Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 2/236 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 мамырда N 1039 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 09 қыркүйектегі № 3/539 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2015 № 3/539 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы», 2001 жылғы 17 шілдедегі «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы», 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы», 2005 жылғы 28 мамырдағы «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы», 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 «Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы» қаулысына және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 14 тамыздағы № 249 «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу жөніндегі қағиданы бекіту туралы» бұйрығына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года N 2/236. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 6 мая 2014 года N 1039. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года N 3/539
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 09.09.2015 N 3/539 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года «О занятости населения», от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», от 28 мая 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения» и приказом министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 14 августа 2013 года № 249 «Об утверждении Правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений»;
3) регламент государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»;
6) регламент государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет»;

7) «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) «Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
11) «Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
12) «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
13) «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
14) «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
15) «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
16) «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
17) «Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін және осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі
А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қалалық Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының басшысы                        Е. Әлиқұлов
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің орынбасары            Ю. Ильин
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасының
сақталуын бақылау бөлімінің басшысы            М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                        А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің

7) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
8) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
9) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»;
10) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»;
11) регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)»;
12) регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому»;
13) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
14) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»;
15) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
16) регламент государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому»;
17) регламент государственной услуги «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы».
2. Признать утратившим силу некоторые постановления акимата города Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы и принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Ю. Ильина.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы
А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления
занятости и социальных программ
города Алматы                           Е. Аликулов
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                           Ю. Ильин
Руководитель отдела контроля
за соблюдением качества предоставления
государственных услуг                   М. Суюндуков
Руководитель юридического отдела
аппарата акима города Алматы            А. Касымова
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы

2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысына қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің күші жойылған қаулыларының тізбесі
1. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 30 наурыздағы № 1/230 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 934 болып тіркелген, 2012 жылғы 22 мамырда «Алматы ақшамы» газетінде, 2012 жылғы 19 мамырда «Вечерний Алматы» газетінде жарияланған).
2. «Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 30 наурыздағы № 1/231 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 935 болып тіркелген, 2012 жылғы 22 мамырда «Алматы ақшамы» газетінде, 2012 жылғы 19 мамырда «Вечерний Алматы» газетінде жарияланған).
3. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 4/1050 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 965 болып тіркелген, 2013 жылғы 2 ақпанда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
4. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 1/231 Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2013 жылғы 11 ақпандағы № 1/73 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 968 болып тіркелген, 2013 жылғы 7 наурызда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
5. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» 2013 жылғы 26 шілдедегі № 3/657 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 995 болып тіркелген, 2013 жылғы 24 тамызда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
6. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» 2013 жылғы 9 қыркүйектегі № 3/776 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 998 болып тіркелген, 2013 жылғы 10 қазанда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
7. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 4/1050 қаулысына өзгерістер енгізу туралы 2013 жылғы 18 қазандағы № 4/889 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 1011 болып тіркелген, 2013 жылғы 23 қазанда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған).
Алматы қаласы әкімдігінің

от 11 апреля 2014 года № 2/236
Перечень утративших силу постановлений
акимата города Алматы
1. Постановление акимата города Алматы «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы» от 30 марта 2012 года № 1/230 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 934, опубликованное 22 мая 2012 года в газете «Алматы Ақшамы», 19 мая 2012 года в газете «Вечерний Алматы»).
2. Постановление акимата города Алматы «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы» от 30 марта 2012 года № 1/231 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 935, опубликованное 22 мая 2012 года в газете «Алматы Ақшамы», 19 мая 2012 года в газете «Вечерний Алматы»).
3. Постановление акимата города Алматы «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых в городе Алматы» от 20 декабря 2012 года № 4/1050 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 965, опубликованное 2 февраля 2013 года в газетах «Алматы Ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
4. Постановление акимата города Алматы «О внесении изменения в постановление акимата города Алматы от 30 марта 2012 года № 1/231 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы» от 11 февраля 2013 года № 1/73 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 968, опубликованное 7 марта 2013 года в газетах «Алматы Ақшамы» и «Вечерний Алматы»);
5. Постановление акимата города Алматы «О внесении изменений в некоторые постановления акимата города Алматы» от 26 июля 2013 года № 3/657 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 995, опубликованное 24 августа 2013 года в газетах «Алматы Ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
6. Постановление акимата города Алматы «О внесении изменений в некоторые постановления акимата города Алматы» от 9 сентября 2013 года № 3/776 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 998, опубликованное 10 октября 2013 года в газетах «Алматы Ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
7. Постановление акимата города Алматы «О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 20 декабря 2012 года № 4/1050 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых в городе Алматы» от 18 октября 2013 года № 4/889 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1011, опубликованное 23 ноября 2013 года в газетах «Алматы Ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы

2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Басқарманың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қорытындысы - жұмыссыз азаматтарды тіркеу және жұмыссыз ретінде есепке қою қағаз түрінде немесе электронды түрде хабарланады.
2. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушілер мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) жүргізу ретін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураның (әрекет) басталуы үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген (бұдан әрі - Стандарт) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет Стандартының 9 тармағында қарастырылған көрсетілген қызмет берушінің қызмет алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алу немесе қызмет алушының электрондық сұрауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі кіріс құрамының процедуралары (әрекет):
1) көрсетілетін қызмет беруші маманның немесе ХҚО-ғының қызметкерінің құжатты қабылдауы;
2) Қазақстан Республикасы заңдарымен қарастырылмаған жағдайда, ақпаратты қолдану үшін, ақпараттық жүйеде көрсетілген құжаттарды қабылдаған маманның көрсетілген қызмет берушіден көрсетілген қызмет алушының өз еркімен қағаз түрінде заңды түрде қорғалатын құпия;
3) сұранысты жолдау және құжаттарды алу үшін ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;

от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником ЦОНа;
2) получение специалистом услугодателя письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) направление запроса и получение сведений документов из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;

4) қызмет берушінің маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеуі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының немесе ХҚО-ың маманының оны беруінің нәтижесі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық бөлімшелердің өзара қарым-қатынаста болу ретін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы қызмет беруші құрылымдық бөлімшелердің тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет беруші маман;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызмет берушілер (әрекетті) арасында құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлер) реттілік тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушы қызмет беруші маманға алынған қажетті құжаттарды келісімімен жазбаша түрде ұсынады;
2) көрсетілетін қызмет беруші маман сұранысты (қызмет алушының ЖИН нөмірі) мемлекеттік ақпараттық жүйелер порталына жібереді;
3) көрсетілетін қызмет беруші маманға салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
4) ақпаратты электронды түрде алады және құжаттың түпнұсқасымен салыстырып, одан әрі қызмет алушыға қайтарылады;
5) көрсетілетін қызмет беруші маман қызмет алушының мәліметін автоматтандырылған ақпараттық жүйеге электронды пішімде енгізеді;
6) көрсетілетін қызмет беруші маманның басшысы хабарламаға қол қояды және қызмет беруші маманға шығыс корреспонденциясын журналға тіркеу үшін береді;
7) көрсетілетін қызмет беруші маман дайын хабарламаны қызмет алушыға береді.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету және құжаттарды қабылдау нәтижесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағ. 13.00-тен 14.00 сағатқа дейін, сағат) 9.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету уақыты:
1) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-на келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакеті, сондай – ақ порталға өтініш жасағанда тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады;
2) алғанға дейін құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 10 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды және порталға жүгінген кезде – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику ЦОНа.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает необходимые документы, а также письменное согласие на использование полученных сведений при оказании государственной услуги специалисту услугодателя;
2) специалист услугодателя направляет запрос (номер ИИН услугополучателя) в государственные информационные системы посредством портала;
3) специалист услугодателя получает сведения в виде электронного документа и сверяет его с подлинником, после чего подлинник возвращается услугополучателю;
4) специалист услугодателя заносит персональные данные услугополучателя в автоматизированную информационную систему в форме электронного документа;
5) специалист услугодателя готовит уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном виде и передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление и передает специалисту услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
7) специалист услугодателя выдает готовое уведомление услугополучателю.
8. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН, а также при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 минут при обращении к услугодателю, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 минут, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут.
Государственная услуга оказывается бесплатно.

10. Маман мен көрсетілетін қызмет алушының реттілік рәсімі графикалық түрде блок-схема ретінде қазіргі Регламенттің 1 қосымшасында сипатталған.
4. Қызметті берушілердің халыққа қызмет көрсету орталығымен және портал арқылы, оның ішінде ақпараттық жүйе арқылы мемлекеттік қызметті көрсету барысында сипаттау
11. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысы ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
ХҚО-ғы арқылы мемлекеттік қызметі көрсетілетін қызметі алушыға қолхат беріледі:
1) тіркеу күні;
2) мемлекеттік қызметті алу күні;
3) құжатты қабылдаған ХҚО-ғы қызметкердің аты-жөні, тегі көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
12. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» қабылдау жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушының дербес деректері автоматтандырылған ақпараттық жүйеге жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында енгізіледі.
Қызмет алушы «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:

10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в графическом виде и блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и посредством портала, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
При подаче всех необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка с указанием:
1) даты регистрации;
2) даты получения государственной услуги;
3) фамилии и инициалов работника ЦОНа, принявшего документы.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
Документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
12. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении специалист услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
В «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс - осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу), нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс - ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс - қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт - автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызмет алушыны жұмыссыз ретінде енгізу;
15) 10-процесс - көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс - көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы хабарлама) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде.
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 - проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в «портале» и обработка запроса в портале;
14) условие 4 - занесение персональных данных услугополучателя в автоматизированную информационную систему;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

13. Көрсетілетін қызмет беруші маман мен қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету барысында (әрекеті), оның ішінде ХҚО-мен өзара қарым-қатынас реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараттық жүйе рәсімі графикалық түрде қазіргі Регламенттің 2 қосымшасында сипатталған.
14. Өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші және мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушылардың портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету графикалық түрде осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 15-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттің кестесі
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттің кестесі
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
3 қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілері:
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
14. Описание порядка обращения и последовательности процедур услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в графическом виде согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 15 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Диаграмма функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Диаграмма функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и
постановка на учет безработных
граждан»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений»

