уполномоченного органа;

2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Қабылданған шешімдер және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте уәкілетті органның бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағымдану тәртiбi
16. Мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген уәкiлеттi органдар уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiредi және шағымды дайындауға жәрдемдеседi.
17. Шағымдар пошта бойынша жазбаша түрде немесе қолданыстағы заңнамада қарастырылған жағдайларда электронды түрде немесе уәкiлеттi органның кеңселерi арқылы қолма-қол қабылданады.
Уәкiлеттi орган басшыларының жұмыс және қабылдау кестесi белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес айқындалады.
18. Мемлекеттiк қызмет сапа бойынша наразылық болса және дөрекi қызмет көрсетiлген жағдайда шағым тиiстi жергiлiктi атқарушы органның бiлiм бөлiмiне берiледi.
19. Мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
20. Шағымда тегi, аты, әкесiнiң аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, күнi көрсетiледi. Шағымға мемлекеттiк қызметтi алушы қол қоюы тиiс. Шағым беру кезiнде субъектiнiң атауы немесе шағым берiлген лауазымды тұлғалардың лауазымы, аты-жөнi, сондай-ақ арыздың себептерi мен талаптары көрсетiледi.
Қажет болған жағдайларда мемлекеттiк қызметтi алушы арызға уәкiлеттi орган ұсынған мемлекеттiк қызметтiң сапасыз екенiн растайтын құжаттарды қоса бередi.
21. Қабылданған шағымдар жоғары оқу орнының кiрiс ақпараты журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Білім беру ұйымдарының тізімі
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан
мекенжайы
Байланыс телефоны Сайты немесе электрондық поштасы Қабылдау кестесі

2) первый руководитель уполномоченного органа.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
15. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель уполномоченного органа.
6. Порядок обжалования
16. Уполномоченные органы, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту, разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы.
17. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярии уполномоченного органа.
Графики работы и приема руководителей исполнительного органа определяются в соответствии с установленным графиком работы.
18. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, некорректного обслуживания жалоба подается в отделы образования соответствующих местных исполнительных органов.
19. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
20. В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, а также мотивы обращения и требования.
В необходимых случаях получателем государственной услуги к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
21. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов для предоставления
отдыха детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях»
Список организации образования
№ п/п Наименование
организации
образования
Адрес
располо-
жения
Контактные
телефоны
Адрес
сайта или
электрон-
ной почты
Гра-
фик
прие-
ма

1 2 3 4 5 6
Алматы қаласы
Алатау ауданы
1
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 14 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Усть-Каменогорская көшесі, 1
8(727)
2560201
8(727)
2406582
school_14@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 26 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Шаңырақ» шағынауданы Жанқожа батыр көшесі, 202
8(727)
2459968
school_26@edualmaty.kz
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «Абдолла Қарсақбаев атындағы № 41 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Көкорай көшесі, 2а/2
8(727)
2701534
school_41@edualmaty.kz
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 82 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Ахрименко көшесі, 4
8(727)
2244881
school_82@edualmaty.kz
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 91 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Докучаев көшесі, 31а
8(727)
2477898
school_91@edualmaty.kz
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 114 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Коунрадская көшесі, 12а
8(727)
2687117
8(727)
2416444
school_114@edualmaty.kz
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 149 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Әйгерім-1» шағынауданы, Ленин көшесі, 34
8(727)
2454745
school_149@edualmaty.kz
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Хамраев атындағы № 150 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Заря Востока» шағынауданы, Биянху көшесі, 87
8(727)
2455910
school_150@edualmaty.kz
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 151 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Заря Востока» шағынауданы, Новая садовая көшесі, 100а
8(727)
2452410
8(727)
2972410
school_151@edualmaty.kz
10
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 152 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, "Ұлжан-1" шағынауданы, 81
8(727)
2272504
school_152@edualmaty.kz
11
Алматы қаласы Білім басқармасының «Иштван Қоңыр Мандоки атындағы № 154 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Ақбұлақ» шағынауданы, Шәріпов көшесі, 38
8(727)
2566086
8(727)
2999517
school_154@edualmaty.kz
12
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 156 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, "Өжет" шағынауданы, Әуезов көшесі, 48
8(727)
2981363
school_156@edualmaty.kz
13
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 160 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Қарасу» шағынауданы, Заводская көшесі, 95а
8(727)
2994242
8(727)
2994311

1 2 3 4 5 6
Город Алматы
Алатауский район
1
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразова- тельная школа № 14» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Усть-Каменогорская, 1
8(727) 2560201
8(727) 2406582
school_14@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
2
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 26» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Шанырак-2», улица Жанкожа батыр, 202
8(727) 2459968
school_26@edualmaty.kz
3
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразова-тельная школа № 41 имени Абдуллы Карсакбаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Курылысшы» улица Кокорай, 2
8(727) 2701534
school_41@edualmaty.kz
4
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 82» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Ахрименко, 4
8(727) 2244881
school_82@edualmaty.kz
5
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 91» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Докучаева, 31а
8(727) 2477898
school_91@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
6
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразова- тельная школа № 114» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Коунрадская, 12а
8(727) 2687117
8(727) 2416444
school_114@edualmaty.kz
7
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 149» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Айгерим-1»,Ленина, 34
8(727) 2454745
school_149@edualmaty.kz
8
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 150 имени М.Хамраева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Биянху, 87
8(727) 2455910
school_150@edualmaty.kz
9
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 151» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Заря Востока», улица Новая садовая, 100а
8(727) 2452410
8(727) 2972410
school_151@edualmaty.kz
10
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 152» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Улжан-1», 81
8(727) 2272504
school_152@edualmaty.kz
11
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 154 имени Иштвана Коныр Мандоки» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Шарипова, 38
8(727) 2566086
8(727) 2999517
school_154@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
12
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 156» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Ужет», улица Ауэзова, 48
8(727) 2981363
school_156@edualmaty.kz
13
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 160» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Карасу» улица Заводская, 95а
8(727) 2994242
8(727) 2994311

school_160@edualmaty.kz; edualmaty.kz/school-160
14
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 164 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Қарасу» шағынауданы, Черемушки көшесі, 1
8(727)
2994303
8(727)
2994401
school_164@edualmaty.kz
15
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 166 Лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Горняцкая көшесі, 5
8(727)
3017871
school_1660@edualmaty.kz; fmsl166\infofmsl166@mail.ru
16
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 169 Мектеп-лицей»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі

school_160@edualmaty.kz ; edualmaty.kz/school-160
14
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 164» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Карасу» улица Черемушки, 1
8(727) 2994303
8(727) 2994401
school_164@edualmaty.kz
15
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 166» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Горняцкая, 5
8(727) 3017871
school_1660@edualmaty.kz; fmsl166\infofmsl166@mail.ru
16
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 169» Управления образования города Алматы

Алматы қаласы, «Шаңырақ-1» шағынауданы, Өтемісұлы көшесі, 109
8(727)
2637888
school_169@edualmaty.kz
17
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 171 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Әйгерім-1» шағынауданы,
Ленин көшесі, 34
8(727)
2473698
8-778-4163633
school_171@edualmaty.kz
Алмалы ауданы
18
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 Мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Шәріпов көшесі, 105
8(727)
2926747
8(727)
2922737
school_8@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
19
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 15 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Гоголь көшесі, 133
8(727)
2795015
8(727)
2795010
school_15@edualmaty.kz
20
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ә. Шәріпов атындағы № 16 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,

Город Алматы, микрорайон «Шанырак-1», улица Утемисулы, 109
8(727) 2637888
school_169@edualmaty.kz
17
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 171» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Айгерим-1», улица Ленина, 34
8(727) 2473698
8-778-416 36-33
school_171@edualmaty.kz
Алмалинский район
18
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 8» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Шарипова, 105
8(727) 2926747
8(727) 2922737
school_8@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
19
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 15 » Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Гоголя, 133
8(727) 2795015
8(727) 2795010
school_15@edualmaty.kz
20
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 16 имени А.Шарипова» Управления образования города Алматы

Шәріпов көшесі,  26/27
8(727)
2337496
8(727)
2399260
school_16@edualmaty.kz
21
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 18 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Радостовец көшесі, 38
8(727)
3794117
8(727)
3793442
school_18@edualmaty.kz;
lg18.ucoz.kz
22
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 24 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Гоголь көшесі,  187
8(727)
3788230
school_24@edualmaty.kz
23
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ілияс Есенберлин атындағы № 25 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Қабанбай батыр көшесі, 128
8(727)
2674343
8(727)
2674595
school_25@edualmaty.kz
24
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 34 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Дүйсенов көшесі
8(727)
2410123
8(727)
2455976
school_34@edualmaty.kz
25
Алматы қаласы Білім басқармасының «Б. Атыханұлы атындағы № 36 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Масанчи көшесі, 70
8(727)
2275488
8(727)
2615355
school_36@edualmaty.kz
26
Алматы қаласы Білім басқармасының «Сұлтан-Ахмет Қожықов атындағы № 39 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 76
8(727)
2721179
8(727)
3277809
8(727)
2612153
school_39@edualmaty.kz
27
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 46 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Карасай батыр көшесі, 157
8(727)
3780446
8(727)
3780448
school_46@edualmaty.kz;
gimnazia.kz
28
Алматы қаласы Білім басқармасының «И. Панфилов атындағы № 54 Қазақстан-Ресей мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 73
8(727)
2735731
8(727)
2731532
school_54@edualmaty.kz;
krg.54.ru
29
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 55 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 36
8(727)
3754754
8(727)
3754868
school_55@edualmaty.kz
30
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 58 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тұрғыт Өзал көшесі, 30
8(727)
2408470
8(727)2409516
school_58@edualmaty.kz
31
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ш.Смаханұлы атындағы № 62 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Түркебаев көшесі, 4
8(727)
2410549
8(727)
2411336
school_62@edualmaty.kz
32
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 67 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Розыбакиев көшесі, 33
8(727)
2740282
school_67@edualmaty.kz
33
Алматы қаласы Білім басқармасының «Шәкәрім Құдайбердіұлы атындағы № 75 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Түркебаев көшесі, 176
8(727)
2414500
8(727)
2751241
school_75@edualmaty.kz
34
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 79 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жароков көшесі, 9
8(727)
3759947
school_79@edualmaty.kz
35
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 90 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Чайковский көшесі, 28
8(727)
2332010
8(727)
2790901
school_90@edualmaty.kz
36
Алматы қаласы Білім басқармасының  «№ 95 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Шәріпов көшесі, 53
8(727)
2535359
8(727)
2535357
school_95@edualmaty.kz
37
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 96 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тілендиев көшесі, 35
8(727)2401654, 8(727)2401596
school_96@edualmaty.kz
38
Алматы қаласы Білім басқармасының «Мәжит Бегалин атындағы № 120 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Құрманғазы, 76
8(727)
2721843
8(727)
2722412
school_120@edualmaty.kz
39
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 124 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 260
8(727)
3760489
school_124@edualmaty.kz;
almaty-sh-124.ucoz.kz
40
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Әуезов атындағы № 128 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жароков көшесі, 18
8(727)
3757004
8(727)
3751437
school_128@edualmaty.kz
41
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 134 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жароков көшесі, 24
8(727)
3760311
school_134@edualmaty.kz;
school134.ucoz.kz
42
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Дулатов атындағы № 135 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Клочков көшесі, 49
8(727)
3751190
school_135@edualmaty.kz
43
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 136 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 130
8(727)
3797629
8(727)
3797790
school_136@edualmaty.kz
44
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 144 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Түркебаев, 93 көшесі
8(727)
2456578
8(727)
2412393
school_144@edualmaty.kz
45
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 147 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,  Абылай хан даңғылы, 20
8(727)
2 711556
8(727)
2714119
school_147@edualmaty.kz
46
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 167 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тұрғыт Өзал көшесі, 45

