"Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттың есепке алу құжаттарын ұсыну ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 21 маусымда № 8518 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 29.05.2015 № 67 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу жөніндегі есептілікті одан әрі жетілдіру және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сәйкес келтіру мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну ережесі бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді мемлекеттік тіркеуді, есепке алуды және бақылауды жүргізу туралы Ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 25 қарашадағы № 125 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7353 санымен тіркеліп, «Казахстанская правда» газетінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 52 (26871); 2012 жылғы 22 ақпандағы № 53 (26872) сандарында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                      А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының

Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 63. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2013 года № 8518. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 67
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 29.05.2015 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования отчетности о регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 ноября 2011 года № 125 «Об утверждении Правил государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7353, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 21 февраля 2012 г. № 52 (26871); от 22 февраля 2012 г. № 53 (26872).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан

2013 жылғы 19 маусымдағы № 63
бұйрығымен бекітілді
Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта
жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және
тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу
құжаттарын ұсыну ережесі
1. Кіріспе
1. Осы Тексеру тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну ережесі (бұдан әрі – Ереже) жеке тұлғаларға, заңды тұлғаларға, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдарға, филиалдарға және заңды тұлғалардың өкілдіктеріне қатысты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексеру тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну тәртібін белгілейді.
Ереже 2011 жылғы 6 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң), 2006 жылғы 31 қаңтардағы «Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңына және 2003 жылғы 22 желтоқсандағы «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес әзірленді.
2. Тексеру тағайындау туралы актілерді тіркеу және есепке алу:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүргізетін тексерулер нәтижелері бойынша қалыптасатын шынайы және дәйекті құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, есепке алу, талдау және мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға ұсыну;
жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдардың, филиалдардың және заңды тұлғалардың өкілдіктерінің қызметін тексеруді жоспарлау және оңтайландыру кезінде елдегі құқық қорғау қызметінің тиімділігі мен сапасын арттыру мақсатында жүзеге асырылады.
3. Осы Ережеде мынадай түсініктер қолданылады:
1) ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі – АЕҚ) - оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын белгіленген үлгідегі құқықтық статистикалық ақпараттың (№1-П нысанды есепке алу карточкасы және талон-хабарлама) материалдық (қағаз, магниттік, оптикалық және басқа да) жеткізгіші;
2) тексеру объектілері – жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдар, филиалдар және заңды тұлғалардың өкілдіктері;

от 19 июня 2013 года № 63
Правила регистрации актов о назначении проверок,
уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков
проверок, об изменении состава участников и предоставлении
информационных учетных документов о проверках и их результатах
1. Введение
1. Настоящие Правила регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах (далее - Правила), устанавливают порядок регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан в отношении физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.
Правила разработаны в соответствие Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (далее – Закон), Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года «О частном предпринимательстве» и Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах».
2. Регистрация и учет актов о назначении проверок осуществляется в целях:
сбора, учета, анализа и предоставления государственным органам, физическим и юридическим лицам достоверной и достаточной правовой статистической информации, формируемой по результатам проверок, проведенных государственными органами Республики Казахстан;
повышения эффективности и качества правозащитной деятельности в стране при планировании и оптимизации проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационный учетный документ (далее - ИУД) - материальный (бумажный, магнитный, оптический и другие) носитель правовой статистической информации (учетная карточка формы № 1-П и талон - уведомление), на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
2) объекты проверки – физические лица, юридические лица, в том числе государственные органы, филиалы и представительства юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;

3) тексерулерді жоспарлау – уәкілетті мемлекеттік органдардың тексерулерді жүйелеуі, оңтайландыруы және реттеуі;
4) тіркеу субъектілері – жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдардың, филиалдардың және заңды тұлғалардың өкілдіктерінің қызметіне тексеру жүргізуге Қазақстан Республикасының заңдары уәкілеттік берген мемлекеттік органдар.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Тексерулер тағайындау туралы актілерді, оларды тіркеуден бас
тарту, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту
туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу тәртібі
4. Тіркеу рәсімі өзіне құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуді, тексеру жүргізудің тоқтатылуы, қайта жаңғыртылуы, мерзімінің ұзартылуы туралы, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тартуды, тексеру туралы мәліметтерді есепке алу, ақпараттық есепке алу құжаттарын беру және оның нәтижелері, сонымен қатар өткізілмеген тексерісті құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында есептен алуды, сондай-ақ оларды тіркеудің күшін жоюды енгізеді.
Тіркеу рәсімі келесі тексерулерді жүргізуге байланысты құқықтық қатынастарға қолданылмайды:
Заңның 8-бабы тәртібінде ішкі бақылауды жүзеге асыру кезінде;
Қазақстан Республикасының заңнамасында тікелей көзделген жағдайлардан басқа, Заңның 3-бабы 3 және 4 тармақтарында және 12-бабы 3-тармағында көзделген салалардағы бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты прокуратура органдары жүзеге асыратын тексерулер осы Ережеде белгіленген тәртіпте тіркеуге жатады.
Аймақта Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының әскери немесе көліктік бөлімшелері болмаған жағдайда, тіркеу рәсімін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының аумақтық басқармасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тиісті әскери немесе көліктік бөлімшесіне келесі жұмыс күнінен кешіктірмей ақпараттық есепке алу құжаттарын мәлімет үшін бере отырып, есепке алуды жүргізу және бақылау үшін жүзеге асырады.
5. Тіркеу субъектілері Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысанда Тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу журналын (бұдан әрі – Журнал) жүргізеді.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысанда тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілерді есепке алу кітабын жүргізеді, мемлекеттік органдар бөлігінде Журналға ұқсас нысанда жүргізеді.

3) планирование проверки - процедура систематизации, оптимизации и упорядочения проверок уполномоченными государственными органами;
4) субъекты регистрации – государственные органы, уполномоченные законами Республики Казахстан на проведение проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
2. Порядок регистрации актов о назначении проверок, отказа в их
регистрации, уведомлений о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок, об изменении состава участников
4. Процедура регистрации включает в себя регистрацию в органе по правовой статистике и специальным учетам акта о назначении проверки, уведомления о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки, об изменении состава участников, порядка отказа в регистрации акта о назначении проверки, учет сведений о проверке, предоставлении информационных учетных документов и ее результатах, снятие с учета в органе по правовой статистике и специальным учетам непроведенной проверки, а также отмену их регистрации.
Процедура регистрации не распространяются на правоотношения, связанные с проведением проверок:
при осуществлении внутреннего контроля в порядке статьи 8 Закона;
при осуществлении контроля и надзора в сферах, предусмотренных пунктами 3 и 4 статьи 3 и пунктом 3 статьи 12 Закона, за исключением случаев, прямо предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Проверки, осуществляемые органами прокуратуры в отношении субъектов частного предпринимательства, подлежат регистрации в порядке, установленном настоящими Правилами.
При отсутствии в регионе военных или транспортных подразделений органа по правовой статистике и специальным учетам, процедура регистрации осуществляется территориальным подразделением органа по правовой статистике и специальным учетам, с последующей передачей для сведения информационных учетных документов не позднее следующего рабочего дня в соответствующее военное или транспортное подразделение органа по правовой статистике и специальным учетам, для ведения учета и контроля.
5. Субъектами регистрации ведется Журнал учета актов о назначении проверок (далее - Журнал) по форме согласно приложению 1 к Правилам.
Органы по правовой статистике и специальным учетам ведут Книгу учета зарегистрированных актов о назначении проверок по форме согласно приложению 2 к Правилам, в разрезе государственных органов.

6. Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы тарапынан, «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру басталғанға дейін тексеру объектісінің тіркелу орны бойынша немесе оның өз қызметін жүзеге асыру орны бойынша жүргізіледі.
Тіркелу үшін Ереженің 3-қосымшасына сәйкес үлгілік нысан бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актінің екі данасы (түпнұсқа және куәландырылған көшірме), Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге асыратын тексеру туралы мәліметтер толтырылған есепке алу карточкасы (бұдан әрі – № 1-П нысанды есепке алу карточка) ұсынылады.
Тексеруді мемлекеттік тіркеу үшін тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйелерін жүргізу кезінде электрондық сандық қол қойылған, көрсетілген құжаттар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы анықтайтын электрондық форматта жолданады.
Тексерулерді есепке алудың автоматтандырылған ведомстволық жүйесі болмаған жағдайда, тексеру тағайындау туралы акті және № 1-П нысанды есепке алу карточкасы электрондық форматта рәсімделуі, содан соң, электрондық сандық қол қойылғаннан кейін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурс құралының көмегімен тіркелуі үшін ұсынылуы мүмкін.
Бақылаушы және тіркеуші органдардың орналасқан жерінен елеулі қашықтықта орналасқан объектілерде жоспардан тыс тексеру жүргізген жағдайда, тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу тексеру басталғаннан кейін, келесі бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жоспардан тыс тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу барысында мемлекеттік орган қызметкері Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындау үшін негіз болған құжаттың түпқұжаты мен көшірмесін ұсынады.
Тексеру тағайындаудың негізі болып табылған құжаттың түпқұжаты мемлекеттік орган қызметкеріне қайтарылады, ал көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.
8. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері АЕҚ-ны ала отырып, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу рәсіміне ұсыну сәтінен жұмыс уақытын ескере отырып үш сағаттан кешіктірмей:
тексеру тағайындау туралы актінің қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігін және № 1-П нысанды есепке алу карточкасының толтырылуының толықтығын тексереді;
сонымен қатар, құжаттарды тіркеуге ұсынудың уақтылы болуын, тексеру жүргізудің құқықтық негіздерінің болуын, тексеру мерзімі мен кезеңділігін, сонымен қатар тексеруді тағайындау кезінде мемлекеттік органның аумақтылығын сақтауды тексереді;
актіні тіркеуден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысанда тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу туралы мөр басады;
№ 1-П н. есепке алу карточкасына жазбаларды, АЕҚ мәліметтерін деректер қорына енгізеді;
құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері электрондық тіркеудің аяқталуы туралы тіркеу субъектісіне электрондық цифрлық қолтаңба қойылған тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу туралы хабарламаны жолдайды.
Тіркеген соң, актінің түпқұжаты мөр басылып мемлекеттік органның лауазымды тұлғасына қайтарылады. Аталған актінің көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.

