Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 7 сәуірдегі № 151-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 сәуірде № 9331 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 192 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.10.2014 № 192 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасын 1999 жылғы 23 шілдедегі «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Персоналды басқару басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
________________  А. Байменов
«___»___________ 2014 жыл
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 07 сәуірдегі
№ 151-ө бұйрығымен бекітілген
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің
біліктілік талаптары
Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті төрағасының
орынбасары – бас мемлекеттік еңбек инспекторы, С-1 санаты, 13-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе техникалық ғылымдар және технология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы,  «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2014 года № 151-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2014 года № 9331. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 192
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.10.2014 № 192.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению персоналом в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
_________________ А. Байменов
2014 года
Утверждены
приказом Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 7 апреля 2014 года № 151-Ө
Квалификационные требования
к административным государственным
должностям корпуса «Б»
Комитета по контролю и социальной
защите Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Заместитель председателя Комитета по
контролю и социальной защите – главный
государственный инспектор труда,
категория С-1, 13-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында еңбек заңнамасының, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің (әрі қарай - Комитет) қызметіне басшылық жасау, Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен өндірістегі жазатайым оқиғалардың уақтылы және жан-жақты тексерілуіне бақылау жасау, жұмысшылар мен жұмыс берушілердің өкілетті өкілдерімен еңбек заңнамасының сақтау мәселелері жөнінде өзара әрекет ету, жұмысшылардың, жұмыс берушілердің және олардың өкілдерінің еңбек заңнамасының мәселелері жөніндегі өтініштерін қарау, жұмыс берушілер ұсынған ұжымдық шарттарға мониторинг жүргізу, жұмыс берушілердегі басшы қызметкерлердің және еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалардың білімдеріне тексерулер жүргізу, өндірістік нысандарды пайдалануға қабылдау жөніндегі қабылдау комиссиясының құрамына қатысу.
Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті төрағасының орынбасары,
С-1 санаты, 13-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе қызмет көрсету (әлеуметтік жұмыс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечению государственного контроля за соблюдением трудового законодательства в Республике Казахстан, требований по безопасности и охране труда, контроль за своевременным и объективным проведением расследования несчастных случаев на производстве в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, взаимодействие с полномочными представителями работников и работодателей по вопросам соблюдения трудового законодательства, рассмотрение обращений работников, работодателей и их представителей по вопросам трудового законодательства, мониторинг коллективных договоров, представленных работодателями, проведение проверки знаний у руководящих работников и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей, участие в составе приемочной комиссии по приемке в эксплуатацию объектов производственного назначения.
Заместитель председателя Комитета по
контролю и социальной защите,
категория С-1, 13-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или социальные науки, экономика и бизнес или услуги (социальная работа).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Белгіленген мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, базалық зейнетақыларды, зейнетақы төлемдерді, біржолғы ақшалай өтемақыларды, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді, атаулы әлеуметтік көмекті тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етуге басшылық жасау, олардың толық және уақтылы төленуін бақылау, мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларының іске асырылуын, әлеуметтік қызметкерлердің біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды, мүгедектерді есепке алу жүйесінің орталықтандырылған деректер банкін қалыптастыруды, мүгедектіктің себептеріне, құрылымы мен жағдайына мониторинг жүргізуді, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуді, мүгедектіктің, оның себебін, мерзімін, мүгедектік басталу уақытын, еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін, «мүгедек бала» санатын, ағза функцияларының бұзылу және тіршілік-тынысының шектелу дәрежесіне байланысты көмектің қосымша түрлері мен күтімге мұқтаждығын белгілеуді, мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеудің қамтамасыз етілуін бақылау, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаржылық тұрақтылығын бақылау, Қазақстан Республикасы заңнамаларында белгіленген тәртіппен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін инспекциялау, Комитет құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде консультативтік және түсіндіру жұмыстарын жүргізу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне заңда белгіленген тәртіппен жауап дайындалуын және қаралуын бақылау.
Бас сарапшы – заң кеңесшісі, С-4 санаты, 13-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Комитета по обеспечению назначения и выплаты установленных государственных социальных пособий, пенсионных выплат, единовременных денежных компенсаций, социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, адресной социальной помощи, контроль за своевременностью и полнотой их выплаты, контроль за реализацией индивидуальных программ реабилитации инвалидов, повышением квалификации и переподготовкой социальных работников, формированием централизованного банка данных системы учета инвалидов, мониторингом причин, структуры и состояния инвалидности, проведением медико-социальной экспертизы, установлением инвалидности, ее причин, сроков, времени наступления инвалидности, степени утраты трудоспособности категории «ребенок-инвалид», нуждаемости в дополнительных видах помощи и уходе в зависимости от степени расстройства функций организма и ограничений жизнедеятельности, обеспечением разработки индивидуальных программ реабилитации инвалидов, контроль финансовой устойчивости Государственного фонда социального страхования, инспектирование деятельности Государственного фонда социального страхования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, проведение консультативной и разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции Комитета, контроль за рассмотрением и подготовкой в установленном порядке ответов на обращения физических и юридических лиц.
Главный эксперт – юрисконсульт,
категория С-4, 13-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальности право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сотта және өзге де мемлекеттік органдарда Комитеттің құзыретіне жататын құқық мәселелері бойынша Комитеттің мүддесін білдіру, наразылық-талап жұмыстарын жүргізу, Комитет қызметін заң тұрғысынан сүйемелдеу, Комитет басшылығы жүктеген өзге функциялар.
Еңбек заңнамасын бақылау басқармасы - 13-01
Еңбек заңнамасын бақылау басқармасының басшысы – бас
мемлекеттік еңбек инспекторы, С-3 санаты, 13-01-01
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбек заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасын бұзуға жол бермеу және алдын алу бойынша құқықтық әсер ету шараларын қабылдау, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік еңбек инспекторларының қызметін тексеру және үйлестіру, мемлекеттік бақылау жүргізуді ұйымдастыру бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету, ұйымдарда Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталу жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, жүйелеу және талдау, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) алқа отырысының дайындық жұмыстарына қатысу, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын жүзеге асыру, басшылық жүктейтін өзге де өкілеттілік.
Еңбек заңнамасын бақылау басқармасының бас сарапшысы – бас
мемлекеттік еңбек инспекторы (екі бірлік), С-4 санаты,
03-01-02, 13-01-03
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында еңбек заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, еңбек заңнамасының сақталу жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, жүйелеу және талдау, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік еңбек инспекторларының қызметін тексеру, мемлекеттік бақылау жүргізуді ұйымдастыру бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, еңбек заңнамасының бұзылуын алдын алу бойынша жұмысты күшейтуге бағытталған іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру бойынша шаралар қолдану, Комитет басшылығы жүктеген өзге де міндеттер.
Еңбек заңнамасын бақылау басқармасының сарапшысы – бас
мемлекеттік еңбек инспекторы (екі бірлік),
С-5 санаты, 13-01-04, 13-01-05
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында еңбек заңнамасының сақталу жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді жинақтау, қорыту, жүйелеу және талдау, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік еңбек инспекторларының қызметін тексеру, мемлекеттік бақылау жүргізуді ұйымдастыру бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, еңбек заңнамасының бұзылуын алдын алу бойынша жұмысты күшейтуге бағытталған іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру бойынша шаралар қолдану, Комитет басшылығы жүктеген өзге де міндеттер.
Еңбек жағдайларын бақылау және еңбекті қорғау