1. Жалпы ережелер
1. «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім;
2) куәлік немесе оның көшірмесін беру.
МЗТО-да:
1) көрсетілетін қызметті алушылардың жеке шоттарына қаражат аудару;
2) бас бостандығының айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушылардың жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру бойынша бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақыны төлеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын сұратуды алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе ХҚО қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚОға жіберу немесе көрсетілетін қызмет алушыға беру.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» (далее – государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
районными отделами услугодателя и ЦОН:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в ГЦВП:
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» (далее - Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником ЦОН-а и регистрация заявления;
2) рассмотрения заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом услугодателя;
3) оформления результата оказания государственной услуги ответственным специалистом услугодателя;
4) направление результата оказания государственной услуги в ЦОН или выдача услугополучателю.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушыдан немесе ХҚО-нан өтініш пен құжаттар келіп түскеннен кейін өтінішті тіркеуге алады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысының қарауына береді. Өтініш пен құжаттар ХҚО-нан келіп түскен жағдайда ХҚО-ң ақпараттық жүйесіне бекітеді (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда);
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы ХҚО немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарын қарауды жүзеге асырады, іс қағазының макетін дайындайды және оны Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің және оларға куәлік берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 Қаулысына сәйкес Алматы қаласының аудандық әкімдерімен құрылатын арнайы комиссияға жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың іс қағаздары макеттерін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы алу үшін азаматтарды тіркеу журналына тіркейді, іс қағазының макеті ресімделген азаматқа өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, «Қазақстан Халықтық жинақ банкі» акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Банк), «Қазпочта» акционерлік қоғамының тізімдерін (тізілімдерін) салыстырып тексереді, қажет болған кезде Банкке немесе «Қазпочта» акционерлік қоғамына азаматтарға өтемақы төленгені туралы ақпарат сұратуды жүргізеді, аудандар (қалалар) әкімдіктерінің 1993 жылдан бастап төлеу сәтіне дейінгі кезең ішінде өтемақы төлеуге арналған тізімдерімен салыстырып тексереді және Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану (танудан бас тарту) туралы шешімді (бұдан әрі - Шешім) қағаз жүзінде ресімдейді, дайын Шешімді көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді;
Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп таныған жағдайда арнайы комиссия комиссия төрағасы растаған тізімге сәйкес Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлікті (бұдан әрі - куәлік) ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или из ЦОН-а проводит регистрацию заявления и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя. В случае поступления заявления и необходимых документов из ЦОН-а фиксирует в информационной системе ЦОН-а (в случае отсутствия у услугодателя собственной информационной системы);
2) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя осуществляет рассмотрение представленных документов из ЦОН-а или от услугополучателя, готовит макет дела и передает его в специальную комиссию, создаваемую районными акимами города Алматы согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 «О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений»;
4) специальная комиссия регистрирует макеты дел граждан в журнале регистрации граждан для получения единовременной государственной денежной компенсации, производит проверку фактов выплаты (невыплаты) компенсации гражданину, на которого оформлен макет дела, сверяет списки (реестры) акционерного общества «Народный сберегательный банк Казахстана» (далее - Банк), акционерного общества «Казпочта», при необходимости направляет запрос информации о выплате компенсации гражданам Банку или акционерному обществу «Казпочта», производит сверку со списками акиматов районов (городов) на выплату компенсации за период с 1993 года до момента выплаты и оформляет решение о признании (об отказе в признании) граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – Решение) на бумажном носителе, направляет готовое Решение в районный отдел услугодателя;
В случае признания граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне специальная комиссия в соответствии со списком, заверенным председателем комиссии, оформляет удостоверение, подтверждающее право на льготы и компенсации пострадавшему (-ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - удостоверение) и направляет в районный отдел услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы ХҚО-ң ақпараттық жүйесін бекіте отырып (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (дайын Шешім және/немесе куәлік) ХҚО жібереді немесе көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға береді;
6) өтемақыны тағайындау: арнайы комиссия Шешім қабылданған күннен бастап бес күн ішінде комиссияның төрағасы куәландырған тізімдерді жасайды, олар жеке іс қағаздары макеттерімен және арнайы комиссиялардың Шешімдерімен бірге өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті органның аудандық бөлімшелеріне жіберіледі;
7) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті органның аудандық бөлімшелері келіп түскен іс қағаздары макеттерін тиісті журналға тіркейді және Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға өтемақы тағайындау туралы шешімдердің жобаларын дайындайды;
8) өтемақы тағайындау үшін өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелері өтемақы тағайындау туралы шешімдердің жобаларын қоса бере отырып, іс қағаздарының макеттерін өтемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді;
9) өтемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органдар он күн ішінде өтемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және оларды іс қағаздарымен қоса өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелеріне жібереді;
10) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның аудандық бөлімшелері өтемақы тағайындау туралы шешімдердің негізінде өтемақы төлеуге арналған қаражат қажеттілігін жасайды және оны уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады;
11) уәкілетті мемлекеттік орган тиісті жылға арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары шегінде ұсынылған қажеттілікке сәйкес өтемақы төлеуге арналып көзделген қаражатты бөледі және өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның шотына аударады.
12) өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым бөлінген қаражатқа және төлеу тәртібіне сәйкес Алматы қаласының аудандық бөлінісінде өтемақы төлеу кестесін жасайды және көрсетілетін қызметті алушылардың жеке шоттарына қаражатты аударады.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

5) специалист районного отдела услугодателя направляет результат оказания государственной услуги (готовое Решение и/или удостоверение) в ЦОН, при этом фиксируя в информационной системе ЦОНа (в случае отсутствия у услугодателя собственной информационной системы) или выдает услугополучателю в случае обращения районный отдел услугодателя;
6) для назначения компенсации: специальные комиссии в течение пяти дней со дня принятия Решения составляют списки, заверенные председателем комиссии, которые вместе с макетами личных дел и Решениями специальных комиссий направляются районным отделениям уполномоченной организации по выплате компенсации;
7) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации регистрируют поступившие макеты дел в соответствующем журнале и готовят проекты решений о назначении компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
8) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации направляют макеты дел с приложением проектов решений о назначении компенсации в уполномоченный орган по назначению компенсации в течение пяти дней со дня их получения;
9) уполномоченные органы по назначению компенсации в течение десяти дней принимают решения о назначении компенсации и передают их с делами в районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации;
10) районные отделения уполномоченной организации по выплате компенсации на основании решений о назначении компенсации составляют и представляют потребность средств на выплату компенсации в уполномоченный государственный орган;
11) уполномоченный государственный орган, в соответствии с представленной потребностью в пределах плана финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий год распределяет и перечисляет средства, предусмотренные на выплату компенсации, на счет уполномоченной организации по выплате компенсации;
12) уполномоченная организация по выплате компенсации согласно выделенным средствам и порядку выплаты составляет график выплаты компенсации в разрезе районов Алматы и перечисляет денежные средства на лицевые счета услугополучателя.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО немесе көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап:
өтінішті тіркеген күннен, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
алғаш рет өтініш берген көрсетілетін қызметті алушыларға куәліктер беру – Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылдағаннан кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
куәліктің көшірмесін беру – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу облыстар, Астана және Алматы қалалары бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мерзімі мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраныстар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайда 1 (бір) айға созылады;
2) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адам санына байланысты, көрсетілетін қызметті берушіге – 30 минут, ХҚО – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
Мемлекеттік қызметті көрсететін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін сипаттау
11. ХҚО-ң жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар пакетін ХҚО қабылдағандығын дәлелдейтін құжат төмендегілер көрсетілген қолхат болып табылады:
қабылданған құжаттар тізім;
өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілген;
өтінішті берген күні мен уақыты.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю либо в ЦОН:
со дня регистрации заявления принятие решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 (двадцать) рабочих дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения - в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
выплата единовременной государственной денежной компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов Астаны и Алматы.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, услугодателю – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 30 минут, в ЦОНе – 15 минут.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается талон с указанием:
даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги
11. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Документом, подтверждающим принятие пакета документов от услугополучателя, в ЦОНе является расписка с указанием:
перечня принятых документов;
фамилии, имени и отчества (при наличии) работника ЦОН, принявшего заявление;
даты и времени подачи заявления.

12. ХҚО-на жүгіну тәртібін сипаттау:
1) ХҚО инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркеуге алады және жинақтаушы бөлімге жібереді, жинақтаушы бөлім инспекторы 1 күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жерде тіркелгендігін растайтын құжаттарда көрсетілген ақпараттар мемлекеттік ақпараттық жүйелермен дәлелденген кезде аталған құжаттардың көшірмелері қажет емес.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудан бөлімдеріне, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2) ХҚО-нан құжаттар пакетін арнайы комиссияның жұмыс органына нақты жіберілгенін, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкоді көмегімен бекітіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушіден нәтижені алғаннан кейін ХҚО бір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түріндегі Шешімді және/немесе куәлікті (куәлік көшірмесін) береді.
Көрсетілетін қызметті берушіден мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдаған кезде ХҚО келіп түскен құжаттарды сканер штрихкоді көмегімен бекітеді.
13. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын берген жағдайда ХҚО қызметкері нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
14. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, сондай-ақ ХҚО-мен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сызба түрінде толық сипатталған.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

12. Описание порядка обращения в ЦОН:
1) инспектор ЦОНа принимает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта, регистрирует и направляет в накопительный отдел, инспектор накопительного отдела в течение одного дня направляет в районный отдел услугодателя;
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Районный отдел услугодателя, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
2) факт отправки пакета документов из ЦОНа в районный отдел услугодателя фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) после получения результата из районного отдела услугодателя ЦОН в течение одного дня выдает услугополучателю Решение на бумажном носителе и/или удостоверение (дубликат удостоверения).
При приеме готового результата государственной услуги от районного отдела услугодателя ЦОНом фиксируются поступившие документы при помощи Сканера штрихкода.
13. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

Ескерту. Регламент 17-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәлік
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәлік
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызметтік көрсетудің бизнес-үрдістерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азамматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілген қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тұрақты мекенжайы бойынша Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілген қызметті беруші) арқылы көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету және нәтижелері:
1) көрсетілген қызмет беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - жұмыссыз азаматтарды жұмыссыз ретінде есепке тіркелгені туралы анықтама (бұдан әрі- анықтама).
2. Мемлекеттік көрсетілген қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) жүргізу ретін сипаттау