6. Регистрация акта о назначении проверки осуществляется органом по правовой статистике и специальным учетам до начала проверки по месту регистрации объекта проверки или по месту осуществления им своей деятельности, за исключением случаев, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан.
Для регистрации в орган по правовой статистике и специальным учетам предоставляется акт о назначении проверки в двух экземплярах (подлинник и копия) по типовой форме согласно приложению 3 к Правилам, заполненная учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой государственным органом Республики Казахстан по форме, согласно приложению 4 к Правилам (далее - учетная карточка ф. № 1-П).
При ведении ведомственных автоматизированных систем учета проверок для регистрации проверки указанные документы, подписанные электронной цифровой подписью, направляются в электронном формате, определяемом органом по правовой статистике и специальным учетам в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, акт о назначении проверки и учетная карточка ф. № 1-П могут быть оформлены в электронном формате и, после подписания электронной цифровой подписью, предоставлены для регистрации с помощью средств веб-ресурсов органа по правовой статистике и специальным учетам.
В случае проведения внеплановой проверки на объектах, находящихся на значительном отдалении от места расположения контролирующих и регистрирующих органов, регистрация акта о назначении проверки осуществляется в течение следующих пяти рабочих дней после начала проверки.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
7. При регистрации акта о назначении внеплановой проверки сотрудник государственного органа представляет подлинник и копию документа, послужившего основанием для назначения проверки, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Подлинник документа, послужившего основанием назначения проверки, возвращается сотруднику государственного органа, а копия остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.
8. Сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам, получив ИУД, не позднее трех часов с учетом рабочего времени с момента представления акта на процедуру регистрации:
проверяет соответствие акта о назначении проверки требованиям действующего законодательства и полноту заполнения учетной карточки ф. № 1-П;
одновременно проверяет своевременность представления документов для регистрации, наличия правовых оснований проведения проверки, сроки и периодичность проверки, а также соблюдение государственным органом принципа территориальности при назначении проверки;
при отсутствии оснований для отказа в регистрации акта о назначении проверки, сотрудником органа по правовой статистике и специальным учетам ставится штамп о регистрации акта о назначении проверки по форме согласно приложению 5 к Правилам;
вносит записи в учетную карточку ф. № 1-П и вводит сведения ИУД в базу данных;
о завершении электронной регистрации сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам направляет субъекту регистрации сообщение о регистрации акта о назначении проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
После регистрации подлинник акта о назначении проверки с проставлением штампа возвращается должностному лицу государственного органа. Копия данного акта остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.

9. Тіркеу субъектісі тексеру тағайындау кезінде жіберген Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылғаны анықталған жағдайда құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының басшысы не оның міндетін орындаушы адам тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) Ережеге қоса берілген 6-қосымшаға сәйкес нысанда, АЕҚ құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен бастап 24 сағаттан аспайтын мерзімде жазбаша түрде екі данада жасалады.
Көрсетілген мерзімінің аяқталуы мерекелік немесе демалыс күндеріне сәйкес келген жағдайда, бас тарту құқығын қолдану мерзімі келесі жұмыс күні болып табылады.
Тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасы заңнамалары мен осы Ереже талаптарының нақты бұзушылықтарын көрсете отырып дәлелді болуы тиіс.
10. Мемлекеттік тіркеу субъектісі тексеру тағайындау барысында Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының сақталуы туралы мәселені анықтау үшін ұсынылған құжаттарды қосымша зерделеу қажет болған жағдайда, шешім АЕҚ құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қабылдануы тиіс.
Тіркеусіз қайтарылған тексеруді тағайындау туралы актіден бас тартылған жағдайда, Ережеге қоса берілген 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «бас тартылған» мөртабаны қойылады және № 1-П нысанды есепке алу карточкасының 21-тармағы толтырылады.
Электрондық тіркеу кезінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері тіркеу субъектісіне электрондық цифрлық қолтаңба қойылған тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы хабарлама жібереді.
11. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту үшін келесі негіздердің бірінің болуы жеткілікті:
1) тексерулер жоспарында көрсетілмеген жоспарлы тексеруді тағайындау;
2) жоспарлы тексеру тағайындау кезінде алдыңғы тексеруге қатысты уақыттық ара-қашықтықтың сақталмауы;
3) мемлекеттік органдардың өз құзыретіне енбейтін мәселелер бойынша тексерулер тағайындауы;
4) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мерзімдерге қатысты тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеру жүргізу мерзімінің асып кетуі немесе өтіп кетуі;
5) жасырын түрдегі өтініш бойынша объектіге тексеру тағайындау;
6) мемлекеттік органның Заңның 23-бабы 6-тармақшасы талаптарын бұзып тексеру тағайындауы;
7) егер алдыңғы тексерулер нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаса, анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның (қаулының, ұсыныстардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау мәселесі бойынша тексеру тағайындау;

9. В случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан, допущенных субъектом регистрации при назначении проверки, руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам, либо лицом, исполняющим его обязанности, принимается решение об отказе в регистрации акта о назначении проверки.
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, по форме согласно приложению 6 к Правилам составляется в двух экземплярах в срок не более 24 часов с момента поступления ИУД в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае совпадения окончания указанного срока с выходным или праздничным днем, то сроком применения права отказа является следующий рабочий день.
Отказ в регистрации акта о назначении проверки должен быть мотивирован с указанием конкретных нарушений требований законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил.
10. В тех случаях, когда для выяснения вопроса о соблюдении субъектом регистрации при назначении проверки требований законодательства Республики Казахстан необходимо дополнительное изучение представленных документов, решение принимается в срок не позднее двух рабочих дней со дня поступления ИУД в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае отказа, на акте о назначении проверки, возвращаемом без регистрации, ставится штамп «отказано» по форме согласно приложению 7 к Правилам и заполняется пункт 21 учетной карточки ф. № 1-П.
При электронной регистрации сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам направляет субъекту регистрации сообщение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
11. Для отказа субъекту регистрации процедуры регистрации достаточно наличие одного из следующих оснований:
1) назначение плановой проверки, не указанной в плане проверки;
2) несоблюдение временного интервала по отношению к предшествующей проверке при назначении плановой проверки;
3) назначение государственными органами проверки по вопросам, не входящим в их компетенцию;
4) превышение либо истечение сроков проведения проверки, указанных в акте о назначении проверки, относительно сроков, установленных законами Республики Казахстан;
5) назначение проверки объекта по анонимному обращению;
6) назначение государственным органом проверки в нарушение требований подпункта 6) статьи 23 Закона;
7) назначение проверки по вопросу контроля исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений, если по их результатам не были выявлены нарушения;

8) жоспардан тыс тексеруді тағайындау негізінің жазбаша растауы болмауы (сұрау, тапсырма, өтініш, шағым, жүгіну, прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру кезінде жүгінулерді сенім телефондары бойынша есепке алу кітабында тіркеу туралы белгі, қарсы тексеру тағайындау кезіндегі актінің көшірмесі және заңнамада көзделген басқа да негіздер);
9) өтініште немесе хабарламаларда, жеке, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерінің бұзылғандығы туралы өзге де жүгінулерде көрсетілген уақыт аралығының шегінен шығатын кезеңге тексеру тағайындау;
10) тексеру жүргізуді оған тиісті өкілеттігі жоқ тұлғаларға тапсыру;
11) Заңда көзделген жағдайлардан басқа бірнеше тексеру объектілеріне тексеру тағайындау туралы бір актідегі нұсқау;
12) заңмен белгіленген мерзімде ол бойынша тексеру тоқтатылған және қайта жаңғыртылмаған объектіні тексеруді қайта тағайындау;
13) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген шекті мерзімдерінен асатын мерзімге тексеруді тағайындау немесе оны ұзарту;
14) міндетті хабарлау туралы талап Заңда көзделген болса алдағы тексеру туралы жеке кәсіпкерлік субъектісіне хабарлау туралы деректің болмауы немесе хабарлау мерзімін сақтамау;
15) тексерулердің жүргізу тәртібі мен жағдайларын реттейтін нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылуы.
12. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден негізсіз бас тартуы жоғарыда тұрған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына немесе сотқа шағымдалуы мүмкін.
13. Заңның 18-бабы 3-тармағында көзделген жағдайларда тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тексеру басталғаннан кейінгі жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
14. Тексеруді тоқтатқан, қайта жаңғыртқан, сондай-ақ тексеруге қатысатын тұлғалардың құрамы өзгерген жағдайда тіркеу субъектісі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес №1-П нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге асыратын тексеру туралы мәліметтерді есепке алу карточкасына талон-хабарламаны (бұдан әрі - талон-хабарлама) жолдайды.
Тексерілетін субъектіге хабарлама жасау Заңның 10-бабы 3-тармағында, 19-бабы 4-тармағында және 20-бабы 1-тармағында көзделген тәртіпте жүргізіледі.
Бұл ретте, тексеру тағайындау, тоқтату, қайта жаңғырту немесе тексеру мерзімдерін ұзарту, сондай-ақ салық қызметінің органдары жүзеге асыратын тексеруге қатысатын адамдардың құрамын өзгерту жөніндегі актілерді тіркеу тәртібі Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 89-тарауымен айқындалады.

