Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 ақпандағы № 62 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 сәуірде № 8420 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 183 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 35) тармақшасына, "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2) тармақшасына сәйкес және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Заңды тұлғалар – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 25 ақпандағы
№ 62 қаулысымен
бекітілген
Заңды тұлғалар – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Заңды тұлғалар – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) заңды тұлғалар – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын (бұдан әрі – қаржы орталығының қатысушысы) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) тәртібін белгілейді.
2. Қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – Ұлттық Банк) жүзеге асырады. Алматы қаласының аумағында қаржы орталығы қатысушысының атқарушы органының болуы мемлекеттік тіркеудің міндетті талабы болып табылады.
Қаржы орталығының қатысушылары "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында көзделген ұйымдастыру-құқықтық нысанда құрылады.

Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2013 года № 62. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2013 года № 8420. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 183
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 183.
В соответствии с подпунктом 35) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" и в целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2013 года № 62
Правила
государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального финансового центра города Алматы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы (далее – Правила) устанавливают порядок государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы (далее-участник финансового центра).
2. Государственную регистрацию участников финансового центра осуществляет Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк). Обязательным условием государственной регистрации участника финансового центра является нахождение его исполнительного органа на территории города Алматы.
Участники финансового центра создаются в организационно-правовой форме, предусмотренной в Законе Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".

3. Қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеуді Ұлттық Банк:
1) қаржы орталығының қатысушыларын құру, қайта тіркеу, құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, қайта ұйымдастыру және қызметін тоқтату фактісін растау;
2) құрылған, қайта тіркелген, қайта ұйымдастырылған және өз қызметін тоқтатқан қаржы орталығының қатысушыларын есепке алу;
3) Қаржы орталығы қатысушыларының мемлекеттік тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) жүргізу;
4) қаржы орталығының қатысушылары туралы жалпыға қолжетімді ақпаратты (қызметтік немесе коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда) іске асыру мақсатында жүзеге асырады.
Қаржы орталығының қатысушылары туралы мәліметтерді Ұлттық Банк жіберген хабарламалар негізінде Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне (бұдан әрі – БСН ұлттық тізілімі) әділет органдары енгізеді.
4. Ұлттық Банктің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы заң) 12-бабына сәйкес белгіленетін нысан бойынша беретін анықтамасы қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) растайтын құжат болып табылады.
Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама оны берілген күні, тіркеген органы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні, қаржы орталығы қатысушысының атауы мен орналасқан жері туралы мәліметтерден тұрады.
Қаржы орталығы қатысушысының құқықтық қабілеттілігі Ұлттық Банк берген брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия (бұдан әрі – лицензия) алынған сәттен бастап туындайды және лицензияның қолданылуы тоқтатылған немесе жарамсыз деп танылған сәттен бастап тоқтатылады.
5. Ұлттық Банк құрылған, қайта ұйымдастырылған, қайта тіркелген және қызметін тоқтатқан қаржы орталығының қатысушылары туралы мәліметтерден тұратын Тізілімді жүргізеді.
6. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен тіркеу алымы алынады.
2. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу тәртібi
7. Ұлттық Банктің қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеуі мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттардың 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (бұдан әрі – Азаматтық кодекс), "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі, "Жауапкершiлiгi шектеулi және қосымша жауапкершiлiгi бар серiктестiктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі, "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Жеке кәсiпкерлiк туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы, "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қағидаларға сәйкес келуін тексеруді, қаржы орталығының қатысушысына бизнес-сәйкестендіру нөмірін бере отырып, мемлекеттік тіркеу туралы анықтама беруді, БСН ұлттық тізіліміне және Тізілімге қаржы орталығының қатысушысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтиды.

3. Государственная регистрация участников финансового центра осуществляется Национальным Банком в целях:
1) удостоверения факта создания, перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, реорганизации и прекращения деятельности участников финансового центра;
2) учета созданных, перерегистрированных, реорганизованных и прекративших свою деятельность участников финансового центра;
3) ведения государственного Реестра участников финансового центра (далее – Реестр);
4) реализации общедоступной информации об участниках финансового центра (за исключением информации, составляющей служебную или коммерческую тайну).
Сведения об участниках финансового центра вносятся в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров (далее – Национальный реестр БИН) органами юстиции на основе уведомлений, направленных Национальным Банком.
4. Документом, подтверждающим государственную регистрацию (перерегистрацию) участника финансового центра, является справка, выдаваемая Национальным Банком по форме, устанавливаемой в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее – Закон о государственной регистрации юридических лиц).
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) участника финансового центра содержит в себе сведения о дате ее выдачи, регистрирующем органе, бизнес-идентификационном номере, дате государственной регистрации (перерегистрации), наименовании и месте нахождения участника финансового центра.
Правоспособность участника финансового центра возникает с момента получения лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности, выданной Национальным Банком (далее - лицензия) и прекращается с момента прекращения действия лицензии или признания недействительной.
5. Национальный Банк ведет Реестр, содержащий сведения о созданных, реорганизованных, перерегистрированных и прекративших свою деятельность участниках финансового центра.
6. При государственной регистрации (перерегистрации), государственной регистрации прекращения деятельности участника финансового центра взимается регистрационный сбор в порядке, определяемом Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года.
2. Порядок государственной регистрации
участника финансового центра
7. Государственная регистрация участника финансового центра Национальным Банком включает в себя проверку соответствия документов, представленных на государственную регистрацию, Гражданскому кодексу Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года (далее – Гражданский кодекс), Закону о государственной регистрации юридических лиц, Законам Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве", от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы", Правилам, выдачу участнику финансового центра справки о государственной регистрации с присвоением бизнес-идентификационного номера, занесение сведений об участнике финансового центра в Национальный реестр БИН и Реестр.

8. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу үшін Ұлттық Банкке Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы өтініші беріледі және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылатын құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттар қоса беріледі.
Қаржы орталығының шетелдің қатысу бар қатысушысын мемлекеттік тіркеу үшін көзделген құжаттармен қатар, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе:
1) сауда тізілімінен алынған заңдастырылған үзінді-көшірме немесе шетелдік заңды тұлға құрылтайшының шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат қазақ және орыс тілдеріндегі, нотариат куәландырған аудармасымен бірге;
2) төлқұжаттың көшірмесі немесе шетелдік құрылтайшының жеке басын куәландыратын басқа құжат қазақ және орыс тілдеріндегі, нотариат куәландырған аудармасымен бірге қосымша ұсынылады.
Қаржы орталығының акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі қатысушысын және онымен үлестес тұлғаны мемлекеттік тіркеген жағдайда монополияға қарсы органның жазбаша келісімі ұсынылады.
8-1. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу Интернет желісі арқылы электрондық құжат түрінде берілген электрондық өтініш негізінде жүргізілуі мүмкін.
Заңды тұлғаны – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш "электрондық үкіметтің" (www.egov.kz) веб-порталында немесе www.elicense.kz порталы арқылы толтырылып ұсынылады және электрондық цифрлық қолтаңба қойылады.
Ескерту. Қағида 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2014 № 95 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Қаржы орталығының қайта ұйымдастыру арқылы құрылған қатысушысын мемлекеттік тіркеуді Ұлттық Банк Қағидалардың 8-тармағында көзделген тәртіпте жүргізеді.
Қаржы орталығының бiрiктiру, бөлiнiп шығу, қайта құру нәтижесінде өз қызметін тоқтатқан қатысушысы БСН ұлттық тізілімінен шығарылады (БСН ұлттық тізілімінен шығару оған қаржы орталығы қатысушысының қызметін тоқтату туралы мәліметтер енгізу арқылы жүргізіледі), бұл туралы қаржы орталығының жаңадан құрылған қатысушысын мемлекеттік тіркеу туралы бұйрықта көрсетіледі.
Қаржы орталығының қосылу кезінде өз қызметін тоқтатқан қатысушысы БСН ұлттық тізілімінен шығарылады (БСН ұлттық тізілімінен шығару оған қаржы орталығы қатысушысының қызметін тоқтату туралы мәліметтер енгізу арқылы жүргізіледі), бұл туралы БСН ұлттық тізілімінен шығару туралы бұйрықта немесе қаржы орталығының қайта ұйымдастырылған қатысушысы қосылған қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік қайта тіркеу, тіркеу кезінде көрсетіледі.

8. Для государственной регистрации участника финансового центра в Национальный Банк подается заявление о государственной регистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы по форме согласно приложению 1 к Правилам и прилагаются документы, указанные в перечне документов, представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан согласно приложению 2 к Правилам.
Для государственной регистрации участника финансового центра с иностранным участием, кроме предусмотренных документов, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно представляется:
1) легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
2) копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя – иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
В случае государственной регистрации участника финансового центра, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которого принадлежат государству, и аффилиированного с ним лица представляется письменное согласие антимонопольного органа.
8-1. Государственная регистрация участника финансового центра может быть произведена на основании электронного заявления, поданного посредством сети Интернет, в виде электронного документа.
Электронное заявление о государственной регистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы заполняется и подается на веб-портале "электронного правительства" (www.egov.kz) либо через портал www.elicense.kz и подписывается электронной цифровой подписью.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2014 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Государственная регистрация участника финансового центра, создаваемого путем реорганизации, производится Национальным Банком в порядке, предусмотренном пунктом 8 Правил.
Участник финансового центра, прекративший свою деятельность при слиянии, разделении, преобразовании, подлежит исключению из Национального реестра БИН (исключение из Национального реестра БИН производится путем внесения в него сведений о прекращении деятельности участника финансового центра), о чем указывается в приказе о государственной регистрации вновь создаваемого участника финансового центра.
Участник финансового центра, прекративший свою деятельность при присоединении, подлежит исключению из Национального реестра БИН (исключение из Национального реестра БИН производится путем внесения в него сведений о прекращении деятельности участника финансового центра), о чем указывается в приказе об исключении из Национального реестра БИН либо при государственной перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра, к которому присоединен реорганизованный участник финансового центра.

10. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы өтініш тиісті түрде тіркелгеннен кейін Ұлттық Банктің уәкілетті бөлімшесі:
1) ұсынылған құжаттардың толық болуын, оларды жасаудың (ресімдеудің) дұрыстығын және Қағидалардың 7-тармағында аталған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келуін тексереді;
2) қаржы орталығының қатысушысы туралы мәліметтерді БСН ұлттық тізіліміне енгізуге арналған хабарлама дайындап, әділет органына жібереді;
3) қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу туралы бұйрықты Ұлттық Банктің басшылығына қол қою үшін ұсынады;
4) қаржы орталығы қатысушысының басшысына не сенімхат бойынша өкіліне мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы және құрылтай құжаттарының тиісінше ресімделген түпнұсқаларын береді;
5) қаржы орталығы қатысушысының ісін ресімдейді, оған өтініш, ұсынылған құжаттар, тиісті бұйрықтың көшірмелері, мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, істегі құжаттардың тізімдемесі тігіледі;
6) қаржы орталығының тіркелген қатысушысы туралы мәліметтерді Тізілімге енгізеді.
3. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік қайта тіркеу тәртібі
11. Қаржы орталығының қатысушысы:
1) жарғылық капиталдың мөлшері азайған;
2) атауы өзгерген;
3) шаруашылық серіктестіктердегі (шаруашылық серіктестік қатысушыларының тізілімін жүргізуді бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерін қоспағанда) қатысушылардың құрамы өзгерген жағдайларда мемлекеттік қайта тіркеледі.
12. Қаржы орталығының қатысушысы қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органы тиісті шешім қабылдаған күннен бастап бір ай мерзімде Ұлттық Банкке Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы – заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтінішті береді және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылатын құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса береді.
Құрылтай құжаттарына көрсетілген негіздер бойынша, қаржы орталығының қатысушысын қайта тіркемей енгізілген өзгерістер жарамсыз болып табылады.
13. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш тиісті түрде тіркелгеннен кейін Ұлттық Банктің уәкілетті бөлімшесі:

10. После соответствующей регистрации заявления о государственной регистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы уполномоченное подразделение Национального Банка:
1) проверяет полноту представленных документов, правильность их составления (оформления) и соответствие законодательным актам Республики Казахстан, перечисленным в пункте 7 Правил;
2) формирует и направляет органу юстиции уведомление для внесения сведений об участнике финансового центра в Национальный реестр БИН;
3) представляет на подпись руководства Национального Банка приказ о государственной регистрации участника финансового центра;
4) выдает руководителю либо по доверенности представителю участника финансового центра справку о государственной регистрации и соответственно оформленные подлинники учредительных документов;
5) оформляет дело участника финансового центра, в которое подшиваются заявление, представленные документы, копии соответствующего приказа, справки о государственной регистрации, опись документов, находящихся в деле;
6) заносит в Реестр сведения о зарегистрированном участнике финансового центра.
3. Порядок государственной перерегистрации
участника финансового центра
11. Участник финансового центра подлежит перерегистрации в следующих случаях:
1) уменьшения размера уставного капитала;
2) изменения наименования;
3) изменения состава участников в хозяйственных товариществах (за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг).
12. Участник финансового центра в месячный срок со дня принятия уполномоченным органом участника финансового центра соответствующего решения подает в Национальный Банк заявление о государственной перерегистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы по форме согласно приложению 3 к Правилам и прилагает документы, указанные в перечне документов, представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан согласно приложению 2 к Правилам.
Изменения, внесенные в учредительные документы по указанным основаниям без перерегистрации участника финансового центра, являются недействительными.
13. После соответствующей регистрации заявления о государственной перерегистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы уполномоченное подразделение Национального Банка:

