Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 13 наурыздағы № 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 9 сәуірде № 9303 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 355 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 16.11.2015 № 355 бұйрығымен.
1999 жылғы 23 шілдедегі № 453 "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Әкімшілік және кадр жұмысы департаменті (Ғ.Т.Әбілова) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Т. Есентаев
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
Төрағасы
А.М. Байменов
______________________________
2014 жыл 27 наурызда
М.Ө.
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 89 бұйрығының қосымшасы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері
агенттігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары
Төрағаның аппараты
Төраға кеңесшісі (2 бірлік), С-3 санаты (№ 02-01, 02-02)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары.
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар туралы""Бұқаралық ақпарат құралдары туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы. Қазақстан Республикасы сыртқы саясатын негізгі бағыттарын білу.

Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 13 марта 2014 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2014 года № 9303. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 355.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 16.11.2015 № 355.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года № 453 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить квалификационные требования к должностям административных государственных служащих корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры согласно приложению.
2. Департаменту административной и кадровой работы (Абилова Г.Т) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Т. Есентаев
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Байменов А.М.
______________________________
27 марта 2014 года
М.П.
Приложение
к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта и
физической культуры
от 13 марта 2014 года № 89
Квалификационные требования
к должностям административных государственных
служащих корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
Аппарат Председателя
Советник Председателя (2 единицы), категория С-3 (№ 02-01, 02-02)
Критерий
Требования
Образование
Высшее.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистриров "О физической культуре и спорте"ан в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан: "О международных договорах Республики Казахстан", "О средствах массовой информации", "О физической культуре и спорте"; Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание основных направлений внешней политики Республики Казахстан.

3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Төрағаның қызметін қамтамасыз ету; Төрағаға жіберілген корреспонденцияны, шығыс құжаттарын қарау; Төрағаның кездесулері мен Төрағаның қатысуымен өтетін іс-шараларды ұйымдастыру; Төрағаға іссапарларда еріп жүру; Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарымен, ведомстволық және басқа мекемелермен жұмысты үйлестіру және өзара іс-қимылын жасау; ақпараттық-аналитикалық материалдарды дайындау және өндеу; спорт және ойын бизнесі саласын дамыту бойынша ұсыныстарды беру.
Баспасөз хатшысы, С-3 санаты (№ 02-03)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар саласында (журналистика мамандығы бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар мамандығы бойынша).
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар туралы""Бұқаралық ақпарат құралдары туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы. Қазақстан Республикасы сыртқы саясатын негізгі бағыттарын білу.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше бұқаралық ақпарат құралдары мен қоғаммен байланыс және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің маңызды іс-шаралары туралы бұқаралық ақпарат құралдарына ресми мәлеметтерді әзірлеу мен шұғыл тарату; бұқаралық ақпарат құралдарының уәкілдері мен басқа да мүдделі адамдарға арналған баспасөз-конференцияларын ұйымдастыру; агенттіктің шығаратын өнімдер бойынша ақпараттық материалдар, тізімдер мен проспектер басылымы дайындығына қатысу; бұқаралық ақпарат құралдарына агенттіктің әрекеттері туралы сюжеттер мен мақалалардың басылуын ұйымдастыру; агенттік басшылығының қатысуымен ресми шет елдерге іссапарларда қажетті құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, баяндама мен аналитикалық материалдарды дайындау; агенттік және төраға туралы қоғамда оң пікірлерді қалыптастыру; Қазақстан Републикасының мемлекеттік органдары жанында бұқаралық ақпарат құралдарының журналистерін аккредиттеу Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 138 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8581 нөмірімен бекітілген) Ережесіне сәйкес аккредиттелген журналистермен жұмысты ұйымдастыру; отандық және шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара қатынасты ұйымдастыру; агенттіктің әрекеттерін объективті түсіндіру мақсатында Қазақстан Республикасының атқарушы билігі мен басқа да ақпараттық қызмет пен ұйымдармен өзара қатынас жүргізу; Төрағаның блогына ақпаратты уақытылы ұсынуын бақылауды қамтамасыз ету; агенттіктің веб-сайтына оперативтік ақпаратты күнделікті беруді қамтамасыз ету.

3. Желательно знание иностранного языка (английского и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в области государственного управления.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности Председателя; рассмотрение корреспонденции, адресованной Председателю, исходящей документации; организация встреч Председателя и мероприятий с участием Председателя; сопровождение в командировках Председателя; координация взаимодействия и работы с государственными органами Республики Казахстан, подведомственными и иными организациями; подготовка и обработка информационно-аналитических материалов; выработка предложений по развитию сферы спорта, физической культуры и игорного бизнеса.
Пресс-секретарь, категория С-3 (№ 02-03)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере социальных наук (по специальностям журналистика, политология), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан: "О международных договорах Республики Казахстан", "О средствах массовой информации", "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание основных направлений внешней политики Республики Казахстан.
3. Желательно знание иностранного языка (английского и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в области средств массовой информации и связи с общественностью, спорта.
Функциональные обязанности
Подготовка и оперативное распространение в средствах массовой информации официальных сообщений о важнейших мероприятиях агентства; организация пресс-конференций для представителей средств массовой информации и других заинтересованных лиц; организация публикаций статей, размещение сюжетов о деятельности агентства в средствах массовой информации; подготовка аналитических материалов, докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями агентства, необходимых при участии руководства агентства в официальных зарубежных командировках; формирование с помощью средств массовой информации позитивного общественного мнения об агентстве и председателе; организация работы с аккредитованными журналистами в соответствии с Правилами аккредитации журналистов, утвержденными приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 138 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8581), средств массовой информации при государственных органах Республики Казахстан; организация оперативного взаимодействия с отечественными и зарубежными средствами массовой информации; осуществление взаимодействия с пресс-службами органов исполнительной и представительной власти Республики Казахстан, а также с другими информационными службами и организациями с целью объективного освещения деятельности агентства; осуществление контроля по своевременному предоставлению информации на блог Председателя; обеспечение ежедневного пополнения веб-сайта агентства оперативной информацией.
Главный эксперт-специалист по защите государственных секретов,

Мемлекеттік құпиялар қорғау бойынша бас сарапшы, С-4 санаты (№ 02-04)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Мемлекеттік құпиялар туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Құпия мәліметтерге негізсіз кіру рұқсаты және тұлғаларға рұқсат беруді болдырмау; жұмыс атқарған барысында құпия мәліметтердің кемуі жолдарын табу және жабу. мемлекеттік құпияларды қорғау қызметінің міндеттері ҚР Үкіметінің 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16қ қаулысына сәйкес болып табылады.
Ішкі бақылау басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 03-01)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын", Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, бухгалтерлік және аудиторлық істі реттейтін заңнаманы, "Дене шынықтыру және спорт туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, саладағы қатынастарды реттейтін, аталған лауазымының мамандануына сәйкес келетін нормативтік құқықтық актілерді білу, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да білімдер.
Практикалық тәжірибесі

категория С-4 (№ 02-04)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2.Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О государственных секретах", "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Предотвращение необоснованного допуска и доступа лиц к секретным сведениям; выявление и закрытие возможных каналов утечки секретных сведений в процессе осуществления деятельности. Функции службы защиты госсекретов определяются в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2000 года № 390-16с.
Руководитель Управления внутреннего контроля, категория С-3 (№ 03-01)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050",. Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан, регулирующего бухгалтерскую и аудиторскую деятельность, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5493 нөмірімен бекітілген) ішкі бақылау қызметін қызметкерлерге арналған үлгі біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жүргізу; республикалық бюджетін орындалуын бақылау, агенттіктің және оның ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қаржыландыру жоспарында көзделген бюджеттік қаражаттардың пайдалануын қадағалау; агенттіктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуын бақылау, нәтижелерін бағалау; агенттікке және ведомстволық бағынысты мекемелерде ішкі бақылауды жүргізуді қамтамасыз ету; агенттікте оның ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалау, Агенттік құзыретіне жататын мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау.
Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы (2 бірлік), С-4 санаты
(№№ 03-02, 03-03)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Бюджет кодексін, аудиторлық және бухгалтерлік істі реттейтін заңнаманы, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5493 нөмірімен бекітілген) ішкі бақылау қызметін қызметкерлерге арналған үлгі біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын, бұйрықтарын уақытылы және сапалы орындау, басқарманың жұмыс жоспарын орындау; басқарма басшылыққа атқарылған жұмыс бойынша есеп беруді қамтамасыз ету; мемлекеттің органның Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; агенттікте және оның ведомстволық бағынысты мекемелерде ішкі бақылауды өткізуді қамтамасыз ету; бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Агенттік құзыретіне жататын мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5493).
2. Опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства деятельности управления; контроль за исполнением республиканского бюджета, за расходованием бюджетных средств, предусмотренных планом финансирования агентства и его подведомственных организаций; осуществление контроля реализации стратегического и операционного планов агентства, оценка результатов; обеспечение проведения внутреннего контроля и оценки функционирования системы управления в агентстве и подведомственных организациях, предоставление Председателю рекомендации по ее улучшению, проведение внутреннего контроля за качеством государственных услуг, входящих в компетенцию Агентства.
Главный эксперт Управления внутреннего контроля (2 единицы),
категория С-4 (№№ 03-02, 03-03)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Бюджетного кодекса, законодательства Республики Казахстан, регулирующего бухгалтерскую и аудиторскую деятельность, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5493).
2. Опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение приказов и поручений руководства, исполнение плана работы управления; своевременное предоставление отчетов руководству управления о проделанной работе; осуществление проверок соблюдения государственным органом бюджетного и иного законодательства РК; обеспечение проведения внутреннего контроля в агентстве и подведомственных организациях; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам контроля; проведение внутреннего контроля за качеством государственных услуг, входящих в компетенцию Агентства.

Ішкі бақылау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (№ 03-04)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан – 2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Бюджет кодексін, аудиторлық және бухгалтерлік істі реттейтін заңнаманы, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5493 нөмірімен бекітілген) ішкі бақылау қызметін қызметкерлерге арналған үлгі біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын, бұйрықтарын уақытылы және сапалы орындау, басқарманың жұмыс жоспарын орындау; басқарма басшылыққа атқарылған жұмыс бойынша есеп беруді қамтамасыз ету; бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; агенттікте және оның ведомстволық бағынысты мекемелерде ішкі бақылауды өткізуді қамтамасыз ету, тексеру өткізілетін бөлімшелердің жұмысында проблемалық мәселелерді көтеру және оларды оңтайлы шешу жолдарын ұсыну; басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.
Заң басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 04-01)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Нормативтік құқықтық актілер туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы" Қақзақстан Республикасы Заңдарды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі

Эксперт Управления внутреннего контроля, категория С-5 (№ 03-04)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Бюджетного кодекса, законодательства Республики Казахстан, регулирующего бухгалтерскую и аудиторскую деятельность, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также должности другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5493).
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение приказов и поручений руководства, исполнение плана работы управления; своевременное предоставление отчетов руководству управления о проделанной работе; контроль за исполнением предписаний, направляемых объекту финансового контроля, и решений, принятых по итогам контрольных мероприятий; осуществление внутреннего контроля в агентстве и подведомственных организациях, выявление проблемных вопросов в деятельности проверяемых подразделений и определение оптимального способа их решения, ведение делопроизводства в управлении.
Руководитель Юридического управления, категория С-3 (№ 04-01)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О физической культуре и спорте", "Об игорном бизнесе", Регламента Правительства Республики Казахстан, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету; басқарманың ағымдағы және перспективалық жұмысты ұйымдастыру; құқықтық саясатты жүзеге асыру бойыша жұмысты үйлестіру; Агенттік қызметі бойынша құқықтық мәселелерді сотта және басқа да органдарда құқықтық сипаттағы мәселелерді қарастыру барысында Агенттік мүддесін білдіру; Агенттік жұмысының талап қоюын жүзеге асыру; ведомстволардағы құқықтық жұмыстардың жай-күйін тексеру; мемлекеттік ұйымдар және құрылымдық бөлімшелері ұсынылған нормативтік құқықтық жобалардың құқықтық сараптамасын жүргізу; Агенттікте жалпы құқықтық оқытуды ұйымдастыру; Агенттіктің нормашығармашылық қызметіне талдау жасау; заң шығармашылық қызметін үйлестіру; дене шынықтыру, спорт және ойын бизнесіне байланысты құқықтық мәселелері жөніндегі жеке жағдайларда комиссиялар және жұмыс тобы құрамына қатысу; дене шынықтыру, спорт және ойын бизнесі саласындағы қабылданған нормативтік құқықтық актілерді қолданылуы мен сақталуына мониторинг жүргізу; өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының басқа тапсырмаларын орындау.
Заң басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 04-02)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша).
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Нормативтік құқықтық актілер туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық саясатты жүзеге асыру бойынша жұмысты үйлестіру; Агенттік қызметі бойынша құқықтық мәселелерді сотта және басқа да органдарда құқықтық сипаттағы мәселелерді қарастыру барысында Агенттік мүддесін білдіру; Агенттік жұмысының талап қоюын жүзеге асыру; мемлекеттік ұйымдар және құрылымдық бөлімшелері ұсынылған нормативтік құқықтық жобалдардың құқықтық сараптамасын жүргізу; Агенттікте жалпы құқықтық оқытуды ұйымдастыру; Агенттіктің нормашығармашылық қызметіне талдау жасау; дене шынықтыру, спорт және ойын бизнесіне байланысты құқықтық мәселелері жөніндегі жеке жағдайларда комиссиялар және жұмыс тобылар құрамына қатысу; дене шынықтыру, спорт және ойын бизнесі саласындағы қабылданған нормативтік құқықтық актілерді қолданылуы мен сақталуына мониторинг жүргізу; өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының басқа тапсырмаларын орындау.
Әкімшілік және кадр жұмысы департаменті
Әкімшілік және кадр жұмысы департаментінің директоры,

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; организация текущей и перспективной работы управления; координация работы по реализации правовой политики; представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства, осуществление исковой работы Агентства; проверка состояния правовой работы в подведомственных организациях Агентства; проведение правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, представленных структурными подразделениями и государственными органами, организация правового всеобуча в Агентстве; анализ нормотворческой деятельности Агентства; координация законопроектной деятельности; в отдельных случаях участие в составах комиссий и рабочих групп по правовым вопросам, касающихся физической культуры, спорта и игорного бизнеса, координация правового мониторинга нормативных правовых актов в сфере физической культуры, спорта и игорного бизнеса, выполнение иных поручений руководства Агентства в пределах своей компетенции.
Главный эксперт Юридического управления, категория С-4 (№ 04-02)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О физической культуре и спорте", "Об игорном бизнесе", Регламента Правительства Республики Казахстан, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Координация работы по реализации правовой политики; представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства, осуществление исковой работы Агентства; проверка состояния правовой работы в подведомственных организациях Агентства; проведение правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, представленных структурными подразделениями и государственными органами, организация правового всеобуча в Агентстве; анализ нормотворческой деятельности Агентства; координация законопроектной деятельности; в отдельных случаях участие в составах комиссий и рабочих групп по правовым вопросам, касающихся физической культуры, спорта и игорного бизнеса, координация правового мониторинга нормативных правовых актов в сфере физической культуры, спорта и игорного бизнеса, выполнение иных поручений руководства Агентства в пределах своей компетенции.
Департамент административной и кадровой работы
Директор Департамента административной и кадровой работы,