Сноска. Регламент дополнен пунктом 17 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной
денежной компенсации, выдача
удостоверений»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет
граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной
денежной компенсации, выдача
удостоверений»
Диаграмма функционального взаимодействия
приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного (далее – справка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураның басталуы үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген (бұдан әрі - Стандарт) «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет Стандартының 9 тармағында қарастырылған көрсетілген қызмет берушінің қызмет алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алу немесе қызмет алушының электрондық сұрауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі кіріс құрамының процедуралары (әрекет):
1) көрсетілетін қызмет беруші маманның немесе ХҚО-ғының қызметкерлерінің құжатты қабылдауы;
2) Қазақстан Республикасы заңдарында қарастырылмаған жағдайда, ақпаратты қолдану үшін, ақпараттық жүйеде көрсетілген құжаттарды қабылдаған маманның көрсетілген қызмет берушіден көрсетілген қызмет алушының өз еркімен қағаз түрінде заңды түрде қорғалатын құпиясы;
3) сұранысты жолдау және құжаттарды алу үшін ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
4) қызметті берушінің маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеуі;
5) мемлекеттік қызметтік қызметті көрсету немесе ХҚО-ның қызметкері беру қортындысы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара қарым-қатынаста болу ретін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысушы қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызмет берушілер (әрекетті) құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлер) арасында реттілік тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушы қызмет берушінің маманына қажетті құжаттарды, келісімді жазбаша түрде ұсынады;
2) көрсетілетін қызмет беруші маманы сұранысты (қызмет алушының ЖИН нөмірі) мемлекеттік ақпараттық жүйелер порталына жібереді;
3) көрсетілетін қызмет берушінің маманы жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтаманы тексеру үшін береді, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
4) қызмет алушының басшысы анықтамаға қол қояды және шығыс хат-хабарлар журналында тіркеу үшін жұмыс берушінің маманына беріледі;
5) көрсетілген қызмет беруші маман дайын анықтаманы көрсетілген қызмет алушыға береді.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету және нәтижелерді беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағ. 13.00-тен 14.00 сағатқа дейін, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником ЦОНа;
2) получение специалистом услугодателя письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) направление запроса и получение сведений документов из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;
4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги или работником ЦОНа.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает необходимые документы, а также письменное согласие на использование полученных сведений при оказании государственной услуги специалисту услугодателя;
2) специалист услугодателя проверяет наличие регистрации в качестве безработного в автоматизированной информационной системе (база данных)
3) в случае подтверждения сведений о регистрации услугополучателя в качестве безработного, специалист услугодателя выписывает справку о регистрации в качестве безработного в бумажном виде и передает на подпись руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя подписывает справку и передает специалисту услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
5) специалист услугодателя выдает готовую справку услугополучателю.
8. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету уақыты:
1) алғанға дейін құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 10 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға 15 минуттан аспайды;
ХҚО және портал арқылы – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды және порталға жүгінген кезде – 15 минуттан аспайды.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды және порталға жүгінген кезде – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Маман мен көрсетілетін қызмет алушының реттілік ресімі графикалық түрде блок-схема ретінде қазіргі Регламенттің 1 қосымшасында сипатталған.
4. Қызметті берушілердің халыққа қызмет көрсету орталығымен және портал арқылы, оның ішінде ақпараттық жүйе арқылы мемлекеттік қызметті көрсету барысын сипаттау
11. ХҚО–нда құжаттарды қабылдау және нәтижелерді беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
ХҚО-ғы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға:
1) тіркеу күні;
2) мемлекеттік қызметті алу күні;
3) құжатты қабылдаған ХҚО-ғы қызметкерлердің аты-жөні, тегі көрсетілген қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып, жүргізеді.
12. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 минут;
в ЦОН и на портал – 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 минут при обращении к услугодателю; при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 минут; при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут.
Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и посредством портала, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
При подаче всех необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка с указанием:
1) даты регистрации;
2) даты получения государственной услуги;
3) фамилии и инициалов работника ЦОНа, принявшего документы.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
Документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется:

12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт - автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызмет алушының жұмыссыз ретінде тіркелгенін тексеру;
15) 10-процесс - көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс - көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
13. Көрсетілетін қызмет беруші маман мен қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету барысында (әрекеті), оның ішінде ХҚО-мен өзара қарым-қатынас реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараттық жүйе рәсімі графикалық түрде қазіргі Регламенттің 2 қосымшасында сипатталған.
14. Өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші және мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушылардың портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша графикалық түрде осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 15-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттің кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы
мемлекеттік қызметті көрсету процесі
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету процесі
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру»
мемлекеттік қызметінің
регламентіне
3 қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілері:
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы

12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в «портале» и обработка запроса в портале;
14) условие 4 - проверка услугодателем регистрации услугополучателя в качестве безработного в автоматизированной информационной системе;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
14. Описание порядка обращения и последовательности процедур услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в графическом виде согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 15 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справок
безработным гражданам»
Диаграмма функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной
услуги через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справок
безработным гражданам»
Диаграмма функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок
безработным гражданам»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Выдача справок
безработным гражданам»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге протездік–ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін өтініш пен тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) бастауының негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысының құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының өтінішті қарастырып, тапсырылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы;

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее - 7осударственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи или мотивированный ответ об отказе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи», утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы өтінішті қарағаннан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, қағаз түрінде мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қағаз түрінде мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00 – 18.00 дейін, үзіліс сағ.13.00 - 14.00 дейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа күндері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап10 (он ) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;

3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
10. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерлерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мүгедектерге протездік-
ортопедиялық көмек ұсыну үшін
оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
(10 жұмыс күн ішінде)
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для предоставления им протезно-ортопедической помощи осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
11. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Оформление
документов на инвалидов для
предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
(10 рабочих дней)
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы, (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін өтініш пен тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) бастауының негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысының құрамына кіретін рәсімдер (іс - қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының өтінішті қарастырып, тапсырылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы өтінішті қарағаннан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств или мотивированный ответ об отказе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами», утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217(далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, қағаз түрінде мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қағаз түрінде сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00 – 18.00 дейін, үзіліс сағ.13.00 - 14.00 дейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа күндері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап10 (он ) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
10. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерлерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.

4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами осуществляется при содействии социального работника услугодателя.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мүгедектерді сурдо-
тифлотехникалық және міндетті
гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
(10 жұмыс күн ішінде)
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызмет алушының тұрақты тіркелген тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімдері;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін қызмет алушының алатын мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып, тағайындау туралы хабарлама не осы көрсетілетін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

11. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги«Оформление документов
на инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
(10 рабочих дней)
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет» (далее – государственная услуга) предоставляется Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги, которую получит услугополучатель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан № 217 от 11 марта 2014 года (далее – Стандарт), на бумажном носителе.

8) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу бойынша;
9) қосалқы шаруашылықтың болуы және саны туралы;
10) кәсіпкерлік қызметтен кірістері туралы;
11) жеке кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін қалыптастырады.
Мемлекеттік органдардан және (немесе) ұйымдардың АЖ мен ЕДБ АЖ-ден сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың, ЕДБ және «электрондық үкіметтің» шлюзінің ЭЦҚ-мен, сондай-ақ сұрау салуды жүзеге асырған Орталық бөлімшесінің, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның немесе Халыққа қызмет көрсету орталығының ЭЦҚ-мен расталады.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
1. АЖ - ақпараттық жүйе;
2. ЕДБ АЖ - екінші деңгейі банктердің ақпараттық жүйесі.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы белгісі бар үзбелі талон береді.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар ақпараттық жүйелерде көрсетілетін қызметті алушы туралы сұратылып отырған мәліметтердің жоқ екенін немесе көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтердің ақпараттық жүйедегі мәліметтермен сәйкес болмауын растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде, сұрау салуды жүзеге асырған көрсетілетін қызметті беруші аудандық бөлімі көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріндегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін келісу туралы құжаттардың түпнұсқаларын және өтінішті ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың түпнұсқаларын және (немесе) келісу туралы өтінішін қабылдайды, құжаттардың түпнұсқаларын сканерден өткізеді, оларды ЭЦҚ-мен куәландырады және өтініш берушіден өтініш және құжаттардың түпнұсқасын қабылдаған күні ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін мемлекеттік органдарға және (немесе) ұйымдарға жібереді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы үш жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім көрсетілетін қызметті алушыны осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес тиісінше нысандар бойынша балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы (себебін көрсете отырып) хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызмет алушыдан балаларға арналған жәрдемақылар тағайындау үшін қабылданатын, мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттар пакетінің толықтығын тексереді және құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерінің сапасын көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағына сәйкес ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы келіп түскен құжаттар пакетін тексереді және құжаттар тізбесі толық түскен жағдайда өтінішті осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес нысандар бойынша журналдарда тіркейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды тіркеп, қабылдағаннан кейін ақпараттық жүйелерден алынған электрондық құжаттар мен мәліметтерді басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманына кіріс-хат журналына тіркеу үшін береді, сосын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарап болғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 2 жұмыс күні ішінде қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға береді.
Учаскелік комиссиялар көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жібереді.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайталап өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі.
Учаскелік комиссия жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акт жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар келіп түскен кезде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім жобасын дайындайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы электрондық құжаттар мен қағаз жеткізгіштегі іс макетіндегі құжаттардың сәйкестігін, сканерленген құжаттардың сапасын, балаларға арналған жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттарды тіркеген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі бес жұмыс күн ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту (себептерін көрсете отырып) жөнінде қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушыға тікелей осы регламенттің 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қызмет көрсету туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
жауапты орындаушы тұтынушыға хабарламаны береді.
Тағайындау туралы шешімнің қабылданғаны жөніндегі хабарламаны, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауап беру былай жүзеге асырылады:
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті алушының аудандық бөлімге өзі келуі немесе пошталық хабар беруі арқылы;
ХҚО өзі барған кезде қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы күн сайын.

8) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
9) о наличии и количестве подсобного хозяйства;
10) о доходах от предпринимательской деятельности;
11) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС государственных органов и (или) организации и ИС БВУ, удостоверяются ЭЦП соответствующих государственных органов и (или) организаций, БВУ и шлюз «электронного правительства», а также ЭЦП осуществившего запрос отделения Центра, уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей или Центра обслуживания населения.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
1) ИС - информационная система;
2) ИС БВУ – информационная система Банков второго уровня.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществивший запрос районный отдел услугодателя выдает услугополучателю отрывной талон с отметкой о принятии документов.
В случае представления государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о услугополучателе или не соответствия сведений в информационных системах со сведениями, представленными услугополучателем, осуществивший запрос районный отдел услугодателя уведомляет услугополучателя о необходимости представления оригиналов документов и заявления о согласии для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах государственных органов и (или) организаций.
При представлении услугополучателем оригинала документов и (или) заявления о согласии ответственный специалист районного отдела услугодателя сканирует оригиналы документов, удостоверяет их ЭЦП и в день принятия заявления и оригиналов документов от заявителя направляет в государственные органы и (или) организации для приведения в соответствие сведений о физическом лице.
В случае если услугополучатель в течение трех рабочих дней не представил оригиналы документов, указанные в уведомлении, районный отдел услугодателя уведомляет услугополучателя об отказе в приеме заявления на назначение пособия на детей (с указанием причины) по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя проверяет полноту пакета документов, принимаемых у услугополучателя либо через ЦОН для назначения пособия на детей, электронных документов, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций, а также обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленных услугополучателем в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя при предоставлении услугополучателем полного пакета документов, определенного перечнем, регистрирует заявление, в журналах по форме согласно приложению 4 настоящему регламенту.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя после принятия и регистрации документов распечатывает электронные документы и сведения из информационных систем и передает их специалисту районного отдела услугодателя для регистрации в журналах общей корреспонденции, который передает их на рассмотрение руководителю услугодателя.
После рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя направляет ответственному специалисту районного отдела услугодателя.
Ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение двух рабочих дней передает их участковой комиссии для подготовки заключения.
Участковая комиссия в течение трех рабочих дней со дня получения документов от районного отдела услугодателя готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя и передает его районному отделу услугодателя.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи), при уточнении сведений, представленных услугополучателем.
По результатам проведенного обследования участковая комиссия составляет акт о материальном положении семьи и представляет заключение о нуждаемости семьи районному отделу услугодателя.
Ответственный специалист услугодателя при поступлении документов от участковой комиссии готовит проект решения о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Руководитель районного отдела услугодателя проверяет соответствие электронных документов и документов макета дела на бумажном носителе, качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия на детей и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей принимается в течение семи рабочих дней со дня регистрации в районном отделе услугодателя документов, принятых от услугополучателя.
Районный отдел услугодателя уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней о принятом решении о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей лично либо через ЦОН, согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги;
ответственный исполнитель выдает уведомление услугополучателю.
Выдача уведомления о принятии решения о назначении, либо об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется:
при обращении в районный отдел услугодателя посредством личного посещения услугополучателем услугодателя, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в ЦОН посредством «безбарьерного» обслуживания ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.

