2013 жылға арналған халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 1 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 ақпанда № 4003 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабының 2-тармағына, 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 05.11.2013 № 890 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған Қостанай ауданының әкімшілік аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары анықталсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, "Қостанай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды жұмысқа орналастыру бойынша шаралар қарастырсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
ауданының әкімі                            А. Ахметжанов
Әкімдіктің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 1 қаулысына қосымша
2013 жылға арналған Қостанай ауданының әкімшілік
аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары
1. Табысы аз адамдар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығысыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар.
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгілеген тәртіппен асырауындағы тұрақты күтімді, көмекке немесе қадағалуға қажет етеді деп ететін адамдар бар азаматтар.
6. Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар.
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар.
10. Оралмандар.
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер.
12. Жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар.
13. Ұзақ (он екі айдан аса) жұмыспен қамтылмаған адамдар.
14. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген елу бес жастан асқан адамдар.

Об определении целевых групп населения на 2013 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 11 января 2013 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 февраля 2013 года № 4003
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Костанайского района Костанайской области от 05.11.2013 № 890 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить целевые группы населения, проживающие на административной территории Костанайского района, на 2013 год согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района, коммунальному государственному учреждению "Центр занятости акимата Костанайского района" предусмотреть меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Ахметжанов
Приложение
к постановлению акимата
от 11 января 2013 года
№ 1
Целевые группы населения, проживающие
на административной территории Костанайского
района, на 2013 год
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников.
13. Лица, длительно (более двенадцати месяцев) незанятые.
14. Лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости в качестве безработных.

15. Алған мамандығы бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ, жиырма бір жастан жиырма тоғыз жас аралығынадағы жұмыспен қамтылмаған жастар.
16. Уәкілетті органның жолдамасы бойынша кәсіби оқуды аяқтаған жұмыссыз адамдар.
17. Кәсіби және техникалық, сондай-ақ орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдардың түлектері.
18. Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.

15. Незанятая молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти лет, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии.
16. Безработные лица, завершившие профессиональное обучение по направлению уполномоченного органа.
17. Выпускники организаций профессионального и технического, а также послесреднего образования.
18. Лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.