С-1 санаты (№ 05-01-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін"Мемлекеттік қызмет туралы""Мемлекеттік сатып алу туралы",  "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне басшылық ету, департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президент Әкімшілігімен, Премьер-Министр Кеңсесімен, министрліктермен және ведомстволармен әрекеттесуді жүзеге асыру; агенттік қызметін қамтамасыз етуді ұйымдастыру, агенттік қызметін жоспарлауды қамтамасыз ету; департамент басқармаларының қызметін, кадр қызметінің жұмысын үйлестіру және бақылау; департамент басқармаларының қызметін; атқарушылық және еңбек тәртібінің орындалуына бақылау жүргізу; департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру.
Әкімшілік және кадр жұмысы департаменті директорының орынбасары,
С-2 санаты (№ 05-01-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, "Мемлекеттік қызмет туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі

категория С-1 (№ 05-01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Трудового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О государственных закупках", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью департамента, осуществление взаимодействия с Администрацией Президента, Канцелярией Премьер-Министра, министерствами и ведомствами по вопросам, относящимся к компетенции департамента, организация обеспечения деятельности агентства, обеспечение планирования деятельности агентства, координация и контроль деятельности кадровой службы, управлений департамента; контроль за соблюдением трудовой и исполнительской дисциплины; координация деятельности подведомственных организаций по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Заместитель директора Департамента административной и кадровой
работы, категория С-2 (№ 05-02-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Трудового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О государственных закупках", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
ҚР Тілдер туралы заңнама талаптарының және Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру барысын бақылауды жүзеге асыру; электрондық үкімет жөніндегі мемлекеттік бағдарламасын, ақпараттық қауіпсіздік заңнамасын іске асыруын бақылауды жүзеге асыру; атқарушы тәртібінің сапалық орындалуын бақылау; құжат айналымын және мемлекеттік тілді сақтауды бақылау; ұйымдастыру жұмыстарын үйлестіру.
Персоналмен жұмыс басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 05-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында.
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, "Мемлекеттік қызмет туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Агенттік туралы ережені білу, мемлекеттік қызмет саласын реттейтін заңнаманы, кадр менеджментінің негіздерін, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басшылық жасау; кадр саясатын жүзеге асыру бойынша жұмысын үйлестіру; еңбек заңнамасы мен мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын қамтамасыз ету; агенттік қызметкерлерінің еңбек тәртібін және қызметтік этикасын сақтауды қамтамасыз ету; кадр мәселелері жөніндегі комиссиялардың жұмысын ұйымдастыру; "Персоналды басқару" бағыты бойынша мемлекеттік органның қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру; кадр мониторингі және кадрлық іс жүргізу.
Персоналмен жұмыс басқармасының бас сарапшысы,

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за ходом реализации Закона РК "О языках в Республике Казахстан" и Государственной программы функционирования и развития языков; осуществление контроля по реализации государственной программы по электронному правительству, законодательства по информационной безопасности; контроль за качественным исполнением исполнительской дисциплины, за соблюдением документооборота и государственного языка; координация работы по организационным вопросам.
Руководитель Управления по работе с персоналом,
категория С-3 (№ 05-02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере экономики, или в сфере гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Трудового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О государственной службе", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области государственной службы, основы кадрового менеджмента, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; координация работы по реализации кадровой политики; обеспечение исполнения трудового законодательства и законодательства о государственной службе; обеспечение соблюдения сотрудниками агентства трудовой дисциплины, норм служебной этики; организация деятельности комиссий по кадровым вопросам; организация проведения оценки деятельности госоргана по направлению "Управление персоналом"; обеспечение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства.
Главный эксперт Управления по работе с персоналом,

С-4 санаты ( № 05-02-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандығы бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін"Мемлекеттік қызмет туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды білу, мемлекеттік қызмет саласын реттейтін заңнаманы, кадр менеджментінің негіздерін, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Кадр саясатын жүзеге асыру бойынша жұмысын үйлестіру; еңбек заңнамасы мен мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін және қайта даярлау бойынша іс-шараларын өткізу; мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру; департамент жұмыс есебін ұсыну; еңбек тәртібі бойынша ақпаратты ұсыну; басқарманың құжаттарын ведомстволық мұрағатқа дайындау және тапсыру; кадр мониторингі және кадрлық іс жүргізу.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 05-03-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында, немесе гуманитарлық ғылымдар саласында
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы""Электронды құжат және электронды цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Мемлекеттік органдарда қызметтік ақпараттармен жұмыс істеу ережелерін бекіту туралы" 2008 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкімет қаулысын, Құжаттаудың үлгілік ережелерін, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе

категория С-4 (№ 05-02-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение), или в сфере экономики, или в сфере гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2.Знание Стратегии "Казахстан – 2050", Трудового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О государственной службе", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области государственной службы, основы кадрового менеджмента, Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации кадровой политики; обеспечение исполнения трудового законодательства и законодательства о государственной службе; проведение мероприятий по повышению квалификации государственных служащих и переподготовке кадров; организация проведения оценки деятельности государственных служащих; предоставление отчетов департамента; предоставление информации по трудовой дисциплине; подготовка и передача архивных документов управления в ведомственный архив; обеспечение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства.
Руководитель Управления документационного обеспечения,
категория С-3 (№ 05-03-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования, или в сфере гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан – 2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", ""О физической культуре и спорте", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Постановления Правительства Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 51 "Об утверждении Правил работы государственных органов со служебной информацией", Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; бақылаудағы құжаттар мен өзге қызметтік хат-хабарларды, депутаттардың сауалдарын бақылау, есептеу және мониторингілеу; агенттік аппаратында Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінің жұмысын үйлестіру; департаменттердің электрондық құжатайналым жүйесін пайдалануына мониторинг жүргізу; агенттіктің Регламентін әзірлеу; іс-қағаздары жөніндегі нұсқаулық ережелерін сақтау жөніндегі жұмыстарды үйлестіру; агенттік алқасының шешімдерін орындауды бақылау; іс номенклатурасын уақтылы құруды, ведомство мұрағатына тапсыру үшін істердің құрастырылуын ұйымдастыру; азаматтардың өтініштерін қарау тәртібін қамтамасыз ету.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 05-03-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында, немесе экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасындағы Тілдер туралы""Электронды құжат және электронды цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Мемлекеттік органдарда қызметтік ақпараттармен жұмыс істеу ережелерін бекіту туралы" 2008 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкімет қаулысын, Құжаттаудың үлгілік ережелерін, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
ҚР Президентінің нормативтік құқықтық кесімдерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдерін, Қазақстан Республикасы Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары бар құжаттардың уақтылы орындалуын бақылауды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінен келіп түскен кіріс хат-хабарларын және жоғары тұрған органдарға жіберілетін шығыс құжаттарын уақтылы тіркеуді жүзеге асыруды қамтамасыз ету; жоғары тұрған мемлекеттік органдардың тапсырмаларына қатысты министрліктер мен агентіктерден келіп түскен кіріс және шығыс құжаттарын уақтылы тіркеуді және орындалуын жүзеге асыру; бақылаудағы құжаттардың орындалуына мониторинг жүргізу; Қазақстан Республикасы Мемлекет Басшысының, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр және Премьер-Министр Кеңсесі тапсырмаларының орындалуы туралы талдау материалдары мен статистикалық есептерді даярлау; құрылымдық бөлімшелерінің іс қағаздарын жүргізушілермен жұмысты үйлестіру.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; контроль по учету и мониторингу директивных (контрольных) документов и служебной корреспонденции, запросов депутатов; координация работы по обеспечению Единой системы электронного документооборота в аппарате агентства; проведение мониторинга использования системы электронного документооборота департаментами; разработка Регламента агентства, контроль за исполнением решений коллегии агентства; организация своевременного составления Номенклатуры дел, формирования дел для передачи их в ведомственный архив; обеспечение порядка рассмотрения обращений граждан.
Главный эксперт Управления документационного обеспечения
С-4 (№ 05-03-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования, или в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение), или в сфере гуманитарных наук, или в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О физической культуре и спорте", "О языках в Республике Казахстан", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых правил документирования, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Организация контроля за своевременным исполнением нормативных правовых актов Президента Республики Казахстан, решений Правительства Республики Казахстан, документов с поручениями Главы государства, Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан; осуществление своевременной регистрации входящей корреспонденции из Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и исходящей документации в вышестоящие органы; осуществление своевременной регистрации и исполнения входящей и исходящей корреспонденции; проведение мониторинга исполнения контрольных документов; подготовка статистической отчетности и аналитических материалов об исполнении поручений Главы государства, Администрации Президента, Премьер-Министра и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; координация работы с делопроизводителями структурных подразделений Агентства.
Главный эксперт Управления документационного обеспечения

С-4 санаты (№ 05-03-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында, немесе экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Электронды құжат және электронды цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Мемлекеттік органдарда қызметтік ақпараттармен жұмыс істеу ережелерін бекіту туралы" 2008 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкімет қаулысын, Құжаттаудың үлгілік ережелерін, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Шығыс құжаттарды тіркеу; басқарманың жұмысы туралы ай сайынғы статистикалық жинақ есебін жүргізу; "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар құжаттарға берілген тапсырмаларды уақтылы орындалуын бақылау және мониторингі жасауды қамтамасыз ету; заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; агенттіктің басшылығымен Азаматтарды қабылдау туралы бекітілген кестесіне сәйкес азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру; заңды және жеке тұлғалардың өтініштері бойынша есептерді дайындап тапсыру. Қазақстан Республикасы Парламентінін Сенаты және Мәжілісінің депутаттық сауалдарының уақтылы орындалуын бақылау және мониторингі жасалуын қамтамасыз ету.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 05-03-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында, немесе экономика саласында, немесе қызмет көрсету саласында (туризм мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Электронды құжат және электронды цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Құжаттаудың үлгілік ережелерін, аталған санаттың нақты лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе

категория С-4 (№ 05-03-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования, или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук, или в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2.Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О физической культуре и спорте", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых правил документирования, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Регистрация исходящих документов; ведение статистической ежемесячной сводной отчетности о работе управления; обеспечение регистрации, контроля и мониторинга за своевременным исполнением поручений к документам с пометкой "Документы служебного пользования"; обеспечение рассмотрения обращений физических и юридических лиц; организация приема граждан руководством Агентства в соответствии с утвержденным Графиком приема граждан; подготовка и представление отчетов по обращениям физических и юридических лиц; обеспечение регистрации, контроля и мониторинга за своевременным исполнением депутатских запросов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
Эксперт Управления документационного обеспечения
категория С-5 (№ 05-03-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования, или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук, или в сфере экономики, или в сфере услуг (по специальности туризм).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2.Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О физической культуре и спорте", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых правил документирования, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрліктер мен ведомстволардың және ұйымдардың хат-хабарларын тіркеуді қамтамасыз ету; министрліктер мен ведомстволардың, ұйымдардың құжаттарына қатысты тапсырмалардың уақтылы орындалуын бақылау және мониторингілеу; құрылымдық бөлімшелерінің іс қағаздарын жүргізушілермен жұмысты үйлестіру; шығыс құжаттарды тіркеу; іс жүргізу мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар даярлап, өткізуге қатысу; министрліктер мен ведомстволарға және ұйымдарға жолданатын шығыс құжаттарының рәсімделуіне бақылауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік тіл және ұйымдастыру жұмысы басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 05-04-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар саласында, немесе білім саласында (қазақ тілі мен әдебиеті мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы", "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қол туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Тілдерді қолдану мен дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған бағдарламасын, Агенттік туралы ережені, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін жалпы басшылық жасау; басқарманың ағымдағы және перспективалық жұмысын ұйымдастыру; агенттікте мемлекеттік тілдің дамуы мен қолданылуын қамтамасыз ету; агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасындағы тіл туралы заңнамасының талаптарын орындауын бақылау; мемлекеттік тілді дамыту саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; отырыстарға қажетті материалдардың дайындалуын бақылау; агенттіктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің аппараттық жұмысын үйлестіру; кеңестер, конференциялар, семинарлар және басқа да іс-шаралар өткізу жөніндегі жұмысты үйлестіру; агенттіктің іс-шараларының апта сайынғы графигін іске асыруды бақылау; аппараттық кеңестердің хаттамаларының орындалуын бақылау; ғимаратқа қызмет көрсету жөнінде мүдделі ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; басшылық үшін аналитикалық материалдарды жинау және қорыту.
Мемлекеттік тіл және ұйымдастыру жұмысы басқармасының бас сарапшысы,

Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение регистрации входящей корреспонденции из министерств, ведомств и организаций; контроль и проведение мониторинга за своевременным исполнением поручений к документам из министерств, ведомств и организаций; координация работы с делопроизводителями структурных подразделений Агентства; регистрация исходящих документов; участие в подготовке и проведении семинаров, конференций по вопросам делопроизводства; обеспечение контроля оформления исходящих документов, направляемых в министерства, ведомства и организации.
Руководитель Управления государственного языка и организационной
работы, категория С-3 (№ 05-04-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере социальных наук, или в сфере образования (по специальности казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О языках в Республике Казахстан", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Государственной программы функционирования и развития языков, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; организация текущей и перспективной работы управления; обеспечение функционирования и развития государственного языка в агентстве, выполнения структурными подразделениями агентства требований законодательства Республики Казахстан о языках, Государственной программы функционирования и развития языков; участие в разработке нормативных правовых актов в области развития государственного языка; контроль за подготовкой необходимых материалов к заседаниям; координация аппаратной работы агентства, его структурных подразделений; координация работы по проведению совещаний, конференций, семинаров и других мероприятий агентства; контроль за реализацией еженедельного графика мероприятий агентства, протоколов аппаратных совещаний; взаимодействие с заинтересованными организациями по обслуживанию здания; сбор и обобщение аналитических материалов для руководства.
Главный эксперт Управления государственного языка и организационной

С-4 санаты (№ 05-04-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар саласында, немесе білім саласында (қазақ тілі мен әдебиеті мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясы", "Дене шынықтыру және спорт туралы""Қазақстан Республикасындағы тіл туралы""Электрондық құжат және электрондық цифрлық қол туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Тілдерді қолдану мен дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған бағдарламасын, Агенттік туралы ережені, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік тілді жетік меңгеру.
Функционалдық міндеттері
"Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" ҚР Заңын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 110 Жарлығымен бекітілген "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын" орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; агенттікте мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі жұмысты үйлестіру; мемлекеттік тілді дамыту саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; агенттік қызметшілерінің мемлекеттік тілді меңгіру деңгейін зерделеу; мемлекеттік және орыс тілдеріндегі құжаттардың мәтіндерін сәйкестікке тексеру; жыл сайын мемлекеттік тілді білуге конкурс өткізу; агенттікте мемлекеттік тілді дамыту және қолдану мәселелері бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар ұйымдастыру.
Мемлекеттік тіл және ұйымдастыру жұмысы басқармасының бас сарапшысы
(2 бірлік), С-4 санаты (№№ 05-04-3, 05-04-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