8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті көрсететін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды алатын күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіліп қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатын, баланың (балалардың)тууы туралы куәлігін не (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша) туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені, (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылдғы 1 маусымнаң кейін жүргізілген тіркеулер бойынша) неке қию туралы куәлікті, сондай-ақ Стандарттың 6), 7), 8) тармақшаларда көрсетілген құжаттарды, оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар ұсынылады:
ХҚО-ға немесе көрсетілетін қызмет алушыға түпнұсқасы, сканерленеді содан көрсетілетін қызметті алушыға қайта беріледі;
Көрсетілетін қызметті берушінің аудан бөлімдеріне, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
ХҚО-да қызмет, жұмыскермен 9 тармақта ескерiлген мемлекеттiк стандарттарға тiзбеге сәйкес толық емес құжаттар пакеттi көрсетілген қызмет алушы берген оқиғасында құжаттарды тәсiлімен қабыл алмау туралы қолхатты бередi.

8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН – в течение 7 (семь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 30 минут.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельства о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), а также сведения документов, указанных в подпунктах 6), 7), 8) пункта 9 Стандарта не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Документы представляются:
услугодателю или в ЦОН в подлинниках, которые сканируются, после чего возвращаются услугополучателю.
Районный отдел услугодателя, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

12. ХҚО қызметкері дайын құжаттарды беруді қолхатта көрсетілген мерзім негізінде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен жағдайда жүзеге асырады.
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілген қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, процедураларын (іс-әрекеті) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесіне қолдану тәртібі және ХҚО-мен өзара әрекет тәртібі регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде толық сипатталған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 6 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызметінің регламентіне 1 қосымша
Өзара әрекеттестік функционалды диаграмма
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызметінің регламентіне 2 қосымша
Өзара әрекеттестік функционалды диаграмма
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызметінің регламентіне 3 қосымша
18 жасқа дейінгі баласы бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға
өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы
№ ______ хабарлама
20__ ж. ____________ «___»
Азамат ________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш берген күні 20__ ж. «___» ___________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________________________________________
(себептерін көрсету)
байланысты 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас
тартылды.
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған
____________________________ _________________________________
(жауапты тұлғаның лауазымы) (Т.А.Ә.)
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызметінің регламентіне 4 қосымша
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау туралы азаматтардың өтініштерін тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтінішті қабылдау күні
Т.А.Ә.
Мекен-
жайы
Балалар саны
Учаскелік комиссияға беру күні
Учаскелік комиссияның қорытынды қабылдау күні
Уәкілетті органның тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімінің күні
Тағайындау
кезеңі
Сомасы
Ескертпе
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызметінің регламентіне 5 қосымша
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау немесе бас тарту туралы
№ ______ хабарлама
20__ ж. _______________ «___»
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мынаны хабарлайды
Өтініш берушінің Т.А.Ә.________________________________________
Өтініш берушінің туған күні ______ ж. _______________ «___»
Құжаттарды қайтарған күн 20__ ж. _________________ «___»
18 жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын мемлекеттік жәрдемақы
тағайындалды.
______________________________________________________________
___________________________________
(себебін көрсету)
_______________________________ себебі бойынша 18 жасқа дейінгі
балалары бар отбасыларға жәрдемақы тағайындаудан бас тартылды.
______________________________________________________________
18 жасқа дейінгі баласы бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау жөніндегі уәкілетті органның жауапты тұлғасының
ЭЦҚ-мен куәландырылған
_______________________________________________________________
(лауазымы және Т.А.Ә.
«Он сегіз жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес–үдерістерінің анықтамалығы

12. Выдача готовых документов осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Уведомление № ______
об отказе в приеме заявления на назначение
пособий государственного пособия семьям,
имеющим детей до 18 лет
от «_____» _______________ 20____г.
Гражданин (ка)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата обращения «___» ________________ 20 _____ г.
_______________________________________________________________
Отказано в приеме заявления на назначение пособий
государственного пособия на детей до 18 лет по причине:
_______________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
______________________________ _______________________________
(должность ответственного лица (Ф.И.О.)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Журнал
регистрации заявлений о назначении государственного
пособия семьям, имеющих детей до 18 лет
№ п/п
Реги-
стра-
цион-
ный
номер
Дата
прие-
ма
заяв-
ления
Ф.И.О.
Ад-
рес
Кол-
во
де-
тей
Дата
пере-
дачи
на
уча-
стко-
вую
ко-
мис-
сию
Дата
при-
нятия
заклю-
чения
участ-
ковой
комис-
сии
Дата
решения
уполно-
мочен-
ного
органа
о наз-
начении
или об
отказе
Пери-
од наз-
начения
Сум-
ма
При-
ме-
ча-
ние
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Уведомление № ______
О назначении или об отказе в назначении
государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет
от «_____» __________________ 20 ___г.
Уполномоченный орган по назначению и выплате пособия семьям,
имеющим детей до 18 лет, доводит до Вашего сведения
ФИО заявителя _____________________________________________________
Дата рождения заявителя ___________________________________________
Дата возврата документов «____» _______________ 20 ___г.
Назначено государственное пособие на детей до 18 лет.
Отказано в назначении государственного пособия на детей до 18 лет
по причине: _______________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица уполномоченного
органа по назначению пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
__________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О.)
приложение 6
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственного пособия на
детей до восемнадцати лет»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
) Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не 2014 жылғы 11 наурыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын сұратуды алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе ХҚО қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын учаскелік комиссияның тексеруі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;

Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее – государственная услуга) предоставляется Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги, которую получит услугополучатель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт) на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя или работником ЦОНа и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) рассмотрение документов услугополучателя участковой комиссией;
4) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;

5) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО-ға жіберу немесе көрсетілетін қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
4) учаскелік комиссия.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтінішті қабылдайды, құжат көшірмелерін тексеріп, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың түпнұсқасын қайтарып береді, құжаттарды кіріс хат-хабарлары журналына тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жазады;
3) қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы екі жұмыс күні ішінде учаскелік комиссияға қарауға береді.
4) учаскелік комиссия бес жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен, ал ол болмаған жағдайда отбасының кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің бірінің қатысуымен тұлғаның атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға өтініш жасаған тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайын тексеруді (бұдан әрі - тексеру) өткізеді (көрсетілетін қызметті алушы бір күнтізбелік жылдың ішінде қайта өтініш берген кезде тексеру жүргізу өтініш берушінің тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), оның (отбасының) құрамы мен табысы өзгерген жағдайда және өтініш беруші ұсынған мәліметтерді нақтылау қажет болған кезде жүзеге асырылады). Көрсетілетін қызметті алушының, ал ол болмаған жағдайда - отбасының кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің бірінің тексеру жүргізуден бас тартуы учаскелік комиссияның барлық мүшелері қол қоятын хаттамада бекітіледі;
қажет болған жағдайда тексеру жүргізуге қажетті жетіспейтін мәліметтерді алу үшін тиісті органдарға сұрау салу немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарының (мәліметтерінің) растығын тексеруге байланысты сұранысты тиісті органдарға жібереді;
атаулы әлеуметтік көмекті тағайындауға өтініш берген тұлғаға жүргізілген тексеріс нәтижесінде материалдық жағдайын тексеру актісі жасалады;
көрсетілетін қызметті алушыны, ал ол болмаған жағдайда - отбасының тексеру жүргізуге қатысқан, кәмелетке толған іс-әрекетке қабілетті мүшелерінің біріне актіге қол қойғызып, таныстырады;
ұсынылған құжаттар және/немесе материалдық жағдайын тексерудің нәтижелері негізінде учаскелік комиссия шешім шығарады және мемлекеттік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қорытынды түрінде осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес ресімдейді, оған төраға мен комиссия мүшелері қол қояды және көрсетілетін қызметті алушы онымен танысып, қол қояды;
қорытындыны құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді.

5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику ЦОНа.
3. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
4) участковая комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает заявление, сверяет копии документов, выдает услугополучателю подлинники документов, регистрирует документы в журнале входящей корреспонденции;
2) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение двух рабочих дней передает их на рассмотрение в участковую комиссию;
4) участковая комиссия в течение пяти рабочих дней:
в присутствии услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи проводит обследования материального положения лица (семьи), обратившегося за назначением адресной социальной помощи (далее - обследование) (при повторном обращении услугополучателя в течение одного календарного года проведение обследования осуществляется в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи) и при необходимости уточнения сведений, представленных услугополучателем). Отказ услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи, в проведении обследования фиксируется в протоколе, который подписывают все члены участковой комиссии;
при необходимости направляет запрос в соответствующие органы для получения недостающих сведений, необходимых для проведения обследования, либо проверки достоверности представленных услугополучателем документов (сведений);
по результатам проведенного обследования составляет Акт обследования материального положения лица (далее - услугополучателя), обратившегося за назначением адресной социальной помощи;
ознакамливает под роспись с актом обследования услугополучателя, а в случае его отсутствия - одного из совершеннолетних дееспособных членов семьи, в присутствии, которого было проведено обследование;
на основании представленных документов и/или результатов обследования участковая комиссия принимает решение и оформляет его в форме заключения о нуждаемости в предоставлении государственной услуги или об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю, согласно приложению 3 к настоящему регламенту, которое подписывается председателем и членами участковой комиссии и ознакамливает услугополучателя с заключением под роспись;
передает заключение с документами в районный отдел услугодателя.