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Представление интересов Комитета в судах и иных государственных органах по правовым вопросам, входящим в компетенцию Комитета, ведение претензионно-исковой работы, юридическое сопровождение деятельности Комитета, иные функции, возложенные руководством Комитета.
Управление контроля трудового
законодательства – 13-01
Руководитель управления контроля
трудового законодательства - главный
государственный инспектор труда,
категория С-3, 13-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением трудового законодательства, принятие мер правового воздействия по пресечению и недопущению нарушений трудового законодательства Республики Казахстан, координация и проверка деятельности государственных инспекторов труда местных исполнительных органов и оказание им методической и практической помощи в организации деятельности по осуществлению государственного контроля, обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения организациями трудового законодательства Республики Казахстан, участие в подготовке коллегии Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство), реализация стратегических и операционных планов Министерства иные полномочия, возложенные руководством.
Главный эксперт управления контроля
трудового законодательства - главный
государственный инспектор труда (две единицы),
категория С-4, 13-01-02, 13-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением трудового законодательства, обобщение, систематизация и анализ показателей характеризующих состояние соблюдения трудового законодательства в Республики Казахстан, проверка деятельности государственных инспекторов труда местных исполнительных органов и оказание им методической и практической помощи в организации деятельности по осуществлению государственного контроля, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, разработка и принятие мер по реализации мероприятий, направленных на усиление работы по предупреждению нарушений трудового законодательства, иные обязанности, возложенные руководством Комитета.
Эксперт управления контроля трудового
законодательства - главный государственный
инспектор труда (две единицы),
категория С-4, 13-01-04, 13-01-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Сбор, обобщение, систематизация и анализ показателей характеризующих состояние соблюдения трудового законодательства в Республики Казахстан, проверка деятельности государственных инспекторов труда местных исполнительных органов и оказание им методической и практической помощи в организации деятельности по осуществлению государственного контроля, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, разработка и принятие мер по реализации мероприятий, направленных на усиление работы по предупреждению нарушений трудового законодательства, иные обязанности, возложенные руководством Комитета.
Управление контроля условий