работы, категория С-4 (№ 05-04-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере социальных наук, или в сфере образования (по специальности казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О языках в Республике Казахстан", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Государственной программы функционирования и развития языков, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. В совершенстве владеть государственным языком.
Функциональные обязанности
Организация работы по исполнению Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Указа Президента от 29 июня 2011 года № 110 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2011-2020 годы"; координация работы по внедрению государственного языка в агентстве; участие в разработке нормативных правовых актов в области развития государственного языка; изучение уровня владения государственным языком сотрудниками Агентства; проверка на аутентичность перевода текстов документов на государственном и русском языках; ежегодное проведение конкурса на знание государственного языка; организация совещаний, семинаров, конференций по вопросам развития и функционирования государственного языка в Агентстве.
Главный эксперт Управления государственного языка и организационной
работы (2 единицы), категория С-4 (№ 05-04-3, 05-04-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан-2050" Стратегиясы", "Дене шынықтыру және спорт туралы""Қазақстан Республикасындағы тіл туралы""Электрондық құжат және электрондық цифрлық қол туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережені, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Кеңестерге дайындалу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, аппараттық және басқа да кеңестердің хаттамаларын ресімдеу; агенттік басшылығының іс-шараларға қатысу графигін дайындау; аппараттық және басқа да кеңестерде берілген тапсырмалардың орындалуын бақылау; кеңестер, семинарлар және басқа да іс-шаралар өткізу үшін отырыс залдарын дайындау; басқармаға келіп түскен хаттар мен өтініштерді қарастыру және оларға жауаптар дайындау; агенттіктің материалдық-техникалық ресурстарын пайдаланылуды бақылау; ғимаратқа қызмет көрсету бойынша мүдделі ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; агенттіктің ұйымдастырушылық-шаруашылық қызметін жүзеге асыру; басқармаға келіп түскен хаттар мен азаматтардың өтініштерін қарау және оларға жауаптар дайындау, басқарманың ісін жүргізу.
Ақпараттық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының
басшысы, С–3 санаты (№ 05-05-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық ғылымдар (ақпараттық жүйелері, автоматтандыру және басқару, есептеуіш техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету мамандықтары бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясы", "Дене шынықтыру және спорт туралы""Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы
Практикалық тәжірибе

2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О языках в Республике Казахстан", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности, Положения об Агентстве, а также других обязательных знаний, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по подготовке совещаний, оформление протоколов аппаратных и других совещаний; подготовка графика участия руководства агентства в мероприятиях; контроль за выполнением поручений, данных на аппаратных и других совещаниях; подготовка залов заседаний для проведения совещаний, семинаров и других мероприятий агентства; рассмотрение писем и обращений граждан, поступивших в управление, и подготовка ответов на них; контроль за использованием материально-технических ресурсов агентства; взаимодействие с заинтересованными организациями по обслуживанию здания; осуществление организационно-хозяйственной деятельности агентства; рассмотрение писем и обращений граждан, поступивших в управление, и подготовка ответов на них, ведение делопроизводства управления.
Руководитель Управления информационных технологий и информационной
безопасности, категория С-3 (№ 05-05-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере технические науки (по специальностям информационные системы, автоматизация и управление, вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об информатизации", другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін басқаруды жүзеге асыру; агенттігінің компьютерлік желілерінде таралған желілік және локальды бағдарламалық жиындар мен мәліметтер базасының іске асуын қамтамасыз етуге арналған шараларды жүзеге асыру; ақпараттық ресурстарды сырттан келетін рұқсат етілмеген мүмкіндіктерден қорғау, Агенттіктің ақпараттық қауіпсіздік мәселесін жүзеге асыру және үйлестіру, агенттікте автоматтандырылған мемлекеттік ақпараттық жүйенің техникалық көмекті жүзеге асыру; "электронды үкімет" технологиялық көмек үшін ақпараттық-сараптамалық материалдарды жасау; спорт жүйелерін ақпараттау бойынша есеп, жалпылау, сараптама мен экспресс-ақпараттарды жариялау; агенттікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде ақпараттық жүйелерді енгізу және жүзеге асыруды ұйымдастыру; басқа да ақпараттық қызметтер және ұйымдармен ынтымақтастықты жүзеге асыру; агенттігінің, департамент басшылығының тапсырмаларын уақытында орындалуын бақылау, агенттіктің функцияларының автоматтандырылуы жөнiндегі шаралардың орындалуы.
Ақпараттық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының
бас сарапшысы, С–4 санаты (№ 05-05-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық ғылымдар (ақпараттық жүйелері, автоматтандыру және басқару, есептеуіш техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету мамандықтары бойынша), немесе экономика саласында (экономика мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясы", "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства деятельности управления; осуществление мероприятий по обеспечению функционирования сетевых и локальных программных комплексов и баз данных, развернутых в компьютерных сетях агентства; защита информационных ресурсов от несанкционированного доступа из вне, осуществление и координация вопросов информационной безопасности Агентства, осуществление технической поддержки автоматизированной государственной информационной системы в агентстве; разработка информационно-аналитического материала по технологической поддержке "электронного правительства"; обобщение, анализ и выпуск экспресс-информаций, отчетов по информатизации систем спорта; организация внедрения и функционирования информационных систем в агентстве и его структурных подразделениях; осуществление взаимодействия с другими информационными службами и организациями; контроль за своевременным исполнением поручений руководства департамента, агентства, осуществление мероприятий по автоматизации функций агентства.
Главный эксперт Управления информационных технологий и информационной
безопасности, категория С-4 (№ 05-05-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере технические науки (по специальностям информационные системы, автоматизация и управление, вычислительная техника и программное обеспечение), или в сфере экономики (по специальности экономика).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об информатизации", другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).

2. Мүмкіндігінше мемлекеттік басқару саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Агенттігінің компьютерлік желілерінде таралған желілік және локальды бағдарламалық жиындар мен мәліметтер базасының іске асуын қамтамасыз етуге арналған шараларды жүзеге асыру; ақпараттық ресурстарды сырттан келетін рұқсат етілмеген мүмкіндіктерден қорғау, Агенттіктің ақпараттық қауіпсіздік мәселесін жүзеге асыру және үйлестіру,агенттікте автоматтандырылған мемлекеттік ақпараттық жүйенің техникалық көмекті жүзеге асыру; "электронды үкімет" технологиялық көмек үшін ақпараттық–сараптамалық материалдарды жасау; спорт жүйелерін ақпараттау бойынша есеп, жалпылау, сараптама мен экспресс-ақпараттарды жариялау; агенттікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде ақпараттық жүйелерді енгізу және жүзеге асыруды ұйымдастыру, агенттіктің функцияларының автоматтандырылуы жөнiндегі шаралардың орындалуы.
Ақпараттық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (№ 05-05-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық ғылымдар (ақпараттық жүйелері, автоматтандыру және басқару, есептеуіш техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету мамандықтары бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2."Қазақстан-2050" Стратегиясы", "Дене шынықтыру мен спорт туралы", "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған лауазымына сәйкес саладағы қарым-қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Агенттігінің компьютерлік желілерінде таралған желілік және локальды бағдарламалық жиындар мен мәліметтер базасының іске асуын қамтамасыз етуге арналған шараларды жүзеге асыру; ақпараттық ресурстарды сырттан келетін рұқсат етілмеген мүмкіндіктерден қорғау, Агенттіктің ақпараттық қауіпсіздік мәселесін жүзеге асыру және үйлестіру, агенттікте автоматтандырылған мемлекеттік ақпараттық жүйенің техникалық көмекті жүзеге асыру; "электронды үкімет" технологиялық көмек үшін ақпараттық–сараптамалық материалдарды жасау; спорт жүйелерін ақпараттау бойынша есеп, жалпылау, сараптама мен экспресс-ақпараттарды жариялау; агенттікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде ақпараттық жүйелерді енгізу және жүзеге асыруды ұйымдастыру, агенттіктің функцияларының автоматтандырылуы жөнiндегі шаралардың орындалуы.
Экономика және қаржы департаменті
Экономика және қаржы департаментінің директоры,

2. Желательно опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению функционирования сетевых и локальных программных комплексов и баз данных, развернутых в компьютерных сетях агентства; защита информационных ресурсов от несанкционированного доступа из вне, осуществление и координация вопросов информационной безопасности Агентства, осуществление технической поддержки автоматизированной государственной информационной системы в агентстве; разработка информационно-аналитического материала по технологической поддержке "электронного правительства"; обобщение, анализ и выпуск экспресс-информаций, отчетов по информатизации систем спорта; организация внедрения и функционирования информационных систем в агентстве и его структурных подразделениях, осуществление мероприятий по автоматизации функций агентства.
Эксперт Управления информационных технологий и информационной
безопасности, категория С-5 (№ 05-05-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере технические науки (по специальностям информационные системы, автоматизация и управление, вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об информатизации", другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению функционирования сетевых и локальных программных комплексов и баз данных, развернутых в компьютерных сетях агентства; защита информационных ресурсов от несанкционированного доступа из вне, осуществление и координация вопросов информационной безопасности Агентства, осуществление технической поддержки автоматизированной государственной информационной системы в агентстве; разработка информационно-аналитического материала по технологической поддержке "электронного правительства"; обобщение, анализ и выпуск экспресс-информаций, отчетов по информатизации систем спорта; организация внедрения и функционирования информационных систем в агентстве и его структурных подразделениях, осуществление мероприятий по автоматизации функций агентства.
Департамент экономики и финансов
Директор Департамента экономики и финансов, категория

С-1 санаты (№ 06-01-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Салық кодексін"Мемлекеттік мүлік туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, аталған қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше қаржы және экономика саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау; агенттіктің қаржы-экономикалық қызметі мәселелерін үйлестіру; спорт саласының алдағы үш жылдық кезеңдегі республикалық бюджет жобасын және әлеуметтік-экономикалық дамуының жоспарын әзірлеу бойынша жұмысын үйлестіру; бюджеттің орындалуын, материалдық, еңбек және қаржы ресурстарының ұтымды, мақсатты және үнемді пайдаланылуын бақылау; инвестициялық өтінімдер қалыптастыруды және іріктелген жобалар бойынша салалық сараптама дайындауды бақылау; өз құзыреті шегінде агенттіктің ведомстволық бағынысты ұйымдарына жетекшілік етеді; өз құзыреті шегінде агенттіктің Стратегиялық жоспарының және Операциялық жоспарының дайындалуы мен орындалуын қамтамасыз ету.
Экономика және қаржы департаменті директорының орынбасары (2 бірлік),
С-2 санаты (№ 06-01-2, 06-01-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Салық кодексін"Мемлекеттік мүлік туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған санатта нақты қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибе

С-1 (№ 06-01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Налогового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере экономики и финансов.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью департамента; координация вопросов финансово-экономической деятельности агентства; координация работы по разработке проекта республиканского бюджета и плана социально-экономического развития отрасли на предстоящий трехлетний период в сфере спорта; обеспечение исполнения бюджета, контроля за рациональным, целевым и экономным использованием материальных, трудовых и финансовых ресурсов; контроль за формированием инвестиционной заявки и подготовкой отраслевой экспертизы по отобранным проектам; курирование в пределах своих полномочий деятельности подведомственных агентству организаций; обеспечение в пределах компетенции разработки и выполнения Стратегического плана и Операционного плана агентства.
Заместитель директора Департамента экономики и финансов (2 единицы),
категория С-2 (№ 06-01-2, 06-01-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Налогового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше қаржы және экономика саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру; спорт саласының алдағы үш жылдық кезеңдегі республикалық бюджет жобасын және әлеуметтік-экономикалық дамуының жоспарын әзірлеу бойынша жұмысын әзірлеуге қатысу; тауарлар, жұмыстар және қызметтерді мемлекеттік сатып алу және агенттіктің қаржы-экономикалық қызметі мәселелерін үйлестіру; бюджеттің орындалуын қамтамасыз ету; департамент құзыреті шегінде агенттіктің Стратегиялық жоспары және Операциялық жоспарының дайындалуы мен орындалуын қамтамасыз ету; құзыретіне жататын мәселелер бойынша министрліктермен және ведомстволармен, ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық актілері жобаларын, спорт саласын дамытудың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарын әзірлеуге қатысу; инвестицияларды талдауды және оларды іске асыру механизмдерін жүзеге асыру; спорт саласында бизнестің шығындарын төмендету және салық преференцияларын ұсыну бойынша ұсыныстар беру; ұсынылған ақпаратты талдау; құжаттардың сапалы және уақтылы орындалуына бақылау жасау; құзыреті шегінде агенттіктің Стратегиялық жоспарының әзірленуі мен орындалуын қамтамасыз ету.
Бухгалтерлік есеп басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 06-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Салық кодексін, "Бухгалтерлік есеп туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған қызмет саласындағы қатынастарды басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық кесімдерін білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Бухгалтерлік есеп саласындағы жұмыс тәжірибесі.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере экономики и финансов.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью департамента; участие в разработке проекта республиканского бюджета и плана социально-экономического развития отрасли на предстоящий трехлетний период в сфере спорта; координация государственных закупок товаров, работ и услуг и вопросов финансово-экономической деятельности агентства; обеспечение исполнения бюджета; в пределах компетенции обеспечение разработки и выполнения Стратегического плана и Операционного плана агентства; взаимодействие с местными органами управления спорта, другими министерствами и ведомствами по вопросам, входящим в его компетенцию; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, плана социально-экономического развития отрасли в сфере спорта; обеспечение анализа инвестиций и механизмов их реализации; выработка предложений по предоставлению налоговых преференций и снижению издержек бизнеса в сфере спорта; анализ представляемой документации; в пределах компетенции; обеспечение разработки и выполнения Стратегического плана агентства на пятилетний период.
Руководитель Управления бухгалтерского учета,
категория С-3 (№ 06-02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Налогового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О бухгалтерском учете", "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области бухгалтерского учета.