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі келесі процедураларды орындайды:
аудандық бөлімнің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін базаға кіргізеді және өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (оның отбасының) табысын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының мәліметтер базасымен салыстырады және өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (оның отбасының) табысы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының мәліметтер базасымен сәйкес келмеген жағдайда қабылданған құжаттарды, учаскелік комиссияның қорытындысын аудандық бөлімнің басшысына береді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімнің басшысы атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімнің жауапты маманы шешім және мемлекеттік қызметті көрсету немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша хабарламаны дайындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімнің басшысы шешімге және атаулы әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне көрсетілетін қызметті алушының өзі келгенде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметі алушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі.

5) районный отдел услугодателя выполняет следующие процедуры:
ответственный специалист районного отдела заносит данные услугополучателя услуги в базу данных и сверяет указанные в заявлении доходы услугополучателя (его семьи) с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и передает руководителю районного отдела принятые документы, заключение участковой комиссии и при выявлении несоответствий доходов услугополучателя (его семьи), указанных в заявлении с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
руководитель районного отдела услугодателя принимает решение о назначении или об отказе в назначении адресной социальной помощи;
ответственный специалист районного отдела услугодателя подготавливает решение и письменное уведомление о назначении или об отказе в назначении государственной услуги с указанием его причины;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает решение и уведомление о назначении адресной социальной помощи или об отказе в ней;
доставка уведомления о назначении (отказе в назначении с указанием его причины) государственной адресной социальной помощи осуществляется при личном посещений услугополучателя районного отдела услугодателя, либо посредством почтового сообщения.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, в ЦОН – 7 (семь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін сипаттау
11. ХҚО-ң құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды ХҚО арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Стандарттың 9 тармағының бірінші бөлігінің 2) – 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың бланкілері мемлекеттік қызметті көрсету орындарында көрсетілетін қызметті алушыларға беріледі және олар өздері толтырады. Осы тармақтың бірінші бөлігінің 5) тармақшасында көрсетілген құжат түпнұсқада беріледі. Стандарттың 9 тармағының бірінші бөлігінің 6) тармақшасында көрсетілген құжат салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмеде беріледі, содан кейін түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявление с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Бланки документов, указанных в подпунктах 2)–4) части первой пункта 9 Стандарта, предоставляются услугополучателю в местах оказания государственной услуги и заполняются им собственноручно. Документ, указанный в подпункте 5) пункта 9 Стандарта, предоставляется в оригинале. Документ, указанный в подпункте 6) пункта 9 Стандарта предоставляется в подлиннике и копии для сверки, после чего оригинал возвращается услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Районный отдел услугодателя, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

12. ХҚО қызметкері дайын құжаттарды беруді қолхатта көрсетілген мерзім негізінде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен жағдайда жүзеге асырады.
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, сондай-ақ ХҚО-мен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сызба түрінде толық сипатталған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Учаскелік комиссияның №__қорытындысы
___ ______20__ж.
Учаскелік комиссия «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы»
Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес отбасының
(өтініш берушінің)____________________________________________
________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
өтініш және оған қоса берілген құжаттарды қарап,
________________________________________________________
(ұсынылған құжаттар және (немесе) өтініш берушінің
материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің)
негізінде отбасына (тұлғаға) мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек берудің_________________________________________________
туралы (қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________ _______________________
Комиссия мүшелері: __________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
___________________ ______________________
(қолдары)            (Т.А.Ә.)
__дана қоса берілген құжаттармен қорытынды 20__ж. «__» ______
қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық)
округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің
«Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес–үдерістерінің анықтамалығы

12. Выдача готовых документов осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственной адресной
социальной помощи»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственной адресной
социальной помощи»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственной адресной
социальной помощи»
Заключение участковой комиссии № __
__ _________ 20_ г.
Участковая комиссия в соответствии со статьей 5 Закона
Республики Казахстан «О государственной адресной социальной помощи»,
рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя)
________________________________________;
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании
__________________________________________________________________
(представленных документов и (или) результатов обследования
материального положения заявителя (семьи)
выносит заключение о ________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления семье (лицу) государственной адресной социальной
помощи
Председатель комиссии: ________________ __________________________
Члены комиссии: ______________________ __________________________
_______________________ _________________________
_______________________ _________________________
_______________________ _________________________
(подписи)                        (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято «__»____________ 20_ г.
________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись
работника, акима поселка, аула (села), аульного сельского округа)
или уполномоченного органа, принявшего документы
приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Назначение
государственной адресной
социальной помощи»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін өтініш пен тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) бастауының негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысының құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының өтінішті қарастырып, тапсырылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдеуі;

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху или мотивированный ответ об отказе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху», утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217(далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;

4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы өтінішті қарағаннан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, қағаз түрінде жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қағаз түрінде мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00 – 18.00 дейін, үзіліс сағ.13.00 - 14.00 дейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственным исполнителем районного отдела услугодателя выдается результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху или мотивированный ответ об отказе в государственной услуги.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттары ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге кресло-арбалар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін өтініш пен тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) бастауының негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысының құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының өтінішті қарастырып, тапсырылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімнің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер ( іс- қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресло-коляски или мотивированный ответ об отказе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски», утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217(далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
6. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы өтінішті қарағаннан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, қағаз түрінде мүгедектерге кресло-арбалар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қағаз түрінде кресло-арбалар ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы мүгедектерге кресло-арбалар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00 – 18.00 дейін, үзіліс сағ.13.00 - 14.00 дейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа күндері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап10 (он ) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.

1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя, по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие согласно пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им кресло-коляски или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;
5) руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им кресло-коляски или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам им кресло-коляски или мотивированный ответ об отказе.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

10. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерлерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мүгедектерге кресло-
арбаларды беру үшін оларға
құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
(10 жұмыс күн ішінде)
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы

10. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для предоставления кресла-коляски осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
11. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
приложение 2
к регламенту государственной
услуги«Оформление документов
на инвалидов для
предоставления им кресла-
коляски»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
(10 рабочих дней)
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения или мотивированный ответ об отказе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін өтініш пен тиісті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) бастауының негізі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысының құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының өтінішті қарастырып, тапсырылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беруі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне мемлекеттік қызмет Стандарты қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы алынған құжаттарды тіркеуден өткізіп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарастыруға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы өтінішті қарағаннан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, қағаз түрінде мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қол қоюға жібереді;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги;
2) специалист районного отдела услугодателя проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) после рассмотрения руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им санаторно-курортного лечения или подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, после чего направляет на подписание руководителю районного отдела услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысы қағаз түрінде мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы мүгедектерге санаторий-курорттық емдеу ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00 – 18.00 дейін, үзіліс сағ.13.00 - 14.00 дейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа күндері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап10 (он ) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
10. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерді санаторий – курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерлерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес блок-схемада берілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мүгедектерді санаторий-
курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
(10 жұмыс күн ішінде)
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

5) руководитель районного отдела услугодателя подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им санаторно-курортного лечения или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет ответственному исполнителю районного отдела услугодателя;
6) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя направляет уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения или мотивированный ответ об отказе.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для обеспечения их санаторно-курортным лечением осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
11. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Оформление
документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-
курортным лечением»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
(10 рабочих дней)
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)»

1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының тіркелген тұрақты мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ресімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің кұрамына кіретін ресімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарастыруы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдересіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)» (далее – государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления, проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;

3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау бойынша комиссиясы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлері) арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандартқа 1 немесе 2 – қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына орындауға береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
5) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөніндегі қорытынды дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытындысын жолдау хатпен медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен жолдау хат және құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына тіркеу жүргізіп, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;

3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан в медико-социальное учреждение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложениям 1 или 2 к Стандарту;
2) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги отписывает заявление специалисту районного отдела услугодателя;
4) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
7) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
8) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;

9) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына атқаруға береді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде құжаттарды азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
11) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, бір жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
13) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хаттамаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайды.
14) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынуды Қазақстан Республикасының еңбек заңнамаларына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұма күнін қоса, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін іске асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

9) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
10) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан в медико-социальное учреждение для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальное учреждение;
11) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение одного рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
14) специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап17 (он жеті) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш жазған күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
10. Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
11. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге және егде жасына байланысты өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіз адамдарға үйде күтім көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуі кезінде жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау осы Регламенттің қосымшасына сәйкес графикалық түрде көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 17 (семнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
10. При подаче услугополучателем всех необходимых документов районным отделом услугодателя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Инвалидам первой и второй групп и лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и являющиеся получателями специальных социальных услуг оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
12. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Оформление
документов на оказание
специальных социальных услуг
в медико-социальных
учреждениях (организациях)»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому»

1. Жалпы ережелер
1. «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген тұрақты мекенжайы бойынша аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдересінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ресімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің кұрамына кіретін ресімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының өтінішті қарастыруы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому» (далее – государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссиясы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандартқа 1 немесе 2 – қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына орындауға береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы өтініш және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскен күні арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
5) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер бес жұмыс күні ішінде мүгедектің және қарт адамның тұратын жеріне барып, тұрғын үй және басқа да материалдық – тұрмыстық жағдайларды тексеру актісін жасайды, өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытынды дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілігі жөнінде қорытындысы дайындалған күні қабылданған құжаттар мен қорытындыны жолдау хатпен медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінен жолдау хат және құжаттар келіп түскен күні кіріс хаттары журналына тіркеу жүргізіп, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;

4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан в медико-социальное учреждение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучатель подает заявление в районный отдел услугодателя по форме согласно приложениям 1 или 2 к Стандарту;
2) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги, регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги отписывает заявление специалисту районного отдела услугодателя;
4) специалист районного отдела услугодателя в день поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение пяти рабочих дней выезжает к месту проживания инвалида и престарелого, составляет акт обследования жилищных и других материально-бытовых условий и в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в день вынесения заключение о потребности в специальных социальных услугах принятые документы и заключение с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
7) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов от районного отдела услугодателя проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
8) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;

9) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына атқаруға береді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде құжаттарды азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
11) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссиясы келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, бір жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссия арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
13) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары құжаттар келіп түскен күні азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы хабарламаға қол қойылған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайды;
14) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушыға арнайы әлеуметтік қызметтерді үй жағдайында көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынуды Қазақстан Республикасының еңбек заңнамаларына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұма күнін қоса, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін іске асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті беруші 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде;

9) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
10) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дней со дня получения документов направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
11) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение одного рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в день получения документов подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления передает документы в районный отдел услугодателя;
14) специалист районного отдела услугодателя в день поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
1) услугодателю – в течение 14 (четырнадцать) рабочих дней;

1. Жалпы ережелер
1. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
әлеуметтік көмектің тағайындалғаны (тағайындаудан бас тартуы) туралы хабарлама;
2) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады - әлеуметтік көмектің тағайындалғаны жөнінде хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Осы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің 3 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген қызметті алушы, ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) районные отделы услугодателя уведомление о назначении (отказе в назначении) социальной помощи;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания - уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
Услугополучатель, указанный в подпункте 2) пункта 3 настоящего регламента государственной услуги, имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
4) учаскелік комиссия;
5) арнайы комиссия.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына береді;
3) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкес тексереді және бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызмет алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды;
4) Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы регламенттің 34 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөліміне жібереді;
5) Көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады;
6) Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;
7) Көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;

3) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
4) участковая комиссия;
5) специальная комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист районного отдела после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта и в течение одного рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист районного отдела услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 34 к настоящему регламенту и направляет их в районный отдел услугодателя;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии;
6) специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи;
7) районный отдел услугодателя в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи;

8) Көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді;
Осы Регламенттің 7 тармағының 3) тармақшасының 23 азат жолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімі көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі. Порталда - тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты – бір көрсетілетін қызмет алушыға қызмет көрсету үшін 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талоны беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдерінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
11. Портал арқылы электрондық сұраныс берген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжат үлгісінде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанда.