8) отсутствие письменных подтверждений основания назначения внеплановой проверки (запрос, поручение, заявление, жалоба, обращение, отметка о регистрации в книге учета обращений по телефонам доверия при осуществлении прокурорского надзора, копии акта при назначении встречной проверки и иные основания, предусмотренные законодательством);
9) назначение проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических, юридических лиц и государства;
10) поручение проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
11) указание в одном акте о назначении проверки нескольких объектов проверки, за исключением случаев, предусмотренных Законом;
12) повторное назначение проверки объекта, по которому проверка была приостановлена и не возобновлена в установленные законом сроки;
13) назначение проверки либо ее продление в сроки, превышающие предельные сроки, установленные законами Республики Казахстан;
14) отсутствие данных об уведомлении или несоблюдение сроков уведомления субъекта частного предпринимательства о предстоящей проверке, когда требование об обязательном уведомлении предусмотрено Законом;
15) нарушения требований нормативных правовых актов, регламентирующих порядок и условия проведения проверки.
12. Отказ субъекту регистрации в регистрации акта о назначении проверки может быть обжалован в вышестоящий орган по правовой статистике и специальным учетам либо в суд.
13. В случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 18 Закона регистрация акта о назначении проверки производится в уполномоченном органе по правовой статистике и специальных учетов в течение следующего рабочего дня после начала проверки.
14. В случае, приостановления, возобновления, а также изменения состава лиц, участвующих в проверке, субъект регистрации направляет в орган по правовой статистике и специальным учетам талон-уведомление к учетной карточке сведений о проверке, осуществляемой государственным органом Республики Казахстан № 1-П (далее - талон-уведомление) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Уведомление проверяемого субъекта производится в порядке, предусмотренном в пункте 3 статьи 10, пункте 4 статьи 19 и пункте 1 статьи 20 Закона.
При этом порядок регистрации акта о назначении проверки, приостановления, возобновления либо продления сроков проверки, а также изменении состава лиц, участвующих в проверке осуществляемых органами налоговой службы, определяется главой 89 Налогового кодекса Республики Казахстан.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Тіркеу субъектісі Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 89-тарауында көзделген жағдайларды қоспағанда тексеру аяқталуы бойынша үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-хабарламаны, егер электрондық тіркелген жағдайда оның электрондық форматын ұсынады.
Мемлекеттік тіркеу субъектісі тағайындаған тексеруді жүргізуден бас тартқан, прокурордың немесе соттың шешімі бойынша тексеруді оның аяқталуына дейін тоқтатқан жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі ол туралы шешім қабылданғаннан соң үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ескертпе жолдайды.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген тексеруді өткізбеген жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі тексерудің өткізілмеу себебін көрсетіп ескертпе жасайды.
Ескертпе құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексерудің нақты аяқталған сәтіне дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
17. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы тұрақты түрде тексерулер мерзімдерінің ұзартылуын, тоқтатылуын және жаңартылуларын есепке алуды және бақылауды жүргізеді.
18. Егер салыстыру немесе мемлекеттік тіркеу субъектілерінде тексеру жүргізу барысында тіркеуден өтпеген тексеру тағайындау туралы актіні, немесе тексеру тағайындау туралы актіні шығармай жүргізілген тексерулер анықталған жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі алдын ала өзінің тіркеу журналында тиісті жазу жазып, оларды анықтаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тіркелмеген тексерулерге толтырылған №1-П нысанды есепке алу каточкаларын және талон-хабарламаларды ұсынады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Жоғары тұрған прокурор азаматтардың және (немесе) заңды тұлғалардың шағымдары бойынша немесе өз бастамасымен Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылық анықтаған жағдайда тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу күшін жоя алады.
3. Тексерулерді есепке алудың электрондық форматын жүргізу тәртібі
20. Тіркеу субъектілері тексерулерді есепке алудың электрондық форматының қалыптасуына қатысады.
Осы мақсатта олар тұрақты және үзіліссіз түрде ведомстволық тексерулердің, сонымен қатар тексеру парақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтар және олар бойынша қабылданған әкімшілік әрекеттегі қабылданған шараларды есепке алу жүйесін құрады.
Тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйесі болмаған жағдайда, мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру барысындағы қарым-қатынасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының веб-ресурсы арқылы жүргізілуі мүмкін.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тексерулерді есепке алу жүйесі мен тексерулерді есепке алу ведомстволық жүйесінің біріктірілуі, сондай-ақ тұтастық және бірыңғайлық принципін сақтау негізінде мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеу барысында құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының веб-ресурсы арқылы қарым-қатынасты ұйымдастыру тексерулерді есепке алудың орталықтандырылған электрондық форматы құрайды.
Тексеру тағайындау туралы актілердің, №1-П нысанды есепке алу каточкаларының, талон-хабарламалардың мәліметтері негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы мемлекеттік органдар жүргізетін тексерулер туралы орталықтандырылған мемлекеттік деректер банкін жүргізеді.

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
15. Субъект регистрации в течение трех рабочих дней по завершении проверки представляет в орган по правовой статистике и специальным учетам талон-уведомление, а в случае электронной регистрации его электронный формат, за исключением случаев предусмотренных главой 89 Налогового Кодекса Республики Казахстан.
В случае отказа субъекта регистрации от проведения назначенной проверки, прекращения проверки до ее завершения по решению прокурора или суда, субъектом регистрации направляется уведомление об этом в орган по правовой статистике и специальным учетам в течение трех рабочих дней после принятия решения.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
16. В случае непроведения зарегистрированной в органе по правовой статистике и специальным учетам проверки субъектом регистрации составляется уведомление с указанием причины непроведения проверки.
Уведомление предоставляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней до момента фактической даты окончания проверки, указанной в акте о назначении проверки.
17. Орган по правовой статистике и специальным учетам на постоянной основе ведет учет и контроль за соблюдением сроков продления, приостановления и возобновления проверки.
18. В случае выявления органами прокуратуры у субъектов регистрации актов о назначении проверок, не прошедших регистрацию, или проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, субъект регистрации предоставляет в течение трех рабочих дней со дня его уведомления в орган по правовой статистике и специальным учетам заполненные учетные карточки ф. № 1-П и талоны-уведомление на незарегистрированные проверки, предварительно сделав соответствующую запись в своем Журнале.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
19. Вышестоящий прокурор по жалобе граждан и (или) юридических лиц либо по своей инициативе в случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан отменяет регистрацию акта о назначении проверки.
3. Порядок ведения электронного формата учета проверок
20. Субъекты регистрации участвуют в формировании электронного формата учета проверок.
В этих целях ими на постоянной и непрерывной основе создаются ведомственные системы учета проверок, а также выявленных нарушений в соответствии с проверочными листами и принятых по ним мер административного воздействия.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, взаимодействие государственных органов при осуществлении государственной регистрации проверок может осуществляться через веб-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам.
Объединение системы учета проверок органа по правовой статистике и специальным учетам и ведомственных систем учета проверок, а также организация взаимодействия при осуществлении регистрации проверок государственных органов через веб-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам на основе соблюдения принципа единства и целостности составляет централизованный электронный формат учета проверок.
На основании сведений актов о назначении проверок, учетных карточек ф. № 1-П, талонов-уведомлений органом по правовой статистике и специальным учетам ведется централизованный государственный банк данных о проверках, осуществляемых государственными органами.

Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
21. Жоспарда мемлекеттік органның атауы, реттік нөмірі, тексеру объектісінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), шағын кәсіпкерлік субъектісінің мемлекеттік тіркелу күні, оның орналасқан жері немесе қызметті жүзеге асыру орны, тәуекел тобы көрсетіледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. № 1-П нысанды есепке алу карточкасын және талон-хабарламаны толтыру тәртібі
Ескерту. 4-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
22. №1-П нысанды есепке алу карточкасының және талон-хабарламаның деректемелерін тексеруді жүзеге асырушы тұлға баспа әріптермен, қысқартуларсыз толтыруы тиіс.
№ 1-П нысанды есепке алу карточкасының оң жағында орналасқан сандық ақпараттық көрсеткіштерде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы берген кодтық белгі нөмірлері қойылады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Тексеру нәтижелері бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына тексеру аяқталғаннан соң үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылатын талон-хабарлама толтырылады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
24. Талон-хабарламаны ұсыну тексеруді аяқталған ретінде есептеуге негіз болып табылады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
25. Енгізілген мәліметтердің шынайлығын, толықтығын, объективтілігін және дәйектігін қамтамасыз ету мемлекеттік органның басшысына және осы құжаттарды толтырған тұлғаға жүктеледі.
5. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу
журналы және құқықтық статистика және арнайы есепке алу
органдарында тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілерді
есепке алу кітабы
26. Журнал бірыңғай үлгідегі құжат болып табылады, тіркеу субъектілері жүргізеді.
27. Журнал нөмірленген, тігілген және мөрмен куәландырылған болуы тиіс.
Жазбалар толық, нақты, ұқыпты енгізіледі, түзетулерге және тазартуларға жол берілмейді. Қателескен жазбалар ескертіледі және жауапты тұлғаның қолымен куәландырылады.

Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
21. В плане указываются наименование государственного органа, порядковый номер, наименование объекта проверки, индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее - БИН), дата государственной регистрации субъекта малого предпринимательства, его местонахождение или место осуществления деятельности, группа риска.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
4. Порядок заполнения учетной карточки ф. № 1-П и талона-уведомление
Сноска. Наименование главы 4 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
22. Реквизиты учетной карточки ф. № 1-П и талона-уведомление подлежат заполнению лицом, осуществляющим проверку, печатными буквами без сокращений.
В цифровых информационных показателях, расположенных в правой части учетной карточки ф. № 1-П, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных органом по правовой статистике и специальным учетам.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
23. По результатам проверки заполняется талон-уведомление, который представляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней после завершения проверки.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
24. Предоставление талона-уведомление является основанием для учета проверки, как завершенной.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
25. Обеспечение достоверности, целостности, объективности и достаточности внесенных сведений возлагается на руководителя государственного органа и лицо, заполнившее эти документы.
5. Журнал учета актов о назначении проверки, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан и Книга учета
зарегистрированных актов о назначении проверок в органах
правовой статистики и специальных учетов
26. Журнал является документом единого образца, ведется субъектами регистрации.
27. Журнал должен быть пронумерован, прошнурован и удостоверен печатью.
Записи в него вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются. Ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.