басқармасы - 13-02
Еңбек жағдайларын бақылау және еңбекті қорғау басқармасының
басшысы – бас мемлекеттік еңбек инспекторы,
С-3 санаты, 13-02-01
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша заңнаманың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзылуын болдырмау және жолын кесу бойынша құқықтық әсер ету шараларын қабылдау, республиканың ұйымдарында өндірістік жарақаттың жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, мемлекеттік еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның қызметін үйлестіруді жүзеге асыру және оларға мемлекеттік бақылау жүргізу қызметін ұйымдастыруда әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету, жазатайым оқиғаларды тексеруге қатысу, жұмыс берушілердегі еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалардың, басшы қызметкерлердің білімдерін тексеруге және оқытуға қатысу, жазатайым оқиғаны тіркеу, ресімдеу және тексеру мәселелері бойынша жұмыс беруші, жұмысшы және мемлекеттік еңбек инспекторлары арасында туындаған келіспеушіліктер бойынша Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторының қорытындысын дайындау, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және заңнамада белгіленген тәртіпте жауап дайындау.
Еңбек жағдайларын бақылау және еңбекті қорғау басқармасының бас
сарапшысы – бас мемлекеттік еңбек инспекторы,

и охраны труда – 13-02
Руководитель управления контроля
условий и охраны труда - главный
государственный инспектор труда,
категория С-3, 13-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства по безопасности и охраны труда, принятие мер правового воздействия по пресечению и недопущению нарушений законодательства Республики Казахстан, обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние производственного травматизма в организациях республики, осуществление координации деятельности местного органа по государственной инспекции труда, и оказание им методической и практической помощи в организации деятельности по осуществлению государственного контроля, участие в расследовании несчастных случаев, в обучении и проверке знаний у руководящих работников и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей, подготовка заключений Главного государственного инспектора труда Республики Казахстан по возникшим разногласиям по вопросам расследования, оформления и регистрации несчастных случаев между работодателем, работником и государственным инспектором труда, реализация стратегических и операционных планов Министерства, рассмотрение и подготовка в установленном законом порядке ответов на обращения физических и юридических лиц.
Главный эксперт управления контроля
условий и охраны труда - главный
государственный инспектор труда,

