2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 676 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда N 2818 болып тіркелді. Күші жойылды - Аягөз ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 10 желтоқсандағы N 382 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аягөз ауданы әкімдігінің 10.12.2013 N 382 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7-бабының 5)-тармақшасына20-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережелерінің 678-тармақтары негізінде, мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту және жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әр түрлі топтарын қолдау мақсатында, Аягөз ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, қаржыландыру көздері және нақты шарттары бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыссыздардың жалақысы жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының заңнамасымен 2013 жылға белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінде жасалсын.
3. «Аягөз аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Б.Ұ. Мұстафаев) заңнамалық талаптарға сәйкес ауданның кәсіпорындары, мекемелері және ұйымдарында ақылы қоғамдық жұмыстарды өткізуді қамтамасыз етсін.
4. Аягөз ауданы әкімдігінің 2011 жылдың 23 желтоқсандағы № 938 «2012 жылға төлемді қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы» (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-6-153 2012 жылдың 26 қаңтарында тіркелген, «Аягөз жаңалықтары» газетінің 2012 жылғы 01 ақпандағы № 12-13 (10095-10096) санында жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Аягөз ауданы әкімінің орынбасары С.А. Ысқақовқа жүктелсін.

Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году
Постановление акимата Аягозского района Восточно-Казахстанской области от 14 декабря 2012 года N 676. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 января 2013 года N 2818. Утратило силу постановлением акимата Аягозского района от 10 декабря 2013 года N 382
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аягозского района от 10.12.2013 N 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5) статьи 7статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Аягозского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Оплату труда безработных, занятых на общественных работах, производить из средств местного бюджета в размере минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на 2013 год.
3. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Аягозского района» (Мустафаев Б.У.) обеспечить проведение оплачиваемых общественных работ на предприятиях, в учреждениях и организациях района в соответствии с требованиями законодательства.
4. Признать утратившим силу постановление акимата Аягозского района от 23 декабря 2011 года № 938 «Об организации и финансировании оплачиваемых общественных работ в 2012 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 5-6-153 от 26 января 2012 года, опубликовано в газете «Аягөз жаңалықтары» за № 12-13 (10095-10096) от 01 февраля 2012 года).
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Аягозского района Искакова С.А.

6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аягөз ауданының әкімі                      Ә. Мұхтарханов
Аягөз ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 676 қаулысына қосымша
2013 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдар мен
мекемелердің тізбесі, қоғамдық жұмыстардың көлемдері,
қаржыландыру көздері және нақты шарттары
№ р/р
Ұйымдар аты
Қоғамдық жұмыс
түрлері
Атқарыла-
тын
жұмыстар
көлемі
Сұраныс
(жария-
ланған
қажет-
тілік,
орындар
саны)
Ұсыныс
(бекітілді,
орындар
саны)
Қаржы-
ландыру
көзі
1
Аягөз ауданының ауылдық және кенттік әкім аппараттары
Республикалық және аймақтық қоғамдық науқандарды (тұрғындардың санағын, әлеуметтік сауалнама, әр шаруашылық кітаптарын түгендеуге, қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің жұмысына, салық органдарына көмек) өткізуге көмек, ветеринарлық-санитарлық профилактикалық іс-шараларға қатысу, көпірлерді, су өткізетін құбырларын тазалау, табысы аз азаматтарға әлеуметтік қызметтер көрсету, малдарды бордақылау, малдарды күтіп-бағу, құстарды өсіру, көкөністер мен дәнді дақылдарды өсіру бойынша қысқа мерзімді маусымдық жұмыстар, ауыл шаруашылығының зиянкестерімен күрес
6650 ауланы тазалау, пошталық кіріс құжаттарын тіркеу және істерді рәсімдеуге көмектесу
120
120
жергілікті бюджет
2
«Шығыс Қазақстан облысы сот актілерін орындау Департаментінің Аягөз аумақтық сот орындаушылар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
Кіріс құжаттарын тіркеуге көмектесу