28. Есепке алуды тиісті жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында, тіркеу субъектісінде Журналды жүргізу жауапты лауазымды тұлғаға жүктеледі.
Журналдың жүргізілуі және сақталуы туралы талаптардың қамтамасыз етілуіне бақылау жүргізу мемлекеттік тіркеу субъектісінің басшысына жүктеледі.
29. АЕҚ бланкілерімен және журналдармен қамтамасыз ету мемлекеттік тіркеу субъектілеріне жүктеледі.
30. Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілерді есепке алу кітабын құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының қызметкерлері жүргізеді.
31. Кітап бірыңғай үлгідегі құжат болып табылады, нөмірленген, тігілген және мөрмен куәландырылған болуы тиіс.
Жазбалар толық, нақты, ұқыпты енгізіледі, түзетулерге және тазартуларға жол берілмейді.
6. «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу
туралы» № 1-П нысанды есептердің ұсынылу тәртібі мен
мерзімдері
32. №1-П нысанды есепке алу карточканың және талон-хабарламаның негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары Ереженің 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы» №1-П нысанды есепті (бұдан әрі – №1-П нысанды есеп) қалыптастырады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
33. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының орталық аппараты аумақтық органдарының № 1-П нысанды есебінің деректері негізінде мемлекеттік органдар және аймақтар бөлінісінде жиынтық есепті қалыптастырады.
34. Жолдар мен бағандардың деректері барлық тіркеу субъектілері бойынша бірдей болып келетін №1-П нысанды есеп ұлғаю нәтижесімен бірыңғай нысан бойынша құрылады.
1) 1-жолда талон-хабарламалары есептік кезеңнің соңына келіп түспеген, аяқталмаған тексерулердің қалдығы көрсетіледі;
2) 2-жолда тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны көрсетіледі;
3) 3-жолда (№ 1-П нысанды қойылған есепке алу карточкалары бойынша) объектілердің тағайындалған тексерулерінің саны көрсетіледі;
4) 4-жол (талон-хабарлама бар болғанда) аяқталған тексерулердің санын көрсетеді;
5) 5-жол түрлі себептер бойынша есептік кезеңде өткізілмеген, тағайындалған тексерулердің санын көрсетеді;
6) 6-жол мерзімдері ұзартылған тағайындалған тексерулердің санын көрсетеді;
7) 7-жолда мерзімдері тоқтатылған тағайындалған тексерулердің саны көрсетіледі;
8) 8-жолда мерзімдері жаңартылған тағайындалған тексерулердің саны көрсетіледі;

28. В целях обеспечения надлежащего учета, ведение Журнала в субъекте регистрации возлагается на ответственное должностное лицо.
Контроль за соблюдением требований по ведению и хранению Журнала возлагается на руководителя субъекта государственной регистрации.
29. Обеспечение бланками ИУД и журналов возлагается на субъекты государственной регистрации.
30. Книгу учета зарегистрированных актов о назначении проверок ведут сотрудники органов по правовой статистике и специальных учетов.
31. Книга является документом единого образца, должна быть пронумерована, прошнурована и удостоверена печатью.
Записи в нее вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются.
6. Порядок и сроки представления отчетов формы № 1-П
«О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан»
32. На основании сведений учетной карточки ф. № 1-П и талона-уведомления территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам составляется отчет формы № 1-П «О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан» (далее - отчет формы № 1-П) по форме согласно приложению 11 к Правилам.
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
33. На основе данных отчетов формы № 1-П территориальных органов, центральный аппарат органа по правовой статистике и специальным учетам формирует сводный отчет в разрезе субъектов регистрации и регионов.
34. Отчет формы № 1-П составляется по единой форме с нарастающим итогом, в котором данные строк и граф идентичны по всем субъектам регистрации:
1) в строке 1 указывается остаток незавершенных проверок, по которым не поступили талоны-уведомление на конец отчетного периода;
2) в строке 2 отражается количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
3) в строке 3 отражается количество назначенных проверок объектов (по выставленным учетным карточкам ф. № 1-П);
4) строка 4 отражает количество завершенных проверок (при наличии талона-уведомление);
5) строка 5 отражает количество назначенных проверок, не проведенных в отчетном периоде по различным причинам;
6) строка 6 отражает количество назначенных проверок, сроки по которым продлены;
7) строка 7 отражает количество назначенных проверок, сроки по которым приостановлены;
8) строка 8 отражает количество назначенных проверок, сроки по которым возобновлены;

9) 9-жол тексеру тағайындау туралы актіні тіркеместен жүргізілген анықталған тексерулердің жалпы санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 10-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 11-жолда, мемлекеттік орган 12-жолда көрсетіледі;
10) 13-жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары тіркемей жүргізгендігі ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 14-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 15-жолда, мемлекеттік орган 16-жолда көрсетіледі;
11) 17-жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары тіркемей жүргізгендігі ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 18-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 19-жолда, мемлекеттік орган 20-жолда көрсетіледі;
12) 21-жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары шығармай жүргізгендігі ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 22-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 23-жолда, мемлекеттік орган 24-жолда көрсетіледі;
13) 25-жол тексеру нәтижелерінде бұзушылықтар айқындалған тексерулердің санын көрсетеді;
14) 26-жол тіркеуден бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің жалпы санын көрсетеді;
15) 27-41 жолдар тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тарту негіздерін көрсетеді;
16) 42-жол жоғары тұрған прокурор күшін жою туралы шешім шығарған тіркелген тексерулердің санын көрсетеді;
17) 1-15 бағандарының көрсеткіштері № 1-П нысанды есепке алу карточкасының деректерінен алынып қалыптасады.
Ескерту. 34-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
35. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі аумақтық органдар № 1-П нысанды жиынтық есепті тоқсан сайын қалыптастырады, оған аумақтық басқарманың басшысы қол қояды және есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органға қағаз және электрондық түрде жолдайды.
36. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі аумақтық органдар бекіткен есептердің негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органы республика бойынша жиынтық есепті құрады.
37. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органы республика бойынша № 1-П нысанды жиынтық есепті Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне ұсынады.
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 1-қосымша
Тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу журналы
Ескерту. Журналға өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Нысан
p.p.
№№
Мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оның шығарылу күні
Мемлекеттік органның атауы, тексеру тағайындаған тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні мен лауазымы
Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні (дері) мен лауазымы (дары)
Тексеру объектісінің атауы, оның тұрған жері мен СТН-і, ЖСН-і, БСН-і
Қызметтің түрі
Тексеру түрі
Тексеру негіздері
Тексеру жүргізу мерзімдері
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органға № 1-П нысанды есепке алу карточкасын ұсыну күні
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның тіркеу нөмірі
Тексеруді ұзарту не тоқтату және қайта жаңарту күні және мерзімі
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-хабарламаны ұсыну күні
Тексеру жүргізілмеді
жүргізілмеген тексеру есептен алынды
тіркеуден бас тартылған тексеруді тағайындау туралы акт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 2-қосымша
Тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу кітабы
Ескерту. Кітапқа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Нысан
р.р.
№№
Мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оның шығарылу күні
Мемлекеттік органның атауы, тексеру тағайындаған тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні мен лауазымы
Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні (дері) мен лауазымы (дары)
Тексеру объектісінің атауы, оның тұрған жері мен СТН-і, ЖСН-і, БСН-і
Қызметтің түрі
Тексеру түрі
Тексеру негіздері
Тексеру жүргізу мерзімдері
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органға № 1-П нысанды есепке алу карточкасын ұсыну күні
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның тіркеу нөмірі
Тексеруді ұзарту не тоқтату және қайта жаңарту күні және мерзімі
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-хабарламаны ұсыну күні
Тексеру жүргізілмеді
жүргізілмеген тексеру есептен алынды
тіркеуден бас тартылған тексеруді тағайындау туралы акт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 3-қосымша
Үлгілік нысан
Тексеру тағайындау жөніндегі акт №____

9) строка 9 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 10, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 11, государственным органом в строке 12;
10) строка 13 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, из числа назначенных в отчетном периоде, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 14, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 15, государственным органом в строке 16;
11) строка 17 отражает количество проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 18, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 19, государственным органом в строке 20;
12) строка 21 отражает количество проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 22, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 23, государственным органом в строке 24;
13) строка 25 отражает количество проверок, по результатам которых выявлены нарушения;
14) строка 26 отражает общее количество актов о назначении проверок, в регистрации которых отказано;
15) строки 27-41 отражают основания отказа в регистрации актов о назначении проверок;
16) строка 42 отражает количество зарегистрированных проверок, по которым вышестоящим прокурором принято решение об их отмене;
17) показатели граф 1-15 формируются из данных учетной карточки ф. № 1-П.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
35. Территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам ежеквартально формируется и утверждается сводный отчет формы 1-П, который подписывается начальником территориального управления и предоставляется в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в бумажном и электронном виде.
36. На основании отчетов, утвержденных территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам, уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам, формируется сводный отчет по республике.
37. Уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам сводный отчет формы № 1-П по республике предоставляется в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Приложение 1
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Журнал учета актов о назначении проверок
Сноска. Журнал учета с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
№№ п.п.
Номер акта о назначении проверки государственного органа и дата его вынесения
Наименование государственного органа, Ф.И.О. и должность лица, назначившего проверку
Ф.И.О. и должность лица (лиц), осуществляющего (щих) проверку
Наименование объекта проверки, его местонахождение и ИИН/БИН
Вид деятельности
Вид проверки
Основания проверки
Сроки проведения проверки
Дата представления в орган по правовой статистике и специальных учетов учетной карточки ф. № 1-П
Регистрационный номер органа по правовой статистике и специальных учетов
Даты и сроки приостановления, возобновления либо продления проверки
Дата
представления
в орган
по
правовой
статистике и
специальных
учетов
талона-
уведомления
Проверка не проводилась
снято с учета непроведенная проверка
акт о назначении проверки, в регистрации которого отказано
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 2
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Книга учета зарегистрированных актов о назначении проверок
Сноска. Книга учета с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
№№
п.
п.
Номер
акта о
назначении
проверки
госу-
дарственного
органа
и дата
его
вынесения
Наименование госу-
дарственого
органа,
Ф.И.О. и
должность
лица,
назначившего
проверку
Ф.И.О. и
должность
лица (лиц),
осу-
ществляющего
(щих)
проверку
Наименование
объекта проверки,
его местонахождение и ИИН/БИН
Вид деятельности
Вид проверки
Основания проверки
Сроки проведения проверки
Дата представления в орган по правовой статистике и специальных учетов учетной карточки ф.№ 1-П
Регистрационный номер органа по правовой статистике и специальных учетов
Даты и сроки приостановления, возобновления либо про-
дления проверки
Дата представления в орган по правовой статистике и специальных учетов талона-уведомления
Проверка не проводилась
снято с учета непроведенная проверка
акт о назначении проверки, в регистрации которого отказано
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 3
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Типовая форма
Акт о назначении проверки №_________