1) ұсынылған құжаттардың толық болуын, оларды жасаудың (ресімдеудің) дұрыстығын және Қағидалардың 7-тармағында аталған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келуін тексереді;
2) қаржы орталығының қатысушысын қайта тіркеу туралы мәліметтерді БСН ұлттық тізіліміне енгізуге арналған хабарлама дайындап, әділет органына жібереді;
3) қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік қайта тіркеу туралы бұйрықты Ұлттық Банктің басшылығына қол қою үшін ұсынады;
4) қаржы орталығы қатысушысының басшысына не сенімхат бойынша өкіліне мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтаманы және құрылтай құжаттарының тиісінше ресімделген түпнұсқаларын береді;
5) қаржы орталығы қатысушысының ісін және құжаттар тізімдемесін өтінішпен, ұсынылған құжаттармен, тиісті бұйрықтың көшірмелерімен, мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтамамен толықтырады;
6) Тізілімге тиісті өзгерістер мен толықтыруларды енгізеді.
4. Қаржы орталығы қатысушыcының құрылтай құжаттарына енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу тәртібі
14. Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда қаржы орталығының қатысушыcы Ұлттық Банкке бұл жөнінде жарғыға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бір ай мерзімде хабарлайды.
Хабарламаға заңды тұлға мөрімен бекемделген, құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаржы орталығы қатысушыcының уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме, сондай-ақ қаржы орталығы қатысушыcының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні қоса беріледі.
15. Қаржы орталығы қатысушыcының құрылтай құжаттарына енгізілген, мемлекеттік қайта тіркеуге әкеп соқпайтын өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін Ұлттық Банкке хабарлама беріледі және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылатын құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттар қоса беріледі.
16. Хабарлама тиісінше тіркелгеннен кейін Ұлттық Банктің уәкілетті бөлімшесі:
1) ұсынылған құжаттардың толықтығын және олардың дұрыс жасалғандығын (ресімделгендігін), Қағидалардың 7-тармағында аталған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкестігін тексереді;
2) қаржы орталығының қатысушысы туралы жаңа мәліметтерді БСН Ұлттық тізіліміне енгізу үшін хабарламаны қалыптастырады және әділет органына жібереді;
3) қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы (жаңа редакцияда қабылданған жағдайда) не тиісті мәліметтерді БСН Ұлттық тізіліміне және Тізілімге енгізу туралы бұйрықты Ұлттық Банктің басшылығына қол қоюға ұсынады;

1) проверяет полноту представленных документов, правильность их составления (оформления) и соответствие законодательным актам Республики Казахстан, перечисленным в пункте 7 Правил;
2) формирует и направляет органу юстиции уведомление для внесения сведений о перерегистрации участника финансового центра в Национальный реестр БИН;
3) представляет на подпись руководства Национального Банка приказ о государственной перерегистрации участника финансового центра;
4) выдает руководителю либо по доверенности представителю участника финансового центра справку о государственной перерегистрации и соответственно оформленные подлинники учредительных документов;
5) дополняет дело и опись документов участника финансового центра заявлением, представленными документами, копиями соответствующего приказа, справки о государственной перерегистрации;
6) заносит в Реестр соответствующие изменения.
4. Порядок государственной регистрации внесенных изменений
и дополнений в учредительные документы участника
финансового центра
14. В случае внесения изменений и дополнений в учредительные документы участник финансового центра извещает об этом Национальный Банк в месячный срок со дня принятия решения о внесении изменений и дополнений в устав.
К извещению прилагаются решение либо выписка из решения уполномоченного органа участника финансового центра о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, а также текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра, скрепленные печатью юридического лица.
15. Для государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра, не влекущих государственную перерегистрацию, в Национальный Банк подается извещение, и прилагаются документы, указанные в перечне документов, представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан согласно приложению 2 к Правилам.
16. После соответствующей регистрации извещения уполномоченное подразделение Национального Банка:
1) проверяет полноту представленных документов, правильность их составления (оформления) и соответствие законодательным актам Республики Казахстан, перечисленным в пункте 7 Правил;
2) формирует и направляет органу юстиции уведомление для внесения новых сведений об участнике финансового центра в Национальный реестр БИН;
3) представляет на подпись руководства Национального Банка приказ о государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра (в случае принятия в новой редакции) либо о внесении соответствующих сведений в Национальный реестр БИН и Реестр;

4) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы және құрылтай құжаттарының тиісінше ресімделген түпнұсқасын басшыға не сенімхат бойынша қаржы орталығы қатысушысының өкіліне береді;
5) қаржы орталығы қатысушысының іс қағаздарын және құжаттар тізімдемесін хабарламамен, ұсынылған құжаттармен, тиісті бұйрықтың, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы қайта ресімделген анықтаманың көшірмелерімен толықтырады;
6) Тізілімге тиісті өзгерістер мен толықтыруларды енгізеді.
5. Қаржы орталығы қатысушысының жарғысының телнұсқасын беру тәртібі
17. Жарғының телнұсқасын беру үшін қаржы орталығының қатысушысы Ұлттық Банкке Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы жарғысының телнұсқасын беру туралы өтінішті береді және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылатын құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса береді.
18. Өтініш тиісінше тіркелгеннен кейін Ұлттық Банктің уәкілетті бөлімшесі жарғының телнұсқасын қаржы орталығының қатысушысына беру туралы бұйрықты Ұлттық Банктің басшылығына қол қоюға ұсынады.
Жарғыға жарғының телнұсқасын беру күнін көздейтін мемлекеттік және орыс тілдерінде "телнұсқа" мөртаңбасы қойылады.
6. Қаржы орталығының қатысушысының қызметін тоқтатуды
мемлекеттік тіркеу тәртібі
19. Қаржы орталығы қатысушысының қызметін тарату негіздемесі бойынша тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушысының қызметін таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылатын құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттар ұсынылады.
Заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушысының таратылуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш қаржы орталығының қатысушысын тарату туралы ақпарат жарияланған күннен бастап екі ай өткеннен кейін Ұлттық Банкке ұсынылады.
20. Заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушысының таратылуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш тиісінше тіркелгеннен кейін Ұлттық Банктің уәкілетті бөлімшесі:
1) ұсынылған құжаттардың толықтығын, олардың дұрыс жасалғандығын (ресімделгендігін) және Қағидалардың 7-тармағында атап көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде, Қағидаларда және қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарында көзделген тарату тәртібінің сақталуын тексереді;

