"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 наурызда № 9228 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 497 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2015 № 497 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы» Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 4 желтоқсанда № 8120 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 9-13 (27952) жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                              Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 3 наурыздағы
№ 135 бұйрығымен бекітілді
«Шығу визаларын ұзарту және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары көші-қон полициясының аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 55 қаулысымен бекітілген «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.

Об утверждении регламента государственной услуги "Продление и выдача выездных виз"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 15 марта 2014 года № 9228. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 497
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.05.2015 № 497 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги «Продление и выдача выездных виз».
2. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел от 9 ноября 2012 года № 597 «Об утверждении регламента государственной услуги «Продление и выдача выездных виз» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8120, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 9 января 2013 года № 4-5 (27278-27279).
3. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа па интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 3 марта 2014 года № 135
Регламент государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя в соответствии со стандартом государственной услуги «Продление и выдача выездных виз», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 55 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шетелдік паспортқа не  азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігіне Астана, Алматы қалаларының, облыстардың Ішкі істер департаменті Көші-қон полициясы басқармасы (бұдан әрі – ІІД КҚПБ) бастығының (бастықтың орынбасарының) қолымен куәландырылған, толтырылған визалық жапсырманы жапсыру жолымен Қазақстан Республикасының визаларын («G2», «Е1», «Е2», «Е3», «D8», «К1», «К2», «К3», «L1», «L2», «М1», «М2», «Р8» санаттары) ұзарту, Қазақстан Республикасының визаларын («G2», «G4», «J3», «L1», «Р1», «Р2», «Р3», «Р4», «Р5», «Р6», «Р7», «Р8» санаттары) беру не стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністері (қызметкерлері) әрекеттерінің
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің құжат қабылдауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі «терезе» арқылы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ): mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүргізіледі, онда көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы (бұдан әрі – орындаушы) көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметті алушының қағаз тасымалдағышта көрсетілетін қызметті берушіге берген стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) он минут ішінде орындаушының өтініште көрсетілген мәліметтердің шынайлығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімге сәйкес келуін тексеруі;
2) он минут ішінде орындаушының көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде мемлекеттік қызмет алуға өтінішті тіркеуі;
3) он минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты орындаушыны таңдауы;
4) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдаған күні Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөліністерімен (бұдан әрі – ҰҚКД) келісу үшін орындаушының өтінішті жолдауы;
5) бір жұмыс күні ішінде тиісті санаттағы визаны жапсыру не ҰҚКД жауабының негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бір жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабарландыруы;

3. Результат оказания государственной услуги – продление виз Республики Казахстан (категорий «G2», «Е1», «Е2», «Е3», «D8», «К1», «К2», «К3», «L1», «L2», «М1», «М2», «Р8»), выдача виз Республики Казахстан (категорий «G2», «G4», «J3», «L1», «Р1», «Р2», «Р3», «Р4», «Р5», «Р6», «Р7», «Р8») путем вклеивания заполненной визовой наклейки, заверенной подписью начальника (заместителя начальника) Управления миграционной полиции Департамента внутренних дел (далее – УМП ДВД) городов Астаны, Алматы, областей в заграничный паспорт либо удостоверение лица без гражданства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги услугодателем осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность уполномоченного работника услугодателя (далее – исполнитель) по адресам, размещенным на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел (далее – МВД) mvd.gov.kz.
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление) согласно пункту 9 стандарта, поданного услугодателю на бумажном носителе.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) проверка исполнителем заявления на достоверность указанных в нем сведений, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение десяти минут;
2) регистрация исполнителем заявления на получение государственной услуги в канцелярии услугодателя в течение десяти минут;
3) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в течение десяти минут;
4) направление исполнителем заявления для согласования в территориальные подразделения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ДКНБ) в день получения документов от услугополучателя;
5) вклеивание визы соответствующей категории либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на основании ответа ДКНБ в течение одного рабочего дня;
6) уведомление услугодателем услугополучателя о принятом решении в течении одного рабочего дня;

7) он минут ішінде толтырылған виза жапсырғышы жапсырылған құжатты көрсетілетін қызметті берушіге беру.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бес жұмыс күнді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекеттерін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші және мемлекеттік органдар құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын орындаушы;
3) қарастыратын және ҰҚКД-ге сұрау салу жолдайтын жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бастығы;
5) ҰҚКД қызметкерлері.
9. Құрылымдық бөліністер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімдердің (әрекеттердің) ұзақтығын көрсететін рәсімдердің (әрекеттердің) кезектілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет алуға қағаз тасымалдағышта келіп түскен өтінішті түскен күні тіркеу;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен шынайлығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күні тексеру;
3) көрсетілетін қызметті алушыдан ұсынылған құжаттар толық және шынайы болған жағдайда оларды қабылдаған күні келісу үшін ҰҚКД-ге сұрау салу жолдау;
4) келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде ҰҚКД жауабын орындаушының өңдеуі және тиісті санаттағы визаны жапсыру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Ішкі істер министрлігінің mvd.gov.kz, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2014 № 376 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шығу визаларын ұзарту және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша

7) выдача услугополучателю документов с вклеенной заполненной визовой наклейкой в течение десяти минут.
7. Срок оказания государственной услуги составляет пять рабочих дней.
3. Описание взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и государственных органов, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) исполнитель, который осуществляет прием документов от услугополучателя;
3) ответственный исполнитель, который рассматривает и направляет запрос в ДКНБ;
4) начальник услугодателя;
5) сотрудники ДКНБ;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги, поступившего на бумажном носителе;
2) проверка полноты и достоверности представленных документов в день получения документов услугополучателя;
3) направление запроса в ДКНБ для согласования в случае полноты и достоверности, представленных документов в день получения документов от услугополучателя;
4) обработка исполнителем ответа ДКНБ в течение одного рабочего дня со дня его поступления и вклеивание визы соответствующей категории либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению к настоящему Регламенту. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, образцы их заполнения, а также справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.06.2014 № 376 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»

Ескерту. Регламент қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2014 № 376 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен Приложением в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 25.06.2014 № 376 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).