3. 1С "ЕСЕП" бағдарламасын білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджеттен бөлінетін қаражаттың нысаналы пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру; құжаттардың уақтылы және дұрыс толтырылуына және жасалатын операциялардың заңдылығына бақылау жасау; тауарлы-материалдық құндылықтарды және ақшалай қаражатты қабылдау және тапсыру үшін негіз болып табылатын банк құжаттарына, сондай-ақ қаржылық міндеттер мен шарттарға қол қою; бухгалтерлік құжаттарды тексеру және есепке алу, бухгалтерлік есепті (тоқсандық және жылдық) жинақтау; тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу; ведомстволармен.
Бухгалтерлік есеп басқармасының бас сарапшысы (3 бірлік),
С-4 санаты (№ 06-02-2, 06-02-3, 06-02-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Салық кодексін, "Бухгалтерлік есеп туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық кесімдерін білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Бухгалтерлік есеп саласындағы жұмыс тәжірибесі.
3. 1 С "ЕСЕП" бағдарламасын білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттардың уақтылы және дұрыс толтырылуына және жасалатын операциялардың заңдылығына тікелей тексеру жүргізу; бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз ету, бағдарламалар мен ерекшеліктер бойынша ақша қаражаты қалдығының қозғалысын есепке алу; тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджет нақтыланғаннан кейін мемлекеттік мекеменің қаржыландырудың міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке жоспарларын жасау; талдамалы және синтетикалық есептің бухгалтерлік кітабын жүргізу; еңбек ақысының уақтылы төленуі үшін уақтылы есептеулерді жүргізеді, сот шешімдерін орындау жөніндегі құжаттарды дайындау; міндетті зейнетақы аударымдарын есептеу мен аударуды есепке алу және бақылау; ай сайынғы жиынтық есепті қалыптастырады және Қазынашылық комитетіне ұсыну; жылдық түгендеу жұмысына қатысу; қаржыландыру жоспарының орындалуын туралы есепті дайындау; қаржыландыру жоспарына өзгеріс енгізу үшін бюджетті нақтылау жөніндегі ақпаратты ұсыну; қазынашылық органдарында тіркеу үшін шарттарды, өтінімдерді, төлем шоттарын тексереді және дайындау; түгендеуді өткізу үшін құжаттарды дайындау, түгендеу жүргізуіне қатысу; негізгі құралдарды тапсыру, қабылдау және шығару жөніндегі құжаттарды дайындау.
Бюджеттік жоспарлау, қаржыландыру және мемлекеттік активтер

3. Знание программы 1С "Бухгалтерия".
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за целевым использованием средств, выделяемых из республиканского бюджета; осуществление контроля за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых операций; подписание банковских документов, служащих основанием для приемки и выдачи товарно-материальных ценностей и денежных средств, а также финансовые обязательства и договора; проверка и прием к учету бухгалтерских документов, составление бухгалтерского отчета (квартальных и годового); баланс исполнения плана финансирования; участие в разработке бюджетной заявки на соответствующий финансовый год.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета (3 единицы),
категория С-4 (№ 06-02-2, 06-02-3, 06-02-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Налогового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О бухгалтерском учете", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области бухгалтерского учета.
3. Знание программы 1С "Бухгалтерия".
Функциональные обязанности
Осуществление проверки за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых финансовых операций, обеспечение контроля за целевым использованием бюджетных средств, учет по остаткам движения денежных средств в разрезе программ, специфик; участие в разработке бюджетной заявки на соответствующий финансовый год, составление индивидуальных планов финансирования по обязательствам и по платежам; ведение бухгалтерских книг аналитического и синтетического учета. своевременное перечисление заработной платы, представление отчетности; подготовка документов по исполнению судебных решений; ведение учета и контроля за начислением и перечислением обязательных пенсионных отчислений, своевременное представление ежемесячного сводного отчета в Комитете Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан; принятие участия в проведении годовой инвентаризации; составление отчета об исполнении плана финансирования; представление информации по уточнению бюджета для внесения изменения в план финансирования; подготовка договора, заявки, счета к оплате для регистрации в органах Казначейства; подготовка документов к проведению инвентаризации, участие в проведении инвентаризации; подготовка документов по передаче, принятию и по списанию основных средств, представление годовой отчетности в статистические органы.
Руководитель Управления бюджетного планирования, финансирования и

басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 06-03-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Салық кодексін, "Мемлекеттік мүлік туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, аталған қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше қаржы және экономика саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және қызметіне жалпы басшылық жасау; қаржыландыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, агенттіктің бюджеттік өтінімін және спорт саласындағы алдағы үш жылдық кезеңнің болжамды көрсеткішін жасау; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау баяндамаларын, нормативтік-құқықтық кесімдерді, есептерді, қызметтік хат алысулар мен анықтамаларды дайындауды қамтамасыз ету; жеке және жиынтық қаржыландыру жоспарларының ақпараттық деректер базасын, алдағы үш жылдық кезеңнің бюджеттік өтінімдерді электронды және қағаз жеткізушілерде жасауды қамтамасыз ету; ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың құжаттарын уақытылы және сапалы орындалуын бақылау; республикадағы спорт саласын экономикалық және әлеуметтік дамытудың индикативті жоспарларының жобасын (стратегиялық, орта жедел, ағымдық) жасауға қатысу.
Бюджеттік жоспарлау, қаржыландыру және мемлекеттік активтер
басқармасының бас сарапшысы (4 бірлік),
С-4 санаты (№ 06-03-2, 06-03-3, 06-03-4, 06-03-5)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

государственных активов, категория С-3 (№ 06-03-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере экономики и финансов.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью управления; организация работы по финансированию, составлению бюджетной заявки агентства и прогнозных показателей на предстоящий трехлетний период в сфере спорта; организация работы по разработке сводных планов финансирования по обязательствам и платежам; обеспечение подготовки информационно-аналитических докладов, нормативно-правовых актов, отчетов, служебных записок и справок в пределах компетенции управления; обеспечение создания информационной базы данных индивидуальных и сводных планов финансирования по обязательствам и платежам, бюджетной заявки на предстоящий трехлетний период на электронных и бумажных носителях; контроль за своевременным и качественным исполнением документов финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций; участие в разработке проектов индикативных планов (стратегических, среднесрочных, текущих) экономического и социального развития отрасли спорта в республике.
Главный эксперт Управления бюджетного планирования, финансирования и
государственных активов (4 единицы), категория С-4 (№№ 06-03-2,
06-03-3, 06-03-4, 06-03-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Салық кодексін, "Мемлекеттік кәсіпорын туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибе
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше қаржы және экономика саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын жасауды қамтамасыз ету; міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың кассалық орындалуына жасалған талдауға сәйкес жоспарларына өзгерістер енгізуді қамтамасыз ету; жоспарланған кезеңге бюджет өтінімдерін және олардың негіздемелерін жасауды қамтамасыз ету; ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету; ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қаржылық-шаруашылық қызметі бойынша ұсынылған құжаттарды талдау; материалдарды және жиынтық-экономикалық ақпаратты (тоқсан сайынғы, жылдық есептер) жинау, өңдеу және талдауды іске асыру; тиісті бюджет бағдарламалары бойынша іс-шараларды өткізуге ұсынылған сметалардың қаржылық негіздемесіне талдау жүргізу.
Бюджеттік жоспарлау, қаржыландыру және мемлекеттік активтер
басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (№ 06-03-6)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында.
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Салық кодексін, "Мемлекеттік мүлік туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, аталған қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Жоспарланған жылға бюджет өтінімдерін және олардың негіздемелерін жасауды қамтамасыз ету; міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау; міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың кассалық орындалуына жасалған талдауға сәйкес жоспарларына өзгерістер енгізуді қамтамасыз ету; ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қаржылық-шаруашылық қызметі бойынша ұсынылған құжаттарды талдау; республикалық бюджеттік бағдарламалардың тиімділігіне бағалау жүргізу, деректерге мониторинг жүргізуді және оларды талдай отырып өңдеуді жүзеге асыру.

2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, других законодательных и нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих данной должности.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере экономики и финансов.
Функциональные обязанности
Обеспечение составления сводных планов финансирования по обязательствам и платежам; обеспечение внесения изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии с проводимым анализом их кассового исполнения; обеспечение составления бюджетных заявок на планируемый период и их обоснование; обеспечение создания информационной базы данных индивидуальных и сводных планов финансирования по обязательствам и платежам, бюджетной заявки на предстоящий трехлетний период на электронных носителях; оказание практической и методической помощи подведомственным организациям; анализ представляемой документации финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций; осуществление сбора, обработки, анализа материалов и сводно-экономической информации (ежемесячные, ежеквартальные, годовые отчеты); проведение анализа финансового обоснования представляемых смет на проведение мероприятий по соответствующим бюджетным программам.
Эксперт Управления бюджетного планирования, финансирования и
государственных активов, категория С-5 (№ 06-03-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050", Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственном имуществе", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, других законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих данной должности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение составления бюджетных заявок на планируемый год и их обоснование; составление сводных планов финансирования по обязательствам и платежам; обеспечение подготовки расчетов и обоснований для внесения изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии с проводимым анализом их кассового исполнения; анализ представляемой документации финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций; проведение оценки эффективности республиканских бюджетных программ, осуществление мониторинга и аналитическая обработка данных.
Руководитель Управления государственных закупок,

Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 06-04-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция, құқықтану мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Мемлекеттік сатып алу туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттер
Басқарма бойынша басшылық және жұмысты ұйымдастыруды жүзеге асыру; алдағы кезеңге жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жоспарын құру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды жүзеге асыру; жұмыстарды ұйымдастыруды жүзеге асыру және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын бақылау; мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жұмыстар, тауар мен қызметтерді жеткізушілермен уақтылы шарт жасау жөнінде жұмыстарды ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алуды мониторингілеу жөніндегі жұмысты үйлестіру; өткізілетін мемлекеттік сатып алулардың барлық кезеңдерінде жұмыстарды ұйымдастыру сапасын қамтамасыз ету; басқарманың құзыретін шегінде нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 06-04-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы экономика саласында, немесе заңгерлік (юриспруденция саласында).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Мемлекеттік сатып алу туралы""Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе

категория С-3 (№ 06-04-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О государственных закупках", "О физической культуре и спорте"", Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление организации работы и общее руководство деятельностью управления; осуществление организации работы по составлению плана государственных закупок товаров, работ и услуг на предстоящий период; организация работы и контроль за соблюдением законодательства о государственных закупках; осуществление организации работы по своевременному заключению договоров с поставщиками товаров, работ и услуг, согласно законодательства о государственных закупках; обеспечение координации работы по мониторингу государственных закупок; обеспечение организации и качества работы на всех этапах проводимых государственных закупках; участие в разработке проектов нормативно-правовых документов в пределах компетенции управления.
Главный эксперт Управления государственных закупок,
категория С-4 (№ 06-04-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики, или в сфере права (по специальностям юриспруденция, правоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О государственных закупках", "О физической культуре и спорте", Положения об Агентстве, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Алдағы жылға арналған жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу жоспарын жасау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың орындалуын бақылау және жұмысты ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер бойынша өнім берушілермен шарттарды уақтылы жасау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; өткізілетін конкурстардың барлық кезеңдерінде жұмысты ұйымдастыру және сапасын қамтамасыз ету; конкурстарды ұйымдастыру және өткізу (конкурс өткізу туралы бұйрықтарды және конкурстық құжаттаманы дайындау, алдағы конкурс туралы веб-порталда хабарландыру жариялау; веб-порталда Жоспарды орналастыру; жұмыстар, тауарлар, қызмет көрсету бойынша өнім берушілермен жасалатын шарттардың мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес уақтылығын және сапасын қамтамасыз ету; басқарманың ісін жүргізу.
Стратегиялық даму департаменті
Стратегиялық даму департаменті директоры, С-1 санаты (№ 07-01-1)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзіреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по составлению плана государственных закупок товаров, работ и услуг на предстоящий период; организация работы и контроль за соблюдением законодательства о государственных закупках, обеспечение организации работы по своевременному заключению договоров с поставщиками товаров, работ и услуг, согласно законодательству о государственных закупках; обеспечение организации и качество работы на всех этапах, проводимых государственных закупках; осуществление организации и проведения государственных закупок (подготовка приказов о проведении конкурса и конкурсной документации; размещение объявлений о предстоящих государственных закупках на веб-портале; размещение Плана на веб-портале; обеспечение своевременности и качества заключаемых договоров с поставщиками работ, товаров и услуг по государственным закупкам согласно законодательства о государственных закупках; ведение делопроизводства управления.
Департамент стратегического развития
Директор Департамента стратегического развития, категория
С-1 (№ 07-01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
3. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О международных договорах Республики Казахстан", "О нормативных правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
4. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше халықаралық қатынастар және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету; департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен, сондай-ақ агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволарымен өзара іс-қимыл жүргізу; ҚР Президентінің, ҚР Үкіметінің, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша департамент құзыретіне жататын мәселелерге қатысты материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуына бақылау жасау; спортты стратегиялық дамыту мәселелеріне байланысты заңнамаларды жетілдіру жұмысын үйлестіру; спорт салаларындағы саясатты қалыптастыру мен іске асыру және көрсетілген салалардағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту жөнінде ұсыныстар жасау; департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша агенттік басшылығының басқа да жұмыс тапсырмаларын орындау.
Стратегиялық даму департаменті директорының орынбасары (2 бірлік),
С-2 санаты (№ 07-01-2, 07-01-3)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзіреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно опыт работы в сфере спорта и международных отношений.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; взаимодействие с государственными органами, иными организациями, а также структурными подразделениями агентства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; координация деятельности по совершенствованию законодательства в вопросах стратегического развития физической культуры и спорта; подготовка предложений по формированию и реализации политики в сфере спорта и международного сотрудничества.
Заместитель директора Департамента стратегического развития
(2 единицы), категория С-2 (№ 07-01-2, 07-01-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или в сфере права (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарные науки (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О международных договорах Республики Казахстан", "О нормативных правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
2. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).

2. Мүмкіндігінше халықаралық қатынастар және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент бөлімшелерінің өндірістік қызметін үйлестіру мен ұйымдастыру; мемлекеттік органдармен, басқа да ұйымдармен және агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен дене шынықтыру және спорт саласында саясатты қалыптастыру; ойын бизнесі, дене шынықтыру және спорттың заңнамалық және нормативтік базасын жетілдіру; сонымен қатар бағдарламалық және стратегиялық көрсеткіштерге жетуді талдау және мониторингілеу мәселелері бойынша өзара іс қимыл жүргізу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша департамент құзыретіне жататын мәселелерге қатысты материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуына бақылау жасау; спорт саласындағы халықаралық ынтымақтастық саясатын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар дайындау; стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды дайындау; агенттіктің және департаменттің басшылығының департаменттің құзіретіне жататын басқа да тапсырмалары.
Стратегиялық жоспарлау және мониторингілеу басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 07-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.

2. Желательно опыт работы в сфере международных отношений или спорта.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности подразделений департамента; взаимодействие с государственными органами, иными организациями, а также структурными подразделениями агентства по вопросам формирования политики развития физической культуры и спорта, совершенствования законодательной и нормативной базы игорного бизнеса, физической культуры и спорта, а также мониторинга и анализа достижения программных и стратегических показателей; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; подготовка предложений по формированию политики международного сотрудничества в сфере физической культуры и спорта; обеспечение разработки стратегических и программных документов.
Руководитель Управления стратегического планирования и мониторинга,
категория С-3 (№ 07-02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).

