Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбырлар арқылы тасымалдау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 244 және Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 404-НҚ бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 31 желтоқсанда № 9054 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 12 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 25 ақпандағы № 60 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.02.2020 № 12 және ҚР Энергетика министрінің 25.02.2020 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.06.2016 № 275 және ҚР Энергетика министрінің 05.08.2016 № 378 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.06.2017 № 265 және ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбырлар арқылы тасымалдау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тiзбесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.06.2016 № 275 және ҚР Энергетика министрінің 05.08.2016 № 378 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. "Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау салаларындағы реттелiп көрсетiлетiн қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 18 сәуірдегі № 113-НҚ, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2006 жылғы 10 мамырдағы № 147 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4243 нөмірмен тiркелген "Юридическая газета" газетінде 2006 жылғы 16 маусымда № 109-110 нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сфере по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 декабря 2013 года № 404-ОД и Министра нефти и газа Республики Казахстан от 30 декабря 2013 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2013 года № 9054. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 12 и Министра энергетики Республики Казахстан от 25 февраля 2020 года № 60.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 24.02.2020 № 12 и Министра энергетики РК от 25.02.2020 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.6
Сноска. Заголовок в редакции совместного приказа Министра национальной экономики РК от 22.06.2016 № 275 и Министра энергетики РК от 05.08.2016 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула в редакции совместного приказа Министра национальной экономики РК от 30.06.2017 № 265 и Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сфере по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного приказа Министра национальной экономики РК от 22.06.2016 № 275 и Министра энергетики РК от 05.08.2016 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 10 мая 2006 года № 147 и Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 18 апреля 2006 года № 113-ОД "Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сферах транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4243, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 16 июня 2006 года № 109-110.

3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Құбыржолдары және су кәрізі жүйелері саласындағы реттеу департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін, кейін жарияланғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаментіне ұсынсын;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін;
3) бұйрықтың көшірмесін күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйеде жариялау үшін қағаз және электронды тасығышта жолдасын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.Ә. Алпысбаевқа және Қазақстан Республикасы Мұнай және газ вице-министрі Б.О. Ақшолақовқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді, ресми жариялануға тиіс және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын қатыныстарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
___________ Ұ. Қарабалин
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігінің
төрағасы
__________ М. Оспанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушы
_____________ М. Құсайынов
2013 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2013 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 244 және
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 404-НҚ
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдауды қоспағанда, оларды магистральдық құбырлар арқылы тасымалдау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі

3. Департаменту по регулированию в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, после официального опубликования в средствах массовой информации.
4. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации с последующим предоставлением в Юридический департамент Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий сведений об опубликовании;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий;
3) в срок не превышающий десяти календарных дней направить копию приказа на бумажном и электронном носителе для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет".
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алпысбаева А.А. и Вице-министра нефти и газа Республики Казахстан Акчулакова Б.У.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации, подлежит официальному опубликованию и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Министр нефти и газа
Республики Казахстан _____________ У. Карабалин
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
_____________ М. Оспанов
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
_____________ М. Кусаинов
"___" ____________2013 год
Утвержден
совместным приказом
Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 30 декабря 2013 года № 244
и Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
от 30 декабря 2013 года № 404-ОД
Перечень видов деятельности, технологически связанных с
регулируемыми услугами (товарами, работами) в сфере по
транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным
трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях
транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за
пределы Республики Казахстан

Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.06.2016 № 275 және ҚР Энергетика министрінің 05.08.2016 № 378 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1. Бөгде ұйымдарға тиесілі магистральдық мұнай құбырларын пайдалану және оған техникалық қызмет көрсету.
2. Құйып алу кезінде мұнайды жылыту.
3. Депрессорлық қоспаны енгізу үшін мұнайды қосымша жылыту.
4. Мұнай айырбастау.

Сноска. Заголовок Перечня в редакции совместного приказа Министра национальной экономики РК от 22.06.2016 № 275 и Министра энергетики РК от 05.08.2016 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Эксплуатация и техническое обслуживание магистральных нефтепроводов, принадлежащих сторонним организациям.
2. Подогрев нефти при сливе.
3. Дополнительный подогрев нефти для ввода депрессорной присадки.
4. Замещение нефти.