Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеуге қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы 35 сессиясының № 35/369 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 желтоқсанда № 2868 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 2/15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 13.04.2023 № 2/15 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңдарына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеуге қосымша әлеуметтік көмек көрсетілсін (одан әрі – әлеуметтік көмек).
2. Әр мүгедек балаға тоқсан сайын төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек берілсін.
3. Келесі шарттар белгіленсін:
1) мүгедек балаларға әлеуметтік көмек (толық мемлекет қарауындағы мүгедек балалардан, және ата-анасы ата-ана құқығынан айырылған мүгедек балалардан басқа) үйде оқитын мүгедек балалардың ата-анасының біреуіне және өзге заңды өкілдеріне отбасы кірісіне қарамастан беріледі;
2) әлеуметтік көмек өтініш білдірген айдан бастап "Қарағанды облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жанындағы ведомоствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін беріледі;
3) әлеуметтік көмек төлемі қаржының түсуіне байланысты өткен айға жүргізіледі. Әлеуметтік көмекті тоқтатуға қатысты (мүгедек баланың он сегіз жасқа толуы, мүгедек баланың қайтыс болуы, мүгедектікті алып тастау) жағдайлар бар болғанда төлемдер сәйкес жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы
Г. Бахраева
Абай аудандық
мәслихатының
хатшысы
Б. Цай
"КЕЛІСІЛДІ":
"Абай ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
З. Шәкентаев
19.11.2014
"Абай ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
Ж. Жиенбаева
19.11.2014

Об оказании дополнительной социальной помощи на возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Решение 35 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 19 ноября 2014 года № 35/369. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 декабря 2014 года № 2868. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13 апреля 2023 года № 2/15
Сноска. Утратило cилу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13.04.2023 № 2/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказывать дополнительную социальную помощь на возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов (далее - социальная помощь).
2. Предоставлять социальную помощь в размере четырех месячных расчетных показателей в квартал на каждого ребенка-инвалида.
3. Установить следующие условия:
1) социальная помощь на детей-инвалидов (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении, и детей-инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей и иным законным представителям детей-инвалидов, обучающихся на дому, независимо от доходов семьи;
2) социальная помощь предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении "Управление образования Карагандинской области";
3) выплата социальной помощи производится за истекший месяц по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Г. Бахраева
Секретарь Абайского
районного маслихата
Б. Цай
"СОГЛАСОВАНО":
Руководитель государственного
З. Шакентаев
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Абайского района"
19.11.2014 г.
Исполняющая обязанности
Ж. Жиенбаева
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Абайского района"
19.11.2014 г.