Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2014 жылғы 20 ақпандағы № 209 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 сәуірде № 4540 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі № 236 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 24.07.2014 № 236 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 39-3-бабының 6-тармағына және "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның
төрайымы, қалалық
мәслихат хатшысы                           Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ:
Октябрь кентінің әкімі
______________ В. Роот
Мәслихаттың
2014 жылғы 20 ақпандағы
№ 209 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь
кентінің аумағында бөлек жергілікті
қоғамдастық жиындарын өткізудің
қағидалары
1. Жалпы ережелер
Осы Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің (бұдан әрі – Октябрь кенті) аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Октябрь кентінің аумағында жергiлiктi қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Октябрь кентінiң аумағында бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиыны (бұдан әрi - бөлек жиын) Октябрь кенті жергiлiктi қоғамдастығының жиынына қатысу үшiн өкiлдердi сайлау мақсатында шақырылады және өткiзiледi.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества на территории поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20 февраля 2014 года № 209. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 апреля 2014 года № 4540. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 июля 2014 года № 236
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24.07.2014 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества на территории поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии секретарь
городского маслихата                       Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО:
Аким поселка Октябрьский
________________ В. Роот
Утверждены
решением маслихата
от 20 февраля 2014 года № 209
Правила
проведения раздельных сходов местного сообщества
на территории поселка Октябрьский города Лисаковска
Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества на территории поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области (далее - поселок Октябрьский) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и определяют порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории поселка Октябрьский.
2. Раздельный сход местного сообщества на территории поселка Октябрьский (далее - раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества поселка Октябрьский.

2. Бөлек жиындарды
өткiзу тәртiбi
3. Бөлек жиынды Октябрь кентінiң әкiмi шақырады.
Лисаков қаласы әкiмiнiң жергiлiктi қоғамдастық жиынын өткiзуге оң шешiмi бар болған жағдайда бөлек жиынды өткiзуге болады.
4. Жергiлiктi қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсiлдермен олар өткiзiлетiн күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей хабардар етiледi.
5. Көше, көппәтерлi тұрғын үй шегiнде бөлек жиынды өткiзудi Октябрь кентінің әкiмi ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиiстi көшенiң, көппәтерлi тұрғын үйдiң қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тiркеу жүргiзiледi.
7. Бөлек жиынды Октябрь кентінің әкiмi немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға ашады.
Октябрь кентінің әкiмi немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын ресiмдеу үшiн ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергiлiктi қоғамдастық жиынына қатысу үшiн көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкiлдерiнiң кандидатураларын Октябрь кентінің көше, көппәтерлi тұрғын үйдің 40 тұрғынынан бір адам санымен бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергiлiктi қоғамдастық жиынына қатысу үшiн көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкiлдерiнiң саны тең өкiлдiк ету қағидаты негiзiнде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбiр кандидатура бойынша дербес жүргiзiледi. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледi.
10. Бөлек жиында хаттама жүргiзiледi, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Октябрь кенті әкiмiнiң аппаратына бередi.

2. Порядок проведения
раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом поселка Октябрьский.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Лисаковска на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом поселка Октябрьский.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом поселка Октябрьский или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким поселка Октябрьский или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количестве одного человека от 40 жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселка Октябрьский.
Количество представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка Октябрьский.