Город Алматы, улица Шарипова, 26/27
8(727) 2337496
8(727) 2399260
school_16@edualmaty.kz
21
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 18» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Радостовца, 38
8(727) 3794117
8(727) 3793442
school_18@edualmaty.kz; lg18.ucoz.kz
22
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 24» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Гоголя, 187
8(727) 3788230
school_24@edualmaty.kz
23
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 25 имени Ильяса Есенберлина» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Кабанбай батыра, 128
8(727) 2674343
8(727) 2674595
school_25@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
24
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 34» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Дуйсенова,15
8(727) 2410123
8(727) 2455976
school_34@edualmaty.kz
25
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 36 имени Б. Атыханулы» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Масанчи, 70
8(727) 2275488
8(727) 2615355
school_36@edualmaty.kz
26
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 39 имени Султан-Ахмета Ходжикова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Толе би, 76
8(727) 2721179
8(727) 3277809
8(727) 2612153
school_39@edualmaty.kz
27
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 46» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Карасай батыра, 157
8(727) 3780446
8(727) 3780448
school_46@edualmaty.kz ; gimnazia.kz
28
Коммунальное государствен- ное учреждение «Казахстанско-Российская школа-гимназия № 54 им. И.В.Панфилова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Жибек Жолы, 73
8(727) 2735731
8(727) 2731532
school_54@edualmaty.kz ; krg.54.ru
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
29
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 55» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Ауэзова, 36
8(727) 3754754
8(727) 3754868
school_55@edualmaty.kz
30
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 58» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Тургут Озала, 30
8(727) 2408470
8(727) 2409516
school_58@edualmaty.kz
31
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 62 имени Ш.Смаханулы» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Туркебаева, 4
8(727) 2410549
8(727) 2411336
school_62@edualmaty.kz
32
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 67» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Розыбакиева, 33
8(727) 2740282
school_67@edualmaty.kz
33
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 75 имени Шакарима Кудайбердыулы» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Туркебаева, 176
8(727) 2414500
8(727) 2751241
school_75@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
34
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 79» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Жарокова, 9
8(727) 3759947
school_79@edualmaty.kz
35
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 90» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Чайковского, 28
8(727) 2332010
8(727) 2790901
school_90@edualmaty.kz
36
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 95» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Шарипова, 53
8(727) 2535359
8(727) 2535357
school_95@edualmaty.kz
37
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 96» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Тлендиева, 35
8(727) 2401654
8(727) 2401596
school_96@edualmaty.kz
38
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 120 имени Мажита Бегалина» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Курмангазы, 76
8(727) 2721843
8(727) 2722412
school_120@edualmaty.kz
39
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 124» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Богенбай батыра, 260
8(727) 3760489
school_124@edualmaty.kz ; almaty-sh-124.ucoz.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
40
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразова- тельная школа № 128 имени М.Ауэзова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Жарокова, 18
8(727) 3757004
8(727) 3751437
school_128@edualmaty.kz
41
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 134 » Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Жарокова, 24
8(727) 3760311
school_134@edualmaty.kz ; school134.ucoz.kz
42
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 135» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Клочкова, 49
8(727) 3751190
school_135@edualmaty.kz
43
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 136 имени М.Дулатова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Байзакова, 130
8(727) 3797629
8(727) 3797790
school_136@edualmaty.kz
44
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа- гимназия № 144» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Туркебаева, 93
8(727) 2456578
8(727) 2412393
school_144@edualmaty.kz
45
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 147» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Абылай хана, 20
8(727) 2711556
8(727) 2714119
school_147@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
46
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 167» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Тургут Озала, 45

Алматы қаласы, 5- шағынаудан Қуанышбаев көшесі, 49а
8(727)
2423858
8(727)
2423674
school_6@edualmaty.kz
50
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 9 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемес
Алматы қаласы, 12-шағынаудан,
8(727)
3029568
8(727)
3029565
school_9@edualmaty.kz
51
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 13 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 11-шағынаудан, 36
8(727)
3034637
8(727)
2424117
school_13@edualmaty.kz
52
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 27 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 5-шағынаудан, 8б
8(727)
2493128,
8(727)
2493482
school_27@edualmaty.kz
53
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 42 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Ақсай-2» шағынаудан, 33
8(727)
2305379, 8(727)
2305395
school_42@edualmaty.kz
54
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 72 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сүлейменов көшесі,16
8(727)
3023445
8(727)
3023509
school_72@edualmaty.kz
55
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ғ. Мүсірепов атындағы № 86 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 6-шағынаудан, 63
8(727)
2497438,
8(727)
2497480
school_86@edualmaty.kz
56
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 97 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 1-шағынаудан, 76 а
8(727)
2761593
8(727)
2773680
school_97@edualmaty.kz
57
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 104 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 2- шағынаудан, Ұлықбек көшесі,59
8(727)
2760962
8(727)
2770582
school_104@edualmaty.kz
58
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 111 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
1-шағынаудан, 37б
8(727)
2771257
8(727)
2761119
school_111@edualmaty.kz
59
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 113 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
6- шағынаудан, 51
8(727)
3028466
8(727)
3028467
school_113@edualmaty.kz
60
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 116 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
8-шағынаудан, 46
8(727)
2490931
8(727)
2498494
school_116@edualmaty.kz ; school117.freenit.kz
61
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 117 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Жетысу-2» шағынауданы
8(7272)
3737677
8(727)
3737210
school_117@edualmaty.kz
62
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 119 мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,

Город Алматы, микрорайон 5, улица Куанышбаева, 49а
8(727) 2423858
8(727) 2423674
school_6@edualmaty.kz
50
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 9» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 12, 18
8(727) 3029568
8(727) 3029565
school_9@edualmaty.kz
51
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа- гимназия № 13» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 11, 36 улица Шаляпина
8(727) 3034637
8(727) 2424117
school_13@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
52
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 27» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 5, 8б
8(727) 2493128
8(727) 2493482
school_27@edualmaty.kz
53
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 42» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 33
8(727) 2305379
8(727) 2305395
school_42@edualmaty.kz
54
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 72» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Сулейменова, 16
8(727) 3023445
8(727) 3023509
school_72@edualmaty.kz
55
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа- гимназия № 86 имени Г.Мусрепова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 6, 63
8(727) 2497438
8(727) 2497480
school_86@edualmaty.kz
56
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 97» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 1, 76а
8(727) 2761593
8(727) 2773680
school_97@edualmaty.kz
57
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 104» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 2, 59
8(727) 2760962
8(727) 2770582
school_104@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
58
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 111» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 1, 37б
8(727) 2771257
8(727) 2761119
school_111@edualmaty.kz
59
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 113» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 6, 51
8(727) 3028466
8(727) 3028467
school_113@edualmaty.kz
60
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 116» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 8, 46
8(727) 2490931
8(727) 2498494
school_116@edualmaty.kz ; school117.freenit.kz
61
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 117» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон Жетысу-2, 8Б
8(7272) 3737677
8(727) 3737210
school_117@edualmaty.kz
62
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 119» Управления образования города Алматы

8-шағынаудан, 45
8(727)
2490996
8(727)
2498497
school_119@edualmaty.kz
63
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 121 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Ақсай-2» шағынаудан, 69 а
8(727)
2688680
8(727)
2688688
school_121@edualmaty.kz
64
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 122 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, 3-шағынаудан, 52
8(727)
2767606
8(727)
2760256
school_122@edualmaty.kz
65
Алматы қаласы Білім басқармасының «Қожа Ахмет Яссауи атындағы № 123 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, мкр. «Ақсай-3а» шағынаудан, 54
8(727)
2305684
8(727)
2305694
school_123@edualmaty.kz
66
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 126 мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Ақсай-4» шағынауданы
8(727)
243138
8(727)
2431404
school_126@edualmaty.kz
67
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 127 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тоқтабаев көшесі, 64
8(727)
2552744
8(727)
2552755
school_127@edualmaty.kz
68
Алматы қаласы Білім басқармасының «І. Жансүгіров атындағы № 130 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
«Тастақ-1» шағынауданы, 26а
8(727)
3816691
8(727)
3819900
school_130@edualmaty.kz
69
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 132 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
«Ақсай-4» шағынауданы
8(727)
2731055
8(727)
2731183
school_132@edualmaty.kz
70
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 133 Жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Ақсай-1» шағынауданы, 26
8(727)
2308544
8(727)
2308229
school_133@edualmaty.kz
71
Алматы қаласы Білім басқармасының «А. Байтұрсынов атындағы № 139 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Черепанов көшесі, 14
8(727)
3033863
8(727)
3024233
school_139@edualmaty.kz
72
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 141 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Жетісу-2» шағынауданы, 68 б
8(727)
3736939
8(727)
3736743
school_141@edualmaty.kz
73
Алматы қаласы Білім басқармасының «А. Розыбақиев атындағы № 153 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Достық» шағынауданы, Сәдуақасов көшесі, 27
8(727)
3903890
8(727)
2309761
school_153@edualmaty.kz
74
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 155 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Достық» шағынауданы, Сәдуақасов көшесі, 29
8(727)
2309771
8(727)
2309896
school_155@edualmaty.kz
75
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 157 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Латиф қыдырбеков көшесі, 32
8(727)
2264535
8(727)
2264525
school_157@edualmaty.kz
76
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 158 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Мамыр» шағынауданы, Степная көшесі, 8
8(727)
2936170
8(727)
2936136
school_158@edualmaty.kz
77
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 173 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,

Город Алматы, микрорайон 8, 45
8(727) 2490996
8(727) 2498497
school_119@edualmaty.kz
63
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 121» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-2», 69а
8(727) 2688680
8(727) 2688688
school_121@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
64
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 122» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон 3, 52
8(727) 2767606
8(727) 2760256
school_122@edualmaty.kz
65
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 123 имени Кожа Ахмета Яссауи» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-3а», 54
8(727) 2305684
8(727) 2305694
school_123@edualmaty.kz
66
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 126» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-4»
8(727) 243138
8(727) 2431404
school_126@edualmaty.kz
67
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 127» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Токтабаева, 64
8(727) 2552744
8(727) 2552755
school_127@edualmaty.kz
68
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 130 имени И.Жансугурова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Тастак-1», 26а
8(727) 3816691
8(727) 3819900
school_130@edualmaty.kz
69
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 132» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Аксай-4»
8(727) 2731055
8(727) 2731183
school_132@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
70
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 133» Управления образования города Алматы
Город Алматы, «микрорайон Аксай-1», 26
8(727) 2308544
8(727) 2308229
school_133@edualmaty.kz
71
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 139 имени А. Байтурсынова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Таугуль», улица Черепанова, 14
8(727) 3033863
8(727) 3024233
school_139@edualmaty.kz
72
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 141» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Жетысу-2», 68б
8(727) 3736939
8(727) 3736743
school_141@edualmaty.kz
73
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 153 имени А.Розыбакиева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Садвакасова, 27
8(727) 3903890
8(727) 2309761
school_153@edualmaty.kz
74
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 155» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Садвакасова, 29
8(727) 2309771
8(727) 2309896
school_155@edualmaty.kz
75
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 157» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Латифа Кыдырбекова, 32
8(727) 2264535 8(727) 2264525
school_157@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
76
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 158» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Мамыр», улица Степная, 8
8(727) 2936170
8(727) 2936136
school_158@edualmaty.kz
77
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 173» Управления образования города Алматы

«Мамыр-1» шағынауданы, 21
8(727)
2555839
8(727)
2555795
school_173@edualmaty.kz
78
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 175 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Таугүл-3» шағынауданы, Шәймерденов көшесі, 21
8(727)
2391891
8(727)
2391748
school_175@edualmaty.kz
79
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 176 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,«Қалқаман-3» шағынауданы, Мақатаев  көшесі, 47
8(727)
3818650
8(727)
3818665
school_176@edualmaty.kz
80
Алматы қаласы Білім басқармасының «Дарынды балаларға арналған мамандандырылған қазақ-түрік мектеп-лицей-интернаты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,

Город Алматы, микрорайон «Мамыр-1», 21
8(727) 2555839
8(727) 2555795
school_173@edualmaty.kz
78
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 175 Жаңа Ғасыр» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Таугуль-3» улица Шай- мерденова, 21
8(727) 2391891
8(727) 2391748
school_175@edualmaty.kz
79
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 176 » Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Калкаман-3», улица Макатаева, 47
8(727) 3818650
8(727) 3818665
school_176@edualmaty.kz
80
Коммунальное государствен- ное учреждение «Специализи- рованная казахско- турецкая школа – лицей - интернат» Управления образования города Алматы