4) выдает руководителю либо по доверенности представителю участника финансового центра справку о государственной регистрации (перерегистрации) и соответственно оформленные подлинники учредительных документов;
5) дополняет дело и опись документов участника финансового центра извещением, представленными документами, копиями соответствующего приказа, переоформленной справки о государственной регистрации (перерегистрации);
6) заносит в Реестр соответствующие изменения и дополнения.
5. Порядок выдачи дубликата устава участника финансового центра
17. Для выдачи дубликата устава участник финансового центра подает в Национальный Банк заявление о выдаче дубликата устава юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы согласно приложению 4 к Правилам и прилагает документы, указанные в перечне документов, представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан согласно приложению 2 к Правилам.
18. После соответствующей регистрации заявления о выдаче дубликата устава юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы уполномоченное подразделение Национального Банка представляет на подпись руководства Национального Банка приказ о выдаче участнику финансового центра дубликата устава.
На уставе проставляется штамп "дубликат" на казахском и русском языках, предусматривающий дату выдачи дубликата устава.
6. Порядок государственной регистрации прекращения
деятельности участника финансового центра
19. Для государственной регистрации прекращения деятельности участника финансового центра по основанию ликвидации представляются заявление о государственной регистрации ликвидации деятельности юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы по форме согласно приложению 5 к Правилам и документы, указанные в перечне документов, представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан согласно приложению 2 к Правилам.
Заявление о государственной регистрации ликвидации деятельности юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы представляется в Национальный Банк не ранее чем по истечении двух месяцев со дня опубликования информации о ликвидации участника финансового центра.
20. После соответствующей регистрации заявления о государственной регистрации ликвидации деятельности юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы уполномоченное подразделение Национального Банка:
1) проверяет полноту представленных документов, правильность их составления (оформления) и соблюдение порядка ликвидации, предусмотренного законодательными актами Республики Казахстан, перечисленными в пункте 7 Правил, Правилами и учредительными документами участника финансового центра;

2) қаржы орталығының қатысушысы туралы мәліметтерді БСН Ұлттық тізіліміне енгізу үшін хабарламаны қалыптастырады және әділет органына жібереді;
3) қызметті тоқтатуды тіркеу және қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы (куәлікті) жою туралы бұйрықты Ұлттық Банк басшылығының қол қоюына ұсынады;
4) қаржы орталығының қатысушысын Тізілімнен алып тастайды;
5) қаржы орталығының қатысушысы іс қағаздарын және құжаттар тізімдемесін өтінішпен, ұсынылған құжаттармен, тиісті бұйрықтың көшірмелерімен толықтырады.
21. Соттың шешімі бойынша таратылған қаржы орталығы қатысушысының қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу соттың шешімі және соттың тарату ісін аяқтау туралы ұйғарымы негізінде жүзеге асырылады.
22. Қаржы орталығының қатысушысы бұл туралы мәліметтердің БСН Ұлттық тізіліміне енгізілгеннен кейін өзінің қызметін тоқтатты деп саналады. Қызметі тоқтатылған қаржы орталығы қатысушыларының істері Ұлттық Банкте сақталады.
7. Мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) бас тарту тәртібі
23. Қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тiркеуден (қайта тiркеуден) мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгіленген Қағидалардың 7-тармағында аталған қаржы орталығының қатысушысын құру, қайта тіркеу және қайта құру тәртiбiн бұзуы;
2) қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарының Қағидалардың 7-тармағында аталған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес болмауы;
3) өткізу актiсiн немесе бөлу балансын ұсынбауы немесе оларда қайта ұйымдастырылған қаржы орталығы қатысушысының құқықтық мирасқорлығы туралы ережелердiң болмауы;
4) егер заңды тұлға немесе оның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлға болып табылса;
5) егер жеке тұлға – қаржы орталығы қатысушысының жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлғалардың құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) әрекетсіз заңды тұлғаның басшысы болып табылса және (немесе) әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектеулі деп танылса, және (немесе) хабарсыз кеткен деп танылса, және (немесе) қайтыс болған деп жарияланса, және (немесе) оның 1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 192, 216 және 217-баптары бойынша қылмыстары үшін жойылмаған немесе алынбаған соттылығы бар болса;
6) жеке басты куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды ұсынуы;
7) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдары қаулыларының (тыйым салуларының, қамауға алуларының) болуы.
24. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттiк тiркеуден немесе қайта тiркеуден бас тартылған жағдайда, Қағидалардың 25 және 26-тармақтарында көзделген мерзiмдерде өтініш берушіге ұсынылған құжаттардың Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінің талаптарына сәйкес болмауына сiлтеме жасалған жазбаша түрдегі дәлелденген бас тарту беріледі. Бұл ретте жауапқа өтінішті, талаптарға сәйкес емес құжатты және төленген тіркеу алымын қоспағанда, ұсынылған құжаттар қоса беріледі.

2) формирует и направляет органу юстиции уведомление для внесения сведений о прекращении деятельности участника финансового центра в Национальный реестр БИН;
3) представляет на подпись руководства Национального Банка приказ о регистрации прекращения деятельности и аннулировании справки о государственной регистрации (перерегистрации) участника финансового центра;
4) исключает участника финансового центра из Реестра;
5) дополняет дело и опись документов участника финансового центра заявлением, представленными документами, копией соответствующего приказа.
21. Государственная регистрация прекращения деятельности участника финансового центра, ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда и определения суда о завершении ликвидационного производства.
22. Участник финансового центра считается прекратившим свою деятельность после внесения об этом сведений в Национальный реестр БИН. Дела прекративших деятельность участников финансового центра хранятся в Национальном Банке.
7. Порядок отказа в государственной регистрации
(перерегистрации)
23. Отказ в государственной регистрации (перерегистрации) участников финансового центра осуществляется в случаях:
1) нарушения порядка создания, перерегистрации и реорганизации участника финансового центра, установленного законодательными актами Республики Казахстан, перечисленными в пункте 7 Правил;
2) несоответствия учредительных документов участника финансового центра законодательным актам Республики Казахстан, перечисленным в пункте 7 Правил;
3) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного участника финансового центра;
4) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическом лицом;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц и (или) признано недееспособным или ограниченно дееспособным, и (или) признано безвестно отсутствующим, и (или) объявлено умершим, и (или) имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 192, 216 и 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года;
6) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
7) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов.
24. В случае отказа в государственной регистрации или перерегистрации участника финансового центра в сроки, предусмотренные в пунктах 25 и 26 Правил, заявителю выдается в письменном виде мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательных актов Республики Казахстан, указанных в пункте 7 Правил. При этом к ответу прилагаются представленные документы, за исключением заявления, документа, содержащего несоответствие требованиям, и уплаченного регистрационного сбора.

8. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) мерзімдері
25. Қаржы орталығының қатысушысын, қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттар қоса берілген өтініш тіркелген күннен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
26. Қаржы орталығы қатысушысы қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу қажетті құжаттар қоса берілген өтініш тіркелген күннен кейінгі келесі бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
27. Қағидаларда көзделген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған не ұсынылған құжаттарда кемшіліктер болған жағдайларда, сондай-ақ Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы заңда көзделген өзге де негіздер бойынша қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), қызметінің тоқтатылуын тіркеу, қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға дейін тоқтатыла тұрады.
28. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телқұжатын беру қажетті құжаттар қоса берілген өтініш тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Заңды тұлғаларды – Алматы
қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлғаны - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушысын мемлекеттік тіркеу туралы
өтініш
1. Заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті х жолында көрсетіңіз):
Акционерлік қоғам __________________________________________
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік_________________________
2. Заңды тұлғаның атауы:____________________________________
3. Заңды тұлғаның құрамында шетел инвесторларының қатысуы
(тиісті х жолында көрсетіңіз):
1) иә _____________________ 2) жоқ _________________________
4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті х жолында көрсетіңіз):
1) иә _____________________ 2) жоқ _________________________
5. Заңды тұлғаның мекен-жайы: ______________________________
(почта индексі, қаладағы аудан, көше, даңғыл,
__________________________________________________________________
шағын аудан, үйдің, пәтердің, бөлменің (офистің) №, телефон, факс №)
6. Заңды тұлғаның жетекшісі туралы мәліметтер (тиісті х
тармақшада көрсетіңіз):

8. Сроки государственной регистрации (перерегистрации)
25. Государственная регистрация (перерегистрация) участника финансового центра, внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем регистрации заявления с приложением необходимых документов.
26. Государственная регистрация прекращения деятельности участника финансового центра производится не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем регистрации заявления с приложением необходимых документов.
27. В случаях представления неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, либо наличия в представленных документах недостатков, а также по иным основаниям, предусмотренным Законом о государственной регистрации юридических лиц, срок государственной регистрации (перерегистрации), регистрации прекращения деятельности участника финансового центра, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра прерывается до устранения выявленных недостатков.
28. Выдача дубликата устава участника финансового центра производится в течение трех рабочих дней со дня регистрации заявления с приложением необходимых документов.
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального
финансового центра города Алматы
Форма 1
____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление
о государственной регистрации юридического лица – участника
регионального финансового центра города Алматы
1. Организационно-правовая форма юридического лица (укажите в
соответствующей строке х):
Акционерное общество _________________________________________
Товарищество с ограниченной ответственностью _________________
______________________________________________________________
2. Наименование юридического лица: ___________________________
3. Участие в составе юридического лица иностранных инвесторов
(укажите в соответствующем подпункте х):
1) да ______________________ 2) нет __________________________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующем подпункте х):
1) да ______________________ 2) нет __________________________
5. Место нахождения юридического лица: _______________________
(почтовый индекс, район в городе,
____________________________________________________________________
улица, проспект, микрорайон, № дома, квартиры, комнаты (офиса), №
телефона, факса)
6. Сведения о руководителе юридического лица (укажите в
соответствующем подпункте х):

1) Қазақстан Республикасының азаматы _______________________
2) шетелдік тұлға ________ 3) азаматтығы жоқ тұлға _________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Т.А.Ә. _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат _____________________________
(берілген күні, нөмірі, кім берді)
ЖСН_________________________________________________________
Телефон нөмірі: ______ Факс нөмірі:______ E-mail: __________
7. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті х ұяшықта көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі______________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі_______________________________
8. Негізгі қызмет түрі:_____________________________________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері:_____________________________
10. Жарғылық капиталдың түрі (резидент еместер үшін):
____________________________________________________________
11. Заңды тұлға құрылтайшыларының құрамы (тиісті х жолда көрсетіңіз):
1) жеке тұлға __________ 2) заңды тұлға ____________________
Заңды тұлға (резидент):
Атауы ______________________________________________________
БСН ___________________ Тіркеу күні ________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі %__________________________
Салым сомасы _________________________________________________
Заңды тұлға (резидент емес):
Тіркелген елі ______________________________________________
Атауы ______________________________________________________
Субъектінің заңды тұлға болып табылатынын растайтын құжаттың
атауы ____________________________________________________________
Сауда тізілімінен немесе басқа заңдастырылған құжаттың
үзіндісіне сәйкес тіркеу нөмірі___________________________________
Тіркелген күні _____________________________________________
БСН ________________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Салым сомасы ___________
Жеке тұлға (Қазақстан Республикасының азаматы):
Т.А.Ә. _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ____________________________
(нөмірі, берілген күні, кім берді)
ЖСН ________________________________________________________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Салым сомасы __________
Жеке тұлға (шетел азаматы):
Т.А.Ә. _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ____________________________
(нөмірі, берілген күні, кім берді)
Салықтық тіркелу нөмірі ____________________________________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Салым сомасы____________

1) гражданин Республики Казахстан ____________________________
2) иностранное лицо _________ 3) лицо без гражданства ________
Страна постоянного местожительства ___________________________
Ф.И.О. _______________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность ____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН __________________________________________________________
Номер телефона: ______ Номер факса: _______ E-mail: __________
7. Субъект частного предпринимательства (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______________________
2) субъект крупного предпринимательства ______________________
8. Основной вид деятельности: ________________________________
9. Размер уставного капитала: ________________________________
10. Вид уставного капитала (для нерезидента): ________________
11. Состав учредителей юридического лица (укажите в
соответствующей строке х):
1) физическое лицо __________ 2) юридическое лицо ____________
Юридическое лицо (резидент):
Наименование _________________________________________________
БИН __________________ Дата регистрации ______________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада ______________
Юридическое лицо (нерезидент):
Страна регистрации ___________________________________________
Наименование _________________________________________________
Наименование документа, удостоверяющего, что субъект является
юридическим лицом __________________________________________________
Регистрационный номер согласно выписке из торгового реестра
или другого легализованного документа ______________________________
Дата регистрации _____________________________________________
БИН __________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада _____________
Физическое лицо (гражданин Республики Казахстан):
Ф.И.О. _______________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность ____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН __________________________________________________________
Страна постоянного проживания ________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада ____________
Физическое лицо (иностранный гражданин):
Ф.И.О. _______________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность ____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
Номер налоговой регистрации __________________________________
Страна постоянного проживания ________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада ____________

