Баянауыл ауданы Майқайың кентінің және Үшқұлын ауылының аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының тұрғындары өкілдерінің санын бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 шілдедегі № 197/36 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 қыркүйекте № 4013 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 шілдедегі № 194/21 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 31.07.2024 № 194/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 39-3-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген, Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Баянауыл ауданы Майқайың кентінің және Үшқұлын ауылының аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы Майқайың кенті көшелерінің және Ұшқұлын ауылының тұрғындарының жалпы санынан 3% (үш) мөлшерінде бекітілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Баянауыл аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрайымы
Д. Бақаева
Аудандық мәслихаттың хатшысы
Т. Қасен
Баянауыл аудандық мәслихатының
2014 жылғы 30 шілдедегі
№ 197/36 шешімімен
бекітілді
Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және
Үшқұлын аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық
жиындарын өткізудің Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және Ұшқұлын ауылының аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының аумағындағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количества представителей жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун для участия в сходе местного сообщества на территории поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 30 июля 2014 года № 197/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 сентября 2014 года № 4013. Утратило силу решением Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 31 июля 2024 года № 194/21
Сноска. Утратило силу решением Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 31.07.2024 № 194/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106, Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества на территории поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района для участия в сходе местного сообщества в количестве 3% (три) от общего числа жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянные комиссии Баянаульского районного маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Д. Бакаева
Секретарь районного маслихата
Т. Касен
Утверждены
решением Баянаульского
районного маслихата
от 30 июля 2014 года
№ 197/36
Правила проведения раздельных сходов местного
сообщества на территории поселка Майкаин и
села Ушкулун Баянаульского района
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества на территории поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района разработаны в соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района.

2. Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және Ұшқұлын ауылының аумағындағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Майқайың кентінің әкімі шақырады.
Баянауыл ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақппарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының шегінде бөлек жиынды өткізуді Баянауыл ауданының Майқайың кентінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Баянауыл ауданы Майқайың кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Баянауыл ауданы Майқайың кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Баянауыл аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Баянауыл ауданы Майқайың кенті көшелерінің және Үшқұлын ауылының тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Майқайың кенті әкімінің аппаратына береді.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей (далее - раздельный сход) на территории поселка Майкаин и села Ушкулун Баянаульского района созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом поселка Майкаин.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Баянаульского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах поселка и села, организуется акимом поселка Майкаин.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом поселка Майкаин Баянаульского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким поселка Майкаин Баянаульского района или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Баянаульского района.
Количество представителей жителей улиц поселка Майкаин и села Ушкулун для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка Майкаин.