«Ақсай-3б» шағынауданы, 27
8(727)
2306879
8(727)
2307061
Aksau@Katev.Ord
81
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 15мектеп-
интернат» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Қалқаман» шағынауданы
8(727)
3278311
8(727)
3817826
int15@edualmaty.kz
Бостандық ауданы
82
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 10 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бұхар Жырау көшесі, 50б
8(727)
3948335
school_10@edualmaty.kz;
almatyschool10.siteedit.ru
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
83
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 21 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Пирогов көшесі, 28
8(727)
3872042
school_21@edualmaty.kz;
mpg21.ucoz.kz
84
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 22 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Сәтбаев көшесі,  69
8(727)
2464432
school_22@edualmaty.kz
85
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 23 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сәтбаев көшесі, 3а
8(727)
2643816
school_23@edualmaty.kz
86
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 37 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Рысқұлбеков көшесі, 20
8(727)
2202544
school_37@edualmaty.kz
87
Алматы қаласы Білім басқармасының «М.В. Ломоносов атындағы № 38 Қазақстан-Ресей гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Радостовец көшесі, 367
8(727)
2934194
school_38@edualmaty.kz
88
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 40 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Орбита-3» шағын ауданы,55а
8(727)
2292822
school_40@edualmaty.kz
89
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 45 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Орбита-3» шағынауданы, 55
8(727)
2293364
school_45@edualmaty.kz
90
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 51 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Мүсірепов көшесі, 23
8(727)
3949841
school_51@edualmaty.kz
91
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 60 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Орбита-1» шағынауданы, 41
8(727)
2291235
school_60@edualmaty.kz;
edualmaty.kz
92
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 63 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Каблуков көшесі, 88
8(727)
3765921
school_63@edualmaty.kz
93
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 65 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сәтбаев көшесі, 101
8(727)
3928622
school_65@edualmaty.kz
94
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 68 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Город Алматы, микрорайон «Аксай-3б», 27
8(727) 2306879
8(727) 2307061
Aksau@Katev.Ord
81
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа- интернат № 15» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Калкаман»
8(727) 3278311 8(727) 3817826
int15@edualmaty.kz
Бостандыкский район
82
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 10» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Бухар Жырау, 50 б
8(727) 3948335
school_10@edualmaty.kz ; almatyschool10.siteedit.ru
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
83
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 21» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Пирогова, 28
8(727) 3872042
school_21@edualmaty.kz ; mpg21.ucoz.kz
84
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 22» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Сатпаева, 69
8(727) 2464432
school_22@edualmaty.kz
85
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 23» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Сатпаева, 3 а
8(727) 2643816
school_23@edualmaty.kz
86
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 37» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Рыскулбекова, 20
8(727) 2202544
school_37@edualmaty.kz
87
Коммунальное государствен- ное учреждение «Казахстанско-Российская гимназия № 38 имени М.В. Ломоносова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Радостовца, 367
8(727) 2934194
school_38@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
88
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 40» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Орбита-3», 55 а
8(727) 2292822
school_40@edualmaty.kz
89
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 45» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Орбита-3», 55
8(727) 2293364
school_45@edualmaty.kz
90
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 51» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Мусрепова, 23
8(727) 3949841
school_51@edualmaty.kz
91
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 60» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Орбита-1», 41
8(727) 2291235
school_60@edualmaty.kz ; edualmaty.kz
92
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 63» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Каблукова, 88
8(727) 3765921
school_63@edualmaty.kz
93
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 65» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Сатпаева, 101
8(727) 3928622
school_65@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
94
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 68» Управления образования города Алматы

Алматы қаласы, «Орбита-2» шағынауданы, 25
8(727)
2292755
school_68@edualmaty.kz;
school68almaty.ucoz.kz
95
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 69 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Ғабдуллин көшесі,  67
8(727)
2748464
school_69@edualmaty.kz
96
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 70 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Қазақфильм» шағынауданы, 15а
8(727)
2992402
school_70@edualmaty.kz
97
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 73 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,Бәсенов көшесі, 14
8(727)
2748499
school_73@edualmaty.kz
98
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 81 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бұхар Жырау көшесі, 38
8(727)
3949699
school_81@edualmaty.kz
99
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 88 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
«Қазақфильм» шағынауданы, 34
8(727)
2992527
school_88@edualmaty.kz
100
Алматы қаласы Білім басқармасының «Махатма Ганди атындағы дарынды балаларға арналған     № 92 мамандандырылған мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Панфилов көшесі, 205
school_92@edualmaty.kz
101
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 93 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Айманов көшесі, 193а
8(727)
2745989
school_93@edualmaty.kz;
school93.kz

Город Алматы, микрорайон «Орбита-2», 25
8(727) 2292755
school_68@edualmaty.kz ; school68almaty.ucoz.kz
95
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 69» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Габдуллина, 67
8(727) 2748464
school_69@edualmaty.kz
96
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 70» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Казахфильм», 15а
8(727) 2992402
school_70@edualmaty.kz
97
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 73» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Басенова, 14
8(727) 2748499
school_73@edualmaty.kz
98
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 81» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Бухар Жырау, 38
8(727) 3949699
school_81@edualmaty.kz
99
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 88» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Казахфильм», 34
8(727) 2992527
school_88@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
100
Коммунальное государствен- ное учреждение «Специализи- рованная школа - лицей № 92 для одаренных детей имени Махатма Ганди» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Панфилова, 205
school_92@edualmaty.kz
101
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 93» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Айманова, 193а
8(727) 2745989
school_93@edualmaty.kz ; school93.kz

102
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 94 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Гагарин даңғылы, 135а
8(727)
3920055
school_94@edualmaty.kz;
school94.kz
103
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ораз Жандосов атындағы № 105 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Абай даңғылы, 54
8(727)
3921964
school_105@edualmaty.kz
104
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 125 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағынауданы, 42
8(727)
2496511
school_125@edualmaty.kz
105
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Базарбаев атындағы № 138 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Көктем-1» шағынауданы, 26 а
8(727)
2474871
school_138@edualmaty.kz
106
Алматы қаласы Білім басқармасының «М.Мақатаев атындағы № 140 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Түркебаев көшесі, 233
8(727)
3764420
school_140@edualmaty.kz
107
Алматы қаласы Білім басқармасының «Әл-Фараби атындағы № 145 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

102
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 94» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Гагарина, 135а
8(727) 3920055
school_94@edualmaty.kz ; school94.kz
103
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 105 имени Ураза Джандосова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Абая, 54
8(727) 3921964
school_105@edualmaty.kz
104
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 125» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Алмагуль», 42
8(727) 2496511
school_125@edualmaty.kz
105
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 138 имени М.Базарбаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Коктем-1», 26 а
8(727) 2474871
school_138@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
106
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 140 имени М.Макатаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Туркебаева, 233
8(727) 3764420
school_140@edualmaty.kz
107
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 145 имени Аль-Фараби» Управления образования города Алматы

Алматы қаласы, «Орбита-3» шағынауданы, 5 г
8(727)
2553321
school_145@edualmaty.kz;
school145.os.kz
108
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 146 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағынауданы, 2
8(727)
2481090
school_146@edualmaty.kz
109
Алматы қаласы Білім басқармасының «Дарынды балаларға арналған № 165 мамандандырылған мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Гагарин көшесі, 193
8(727)
2482766
school_165@edualmaty.kz;
tl165.kz
Жетісу ауданы

Город Алматы, микрорайон «Орбита-3», 5г
8(727) 2553321
school_145@edualmaty.kz ; school145.os.kz
108
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 146» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Алмагуль», 2
8(727) 2481090
school_146@edualmaty.kz
109
Коммунальное государствен- ное учреждение «Специализи- рованная школа - лицей № 165 для одаренных детей» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Гагарина, 193
8(727) 2482766
school_165@edualmaty.kz ; tl165.kz
Жетысуский район

125
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 129 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Айнабұлақ-3» шағынауданы
8(727)
2525720
school_129@edualmaty.kz
126
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Жұмабаев атындағы № 137 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Айнабұлақ» шағынауданы, Жұмабаев көшесі, 65а
8(727)
2947740
school_137@edualmaty.kz
127
Алматы қаласы Білім басқармасының «Сүйінбай атындағы № 143 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Колпаковская көшесі, 26
8(727)
2301715
school_143@edualmaty.kz

125
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 129» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Айнабулак-3»
8(727) 2525720
school_129@edualmaty.kz
126
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 137 имени М.Жумабаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Айнабулак-2», улица Жумабаева, 65а
8(727) 2947740
school_137@edualmaty.kz
127
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 143 имени Суюнбая» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Колпаковская, 26
8(727) 2301715
school_143@edualmaty.kz

128
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 148 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, 52
8(727)
2445568
school_148@edualmaty.kz
129
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 174 негізгі орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Новгородская көшесі, 5
8(727)
2793190
school_174@edualmaty.kz;
almatysh174.kz
130
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 177 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Көкжиек» шағынауданы, 63
8(727)
3850291
school_177@edualmaty.kz;
almatysh177.kz
Медеу ауданы

128
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа– гимназия № 148» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Кулагер», 52
8(727) 2399663
school_148@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
129
Коммунальное государствен- ное учреждение «Основная средняя школа № 174» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Новгородская, 5
8(727) 2793190
school_174@edualmaty.kz ; almatysh174.kz
130
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 177» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Кокжиек», 63
8(727) 3850291
school_177@edualmaty.kz ; almatysh177.kz
Медеуский район

131
Алматы қаласы Білім басқармасының «А.С.Пушкин атындағы № 4 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Янушкевич көшесі, 58
8(727)
2302071
school_4@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында сағат 9.00-ден-18.00-ге дейін
132
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 7 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Алатау» шағынауданы, Космонавттар көшесі, 15
8(727)
2546492
school_7@edualmaty.kz;
s7.ucoz.kz

131
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 4 имени А.С.Пушкина» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Янушкевича, 58
8(727) 2302071
school_4@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
132
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 7» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Космонавтов, 15
8(727) 2546492
school_7@edualmaty.kz ; s7.ucoz.kz

133
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ш. Уәлиханов атындағы № 12 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Уәлиханов көшесі, 79
8(727)
2916873
school_12@edualmaty.kz;
school12.kz
134
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 19 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Абдуллиндер көшесі, 11
8(727)
2302724
school_19@edualmaty.kz
135
Алматы қаласы Білім басқармасының «М. Мәметова атындағы № 28 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Фурманов көшесі, 102
8(727)
2616482
school_28@edualmaty.kz
136
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 29 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі 42,
8(727)
2916154
school_29@edualmaty.kz
137
Алматы қаласы Білім басқармасының «Д. Снегин атындағы № 30 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Достық даңғылы, 226-а
8(727)
2621074
school_30@edualmaty.kz
138
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 33 мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Қалдаяқов көшесі, 62
8(727)
2914299
school_33@edualmaty.kz
139
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 35 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Достық даңғылы, 59
8(727)
2919932
school_35@edualmaty.kz;
schoollg35.kz
140
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 47 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Каменское Плато» санаторийі, Олимпийская көшесі, 1
8(727)
2715415
school_47@edualmaty.kz
141
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 48 мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Достық даңғылы, 310-б
8(727)
2651628
school_48@edualmaty.kz
142
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 52 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 1
8(727)
2718562
2738579
school_52@edualmaty.kz
143
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 53 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Глубокая көшесі, 18
8(727)
2310789
school_53@edualmaty.kz
144
Алматы қаласы Білім басқармасының «Қ. Сәтбаев атындағы № 56 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Фурманов көшесі, 138
8(727)
2613681
school_56@edualmaty.kz;
live56my.ru
145
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 73 Гвардиялық Қызыл тулы Сталинград Дунай атқыштар дивизиясы атындағы № 64 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Оренбургская көшесі, 17
8(727)
2310156
school_64@edualmaty.kz

133
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 12 имени Ш.Уалиханова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Уалиханова, 79
8(727) 2916873
school_12@edualmaty.kz ; school12.kz
134
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 19» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Абдуллиных, 11
8(727) 2302724
school_19@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
135
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 28 имени М.Маметовой» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Фурманова, 102
8(727) 2616482
school_28@edualmaty.kz
136
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 29» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Богенбай батыра, 42
8(727) 2916154
school_29@edualmaty.kz
137
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа- гимназия № 30 имени Д.Снегина» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Достык, 226 а
8(727) 2621074
school_30@edualmaty.kz
138
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 33» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Калдаякова, 62
8(727) 2914299
school_33@edualmaty.kz
139
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 35» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Достык, 59
8(727) 2919932
school_35@edualmaty.kz ; schoollg35.kz
140
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 47» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Олимпийская, 1
8(727) 2715415
school_47@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
141
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа-лицей № 48» Управления образования города Алматы
Город Алматы, проспект Достык, 310б
8(727) 2651628
school_48@edualmaty.kz
142
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 52» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Пушкина, 1
8(727) 2718562
2738579
school_52@edualmaty.kz
143
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 53» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Глубокая, 18
8(727) 2310789
school_53@edualmaty.kz
144
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 56 имени К.Сатпаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Фурманова, 138
8(727) 2613681
school_56@edualmaty.kz ; live56my.ru
145
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 64 имени 73 Гвардейской Краснознамен- ной Сталинградско-Дунайской стрелковой дивизии» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Оренбургская, 17
8(727) 2310156
school_64@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.