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Аягозского района                     А. Мухтарханов
Приложение к постановлению
акимата Аягозского района
от 14 декабря 2012 года за № 676
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные
работы в 2013 году, виды, объемы, источники финансирования и
конкретные условия общественных работ
Наименование
отдела
Виды общественных работ
Объем работ
Спрос (заявленная потребность, количество мест)
Предложение (утверждено, количество мест)
Вид источника
1
Аппараты акимов сельских и поселкового округов Аягозского района
Помощь в проведении республиканских и региональных общественных кампаний (участие в переписи населения, социологический опрос, уточнение похозяйственных книг, помощь по сбору налоговых платежей), помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке населенных пунктов, участие в строительстве, реконструкции, ремонте жилья, объектов социально-культурного назначения, административных зданий – 5000 кв.м., экологическое оздоровление  регионов (озеленение и благоустройство), очистка мостов, водопропускных труб, оказание социальных услуг малообеспеченным гражданам, сезонные краткосрочные площадки по откорму скота, уходу за животными, доращиванию птицы, выращивание овощей и зерновых, борьба с вредителями сельского хозяйства
6650 уборка дворов, оказание помощи в регистрации почтовой корреспонденции, помощь в оформлении документов
120
120
местный бюджет
2
Государственное учреждение «Аягозский территориальный отдел судебных исполнителей по исполнению судебных актов Департамента по ВКО» (по согласованию)
Помощь в регистрации поступивших заявлений

1500 сот актілерін тіркеу,460 іс-қағаздары, 300 өтініш-арыздар
8
8
жергілікті бюджет
3
«Қалалық үйкомшарқұрылыс» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
Қала тазалығы, әлеуметтік мәдени объектілерді, құрылыс жұмыстары, сәулет, ескерткіштер, кешен аумақтарын қалпына келтіру, мәдени шараларды ұйымдастыруға көмек көрсету, шаруашылық жұмыстар, жол жөндеу апатқа дейін алдын-ала су тасқынына қарсы көктем-күз айларында шараларды өткізуге қатысу
1868 мың шаршы метр, мерекелерге алаңды дайындау, қала бойынша күл-қоқыстан тазартылуы
219
219
жергілікті бюджет
4
«Аягөз су» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын
Су құбырлары, канализация жүргізу жұмыстарына байланысты қосалқы жұмыстар, бас каналдардың көздерін, арық, өзендерді тазалау жұмыстары
364 құдықты жөндеу жұмыстары
24
24
жергілікті бюджет
5
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлік жөнінде орталығы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның Аягөз филиалы
Мұрағатқа құжаттар өткізу жұмыстары,электрондық базаға құжаттар енгізу,мекен-жай тіркелімі мен жылжымайтын мүлік тіркелімі бойынша деректерді үйлестіру жұмыстарына көмек
16000 жылжымайтын мүлік істерін мемлекеттік электрондық деректер қорына енгізу
8
8
жергілікті бюджет
6
«Аягөз ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
Әскерге шақырушылардың құжаттарын рәсімдеу
50 істен, 50 әскерге шақырылушыны шақыру
9
9
жергілікті бюджет
7
«Аягөз ауданы бойынша салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
Хабарламаларды тарату, сұраныстарды таратып жауабын алу, мұрағат құжаттарын түгендеуге қатысу, салық төлеу нөмірі мағлұматтарын салыстыру жұмысы
14500 хабарлама, 5000 хат, хабарлама
20
20
жергілікті бюджет
8
«Аягөз ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Көгалдандыру жұмыстары, киім ілгіш қызметі, хат-хабарламаларды жеткізу
50 - 60 құжат
4
4
жергілікті бюджет
9
«Ақтоғай коммуналдық шарушылығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын
Аумақ тазалығы,құрылыс жұмыстарына, әлеуметтік мәдени объектілерді жөндеуге қатысу, шаруашылық жұмыстар,жол жөндеу, апатқа дейін алдын-ала су тасқынына қарсы шараларды өткізуге қатысу
620 мың шаршы метр, мерекелерге алаңды дайындау, кент бойынша күл-қоқыс шығару
20
20
жергілікті бюджет
10
«Аягөз аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Барлық түскен өтініштерді тіркеуге көмектесу, науқандық жұмыс
3200 өтініш, өтініштерді тіркеу
10
10
жергілікті бюджет
11
«Аягөз қаласы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жеке тұлғаларды тіркеу базасына арналған әділет басқармасынан мәліметтерді жинауға қатысу, тұрғындарға хабарлама тарату, жәрдемақы алушыларды журналға тіркеу, мал басы санын республикалық базаға енгізуге қатысу, мекеме тазалығы, аумақ тазалығы