С-4 санаты, 13-02-02
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша заңнаманың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, жүйелеу және талдау, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы заңнаманы бұзушылықтардың алдын алу бойынша жұмысты күшейтуге бағытталған іс-шараларды іске асыру жөніндегі шараларды әзірлеу және қабылдау, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы тәуекелдерге мониторинг жүргізуді және бағалауды ұйымдастыру, жазатайым оқиғаларды тексеру, ресімдеу және тіркеу мәселелері бойынша жұмыс беруші, жұмысшы мен мемлекеттік еңбек инспекторы арасында туындаған келіспеушіліктерді қарау, Комитет басшылығы жүктеген өзге де міндеттер.
Еңбек жағдайларын бақылау және еңбекті қорғау басқармасының
сарапшысы – бас мемлекеттік еңбек инспекторы,

категория С-4, 13-02-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства по безопасности и охраны труда, обобщение, систематизация и анализ показателей характеризующих состояние безопасности и охраны труда, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, разработка и принятие мер по реализации мероприятий, направленных на усиление работы по предупреждению нарушений законодательства о безопасности и охране труда, организация мониторинга и оценки рисков в сфере безопасности и охраны труда, рассмотрение разногласий по вопросам расследования, оформления и регистрации несчастных случаев между работодателем, работником и государственным инспектором труда, иные обязанности, возложенные руководством Комитета.
Эксперт управления контроля условий
и охраны труда - главный государственный

С-5 санаты, 13-02-03
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе техникалық ғылымдар және технология немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторы қорытындысының жобасын әзірлеу, республика бойынша өндірістік жарақаттану жағдайына мониторинг жүргізуді жүзеге асыру, сондай-ақ өндірістегі жазатайым оқиғалардың себебі мен жағдайын талдау, оларды жою және алдын алу бойынша ұсыныстар енгізу, Комитет басшылығы жүктеген өзге де міндеттер.
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасы - 13-03
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасының
басшысы, С-3 санаты, 13-03-01
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе қызмет көрсету (әлеуметтік жұмыс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі

инспектор труда, категория С-5, 13-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства по безопасности и охраны труда, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, подготовка проекта заключения главного государственного инспектора Республики Казахстан, осуществление мониторинга состояния производственного травматизма по республике, а также анализ причин и обстоятельств несчастных случаев на производстве, внесение предложений по их устранению и профилактике, иные обязанности, возложенные руководством Комитета.
Управление контроля законодательства
по социальной защите и медико-социальной
экспертизе – 13-03
Руководитель управления контроля
законодательства по социальной защите
и медико-социальной экспертизе,
категория С-3, 13-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или социальные науки, экономика и бизнес или услуги (социальная работа).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области миграции, труда и социальной защиты населения
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және басқару, әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласындағы заңнаманың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру және Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру, әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласында ұйымдардың заңнаманы сақтау жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерін қорыту, жүйелеу және талдау, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және заңда белгіленген тәртіпте жауап әзірлеу.
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасының
бас сарапшысы (екі бірлік),
С-4 санаты, 13-03-02, 13-03-03
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе білім немесе қызмет көрсету (әлеуметтік жұмыс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласындағы заңнаманың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру және Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру, әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласында ұйымдардың заңнаманы сақтау жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерін қорыту, жүйелеу және талдау.
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасының
сарапшысы (сегіз бірлік),
С-5 санаты, 13-03-04, 13-03-05, 13-03-06, 13-03-07,
13-03-08, 13-03-09, 13-03-10, 13-03-11
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе білім немесе қызмет көрсету (әлеуметтік жұмыс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласындағы заңнаманың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру және Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру, әлеуметтік қорғау және әлеуметтік сақтандыру саласында ұйымдардың заңнаманы сақтау жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерін қорыту, жүйелеу және талдау.
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасының
бас сарапшысы,

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Руководство и организация работой управления, осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области социальной защиты и социального страхования, обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения организациями законодательства в области социальной защиты и социального страхования, реализация стратегических и операционных планов Министерства, обеспечение рассмотрения и подготовки в установленном порядке ответов на обращения физических и юридических лиц.
Главный эксперт управления контроля
законодательства по социальной защите
и медико-социальной экспертизе
(две единицы),
категория С-4, 13-03-02, 13-03-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или социальные науки, экономика и бизнес или образование или услуги (социальная работа).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области социальной защиты и социального страхования, реализация стратегических и операционных планов Министерства, обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения организациями законодательства в области социальной защиты и социального страхования.
Эксперт управления контроля
законодательства по социальной
защите и медико-социальной экспертизе
(восемь единиц), категория С-5, 13-03-04,
13-03-05, 13-03-06, 13-03-07, 13-03-08,
13-03-09, 13-03-10, 13-03-11
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: право или социальные науки, экономика и бизнес или образование или услуги (социальная работа).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области миграции, труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области социальной защиты и социального страхования, реализация стратегических и операционных планов Министерства, обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения организациями законодательства в области социальной защиты и социального страхования.
Главный эксперт управления контроля
законодательства по социальной защите
и медико-социальной экспертизе,

С-4 санаты, 13-03-12
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Стоматология, фармация, мейірбике ісін қоспағанда медицина мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау және әлеуметтік қамсыздандыру туралы заңнамасының сақталу жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, жүйелеу және талдау, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізудің негізділігін және дұрыстығын және мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларын іске асырылуын бақылау, аумақтық медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдерінің қызметін үйлестіру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, сондай-ақ медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу және мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және заңда белгіленген тәртіпте жауап дайындау.
Әлеуметтік қорғау жөніндегі заңнаманы және
медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, 13-03-13
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Стоматология, фармация, мейірбике ісін қоспағанда медицина мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» 1995 жылғы 16 қазандағы, «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 02 шілдедегі, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 12 наурыздағы, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан – 2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электронды құжат айналымы жүйесімен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау және әлеуметтік қамсыздандыру туралы заңнамасының сақтау жағдайын сипаттайтын көрсеткіштерді қорыту, жүйелеу және талдау, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізудің негізділігін және дұрыстығын және мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларын іске асырылуын бақылау, аумақтық медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдерінің қызметін үйлестіру, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және заңда белгіленген тәртіпте жауап дайындау.

категория С-4, 13-03-12
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по медицинским специальностям (за исключением стоматологии, фармации, сестринского дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения законодательства о социальном обеспечении и социальной защите инвалидов Республики Казахстан, контроль за обоснованностью и правильностью проведения медико-социальной экспертизы и реализацией индивидуальных программ реабилитации инвалидов, координация деятельности территориальных отделов медико-социальной экспертизы, внесение предложений по совершенствованию нормативных правовых актов в области социальной защиты инвалидов и медико-социальной экспертизы, рассмотрение и подготовка в установленном порядке ответов на обращения физических и юридических лиц.
Эксперт управления контроля
законодательства по социальной защите
и медико-социальной экспертизе,
категория С-4, 13-03-13
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по медицинским специальностям (за исключением стоматологии, фармации, сестринского дела).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, конституционных законов Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан», от 16 октября 1995 года «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», от 18 декабря 1995 года, «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 02 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области труда и социальной защиты населения
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Обобщение, систематизация и анализ показателей, характеризующих состояние соблюдения законодательства о социальной защите инвалидов в Республики Казахстан, контроль за обоснованностью и правильностью проведения медико-социальной экспертизы и реализацией индивидуальных программ реабилитации инвалидов, координация деятельности территориальных отделов медико-социальной экспертизы, рассмотрение и подготовка в установленном порядке ответов на обращения физических и юридических лиц.