2. Мүмкіндігінше дене шынықтыру және спорт, экономика саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау; мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыруға қатысу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылдары жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша, басқарма құзыретіне жататын мәселелерге қатысты материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуына, сонымен қатар депутаттық сауалдарына, спорттық ұйымдар мен азаматтардың өтініштері мен арыздарына бақылау жасау.
Стратегиялық жоспарлау және мониторингілеу басқармасының бас
сарапшысы (2 бірлік), С-4 санаты (№ 07-02-2, 07-02-3)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, тарих, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше дене шынықтыру және спорт, экономика саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыру және спортты дамытудың тұжырымдамаларын, стратегияларын, мемлекеттік және/немесе салалық бағдарламаларын әзірлеу; мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыруды мониторингілеу және талдау; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылдары жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша, басқарма құзыретіне жататын мәселелерге қатысты материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуына, сонымен қатар депутаттық сауалдарына, спорттық ұйымдар мен азаматтардың өтініштері мен арыздарына бақылау жасау.
Стратегиялық жоспарлау және мониторингілеу басқармасының сарапшысы,

2. Желательно опыт работы в сфере физической культуры и спорта, экономики.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; участие в формировании системы государственного планирования; осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства, а также депутатских запросов, заявлений и обращений спортивных организаций и граждан по вопросам, относящимся к компетенции управления.
Главный эксперт Управления стратегического планирования и мониторинга
(2 единицы), категория С-4 (№ 07-02-2, 07-02-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, история, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в сфере физической культуры и спорта и экономики.
Функциональные обязанности
Разработка концепций, стратегий, государственных и/или отраслевых программ развития физической культуры и спорта; мониторинг и анализ реализации документов системы государственного планирования; осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства, а также депутатских запросов, заявлений и обращений спортивных организаций и граждан по вопросам, относящимся к компетенции управления.
Эксперт Управления стратегического планирования и мониторинга,

2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасы Үкімет Регламентің, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше дене шынықтыру және спорт, құқық саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын жоспарлау және жалпы басшылық жасау; дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруға, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі саласындағы нормативтік-құқықтық актілер мен өзге де заңнамаларды әзірлеуге қатысу; дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі саласындағы халықаралық заңнамалардың жалпы тәжірибесіне талдау жасау және жинақтау; оны әрі қарай жетілдіру бойынша ұсыныстар даярлау.
Нормативтік-құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы
(3 бірлік), С-4 санаты (№№ 07-03-2, 07-03-3, 07-03-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Ойын бизнесі туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасы Үкімет Регламентің, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.

2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об игорном бизнесе", "О нормативных правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в сфере права, физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Общее руководство и планирование работы управления; участие в формировании государственной политики в области развития физической культуры и спорта, разработке законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, игорного бизнеса; анализ и обобщение практики применения законодательства в области физической культуры и спорта, игорного бизнеса, а также разработка предложений по его совершенствованию.
Главный эксперт Управления нормативно-правового обеспечения
(3 единицы), категория С-4 (№№ 07-03-2, 07-03-3, 07-03-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О нормативных правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше дене шынықтыру және спорт, құқық саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Заңнаманы талдау өткізу; дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, жетекшілік ететін салаларда нормативтік-құқықтық және заңнамалық актілерді әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үкіметтік емес ұйымдармен, министерстволармен, ведомстволармен және өңірлік уәкілетті органдармен бірлесе жұмыс жасау.
Нормативтік-құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 07-03-5)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіптік құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Ойын бизнесі туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Қазақстан Республикасы Үкімет Регламентің, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілдерді білу (ағылшын және/немесе басқа тілдерді білу).
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше дене шынықтыру және спорт, құқық саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Заңнаманы талдау өткізу; дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіруге қатысу; жетекшілік ететін салаларда нормативтік-құқықтық және заңнамалық актілерді әзірлеу; өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үкіметтік емес ұйымдармен, министерстволармен, ведомстволармен және өңірлік уәкілетті органдармен бірлесе жұмыс жасау.
Халықаралық ынтымақтастық және протокол басқармасының басшысы,

3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Профессиональная компетентность
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в сфере права, физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Проведение анализа законодательства; разработка предложений по совершенствованию нормативной правовой базы отрасли физической культуры и спорта, игорного бизнеса; разработка законодательных и нормативных правовых актов в курируемых отраслях; взаимодействие с неправительственными организациями, министерствами, ведомствами и региональными уполномоченными органами по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Эксперт Управления нормативно-правового обеспечения,
категория С-5 (№ 07-03-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О нормативных правовых актах", Указа "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию нормативной правовой базы отрасли физической культуры и спорта, игорного бизнеса; разработка нормативных правовых актов в курируемых отраслях; взаимодействие с неправительственными организациями, министерствами, ведомствами и региональными уполномоченными органами по вопросам входящим в компетенцию управления.
Руководитель Управления международного сотрудничества и протокола,

С-3 санаты (№ 07-04-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілін (ағылшын және/немесе басқа тілдерді) білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше халықаралық қатынастар және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін басқару; департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдар, басқа ұйымдарымен, және құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша, басқарма құзыретіне жататын мәселелерге қатысты материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындау; спорт саласындағы Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарымен перспективалық қарым-қатынастар бойынша және заңнамалық және нормативтік базаны жетілдіру халықаралық іс-шараларға қатысуды қамтамасыз ету; Қазақстанның спорт саласындағы халықаралық ынтымақтастығын тереңдету мен кеңейту мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен, мемлекеттік органдармен өзара әс-қимыл жасау; департамент құзіретіне жататын мәселелер бойынша агенттік және департамент басшыларының тапсырмаларын орындау.
Халықаралық ынтымақтастық және протокол басқармасының бас сарапшысы
(2 бірлік) С-4 санаты (№ 07-04-2, 07-04-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция, халықаралық құқығы мамандықтары бойынша), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық байланыстар мамандығы бойынша), немесе білім саласында (дене шынықтыру және спорт, шет тілі мамандықтары бойынша).
Кәсіби құзыреті

категория С-3 (№ 07-04-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Наличие опыта работы в сфере международных отношений и спорта.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления; взаимодействие с государственными органами, иными организациями, а также структурными подразделениями агентства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента РК, Правительства РК, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции управления; выработка предложений по перспективным направлениям взаимодействия Республики Казахстан с международными организациями и совершенствования законодательной и нормативной базы спорта; экспертиза проектов международных договоров, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами, а также с международными организациями и объединениями в сфере спорта; иные рабочие поручения и задания руководства агентства и департамента, относящихся к компетенции департамента.
Главный эксперт Управления международного сотрудничества и протокола
(2 единицы), категория С-4 (№ 07-04-2, 07-04-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или юридическое (по специальностям юриспруденция, международное право), или в сфере гуманитарных наук (по специальности международные отношения), или в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, иностранный язык).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
3. Мүмкіндігінше шет тілін (ағылшын және/немесе басқа тілдерді) білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүмкіндігінше халықаралық қатынастар және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстанның спорт саласындағы халықаралық ынтымақтастығын тереңдету мен кеңейту мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен, мемлекеттік органдармен, агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау; шет мемлекеттерімен және халықаралық ұйымдарымен спорт салаларындағы халықаралық шарттар жобаларын әзірлеу және олардың жасалуының орындылығы бойынша қорытынды дайындау; басқарма құзіретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын дайындау; агенттік және департамент басшыларының аналитикалық материалдарды, қорытындыларды және баяндамаларын әзірлеу.
Спорт инфрақұрылымы және ойын бизнесін үйлестіру департаменті
Спорт инфрақұрылымы және ойын бизнесін үйлестіру департаментінің
директоры, С-1 санаты (№ 08-01-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе техникалық ғылымдар саласында (құрылыс, құрылыс материалдары, конструкциялары мен бұйымдарын өндіру).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі индустриалды-инновациялық даму стратегиясын, Бюджет кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы","Ойын бизнесі туралы""Лицензиялау туралы""Инвестициялар туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" ҚР Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Указа Президента Республики Казахстан "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3. Желательно знание иностранного языка (английский и/или других языков).
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Наличие опыта работы в сфере международных отношений и спорта.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с государственными органами, структурными подразделениями агентства, а также с международными организациями по вопросам расширения и углубления международного сотрудничества Казахстана в спорта; разработка проектов международных договоров в области спорта с международными организациями и иностранными государствами, а также представление заключения по их целесообразности; подготовка аналитических материалов, заключений, а также докладов руководства агентства и департамента; разработка проектов нормативно-правовых актов, входящих в компетенцию управления.
Департамент инфраструктуры спорта и координации игорного бизнеса
Директор Департамента инфраструктуры спорта и координации игорного
бизнеса, категория С-1 (№ 08-01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере технические науки (по специальности строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан до 2015 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об игорном бизнесе", "О лицензировании", "Об инвестициях", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттер
Жалпы департамент бойынша басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары және департамент құзыретіне қатысты мәселелер жөніндегі өзге сауалдар бойынша материалдармен қорытындыларды уақытылы даярлауға бақылау жасау; тауарлар, жұмыстар және ойын бизнесі саласындағы жұмыстарды үйлестіру; инвестициялық жобалардың іске асыру барысына бақылауды жүзеге асыру және жұмыстарды үйлестіру, инвестициялық жобаларды іске асыруды қатысушылармен өзара іс-әрекет, техникалық құжаттарды келісуге қамтамасыз ету, техникалық қадағалауды үйлестіру.
Спорт инфрақұрылымы және ойын бизнесін үйлестіру департаменті
директорының орынбасары, С-2 санаты (№ 08-01-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе техникалық ғылымдар саласында (құрылыс, құрылыс материалдары, конструкциялары мен бұйымдарын өндіру).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі индустриалды-инновациялық даму стратегиясын, Бюджет кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Ойын бизнесі туралы", "Лицензиялау туралы", "Инвестициялар туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттер
Жалпы департамент бойынша басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары және департамент құзыретіне қатысты мәселелер жөніндегі өзге сауалдар бойынша материалдармен қорытындыларды уақытылы даярлауға бақылау жасау; тауарлар, жұмыстар және ойын бизнесі саласындағы жұмыстарды үйлестіру; инвестициялық жобалардың іске асыру барысына бақылауды жүзеге асыру және жұмыстарды үйлестіру, инвестициялық жобаларды іске асыруды қатысушылармен өзара іс-әрекет, техникалық құжаттарды келісуге қамтамасыз ету, техникалық қадағалауды үйлестіру.
Спорт инфрақұрылымын дамыту басқармасының басшысы,

Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; координация работы деятельности в сфере игорного бизнеса и лотереи; координация работы и осуществление контроля за ходом реализации инвестиционных проектов, взаимодействие с участниками реализации инвестиционных проектов, обеспечение согласования технических документов, координация технического надзора.
Заместитель директора Департамента инфраструктуры спорта и
координации игорного бизнеса, категория С-2 (№ 08-01-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере технические науки (по специальности строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан до 2015 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об игорном бизнесе", "О лицензировании", "Об инвестициях", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; координация работы деятельности в сфере игорного бизнеса и лотереи; координация работы и осуществление контроля за ходом реализации инвестиционных проектов, взаимодействие с участниками реализации инвестиционных проектов, обеспечение согласования технических документов, координация технического надзора.
Руководитель Управления развития инфраструктуры спорта,

С-3 санаты (№ 08-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе техникалық ғылымдар саласында (құрылыс, құрылыс материалдары, конструкциялары мен бұйымдарын өндіру).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Бюджеттік кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Қазақстан Республикасы Құрылыс ережелері және нормаларын, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау; спорт ғимараттарына жоғары санатты беру; спорт ғимараттары құрылысының жобалық құжаттамаларын келісу; аймақтар бойынша спорт инфрақұрылымның жай-күйін талдау; спорт инфрақұрылымының перспективалық жоспарларын талдау және әзірлеу; спорт ғимараттары бойынша статистикалық есептерді үйлестіру; спорт түрлері бойынша халықаралық стандарттарды және талаптарды алу үшін халықаралық (ұлттық) федерациялар спорт түрлермен жұмыс жасау; инвестициялық бақылау техникалық және авторлық қадағалау органдарының жұмыстарын үйлестіру; басқарма құзыреті шеңберінде аналитикалық мәліметтерді әзірлеу; ведомстволық бағыныстағы спорт объектілерін пайдалану және басқару жөніндегі қызметті үйлестіру.
Спорт инфрақұрылымын дамыту басқармасының бас сарапшысы (3 бірлік),
С-4 санаты (№ 08-02-2, 08-02-3, 08-02-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономика саласында (экономика мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе техникалық ғылымдар саласында (құрылыс, құрылыс материалдары, конструкциялары мен бұйымдарын өндіру).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

категория С-3 (№ 08-02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере экономики (по специальности экономика), или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере технические науки (по специальностям строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Строительные нормы и правила Республики Казахстан, Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство работы управления; присвоение высшей категорий спортивным сооружениям; согласование проектной документации на строительство спортивных сооружений; анализ состояния инфраструктуры спорта по регионам; анализ и разработка перспективных планов развития инфраструктуры спорта; координирование работы по статистической отчетности спортивных сооружений; координация работ органов технического и авторского надзора; работа с международными (национальными) федерациями по видам спорта для получения международных стандартов и требований по видам спорта; подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления; координация деятельности по эксплуатации и управлению спортивных объектов подведомственных организаций.
Главный эксперт Управления развития инфраструктуры спорта
(3 единицы), категория С-4 (№№ 08-02-2, 08-02-3, 08-02-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (по специальности строительство), или в сфере экономики (по специальности экономика)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Бюджеттік кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Қазақстан Республикасы Құрылыс ережелері және нормаларын, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Ивестициялық жобаларды іске асыру саласындағы жұмыстарды үйлестіру; агенттік қарамағындағы объектілерінің құрылысы, мердігерлік ұйымдардың, жобаларды әзірлеушілердің, техникалық және авторлық қадағалау органдарының қызметін бақылау; нормаға сәйкес өткізу қабілеттілігін және сыйымдылығын, керек-жарақтармен жабдықтадың жағдайын қадағалау; салынған объектілерді іске қосуды ұйымдастыру; инвестициялық бақылау техникалық және авторлық қадағалау органдарының жұмыстарын үйлестіру; басқарма құзыреті шеңберінде аналитикалық мәліметтерді әзірлеу; техникалық құжаттарды қабылдау және сапасын тексеру; ведомстволық бағыныстағы спорт объектілерін пайдалану және басқару жөніндегі қызметті үйлестіру.
Ойын бизнесі және лицензиялау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 08-03-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе экономика саласында (экономика мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Бюджеттік кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Лицензиялау туралы""Ойын бизнесі туралы""Инвестициялар туралы""Заңсыз жолмен алынған кірісті заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Спорт және туризм салады жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау; ойын бизнесі салада мемлекеттік саясатты іске асыру; ойын бизнесін ұйымдастырушыға талап етілітін ойын бизнесі салада лицензиялау кезінде мамандық талаптарды дәлелдейтін құжаттардың құқықтық сараптамасын жасау, сонын ішінде Е–лицензиялау; ойын бизнесі салада мемлекеттік саясатты іске асыру мәселесі бойынша мемлекеттік ұйымдармен және басқа мекемелермен хат алмасу; біліктілік талаптарды және ойын бизнесі саласындағы лицензиялау ережісінің сақталуына тексерістерді жүргізу; басқарманың құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша талдау материалдарын дайындау.
Ойын бизнесі және лицензиялау басқармасының бас сарапшысы (2 бірлік),
С-4 санаты (№ 08-03-2, 08-03-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе экономика саласында (экономика мамандығы бойынша).
Кәсіби құзыреті
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, Бюджеттік кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Лицензиялау туралы""Ойын бизнесі туралы",  "Инвестициялар тулары" "Заңсыз жолмен алынған кірісті заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережені білу, аталған санаттағы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Спорт және туризм салады жұмыс тәжірбиесі.
Функционалдық міндеттері
Ойын бизнесін ұйымдастырушыға талап етілітін ойын бизнесі салада лицензиялау кезінде мамандық талаптарды дәлелдейтін құжаттардың құқықтық сараптамасын жасау, сонын ішінде Е–лицензиялау; ойын бизнесі салада мемлекеттік саясатты іске асыру сұрақтар бойынша мемлекеттік ұйымдармен және басқа мекемелермен хат алмасу; мамандық талаптарды және ойын бизнесі саласындағы лицензиялау ережесінің сақталуына тексерістерді жүргізу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдау материалдарын дайындау; берілген лицензияларын тіркеу және реестрді жүргізу.
Жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаменті
Жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаментінің
директоры, С-1 санаты (№ 09-01-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Строительные нормы и правила Республики Казахстан, Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Контроль за ходом реализации инвестиционных проектов, находящихся в ведении агентства по вопросам архитектурно-строительного контроля, предпроектных и проектных работ; контроль за соблюдением норм пропускной способности и загрузки, состояние инвентаря и оборудования; организация сдачи и ввода в эксплуатацию построенных объектов; координация работ органов технического и авторского надзора; подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления; согласование инвестиционных проектов, прием и проверка качества технической документации; координация деятельности по эксплуатации и управлению спортивных объектов подведомственных организаций.
Руководитель Управления игорного бизнеса и лицензирования,
категория С-3 (№ 08-03-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере экономики (по специальности экономика).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О лицензировании", "Об игорном бизнесе", "Об инвестициях", "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем и финансирования террироризма", Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство работы управления; реализация государственной политики в сфере игорного бизнеса; проведение правовой экспертизы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям, предъявляемых при лицензировании в сфере игорного бизнеса, в том числе Е-лицензирование; осуществление проверки на предмет соблюдения квалификационных требований и установленных правил лицензирования в сфере игорного бизнеса, подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт Управления игорного бизнеса и лицензирования
(2 единицы), категория С-4 (№ 08-03-2, 08-03-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере экономики (по специальности экономика).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2.Знание Стратегии "Казахстан–2050", Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте"", "О лицензировании", "Об игорном бизнесе", "Об инвестициях", О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем и финансирования терроризма", Положения об Агентстве, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение правовой экспертизы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям, предъявляемых при лицензировании в сфере игорного бизнеса, в том числе Е-лицензирование; подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления; осуществление проверки на предмет соблюдения квалификационных требований и установленных правил лицензирования.
Департамент спорта высших достижений и спортивного резерва
Директор Департамента спорта высших достижений и спортивного
резерва, категория С-1 (№ 09-01-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджеттік кодексін"Дене шынықтыру және спорт туралы""Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" ҚР Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік органдармен, өзге де ұйымдармен, сондай-ақ жоғары жетістіктер спортын дамыту саясатын қалыптастыру, жоғары жетістіктер спорты мен спорт резервінің заңнамалық базасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу мәселелері бойынша агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ олимпиадалық спорт түрлерінің жетістіктері мен стратегиялық көрсеткіштеріне мониторинг жүргізу және талдау; ҚР Президентінің, ҚР Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары және департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша материалдар мен қорытындылардың уақытында даярлануын бақылау; жоғары жетістіктер спорты саласындағы халықаралық ынтымақтастық саясатын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар даярлау.
Жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаменті
директорының орынбасары, С-2 санаты (№ 09-01-2)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, 2020 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық дамуы жоспары, Бюджеттік кодексін, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, Агенттік туралы ережесін білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін басқа да қажетті міндетті білімінің болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.