146
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 77 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Горный Гигант»  шағын ауданы, Жуков көшесі, 140
8(727)
2647663
school_77@edualmaty.kz;
gornyigigant.kz
147
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 98 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тәтібеков көшесі, 89
8(727)
2781251
school_98@edualmaty.kz
148
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 99 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Иштван Коңыр көшесі, 53
8(727)
2781244
school_99@edualmaty.kz
149
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 100 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Погодин көшесі, 41
8(727)
2781455
school_100@edualmaty.kz
150
Алматы қаласы Білім басқармасының «Б. Момышұлы атындағы № 131 мектеп-лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

146
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 77» Управления образования города Алматы
Город Алматы, п.Горный Гигант улица Жукова, 140
8(727) 2647663
school_77@edualmaty.kz ; gornyigigant.kz
147
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 98» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Татибекова, 89
8(727) 2781251
school_98@edualmaty.kz
148
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 99» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Иштван Коныра, 53
8(727) 2781244
school_99@edualmaty.kz
149
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 100» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Погодина, 41
8(727) 2781455
school_100@edualmaty.kz
150
Коммунальное государствен- ное учреждение «Школа–лицей  № 131 имени Б.Момышұлы» Управления образования города Алматы

Алматы қаласы, «Самал-2» шағынауданы, 22
8(727)
2641472
school_131@edualmaty.kz
151
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ы. Алтынсарин атындағы № 159 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 86
8(727)
2914066
school_159@edualmaty.kz;
gimnazaic159freenet.kz
152
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ж. Жабаев атындағы № 161 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Фурманов көшесі, 40
8(727)
2732944
school_161@edualmaty.kz;
161.kz

Город Алматы, микрорайон «Самал-2», 22
8(727) 2641472
school_131@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.
151
Коммунальное государствен- ное учреждение «Гимназия № 159 имени Ы.Алтынсарина» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Кабанбай батыра, 86
8(727) 2914066
school_159@edualmaty.kz ; gimnazaic159freenet.kz
152
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 161 имени Ж.Жабаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Фурманова, 40
8(727) 2732944
school_161@edualmaty.kz ; 161.kz

172
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 84 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тельман көшесі, 56
8(727)
2703995
school_84@edualmaty.kz
173
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 85 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Урицкий көшесі, 2а
8(727)
2703993
school_85@edualmaty.kz
174
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 89 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Поддубный көшесі, 155
8(727)
2512829
school_89@edualmaty.kz
175
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 106 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Фучик көшесі, 44
8(727)
2382474
school_106@edualmaty.kz
176
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 107 лицей» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Александров көшесі, 11
8(727)
3861184
school_107@edualmaty.kz
177
Алматы қаласы Білім басқармасының «Д. Бабаев атындағы № 115 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Алтай-1» шағынауданы, Майлин көшесі
8(727)
2579714
school_115@edualmaty.kz

172
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 84» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Тельмана, 56
8(727) 2703995
school_84@edualmaty.kz
173
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 85» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Урицкого, 2а
8(727) 2703993
school_85@edualmaty.kz
174
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 89» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Поддубного, 155
8(727) 2512829
school_89@edualmaty.kz
175
Коммунальное государствен- ное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 106» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Фучика, 44
8(727) 2382474
school_106@edualmaty.kz
176
Коммунальное государствен- ное учреждение «Лицей № 107» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Алек- сандрова, 11
8(727) 3861184
school_107@edualmaty.kz
177
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 115 имени Д.Бабаева» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Алтай-1»
8(727) 2579714
school_115@edualmaty.kz

178
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 142 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Жұлдыз-1» шағынауданы
8(727)
2516912
school_142@edualmaty.kz
179
Алматы қаласы Білім басқармасының «Сапар Байжанов атындағы № 162 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сүйінбай көшесі, 207
8(727)
2719097
school_162@edualmaty.kz
180
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 170 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Магнитная көшесі, 31
8(727)
2579717
school_170@edualmaty.kz

178
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 142» Управления образования города Алматы
Город Алматы, микрорайон «Жулдыз-1», 20
8(727) 2516912
school_142@edualmaty.kz
179
Коммунальное государствен- ное учреждение «школа- гимназия № 162 имени Сапара Байжанова» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Суюнбая, 207
8(727) 2719097
school_162@edualmaty.kz
180
Коммунальное государствен- ное учреждение  «Общеобразо- вательная школа № 170» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Магнитная, 31
8(727) 2579717
school_170@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день не- дели с 9.00 час. до 18.00 час.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын, мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
3) уәкiлеттi орган - мемлекеттiк қызмет көрсетудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (мемлекеттiк мекеме);
4) жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiмнің оқу бағдарламасын, сондай-ақ оқушы мен тәрбиеленушiге қосымша бiлiм бағдарламасын іске асырушы оқу орны;
5) бастауыш бiлiм - баланың жеке басын қалыптастыруға, оның жеке қабiлеттерiн, оқу iсiндегi оң талпынысы мен алғырлығын: негiзгi мектептiң бiлiм беру бағдарламаларын кейiннен меңгеру үшiн оқудың, жазудың, есептеудiң, тiлдiк қатынастың, шығармашылық тұрғыдан өзiн-өзi көрсетудiң, мiнез-құлық мәдениетiнiң берiк дағдыларын дамытуға бағытталған жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары;
6) негiзгi орта бiлiм - бiлiм алушылардың ғылым жүйесiнiң базалық негiздерiн меңгеруге, олардың бойында тұлғааралық және этносаралық қатынастың жоғары мәдениетiн қалыптастыруға, жеке адамның өзiн-өзi билеуiне және кәсiптiк бағдарлануына бағытталған жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары;
7) жалпы орта бiлiм - жаратылыстану-математикалық және қоғамдық-гуманитарлық бағыттар бойынша бейiндiк оқытуды енгiзе отырып саралау, интеграциялау және бiлiм беру мазмұнын кәсiптiк бағдарлау негiзiнде әзiрленетін жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворении потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - граждане Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет, которым оказывается государственная услуга;
3) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание государственной услуги;
4) общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
5) начальное образование - общеобразовательные учебные программы, направленные на формирование личности ребенка, развитие его индивидуальных способностей, положительной мотивации и умений в учебной деятельности: прочных навыков чтения, письма, счета, опыта языкового общения, творческой самореализации, культуры поведения для последующего освоения образовательных программ основной школы;
6) основное среднее образование - общеобразовательные учебные программы, направленные на освоение обучающимися базисных основ системы наук, формирование у них высокой культуры межличностного и межэтнического общения, самоопределение личности и профессиональную ориентацию;
7) общее среднее образование - общеобразовательные учебные программы, которые разрабатываются на основе дифференциации, интеграции и профессиональной ориентации содержания образования с введением профильного обучения по естественно-математическому и общественно-гуманитарному направлениям.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiмнiң оқу бағдарламаларын iске асыратын Алматы қаласының бiлiм беру ұйымдары арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет мынадай нормативтiк құқықтық актiлермен реттеледi:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-III «Бiлiм туралы» Заңы;
3) «Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгi қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 қаулысы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт).
6. Мемлекеттiк қызметтi алушыға берiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны бiлiм беру ұйымдарының жалпы орта бiлiм беретiн ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушылар қажеттi құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бiр жұмыс күнiн құрайды:
1) өтiнiш берiлген күнi (тiркеу кезiнде) сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күту уақыты – 30 минут;
2) өтiнiш берiлген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң соңғы нәтижесiн (бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзiмi – 3 айдан аспауы керек, себебi оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық бiлiм алушылар үшiн ортақ болып табылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы бiлiм беру ұйымына өтiнiш бiлдiрген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкiлдерiнен өтiнiш (еркiн нысанда);

3. Государственная услуга оказывается организациями образования города Алматы, реализующими общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется следующими нормативными правовыми актами:
1) Конституцией Республики Казахстан;
2) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-III «Об образовании»;
3) постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования» (далее – Правила);
4) Стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
6. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
10. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);

2) туу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) денсаулығы туралы анықтама (денсаулық паспорты);
4) тұратын жерiнен анықтама немесе тұратын жерiн растайтын басқа құжат;
5) 3х4 көлемiндегi 2 дана фотосурет.
11. Бастауыш бiлiм беру ұйымдарына қабылдау тәртiбi:
бастауыш бiлiм беру ұйымдары даярлық деңгейiне қарамастан, кезектi оқу жылының 1 қыркүйегiне дейiн бiлiм беру ұйымдарының қызмет көрсету аумақтарындағы алты (жетi) жасқа толған барлық балалардың бiрiншi сыныпқа қабылдануын қамтамасыз етедi.
Бастауыш бiлiм беру ұйымының бiрiншi сыныбына баратын балалардың заңды өкiлдерiнен өтiнiш қабылдау ағымдағы жылдың 1 маусымы мен 30 тамызы аралығында жүргiзiледi.
12. Бастауыш бiлiм беру ұйымдарына бiлiм алушыларды қабылдау кезiнде басшылар оқуға келушiлердi, олардың заңды өкiлдерiн осы Қағидалармен, жарғымен және бiлiм беру процесiн ұйымдастыруды регламенттейтiн басқа да құжаттармен таныстырады.
Бастауыш бiлiм беру ұйымының бiрiншi сыныбына қабылдау кезiнде емтихандар, тестiлеулер, сынақтар, конкурстар жүргiзiлмейдi.
13. Негiзгi орта бiлiм беру ұйымдарына қабылдау тәртiбi:
бастауыш бiлiм беру деңгейiн аяқтаған бiлiм алушыларды, негiзгi орта бiлiмнiң оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарының бесiншi, алтыншы, жетiншi, сегiзiншi, тоғызыншы сыныптарына қабылдау бiлiм беру ұйымы басшысының бұйрығымен құрылатын комиссияның шешiмiмен жүзеге асырылады және заңды өкiлдердiң мүдделерi ескерiле отырып аталған ұйымға бекiтiлген аумақта тұратын барлық бiлiм алушылардың қол жеткiзуi қамтамасыз етiледi.
Негiзгi орта бiлiм беру оқу бағдарламаларын iске асыратын жекеменшiк бiлiм беру ұйымдарының бесiншi, алтыншы, жетiншi, сегiзiншi, тоғызыншы сыныптарына қабылдау Бiлiм беру қызметтерiн көрсетудiң үлгiлiк шартына сәйкес бiлiм беру ұйымы мен бiлiм алушының заңды өкiлдерiнiң арасында жасалған ақылы негiзде бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың ережелерi ескерiле отырып жүзеге асырылады.
14. Жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына қабылдау тәртiбi:
бейiндi мектептiң оныншы немесе он бiрiншi сыныптарына қабылдау оқытудың бейiнiн таңдау кезiнде бiлiм алушының қызығушылығы, бейiмi мен қабiлетi ескерiле отырып, бiлiм алушының тұратын аумағын ескерместен баланың заңды өкiлiнiң келiсiмiмен бiлiм алушының жеке өтiнiшi және негiзгi орта бiлiм деңгейi туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжатының болуы негiзiнде жүзеге асырылады.
Өтiнiштердi қабылдау негiзгi орта бiлiм беру деңгейi туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжатты бергеннен кейiн басталады.

2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3х4 см в количестве 2 штук.
11. Порядок приема в организации начального образования:
организации начального образования обеспечивают прием в первый класс всех детей, проживающих на территории обслуживания организации образования, достигших к 1 сентябрю очередного учебного года шести (семи) лет, независимо от уровня подготовки.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
12. При приеме обучающихся в организации начального образования руководители ознакамливают поступающих, их законных представителей с Правилами, уставом и другими документами, регламентирующими организацию образовательного процесса.
При приеме в первый класс организаций начального образования экзамены, тестирование, зачеты, конкурсы не проводятся.
13. Порядок приема в организации основного среднего образования:
прием обучающихся в пятые, шестые, седьмые, восьмые, девятые классы организаций образования, реализующих учебные программы основного среднего образования, закончивших уровень начального образования, осуществляется по решению комиссии, создаваемой приказом руководителя организации образования и обеспечивает доступ всех обучающихся, проживающих на территории обслуживания организации образования с учетом интересов законных представителей.
Прием в пятые, шестые, седьмые, восьмые, девятые классы частных организаций образования, реализующих учебные программы основного среднего образования, осуществляется с учетом положений договора на предоставление образовательных услуг на платной основе, заключенного между организацией образования и законными представителями обучающегося в соответствии с Типовым договором оказания образовательных услуг.
14. Порядок приема в организации общего среднего образования:
Прием на обучение в десятые или одиннадцатые классы профильной школы осуществляется с учетом интересов, склонностей и способностей обучающихся при выборе профиля обучения на основании личного заявления обучающихся с согласия законных представителей обучающихся и наличия документа государственного образца об уровне основного среднего образования без учета территории проживания обучающихся.
Прием заявлений начинается после вручения документа государственного образца об уровне основного среднего образования.

