Әлеуметтік көмек алу үшін мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын және қажетті құжаттардың тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 3/5-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық әділет басқармасында 2012 жылғы 04 мамырда № 5-1-184 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 25/3-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 24.12.2013  N 25/3-V (алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Өскемен қалалық  мәслихатының 2012.09.13 № 9/3-V (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 56789-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 2-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек алу үшін жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушылары және соларға теңестiрiлген адамдар;
2) 1 және 2 топтағы мүгедектер (өздерi жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
3) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары;
4) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтар: онкологиялық және туберкулездің түрлі түрлері;
5) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
6) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма үш жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
7) оралмандар;
8) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
9) көп балалы отбасылар;
10) толық емес отбасылар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Өскемен қалалық  мәслихатының 2012.09.13 № 9/3-V (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан и перечня документов, необходимых для получения социальной помощи
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года N 3/5-V. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 04 мая 2012 года за N 5-1-184. Утратило силу решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 24 декабря 2013 года N 25/3-V
Сноска. Утратило силу решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 24.12.2013 N 25/3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Заголовок в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата от 13.09.2012 № 9/3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц для получения социальной помощи:
1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним;
2) инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
3) семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
4) граждане, имеющие социально-значимые заболевания: онкологические и различные формы туберкулеза;
5) пенсионеры по возрасту;
6) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати трех лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
7) оралманы;
8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
9) многодетные семьи;
10) неполные семьи.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 13.09.2012 № 9/3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) алынып тасталды - Өскемен қалалық мәслихатының 14.03.2013 № 15/5-V шешімімен;
4) азаматтарды тіркеу кітабы;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті орган беретін төтенше жағдайдың болғанын растайтын акті немесе өзге құжат;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығынды растайтын құжаттар (шот-калькуляция, шот-фактура, түбіртек), немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Өскемен қалалық мәслихатының 14.03.2013 № 15/5-V (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            И. Потапов
Қалалық мәслихаттың хатшысы                В. Головатюк

2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) исключен решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 14.03.2013 № 15/5-V;
4) книга регистрации граждан;
5) сведения о доходах членов семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт либо иной документ, подтверждающий наступление чрезвычайной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты на лечение (счет-калькуляция, счет-фактура, квитанция), либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 14.03.2013 № 15/5-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        И. Потапов
Секретарь городского маслихата             В. Головатюк