2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О международных договорах Республики Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Наличие опыта работы в сфере спорта.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; взаимодействие с государственными органами, иными организациями, а также структурными подразделениями агентства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; координация и реализация деятельности в вопросах развития спорта высших достижений и подготовки спортивного резерва; подготовка предложений по формированию и реализации политики по развитию олимпийских видов спорта.
Заместитель директора Департамента спорта высших достижений
и спортивного резерва, категория С-2 (№ 09-01-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года, Бюджетного кодекса, Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О международных договорах Республики Казахстан", Положения об Агентстве. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).

2. Спорт саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік органдармен, өзге де ұйымдармен, сондай-ақ жоғары жетістіктер спортын дамыту саясатын қалыптастыру, жоғары жетістіктер спорты мен спорт резервінің заңнамалық базасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу мәселелері бойынша агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ олимпиадалық спорт түрлерінің жетістіктері мен стратегиялық көрсеткіштеріне мониторинг жүргізу және талдау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, агенттік басшылығының тапсырмалары және департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша материалдар мен қорытындылардың уақытында даярлануын бақылау; жоғары жетістіктер спорты саласындағы халықаралық ынтымақтастық саясатын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар даярлау.
Қысқы спорт түрлері басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 09-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Қысқы спорт түрлерінен спорттық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбелік жоспарын бекіту және іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; қысқы спорт түрлерінен жоғары дәрежелі спортшыларды дайындау бойынша, қысқы спорт түрлерінен халықаралық спорт жарыстарына ұлттық құрама командаларды дайындау және олардың қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; қысқы спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы құрама командаларын дайындаудың негізгі ұйымдастыру қағидаларын әзірлеуге қатысу, олардың іске асырылуын бақылау; қысқы спорт түрлерінен қоғамдық бірлестіктердің ұсынуы бойынша құрама командалардың құрамын бекітуді үйлестіру; Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиада Комитетімен және қысқы спорт түрлерінен федерациялармен өзара іс-қимыл жасау; өз құзіреті шегінде тұжырымдамалар, спортты дамыту стратегиясын, нормативтік-құқықтық актілерді, салалық спортты дамыту бағдарламаларын әзірлеу мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу; қысқы спорт түрлерінен жоғары спорт шеберлігі мектебінің, олимпиадалық даярлау орталығының жұмысын үйлестіру және олардың дамуының негізгі бағыттарын айқындау; қысқы спорт түрлерінен кешендік мақсатты бағдарламалардың іске асырылуын бақылау.
Қысқы спорт түрлері басқармасының бас сарапшысы (2-бірлік),

2. Наличие опыта работы в сфере спорта.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности подразделений департамента; взаимодействие с государственными органами и иными организациями, а также структурными подразделениями агентства по вопросам, формирования политики развития спорта высших достижений, внесения предложений по совершенствованию законодательной базы спорта высших достижений и спортивного резерва, а также мониторинг и анализ достижений и стратегических показателей олимпийских видов спорта; контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства агентства и иным запросам по вопросам, относящимся к компетенции департамента; подготовка предложений по формированию политики международного сотрудничества в сфере спорта высших достижений.
Руководитель Управления зимних видов спорта, категория
С–3 (№ 09-02-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Организация работы по утверждению и реализации единого календарного плана спортивных мероприятий по зимним видам спорта; организация и координация работы по подготовке спортсменов высокого класса по зимним видам спорта, по подготовке и участию членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по зимним видам спорта; участие в разработке основных организационных принципов подготовки сборных команд РК по зимним видам спорта, контроль за их реализацией; координация утверждения составов сборных команд по представлению общественных объединений по зимним видам спорта; взаимодействие с Национальным Олимпийским Комитетом Республики Казахстан и с федерациями по зимним видам спорта; в пределах своей компетенции внесение предложений по разработке концепций, стратегии развития спорта, нормативно-правовых актов, отраслевых программ развития спорта; координация работы и определение основных направлений развития школы высшего спортивного мастерства, центра олимпийской подготовки по зимним видам спорта; контроль за реализацией комплексных целевых программ по зимним видам спорта; контроль за комплектованием подведомственных организаций; подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт Управления зимних видов спорта (2 единицы),

С-4 санаты (№ 09-02-2, 09-02-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт, математика мамандықтары бойынша), немесе экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Қысқы спорт түрлерінен халықаралық спорттық жарыстарға ұлттық құрама командалар мүшелерін дайындау және олардың қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; қысқы спорт түрлерінен ұлттық құрама командалардың көрсетілімдерін талдау; қысқы спорт түрлерінен спорттық іс-шаралар, соның ішінде басқа да мемлекеттік және қоғамдық ұйымдармен бірге ұйымдастырылатын халықаралық іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту бойынша жұмысты үйлестіру; қысқы спорт түрлерінен халықаралық спорт жарыстарына ұлттық құрама командаларды дайындау және олардың қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; қысқы спорт түрлерін дамыту мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын даярлау; спортты дамытудың нормативтік-құқықтық актілерін, салалық бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; қысқы спорт түрлерінен бұқаралық-спорттық іс-шаралардың күнтізбелік жоспарының орындалуын бақылау.
Қысқы спорт түрлері басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (№ 09-02-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе қызмет көрсету саласында (туризм саласында).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

категория С–4 (№ 09-02-2, 09-02-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальностям физическая культура и спорт, математика), или в сфере экономики, или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Организация и координация работы по подготовке и участию членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по зимним видам спорта; анализ выступления национальных сборных команд по зимним видам спорта; координация работы по разработке и утверждению планов спортивных мероприятий по зимним видам спорта, в том числе международных, организуемых совместно с другими государственными и общественными организациями; подготовка квартальных и годовых планов работы управления и ведет контроль по их исполнению; организация и координация работы по подготовке и участию членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по зимним видам спорта; подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам развития зимних видов спорта; участвует в разработке нормативно-правовых документов, отраслевых программ развития спорта; контроль за исполнением календарного плана спортивно-массовых мероприятий по зимним видам спорта.
Эксперт Управления зимних видов спорта, категория С–5 (№ 09-02-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере услуг (по специальности туризм)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілері, осы категорияның лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің операциялық, орташа мерзімді, стратегиялық жоспарлары жөніндегі жұмысты үйлестіру және өз құзыреті шегінде оларды іске асыру бойынша ақпарат әзірлеу; басқарманың құзыреті шегінде басқарманың хаттамалық тапсырмаларының іске асырылуын және орындалуын бақылау; қысқы спорт түрлерінен халықаралық спорттық жарыстарға ұлттық құрама командалар мүшелерін дайындау және олардың қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; қысқы спорт түрлерінен спорттық іс-шаралар, соның ішінде басқа да мемлекеттік және қоғамдық ұйымдармен бірге ұйымдастырылатын халықаралық іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту бойынша жұмысты үйлестіру; қысқы спорт түрлерінен бұқаралық-спорттық іс-шаралардың күнтізбелік жоспарының орындалуын бақылау; Бұқаралық-спорттық, сауықтыру іс-шараларының және негізгі республикалық және халықаралық жарыстардың күнтізбелік жоспарына және Қысқы спорт түрлерінен ұлттық құрама командалардың тізіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы бұйрықтарды даярлау; басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
Жазғы спорт түрлері басқармасының басшысы, С-3 санаты (№09-03-1)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Координация работы по реализации операционных, среднесрочных, стратегических планов Агентства и подготовка информации по их реализации в пределах своей компетенции; ведение анализа выступления национальных сборных команд по зимним видам спорта; организация и координация работы по подготовке и участию членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по зимним видам спорта; координация работы по разработке и утверждению планов спортивных мероприятий по зимним видам спорта, в том числе международных, организуемых совместно с другими государственными и общественными организациями; контроль за исполнением календарного плана спортивно-массовых мероприятий по зимним видам спорта; подготовка приказов о внесений изменений и дополнений в Календарный план физкультурно-массовых, оздоровительных мероприятий и основных республиканских и международных соревнований и Списки национальных сборных команд по зимним видам спорта; участие в подготовке материалов по эффективности работы подведомственных организаций; ведение делопроизводства управления.
Руководитель Управления летних видов спорта, категория
С–3 (№ 09-03-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру мен спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету, спорттық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбелік жоспарын бекіту және іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; жоғары дәрежелі спортшылар мен спорт резервін даярлау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен халықаралық спорттық жарыстарға ұлттық құрама командалар мүшелерін даярлау және олардың қатысуы; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы құрама командаларын даярлаудың негізгі ұйымдастырушылық қағидаларын әзірлеуге қатысу; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен федерациялардың ұсынуы бойынша құрама командалардың құрамдарын бекітуді үйлестіру; Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиада Комитетімен және жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен федерациялармен өзара іс-қимыл жасау; спортты дамыту тұжырымдамаларын, стратегиясын, нормативтік-құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу; олимпиадалық даярлау орталықтары мен олимпиадалық резерв даярлау орталықтарын дамытудың негізгі бағыттарын дамыту жөніндегі жұмысты үйлестіру.
Жазғы спорт түрлері басқармасының бас сарапшысы (3 бірлік),
С–4 санаты (№ 09-03-2, 09-03-3, 09-03-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе экономика саласында, немесе қызмет көрсету саласында (туризм мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру және спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеті
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен халықаралық спорттық жарыстарға ұлттық құрама командалар мүшелерін дайындау және олардың қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру; статистикалық есепті беру; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен ұлттық құрама командалардың көрсетілімдерін талдау; спорт түрлерінен федерациялардың ұсынымы бойынша құрама командалардың құрамдарын бекітуге материалдарды сараптау және даярлау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен спорттық іс-шаралардың, жарыстардың дайындығы мен өткізілуін бақылау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен бұқаралық-спорттық іс-шаралардың күнтізбелік жоспарының орындалуын бақылау.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, организация работы по утверждению и реализации единого календарного плана спортивных мероприятий; организация и координация работы по подготовке спортсменов высокого класса и спортивного резерва; подготовки и участия членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по летним олимпийским видам спорта; участие в разработке основных организационных принципов подготовки сборных команд РК по летним олимпийским видам спорта, контроль за их реализацией; координация утверждения составов сборных команд по представлению федераций по летним олимпийским видам спорта; взаимодействие с Национальным Олимпийским Комитетом Республики Казахстан и с федерациями по летним олимпийским видам спорта; участие в разработке концепций, стратегии развития спорта, нормативно-правовых актов; координация работы по основным направлениям развития центров олимпийской подготовки и центров подготовки олимпийского резерва; подготовка аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления летних видов спорта (3 единицы),
категория С–4 (№ 09-03-2, 09-03-3, 09-03-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в области образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере экономики, или в сфере услуги (по специальности туризм).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере физической культуры и спорта, государственного управления.
Функциональные обязанности
Организация и координация хода подготовки и участия членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по летним олимпийским видам спорта; анализ выступлений национальных сборных команд по летним олимпийским видам спорта; экспертиза и подготовка материалов к утверждению составов сборных команд по представлению федераций по видам спорта; предоставление статистической отчетности координация работы по разработке и утверждению планов спортивных мероприятий по летним олимпийским видам спорта; контроль за подготовкой и проведением спортивных мероприятий, соревнований по летним олимпийским видам спорта; контроль за исполнением календарного плана спортивно-массовых мероприятий по летним олимпийским видам спорта.

Жазғы спорт түрлері басқармасының сарапшысы, С–5 санаты (№ 09-03-5)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе экономика саласында, немесе қызмет көрсету саласында (туризм саласында).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттер
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы құрама командаларын даярлаудың негізгі ұйымдастырушылық қағидаттарын әзірлеу және олардың іске асырылуын бақылау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен кешендік мақсатты бағдарламалардың орындалуын қамтамасыз ету; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен халықаралық жарыстарға дайындықты және қатысуды бақылау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерін дамыту мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын даярлау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен спорттық іс-шараларды, соның ішінде басқа да мемлекеттік және қоғамдық ұйымдармен мен бірге ұйымдастырылатын халықаралық іс-шараларды әзірлеу және бекіту жөніндегі жұмысты үйлестіру; Қазақстан Республикасы жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен мемлекеттік және бас жаттықтырушыларының жұмысын, жоғары жетістіктер спортын дамыту мәселелері жөніндегі нормативтік-құқықтық актілердің, салалық бағдарламаның іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командаларының жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен халықаралық жарыстарға қатысуын бақылау; жазғы олимпиадалық спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы құрама командаларының тізіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы бұйрықтарды даярлау; басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
Спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 09-04-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе экономика саласында.
Кәсіби біліктілігі

Эксперт Управления летних видов спорта, категория С–5 (№ 09-03-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере экономики, или в сфере услуг (по специальности туризм).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка основных организационных принципов подготовки сборных команд Республики Казахстан по летним олимпийским видам спорта и контроль за их реализацией; обеспечение выполнения комплексных целевых программ по летним олимпийским видам спорта; контроль за подготовкой и участием в международных соревнованиях по летним олимпийским видам спорта; подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам развития летних олимпийских видов спорта; координация работы по разработке и утверждению планов спортивных мероприятий по летним олимпийским видам спорта, в том числе международных, организуемых совместно с другими государственными и общественными организациями; осуществление контроля за работой государственных главных тренеров Республики Казахстан по летним олимпийским видам спорта, за реализацией нормативных правовых актов, Отраслевой программы по вопросам развития спорта высших достижений; контроль за участием национальных сборных команд РК в международных соревнованиях по летним олимпийским видам спорта; подготовка приказов о внесении изменений и дополнений в списки сборных команд Республики Казахстан по летним олимпийским видам спорта; ведение делопроизводства управления.
Руководитель Управления спортивного резерва и методического
обеспечения, категория С-3 (№ 09-04-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере экономики.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру мен спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттер
Басқармаға жалпы басшылық, спорт резервін дайындау мәселелері жөніндегі талдау материалдары мен баяндамалар жобаларын дайындау; спортты бағдарламалық-әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; жоғары білікті спортшылардың спорттық жетілу және жоғары спорт шеберлігі кезеңдеріндегі оқу-жаттығу процесін жетілдіру бойынша ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіру; оқу-жаттығу процесінің өзекті мәселелерін әдістемелік қамтамасыз ету жөнінде конференциялар ұйымдастыру және өткізу; спорт саласындағы әдістемелік құралдар шығару бойынша жұмысты ұйымдастыру; спорттық кадрларды дайындау мен қайта дайындау мәселелері бойынша білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жүргізу; өз құзыреті шеңберінде нормативтік құжаттарды дайындауға қатысу; балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінде, олимпиадалық резерв мектептерінде жоғары жетістіктер спортын дамыту жөніндегі нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу және оларды іске асыруды қамтамасыз ету; балалар-жасөспірімдер спорт мектептерінде, олимпиадалық резерв мектептерінде спорт түрлерін дамыту жөніндегі материалдарға талдау жүргізеді және қорыту; статистикалық есепке алуды жүргізу; балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, олимпиадалық резерв мектептері жұмысының нәтижелерін талдау және қорыту.
Спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының бас
сарапшысы, (2 бірлік), С–4 санаты (№ 09-04-2, 09-04-3)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары педагогикалық (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе заңгерлік (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об образовании", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, подготовка аналитических материалов по вопросам подготовки спортивного резерва; организация работы по программно-методическому обеспечению спорта: координация работы по проведению организационно-методической работы по совершенствованию учебно-тренировочного процесса спортсменов высокой квалификации на этапах спортивного совершенствования и высшего спортивного мастерства; организация и проведение конференций по методическому обеспечению актуальных вопросов учебно-тренировочного процесса; организация работы по выпуску методических пособий в области спорта; взаимодействие с организациями образования по вопросам совершенствования подготовки и переподготовки спортивных кадров; участие в разработке нормативных документов по развитию спорта высших достижений в детско-юношеских спортивных школах, школах олимпийского резерва и обеспечивает их реализацию; проводит анализ и обобщение материалов по развитию видов спорта в детско-юношеских спортивных школах, школах олимпийского резерва; ведение статистического учета, анализ и обобщение результаты работы детско-юношеских спортивных школ, школ олимпийского резерва.
Главный эксперт Управления спортивного резерва и методического
обеспечения (2 единицы), категория С–4 (№ 09-04-2, 09-04-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру мен спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеті
Оқу-жаттығу, әдістемелік және тәрбиелеу жұмыстарының жай-күйін талдау, оның тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; жаттықтырушылардың біліктілігін арттыру семинарларын ұйымдастыру; балалар және жастармен жұмыс жүргізетін жаңашыл зерттеушілердің практикалық жұмыс тәжірибесін (шеберлік құпиясын) тарату; әдістемелік негіздеу және жоғарғы білікті спортшыларды және спорт резервін дайындауды қамтамасыз ету; жұмыс туралы ай сайынғы есепті даярлау; спорт саласындағы кадрларды дайындау және қайта дайындауды әдістемелік қамтамасыз ету, олимипидалық резервінің республикалық мамандандырылған мектеп-интернат-колледждерінің, спорт колледждерінің, спорттық медицина және оңалту орталығының жұмыстарын үйлестіру; "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша мемлекеттік грантқа үміткерлердің тізімін дайындау; балалар мен жасөспірімдер спорт мектептеріне (бөлімдеріне), олимпиадалық резервтегі балалар мен жасөспірімдер спорт мектептеріне (бөлімдеріне) мамандандырылған мәртебесін беру және бекіту; 5-ДШ, 7-ДШ, 8-ДШ нысандағы ведомстволық статистикалық есептерді жинау және сараптау.
Спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (№ 09-04-4)
Өлшемдер
Талаптары
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе экономика саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об образовании", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Анализ состояния учебно-тренировочной, методической и воспитательной работы, разработка предложений по повышению ее эффективности; организация подготовки, семинаров повышения квалификации тренеров; распространение практического опыта работы (секретов мастерства), новаторов-исследователей, работающих с детьми и молодежью; методическое обоснование и обеспечение подготовки спортсменов высокой квалификации и подготовки спортивного резерва; подготовка ежемесячных отчетов о работе; координация работ по подготовке спортивного резерва, методического обеспечения, подготовки и переобучения кадров в отрасли спорта, координирование работы республиканских специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва, колледжей спорта, центра спортивной медицины и реабилитации; формирования материалов по включению в список кандидатов на получения государственных грантов по специальности "Физкультура и спорта"; рассмотрение и утверждение статуса "Специализированной детско-юношеской спортивной школы, специализированного отделения олимпийского резерва" для детско-юношеских спортивных школ и отделении по видам спорта; прием, свод и анализ ведомственных статистических отчетов по формам 5-ФК, 7-ФК, 8-ФК.
Эксперт Управления спортивного резерва и методического
обеспечения, категория С-5 (№ 09-04-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере экономики, или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы категорияның нақты лауазымына мамандануға сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажет басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2.Дене шынықтыру мен спорт саласындағы жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеті
Әдістемелік қамтамасыз ету мәселелері бойынша ақпараттық материалдар дайындау; әдістемелік қамтамасыз ету және оқу-жаттығу жұмыстарының жағдайын саралау; спорт түрінен спорттық жетістіктерге жету деңгейіне болжам жасауға және негізгі жарыс маусымына жоспарлы көрсеткіштер белгілеуге қатысу және спорттық резервті дайындау бойынша облыс әкімдіктерімен, республикалық маңызы бар қалалармен және астаналармен қарым-қатынас жасау; ведомстволық бағынысты мекемелердің жұмысын үйлестіру; олимпиада резерві балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт мектебі, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт мектебі қызметтерінің бағыттары мен негізгі талаптарын анықтау; өмір бойы төлем төлеуге ұсынған құжаттарды қарауға дайындау; 5-ДШ, 7-ДШ, 8-ДШ нысандағы ведомстволық статистикалық есептерді жинау және сараптау; жоғары спорт шеберлігі топтарын қарастыру және бекіту.
Дене шынықтыру департаменті
Дене шынықтыру департаментінің директоры,
С–1 санаты (№ 10-01-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Стратегии "Казахстан–2050", Законов Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "Об образовании", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка информационных материалов по вопросам методического обеспечения; анализ состояния учебно-тренировочной работы и методического обеспечения; участие в прогнозе уровня спортивных достижений спортивного резерва по видам спорта по уровню спортивного, а также взаимодействие с акиматами областей, городов республиканского значения и столицы по вопросам, касающимся подготовки спортивного резерва; координирование работы подведомственных организаций; определение основных принципов и направлений деятельности детско-юношеских спортивных школ, детско-юношеских спортивных школ олимпийского резерва; подготовка документов на рассмотрение выплаты пожизненного пособия, прием, свод и анализ ведомственных статистических отчетов по формам 5-ФК, 7-ФК, 8-ФК; рассмотрение и утверждение групп высшего спортивного мастерства.
Департамент физической культуры
Директор Департамента физической культуры, категория С–1 (№ 10-01-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына басшылық етуі, бұқаралық спортты, мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы спортты, олимпиялық емес және ұлттық спорт түрлерін дамыту, салауатты өмір салтын насихаттау мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды үйлестіруді жүзеге асыру; олимпиялық емес және ұлттық, техникалық, қолданбалы спорт түрлерін, бұқаралық спортты және мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы спорт бойынша республикалық және халықаралық жарыстарды ұйымдастыру мен өткізу қызметін жүзеге асыру; олимпиялық емес спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы құрама командалары мүшелерінің халықаралық спорт жарыстарына қатысуы жөніндегі жұмысты үйлестіру; бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен, Қазақстанның Ұлттық Олимпиада комитетімен, Паралимпиялық комитетімен, Сурдолимпиялық Федерациямен, Спешиал Олимпикс Қоғам Бірлістігімен, Ұлттық спорт түрлері Қауымдастығымен спорт түрлері федерацияларымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру; халықтың дене тәрбиесі даярлығының нормативтерін жетілдіру, департаменттің жұмыс бағыты бойынша республикалық семинарлар, конференциялар өткізу, спорттық сыныптама әзірлеу және бекіту жөніндегі жұмысты үйлестіру, бұқаралық-спорттық, сауықтыру іс-шаралары мен республикалық және негізгі халықаралық жарыстардың күнтізбелік жоспарын қалыптастыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, соның ішінде спорт түрлерінің тізілімін жүргізу мен аккредиттеуді үйлестіру.
Дене шынықтыру департаменті директорының орынбасары,
С–2 санаты (№ 10-01-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан– 2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Руководство работой департамента, осуществление координации реализации государственной политики по вопросам развития массового спорта, спорта среди лиц с ограниченными физическими возможностями, неолимпийских и национальных видов спорта, пропаганды здорового образа жизни; осуществление деятельности по организации и проведению республиканских и международных соревнований по неолимпийским, национальным, техническим, прикладным видам спорта, массовому спорту и среди людей с ограниченной физической возможностью; координация работы по участию членов сборных команд РК по неолимпийским видам спорта в международных спортивных соревнованиях; организация взаимодействия с неправительственными организациями по вопросам развития массового спорта, Национальным Олимпийским, Паралимпийским комитетом Казахстана, Сурдолимпийской Федерацией, Общественным Объединением Спешиал Олимпикс, Ассоциацией национальных видов спорта и с федерациями по видам спорта; координация работы по совершенствованию нормативов физической подготовленности населения, проведению республиканских семинаров, конференций по направлениям работы департамента, организация работы по разработке и утверждению спортивных классификаций, формированию календарного плана спортивно-массовых, оздоровительных, республиканских и основных международных мероприятий, оказанию государственных услуг, в том числе по аккредитации и ведению реестра видов спорта, осуществление контроля за исполнением поручений, своевременным и качественным выполнением планов работы.
Заместитель директора Департамента физической культуры,
категория С-2 (№ 10-01-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық спортты дамыту жұмысын ұйымдастыру; бұқаралық спортты, мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы спортты, олимпиялық емес және ұлттық спорт түрлерін дамыту, салауатты өмір салтын насихаттау мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды үйлестіруді жүзеге асыру; олимпиялық емес және ұлттық, техникалық, қолданбалы спорт түрлерін, бұқаралық спортты және мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы спорт бойынша республикалық және халықаралық жарыстарды ұйымдастыру мен өткізу қызметін жүзеге асыру; олимпиялық емес спорт түрлерінен Қазақстан Республикасының құрама командалары мүшелерінің халықаралық спорт жарыстарына қатысуы жөніндегі жұмысты үйлестіру; халықтың дене тәрбиесі даярлығының президенттік сынамаларын енгізу жұмыстарын жүргізу; дене шынықтыру ұжымдарында, спорт клубтарында, бұқаралық дене шынықтыру-сауықтыру жұмысын, дене шынықтыру-сауықтыру бағытындағы топтардың (жалпы дене шынықтыру дайындық, жүгіру жанкүйерлер клубы, денсаулық клубтары, шынығу, жүгіру және т.б.) жұмысын, елімізде олардың желісін дамытуды ұйымдастыру және үйлестіру; бұқаралық-спорттық, сауықтыру іс-шаралары мен республикалық және негізгі халықаралық жарыстардың күнтізбелік жоспарын үйлестіру және бекіту; олимпиялық емес және бұқаралық спорт түрлерінен ұлттық құрама командалары мүшелерінің халықаралық спорт жарыстарына дайындалуы мен қатысуы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру.
Бұқаралық спортты дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты
(№ 10-02-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Организация работы по развитию массового спорта; осуществление деятельности по организации и проведению республиканских и международных соревнований по неолимпийским, национальным, техническим, прикладным видам спорта, массовому спорту и среди людей с ограниченной физической возможностью; координация работы по участию членов сборных команд Республики Казахстан по неолимпийским видам спорта в международных спортивных соревнованиях; проведение работы по внедрению Президентских тестов физической подготовленности населения; организация и координация массовой физкультурно-оздоровительной работы в коллективах физкультуры, спортивных клубах, работы групп физкультурно-оздоровительной направленности (общефизической подготовки, клуб любителей бега, клубы здоровья, закаливания, пробеги и др.), развитию их сети в стране; координация и утверждение Календарного плана физкультурно-массовых оздоровительных мероприятий и основных республиканских соревнований; организация и координация подготовки и участия членов национальных сборных команд по неолимпийским и массовым видам спорта в республиканских и международных соревнованиях.
Руководитель Управления развития массового спорта, категория
С-3 (№ 10-02-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыру және спортты, бұқаралық спортты дамыту, Астана мен Алматы қ.қ. бұқаралық спортты насихаттау, мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру; ведомстволық статистикалық есептің деректерінің талдауын жүргізу; бұқаралық спорттың стратегиялық көрсеткіштері мен индикаторлары жетістіктеріне мониторинг жүргізу; халықтың дене тәриесі даярлығының нормативтерін жетілдіру жөніндегі жұмысты үйлестіру; бұқаралық спорты дамытудың халықаралық тәжірибесін талдау; бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша комиссиялар мен жұмыс топтарының құрамына қатысу.
Бұқаралық спортты дамыту басқармасының бас сарапшысы (3 бірлік),
С-4 санаты (№ 10-02-2, 10-02-3, 10-02-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар саласында (аймақтану мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты, мемлекеттік органдар мен облыстардың, Астана мен Алматы қ.қ. әкімдерімен бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша өзара іс-қимылды іске асыру; ведомстволық статистикалық қадағалау мен деректерге талдау жүргізу; бұқаралық спорттың стратегиялық көрсеткіштері мен индикаторлары жетістіктеріне мониторинг жүргізу; халықтың дене тәрбиесі даярлығының нормативтерін жетілдіру жөніндегі жұмысты үйлестіру; бұқаралық спорты дамытудың халықаралық тәжірибесін талдау; бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша комиссиялар мен жұмыс топтарының құрамына қатысу.
Бұқаралық спортты дамыту басқармасының сарапшысы (2 бірлік),
С-5 санаты (№ 10-02-5, 10-02-6)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар саласында (аймақтану мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыру және спорт, салауатты өмір салтын насихаттау мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты, облыстардың, Астана мен Алматы қ.қ. әкімдерімен бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша өзара іс-қимылды іске асыру; бұқаралық спорты дамытудың халықаралық тәжірибесін талдау; бұқаралық спортты дамыту мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Координация работы по реализации государственной политики по вопросам физической культуры и спорта, развития массового спорта в областях, гг.Астана и Алматы, пропаганды здорового образа жизни; проведение анализа данных ведомственного статистического учета; осуществление мониторинга достижения стратегических показателей и индикаторов массового спорта; обеспечение взаимодействия с неправительственными организациями по вопросам развития массового спорта; координация работы по совершенствованию нормативов физической подготовленности населения; анализ международного опыта развития массового спорта; участие в составах комиссий и рабочих групп по вопросам физической культуры и спорта.
Главный эксперт Управления развития массового спорта (3 единицы),
категория С-4 (№ 10-02-2, 10-02-3, 10-02-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере права (по специальности юриспруденция), или в сфере социальных наук (по специальности регионоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по вопросам физической культуры и спорта, проведение ведомственного статистического наблюдения и анализ данных; мониторинг достижения стратегических показателей и индикаторов массового спорта в областях, гг.Астана и Алматы; взаимодействие с неправительственными организациями по вопросам развития массового спорта; совершенствование нормативов физической подготовленности населения; анализ международного опыта развития массового спорта; участие в составах комиссий и рабочих групп по вопросам физической культуры и спорта.
Эксперт Управления развития массового спорта (2 единицы),
категория С-5 (№ 10-2-5, 10-02-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере социальных наук (по специальности регионоведение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по вопросам физической культуры и спорта, пропаганды здорового образа жизни; взаимодействие с акиматами областей, гг.Астана и Алматы по вопросам развития массового спорта; взаимодействие с неправительственными организациями по вопросам развития массового спорта; анализ международного опыта развития массового спорта.
Руководитель Управления национальных видов спорта, категория