15. Жалпы бiлiм беретiн гимназиялардың, лицейлердiң оныншы немесе он бiрiншi сыныптарына қабылдау бiлiм алушылардың жеке өтiнiшi немесе олардың заңды өкiлдерiнiң өтiнiшi негiзiнде және бiлiм алушының тұратын аумағын ескерместен негiзгi орта бiлiм деңгейi туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжаты бар болғанда жүзеге асырылады.
16. Бiлiм алушыларға және бiлiм алушының заңды өкiлдерiне осы Қағидалармен, бiлiм беру ұйымының жарғысымен, бiлiм беру қызметiн жүргiзу құқығына берiлетiн лицензиямен, жалпы орта бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымына қабылдау тәртiбiмен, бiлiм беру ұйымының қызметiн реттейтiн басқа да құжаттармен танысуға мүмкiндiк берiледi.
17. Ақылы бiлiм беру қызметтерiн iске асыратын жекеменшiк ұйымдарда бiлiм алушылардың, олардың заңды өкiлдерiнiң өзара қарым-қатынастары бiлiм беру қызметтерiн көрсетудiң үлгiлiк шартына сәйкес бiлiм беру ұйымы мен заңды өкiлдердiң арасында жасалған ақылы негiзде бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың ережелерi ескерiле отырып реттеледi.
18. Жалпы орта бiлiмнiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымының оныншы немесе он бiрiншi сыныбына қабылдаудан бас тартылған жағдайда бiлiм беру ұйымын бiтiрушi және (немесе) оның заңды өкiлдерi бiлiм беру саласындағы уәкiлеттi органдарға шағымданады.
19. Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарына қабылдау тәртiбi:
мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарына, дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектептерге қабылдау конкурстық негiзде жүргiзiледi.
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдары оқуға қабылдаудың қосымша конкурстық турларын белгiлейдi. Оқушыларды iрiктеудiң мазмұны мен нысаны, қабылдау, ауыстыру және бiтiру тәртiбi аталған бiлiм беру ұйымының Жарғысына сәйкес жүзеге асырылады.
20. Жалпы бiлiм беретiн лицейлер мен гимназиялар белгiлi бiр шағын учаскеде тұратын балалардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жалпыға мiндеттi бiлiм беру стандартында анықталған мiндеттi бiлiм көлемiн алуын қамтамасыз ету үшiн жалпы бiлiм беретiн сыныптарды құрады.
21. Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқу үшiн ұйымдарға құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттiк қызмет барлық санаттағы азаматтар үшiн мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында тегiн болып табылады.
22. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүргiзiледi.
Алдын ала жазылу және жеделдетiп ресiмдеу қарастырылмаған.

15. Прием на обучение в десятые или одиннадцатые классы общеобразовательных гимназий, лицеев осуществляется в соответствии с уставом гимназии, лицея на основании личного заявления обучающихся или заявления их законных представителей и наличия документа государственного образца об уровне основного среднего образования без учета территории проживания обучающихся.
16. Обучающимся и законным представителям обучающихся предоставляется возможность ознакомления с Правилами, уставом организации образования, лицензией на право ведения образовательной деятельности, порядком приема в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы общего среднего образования, и другими документами, регламентирующими деятельность организаций образования.
17. В частных организациях, реализующих платные образовательные услуги, взаимоотношения с обучающимся, его законными представителями регулируются с учетом положений договора на предоставление образовательных услуг на платной основе, заключенного между организацией образования и законными представителями обучающихся в соответствии с Типовым договором оказания образовательных услуг.
18. В случае отказа в приеме на обучение в десятый или одиннадцатый класс организации образования, реализующей общеобразовательные учебные программы общего среднего образования, выпускник организации образования и его законные представители обращаются в уполномоченные органы в области образования.
19. Порядок приема в специализированные организации образования:
Прием на обучение в специализированные организации образования, специализированные школы для одаренных детей производится на конкурсной основе.
Специализированными организациями образования устанавливаются дополнительные конкурсные туры приема на обучение. Содержание и форма проведения отбора учащихся, порядок зачисления, перевода и выпуска учащихся осуществляется в соответствии с Уставом данной организации образования.
20. Общеобразовательные лицеи и гимназии формируют общеобразовательные классы для обеспечения получения обязательного объема знаний, определенных Государственным общеобязательным стандартом образования Республики Казахстан, для детей, проживающих на определенном микроучастке.
21. Государственная услуга по приему документов и зачислению в организации для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования является бесплатной для всех категорий граждан государственных организаций образования.
22. Государственная услуга предоставляется ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.

23. Мемлекеттiк қызмет өтiнiш берушiнiң тұрғылықты жерi бойынша және аталған бiлiм беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) есепке ала отырып, бiлiм беру ұйымдарында көрсетiледi.
24. Мемлекеттiк қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негiз болуы мүмкiн:
1) Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакетiнiң толық берiлмеуi;
2) құжаттарда дәйексiз немесе бұрмаланған фактiлердiң (мәлiметтердiң) анықталуы;
3) аталған бiлiм беру ұйымында сұратылған бiлiм беру деңгейiнiң жоқтығы немесе сәйкес келмеуi;
4) мемлекеттiк қызметтi алушының оқу көрсеткiшiнiң таңдалған бiлiм беру ұйымының мәртебесiне сәйкес келмеуi;
5) аталған бiлiм беру ұйымының қызмет көрсету аумағына тұрғылықты жерiнiң сәйкес келмеуi.
Аталған бiлiм беру ұйымдарында қажеттi оқыту бейiнi жоқ болса, мемлекеттiк қызметтi алушыға қала аумағындағы басқа да жалпы бiлiм беретiн мектептерде таңдаған оқыту бейiнi бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат берiледi.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл жасасу) тәртiбiнiң
сипаттамасы
25. Мемлекеттiк қызметтi алушының құжаттары бiлiм беру ұйымының кеңсесiне жауапты тұлғаға тапсырылады.
26. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) өтiнiштi қабылдау нөмiрi және уақыты;
2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдаушы жауапты тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты.
27. Қызмет көрсету нәтижесiн жеткiзу тәсiлi бiлiм беру ұйымдарына өтiнiш берушiнiң жеке қатысуы арқылы.
28. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
29. Қабылданған шешімдерге және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағым беру тәртiбi
30. Уәкiлеттi лауазымды тұлғаның iс-әрекетiне немесе әрекетсiздiгiне шағымдану қажет болған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы немесе оның заңды өкiлi мекенжайлары осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген  аудандық бiлiм беру бөлімдеріне және Алматы қаласы Білім басқармасына хабарласуына болады.
Егер мемлекеттiк қызметтi алушының заңды өкiлi қабылданған шараларға қанағаттанбаса не мәселе жоғары деңгейде қарауды талап еткен жағдайда заңды өкiл Астана қаласы, Орынбор к-сi, 8, 11-кiреберiс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне жазбаша түрде шағым жолдауына болады.
Шағымдар поштамен немесе жұмыс күндерi министрлiктiң кеңсесi арқылы хат түрiнде қолма-қол қабылданады.

23. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций образования по месту проживания заявителя и с учетом территории обслуживания (микроучастка) данной организации образования.
24. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 Регламента;
2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории города по выбранному профилю обучения.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
25. Документы получателя государственной услуги сдаются ответственному лицу в канцелярию организации образования.
26. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) количества и названия приложенных документов;
3) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.
27. Способ доставки результата оказания услуги осуществляется через личное посещение заявителем организации образования.
28. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо организации образования;
2) первый руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
29. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
6. Порядок обжалования
30. В случае необходимости обжалования действия или бездействия уполномоченных должностных лиц получатель государственной услуги или его законный представитель может обратиться в районные отделы образования и Управление образования города Алматы, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Если законный представитель получателя государственной услуги не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанции, законный представитель может направить жалобу в письменном виде в Министерство образования и науки Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, 11 подъезд.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Министерства в рабочие дни.

31. Мемлекеттiк қызмет көрсету сапасына наразы болған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушылар Алматы қаласы Білім басқармасы бастығының атына шағымданады.
32. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижесiмен келiспеген жағдайда заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
33. Шағым беру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушы еркiн нысандағы өтiнiштi тапсырады.
34. Қабылданған шағымдар бiлiм бөлiмдерiнiң кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм
берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарының тізімі
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан
мекенжайы
Байланыс телефоны Сайты немесе электрондық поштасы Қабылдау кестесі

31. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги получателем государственной услуги подается жалоба на имя начальника Управления образования города Алматы.
32. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
33. При подаче жалобы получателем государственной услуги подается заявление в произвольной форме.
34. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в
организации образования независимо от
ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Список организации начального, основного
среднего, общего среднего образования
№ п/п Наименование
организации
образования
Адрес
располо-
жения
Контактные
телефоны
Адрес
сайта или
электрон-
ной почты
Гра-
фик
прие-
ма

8 (727)
275-24-75
6
Жетiсу ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, «Құлагер» шағынауданы, Серіков көшесі, 2а
8 (727)
279-25-87
7
Медеу ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (727)
293-91-61
291-73-01
8
Түрксiб ауданының бiлiм бөлiмi
Алматы қаласы, Шолохов көшесi, 28
8 (727)
234-10-50
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1097 қаулысымен бекітілді
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру
ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы
бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды
ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын, мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемi бiлiм беру ұйымдарына бару мүмкiндiгi жоқ жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 12 қосымшаларында көрсетілген Алматы қаласының бiлiм беру ұйымдарымен көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» Заңымен;
2) «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңымен;

8(727)
275-24-75
6
Отдел образования акимата Жетысуского района
город Алматы,  микрорайон Кулагер, улица Серикова, 2а
8(727)
279-25-87
7
Отдел образования акимата Медеуского района
город Алматы,  улица Пушкина, 72
8(727)
293-91-61,
291-73-01
8
Отдел образования акимата Турксибского района
город Алматы,  улица Шолохова, 28
8(727)
234-10-50
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1097
Регламент государственной услуги
«Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по
состоянию здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - физические лица, не имеющие возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья, которым оказывается государственная услуга.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается организациями образования города Алматы, адреса которых указаны согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется:
1) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании»;
2) Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями»;

3) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 3 ақпандағы № 100 қаулысымен бекiтiлген Арнаулы (түзеу) бiлiм беру ұйымдарының қызметiн ұйымдастыру тәртiбi туралы ережемен;
4) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы № 974 бұйрығымен бекiтiлген Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтiп жатқан мүгедек балалар үшiн оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртiбi туралы ережемен;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) реттеледi.
6. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны бiлiм беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 12 қосымшаларында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейiнгi түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ке дейiн жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күнi.
Мемлекеттiк қызметтi алушылар белгіленген бiлiм мекемесiнiң жұмыс кестесiне сәйкес мемлекеттiк қызмет пайдалану үшін жауапты тұлғаға өтiнiш бiлдiредi, қызмет көрсету тәртiбi туралы қажеттi кеңестi алады, Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың көшiрмесi мен түпнұсқаларын ұсынады.
Құжаттардың түпнұсқалары оның көшiрмелерiмен салыстыру үшiн ұсынылады, кейiн мемлекеттiк қызметтi пайдаланушыға қайтарылады.
Алдын ала жазылу және жедел рәсiмдеу қарастырылмаған.
11. Қызмет көрсету нәтижесiн беру мемлекеттiк қызметтi алушының заңды өкiлiнiң жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту, сонымен қатар құжаттарды қабылдаудан және қараудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген толық емес құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.

3) Правилами о порядке организации деятельности специальных (коррекционных) организаций образования Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 100;
4) Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, оказания помощи родителям в обучении детей-инвалидов на дому учебно-воспитательными организациями, утвержденными Приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 974;
5) стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам», утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях образования, адреса которых указаны согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
10. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта – 3 рабочих дня.
Получатели государственной услуги согласно установленному графику работы организации образования обращаются к ответственному лицу за оказанием государственной услуги, получают соответствующую консультацию о порядке предоставления услуги, предоставляют оригиналы и копии документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются получателю государственной услуги.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения законных представителей получателя государственной услуги.
12. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта с письменным обоснованием причин отказа.

4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.
14. Бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген барлық құжаттарды алғаны туралы өтiнiштi қабылдау нөмiрi, күнi және уақыты, құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдап алған бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген қолхат болып табылатын өтiнiштiң көшiрмесiн бередi;
3) білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық шығару үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшысына тапсырады.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Қабылданған шешімдерге және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағымдану тәртiбi
17. Уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану қажет болған жағдайда, мемлекеттiк қызметтi алушының заңды өкiлi мекенжайлары осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген аудандық бiлiм бөлiмдеріне және Алматы қаласы Білім басқармасына хабарласуына болады.
18. Шағымдар жазбаша түрде поштамен немесе аудандық бiлiм бөлiмдерінің және Алматы қаласы Білім басқармасының кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма қол қабылданады. Жұмыс кестесi: демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден 18.00-ге дейiн жүзеге асырылады.
19. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижесiмен келiспеген жағдайда, мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
20. Қабылданған шағымдар бiлiм бөлiмiнiң кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта
бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына
байланысты ұзақ уақыт бойы бара
алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды
ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан мекенжайы Байланыс телефондары Жұмыс кестесі
1
Алматы қаласы Бiлiм басқармасының «Есту қабілеті нашар балаларға (естімейтін балаларға) арналған № 1 арнайы (түзету) мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі
Алматы қаласы, Торайғыров көшесі, 1,

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Получатель государственной услуги предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.
14. Ответственное лицо организации образования:
1) принимает документы;
2) выдает получателю государственной услуги расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера, даты и времени приема заявления; фамилии, имени, отчества ответственного лица организации образования, принявшего документы;
3) передает принятые документы руководителю организаций образования для издания приказа о зачислении в организацию образования.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо организации образования;
2) первый руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действий (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
6. Порядок обжалования
17. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц законный представитель получателя государственной услуги может обратиться в районные отделы образования и Управлению образования города Алматы, адреса которых указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Жалоба подается через канцелярию принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Управления образования города Алматы. График работы: с 9.00 - 18.00 с перерывом на обед с 13.00 - 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
19. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
20. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции отдела образования и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения
на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени не
могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования»
Наименование организации образования Адрес расположения Контактные телефоны График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Специальная (коррекционная) школа-интернат № 1 для детей с нарушением слуха (неслышащих детей)» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Торайгырова, 1

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын, мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
3) уәкiлеттi орган - мемлекеттiк қызмет көрсетудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (мемлекеттiк мекеме);
4) экстернат - бiлiм алушы сабаққа үнемi қатыспай тиiстi бiлiм беру бағдарламасының оқу пәндерiн өз бетiмен оқитын оқыту нысандарының бiрi.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген негiзгi орта, жалпы орта бiлiмнiң оқу бағдарламаларын iске асыратын Алматы қаласының бiлiм беру ұйымдары және 2-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдар арқылы көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» заңының 27-бабына, 6-бабының 3-тармағының 25-7) тармақшасына, 4-тармағының 21-3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен бекiтiлген Бiлiм алушылардың үлгерiмiн ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттiк аттестаттау жүргiзудiң үлгi ережесiне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - физические лица, которым оказывается государственная услуга;
3) уполномоченный орган - государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание государственной услуги;
4) экстернат - форма обучения, при которой обучающийся без регулярного посещения занятий самостоятельно изучает учебные дисциплины соответствующей образовательной программы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается организациями образования города Алматы, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, адреса которых указаны в приложении 1 и через уполномоченные органы согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 27подпунктом 25-7) пункта 3, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании» и в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125.
6. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.

3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнiн құрайды.
10. Көрсетiлген қызмет нәтижесiн жеткiзу мемлекеттiк қызметтi алушының жеке қатысуымен болады.
11. Мынадай:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы бiлiм беру ұйымдарында оқуға мүмкiндiгi жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желiсiнде шетелде бiлiм алушыларға;
4) негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл жасасу)
тәртiбiнiң сипаттамасы
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiштi еркiн үлгiде ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешiктiрмей бiлiм беру ұйымы басшысының атына бередi және Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.
13. Бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) өтiнiш берушiге Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген барлық құжаттарды алғаны туралы өтiнiштi қабылдау нөмiрi, күнi және уақыты, құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдап алған бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген қолхат болып табылатын өтiнiштiң көшiрмесiн бередi;
3) экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы бұйрық шығару үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшысына тапсырады.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне:
1) бiлiм беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) бiлiм беру ұйымының бірінші басшысы қатысады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Қабылданған шешімдерге және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағымдану тәртiбi

3. Требования к порядку оказания государственной
услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях основного среднего, общего среднего образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляют пятнадцать рабочих дней.
10. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками:
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года и предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.
13. Ответственное лицо организации образования:
1) принимает документы;
2) выдает получателю расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера, даты и времени приема заявления; фамилии, имени, отчества ответственного лица организации образования, принявшего документы;
3) передает принятые документы руководителю организаций образования для издания приказа о разрешении на обучение в форме экстерната.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) ответственное лицо организации образования;
2) первый руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
15. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
6. Порядок обжалования

16. Бiлiм беру ұйымдары қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты бiлiм беру ұйымының басшысынан алуға болады.
17. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiмен келiспеген жағдайда, осы Регламенттің 2-қосымшасында мекенжайлары көрсетiлген аудандық бiлiм бөлiмдеріне және Алматы қаласы Білім басқармасына жүгiне алады.
18. Шағымдар жазбаша нысанда поштамен не бiлiм беру ұйымының немесе аудандық бiлiм бөлiмдерінің, Алматы қаласы Білім басқармасының кеңселерi арқылы қолма-қол қабылданады.
19. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижесiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiпте сотқа жүгiнуге құқылы.
20. Азаматтардың өтiнiштерi, оның iшiнде шағымдары еркiн нысанда, жазбаша түрде қабылданады. Қажет болған жағдайда мәселенiң сипатына байланысты қосымша құжаттар ұсынылуы мүмкiн.
21. Қабылданған шағымдар кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
1. Оқушыларды қазақ және орыс тілдерінде экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беруге анықталған
Алматы қаласының білім беру ұйымдарының тізімі
р/с Білім беру ұйымының атауы Орналасқан
мекен-жайы
Байланыс телефоны Сайтының адресі мен электрондық поштасы Қабылдау кестесі
Алматы қаласы
Алатау ауданы
1
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 91 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Докучаев көшесі, 31 а
8(727)
2477898
school_91@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
Алмалы ауданы
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 55 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 36
8(727)
3754754
8(727)
3754868
school_55@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 167 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тұрғыт Өзал көшесі, 45
8(727)
2456503
8(727)
2971258
school_167@edualmaty.kz
Әуезов ауданы
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 72 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сүлейменов көшесі,16
8(727)
3023445,
8(727)
3023509
school_72@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат  9.00-ден -18.00-ге дейін
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 127 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тоқтабаев көшесі, 64
8(727)
2552744,
8(727)
2552755
school_127@edualmaty.kz
Бостандық ауданы
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 23 мектеп-
гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сәтбаев көшесі, 3а
8(727)
2643816
school_23@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «Әл-Фараби атындағы № 145 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

16. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) сотрудника организации образования можно получить у руководителя организации образования.
17. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги может обратиться в районные отделы образования и Управление образования города Алматы, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
18. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию районных отделов образования, Управлении образования города Алматы.
19. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
20. Обращения граждан, в том числе жалобы, принимаются в письменном виде в свободной форме. При необходимости прилагаются дополнительные документы в зависимости от характера вопроса.
21. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования»
1. Перечень организаций образования города
Алматы, определенных для получения
разрешения на обучение в форме экстерната
№ п/п Наименование организации образования Адрес
располо-
жения
Контакт-
ные
телефоны
Адрес
сайта
или
элект-
ронной
почты
Гра-
фик
прие-
ма
город Алматы
Алатауский район
1
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 91» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Докучаева, 31а
8(727)- 276-33-31
school_91@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
Алмалинский район
2
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 55» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Ауэзова, 36
8(727) 375-47-54
school_55@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
3
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 167» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Тургут Озала, 45
8(727) 245-65-03
school_167@edualmaty.kz
Ауэзовский район
4
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа  № 72» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Сулейменова, 16
8(727) 255-40-27
school_72@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
5
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 127» Управления образования города Алматы
город Алматы, мкр. Таугуль улица Сулейменова, 64
8(727) 255-27-55
school_127@edualmaty.kz
Бостандыкский район
6
Коммунальное государственное учреждение «Школа-гимназия  № 23» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Сатпаева, 3а
8(727) 264-38-16
school_23@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
7
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 145» Управления образования города Алматы

Алматы қаласы, «Орбита-3» шағынауданы, 5 г
8(727)
2553321
school_145@edualmaty.kz; school145.os.kz
Жетісу ауданы
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 146 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағынауданы, 2
8(727)
2481090
school_146@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
Медеу ауданы
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 19 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Абдуллиндер көшесі, 11
8(727)
2302724
school_19@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
10
Алматы қаласы Білім басқармасының «Ы.Алтынсарин атындағы № 159 гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 86
8(727)
2914066
school_159@edualmaty.kz; gimnazaic159freenet.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
Түрксіб ауданы
11
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 84 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Тельман көшесі, 56
8(727)
2703995
school_84@edualmaty.kz
Аптаның
1-5 күндері аралығында, сағат 9.00-ден -18.00-ге дейін
2. Оқушыларды ұйғыр тілінде экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беруге анықталған
Алматы қаласының білім беру ұйымы
12
Алматы қаласы Білім басқармасының «М.Хамраев атындағы № 150 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Заря Востока» шағынауданы, Биянху көшесі, 87
8 (727)
2455910
school_150@edualmaty.kz
Аптаның

Город Алматы, мкр. Орбита-3, д. 5г
8(727) 255-33-21
school_145@edualmaty.kz ; school145.os.kz
Жетысуский район
8
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 108» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Акпаева, 59
8(727) 297-95-64
school_108@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
Медеуский район
9
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 19» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Абдуллиных, 11
8(727) 230-27-24
390-82-43
school_19@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
10
Коммунальное государственное учреждение «Гимназия 159» Управления образования города Алматы
Город Алматы, улица Кабанбай батыра, 86
8(727) 291-40-66
Alm_gimnaz159@mail.ru
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
Турксибский район
11
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 84» Управления образования города Алматы
город Алматы, ул. Тельмана, 56
8(727) 270-39-95
school_84@edualmaty.kz
С 1-го по 5-й день недели с 9.00 час. до 18.00 час.
2. Организации образования города Алматы, определенные
для получения разрешения на обучение в форме экстерната
учащихся с уйгурским языком обучения
12
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразо- вательная школа № 150» Управления образования города Алматы
Город Алматы, мкр. «Заря Востока», улица Биянху, 87
8(727) 297-99-93
school_150@edualmaty.kz

1) мемлекеттiк қызмет көрсету - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызметтерi;
2) жатақханадан орын ұсынатын жолдама беретiн ұйымдар – техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары (бұдан әрi – ТжКБ);
3) орындаушы – техникалық және кәсіптік білім беру ұйымы оқу бөлiмiнiң маманы;
4) мемлекеттiк қызметтi пайдаланушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтiн ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
4. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген балансында оқушыларға арналған жатақханасы бар Алматы қаласының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт), сондай-ақ «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-III Заңының 43-бабы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны ТжКБ-ның жатақханасынан орын беру немесе орын беруден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қағаз түрiнде берiлген жолдамасы болып табылады.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайттарынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.

1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющихся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, направленных на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) организации, выдающие направление на предоставление места в общежитии – организации технического и профессионального образования (далее - ТиПО);
3) исполнитель – специалист учебной части организации технического и профессионального образования;
4) получатели государственной услуги - физические лица, которым оказывается государственная услуга.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан.
4. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования города Алматы, имеющими на балансе ученические общежития, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
5. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), а также со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-ІІІ «Об образовании».
7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является направление, выдаваемое ТиПО на бумажном носителе о предоставлении места в общежитии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях технического и профессионального образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.

10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi пайдаланушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 7 күннен аспайды.
11. Мемлекеттік қызметті пайдаланушылар білім беру ұйымындағы оқу бөлімінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес,оқу бөлімінің қызметкеріне қызмет көрсетуі үшін жүгінеді, қызметтің ұсынылу тәртібі туралы тиісті кеңестер алады, оқу бөліміне құжаттардың, түпнұсқалары мен көшірмелерін, толтырылған бланкілердің, нысандардың, өтініштің және көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттарды ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
12. Аталған мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту негізі болып табылады:
1) Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тiзбесiн ұсынбау;
2) ТжКБ ұйымдарында жатақаханада орын болмауы.
Рұқсат беруден бас тартқан жағдайда ТжКБ өтiнiш берушiге себептерi көрсетiлген хат жiбередi.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
үдерісіндегі iс-әрекет (өзара іс-қимыл)
тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар ТжКБ ұйымдарындағы оқу бөлiмiне тапсырылады.
14. Оқу бөлiмiнiң маманы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) өтiнiш берушiге Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген барлық құжаттарды алғаны туралы өтiнiштi қабылдау нөмiрi, күнi және уақыты, құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдап алған оқу бөлiмi қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген қолхат болып табылатын өтiнiштiң көшiрмесiн бередi;
3) қабылданған құжаттарды ТжКБ-ның басшылығына тапсырады;
4) жатақханада орын беру туралы жолдаманы бередi немесе бас тарту жөнiндегi дәлелдi хатты өтiнiш берушiге қолма-қол тапсыруды жүзеге асырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 7-ми (семи) календарных дней.
11. Получатели государственной услуги согласно установленному графику работы учебной части организации образования обращаются к работнику учебной части за оказанием услуги, получают соответствующую консультацию о порядке предоставления услуги, предоставляют оригиналы и копии документов, заполненные бланки, формы, заявление и другие документы, необходимые для получения государственной услуги в учебную часть.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются получателю государственной услуги.
12. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) непредставления полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) отсутствие мест в общежитии в организациях ТиПО.
При отказе в направлении ТиПО направляет получателю письмо с указанием причин отказа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций ТиПО.
14. Специалист учебной части:
1) принимает документы;
2) выдает получателю расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера, даты и времени приема заявления; фамилии, имени, отчества работника учебной части, принявшего заявление на оформление документов;
3) передает принятые документы руководству ТиПО;
4) осуществляет выдачу направления о предоставления места в общежитии или мотивированного письма об отказе получателю нарочно.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

15. Қабылданған шешімдер және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
6. Шағымдану тәртiбi
16. ТжКБ ұйымдары қызметкерлерiнiң әрекеттерiне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты ТжКБ ұйымдарынан алуға болады. Арыздар ауызша және жазбаша түрде телефонмен, поштамен немесе ұйым кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.

15. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
6. Порядок обжалования
16. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) сотрудника организации ТиПО можно получить в учебной части организаций ТиПО. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по телефону, почте либо нарочно через канцелярию организации в рабочие дни.

17. Мемлекеттiк қызмет алушы көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес Алматы қаласы, Республика алаңы, 4 мекенжайы бойынша Алматы қаласы Білім басқармасына шағымдана алады.
18. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқылы.
19. Азаматтардың өтiнiштерi, соның iшiнде шағымдары жазбаша түрде еркiн нысанда қабылданады. Қажет болған жағдайда мәселенiң сипатына қарай қосымша құжаттарды беруге болады.

17. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатели государственной услуги могут обратиться в Управление образования города Алматы, в соответствии с установленным графиком работы по адресу: город Алматы, площадь Республики, 4.
18. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
19. Для подачи жалобы в организации ТиПО получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.

20. Қабылданған шағымдар жоғары оқу орнының кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Техникалық және кәсіптік білім беру
ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Білім беру ұйымының атауы Мекенжайы Байланыс телефоны Жұмыс уақыты
1

20. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического и
профессионального образования»
Наименование организаций образования Адрес
расположения
Контакт-
ные
телефоны
График
работы
1

2 3 4 5
1
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 4 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 63
309-59-44
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін ( жексенбі – демалыс күні)
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 5 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы Шевченко көшесі, 202
394-38-25
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік жаңа технологиялар колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы Төле би көшесі, 287 А
238-13-80
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік энергетика және электронды технологиялар колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 65
309-26-66
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік көлік және коммуникация колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Жамбыл көшесі, 102
296-40-84
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік политехникалық колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы «Тастақ-1» шағынауданы, 1 В үй
396-72-51
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік сервис және технология колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Сәтбаев көшесі, 86
392-37-42
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік бизнес колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Шевченко көшесі, 95
292-58-63
9
Қазақ байланыс жолдар университетінің жанындағы техникалық-
экономикалық колледжі
Алматы қаласы «Жетісу-1» шағынауданы, 32 А үй
376-74-78
10
«Т. Рыскұлов атындағы экономикалық колледжі» мекемесі
Алматы қаласы 10 шағынаудан, 7 А
303-20-08
11
«Сымбат» сән бизнесі Академиясының колледжі
Алматы қаласы Жібек жолы көшесі, 65
273-06-29
12
«Алматы индустриалды колледжі» Мекемесі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 106
292-17-45
13
Технологиялық-экономикалық колледж «Алматы технологиялық университеті» Акционерлік қоғамы
Алматы қаласы, Байтұрсынов көшесі, 1
292-47-90
14
Қазақ Бас сәулет-құрылыс Академиясы жанындағы колледж
Алматы қаласы, Рысқұлбеков көшесі, 28
309-61-74
15
Д. Қонаев атындағы Университет жанындағы колледжі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 303
238-12-88
16
Қазақ-Американ Университеті жанындағы Алматы байланыс колледжі
Алматы қаласы, Торайғыров көшесі, 29

2 3 4 5
1
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 4» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Жандосова, 63
309 59 44
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- воскресенье )
2
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 5» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Шевченко, 202
394 38 25
3
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный колледж новых технологий» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Толе би, 287А
238 13 80
4
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный колледж энергетики и электронных технологий» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Жандосова, 65
309 26 66
5
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный колледж транспорта и коммуникаций» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Джамбула, 102
296 40 84
6
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный политехнический колледж» Управления образования города Алматы
города Алматы микрорайон «Тастак-1», дом 1В
396 72 51
7
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный колледж сервиса и технологий» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Сатпаева, 86
392 37 42
8
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный бизнес колледж» Управления образования города Алматы
города Алматы улица Шевченко, 95
292 58 63
9
Технико- экономический колледж при Казахском университете путей сообщения
города Алматы микрорайон «Жетысу-1», дом 32-А
376 74 78
10
Экономический колледж имени Т. Рыскулова
города Алматы микрорайон 10, дом 7А
303 20 08
11
Колледж академии моды «Сымбат»
города Алматы улица Жибек жолы, 65
273 06 29
12
Алматинский индустриальный колледж
города Алматы улица Толе би, 106
292 17 45
13
Колледж при Алматинском технологическом университете
города Алматы улица Байтурсынова, 1
292 47 90
14
Колледж при Казахской головной архитектурно- строительной академии
города Алматы улица Рыскулбекова, 28
309 61 74
15
Колледж университета имени Д.Кунаева
города Алматы улица Толе би, 303
238 12 88
16
Колледж связи при Казахско- Американском университете
города Алматы улица Торайгырова, 29

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету - мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген, жеке және заңды тұлғалардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған (мемлекеттiк органдарды қоспағанда), жеке сипаттағы және жеке және заңды тұлғалардың өтiнiшiмен (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) жүзеге асырылатын қызметтерiн iске асыру нысандарының бірі болып табылатын, мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және басқа да жеке және заңды тұлғалардың қызметтерi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушылар - мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлғалар;
3) ТжКБ ұйымы – мемлекеттiк қызмет көрсетудi жүзеге асыратын техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымы.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттiк қызмет негiзгi орта (жалпы негiзгi), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсiптiк (кәсiптiк бастауыш және кәсiптiк орта), орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмi бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдiк азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетiледi.
4. Мемлекеттiк қызмет осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегі № 319-ІІІ «Бiлiм туралы» Заңының 26-бабы, «Техникалық және кәсiптiк бiлiм берудiң кәсiптiк оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгi қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 қаулысы негiзiнде көрсетiледi.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) государственная услуга – деятельность государственных органов, организаций технического и профессионального образования и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) получатели государственной услуги - физические лица, которым оказывается государственная услуга;
3) организация ТиПО – организация технического и профессионального образования, оказывающая государственные услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), послесреднее образование.
4. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования города Алматы, адреса которые указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
5. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт), а также со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановлением Правительства от 19 января 2012 года № 130 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального образования».

7. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесi оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелдi жауап.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген техникалық және кәсіптік білім беру ұйымынан, сонымен қатар Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдау кезеңiнде – 60 минуттан аспайды;
2) мемлекеттiк қызмет пайдалану үшін өтiнiш берген кезден бастап – өтiнiш түскен сәттен бастап Үлгiлiк ережелермен белгiленген күндiзгi оқу нысанына 30 тамызға дейiн, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейiнгi мерзiмдерге дейiн;
Қабылдау комиссиясы құжаттарды тiркеген күннен бастап бiр аптадан аспайтын мерзiмде оқуға түсушiлерге түсу емтихандарына кiру рұқсаты берiлетiнi туралы хабарлайды.
10. Мемлекеттiк қызмет:
1) оқудың күндiзгi нысанына – 20 маусым мен 20 тамыз аралығында;
2) оқудың кешкi және сырттай нысанына – 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында;
3) өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусым мен 20 шiлде аралығында жүзеге асырылады.
Түсу емтихандары күндiзгi оқу бөлiмiне 1 тамыз бен 28 тамыз, кешкi және сырттай оқу бөлiмiне 1 тамыз бен 25 қыркүйек, өнер және мәдениет мамандықтарына немесе шығармашылық емтиханы 21 шiлде мен 28 шiлде аралығында өткiзiледi.
Техникалық және кәсiптiк бiлiм беретiн бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм алушылар құрамына қабылдау күндiзгi оқу бөлiмiне 25 тамыз бен 30 тамыз, кешкi және сырттай оқу нысанына 15 қыркүйек пен 30 қыркүйек аралығында жүргiзiледi;
Мемлекеттiк қызмет жұмыс күндерi демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, белгiленген кестеге сәйкес түскi үзiлiспен 9.00- ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушы бiлiм беру ұйымының қабылдау комиссиясының белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қабылдау комиссиясының мүшесiне жүгiнедi, қызметтi ұсыну тәртiбi туралы тиiстi консультация алады, құжаттардың, толтырылған бланкiлердiң, нысандардың, өтiнiштiң және мемлекеттiк қызмет алу үшiн қажеттi басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерiн ұсынады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.

7. Результатом завершения государственной услуги являются общий приказ о зачислении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в организациях технического и профессионального образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edualmaty.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Cтандарта на этапе приема документов – не более 60 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения;
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) на очную форму обучения - с 20 июня по 20 августа;
2) на вечернюю и заочную формы обучения - с 20 июня по 20 сентября;
3) по специальностям искусства и культуры - с 20 июня по 20 июля.
Вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения - с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования на очную форму обучения - с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 15 сентября по 30 сентября;
Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Потребители государственной услуги согласно установленному графику работы приемной комиссии организации образования обращаются к члену приемной комиссии за оказанием услуги, получают соответствующую консультацию о порядке предоставления услуги, предоставляют оригиналы и копии документов, заполненные бланки, формы, заявление и другие документы, необходимые для получения государственной услуги в приемную комиссию.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются получателю государственной услуги.

12. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттiк қызметтi алушыға мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру мемлекеттiк қызметтi алушының (заңды өкiлiнiң) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттiк қызметтi алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негiз болады, бас тарту себептерi жазбаша негiзделедi.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл жасасу)
тәртiбiнiң сипаттамасы
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетіледі.
16. Құжаттарды жұмысқа қабылдағаннан кейiн қабылдау комиссиясының маманы:
1) өтiнiштер мен құжаттардың түпнұсқалығын тексередi;
2) тұтынушының өтінішінде немесе құжаттарындағы сәйкестік болмаған жағдайда, тұтынушының сұраған мемлекеттік қызметінің берілмеуі туралы ауызша түрде хабарлайды;
3) тұтынушының деректерiн жазу, өтiнiштi «Оқуға түсушiлердi бiлiм алушылардың қатарына тiркеу кiтабына» тiркеудi жүргiзедi;
4) тұтынушының өтiнiш нысанына қоса ұсынған қажеттi құжаттарын тiгедi;
5) қызметтi тұтынушыға құжаттар қабылдау туралы қолхатты қолына бередi;
6) тұтынушының назарына мемлекеттік қызметті ұсыну туралы хабарлайды;
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) қабылдау комиссиясының тiкелей мүшелерi;
2) білім беру ұйымының алқалық басқару органы;
3) білім беру ұйымының басшысы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
6. Шағымдану тәртiбi
19. Бiлiм беру ұйымы қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты бiлiм беру ұйымының қабылдау комиссиясы төрағасынан алуға болады.
20. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда телефонмен, поштамен немесе жұмыс күндерi бiлiм беру ұйымының қабылдау бөлмесi арқылы қолма-қол қабылданады.
21. Бiлiм беру ұйымы тiкелей қызмет көрсетедi. Мемлекеттiк қызметтi алушы мемлекеттiк қызмет көрсету сапасына қанағаттанбаған жағдайда, азаматтардың шағымы бiлiм беру ұйымы басшысының атына жазбаша түрде қабылданады.
22. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.

12. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
13. Способ доставки результата государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
14. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта с письменным обоснованием причин отказа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
16. После принятия документов в работу сотрудник приемной комиссии:
1) проверяет подлинность заявления и документов;
2) формирует в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
3) ведет запись данных потребителя, регистрацию заявления в «Книге регистрации поступающих в число обучающихся»;
4) подшивает необходимые документы, предоставленные потребителем к форме заявления;
5) выдает расписку о приеме документов потребителю услуги нарочно;
6) извещает о предоставлении государственной услуги до сведения потребителя.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) непосредственно специалисты приемной комиссии;
2) коллегиальный орган управления организации образования;
3) руководитель организации образования.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действий (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
6. Порядок обжалования
19. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) сотрудника организации образования можно получить у Председателя приемной комиссии организации образования.
20. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по телефону, почте либо нарочно через приемную организации образования в рабочие дни.
21. Организация образования непосредственно оказывает услугу. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, некорректного обслуживания, обращения граждан принимаются письменно на имя руководителя организации образования.
22. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

23. Шағым беру үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы еркiн нысанда өз қолымен жазылған өтiнiштi бередi.
24. Қабылданған шағымдар оқу орнының кiрiс хат-хабарлар журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру
бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды
жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік білім беру
ұйымдарының тізімі
Білім беру ұйымының атауы Мекен-жайы Байланыс телефоны Жұмыс уақыты
1 2 3 4 5
1
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, З. Қабдолов көшесі, 12 үй

23. Для подачи жалобы получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
24. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
образования, осуществляющие подготовку кадров
по образовательным программам технического
и профессионального образования»
Наименование организаций образования Адрес
расположения
Контакт-
ные
телефоны
График
работы
1
2 3 4 5
1
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 1» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица З. Кабдолова, дом 12

276-11-10
276-13-20
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін (жексенбі – демалыс күні)
2
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 3 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Райымбек даңғылы, 174
233-37-67
234-43-54
3
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 4 Кәсіптік лицей» Мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Әуезов ауданы, Жандосов көшесі, 63 үй
309-59-44
309-59-48
4
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 5 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Алмалы ауданы,  Шевченко көшесі, 202
394-42-87
5
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 6 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Қазыбаев көшес,і 270
234-68-24
234-68-62
6
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 7 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Тимирязов көшесі, 50
274-14-81
274-49-49
7
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 8 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Сейфуллина даңғылы, 467 а
279 38 63
279 33 41
8
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 9 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Түрксіб ауданы, Заветная көшесі, 41
239-35-14
234-10-93
9
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 10 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Жұбанов көшесі, 18
268-00-08
10
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 11 Кәсіптік лицей» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы,
Түркебаев көшесі, 257
376-99-62
11
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 1 Алматы қазақ мемлекеттік гуманитарлық-
педагогтік колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Шемякин көшесі, 131
232-83-05
295-58-70
12
Алматы қаласы Білім басқармасының «№ 2 Алматы мемлекеттік гуманитарлық-
педагогтік колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Вильнюс көшесі, 29 үй
309-55-70
309-55-68
13
Алматы қаласы Білім басқармасының «Алматы мемлекеттік бизнес колледжі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
Алматы қаласы, Алмалы ауданы, Шевченко көшесі, 95

276-11-10
276-13-20
Ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходной- суббота)
2
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 3» Управления образования города Алматы
город Алматы, проспект Райымбека, 174
233-37-67
234-43-54
3
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 4» Управления образования города Алматы
город Алматы район, Ауэзовский, улица Жандосова, дом 63
309-59-44
309-59-48
4
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 5» Управления образования города Алматы
город Алматы, Алмалинский район, улица Шевченко 202
394-42-87
5
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 6» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Казыбаева, 270
234-68-24
234-68-62
6
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 7» Управления образования города Алматы
город Алматы Бостандыкский район улица Тимирязева 50
274-14-81
274-49-49
7
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 8» Управления образования города Алматы
город Алматы, проспект Сейфуллина, 467а
279 38 63
279 33 41
8
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 9» Управления образования города Алматы
город Алматы,  Турксибский район, улица Заветная, 41
239-35-14
234-10-93
9
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 10» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Жубанова № 18
268-00-08
10
Государственное учреждение «Профессиональный лицей № 11» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Туркебаева 257
376-99-62
11
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный казахский гуманитарно- педагогический колледж № 1» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Шемякина, 131
232-83-05
295-58-70
12
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный гуманитарно- педагогический колледж № 2» Управления образования города Алматы
город Алматы, улица Вильнюсская, дом 29
309-55-70
309-55-68
13
Государственное коммунальное казенное предприятие «Алматинский государственный бизнес колледж Управления образования города Алматы
город Алматы, Алмалинский район, улица Шевченко 95

269-46-44
269-46-40
269-46-42
86
Қайнар университетінің колледжі
Алматы қаласы, Сәтбаев көшесі, 7 А
272-89-75
255-83-93
255-83-66
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1097 қаулысымен бекітілді
«Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзiрлендi.

269-46-44
269-46-40
269-46-42
86
Колледж университета Кайнар
город Алматы, улица Сатпаева, 7А
272-89-75
255-83-93
255-83-66
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1097
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликатов документов об образовании»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и Стандартом государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген Алматы қаласының бiлiм беру ұйымдарымен көрсетiледi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-III «Бiлiм туралы» Заңының 4-бабының 9) тармақшасына сәйкес көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi бiлiм туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 және 2 қосымшаларында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан және Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейiн көрсетiледi.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүргiзiледi.
10. Қарастыруға келiп түсетiн құжаттарды қабылдамауға жол берiлмейдi.
11. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 10 күн iшiнде.
12. Cтандарттың 11-тармағына сәйкес талап етiлетiн барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген кедергiлердi жойған жағдайда өтiнiш жалпы негiзде қарастырылады.
Мемлекеттiк қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тартылғаны туралы дәлелдi жауапты бiлiм беру ұйымынан алады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
үдерісіндегі iс-әрекет (өзара іс-қимыл)
тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды бiлiм беру ұйымына тапсырады.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается организациями образования города Алматы, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-III «Об образовании».
5. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее - получатель государственной услуги).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, можно получить в организациях образования, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edu.almaty.kz.
9. Государственная услуга предоставляется: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Отказ в приеме документов, поступающих на рассмотрение, не допускается.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более десяти календарных дней.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 Стандарта. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в организации образования.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.

14. Оқу бөлiмiнiң маманы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы сұраныстың нөмiрi мен қабылданған күнi, сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi, ұсынылған құжаттардың атаулары және саны, құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны, құжаттардың ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған бiлiм беру ұйымы өкiлiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, байланыс деректерi көрсетiлген қолхат бередi;
3) бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру үшiн қабылданған құжаттарды бiлiм беру ұйымының басшылығына тапсырады.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн жеткiзу мемлекеттiк қызметтi алушының (заңды өкiлiнiң) жеке қатысуымен асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Қабылданған шешімдер және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте уәкілетті органның бірінші басшысына жүктеледі.
5. Шағымдану тәртiбi
17. Бiлiм беру ұйымы қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты бiлiм беру ұйымының оқу бөлiмiнен алуға болады.
18. Шағымдар ауызша немесе жазбаша түрде телефонмен, поштамен немесе ұйым кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
19. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушылар, мекенжайлары осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген білім берудің жергілікті атқарушы органдарына жүгiне алады.
20. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
21. Бiлiм беру ұйымына шағым беру үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы еркiн үлгiде өз қолымен жазған өтiнiшiн тапсырады.
22. Қабылданған шағымдар жоғары оқу орнының кiрiс ақпараттары журналына тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қарастырылады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға қабылдау мерзiмi мен уақыты көрсетiлген, қабылдаған қызметкердiң аты-жөнi жазылған талон берiледi.
Шағымды қарастыру нәтижесi туралы мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1 қосымша
Білім беру ұйымдарының тізімі
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан
мекенжайы
Байланыс телефоны Сайты немесе электрондық поштасы Қабылдау кестесі

14. Специалист учебной части:
1) принимает документы;
2) выдает получателю расписку о получении всех документов с указанием: номер и дата приема запроса, вид запрашиваемой государственной услуги, количество названий и приложенных документов, дата (время) и место выдачи документов, фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов, фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
3) передает принятые документы руководству организаций образования для осуществления выдачи дубликатов документов об образовании.
15. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
5. Порядок обжалования
17. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) сотрудника организации образования можно получить в учебной части организации образования.
18. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по телефону, почте либо нарочно через канцелярию организации в рабочие дни.
19. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатели государственной услуги могут обратиться в местные исполнительные органы образования, адреса которых указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
20. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
21. Для подачи жалобы в организации образования получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
22. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации вуза и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликатов документов
об образовании»
Список организации образования
№ п/п Наименование организации образования Адрес
располо-
жения
Контакт-
ные
телефоны
Адрес
сайта или
электрон-
ной почты
Гра-
фик
прие-
ма

1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет Регламенті «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 24.09.2013 N 3/830 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласының бiлiм беру ұйымдарымен көрсетiледi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi № 319-III «Бiлiм туралы» Заңының 6 бабы 3 тармағының 21) тармақшасына сәйкес көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi Стандартпен бекітілген белгіленген үлгідегі жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн ыстық тамақпен қамтамасыз етiлгенi туралы анықтаманы қағаз түрiнде бере отырып, жалпы бiлiм беретiн мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң жеке санаттарына тегiн ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнiнде дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша ақпаратты мекенжайлары осы Регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген білім беру ұйымдарынан және Алматы қаласы Білім басқармасының ресми сайтынан www.dep.edu.almaty.kz алуға болады.
8. Мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк мекемелердегi бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы):
1) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгi өмiр сүру деңгейiнен төмен, мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесiнде шұғыл көмектi қажет ететiн отбасылардан шыққан балаларға;
5) бiлiм беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и Cтандартом государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах», утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 24.09.2013 N 3/830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается организациями образования города Алматы, адреса которых указаны согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319-III «Об образовании».
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе установленного образца утвержденного Стандартом на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги можно получить в организациях образования, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на официальном сайте Управления образования города Алматы www.dep.edu.almaty.kz.
8. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее – получатель государственной услуги):
1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:

1) мемлекеттiк қызметтi пайдалану үшiн өтiнiш беру бес жұмыс күнiн (өтiнiш түскен мерзiмнен бастап бес күн iшiнде) құрайды;
2) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң барынша шектi уақыты (тiркеу кезiнде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметті алушыға қызмет көрсетудiң барынша шектi уақыты – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет оқу жылы бойы көрсетiледi:
белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жұмыс және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Алдын ала жазылу және жедел ресiмдеу қарастырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіндегі
iс-әрекет (өзара іс-қимыл жасасу) тәртiбiнiң
сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін мемлекеттiк қызметтi алушы Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттарды бiлiм беру ұйымына ұсынады.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға Стандартпен бекітілген, қызметтi алатын күнiн көрсете отырып, қолхат берген білім беру ұйымының жауапты қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, өтiнiштi қабылдап алған күнi мен нөмiрi көрсетiлген қажеттi құжаттарды қабылдап алғаны жөнiнде қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алушыға мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi жалпы бiлiм беретiн мектептiң жауапты қызметкерi мемлекеттiк қызметтi алушының өзi немесе оның өкiлi өтiнiш берген жағдайда (ресми бекiтiлген тиiстi құжаттар болған жағдайда) өтiнiш түскеннен бастап 5 күн өткен соң берiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тартуға мемлекеттiк қызметтi алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы негiз болады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
15. Қабылданған шешімдерге және мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте білім беру ұйымының бірінші басшысына жүктеледі.
5. Шағымдану тәртiбi
16. Мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген жергiлiктi атқарушы  бiлiм беру органдарының қызметкерлерi уәкiлеттi лауазымды тұлғаның iс-әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiредi және шағымды дайындауға көмек көрсетедi.
17. Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде мекенжайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген жергiлiктi атқарушы бiлiм беру органдарының кеңселері арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
Шағым беру кезiнде қажеттi құжаттардың тiзбесiне еркiн нысанда жазылған өтiнiш және қызмет көрсету үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы ұсынған құжаттардың көшiрмелерi кiредi.

1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет в организацию образования документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в получении необходимых документов, утвержденная Стандартом, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника организации образования школы, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
13. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
14. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
15. Ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, несет первый руководитель организации образования.
5. Порядок обжалования
16. Сотрудники местных исполнительных органов образования, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту, разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы.
17. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярии местных исполнительных органов образования, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
В перечень необходимых документов при подаче жалобы входят заявление произвольной формы и копии документов, предоставленных получателем государственной услуги для оказания услуги.

18. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
19. Жергiлiктi атқарушы бiлiм беру органдарына шағым беру үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiштi еркiн нысанда өз қолымен жазады.
20. Қабылданған шағым облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы бiлiм беру органдарының кiрiс хат-хабарларды есепке алу журналында тiркеледi және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңында белгiленген мерзiмде қаралады. Мемлекеттiк қызметтi алушыға өтiнiштiң күнi мен уақыты, қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген талон берiледi.
Шағымды қарау нәтижесi мемлекеттiк қызметтi алушыға жазбаша түрде пошта немесе электронды пошта арқылы хабарланады.
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм
алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген
санаттарына тегiн тамақтандыруды
ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Білім беру ұйымдарының тізімі
Білім беру ұйымының атауы Орналасқан
мекенжайы
Байланыс телефоны Сайты немесе электрондық поштасы Қабылдау кестесі

18. В случае несогласия с результатами государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законом порядке.
19. Для подачи жалобы в местный исполнительный орган образования получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
20. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции местного исполнительного органа образования области, района, города республиканского, областного значения и столицы, и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах»
Список организации образования
№ п/п Наименование организации образования Адрес
располо-
жения
Кон-
такт-
ные
теле-
фоны
Адрес
сайта
или
элект-
ронной
почты
Гра-
фик
при-
ема