8) ответственный специалист районного отдела услугодателя готовит уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) и в течение трех рабочих дней со дня принятия решения письменно уведомляет услугополучателя .
В случаях, указанных в абзаце 23 подпункта 3) пункта 7 настоящего регламента, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания. На портале – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней;
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги - в течение 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – более 15 минут.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. При подаче электронного запроса посредством портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
11. Выдача результата оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

12. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, процедураларының (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сызба түрінде толық сипатталған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді веб-портал «электрондық үкімет» (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсеткен жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП-ға көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) ЭҮП-да көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
4) көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП-ң жеке кабинетіне жіберіледі.

12. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
14. При оказании государственной услуги посредством веб-портала «электронного правительства» (далее - ПЭП):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
10) формирование специалистом районного отдела услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 15-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның
(отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20__ж. «___» _______
_____________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә._____________________________________
2. Тұратын мекенжайы ________________________________________
__________________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған
өмірлік қиын жағдай________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ________
адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш
берушіге
туыстық
қатынасы
Жұмыспен
қамтылуы
(жұмыс,
оқу орны)
Жұмыспен
қамтылмау
себебі
Қоғамдық
жұмыстарға
қатысуы,
кәсіптік
даярлығы
(қайта
даярлау,
біліктілігін
арттыру)
немесе
жұмыспен
қамтудың
белсенді
шараларына
қатысуы
туралы
мәліметтер
Өмірлік
қиын
жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _______ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _____ адам.
Балалардың саны:________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ____ адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек) _______________________________________________________
______________________________________________________________

15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 15 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Диаграмма функционального взаимодействия услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги посредством ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от «___» ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя _____________________________________
2. Адрес места жительства _______________________________
_______________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением
которой заявитель обратился за социальной помощью______________
_______________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в
семье) ________ человек, в том числе:
п/п
Ф.И.О.
Дата
рожде-
ния
Родст-
венное
отно-
шение
к заяви-
телю
Заня-
тость
(место
рабо-
ты,
учебы)
При-
чина
неза-
нятости
Сведения
об участии
в бщест-
венных
работах,
профессио-
нальной
подготовке
перепод-
готовке,
повышении
квалифи-
кации) или
в активных
мерах
содействия
занятости
Трудная
жизнен-
ная
ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах
занятости _______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной
основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны,
инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам
Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны,
пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально
значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез,
вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать
или добавить иную категорию) ______________________________________
___________________________________________________________________

5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше – көрсету керек):
___________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с
Табысы бар
отбасы
мүшелерінің
(оның
ішінде
өтініш
берушінің)
Т.А.Ә.
Табыс
түрі
Өткен тоқсандағы
табыс сомасы
(теңге)
Жеке қосалқы
шаруашылық (ауладағы
учаске, малы және
құсы), саяжай
және жер
учаскесі (жер
үлесі) туралы
мәліметтер
тоқсанға
орта
есеппен
айына
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
___________________________________________________________________________________
__________________________________________________________ қазіргі уақытта өздері тұрып
жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен
мәлімделген табыс)__________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі_____________________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы _____________________
____________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________ ________________________
Комиссия мүшелері:
________________________ _________________________
________________________ _________________________
________________________ _________________________
________________________ _________________________
(қолдары)                        (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым: _________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы
Тексеру жүргізілуден бас тартамын _____________________ өтініш
берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы,
күні _______________
_______________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
___________________
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Учаскелік комиссияның №__ қорытындысы
20 ____ж. ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
_______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде
_________________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________ ________________________
Комиссия мүшелері: __________________ ________________________
__________________ ________________________
__________________ ________________________
__________________ ________________________
(қолдары)            (Т.А.Ә.)
Қорытынды
қоса берілген құжаттармен __ данада
20__ж. «__» ___ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы_________________
_________________________
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үрдістерінің анықтамалығы

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное
жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом
или иное - указать):
____________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О.
членов
семьи(в
т.ч.
заявителя),
имеющих
доход
Вид
дохода
Сумма дохода
за предыдущий
квартал
(тенге)
Сведения о личном
подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица),
дачном и земельном
участке (земельной доли)
за
квар-
тал
в
среднем
за месяц
6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий
документ, заявленные доходы от его эксплуатации)
_____________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме
занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его
эксплуатации)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма,
источник):
______________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
______________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
______________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подписи)                   (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):____________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь ______________ Ф.И.О. и
подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата _____
__________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Заключение участковой комиссии № __
__ _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказаниясоциальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
______________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:_________________ ____________________
Члены комиссии:________________________ ____________________
________________________ ____________________
________________________ ____________________
________________________ ____________________
(подписи)            (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято «__»____________ 20__ г. ______________________________
Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) аудандық бөлімдері көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар іс-тәжірибесіне жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдар алуға тегін қызметтер көрсету.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлердің) мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әрекетінің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураның басталуы үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген (бұдан әрі- Стандарт) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет Стандартының 9 тармағында қарастырылған қызмет берушінің қызмет алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алу немесе қызмет алушының электрондық сұрауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі кіріс құрамының процедуралары (әрекет):
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжатты қабылдауы;
2) сұранысты жолдау және құжаттарды алу үшін ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
3) мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО-ың маманының қорытынды беруі;

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя;
2) направление запроса и получение сведений документов из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қорытындысын беру.
3. Мемлекеттік қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық бөлімшелердің өзара қарым-қатынаста (қызметкерлердің) болу ретін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет беруші маман;
2) қызмет берушінің басшысы.
7. Қызмет берушінің (әрекетті) құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасында реттілік тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуге қажет құжаттарды бергеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы сауал жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды электронды түрде алып, портал арқылы мәлімет және оны түпнұсқасымен салыстырады, содан кейін түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
3) көрсетілетін қызметті беруші жұмыссыз ретінде тіркелгендігі жайлы мәлімет расталғанда, көрсетілетін қызметті беруші маманы көрсетілетін қызметті алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама жазып береді.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жолдамаға қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің маманы дайын жолдаманы көрсетілетін қызмет алушыға береді.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету және құжаттарды қабылдау нәтижесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағ. 13.00-тен 14.00 сағатқа дейін, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету уақыты:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен – 30 минут;
порталға – 1 (бір) жұмыс күні;
2) алғанға дейін құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты болады және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға 30 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Маман мен қызмет алушының реттілік рәсімі графикалық түрде блок-схема ретінде қазіргі Регламенттің 1 қосымшасында сипатталған.
4. Қызметті берушілердің халыққа қызмет көрсету орталығымен және портал арқылы, оның ішінде ақпараттық жүйе арқылы мемлекеттік қызметті көрсету барысын сипаттау

4) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист услугодателя после подачи необходимых документов услугополучателем для оказания государственной услуги направляет запрос в государственные информационные системы посредством портала;
2) специалист услугодателя посредством портала получает сведения в виде электронного документа и сверяет его с подлинником, после чего подлинник возвращается услугополучателю;
3) в случае подтверждения сведений о регистрации услугодателя в качестве безработного, специалист услугодателя выписывает направление услугополучателю на участие в активных мерах содействия занятости;
4) руководитель услугодателя подписывает направление;
5) специалист услугодателя выдает готовое направление услугополучателю.
8. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 30 минут;
на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка взаимодействия посредством портала, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

11. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті ЭЦҚ арқылы электрондық форматта ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті портал арқылы корсетілуі үшін:
1) өтініштің электрондық түрде, көрсетілетін қызметті беруші ЭЦҚ куәландырылған.
Порталда электрондық сауалды қабылдау «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Уәкілетті тұлғалар ЭЦҚ куәландырылған, электрондық өтініште көрсетілетін құжаттардың мәліметін қызметті беруші портал арқылы электронды өтініш қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу), нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

11. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде.
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 - проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;

12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – автоматтандырылған жүйеде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызмет алушының жұмыссыз ретінде тіркелгенін тексеру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша мәселелердің ақпараты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет жайында бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы беріледі: 1414.
13. Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы портал арқылы мемлекеттік қызметті алудың жолдау тәртібі және жүйелік реті осы Регламенттің 2 қосымшасында графикалық түрде көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдамалар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету Блок-схемасы
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдамалар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілері:
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы

12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в «портале» и обработка запроса в портале;
14) условие 4 - проверка услугодателем регистрации услугополучателя в качестве безработного в автоматизированной информационной системе;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (направление на участие в активных мерах содействия занятости), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача направлений лицам
на участие в активных формах
содействия занятости»
Блок-схема процесса оказания государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача направлений лицам
на участие в активных формах
содействия занятости»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағымен көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманымен немесе ХҚО қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО-ға жіберу немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» (далее – государственная услуга) предоставляется Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги, которую получит услугополучатель, является справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом районного отдела услугодателя или работником ЦОНа и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом районного отдела услугодателя;
3) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю или работнику ЦОНа.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы;
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
Көрсетілетін қызметті алушыдан немесе ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш пен қажетті құжаттар түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы өтінішті Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркейді, ағымдағы тоқсанда көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы мәліметті немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағандығын тексеруді жүзеге асыру, ағымдағы тоқсанда өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама растайтын анықтаманы дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысының қолын қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚО немесе көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
ХҚО-ға – 3 (үш) жұмыс күні (құжаттарды ХҚО-ға қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель районного отдела услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
ответственный специалист районного отдела услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя либо через ЦОН проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, проверка сведений об оказании получателю государственной услуги адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале, готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, подписывает у руководителя районного отдела услугодателя и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо в ЦОН.
Услугодателю, документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 15 минут;
в ЦОН – 3 (три) рабочих дня (день приема документов в ЦОНе не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін сипаттау
11. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Құжаттарды ХҚО-ға тапсырған жағдайда – салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды ХҚО арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) ХҚО-ң құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. Дайын құжаттарды беруді жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде ХҚО-ң қызметкері жүзеге асырады.
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