12. Күтілетін (шамамен) жұмыс істейтін адам саны____________
13. Заңды тұлғаны құру алдында ұйым қайта құрылады (тиісті х
тармақшада көрсетіңіз):
1) қайта құру____________ 2) біріктіру______________________
3) бөлу _________________ 4) бөліну ________________________
14. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың саны___________
15. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету қажет:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _______________________________
БСН ________________________________________________________
16. Біріктірілген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету қажет:
Біріктірілуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы_____________
БСН ________________________________________________________
17. Бөлу кезінде келесі мәліметтерді көрсету қажет:
Жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан жұмыс істейтін заңды тұлғаның
атауы ____________________________________________________________
БСН ________________________________________________________
18. Бөліну кезінде келесі мәліметтерді көрсету қажет:
Негізінде заңды тұлға құрылған заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________
БСН ________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:_____________________________________
(құжаттардың тізбесі)
Құрылтайшы немесе құрылтайшы уәкілеттік берген тұлғаның Т.А.Ә.
және қолы
20__жылғы "__" __________
Заңды тұлғаларды – Алматы
қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
ұсынылатын құжаттардың тізбесі
1. Заңды тұлғаны – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысын (бұдан әрі – қаржы орталығының қатысушысы) мемлекеттік тіркеу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
қазақ және орыс тілдеріндегі мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
қазақ және орыс тілдеріндегі қаржы орталығының қатысушысы жарғысының үш данасы;
қазақ және орыс тілдеріндегі қаржы орталығы қатысушысының құрылтай шартының немесе оны құру туралы жалғыз құрылтайшы шешімінің екі данасы;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгендігін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Қайта ұйымдастыру жолымен құрылатын қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақтың екінші, үшінші, бесінші абзацтарында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ мынадай құжаттар ұсынылады:
қаржы орталығының қатысушысы мүлкі меншiк иесінiң немесе меншiк иесi уәкiлеттік берген органның, құрылтайшылардың (қатысушылардың) шешімі, қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарымен уәкiлеттілік берiлген органның қазақ және орыс тілдеріндегі шешiмi немесе Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда сот шешiмi;
қаржы орталығының қатысушысы мүлкі меншік иесі немесе қаржы орталығының қатысушысын қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен қайта ұйымдастырылған қаржы орталығы қатысушысының міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы ережелері көрсетіле отырып, бірігу, қосылу, қайта құрылу кезінде – тапсыру актісі, бөліну, бөлініп шығу кезінде – бөліну балансы және қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органының тапсыру актісі мен бөліну балансын бекіту туралы шешімі;
кредиторлардың қаржы орталығының қатысушысын қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабарламасын растайтын құжат;
қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгендігін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.

12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ________
13. Созданию юридического лица предшествует реорганизация
(укажите в соответствующем подпункте х):
1) преобразование _____________ 2) слияние ___________________
3) выделение ________________ 4) разделение __________________
14. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации __
________________________
15. В случае преобразования необходимо указать следующие
сведения:
Прежнее наименование юридического лица _______________________
БИН __________________________________________________________
16. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии __________
БИН __________________________________________________________
17. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого
выделено новое юридическое лицо ____________________________________
БИН __________________________________________________________
18. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы
юридические лица ___________________________________________________
БИН __________________________________________________________
К заявлению прилагаются: _________________________________ ____
(перечень документов)
Ф.И.О. и подпись учредителя или лица, уполномоченного
учредителем
"____" _______________ 20 __ года.
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального
финансового центра города Алматы
Перечень документов,
представляемых в Национальный Банк Республики Казахстан
1. Для государственной регистрации юридического лица – участника регионального финансового центра города Алматы (далее – участник финансового центра) представляются:
заявление о государственной регистрации на казахском и русском языках;
три экземпляра устава участника финансового центра на казахском и русском языках;
два экземпляра учредительного договора либо решения единственного учредителя об учреждении участника финансового центра на казахском и русском языках;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию юридического лица.
Для государственной регистрации участника финансового центра, создаваемого путем реорганизации представляются документы, указанные в абзаце втором, третьем, пятом настоящего пункта, а также:
решение собственника имущества участника финансового центра или уполномоченного собственником органа, учредителей (участников), решение органа, уполномоченного учредительными документами участника финансового центра на казахском и русском языках, или решение суда в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
при слиянии, присоединении, преобразовании - передаточный акт, при разделении, выделении - разделительный баланс с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного участника финансового центра, утвержденные собственником имущества участника финансового центра или органом, принявшим решение о реорганизации участника финансового центра, и решение уполномоченного органа участника финансового центра об утверждении передаточного акта и разделительного баланса;
документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации участника финансового центра;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица.

2. Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік қайта тіркеу үшін мыналар ұсынылады:
қазақ және орыс тіліндегі мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш;
қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу көзделетін, мемлекеттік қайта тіркеу туралы қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органының қаржы орталығы қатысушысының мөрімен бекітілген қазақ және орыс тілдеріндегі шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
енгізілген өзгерістер және толықтырулармен құрылтай құжаттарының қазақ және орыс тіліндегі үш данасы;
қаржы орталығы қатысушысының бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары;
заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Шаруашылық серiктестiгіне қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығына кәсiби қатысушы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерін қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негізі бойынша қаржы орталығының қатысушыларын - шаруашылық серiктестiктерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн Азаматтық кодекс, "Шаруашылық серіктестіктері туралы" 1995 жылғы 2 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығының иелiктен шығарылғанын (бiреуге берiлгенiн) растайтын құжат ұсынылады.
3. Қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін:
қазақ және орыс тілдеріндегі хабарлама;
қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органының қаржы орталығы қатысушысының мөрімен бекітілген, қазақ және орыс тілдеріндегі шешімі не шешімінен үзінді-көшірме;
қаржы орталығы қатысушысының мөрімен бекітілген, қазақ және орыс тілдеріндегі қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар мәтінінің үш данасы немесе жаңа редакцияда ресімделген қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарының үш данасы;
қаржы орталығы қатысушысының бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары;
нақты орналасқан жерін растайтын құжат (орналасқан жері өзгерген жағдайда) ұсынылады.
4. Қаржы орталығының қатысушысы жарғысының телнұсқасын беру үшін мыналар ұсынылады:
қаржы орталығының қатысушысы жарғысының телнұсқасын беру туралы өтініш;
қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органының жарғының телнұсқасын алу туралы қаржы орталығы қатысушысының мөрі басылған шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
қаржы орталығының қатысушысы жарғысының түпнұсқасы жоғалғаны туралы ақпараттың мерзімдік баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжат.