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
______________ қаласы 20____жылғы «__» __________
1. Мемлекеттік органның атауы _______________________________________
_____________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә.
(ол болған кезде) және лауазымы,_____________________________________
_____________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізуге қатыстырылатын мамандар, кеңесшілер және сарапшылар туралы мәліметтер ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің атауы немесе оған қатысты тексеру жүргізу
тағайындалған жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде), оның орналасқан
жері, сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), аумақтың телімі. Филиал және
(немесе) заңды тұлғаның өкілдігі тексерілген жағдайда оның атауы мен
орналасқан жері көрсетілсін _________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Тексеру тағайындау нысаны ________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тексеру жүргізу мерзімі __________________________________________
7. Тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, соның ішінде міндетті
талаптары тексеруге жататын нормативтік құқықтық актілер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Тексерілетін кезең _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(актілерге қол қою уәкілеті бар тұлғаның қолы және Т.А.Ә.)
20__жылғы «___»________                        мемлекеттік
органның мөрі
_____________________________________________________________________
(актіні тіркеген тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Тіркеу мөртабаны
Тексерілетін субъектінің бақылау және қадағалау
жүргізу кезіндегі құқықтары мен міндеттері
1. Бақылау және қадағалау жүргізу кезінде тексерілетін субъектілер мыналарға:
1) тексеру жүргізу үшін объектіге келген бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарын мынадай:
жоспарлы тексерулер тағайындалған кезде алдыңғы тексерулерге қатысты уақыт аралығы сақталмаған;
тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген мерзімдер асып кеткен не өтіп кеткен, Заңда белгіленген мерзімдерге сәйкес келмеген;

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
г.__________________«____»__________20____г.
1. Наименование государственного органа______________________________
_____________________________________________________________________
2. Ф.И.О. (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного
на проведение проверки_______________________________________________
_____________________________________________________________________
3.Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения проверки______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________
4. Наименование проверяемого субъекта или Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки,
его место нахождения, идентификационный номер (ИИН/БИН), участок
территории. В случае проверки филиала и (или) представительства
юридического лица указать его наименование и местонахождение
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Предмет назначенной проверки______________________________________
_____________________________________________________________________
6. Срок проведения проверки__________________________________________
7. Правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные
правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке
_____________________________________________________________________
8. Проверяемый период________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. лица уполномоченного подписывать акты)
«___»_________20___г.               печать
государственного органа
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. лица зарегистрировавший акт, подпись)
Регистрационный штамп
Права и обязанности проверяемого субъекта при
проведении контроля и надзора
1. Проверяемые субъекты при проведении контроля и надзора вправе:
1) не допускать к проверке должностных лиц органов контроля и надзора, прибывших для проведения проверки на объект, в случаях:
несоблюдения временных интервалов по отношению к предшествующей проверке при назначении плановой проверки;
превышения либо истечения указанных в акте о назначении проверки сроков, не соответствующих срокам, установленным Законом;

Заңның 16-бабы 7-тармағының 2)4)6)7) және  8)тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік орган белгілі бір мәселе бойынша, белгілі бір кезеңде бұрын тексеру жүргізілген тексерілетін субъектіге қатысты көрінеу қайта тексеру тағайындаған;
егер алдыңғы тексеру кезінде бұзушылықтар анықталмаған болса, Заңның 16-бабы 7-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жоспардан тыс тексеру тағайындалған;
Заңның 131415-баптарында және 18-бабының 1-тармағында көзделген ақпарат пен құжаттар болмаған;
егер Қазақстан Республикасының Салық кодексінде өзгеше көзделмесе, жасалған не әзірленіп жатқан қылмыстар туралы өтініште немесе хабарламада, жеке, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзу туралы өзге де өтініштерде көрсетілген уақыт аралығының шеңберінен шығатын кезеңде тексеру тағайындалған;
тексеру жүргізуге тиісті өкілеттіктері жоқ адамдарға тексеру жүргізу тапсырылған;
Заңның 16-бабының 3-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, тексеруді тағайындау туралы бір актіде тексеруге тартылатын бірнеше тексерілетін субъектілер көрсетілген;
тексеру мерзімдері осы Заңда белгіленген мерзімнен асырып ұзартылған;
Заңның 28-бабының 2-тармағына сәйкес Заңның талаптары өрескел бұзылған жағдайларда тексеруге жібермеуге;
2) егер жүргізілетін тексерудің нысанасына жатқызылмаған немесе актіде көрсетілген кезеңге жатқызылмаған болса, мәліметтер бермеуге;
3) тексеруді тағайындау туралы актіге, тексерудің нәтижелері туралы актіге және мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға;
4) мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың тексерілетін субъектілердің қызметін шектейтін, заңға негізделмеген тыйым салуларын орындамауға;
5) тексеруді жүзеге асыру үдерісін, сондай-ақ лауазымды адамның қызметіне кедергі келтірместен, аудиотехника және бейнетехника құралдарының көмегімен лауазымды адамның тексеру шеңберінде жүргізген жекелеген іс-әрекеттерін тіркеуге;
6) үшінші тұлғалардың өз мүдделері мен құқықтарын білдіруі, сондай-ақ үшінші тұлғалардың осы баптың 1-тармағының 5) тармақшасында көзделген іс-әрекеттерді жүзеге асыруы мақсатында оларды тексеруге қатысуға тартуға құқылы.
2. Мемлекеттік органдар бақылау және қадағалау жүргізген кезде тексерілетін субъектілер:
1) Заңның 18-бабы 1-тармағының талаптарын сақтай отырып, тексерілетін субъектінің аумағына және үй-жайларына бақылау және қадағалау органдары лауазымды адамдарының кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;

назначения государственным органом заведомо повторной проверки проверяемого субъекта, в отношении которого ранее проводилась проверка, по одному и тому же вопросу за один и тот же период, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 2)4)6)7) и 8) пункта 7 статьи 16 Закона;
назначения внеплановой проверки в соответствии с подпунктом 1) пункта 7 статьи 16 Закона, если предшествующей проверкой не были выявлены нарушения;
отсутствия информации и документов, предусмотренных статьями 131415 и пунктом 1 статьи 18 Закона;
назначения проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении о совершенных либо готовящихся преступлениях, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических, юридических лиц и государства, если иное не предусмотрено Налоговым кодексом Республики Казахстан;
поручения проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
указания в одном акте о назначении проверки нескольких проверяемых субъектов, подвергаемых проверке, за исключением случаев, указанных в пункте 3 статьи 16 Закона;
продления сроков проверки свыше срока, установленного Законом;
2) не представлять сведения, если они не относятся к предмету проводимой проверки или не относятся к периоду, указанному в акте;
3) обжаловать акт о назначении проверки, акт о результатах проверки и действия (бездействие) должностных лиц государственных органов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) не исполнять не основанные на законе запреты государственных органов или должностных лиц, ограничивающие деятельность проверяемых субъектов;
5) фиксировать процесс осуществления проверки, а также отдельные действия должностного лица, проводимые им в рамках проверки, с помощью средств аудио- и видеотехники, не создавая препятствий деятельности должностного лица;
6) привлекать третьих лиц к участию в проверке в целях представления своих интересов и прав, а также осуществления третьими лицами действий, предусмотренных подпунктом 5) пункта 1 настоящей статьи.
2. Проверяемые субъекты при проведении государственными органами контроля и надзора обязаны:
1) обеспечить беспрепятственный доступ должностных лиц органов контроля и надзора на территорию и в помещения проверяемого субъекта при соблюдении требований пункта 1 статьи 18 Закона;

2) коммерциялық, салықтық не өзге де құпияны қорғау талаптарын сақтай отырып, бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына қағаз және электронды жеткізгіштердегі құжаттарды (мәліметтерді) не олардың көшірмелерін тексерудің нәтижелері туралы актіге қоса тіркеу үшін табыс етуге, сондай-ақ тексерудің міндеттері мен нысанасына сәйкес автоматтандырылған дерекқорға (ақпараттық жүйелерге) қол жеткізуіне мүмкіндік беруге;
3) тексеруді тағайындау туралы актінің екінші данасында оны алғаны туралы белгі жасауға;
4) жүргізілген тексеру аяқталған күні нәтижелері туралы актіні алғаны туралы оның екінші данасында белгі жасауға;
5) егер Заңда не Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше көзделмесе, тексеруді жүзеге асыру кезеңінде тексерілетін құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол бермеуге;
6) объектіге тексеру жүргізу үшін келген адамдардың осы объекті үшін белгіленген нормативтерге сәйкес зиянды және қауіпті өндірістік факторлар әсерінен қауіпсіздігін қамтамасыз етуге міндетті.
Актімен таныстым, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабында көзделген құқықтар мен міндеттер түсіндірілді.
_________________________________________________________________
(Тексерілетін субъектінің Т.А.Ә.)
20__жылғы «__»____________      _________________________________
(тексерілетін субъектінің қолы)
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 4-қосымша
ҚР мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексеру
туралы мәліметтерді есепке алу карточкасы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Тексеру тағайындаған мемлекеттік орган атауы:______________________________________
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
2. Мемлекеттік органның деңгейі: республикалық - 1, облыстық - 2, қалалық - 3, аудандық - 4, ауылдық - 5.
1._/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_/
Мәліметтерді Тексерулерді есепке алудың бірыңғай жүйесіне енгізген кезде толтырылады
3. Тексеру объектісі: 1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, соның ішінде: 4-шағын кәсіпкерлік; 5-орта кәсіпкерлік; 6-ірі кәсіпкерлік, 7-мемлекеттік мекемелер, соның ішінде: 7-1-мемлекеттік орган, 7-2-мемлекеттік кәсіпорындар, 8 - коммерциялық емес ұйымдар.
4. Тексерілетін объектінің атауы және мекенжайы:_________________________________
___________________________________________
___________________________________________