10. Описание последовательности процедур между специалистами районного отдела услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
При сдаче документов в ЦОН – документ представляется в подлиннике и копии для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявление с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Районный отдел услугодателя, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
12. Выдача готовых документов осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, сондай-ақ ХҚО-мен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сызба түрінде толық сипатталған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Көрсететін қызмет берушінің функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
«Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2 қосымша
ХҚО және көрсететін қызмет берушінің өзара әрекеттестік функционалды диаграмма
«Өтініш берушінің(отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес–үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімдері;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады;

15. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки,
подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки,
подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи»
Диаграмма функционального взаимодействия
услугодателя и ЦОНа
приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной
социальной помощи»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому» (далее – государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) районные отделы услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);

3) «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) баламалы негізде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: үйде оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуді тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – материалдық қамтамасыз ету).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе ХҚО қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО-ға жіберу немесе көрсетілетін қызмет алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарының түпнұсқалылығы көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманымен тексеріледі;

3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее – материальное обеспечение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее – Стандарт).
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником ЦОНа и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов ответственным специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги ответственном специалистом услугодателя;
4) направление результата оказания государственной услуги в ЦОН или выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) услугополучателю необходимо обратиться в районный отдел услугодателя для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов услугополучателя специалистом районного отдела услугодателя.

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жергілікті атқару органның ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЖАО АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) ЖАО АЖ-де тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ-де хабарлама қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманымен мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады;
11) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік қызметтің (материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

2) ввод специалистом районного отдела услугодателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (процесс авторизации) в информационную систему местного исполнительного органа (далее - ИС МИО) для оказания государственной услуги;
3) проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном специалисте районного отдела услугодателя через ИИН и пароль;
4) формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных специалиста районного отдела услугодателя;
5) выбор специалистом районного отдела услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) специалиста районного отдела услугодателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП специалиста районного отдела услугодателя;
9) обработка государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
10) формирование специалистом районного отдела услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела услугодателя.
11) выдача специалистом районного отдела услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги).
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется районным отделом услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті көрсететін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға блок-сызбаға сәйкес келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
11. ХҚО-ң жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды алатын күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіліп қолхат беріледі;
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын берген жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдап алудан бас тартады және нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. Дайын құжаттарды беруді жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде ХҚО-ң қызметкері жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанда тіркеудің электрондық өтінішін қабылдағандығы және уақытын белгілегендігі туралы хабарлама алу болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеті, үрдістерінің (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және ХҚО-мен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сызба түрінде толық сипатталған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді веб-портал «электрондық үкімет» (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсеткен жағдайда:

9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 минут.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. График работы ЦОНа - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявление с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактных телефонов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренный пунктом 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов.
12. Выдача готовых документов осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
Результатом оказания государственной услуги на портале является получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты регистрации в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
При оказании государственной услуги посредством веб-портала «электронного правительства» (далее - ПЭП):

1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП-ға көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) ЭҮП-да көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
4) көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі маманының мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП-ң жеке кабинетіне жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание государственной услуги;
7) проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом районного отдела услугодателя;
10) формирование специалистом районного отдела услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат
«Үйде оқитын мүгедек
балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «11» сәуірдегі № 2/236
қаулысымен бекітілген
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден немесе шетелдік қызметкерден) өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызмет беруші;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:

Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому»
Диаграмма функционального взаимодействия
Таблица. Условные обозначения
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги посредством ПЭП
Таблица. Условные обозначения
приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение
материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся
на дому»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 апреля 2014 года № 2/236
Регламент государственной услуги «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы» (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений от услугополучателя (работодателя или иностранного работника) и выдача им результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушіде;
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап, мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижелерін ұсыну нысаны – электрондық;
2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап, мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижелерін ұсыну нысаны – электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік қызметтер Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында қарастырылған, мемлекеттік қызметтерді көрсетуге арналған өтінімдер мен қажетті құжаттарды немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сауалын алу мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) жазбаша келісімін алады.
ЭЦҚ-сы болған жағдайда қызметті алушы портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісі құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсат:
рұқсатты беру және қайта ресімдеу:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
рұқсатты беру, қайта ресімдеу не беруден немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім ресімдеу;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсыруы;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру;
рұқсатты ұзарту:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
көрсетілетін қызмет беруші басшысының рұқсатты ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешімді ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушының қызмет берушіге жүгіну барысында - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижесін беру.

1) у услугодателя:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан, форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
2) на портале:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан, форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления согласно приложений 1 и 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для оказания государственной услуги или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя (работодателя) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия) входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) на привлечение иностранной рабочей силы:
выдача и переоформление разрешения;
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения о выдаче, переоформлении или отказа в выдаче или переоформлении разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
представление услугополучателем копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
продление разрешения:
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения руководителя услугодателя о продлении или отказа в продлении срока разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя:
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю - при обращении услугополучателя к услугодателю.

2) Жұмысқа орналасуға рұқсатты беру және ұзарту:
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының құжаттарды қабылдауы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
құжаттар толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда қызметті беруші мамандардың құжаттарды қайтаруы;
өтінішті қарау;
көрсетілетін қызмет беруші басшысының рұқсатты ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешімді ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қараудың нәтижесі туралы хабарлама;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының мемлекеттік қызметтерді көрсетудің нәтижесін ресімдеуі;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсыруы;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс- қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
5) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдерінің (іс-қимылдардың) жүйелілігін сипаттау:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру:
мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;

2) На трудоустройство:
выдача и продление разрешения:
прием документов специалистами услугодателя;
проверка представленных документов специалистом услугодателя;
возврат документов специалистами услугодателя в случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов;
рассмотрение заявления;
оформление решения руководителя услугодателя о выдаче или продлении срока разрешения или отказа в выдаче или продлении срока разрешения;
уведомление услугополучателя о результатах рассмотрения;
оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
представление услугополучателем копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя;
2) сотрудник районного отдела услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя;
4) сотрудник канцелярии услугодателя;
5) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя;
6) руководитель отдела трудовой миграции услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя;
8) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для оказания государственной услуги, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;

көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттарды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарының (бұдан әрі - Қағидалар) талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігі туралы ақпарат дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттардың ақпаратына қол қояды;
аудандық бөлімнің кеңсесі құжаттарды тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің қаралатын уақыты мен орны туралы хабарлама қағазды жолдайды;
аудандық бөлімнің кеңсесі тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішімен бірге ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері аудандық бөлім қызметкерінен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын өтінішімен бірге ақпаратты қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Алматы қаласына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері отырыс өтетін күннен кемінде үш жұмыс күні бұрын отырыстың өтетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты өзінің ресми интернет-ресурсына орналастырады;
шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия көрсетілетін қызметті алушылардың өтінімдерін аптасына 1 рет қарайды;
шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссия шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру не оны беруден бас тарту туралы ұсынымдық сипаттағы шешімін енгізеді;
көрсетілетін қызмет беруші шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру не оны беруден бас тарту туралы шешімді шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру жөніндегі комиссияның ұсынған шешімі негізінде қабылдайды;
көрсетілетін қызмет беруші шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат беру не беруден бас тарту туралы қабылданған шешiм жөнiнде оны қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды;
көрсетілетін көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарын (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тексереді;
көрсетілетін қызмет берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдыртып рұқсат береді немесе рұқсатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидалардың талаптарымен, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды қызметті алушыға (жұмыс берушіге) қайтарады.

сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 (далее - Правила);
сотрудник районного отдела услугодателя готовит информацию о соответствии документов пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил, представляет руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает информацию к пакету документов;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет заявление услугополучателя вместе с информацией в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов в заявлением услугополучателя вместе с информацией районного отдела услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течение десяти рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за три рабочих дня до даты заседания;
комиссия по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы 1 раз в неделю рассматривает заявления услугополучателей;
комиссия по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей выносит решение рекомендательного характера о выдаче или невыдаче разрешения;
на основании решения комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы услугодатель принимает решение по выдаче или невыдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы;
услугодатель уведомляет услугополучателя о принятом решении по выдаче либо отказу в выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в течение трех рабочих дней с даты его принятия;
услугополучатель сдает в канцелярию услугодателя копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцати) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование».
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, руководитель районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче разрешения и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

2) шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу:
шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу үшін Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттарды Қағидалардың талаптарымен, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағымен сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігі туралы ақпарат дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттардың ақпаратына қол қояды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға өтініш келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарлама қағазды жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініші мен құжаттарын қызмет беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеуді немесе қайта рәсімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күні ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттың қайта рәсімделгендігі немесе қайта рәсімдеуден бас тартылғандығы туралы қағаз түрінде хабарлама жолдайды;
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарын (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры» ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидалардың талаптарымен, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында белгіленген талаптарға сәйкес, толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда қызмет берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) қайтарады.

2) переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил;
сотрудник районного отдела услугодателя готовит информацию о соответствии документов пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил, представляет руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает информацию к пакету документов;
сотрудник районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение в течение трех рабочих дней со дня поступления заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя вместе с информацией в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела услугодателя пакет документов в заявлением услугополучателя вместе с информацией районного отдела услугодателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя направляет либо уведомление о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в бумажном виде в течение трех рабочих дней с даты принятия решения;
услугополучатель сдает в канцелярию услугодателя копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцати) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет документы, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование».
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, руководитель районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

3) рұқсатты ұзарту:
рұқсат мерзімін ұзарту үшін Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін кем дегенде жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігі туралы ақпарат дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттардың ақпаратына қол қояды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері өтініш келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде қызметті алушыға хабарлама қағазды жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы рұқсат мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімінің ұзартылуы немесе ұзартудан бас тартылғаны бойынша қабылданған шешімдер туралы қағаз түрінде хабарлама жолдайды;
Жұмыс беруші рұқсатты алуға келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры» ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидалардың талаптарымен, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) қайтарады.

