Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 15 қазандағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 қазанда № 9834 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 29 маусымдағы № 30 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 29.06.2020 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-1-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 33 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9779 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті туралы ереженің 22-тармағының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақмола облысының Статистика департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақтөбе облысының Статистика департаменті туралы ереже осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Алматы облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Атырау облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шығыс Қазақстан облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Жамбыл облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Батыс Қазақстан облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қарағанды облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2014 года № 9834. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2020 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 29.06.2020 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", подпунктом 9) пункта 22 Положения о Комитете по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2014 года № 33, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9779, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Департаменте статистики Акмолинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Департаменте статистики Актюбинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Департаменте статистики Алматинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Департаменте статистики Атырауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Департаменте статистики Восточно-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Департаменте статистики Жамбылской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о Департаменте статистики Западно-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о Департаменте статистики Карагандинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қызылорда облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қостанай облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Маңғыстау облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Павлодар облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Солтүстiк Қазақстан облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Нұр-Сұлтан қаласының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес;
16) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Алматы қаласының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
17) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.08.2018 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.04.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі – Статистика комитеті) Заң басқармасы осы бұйрықты Статистика комитетінің аумақтық органдарына басшылыққа алу және орындау үшін жеткізсін.
3. Статистика комитетінің аумақтық органдары орындалуы туралы бір айлық мерзім ішінде Статистика комитетін ақпараттандыра отырып, белгіленген мерзімде осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.

9) Положение о Департаменте статистики Кызылординской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение о Департаменте статистики Костанайской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о Департаменте статистики Мангистауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение о Департаменте статистики Павлодарской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение о Департаменте статистики Северо-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение о Департаменте статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о Департаменте статистики города Нур-Султана Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о Департаменте статистики города Алматы Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение о Департаменте статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 09.08.2018 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.04.2019 № 58 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Юридическому управлению Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет по статистике) довести настоящий приказ до территориальных органов Комитета по статистике для руководства в работе и исполнения.
3. Территориальным органам Комитета по статистике в установленные сроки принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа, с информированием Комитет по статистике в месячный срок об итогах исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.

5. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті Ақмола облысының Статистика
департаментітуралы ереже
1.Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақмола облысының Статистика департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметтің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы бола алады.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаментің заңды мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, 73 үй.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 29.04.2019 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақмола облысының Статистика департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Председатель
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение
о Департаменте статистики Акмолинской области Комитета по
статистике Министерства национальной экономики Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Акмолинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, проспект Нұрсұлтан Назарбаев, 73.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 29.04.2019 № 58 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Акмолинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

12. Департаментке Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің міндеттері:
мемлекеттік статистиканың қағидаттарын сақтай отырып, статистикалық қызметті жүзеге асыру;
қоғамның, мемлекет пен халықаралық қоғамдастықтың ресми статистикалық ақпаратқа деген сұранысын қанағаттандыру.
14. Департаменттің функциялары:
1) мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) статистикалық әдiснаманы қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу;
3) статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес жалпымемлекеттiк статистикалық байқауларды ұйымдастыру және өткізу;
4) ұлттық санақтар бағдарламаларын іске асыруды қамтамасыз ету;
5) әкiмшiлiк деректердi статистикалық ақпаратты түзу және статистикалық тiркелiмдердi өзектендіру үшiн ғана пайдалану;
6) респонденттер алғашқы статистикалық деректерді ұсынған кезде оларды статистикалық нысандармен және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтармен қамтамасыз ету;
7) респонденттерге бармай, профилактикалық бақылау нысанында респонденттерге қатысты мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
7-1) ұлттық санақтарды жүргізеді;
7-2) әкімшілік дереккөздерге бармай және бару арқылы профилактикалық бақылау нысанында әкімшілік дереккөздерге қатысты мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
7-3) шаруашылық бойынша есепке алу деректерiнiң анықтығына нақтылау жүргізеді;
7-4) уәкілетті органның ресми дереккөздерден алған деректерін мониторингілеуді, талдауды және оларды салыстыруды жүзеге асырады;
7-5) бағаларды тіркеуді жүргізеді;
8) облыстың және оның қалаларының, аудандарының әлеуметтік-экономикалық жағдайы туралы ақпараттық статистикалық деректер қорын жинақтауды, жүргiзудi және өзектендіруді қамтамасыз ету;
9) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік статистика саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жаза қолдану;
10) Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 06.09.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 14.02.2019 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи Департамента:
осуществление статистической деятельности с соблюдением принципов государственной статистики;
удовлетворение потребности общества, государства и международного сообщества в официальной статистической информации.
14. Функции Департамента:
1) выработка предложений по формированию и реализации государственной политики в области государственной статистики;
2) внесение предложений по формированию статистической методологии;
3) организация и проведение общегосударственных статистических наблюдений в соответствии с планом статистических работ;
4) обеспечение реализации программы национальных переписей;
5) использование административных данных исключительно для производства статистической информации и актуализации статистических регистров;
6) обеспечение респондентов статистическими формами и инструкциями по их заполнению при представлении ими первичных статистических данных;
7) осуществляет государственный контроль в области государственной статистики в отношении респондентов в форме профилактического контроля без посещения респондентов;
7-1) проводит национальные переписи;
7-2) осуществляет государственный контроль в области государственной статистики в отношении административных источников в форме профилактического контроля без посещения и с посещением административных источников;
7-3) проводит уточнение достоверности данных похозяйственного учета;
7-4) осуществляет мониторинг, анализ и сопоставление данных, полученных уполномоченным органом из официальных источников;
7-5) проводит регистрацию цен;
8) обеспечение накопления, ведение и актуализацию информационных статистических баз данных о социально-экономическом положении области и ее городов, районов;
9) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в области государственной статистики в порядке установленном законодательством об административных правонарушениях;
10) осуществление иных функций возложенных на Департамент законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказами Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 06.09.2016 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 14.02.2019 № 24 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
респонденттерден алғашқы статистикалық деректердi өтеусiз негiзде алу;
үй шаруашылықтарынан олардың табыстары мен шығыстары туралы қажеттi алғашқы статистикалық деректердi өтеулi және өтеусiз негiзде алу;
статистикалық ақпаратты түзу кезiнде бұрмалаушылықтар, қателер, ағаттықтар анықталған жағдайда алғашқы статистикалық деректердiң дұрыстығын растау үшiн респонденттерден қосымша ақпаратты талап ету;
респонденттердiң алғашқы статистикалық деректердi бұрмалағаны анықталған кезде респонденттерден алғашқы статистикалық деректерді қамтитын статистикалық нысандарға түзетулер енгiзудi талап ету.
дербес деректерді қамтитын базаға иелік ету, пайдалану және билік ету;
байланыс операторларынан респонденттер бойынша байланыс деректерін алу;
Комитет қызметіне қанағаттанушылық деңгейін мониторингілеу мақсатында респонденттер мен пайдаланушылардан деректер жинау;
жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар мен ұлттық санақтар жүргізу кезінде адамдарды интервьюерлер ретінде тарту;
тиісті мемлекеттік органдармен, комиссиялармен, санақ персоналымен бірлесіп халық арасында ұлттық санақтарды жүргізудің мақсаттары мен тәртібі туралы жаппай түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
санақ персоналын іріктеу және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұлттық санақтарға қатысуға олармен шарттар жасасу;
уәкілетті органның шешімі бойынша пилоттық санақ жүргізу арқылы санақ парақтарын сынауды жүргізу, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы санағы субъектілерінің тізімдерін қалыптастыру, нақтылау, сондай-ақ Комитетке ұсыну.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 06.09.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 14.02.2019 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Департамент Басшысы жүзеге асырады.
17. Департамент Басшысын Комитет төрағасының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Департамент Басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.

15. Права и обязанности Департамента:
получать на безвозмездной основе от респондентов первичные статистические данные;
получать на возмездной и безвозмездной основе необходимые первичные статистические данные от домашних хозяйств об их доходах и расходах;
при производстве статистической информации для подтверждения достоверности первичных статистических данных требовать от респондентов дополнительную информацию;
при выявлении искажений респондентами первичных статистических данных требовать от респондентов внесения исправлений в статистические формы, содержащие первичные статистические данные;
владеть, пользоваться и распоряжаться базой, содержащей персональные данные;
получать контактные данные по респондентам от операторов связи;
сбор данных от респондентов и пользователей с целью мониторинга уровня удовлетворенности деятельностью Комитета;
привлекать лиц в качестве интервьюеров при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей;
проводить совместно с соответствующими государственными органами, комиссиями, переписным персоналом массово-разъяснительной работы среди населения о целях и порядке проведения национальных переписей;
подбор переписного персонала и заключение с ними договоров на участие в национальных переписях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
проводить испытание переписных листов, формирование, уточнение, а также представление акиматами областей и городов республиканского значения Комитету списков субъектов сельскохозяйственной переписи путем проведения пилотной переписи по решению уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказами Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 06.09.2016 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 14.02.2019 № 24 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется Руководителем Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности ответственным секретарем Министерства национальной экономики Республики Казахстан по представлению председателя Комитета.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Департамент Басшысының өкілеттіктері:
1) Комитет төрағасы бекітетін, әзірленген бағдарламалық құжаттарға ұсыныстар енгізеді;
2) өз орынбасарларының және Департамент қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерден басқа, Департамент қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы төлеу және сыйақы беру, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелерін шешеді;
5) өз құзыреті шегінде Департамент қызметкерлерінің орындауы міндетті құқықтық актілер шығарады, нұсқаулар береді;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
7) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
8) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды;
9) Департамент қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент Басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Департамент Басшысы өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамамен көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ өзінің қызметі нәтижесінде сатып алынған және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге көздердің мүлкі (ақшалай табыстарды қоса алғанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті Ақтөбе облысының Статистика
департаменті туралы ереже
1.Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақтөбе облысының Статистика департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.

19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) вносит предложения в разработанные программные документы Комитета, утверждаемые Председателем Комитета;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и работников Департамента;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также привлечения к дисциплинарной ответственности работников Департамента;
5) в пределах своей компетенции издает правовые акты, дает указания, обязательные для исполнения работниками Департамента;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
7) утверждает положения структурных подразделений Департамента;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
9) организует информационно-аналитическое, организационное, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Департамента;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение
о Департаменте статистики Актюбинской области Комитета по
статистике Министерства национальной экономики Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Актюбинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті Атырау облысының Cтатистика
департаменті туралы ереже
1.Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Атырау облысының Статистика департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметтің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы бола алады.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекен-жайы: 030020, Қазақстан Республикасы, Атырау қаласы, Махамбет көшесі, 116 "б".
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Атырау облысының Статистика департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение
о Департаменте статистики Атырауской области
Комитета по статистике Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Атырауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 060007, Республика Казахстан, город Атырау, улица Махамбета 116 "б".
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Атырауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
7 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті Батыс Қазақстан облысының Статистика
департаменті туралы ереже
1.Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Батыс Қазақстан облысының Статистика департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметтің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы бола алады.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекен-жайы: 090001, Қазақстан Республикасы, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Мұхит көшесі, 50/1.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Батыс Қазақстан облысының Статистика департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение
о Департаменте статистики Западно-Казахстанской области
Комитета по статистике Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Западно-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 090001, Республика Казахстан, Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Мухита, 50/1.
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Западно - Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
10 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Қостанай облысының Статистика
департаменті туралы ереже
1.Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қостанай облысының Статистика департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі - Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметтің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департаментке заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы бола алады.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат саны қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 110003, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Майлин көшесі, 2/4.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қостанай облысының Статистика департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение
о Департаменте статистики Костанайской области Комитета по
статистике Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Костанайской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 110003, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Майлина, 2/4.
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Костанайской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.08.2018 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департамент заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, оның мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуына құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 160012, Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Желтоқсан көшесі, 30а үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

Сноска. Приложение 14 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 09.08.2018 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Департамент статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 160024, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Туркестан, 037 квартал, строение-3685, Дом Департаментов.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 29.04.2019 № 58 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаменті туралы ереже
Ескерту. Бұйрық 17-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 09.08.2018 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департамент заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, оның мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуына құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 160012, Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Желтоқсан көшесі, 30а үй.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение о Департаменте статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Сноска. Приказ дополнен приложением 17 в соответствии с приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 09.08.2018 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Департамент статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 160012, Республика Казахстан, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Желтоксан, 30а.