1500 регистрация судебных актов, 460 - документов, 300 - заявлений
8
8
местный бюджет
3
Коммунальное государственное предприятие «Горжилкомхозстрой» акимата Аягозского района
Уборка города, участие в восстановлении памятников  архитектуры, социальных культурных объектов, участие в строительных работах, дорожные работы, помощь при организации культурных мероприятий, помощь по предотвращению наводнений, ремонт дорог
1868 тысяч квадратных метров, оформление площадей к мероприятиям, очистка города от мусора
219
219
местный бюджет
4
Коммунальное  государственное предприятие «Аягоз су» акимата Аягозского района
Работы по проведению канализации, работы по очистке рек, каналов
ремонт 364 колодцев
24
24
местный бюджет
5
Аягозский филиал коммунального государственное предприятия «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами,
Помощь в участие по обработке документов для электронной базы
Внесение в государственную электронную базу данных - 16000 дел по объектам недвижимости
8
8
местный бюджет
6
Государственное учреждение «Объединенный отдел по делам обороны города Аягоз» (по согласованию)
Помощь в оформление документации призывников
По 50 дел, 50 приглашений призывников
9
9
местный бюджет
7
Государственное учреждение «Налоговое управление по Аягозскому району» (по согласованию)
Распространение
объявлений, распространение запросов и получение ответов,
помощь в проведении инвентаризации архивных документов, сверки регистрационного номера налогоплательщика
14500 - объявлений, 5000 – писем, извещений
20
20
местный бюджет
8
Государственное учреждение «Аппарат акима Аягозского района Восточно-Казахстанской области»
Работы по озеленению, должность гардеробщика, доставка корреспонденции
50 - 60 документов
4
4
местный бюджет
9
Коммунальное государственное предприятие «Актогайское коммунальное хозяйство» акимата Аягозского района
Уборка территории, дорожные работы, участие в строительных работах, в ремонте социальных культурных объектов, хозяйственные работы , помощь при организации культурных мероприятии, помощь по предотвращению наводнений, ремонт дорог
620 тысяч квадратных метров, оформление площадей к мероприятиям, очистка поселка от мусора
20
20
местный
бюджет
10
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Аягозского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в регистрации поступивших заявлении, сезонная работа
3200 заявлений, регистрация заявлений
10
10
местный бюджет
11
Государственное учреждение «Аппарат акима  города Аягоз»
Участие в сборе сведений из управления юстиции для базы учета физических лиц, распространение объявлений жителям, регистрация в журнале получающих пособие, участие в регистрации в республиканской базе количество скота, уборка учреждений, уборка территорий

750 хабарлама,1500 журналға тіркеу, 6000 базаға енгізу
12
12
жергілікті бюджет
12
«Аягөз қаласы және Аягөз ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тұрғын үй иелеріне кіріп аралау, сұраулар жүргізу, құжаттармен жұмыс жасауда көмек
Қала тұрғынға қызмет көрсету
32
32
жергілікті бюджет
13
«Аягөз аудандық статистика басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу,статистикалық есепті енгізуде және дайындауда көмектесу, мұрағат құжаттарына көмектесу, хат-хабарларды жеткізу
Ағымдағы құжаттармен жұмыс істеу 45 құжат, статистикалық есепті енгізу және дайындау 250 құжат,хат-хабарлар жеткізу 50 құжат
8
8
жергілікті бюджет
14
«Аягөз аудандық мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны(келісім бойынша)
Зейнетақыға керекті құжаттар және зейнетақыны есептеу жұмыстарына көмектесу, экология макеті түгендеу жұмыстарына көмектесу, ағымдағы және мұрағат құжаттарына, құжаттарды тарату
480 зейнетақы ісі 1530 іс-құжат, 10 макет
8
8
жергілікті бюджет
15
«Аягөз аймағы бойынша қаржы полициясы ауданаралық бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Мекеме тазалығы, аумақ тазалығы
Тазаланатын аула көлемі 100 шаршы метр
4
4
жергілікті бюджет
16
«Аягөз аудандық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс қағаздарды номенклатура бойынша жинауға және өңдеуге көмектесу, хат хабарларды жеткізу
150 құжат, 600 дана хаттар
2
2
жергілікті бюджет
17
«Аягөз аудандық қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс қағаздарды номенклатура бойынша жинауға және өңдеуге көмектесу,хат хабарларды жеткізу
150 құжат, 500 дана хаттар
2
2
жергілікті бюджет
18
«Аягөз ауданының әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Электрондық базасына арналған құжаттарды өңдеуге қатысуда көмектесу
3012 - құжат
16
16
жергілікті бюджет
19
«Аягөз аудандық ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құжаттармен жұмыс жасауға көмектесу
50 - 60 құжат
4
4
жергілікті бюджет
20
«Аягөз аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Электрондық базасына арналған құжаттарды өңдеуге қатысуда көмектесу
480 - құжат
4
4
жергілікті бюджет
21
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің агроөнеркәсіп кешеніндегі комитетінің Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі (келісімі бойынша)
Құжаттармен жұмыс жасауға көмектесу
50 - 60 құжат
4
4
жергілікті бюджет
22
«Шығыс Қазақстан облысы Аягөз қалалық көпсалалы қазақ мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аумақ тазалығы,ағымдық жөндеу жұмыстары
Қоғамдық науқандық жұмыстар
1
1
жергілікті бюджет
23
«Аягөз аудандық сәулет,қала құрылысы және құрылыс бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс қағаздарды номенклатура бойынша жинауға және өңдеуге көмектесу, хат хабарларды жеткізу
900 - хат-хабарларды жеткізу
4
4
жергілікті бюджет
24
«Аягөз аудандық кәсіпкерлік бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс қағаздарды номенклатура бойынша жинауға және өңдеуге көмектесу мұрағат құжаттарына көмектесу, хат-хабарларды жеткізу