2) с соблюдением требований по охране коммерческой, налоговой либо иной тайны представлять должностным лицам органов контроля и надзора документы (сведения) на бумажных и электронных носителях либо их копии для приобщения к акту о результатах проверки, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с задачами и предметом проверки;
3) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о назначении проверки;
4) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о результатах проведенной проверки в день ее окончания;
5) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые документы в период осуществления проверки, если иное не предусмотрено настоящим Законом либо иными законами Республики Казахстан;
6) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения проверки на объект, от вредных и опасных производственных факторов воздействия в соответствии с установленными для данного объекта нормативами.
С актом ознакомлен, права и обязанности, предусмотренные статьей 27 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», разъяснены.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого субъекта)
«____»____________20___г.
_________________________________
(подпись проверяемого субъекта)
Приложение 4
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Учетная карточка сведений о проверке,
осуществляемой государственным органом РК
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
1. Наименование государственного органа,
назначившего проверку: ___________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
2. Уровень государственного органа: республиканский - 1, областной – 2, городской -3, районный – 4, сельский – 5.
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_/
Заполняются при вводе сведений в Единую систему учета проверок
3. Объект проверки: 1-физическое лицо; 2-юридическое лицо; 3-субъект частного предпринимательства, в том числе: 4- малого предпринимательства, 5-среднего предпринимательства, 6-крупного предпринимательства, 7-государственные учреждения, в том числе: 7-1-государственный орган, 7-2-государственные предприятия, 8-некоммерческие организации.
4.Наименование и местонахождение проверяемого
объекта:____________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________

5. Тексеру объектісі тәуекелдік тобының коды: 1-жоғарғы тәуекел тобы, 2-орта тәуекел тобы, 3-елеусіз тәуекел тобы..
6. Тексеру түрі (ХХХ): 1ХХ-жоспарлы, 2ХХ-жоспардан тыс:(оның ішінде 01-кешенді, 02-тақырыптық, 03-хронометражды тексеру), 3 ХХ – бақылаудың өзге түрі.
7. Жоспардан тыс тексерулердің негізі: 1 – Заңның 16 бабы 7-т. 1-тт., 2 – Заңның 16 бабы 7-т. 2 -тт. (олардың ішінде 01-жоғарғы тұрған органдардың тапсырмасы, 02-басқа мемлекеттік органдардың тапсырмалары мен өтініштері, 03-үшінші тұлғалардың шағымдары мен өтініштері), 3 - Заңның 16 бабы 7-т. 3-тт., 4 - Заңның 16 бабы 7-т. 4-тт., 5 - Заңның 16 бабы 7-т. 5-тт., 6 - Заңның 16 бабы 7-т. 6-тт., 7 - Заңның 16 бабы 7-т. 7-тт., 8 - Заңның 16 бабы 7-т. 8-тт., 9 – Заңның 16-бабы 7-т. 9-тт.
8. Тексеру мәселесі; талаптары тексерілуі тиіс нормативтік-құқықтық акті нормаларының сақталуы: _________________________________
___________________________________________
9. Тексеру объектісі қызметінің түрі:___________________________________________
10. Тексеру объектісінің ЖСН/БСН: _________
11. Тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі:
№ __________________________________________
12. Актіні шығарған күн: «__» ________20 __ж.
13. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні, лауазымы, қолы:
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
14. Тексеру мерзімі: «___»______20___ж. «__»_______20__ж. дейін
15. Тексерілетін кезең: «__»______20___ж. «__»_______20___ж. дейін
Құқықтық статистика органының қызметкері толтырады
16. Тексеру тағайындау туралы акті тіркеуден бас тартылды: Ереженің 11-т. ___ тт бойынша.
17. Жүргізілген тексеру есепке алынды: 1(2) есептік кезеңде тіркелусіз (өткен мерзімде); 3 (4) -есептік кезеңде өткізілгендер қатарынан тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз (өткен мерзімдер).
18. Заңсыз тексерулерді анықтады: 1-прокуратура, 1.1-ҚСжАЕК, 2-мемлекеттік органның бастамасы бойынша (астын сызу).
19. Құқықтық статистика органы: ______________ (тіркеу органының коды)
20. Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу күні «__»_________20__ж.
21. Тіркеудің реттік нөмірі №  ____________
22. Жоғары тұрған прокурор тіркеудің күшін жою туралы шешімді қабылдаған күн «___»____ 20__ ж.

5. Код группы риска объекта проверки: 1- группа высокого риска, 2- группа среднего риска, 3- группа незначительного риска.
6. Вид проверки (ХХХ): 1ХХ - плановая, 2ХХ – внеплановая: (из них: 01 - комплексная, 02 – тематическая, 03 – хронометражное обследование), 3 ХХ-иной вид контроля.
7. Основание внеплановых проверок: 1 – п.п. 1 п.7 ст.16 Закона, 2 - п.п. 2 п.7 ст.16 Закона (из них 01- поручение вышестоящих органов, 02 - поручение и обращение других государственных органов, 03 - жалобы и обращения третьих лиц), 3 – п.п. 3 п.7 ст.16 Закона, 4 – п.п. 4 п.7 ст.16 Закона, 5 – п.п.5 п.7 ст.16 Закона, 6 – п.п.6 п.7 ст.16 Закона, 7 – п.п.7 п.7 ст.16 Закона, 8 – п.п. 8 п.7 ст.16 Закона, 9 – п.п.9 п.7 ст.16 Закона.
8. Вопрос проверки; соблюдение норм нормативных правовых актов требования, которых подлежат проверке:___________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
9. Вид деятельности объекта проверки:
_____________________________________________________
10. ИИН/БИН объекта проверки:
_____________________________________________________
11. Номер акта о назначении проверки:
№____________________________________________________
12. Дата вынесения акта: «____» ___________20 __г.
13. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц),
осуществляющего проверку: ________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
14. Срок проверки: с «____» __________20 ____г.
по «_____» ____________ 20 ____г.
15. Проверяемый период: с «___» ___________20 __г.
по «___» ____________ 20 __г.
_______________________________________________ Заполняется сотрудником органа
правовой статистики
16. Отказано в регистрации акта о назначении проверки: по пп._____________ п. 11 Правил
17. Учтена проверка, проведенная: 1(2) -без регистрации в отчетном периоде, (прошедшем периоде); 3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из числа проведенных в отчетном периоде (прошлых периодов).
18. Незаконная проверка выявлена органами: 1 – прокуратуры, 1.1- КПСиСУ, 2 – по инициативе государственного органа (подчеркнуть).
19. Орган правовой статистики
_____________________________(код органа регистрации)
20. Дата регистрации акта о назначении проверки «____»___________20 __г.
21. Порядковый номер регистрации № ______________
22. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа правовой статистики, принявшего карточку ф.1-П на регистрацию ____________________________________

23. 1-П нысанды карточканы тіркеуге қабылдаған құқықтық статистика органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қолы _____
24. ӨЕК нөмірі ________ Тіркеу күні "___"_______20__ж. ӨЕК тіркейтін мемлекеттік органның атауы ______________________________
25. Тағы басқа белгілер ____________________
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/
5. /_/_/_/_/
6. /_ /_/_/
Мысалы: 101-тексеру кезінде жоспарлы, 202- жоспардан тыс тақырыптық, 102-жопарлы кезінде тақырыптық
7. /_/_/
8. Код келесі сандардан тұрады: 1 және ҚР Заңдары /_/_/ бап, /_/_/бөлік, /_/_/ тармақ, /_/_/ тармақша немесе 2 және нөмірден ___, күндері /_/_/_/ /_/_/_/_/ ҚР Үкіметінің қаулысы күн ай жыл
9. /_/_/_/ анықтамалық б/ша код
10. /_/_/_/_/_/_/_/_/
11. Актінің нөмірі /_/_/_/_/
12. /_/_/ /_/_/ /_/_/
күн ай жыл
14. /_/_/ /_/_/ /_/_/
бастап /_/_/ / дейін күні айы жылы күні айы жылы
15. _/_/ /_/_/ бастап /_/_/ /_/_/ дейін күні айы жылы күні айы жылы
16._/_/ /_/_/ _/_/_/
17. /_/_/ /_/_/_/_/_/
18.  /_/_/ /_/_/_/_/
19.  /_/_/ /_/_/_/_/
20. /_/_/ (күні айы жылы)
21. /_/
22.
23. /_/_/_/_/_/_/_/ (күні айы жылы)
29. ӨЕК №/_/_/_/_/_/, күні /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (күні айы жылы), орган коды /_/_/_/_/_/_/_/_/
Кодтар мәліметтерді Тексерулерді есепке алудың бірыңғай жүйесіне енгізген кезде толтырылады
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 5-қосымша
Нысан
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
________________________________________ облысы
_______________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру тағайындау туралы акті
ТІРКЕЛГЕН
20__жылдың "_____" ___________________
№ __________________
Қойған қолы ___________________________________
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 6-қосымша
Нысан
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы
тұжырымдама
_____________________________________________________________________
(тексерілетін объектінің атауы)
тексеру объектісіне
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
ұсынылған тексеру тағайындау туралы 20 ____ жылғы "___"______
№________ тексеру объектісіне тексеруді тағайындау туралы актіні
қарап, жоғарыда көрсетілген тексеру тағайындау туралы актіні
тіркеуден төмендегідей Ереженің 11-тармағы _____ тармақшаларының
негізінде бас тартылсын:
_____________________________________________________________________
(бас тарту негізі, заңнамаға сілтеме)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы,
______________________________________
аты-жөні, қойған қолы)
______________________________________
"___"________________20 ____ ж.
(күні, айы, жылы)
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 7-қосымша
Нысан
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
________________________________________ облысы
_______________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден
БАС ТАРТЫЛҒАН
негіз: Ереженің 11-тармағының ____ тармақшалары
20__жылдың "_____" _____________________
қолы _________________
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 8-қосымша
Нысан
Хабарлау
Тексеру мерзімдерін тоқтату, қайта жаңарту, ұзарту туралы,
сондай-ақ тексеру жүргізуші адамдардың құрамын өзгерту туралы