2. Для государственной перерегистрации участника финансового центра представляются:
заявление о государственной перерегистрации на казахском и русском языках;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа участника финансового центра о государственной перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра на казахском и русском языках, скрепленные печатью участника финансового центра;
три экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями на казахском и русском языках;
подлинники прежних учредительных документов участника финансового центра;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица.
Для государственной перерегистрации участников финансового центра - хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части в соответствии с Гражданским кодексом, Законом Республики Казахстан от 2 мая 1995 года "О хозяйственных товариществах" и учредительными документами.
3. Для государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра представляются:
извещение на казахском и русском языках;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа участника финансового центра о внесении изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра на казахском и русском языках, скрепленные печатью участника финансового центра;
три экземпляра текста изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра или оформленные в новой редакции три экземпляра учредительных документов участника финансового центра на казахском и русском языках, скрепленных печатью участника финансового центра;
подлинники прежних учредительных документов участника финансового центра;
документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
4. Для выдачи дубликата устава участника финансового центра представляются:
заявление о выдаче дубликата устава участника финансового центра;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа участника финансового центра о получении дубликата устава, скрепленные печатью участника финансового центра;
документ, подтверждающий публикацию в периодическом печатном издании информации об утере подлинника устава участника финансового центра.

5. Қаржы орталығы қатысушысының қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін мыналар ұсынылады:
қаржы орталығы қатысушысы қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу туралы қазақ және орыс тілдеріндегі өтініш;
қаржы орталығы қатысушысының мөрiмен бекітілген қаржы орталығы қатысушысы мүлкiнің меншiк иесiнiң немесе меншiк иесi уәкiлеттiк берген органның не құрылтай құжаттарымен уәкiлеттiк берiлген қаржы орталығы қатысушысы органының шешiмi;
қаржы орталығы қатысушысының таратылуы, кредиторлардың талаптарды мәлiмдеу тәртiбi мен мерзiмдерi туралы ақпараттың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат;
кедендік баждар, салықтар және кедендік алымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы анықтама;
қаржы орталығы қатысушысының мөрiн жою туралы құжат;
акция шығарылымдарының күшін жою туралы куәлік (акционерлiк қоғамдар үшiн);
заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе құжат;
құрылтай құжаттары.
Сот шешімі бойынша таратылған қаржы орталығы қатысушысының қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін сот шешімі және конкурстық іс жүргізудің аяқталғаны туралы соттың ұйғарымы ұсынылады.
Заңды тұлғаларды – Алматы
қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
қағидаларына
3-қосымша
2-нысан
__________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушысын мемлекеттік қайта тіркеу туралы
өтініш
1. Қайта тіркелетін заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________
2. БСН _____________________________________________________
3. Қайта тіркеу негіздемесі:
1) жарғылық капитал мөлшерінің азаюы _______________________
(көрсетіңіз)
2) атауының өзгеруі ________________________________________
(жаңа атауын көрсетіңіз)
3) шаруашылық серіктестіктердің қатысушылары құрамының өзгеруі
(шаруашылық серіктестік қатысушыларының тізілімін жүргізу бағалы
қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығының
кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерін
қоспағанда)_______________________________________________________
(құрамына кіруді немесе шығуды көрсетіңіз)
4. Заңды тұлғаның құрамына шетел инвесторларының қатысуы
(тиісті тармақшада х түрінде көрсетіңіз):

5. Для государственной регистрации прекращения деятельности участника финансового центра представляются:заявление о
государственной регистрации ликвидации деятельности участника финансового центра на казахском и русском языках;
решение собственника имущества участника финансового центра или уполномоченного собственником органа либо органа участника финансового центра, уполномоченного на то учредительными документами, на казахском и русском языках, скрепленное печатью участника финансового центра;
документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции Республики Казахстан информации о ликвидации участника финансового центра, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
справка об отсутствии задолженности по таможенным пошлинам, налогам и таможенным сборам;
документ об уничтожении печати участника финансового центра;
свидетельство об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица;
учредительные документы.
Для государственной регистрации прекращения деятельности участника финансового центра, ликвидированного по решению суда, представляется решение суда и определение суда о завершении конкурсного производства.
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального
финансового центра города Алматы
Форма 2
_____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление
о государственной перерегистрации юридического лица – участника
регионального финансового центра города Алматы
1. Наименование перерегистрируемого юридического лица
_______________________________________________________________
2. БИН ________________________________________________________
3. Основание перерегистрации:
1) уменьшение размера уставного капитала ______________________
(указать)
2) изменение наименования _____________________________________
(указать новое наименование)
3) изменение состава участников в хозяйственных товариществах
(за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра
участников хозяйственного товарищества осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на
осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг)
_____________________________________________________________________
(указать вхождение или выход из состава)
4. Участие в составе юридического лица иностранных инвесторов
(укажите в соответствующем подпункте х):

1) иә _______________________ 2) жоқ _______________________
5. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті тармақшада х
түрінде көрсетіңіз):
1) иә _______________________ 2) жоқ _______________________
6. Заңды тұлғаның орналасқан жері:__________________________
(почта индексі, қаладағы аудан, көше, даңғыл, шағын аудан,
____________________________________________________________
үйдің, пәтердің, бөлменің (кеңсенің) №, телефон, факс №)
7. Заңды тұлғаның басшысы туралы мәліметтер (тиісті тармақшада
х түрінде көрсетіңіз):
1) Қазақстан Республикасының азаматы _______________________
2) шетел азаматы ___________________________________________
3) азаматтығы жоқ тұлға ____________________________________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Аты-жөні ___________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат _____________________________
(нөмірі, берілген күні, кім берді)
ЖСН ________________________________________________________
Телефон нөмірі:_______ Факс нөмірі:________ E-mail: ________
8. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі______________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі_______________________________
9. Негізгі экономикалық қызмет түрлерін көрсетіңіз:_________
10. Жарғылық капиталдың мөлшері ____________________________
11. Жарғылық капиталдың түрі (резидент емес үшін)___________
12. Заңды тұлға құрылтайшыларының құрамы (тиісті жолда х түрінде көрсетіңіз):
жеке тұлға __________________ заңды тұлға __________________
Заңды тұлға (резидент):
Атауы ______________________________________________________
БСН ______________ Тіркеу күні _____________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ________ Салым сомасы _________
Заңды тұлға (резидент емес):
Тіркелген елі ______________________________________________
Атауы ______________________________________________________
Субъектінің заңды тұлға болып табылатынын растайтын құжаттың
атауы ____________________________________________________________
Сауда тізілімінің немесе басқа заңдастырылған құжаттың үзінді
көшірмесіне сәйкес тіркеу нөмірі__________________________________
Тіркеу күні ________________________________________________
Салықты тіркеу нөмірі _______________ БСН __________________
Жарғылық капиталдағы үлесі %________ Салым сомасы __________
Жеке тұлға (Қазақстан Республикасының азаматы):
Аты-жөні ___________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат _____________________________
(нөмірі, берілген күні, кім берді)
ЖСН ________________________________________________________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі %________Салым сомасы ___________
Жеке тұлға (шетел азаматы):
Аты-жөні____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат _____________________________
(нөмірі, берілген күні, кім берді)
Салықты тіркеу нөмірі ______________________________________
Тұрақты тұратын елі ________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ________ Салым сомасы _________