750 -  объявлений, 1500 -  регистрирование в журнале, 6000 -  внесение в базу
12
12
местный бюджет
12
Государственное учреждение «Отдел внутренних дел города Аягоз и Аягозского района» (по согласованию)
Обход, опрос владельцев жилых домов, помощь в работе с документами
Оказание услуг жителям
города
32
32
местный бюджет
13
Государственное учреждение «Управление статистики Аягозского района» (по согласованию)
Помощь в работе с текущими документами, помощь по вводу и обработке статистических данных, доставка корреспонденции
Работа с текущими документами 45 документов, ввод и обработка статистических данных -  216 документов, доставка корреспонденции - 50 документов
8
8
местный бюджет
14
Коммунальное государственное казенное учреждение  «Государственный центр по  выплате пенсий Аягозского района» (по согласованию)
Помощь в подборке документов на перерасчет пенсий, помощь в работе с пенсионными делами, помощь в обработке макетов дел по экологии, помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
480 пенсионных дел, 730 документов, 10 макетов
8
8
местный бюджет
15
Государственное учреждение «Межрайонный отдел финансовой полиции по Аягозскому региону» (по согласованию)
Уборка территории  учреждения
Объем территории для уборки 100 квадратных метров
4
4
местный бюджет
16
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел экономики и бюджетного планирования»
Помощь в сборе и обработке документов по номенклатуре, доставка корреспонденции
150 документов, 600 писем
2
2
местный бюджет
17
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел финансов»
Помощь в сборе и обработке документов по номенклатуре, доставка корреспонденции
150 документов, 500 писем
2
2
местный бюджет
18
Государственное учреждение «Управление юстиции Аягозского района» (по согласованию)
Помощь в участие по обработке документов для электронной базы
3012 - документов
16
16
местный бюджет
19
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел ветеринарии и сельского хозяйства»
Помощь в работе с документами
50 - 60 документов
4
4
местный бюджет
20
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел культуры и развития языков»
Помощь в обработке документов для электронной базы
480 - документов
4
4
местный бюджет
21
Государственное учреждение «Аягозская районная территориальная инспекция комитета в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (по согласованию)
Помощь в работе с документами
50 - 60 документов
4
4
местный бюджет
22
Коммунальное государственное учреждение «Аягозская городская многопрофильная казахская школа-гимназия»
Уборка территории, работа по текущему ремонту
общественные сезонные работы
1
1
местный бюджет
23
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел архитектуры, градостроительства и строительства»
Помощь в сборе и обработке документов по номенклатуре, доставка корреспонденции
900 – писем
4
4
местный бюджет
24
Государственное учреждение «Аягозский районный отдел предпринимательства»
Помощь в работе с архивными документами, помощь в сборе и обработке  документов по номенклатуре, доставка корреспонденции

Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күні беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, жұмыс жағдайларын қорытындылай келе, жұмыс уақытын ұйымдастырудың тиімді түрлері қолданылады. Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескере отырып белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға еңбекақы төлеу жеке еңбек шартының негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледi және орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделiлiгiне байланысты болады. Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, зейнетақы және әлеуметтік аударымдар, уақытша жұмысқа жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, денсаулыққа зиян келтіру немесе мертіктіру салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.

Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, оплата труда регулируется в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании индивидуального трудового договора и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени, осуществляется  путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием обеспечивается работодателем; выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющие несовершеннолетних детей, многодетные матери, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.