Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 103 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 мамырда № 4652 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 11.01.2016 № 2 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 3-тармағына сәйкес Жалағаш ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жалағаш ауданы әкімінің орынбасары Е.Өмірсеріковке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш ауданының әкімі С. Сермағамбетов
КЕЛІСІЛДІ
Жалағаш аудандық
мәслихатының хатшысы
____________ К.Сүлейменов
"10" сәуір 2014 жыл.
Жалағаш ауданы әкімдігінің
2014 жылғы "10" сәуірдегі
N 103 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде зертхана басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде: зертхана басшысы;
3) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде: зертхана басшысының орынбасары;
4) дәріхана меңгерушісі;
5) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, барлық мамандықтағы инженер, акушер, емдәм бикесі, тіс дәрігері, тіс технигі, зертханашы, медициналық бике, медициналық статистик, медициналық зертханашы, денсаулық сақтау менеджері, провизор, психолог, рентген зертханашысы, мамандандырылған медициналық бике, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, фармацевт, фельдшер (зертханашы).

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Жалагашского района Кызылординской области от 10 апреля 2014 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 04 мая 2014 года № 4652. Утратило силу постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 11 января 2016 года № 2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 11.01.2016 № 2 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года акимат Жалагашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жалагашского района Е.Умирсерикова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Жалагашского района С. Сермагамбетов
СОГЛАСОВАНО
Секретарь Жалагашского
районного маслихата
___________ К.Сулейменов
"10" апреля 2014 год
Приложение к постановлению
акимата Жалагашского районного
от "10" апреля 2014 года N 103
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе лаборатории;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе лаборатории;
3) заместитель руководителя подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе лаборатории;
4) заведующий аптекой;
5) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, инженер всех специальностей, акушерка, диетическая сестра, зубной врач, зубной техник, медицинская сестра, медицинский статистик, медицинский лаборант, менеджер здравоохранения, провизор, психолог, рентген лаборант, специализированная медицинская сестра, специалист по социальной работе, фармацевт, фельдшер (лаборант).

2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) үйде көрсетілетін әлеуметтік көмек бөлімшесі (орталығы) меңгерушісі;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, консультант (оның ішінде әлеуметтік жұмыс жөніндегі), арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
3) жұмыспен қамту орталығы мемлекеттік мекемесінің басшысы;
4) мамандар (бас, аға): біліктілігі жоғары деңгейлі маман, маман, консультант.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 18.05.2015 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Білім беру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде мектепке дейінгі мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде: көркемдік жетекші, әдістемелік кабинет басшысы;
3) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы мұғалімдер, кітапханашы, жетекші, тәрбиеші, емдәм бикесі, инспектор, нұсқаушы, зертханашы, шебер, медициналық бике, әдістемеші, музыкалық жетекші, музыкатанушы, психолог, үйірме жетекшісі, хореограф, хормейстер.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 18.05.2015 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде мәдениет және мұрағат ісі басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде: көркемдік жетекші басшысы;
3) мұрағат, мұрағат қоймасы, кітапхана, клуб, мұражай меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: аккомпаниатор, мұрағатшы, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, инспектор, нұсқаушы, өнертанушы, мәдени ұйымдастырушы, әдістемеші, музыкалық жетекші, бағдарламашы, редактор, режиссер, үйірме жетекшісі, хормейстер, сақтаушы (оның ішінде мұражайлардағы қорларды), барлық атаудағы суретшілер, экскурсовод, аудармашы, барлық атаудағы техниктер, барлық мамандықтағы инженер;
5) техникалық орындаушылар, оның ішінде: архивариус, мұражай қараушысы.

2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) заведующий отделением (центром) социальной помощи на дому;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: социальный работник по уходу, специалист по социальной работе, консультант (в том числе по социальной работе), социальный работник по оценке и определению потребности в специальных услуг;
3) руководитель государственного учреждении центра занятости;
4) специалисты (главные, старшие): специалист высшего уровня квалификации, специалист, консультант.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 18.05.2015 N 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе дошкольного государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе художественный руководитель, руководитель методического кабинета.
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей, библиотекарь, вожатый, воспитатель, диетическая сестра, инспектор, инструктор, лаборант, мастер, медицинская сестра, методист, музыкальный руководитель, музыковед, психолог, руководитель кружка, хореограф, хормейстер.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 18.05.2015 N 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе культуры и архивного дела;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе художественный руководитель;
3) заведующий архивом, архивохранилищем, библиотекой, клубом, музеем;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: аккомпаниатор, архивист, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, инспектор, инструктор, искусствовед, культорганизатор, методист, музыкальный руководитель, программист, редактор, режиссер, руководитель кружка, хормейстер, хранитель (в том числе фондов в музеях), художник всех наименований, экскурсовод, переводчик, техники всех наименований, инженер всех специальностей;
5) технический исполнитель, в том числе: архивариус, музейный смотритель.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 18.05.2015 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Спорт саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде спорт басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор, бөлімше бөлігі (бөлім), филиал) басшысы;
3) оқу ісінің меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: нұсқаушы, әдістемеші, жаттықтырушы, медициналық бике.
6. Ветеринария саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішіндегі бірінші);
2) бөлімше (сектор, бөлімше бөлігі (бөлім), филиал) басшысы;
3) мамандар (бас, аға), онын ішінде; мал дәрігері, мал фельдшері, эпизоотолог (оның ішінде ветеринарлық зертхананың), зоотехник.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 18.05.2015 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 18.05.2015 N 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе спорта;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиала);
3) заведующий учебной части;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: инструктор, методист, тренер, медицинская сестра.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиала);
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: ветеринарный врач, ветеринарный фельдшер, эпизоотолог (в том числе ветеринарной лаборатории), зоотехник.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 18.05.2015 N 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).