1) да ________________________ 2) нет _________________________
5. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующем подпункте х):
1) да ____________________ 2) нет _____________________________
6. Место нахождения юридического лица: ________________________
(почтовый индекс, район в городе, улица,
_______________________________________________________________
проспект, микрорайон, № дома, квартиры, комнаты (офиса), №
телефона, факса)
7. Сведения о руководителе юридического лица (укажите в
соответствующем подпункте х):
1) гражданин Республики Казахстан _____________________________
2) иностранное лицо ___________________________________________
3) лицо без гражданства _______________________________________
Страна постоянного местожительства ____________________________
Ф.И.О. ________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность _____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН ___________________________________________________________
Номер телефона: ________ Номер факса: ________ E-mail: ________
8. Субъект частного предпринимательства (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства _______________________
2) субъект крупного предпринимательства _______________________
9. Укажите основные виды экономической деятельности: __________
10. Размер уставного капитала _________________________________
11. Вид уставного капитала (для нерезидента) __________________
12. Состав учредителей юридического лица (укажите в
соответствующей строке х):
физическое лицо __________ юридическое лицо ___________________
Юридическое лицо (резидент):
Наименование __________________________________________________
БИН ______________ Дата регистрации ___________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада ______________
Юридическое лицо (нерезидент):
Страна регистрации ____________________________________________
Наименование __________________________________________________
Наименование документа, удостоверяющего, что субъект является
юридическим лицом ___________________________________________________
Регистрационный номер согласно выписке из торгового реестра или
другого легализованного документа ___________________________________
Дата регистрации ______________________________________________
Номер налоговой регистрации _________ БИН _____________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада _______________
Физическое лицо (гражданин Республики Казахстан):
Ф.И.О. ________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность _____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН____________________________________________________________
Страна постоянного проживания _________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада _____________
Физическое лицо (иностранный гражданин):
Ф.И.О. ________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность _____________________________
(номер, дата выдачи, кем выдан)
Номер налоговой регистрации ___________________________________
Страна постоянного проживания _________________________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада _______________

13. Жұмыспен қамтылған адамның күтілетін саны (шамамен)_____
Өтінішке қоса беріледі:_____________________________________
(құжаттардың тізбесі)
Құрылтайшының немесе құрылтайшы уәкілеттік берген тұлғаның
аты-жөні және қолы
"__" _____________ 20__жыл
Заңды тұлғаларды – Алматы
қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
қағидаларына
4-қосымша
3-нысан
_____________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушысы жарғысының телнұсқасын беру туралы
өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы _____________________________________
2. БСН ______________________________________________________
3. Жарғының телнұсқасын алуға арналған негіздеме_____________
(жарғыны жоғалту жағдайлары)
4. Қаржы орталығының қатысушысының уәкiлеттi органының жарғының
телнұсқасын алу туралы шешімінің күні мен нөмірі___________________
5. Жарғының жоғалғаны туралы хабарландыру жарияланған мерзімді
баспа басылымының атауы, нөмірі мен күні __________________________
Өтінішке қоса беріледі:______________________________________
(құжаттардың тізбесі)
Басшының аты-жөні және қолы
"__" _______________ 20 __ жыл
Заңды тұлғаларды – Алматы
қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
қағидаларына
5-қосымша
4-нысан
_______________________________
(тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлға – Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушысы қызметінің таратылуын тіркеу туралы
өтініш
1. Қызметі тоқтатылатын заңды тұлғаның атауы
________________________________________________________________
2. БСН ___________________________________________________
3. Тарату негіздемесі_____________________________________
4. Заңды тұлғаны тарату (тиісті тармақшада х түрінде
көрсетіңіз):
1) ерікті _________________ 2) мәжбүрлеп _________________
5. Шешімнің нөмірі және оны қабылдау күні_________________
6. Заңды тұлға – қаржы орталығының қатысушысын тарату туралы
хабарландыру жарияланған баспа басылымының күні, нөмірі және атауы
________________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:___________________________________
(құжаттардың тізбесі)
Меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген тұлғаның
аты-жөні және қолы
"___" _______________ 20 __ жыл
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 25 ақпандағы
№ 62 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _________
К заявлению прилагаются:_______________________________________
(перечень документов)
Ф.И.О. и подпись учредителя или лица, уполномоченного
учредителем
"____" _________________ 20 __ года
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального
финансового центра города Алматы
Форма 3
____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление
о выдаче дубликата устава юридического лица – участника
регионального финансового центра города Алматы
1. Наименование юридического лица _____________________________
2. БИН ________________________________________________________
3. Основание для выдачи дубликата устава _____________________
(обстоятельства утери устава)
4. Дата и номер решения уполномоченного органа участника
финансового центра о получении дубликата устава
_______________________________________________________________
5. Наименование, номер и дата периодического печатного издания,
в котором опубликовано объявление об утере устава ___________________
К заявлению прилагаются: ____________________________________________
(перечень документов)
Ф.И.О. и подпись руководителя
"____" ___________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации
(перерегистрации) юридических лиц –
участников регионального
финансового центра города Алматы
Форма 4
________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление
о регистрации ликвидации деятельности юридического лица –
участника регионального финансового центра города Алматы
1. Наименование прекращающего деятельность юридического лица
_____________________________________________________________________
2. БИН ________________________________________________________
3. Основание ликвидации _______________________________________
4. Ликвидация юридического лица (укажите в соответствующем
подпункте х):
1) добровольная _______________ 2) принудительная _____________
5. Номер решения и дата его принятия __________________________
6. Дата, номер и наименование печатного издания, в котором
опубликовано объявление о ликвидации юридического лица - участника
финансового центра __________________________________________________
К заявлению прилагаются: ____________________________________________
(перечень документов)
Ф.И.О. и подпись собственника или лица, уполномоченного собственником
"____" _____________ 20 __ года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2013 года № 62
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу

1. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының "Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4834 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағында 2007 жылы мамыр-шілдеде жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының "Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 02-02/12 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5179 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағында 2008 жылғы 17 шілдеде № 7 жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының "Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының күшін жою туралы" 2010 жылғы 23 ақпандағы № 04.2-40/44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6202 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының "Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 30 қарашадағы № 04.2-40/181 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6712 тіркелген).

1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4834, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., май-июль).
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 25 января 2008 года № 02-02/12 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5179, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 7 от 17 июля 2008 года).
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 23 февраля 2010 года № 04.2-40/44 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы" и признании утратившими силу некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6202).
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 30 ноября 2010 года № 04.2-40/181 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6712, опубликованный "Казахстанская правда" от 18 января 2011 г. № 15-16 (26436-26437).