3) продление разрешения:
сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 1 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для продления срока разрешения не позднее, чем за двадцать рабочих дней до окончания срока действия разрешения, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил;
сотрудник районного отдела услугодателя готовит информацию о соответствии документов пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил, представляет руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает информацию к пакету документов;
сотрудник районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение в течение трех рабочих дней со дня поступления заявления;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя вместе с информацией в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела услугодателя пакет документов в заявлением услугополучателя вместе с информацией районного отдела услугодателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя направляет уведомление о принятом решении по продлению или в отказе продления срока разрешения в бумажном виде в течение трех рабочих дней с даты принятия решения;
В случае обращения работодателя за получением разрешения сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя, в течение трех рабочих дней в бумажном виде под роспись выдает разрешение работодателю или направляет разрешение через информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование».
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, руководитель районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в продлении срока разрешения и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

4) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру немесе ұзарту:
жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты алу немесе ұзарту үшін Стандарттың 5 Қосымшасына сәйкес өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері құжаттардың Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағына сәйкестігі туралы ақпарат дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттардағы ақпаратқа қол қояды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының өтініш құжаттарын қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру не мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы көрсетілген қызметті алушыны қағаз түрінде хабардар етеді;
көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) жиырма жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген қызметті алушыға қол қойдыртып, рұқсат береді немесе рұқсатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры» ақпараттық жүйесі арқылы жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидалардың талаптарына, сонымен қатар Стандарттың 9 тармағында белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы олар келiп түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде рұқсатты беруден бас тартады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлім қызметкері берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып, құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) қайтарады.

4) выдача или продление разрешения на трудоустройство:
сотрудник канцелярии районного отдела услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для получения или продления разрешения на трудоустройство, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
сотрудник районного отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил;
сотрудник районного отдела услугодателя готовит информацию о соответствии документов пункту 9 Стандарта, а также требованиям Правил, представляет руководителю районного отдела услугодателя;
руководитель районного отдела услугодателя подписывает информацию к пакету документов;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет услугополучателю извещение;
сотрудник районного отдела услугодателя в течение трех рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя вместе с информацией в отдел трудовой миграции услугодателя;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела услугодателя пакет документов с заявлением услугополучателя вместе с информацией районного отдела услугодателя;
в течение двух рабочих дней сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения;
руководитель услугодателя принимает решение о выдаче или продлении разрешения на трудоустройство;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя письменно уведомляет услугополучателя о принятом решении в течение трех рабочих дней с даты его принятия;
услугополучатель после получения уведомления представляет услугодателю в течение двадцати рабочих дней документы, гарантирующие его выезд из Республики Казахстан по истечении срока действия разрешения (копии договора между банком и работником и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование».
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта а также требованиям Правил, руководитель районного отдела услугодателя в течение пяти рабочих дней со дня их поступления отказывает в выдаче или продлении срока разрешения на трудоустройство и сотрудник районного отдела услугодателя возвращает документы работодателю с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

5) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу:
жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу үшін Стандарттың 5 Қосымшасына сәйкес өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесіне тіркеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің басшысының қарауына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон басшысы бұрыштамаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері тапсырылған құжаттардың Қағидалардың талаптарымен сәйкестігін тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері жұмысқа орналасуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы үш жұмыс күні ішінде жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу туралы шешім қабылдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қабылданған шешім жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде хабардар етеді;
көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша оның Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттарды (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) жиырма жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың Қағида талаптарына сәйкес болған жағдайда оны алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қағаз түрінде көрсетілген көрсетілетін қызметті қызметті алушыға қол қойдыртып рұқсат береді немесе рұқсатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры» ақпараттық жүйесі арқылы рұқсатты жолдайды.
Тапсырылған құжаттар Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес толық көлемде берiлмеген және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші олар келiп түскен күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде рұқсатты қайта рәсімдеуден берілмеген құжаттарды және (немесе) белгіленген нысан бойынша толтырылмаған құжаттарды көрсете отырып бас тартады.

5) переоформление разрешения на трудоустройство:
сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления согласно Приложения 5 к Стандарту государственной услуги и необходимых документов для переоформления разрешения на трудоустройство, проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя руководителю отдела трудовой миграции услугодателя;
руководителю отдела трудовой миграции услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику отдела трудовой миграции;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на переоформление разрешения на трудоустройство;
руководитель услугодателя в течение трех рабочих дней принимает решение о переоформлении разрешения на трудоустройство;
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя письменно уведомляет услугополучателя о принятом решении;
услугополучатель после получения уведомления представляет услугодателю в течение двадцати рабочих дней документы, гарантирующие его выезд из Республики Казахстан по истечении срока действия разрешения (копии договора между банком и работником и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет иностранного работника);
сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя при соответствии документов требованиям Правил, в течение трех рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующие выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения в бумажном виде под роспись выдает разрешение услугополучателю или направляет разрешение через информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование».
В случае представления в неполном объеме и (или) незаполнения по установленной форме документов, предусмотренных требованиями Правил, услугодатель в течение трех рабочих дней со дня их поступления отказывает в переоформлении разрешения на трудоустройство с указанием не представленных и (или) не заполненных по установленной форме документов.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттің Қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан «Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзартуды» таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Қызметті алушы қызмет түрін, қызмет берушінің бөлімшесін таңдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, ұзарту, қайта рәсімдеу үшін:
Стандарттың 1 Қосымшасына сәйкес өтініш;
Стандартының 2 Қосымшасына сәйкес тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер және Стандарттың 9 тармағына сәйкес сканерленген қажетті құжаттар;
Стандарттың 3 Қосымшасына сәйкес кадрлардағы қазақстандық қамту туралы ақпарат;
Стандарттың 4 Қосымшасына сәйкес белгіленген нысаны бойынша рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу;
Стандарттың 9 тармағына сәйкес қажетті құжаттар.
2) жұмысқа орналасуға арналған рұқсатты беру немесе ұзарту, қайта рәсімдеу үшін:
Стандарттың 5 Қосымшасына сәйкес өтініш;
Стандарттың 2 Қосымшасына сәйкес тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер және Стандарттың 9 тармағына сәйкес сканерленген қажетті құжаттар.
Стандарттың 9 тармағына сәйкес қажетті құжаттар.
Көрсетілетін қызметті алушы оны электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы «жеке кабинеттен» жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
9. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру мыналар арқылы жүзеге асырылады:

4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему Регламенту.
Услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает «Выдача, переоформление, продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы».
Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель выбирает услугу, подразделение услугодателя.
Услугополучатель заполняет данные в сплывающих окнах:
1) для получения, продления или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 Стандарту а также сканированные документы согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги;
информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
согласование особых условий выдачи разрешений по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
документы согласно пункта 9 Стандарта.
2) для выдачи, продления или переоформления разрешения на трудоустройство:
заявление по форме согласно приложению 5 к Стандарту государственной услуги;
сведения об иностранном работнике согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги а также сканированные документы согласно пункта 9 Стандарта государственной услуги.
документы согласно пункта 9 Стандарта.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
9. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:

1) көрсетілетін қызметті беруші – дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамаларына сәйкес демалыс және мереке күндерден басқа күндері;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде көрсетіледі.
10. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы:
рұқсат беру – 41 (қырық бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты қайта ресімдеу – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты ұзарту – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы (шетелдік қызметкер) көрсетілетін қызметті берушіге:
жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беруді, қайта ресімдеуді және ұзартуды мынадай рәсім бойынша жүзеге асырылады:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға:
рұқсат беру және қайта ресімдеу:
рұқсат беру туралы шешімді – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
қайта ресімдеу туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыға – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді;
рұқсатты ұзарту:
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыны – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарлайды;
рұқсатты – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде береді;
2) жұмысқа орналасуға:
рұқсат беру және ұзарту;
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызмет алушыны – шешімді қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде береді.
жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу:
рұқсатты – 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайта ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау барысында көрсетілетін қызметті алушыға жыртпалы талон беріледі:

1) услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
услугополучателем (работодателем) услугодателю или через портал:
выдача разрешения – в течение 41 (сорок один) рабочих дня;
переоформление разрешения – в течение 31 (тридцать один) рабочего дня;
продление разрешения – в течение 8 (восемь) рабочих дней;
услугополучателем (иностранным работником) услугодателю:
выдача и продление разрешения на трудоустройство – в течение 31 (тридцать один) рабочего дня;
переоформление разрешения на трудоустройство – в течение 3 (три) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Выдача, переоформление и продление разрешений осуществляется услугодателем по следующей процедуре:
1) на привлечение иностранной рабочей силы:
выдача и переоформление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней;
принимает решение о переоформлении – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения;
продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
выдает разрешение – при обращении услугополучателя к услугодателю.
2) на трудоустройство:
выдача и продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течение 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течение 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения.
3) переоформление разрешения на трудоустройство:
переоформляет разрешение – в течение 3 (три) рабочих дней.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается отрывной талон с указанием:

1) өтінімнің тіркелген күні;
2) салынған құжаттардың саны;
3) мемлекеттік қызметтерді алу күні;
4) құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні.
Портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күн көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша ақпаратты, сонымен қатар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы телефоны бойынша ұсынылады: 1414.
11. Дайын құжаттарды беруді қызметті беруді еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қолхатта көрсетілген мерзімде, жеке басын куәләндыратын құжатын және көрсетілетін қызметті алушыдан сенімхатты ұсынған жағдайда жүзеге асырады.
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылдарын, рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін және мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау осы Регламенттің 12345678910 қосымшаларына сәйкес схемалық түрде көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 11 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру, қайта ресімдеу және
ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне «Шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру»
11 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үрдістерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 11-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.10.2014 № 4/886 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шетелдік қызметкерге
жұмысқа орналасуға және
жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру, қайта ресімдеу және
ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне «Шетелдік жұмыс
күшін тартуға арналған
рұқсатты қайта рәсімдеу»
12 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес - үрдістерінің анықтамалығы

1) даты регистрации заявления;
2) количества приложенных документов;
3) даты получения государственной услуги;
4) фамилия и инициалы лица, принявшего документы.
Через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
11. Выдача готовых документов осуществляется сотрудником отдела трудовой миграции услугодателя на основании расписки, указанной в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность и доверенности от услугополучателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий сотрудников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в схематическом виде согласно приложениям 12345678910 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 11 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
приложение 11
к регламенту государственной
услуги «Выдача,
переоформление и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы»
«Выдача разрешения на
привлечение иностранной
рабочей силы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 11 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 28.10.2014 № 4/886 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
приложение 12
к регламенту государственной
услуги «Выдача,
переоформление и продление
разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы»
«Переоформление разрешения
на привлечение иностранной
рабочей силы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги