Әйтеке би ауданы бойынша мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 14 шілдедегі № 138 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 шілдеде № 3973 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 14 қазандағы № 219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы әкімдігінің 14.10.2019 № 219 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Әйтеке би ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әйтеке би ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін ай сайынғы жалдау ақы мөлшері 1 шаршы метрге жалдау ақысынан есеп айырысудан шығып, қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2.Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Рахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
А.Бердалин
Аудан әкімдігінің
2014 жылғы 14 шілдедегі
№ 138 қаулысына
ҚОСЫМША
Әйтеке би ауданының мемлекеттік тұрғын
үй қорынан жалға берілген үйдегі үй-жайды
пайдаланғаны үшін белгіленген ай
сайынғы жалдау ақы мөлшері
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
1) 2008 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 4 996 485 тг
Ц-2008 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 73 478 тг
Е-2008 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы - 68,0 ш.м.
Т-2008 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г-2008 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 0 тг
Р-тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін тенге)
А-үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері(1 айға 1 шаршы метр үшін тенге)
Есептеу формуласы:
2008 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г: 12: Е

Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах по Айтекебийскому району
Постановление акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 14 июля 2014 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 июля 2014 года № 3973. Утратило силу постановлением акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 14 октября 2019 года № 219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 14.10.2019 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" и приказа председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" акимат Айтекебийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер ежемесячной арендной платы за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Айтекебийского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Т.Рахметова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким района
А.Бердалин
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению акимата района
от 14 июля 2014 года за № 138
Размер ежемесячной арендной платы,
установленной за пользование жилищем в арендных
домах государственного жилищного фонда
Айтекебийского района
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
1) Сметная стоимость 1 дома построенного в 2008 году - 4 996 485 тг
Ц-Стоимость строительства 1 квадратного метра жилья построенного в 2008 году -73 478 тг
Е-общая площадь жилья построенного в 2008 году - 68,0 кв.м
Т-расчетный срок службы зданий построенного в 2008 году - 100 лет
Г-годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома построенного в 2008 году - 0 тг
Р-сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А-размер арендной платы за пользование жилищем(в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
Формула расчета:
Для арендных домов построенных в 2008 году:
Р=Г: 12: Е

Р= 0:12:68= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=73478:100:12+0= 61,23 тг
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 61,23 тенге.
2) 2012 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 4 899 928 тг
Ц-2012 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 70 000 тг
Е-2012 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы - 70,35 ш.м.
Т-2012 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г-2012 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 0 тг
Р-тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін тенге)
А-үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері(айына 1 шаршы метр үшін тенге)
Есептеу формуласы:
2012 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г: 12: Е
Р= 0:12:70,35= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+0= 58,33 тг
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 58,33 тенге.
3) 2013 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 5 583 867 тг
Ц-2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 79 769 тг
Е-2013 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы - 70,0 ш.м.
Т-2013 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г-2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 0 тг
Р-тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (айына 1 шаршы метр үшін тенге)
А-үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері(1 айға 1 шаршы метр үшін тенге)
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г: 12: Е
Р= 0:12:70= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79769:100:12+0= 66,47 тг
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 66,47 тенге.

Р= 0:12:68= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=73478:100:12+0= 61,23 тг
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 61,23 тенге.
2) Сметная стоимость 1 дома построенного в 2012 году - 4 899 928 тг
Ц-Стоимость строительства 1 квадратного метра жилья построенного в 2012 году - 70 000 тг
Е-общая площадь жилья построенного в 2012 году - 70,35 кв.м
Т-расчетный срок службы зданий построенного в 2012 году - 100 лет
Г-годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома построенного в 2012 году - 0 тг
Р-сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А-размер арендной платы за пользование жилищем(в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
Формула расчета:
Для арендных домов построенных в 2012 году:
Р=Г: 12: Е
Р= 0:12:70,35= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+0= 58,33 тг
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 58,33 тенге.
3) Сметная стоимость 1 дома построенного в 2013 году - 5 583 867 тг
Ц-Стоимость строительства 1 квадратного метра жилья построенного в 2013 году - 79 769 тг
Е-общая площадь жилья построенного в 2013 году - 70,00 кв.м
Т-расчетный срок службы зданий построенного в 2013 году - 100 лет
Г-годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома построенного в 2013 году - 0 тг
Р-сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А-размер арендной платы за пользование жилищем(в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
Формула расчета:
Для арендных домов построенных в 2013 году:
Р=Г: 12: Е
Р= 0:12:70= 0 тг
А=Ц:Т:12+Р
А=79769:100:12+0= 66,47 тг
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 66,47 тенге.