23. Дата принятия решения вышестоящим прокурором об отмене регистрации «___» _____20__г.
24. Номер КУЗа ___ Дата регистрации «__» _____20__г. Наименование государственного органа, зарегистрировавшего КУЗ _____________________________
35. Прочие отметки ________________________________
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/
5. /_/_/_/_/
6. /_ /_/_/
Пример: 101 – комплексная при плановой, 202 - внеплановая тематическая, 102- тематическая при плановой
7. /_/_/
8. Код состоит из цифр: 1 и статьи /_/_/_/, части /_/_/, пункта /_/_/, подпункта /_/_/ ЗК РК или 2 и номера ___, даты
/_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ чис    мес     год
постановления Правительства РК
9. /_/_/_/_/ - Код по справочнику
10. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11. Номер акта /_/_/_/_/
12. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
(чис,  мес,   год)
14.с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис мес год
по /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис мес год
15.с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
по /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
16. /_/ /_/ /_/_/_/_/
17. /_/ /_/ /_/_/_/_/
18. /_/ /_/ /_/_/_/_/
19. /_/ /_/ /_/_/_/_/
20. /_/_/ (чис, мес, год)
21. /_/
22.
23. /_//_/_/ /_/_/_/_/ чис, мес, год)
29. № КУЗ/_/_/_/_/_/, дата /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (число, месяц, год), код органа /_/_/_/_/_/_/_/_/
Коды заполняются при вводе сведений в Единую информационную систему проверок
Приложение 5
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Управление по правовой статистике и
специальным учетам
по ______________________________ области
_________________________ району (городу) Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН за № __________ «____»___________20 __ год подпись___________________________________
Приложение 6
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Заключение
об отказе в регистрации акта о назначении проверки
Рассмотрев акт о назначении проверки объекта проверки
___________________________________________________________________,
(наименование проверяемого объекта)
представленного _____________________________________________________
(наименование контролирующего органа)
за №________ от «__» _________ 20__ г., сообщаю, что в регистрации
вышеуказанного акта о назначении проверки отказать по следующим
основаниям п.п. _______ пункта 11 Правил:
__________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________
(должность, фамилия,
______________________________________
подпись должностного лица)
______________________________________
«____» ______________ 20____ г.
Приложение 7
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Управление по правовой статистике и
специальным учетам по ______________________________ области
__________________________ району (городу) В регистрации акта о назначении
проверки
ОТКАЗАНО основание: п.п.___ пункта 11 Правил «____»_________________20___ год подпись___________________________________
Приложение 8
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Уведомление
о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки,
а также изменения состава лиц, проводящих проверку

1. Орган _________
2. Тексеру тағайындау туралы алдыңғы актінің нөмірі _____,
3. Тексеру тағайындау туралы актінің күні «___»__________
4. Тоқтату күні «___»_________
5. Қайта жаңарту күні «___»__________
6. Ұзарту күні «___» ______________
7. Алдыңғы акті бойынша тексеру жүргізуге уәкілетті тұлғаның
(тұлғалардың) Т.А.Ә. және лауазымы
__________________________________________________________
8. Құрамының өзгеруіне байланысты тексеру жүргізуге уәкілетті
тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә. және лауазымы ______________________________________
9. Алдыңғы акті бойынша тексеру жүргізуге тартылған мамандар,
кеңесшілер және сарапшылар туралы _________________________________
10. Құрамның өзгеруіне байланысты тексеру жүргізуге тартылған
мамандар, кеңесшілер және сарапшылар туралы мәліметтер
__________________________
11. Тексеру жүргізуші адамдарды тоқтату, қайта жаңарту, ауыстыру
себептері _______________________________________________________
12. Тексеру жүргізуші адамдарды тоқтату, қайта жаңарту, ауыстыру
туралы хабарлаудың келіп түскен күні
(қажеттісінің астын сызу) «_____» ___________20__ ж.
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның бірінші басшысының қолы, Т.А.Ә.)
«___»_______20___ж.                              мемлекеттік органның
мөрі
_____________________________________________________________________
(құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті
органның адамының лауазымы, Т.А.Ә.)
«___»_______20___ж.                                  тіркеу мөртабаны
Ескерту:  1 және 2-тармақтар «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік
бақылау мен қадағалау туралы» ҚР Заңының 10-бабы
3-тармағына сәйкес рұқсаттама құжаттарын алуға (өтуге)
байланысты тексерулер үшін толтыруға жатады;
3-12-тармақтар «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік
бақылау мен қадағалау туралы» ҚР Заңының 19-бабы
4-тармағының және 20-бабының талаптарына сәйкес толтыруға
жатады.
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 9-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге асыратын
тексеру туралы мәліметтерді есепке алу
карточкасына талон-хабарлама
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы ________________________________________
______________________________________________
2. Тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі, оның шығарылған күні: №________ «__»________ 20__ж.
3. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі: №______________ «__»_________ 20___ ж.

1. Орган _________
2. Номер предыдущего акта о назначении проверки _____,
3. дата акта о назначении проверки «___»__________20__ г.
4. Дата приостановления «___»_________20__ г.
5. Дата возобновления  «___»__________20__ г.
6. Дата продления «___»  ______________ 20__ г.
7. Ф.И.О. и должность лица (лиц), уполномоченного на проведение
проверки по предыдущему акту_________________________________________
8. Ф.И.О. и должность лица (лиц), уполномоченного на проведение
проверки в связи с изменением состава________________________________
9. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения проверки по предыдущему акту__________________________
10. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения проверки в связи с изменением состава_________________
11. Причины приостановления, продления, возобновления, замены лиц,
проводящих проверку__________________________________________________
12. Дата поступления уведомления о приостановлении, возобновлении, продлении,
(нужное подчеркнуть)
уведомления о замене лиц, проводящих проверку «__» ___________20__ г.
___________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. первого руководителя государственного органа)
«___»_______20___г.                               печать
государственного органа
____________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. лица уполномоченного органа по правовой
статистике и специальным учетам)
«___»_______20___г.                            регистрационный штамп
Примечание: пункты 1 и 2 подлежат заполнению для проверок связанных с
получением (прохождением) разрешительных документов
(процедур) в соответствии с пунктом 3 статьи 10 Закона РК
«О государственном контроле и надзоре в Республике
Казахстан»;
пункты 3-12 подлежат заполнению в соответствии с
требованиями с п.4 ст. 19 и ст.20 Закона РК «О
государственном контроле и надзоре в Республике
Казахстан»;
Приложение 9
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Талон-уведомление к учетной карточке
сведений о проверке, осуществляемой
государственным органом Республики Казахстан
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
1. Наименование государственного органа, назначившего
проверку _________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Номер акта о назначении проверки дата его вынесения:
№ ________________________ «_____»_____________ 20_____г.
3. Дата и номер государственной регистрации в органе по
правовой статистике и специальным учетам:
№ __________________________ «_____» _____________20_____г.
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_______/
/_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
чис   мес     год
3. /_______/
/_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
чис   мес     год

4. Тексеру объектісінің атауы, орналасқан жері
______________________________________________
______________________________________________
5. Хабарлама жасау күні «__»________ 20____ ж.:
1 – тоқтату туралы___; 2- қайта жаңғырту туралы ___; 3 – тексеруге қатысушы тұлғалардың өзгеруі туралы (ТАӘ)_______
6. Тексеруді ___ күнге ұзарту күні «_» _________ 20__ж., себебі: 1-арнайы зерттеулер, байқаулар, сараптамалар жүргізу; 2-жұмыстың үлкен көлемі; 3-өзге.
7. Тексерудің жүргізілмеу себебі «__»_____20_ж.:
1-тексеру объектісі орналасу орнында болмады; 2 – объектіні қайта құру; 3-өзге.
8. Тексеру аяқталмай тұрып қысқартылды: 1-мемлекеттік органмен; 2-сотпен; 3-прокурормен.
9. Тексеру басталған күн: «__»_______ 20____ж.
10. Тексеру аяқталған күн: «__»_______20____ж.
11. Тексеру нәтижелері: 1-бұзушылықтар анықталған жоқ; 2-бұзушылықтар анықталды, оның ішінде ЖКС тәуекел дәрежесіне жатқызу нәтижесі бойынша: 01 – жоғары, 02 – болмашы, 03 – төмен.
12. Тексерумен құқықтары мен мүдделері қорғалды: 1-жеке тұлғаның, 2-жеке кәсіпкерлік субъектісінің, соның ішінде: 3-шағын кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8- коммерциялық емес ұйым.
13. Тексеру барысында немесе оның нәтижесі бойынша: 1- әкімшілік іс қозғалды - хаттаманың №, 2-ұсыныс енгізілді, 3-өзге шара қолданылды.
14. Олардың ішінде жауапкершілікке тартылғандар: 1-жеке тұлға, 2-жеке кәсіпкерлік субъектісі, соның ішінде: 3-шағын кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8-коммерциялық емес ұйым.
15. Нұқсанның анықталған сомасы _______________
16. Соның ішінде тексеру барысында өтелген нұқсанның сомасы ___________________
17. Соның ішінде мемлекет кірісіне _____________
18. Мәжбүрлеу үшін сотқа жолданды: 1-қызметті тоқтатуды, 2-лицензияны тоқтатуды, 3-қызметке тыйым салуды.
19. Құқық қорғау органдарына жолданды «__»________ 20__ж.
20. ӨЕК нөмірі_____Тіркелген күні «_» _________ 20__ж. ӨЕК-ті тіркеген мемлекеттік органның атауы ________________________________________________
20. Талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің нормалары ______________________
_______________________________________________
21. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) ТАӘ, лауазымы, қолтаңбасы, қызметтік телефонының нөмірі ___________________
________________________________________________

4. Наименование объекта проверки, местонахождение ___________
___________________________________________________________________
5. Дата уведомление «__»___20__г.: 1- о приостановлении ____;
2 - о возобновлении____; 3 – об изменении лиц участвующих в
проверке (ФИО).________________________________
6. Дата продления проверки «__»____20___г. на ___ дней,
по причине: 1- проведения специальных исследований, испытаний,
экспертиз; 2- большой объем работы; 3- иные.
7.Проверка не проведена по причине «__»___20__г.: 1- отсутствия
объекта проверки по местонахождению; 2 - реорганизация объекта;
3- иные.
8. Проверка прекращена до завершения: 1 - государственным органом; «__»___20__г.: 2-судом; 3- прокурором.
9. Дата начала проверки «_____»__________ 20_____г.
10. Дата завершения проверки «_____»_____________ 20_____г.
11. Результаты проверки: 1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены, из них по результатам отнесения СЧП к степени риска: 01- высокой; 02-незначительной; 03-низкой.
12. Проверкой защищены права и интересы: 1 –физического лица; 2 – субъекта частного предпринимательства, в том числе: 3- малого предпринимательства, 4- среднего предпринимательства, 5 – крупного предпринимательства; 6-государственного учреждения; 7 – государственного предприятия; 8 – некоммерческой организации.
13. В ходе либо по результатам проверки: 1- возбуждено административное дело - № протокола, 2-внесено представление, 3- применена иная мера.
14. Из них привлечено к ответственности: 1- физическое лицо; 2 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3- малого предпринимательства, 4- среднего предпринимательства, 5 – крупного предпринимательства; 6-государственное учреждение; 7 – государственное предприятие; 8 – некоммерческая организация.
15. Сумма выявленного ущерба_______________________________________
16. Из них сумма возмещенного ущерба, в ходе проверки_______
17. В том числе в доход государства________________________
18. Направлено в суд для принудительного: 1- приостановления деятельности; 2- приостановления лицензии; 3- запрещения деятельности.
19. Направлено в правоохранительные органы «__»__20_ г.
20. Номер КУЗа ___ Дата регистрации «__» _____20__г. Наименование государственного органа, зарегистрировавшего КУЗ
____________________________________________________________
20. Нормы нормативных правовых актов, требования которых
нарушены _________________________________________________________
___________________________________________________________________
21. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц), осуществившего(ших) проверку,
служебного телефона _______________________________________________
___________________________________________________________________

14, 22 және 23-деректемелерді құқықтық статистика органының қызметкері толтырады.
22. Талонның құқықтық статистика органына келіп түскен күні «___»________20___ж.
23. Талон-хабарламаны қабылдаған құқықтық статистика органы қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы _________________________________________
1._/_/_/_/_/_/_/
2. / /_/_/_/_/
күні айы жылы
3. /_/ /_/_/
күні айы жылы
4.  /_/_/ /_/_/
5. /_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
6. /_/_/_/_/_/_/
күні айы жылы
7. _/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
8. /_/
9. /_/
10. / /_/_/_/_/
күні айы жылы
11. /_/_/
12. /_/_/
13. /_/
14. /_/
15. /_/_/_/_/_/
16. /_/_/
17. /_/_/
18. /_/_//_/_/
19.  /_/_/_/_/
күні айы жылы
20. /_/_/_/_/
21.
22. /_/_/_/_/_/
күні айы жылы
23.
Бөлім мәліметтері оларды Тексерулерді есепке алудың бірыңғай жүйесіне енгізген кезде толтырылады
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 10-қосымша
Нысан
____________ облысы бойынша ____________ мемлекеттік органның
20__жылғы ___________ арналған тексерулерді жүргізу жоспары
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Р/c
Тексеру объектісінің атауы
ЖСН/БСН
Шағын кәсіпкерлік субъектісінің тіркелу күні
Тәуекел тобы
Тексеру объектісінің орналасқан жері немесе қызметті жүзеге асыратын орны
1
2
3
4
5
6
Тексерулер тағайындау туралы актілерді,
тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру
мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды,
қатысушылардың құрамын өзгерту туралы
актілерді тіркеу және тексеру мен оның
нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке
алу құжаттарын ұсыну
ережесіне 11-қосымша
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу
туралы" 1-П нысанды есеп
Ескерту. Есепке өзгеріс енгізілді - ҚР Бас прокурорының м.а. 09.12.2013 № 112 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Тіркелген
тексерулердің
барлығы
жеке
кәсіпкерлік
субъектілері
2-бағаннан
жеке
кәсіпкерлік
субъектілері
болып
табылмайтын
жеке
тұлғалар
топтар
бойынша
жүргізілген
тексерулер
мемлекеттік
кәсіпорындар
мемлекеттік
мекемелер
соның ішінде,
11-бағаннан
мемлекеттік
органдар
коммерциялық
емес
ұйымдар
жоспарлы
жоспардан
тыс
соның
ішінде,
шағын
кәсіпкерлік
объектілері
соның
ішінде,
орта
кәсіпкерлік
объектілері
соның
ішінде,
ірі
кәсіпкерлік
объектілері
жоғары
орташа
болмашы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Есептік кезеңнің
аяғындағы аяқталмаған
тексерулердің қалдығы
1
Тексеру тағайындау
туралы тіркелген
актілердің саны
2
Тексеруге жататын
объектілердің саны
(қойылған есепке алу
карточкалары)
3
Аяқталған тексерулердің саны (талон-хабарлама бар болғанда)
4
Тағайындалған, әркелкі
себептер бойынша
жүргізілмеген
тексерулердің саны
5
Тағайындалған,
мерзімдері ұзартылған
тексерулердің саны
6
Тағайындалған,
мерзімдері тоқтатылған
тексерулердің саны
7
Тағайындалған,
мерзімдері қайта
жаңғыртылған
тексерулердің саны
8
Тіркеусіз жүргізілген
анықталған заңсыз
тексерулердің саны
9
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
10
құқықтық
статистика органы
11
мемлекеттік орган
12
Есептік кезеңде
тағайындалғандар
қатарынан тексерулерді
тағайындау туралы
актіні шығарусыз
жүргізген тексерулер
саны
13
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
14
құқықтық
статистика органы
15
мемлекеттік орган
16
Тексеру тағайындау
туралы актілерді өткен
жылдары тіркемей
жүргізгендігін
ағымдағы жылы
анықтаған
тексерулердің саны
17
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
18
құқықтық
статистика органы
19
мемлекеттік орган
20
Тексеру тағайындау
туралы актілерді өткен
жылдары шығармай
жүргізгендігін
ағымдағы жылы
анықтаған
тексерулердің саны
21
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
22
құқықтық
статистика органы
23
мемлекеттік орган
24
Нәтижелері бойынша
бұзушылықтар
анықталған
тексерулердің саны
25
Тіркеуден бас
тартылған тексеру
тағайындау туралы
актілердің саны
26
солардың ішінде

Реквизиты 14, 22 и 23 заполняются сотрудником органа правовой статистики
22. Дата поступления талона в орган правовой статистики
«_____»___________20____г.
23. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа правовой статистики, принявшего талон-приложение _____________________
4./_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
5. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис    мес    год
6. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис    мес    год
7. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис   мес    год
8. /_/
9. /_/
10. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис    мес    год
11. /_/_/
12. /_/_/
13. №,№/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/__/
14. /_/
15. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
16. /_/_/
17. /_/_/
18. /_/_/ /_/_/_/_/
19. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис   мес     год
20. /_/_/_/_/
21.
22. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/
чис   мес    год
23.
Сведения раздела заполняются при их вводе в Единую систему учета проверок
Приложение 10
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
План проведения проверок государственного органа _______
по ______________________ области на __________20___ года
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
п/п
Наименование
объекта проверки
ИИН/БИН
дата
регистрации субъекта малого предпринимательства
группа
риска
Местонахождение или место осуществления деятельности объекта проверки
1
2
3
4
5
Приложение 11
к Правилам регистрации
актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении
сроков проверок, об изменении состава
участников и предоставлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
Форма
Отчет формы № 1-П "О регистрации актов о назначении проверок,
осуществляемых государственными органами Республики Казахстан"
Сноска. Отчет с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального прокурора РК от 09.12.2013 № 112 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Всего
зарегистрировано
проверок
субъектов
частного
предпринима-
тельства
из графы 2
физические
лица,
не являющиеся
субъектами
частного
предпринима-
тельства
Проведено
проверок в
разрезе
групп риска
из гр.2
государст-
вен-
ные
пред-
при-
ятия
госу-
дарствен-
ные
учреж-
дения
в том
числе из
гр.11
государст-
венные
органы
неком-
мерческие
организации
Плановая
Вне-
плановая
в т.ч.
объекты
малого
предприни-
мательства
в т.ч.
объекты
среднего
предпринимательства
в т.ч.
объекты
крупного
предпринима-
тельства
высокой
средней
незначи-
тельной
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Остаток незавершенных
проверок на конец
отчетного периода
1
Количество
зарегистрированных
актов о назначении
проверок
2
Количество объектов
подвергнутых проверке
(выставленные учетные
карточки)
3
Количество завершенных
проверок (при наличии
талона-уведомления)
4
Количество назначенных
проверок, не
проведенных по
различным причинам
5
Количество назначенных
проверок, сроки по
которым продлены
6
Количество назначенных
проверок, сроки по
которым приостановлены
7
Количество
назначенных проверок,
сроки по которым
возобновлены
8
Количество выявленных
незаконных проверок,
проведенных без
регистрации
9
из
них
вы-
яв-
ле-
но:
прокуратурой
10
органом по
правовой
статистике
11
государственным
органом
12
Количество проверок
без вынесения акта о
назначении проверки из
числа назначенных в
отчетном периоде
13
из
них
вы-
яв-
ле-
но:
прокуратурой
14
органом по
правовой
статистике
15
государственным
органом
16
Количество проверок,
проведенных без
регистрации акта о
назначении проверки в
предыдущие годы,
выявленные в текущем
году
17
из
них
вы-
яв-
ле-
но:
прокуратурой
18
органом по
правовой
статистике
19
государственным
органом
20
Количество проверок,
без вынесения акта о
назначении проверки в
предыдущие годы,
выявленные в текущем
году
21
из
них
вы-
яв-
ле-
но:
прокуратурой
22
органом по
правовой
статистике
23
государственным
органом
24
Количество проверок,
по результатам которых
выявлены нарушения
25
Количество актов о
назначении проверок, в
регистрации которых
отказано
26
из
них: