Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдедегі N 8/37 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 22 тамызда N 13-6-196 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 қаңтардағы N 26/157 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.01.2014 N 26/157 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті төлеу және тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағына сәйкес аудандық мәслихатШЕШТІ:
1. Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншалар, шаштараздар қызметтерін төлеуге қаражат бөлу ретінде ай сайын 400 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына тіс протездеуіне төлеу үшін ұсынылған шот-фактураға сәйкес (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) кемінде жылына бір рет;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана
(ЕАМ) (ЖҚӘББ) (ЭБЖБ)
даңқы» ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған Кеңес Одағының Батырларына; Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы кавалерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандарға (өз еркімен кеткендерге); бірінші, екінші, үшінші топтардың мүгедектеріне, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен тұлғаларға санаториялық-курорттық емделулеріне жолдама құны мөлшерінде кемінде жылына бір рет;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 июля 2012 года N 8/37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 августа 2012 года N 13-6-196. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 января 2014 года N 26/157
Сноска. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.01.2014 N 26/157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2014 года)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 11 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» от 7 апреля 2011 года № 394, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских в размере 400 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на зубопротезирование согласно предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики) не более одного раза в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка», или получившим ранее звание «Мать–героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза;
(ЕРМ) (ОЗСП) (ОЭБП)
Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселение в Республику Казахстан, включая детей, которые на дни эвакуации находились во внутриутробном состоянии; инвалидам первой, второй и третьей групп; лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами, на санаторно-курортное лечение в размере стоимости путевки не более одного раза в год;

4) туберкулезбен ауыратын азаматтарға амбулаторлық емделу кезінде қосымша тамақтануға ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/80 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
2. Келесі белгіленсін:
1) моншалар мен шаштараздарға барғандары үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе оның ауданнан тыс кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем аталған оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне рұқсатнамасы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын тіс протездеу құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде кемінде жылына бір рет тіс протездеуге әлеуметтік көмек тағайындалады;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейдегі банктер немесе тиісті банкілік операцияларға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің рұқсатнамалары бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақша қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырылады.
3. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451 007 000 бағдарламасы бойынша қаржылық жылда осы мақсаттарға қарастырылған жергілікті бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстардың қаржыландырылуы жүргізілсін.
4. Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі белгіленсін.
5. «Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 31 наурыздағы № 27/170 аудандық мәслихаттың шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-6-143 2010 жылдың 22 сәуірінде тіркелген, 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 20 (205) «Есіл таңы», 2010 жылғы 30 мамырдағы № 21 (8485) «Ишим» аудандық газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрағасы               Д. Қалиев
Есіл аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Т. Мұқашев
КЕЛІСІЛДІ: 2012 жылғы 30 шілде
«Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т. Бұжұқаев
«Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі» ММ бастығы     Г. Стороженко
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 8/37 шешіміне қосымша
Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар тізбесі

4) гражданам, больным туберкулезом, на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере 1 месячного расчетного показателя ежемесячно.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование назначается не более одного раза в год участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов), которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование в пределах средств предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующее виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451 007 000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района согласно приложению.
5. Признать утратившим силу решение районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района» от 31 марта 2010 года № 27/170 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-6-143 от 22 апреля 2010 года, опубликовано в районных газетах: 30 апреля 2010 года № 20(205) в «Есіл Таны», 30 мая 2010 года № 21(8485) в «Ишим».
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Д. Калиев
Секретарь
районного маслихата                        Т. Мукашев
СОГЛАСОВАНО: 30 июля 2012 года
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Есильского района
Северо-Казахстанской области»              Т. Бужукаев
Начальник
государственного учреждения
«Отдел экономики и бюджетного
планирования Есильского района
Северо-Казахстанской области»              Г. Стороженко
Приложение
к решению районного маслихата
от 30 июля 2012 года № 8/37
Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района

1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар:әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұлғаның өтініші (одан әрі өтініш иесі);
өтініш иесінің жеке басын кәуландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысына қатысушы, мүгедегі немесе оларға теңестірілген тұлғалардың, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға кәулігінің көшірмесі;
белсенді туберкулезбен ауыратындарды қосымша тамақтандыру арқылы әлеуметтік көмек көрсетілгенде, өтініш беруші амбулаториялық емделуде тұрғандығы туралы аумақтық медициналық мекемеден анықтама;
«Бұқаралық саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы» 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ақталған тұлғаның құжатының көшірмесі;
өтініш иесінің жеке шотының көшірмесі;
салық төлеуші нөмірінің көшірмесі;
мүгедектің тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
әлеуметтік көмек көрсетілгенде мүгедектерге санаторлық-курорттық емделуге мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі мен санаторлық-курорттық картасы;
әлеуметтік көмек көрсетілгенде тіс протездеуге және санаторлық-курорттық емдеуге көрсетілген қызметтердің құны туралы медициналық мекеменің шот фактурасы;
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушының мәртебесін растайтыны туралы зейнетақы төлеу бойынша Мемлекеттік орталықтан анықтама.
2. Құжаттар толық қабылданған күні құжаттардың түпнұсқасы салыстырылып тексерілгеннен кейін өтініш иесіне қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі куәландырылып, іске түзіледі.

1. Документы необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним, многодетной матери награжденной подвеской «Алтын алқа», «Кұміс алқа», награжденной орденами «Материнская слава» I, II степени, получившей звания «Мать-героиня»;
справка с территориального медицинского учреждения о том, что заявитель находится на амбулаторном лечении – при оказании социальной помощи для обеспечения дополнительным питанием граждан, больных активным туберкулезом;
копия документа лица реабилитированного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года «О реабилитации жертв массовых политических репрессий»;
копия лицевого счета заявителя;
копия регистрационного налогового номера;
копия документа, подтверждающего место жительства заявителя;
копию справок об инвалидности и санаторно-курортную карту при оказании социальной помощи на санаторно-курортное лечение инвалидам;
счет фактура от медицинской организации о стоимости оказанных услуг при оказании социальной помощи на зубопротезирование и санаторно-курортное лечение;
справка из Государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия.
2. В день приема полного приема документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.