Ұлттық спорт түрлері басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 10-03-1)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыруды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру, оның ішінде ұлттық спорт түрлері, басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, спорттық біліктіліктерді әзірлеу және бекіту бойынша жұмыстарды қалыптастыру және ұйымдастыру; ұлттық, спорт түрлерінен халықаралық жарыстарға құрама командалар мүшелерінің даярлығын және қатысуын ұйымдастыру және үйлестіру; ұлттық спорт түрлерінен спорттық бірліктерімен өз ара іс-қимыл жасау (Қазақстан Республикасы ұлттық спорт түрлері Қауымдастығы, ұлттық спорт түрлерінен федерациялары), басқарманың жұмысын жоспарлау; қызметкерлердің ұлттық спорт түрлерін дамыту бойынша жұмыс жоспарларын уақытылы орындаулары үшін жұмыс бөлімдерін және жауапкершілік деңгейлерін анықтау.
Ұлттық спорт түрлері басқармасының бас сарапшысы, С–4 санаты
(№ 10-03-2)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар саласында (аймақтану мамандығы бойынша), немесе техникалық ғылымдар саласында (ақпараттық жүйелер мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.

С–3 (№ 10-03-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по вопросам развития физической культуры и спорта, в том числе национальных видов спорта, общее руководство деятельностью управления, проведение республиканских семинаров, конференций по своим разделам работы, формирование и организация работы по разработке и утверждению спортивных классификаций; организация и координация подготовки и участия членов сборных команд по национальным видам спорта в международных соревнованиях; контроль за организацией республиканских комплексных соревнований и спартакиад; взаимодействие со спортивными объединениями по национальным видам спорта (Ассоциация национальных видов спорта Республики Казахстан, федерации по национальным видам спорта).
Главный эксперт Управления национальных видов спорта,
категория С–4 (№ 10-03-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере социальных наук (по специальности регионоведение), или в сфере технические науки (по специальности информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).

2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ұлттық спорт түрлерін дамыту бойынша жұмысын ұйымдастыру мен үйлестіру; ұлттық спорт түрлерінен әдістемелік құралдарды әзірлеуге қатысу; бұқаралық спорттық іс-шаралардың күнтізбесін орындалуын бақылау, ұлттық спорт түрлерінің дамуын талдау, халықаралық жарыстарға қатысу үшін құрама командаларды қалыптастыруға қатысу, ұлттық спорт түрлерінен спорттық бірліктерімен өз ара іс-қимыл жасау (Қазақстан Республикасы ұлттық спорт түрлері Қауымдастығы, ұлттық спорт түрлерінен федерациялары), республикалық кешенді жарыстары мен спартакиадаларды ұйымдастыруды бақылау; ауылдық дене шынықтыру қозғалысын дамыту бойынша жұмыстарын жүзеге асыру; әдістемелік оқу-құралдарын әзірлеу және ұлттық спорт түрлерінен республикалық семинарлар мен конференцияларды өткізуді ұйымдастыру, 2-ФК және 5-ФК нысандары бойынша ұлттық спорт түрлерінен статистикалық деректерді жинақтау мен талдау.
Ұлттық спорт түрлері басқармасының сарапшысы, С–5 санаты (№ 10-03-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар саласында, немесе техникалық ғылымдар саласында (ақпараттық жүйелер мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі

2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Организация и координация работы по развитию национальных видов спорта, участие в разработке методических пособий по вопросам национальных видов спорта; участие в организации республиканских семинаров и конференций по национальным видам спорта, разработка и исполнение календаря спортивно-массовых мероприятий; анализ развития национальных видов спорта, содействие в формировании сборных команд по национальным видам спорта для участия в международных соревнованиях; взаимодействие со спортивными объединениями по национальным видам спорта (Ассоциация национальных видов спорта Республики Казахстан, федерации по национальным видам спорта), контроль за организацией республиканских комплексных соревнований и спартакиад; осуществление работы по развитию сельского физкультурного движения; сбор и анализ статистических данных по национальным вида спорта по форме 2-ФК и 5 ФК.
Эксперт Управления национальных видов спорта, категория
С–5 (№ 10-03-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее педагогическое (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере гуманитарные науки, или в сфере технические науки (по специальности информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық спорттық іс-шаралардың күнтізбесін орындалуын бақылау, ұлттық спорт түрлерінің өңірлерде дамуына және спорт түрлері бойынша құрама командалардың халықаралық, республикалық жарыстарда өнер көрсетуіне талдау жасау; халықаралық жарыстарда құрама команданы қалыптастыру мен қатысуға жәрдемдесу.
Мүмкіндіктері шектеулі тұлғалармен жұмыс және олимпиадалық емес спорт
түрлері басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 10-04-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе экономика саласында (экономика мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүгедектер спорты саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мүгедектер спортын дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру, спорттық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбелік жоспарын бекіту мен іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы жоғары сыныпты спортшылары республикалық спорттық іс-шараларға дайындау жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; мүгедектер спорты түрлерінен халықаралық жарыстарға ұлттық құрама команда мүшелерін дайындау мен қатысуын ұймдастыру және үйлестіру; мүгедек спорт түрлерінен Қазақстан Республикасының құрама командасын халықаралық спорт жарыстарына даярлаудың негізгі ұйымдық қағидаттарын әзірлеуге қатысады; мүгедектер және олимпиялық емес спорт түрлерінен федерациялардың ұсынысы бойынша құрама команда құрамын бекітуді үйлестіру; мүгедектер спортын дамыту мәселелері бойынша Қазақстанның Паралимпиялық комитетімен, Сурдлимпиялық Федерациясымен, Спешиал Олимпикс Қоғамдық Бірлестігімен, олимпиадаялық емес спорт түрлері федерацияларымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру.
Мүмкіндіктері шектеулі тұлғалармен жұмыс және олимпиадалық емес спорт
түрлері басқармасының бас сарапшысы (2 бірлік), С-4 санаты
(№ 10-04-2, 10-04-3)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім саласында (дене шынықтыру және спорт мамандығы бойынша), немесе құқық саласында (юриспруденция мамандығы бойынша).
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Контроль за исполнением календарного плана спортивно-массовых мероприятий, анализ развития национальных видов спорта в регионах и выступления сборных команд по видам спорта на республиканских и международных соревнованиях; в пределах своей компетенции участие в разработке нормативных документов по национальным видам спорта; разработка методических пособий и проведение республиканских семинаров, конференций по национальным видам спорта.
Руководитель Управления по работе с лицами с ограниченными
возможностями в спорте и неолимпийских видов спорта, категория
С-3 (№ 10-04-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере экономики (по специальности экономика).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Конвенции о правах инвалидов, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области инвалидного спорта.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по вопросам развития инвалидных видов спорта, общее руководство деятельностью управления, организация работы по утверждению и реализации единого календарного плана спортивных мероприятий; организация и координация республиканских спортивных мероприятий и работы по подготовке среди людей с ограниченными возможностями спортсменов высокого класса; организация и координация подготовки и участия членов национальных сборных команд в международных спортивных соревнованиях по инвалидным видам спорта; участие в разработке основных организационных принципов подготовки сборных команд РК по инвалидным видам спорта, контролю за их реализацией; координация утверждения составов сборных команд по представлению федераций по инвалидным и неолимпийским видам спорта; взаимодействие с Национальным Паралимпийским комитетом Казахстана, Сурдолимпийской Федерацией, Общественным Объединением Спешиал Олимпикс и с федерациями по неолимпийским видам спорта.
Главный эксперт Управления по работе с лицами с ограниченными
возможностями в спорте и неолимпийских видов спорта (2 единицы),
категория С-4 (№ 10-04-2, 10-04-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее в сфере образования (по специальности физическая культура и спорт), или в сфере права (по специальности юриспруденция).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүгедектер спорты саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы спортты дамыту мәселелірн ұйымдастырады және үйлестіру; мүмкіндігі шектеулі тұлғалар арасындағы жоғары сыныпты спортшыларды республикалық спорттық іс-шараларға дайындау жұмысын үйлестіру; мүмкіндігі шектеулі адамдардың өмір сүру сапасын жақсартудың ұзақ мерзімдік перспетивалық Ұлттық жоспарын іске асыру; мүгедек спорт түрлерінен ҚР құрама командасын халықаралық спорт жарыстарына даярлаудың негізгі ұйымдық қағидаттарын әзірлеуге қатысу; мүгедектер және олимпиялық емес спорт түрлерінен феерациялардың ұсынысы бойынша құрама команда құрамын бекітуді үйлестіру; мүгедектер спортын дамыту мәселелері бойынша Қазақстанның Паралимпиялық комитетімен, Сурдлимпиялық Федерациясымен, Спешиал Олимпикс Қоғамдық Бірлестігімен, олимпиялық емес спорт түрлері федерацияларымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру.
Мүмкіндіктері шектеулі тұлғалармен жұмыс және олимпиадалық емес спорт
түрлері басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (№ 10-04-4)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8381 нөмірімен бекітілген) Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер.
2. "Қазақстан–2050" Стратегиясын, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес саладағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерін білу. Осы санаттағы лауазымы бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін басқа да қажетті білімнің болуы.
Жұмыс тәжірибесі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Конвенции о правах инвалидов, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области инвалидного спорта.
Функциональные обязанности
Организация и координация вопросов развития спорта среди лиц с ограниченными физическими возможностями; координация республиканских спортивных мероприятий и работа по подготовке спортсменов высокого класса среди лиц с ограниченными физическими возможностями; реализация Национального плана на долгосрочную перспективу по улучшению качества жизни людей с ограниченными физическими возможностями; участие в разработке основных организационных принципов подготовки сборных команд РК по инвалидным видам спорта, контролю за их реализацией; координация утверждения составов сборных команд по представлению федераций по инвалидным и неолимпийским видам спорта; взаимодействие с Национальным Паралимпийским комитетом Казахстана, Сурдолимпийской Федерацией, Общественным Объединением Спешиал Олимпикс и с федерациями по неолимпийским видам спорта.
Эксперт Управления по работе с лицами с органиченными возможностями в
спорте и неолимпийских видов спорта, категория С–5 (№ 10-04-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 8381).
2. Знание Стратегии "Казахстан-2050"; Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", Конвенции о правах инвалидов, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий, а также другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5084 нөмірімен бекітілген) үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мүгедектер спорты саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мүгедектер арасында спорт жарыстарын өткізу ережелерін әзірлеуге қатысу; мүгедектер арасындағы халықаралық жарыстарға дайындалу мен қатысуды ұйымдастыру; жетекшілік ететін спорт түрлері бойынша бұқаралық спорттық іс-шаралардың күнтізбесін орындау; мүгедектер арасындағы спорт жөніндегі спорттық федерациялармен жұмысты және өзара іс-қимылды үйлестіру; әдістемелік оқу құралдарын әзірлеу, мүгедектер арасындағы озық дене шынықтыру-сауықтыру жұмыс тәжірибесін жинақтау және практикаға енгізу; мүгедектер арасында республикалық спорттық іс-шаралар ұйымдастру; мүшедектер арасында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі бағдарламалардың орындалуын бақылау; мүгедек спортшылар құрама командасының Паралимпиадалық, Сурдолимпиялық, Азия Паралимпиадалық, Азия Сурдолимпиялық ойындары мен басқа да халықаралық жарыстарға дайындалуы мен қатысуын үйлестіру; мүгедектер спорты бойынша 2-ФК статистикалық деректерді жинау және талдау; жаттықтырушылар мен әдіскерлерге біліктілік санаттарын беру жөніндегі комиссиясылардың жұмысын ұйымдастыру.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации под № 5084).
2. Опыт работы в области физической культуры и спорта.
Функциональные обязанности
Участие в разработке правил проведения соревнований по спорту среди инвалидов; организация подготовки и участия в международных соревнованиях среди инвалидов; исполнение календаря спортивно-массовых мероприятий по курируемым видам спорта; координационная работа и взаимодействие со спортивными объединениями по спорту среди инвалидов; разработка методических пособий, обобщение и внедрение в практику передового опыта физкультурно-оздоровительной работы среди инвалидов; анализ развития спорта среди инвалидов; организация республиканских спортивных мероприятий среди инвалидов; контроль за выполнением программы по развитию физической культуры и спорта среди инвалидов; координация подготовки и участия сборных команд спортсменов-инвалидов в Паралимпийских, Сурдолимпийских, Азиатских Паралимпийских, Азиатских Сурдолимпийских играх, и других международных соревнованиях, сбор и анализ статистических данных по инвалидным видам спорта 2-ФК; организация работы комиссии по присвоению тренерам и методистам квалификационных категорий.