"Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін құру және ережесін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 2609 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 желтоқсанда № 2917 болып тіркелді. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкiмдiгiнiң 2016 жылғы 16 мамырдағы № 808 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкiмдiгiнiң 16.05.2016 № 808 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағының 20) тармақшасына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы Жарлығына, Шымкент қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 7 қазандағы № 2143 және Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 7 қазандағы № 41/283-5с "Шымкент қаласында төртінші ауданды құру және қала аудандарының шекараларын белгілеу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2836 тіркелген бірлескен қаулысы мен шешіміне және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 379 және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 33/256-V "Оңтүстік Қазақстан облысының Шымкент қаласында құрылған төртінші ауданға атау беру туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2906 тіркелген бірлескен қаулысы мен шешіміне сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласының әкімі аппаратының басшысы Т.Мекамбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Д.Сатыбалды
Шымкент қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 2609 қаулысымен бекітілген
"Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын және орындайтын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

О создании государственного учреждения и утверждении положения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента"
Постановление акимата города Шымкент Южно-Казахстанской области от 8 декабря 2014 года № 2609. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 12 декабря 2014 года № 2917. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент Южно-Казахстанской области от 16 мая 2016 года № 808
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент Южно-Казахстанской области от 16.05.2016 № 808.
В соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Қазахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года "Об утверждении типового положения государственного органа Республики Казахстан", совместным постановлением акимата города Шымкента от 7 октября 2014 года № 2143 и решением Шымкентского городского маслихата от 7 октября 2014 года № 41/283-5с "Об образовании четвертого района и установлении границ районов города Шымкента", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2836 и совместным постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 2 декабря 2014 года № 379 и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 ноября 2014 года № 33/256-V "О присвоении наименования четвертому району, образованному в городе Шымкенте Южно-Казахстанской области", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2906, акимат города Шымкента ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента".
2. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Шымкента Мекамбаева Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Д.Сатыбалды
Утвержден постановлением
акимата города Шымкента
от 8 декабря 2014 года № 2609
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим и выполняющим функции государственного управления.

2. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Қаратау ауданы, Уалиханов көшесі № 2, телефоны: 55-43-26, индексі 600813.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" не имеет ведомства.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" осуществляет свою деятельность, в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательство Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, Каратауский район, улица Уалиханова № 2, телефон: 55-43-26, индекс 600813.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Миссиясы:
"Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басқару саласында Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік саясатты жүргізу.
15. Міндеттері:
1) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қарайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қолданады;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдеседі;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдар нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдеседі;
5) шаруа (фермер) қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсіпкерлік қызметті дамытуға жәрдемдеседі;
6) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру мәселелері жөніндегі, соңдай-ақ азаматтық қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
7) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
8) табысы аз адамдарды анықтайды, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізеді;
9) мүгедектерге көмек көрсетуді ұйымдастырады;
10) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
11) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіреді;
12) жергілікті әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына жердемдеседі;
13) қоғамдық көлік қозғалысын ұйымдастырады;
14) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде қалалық мәслихаттың сессияларының жұмысына қатысады;
15) өз құзыреті шегінде елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастырады және су пайдалану мәселелерін реттейді;
16) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
17) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді.
16. Функциялары:
1) өтініштерді, хаттарды қарау және заңмен белгіленген тәртіпте жауаптар дайындау;
2) мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыру;
3) мемлекеттік мекеменің жүргізуіне қатысты мәселелер бойынша хат алмасуды жүргізу.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) жиналыстарды өткізу тәртібін ұйымдастырады, қала әкімдігінің отырыстарына қатысады;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия:
Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" ведет государственную политику в сфере государственного управления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Задачи:
1) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
5) содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
6) в пределах своей компетенции организует и обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
7) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
8) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной, социальной помощи;
9) организует помощь инвалидам;
10) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
11) координирует оказание социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи;
12) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
13) содействие организации движения общественного транспорта;
14) принимает участие в работе сессий маслихата города при утверждении (уточнении) местного бюджета;
15) организует в пределах своей компетенции водоснабжение населенных пунктов и регулирует вопросы водопользования;
16) организует работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
17) ведет реестр непрофессиональных медиаторов.
16. Функции:
1) рассмотрение заявлений, писем и подготовка ответов в установленном законом порядке;
2) осуществление реализации государственной политики;
3) ведение служебной переписки по вопросам, отнесенным к ведению государственного учреждения.
17. Права и обязанности:
1) организует порядок проведения совещаний, участвует в заседаниях акимата города;

2) "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме қызметінің бұқаралық ақпарат құралдарына жария етілуін қамтамасыз етеді;
3) "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, осы Ережеге сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
17. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Шымкент қаласының әкімімен қалалық мәслихаттың келісімімен лауазымына тағайындалады және босатылады.
19. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) мемлекеттік мекеменің жұмыс жоспарларын бекітеді;
2) мемлекеттік мекеменің атынан әрекет етеді;
3) сенімхаттар береді;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жаза береді;
5) өз құзыреті шегінде өкімдер, қызметтік құжаттамаға қол қояды;
6) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін бекітеді;
7) мемлекеттік мекемеде Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
8) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың орындалуына дербес жауапты болады.
"Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
22. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкім басқарады.

2) обеспечивает освещение деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" в средствах массовой информации;
3) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, настоящим Положением.
3. Организация деятельности государственного учреждения
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" задач и осуществления им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Шымкента с согласия маслихата города.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат Акима Каратауского района города Шымкента" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента":
1) утверждает планы работ государственного учреждения
2) действует от имени государственного учреждения;
3) выдает доверенности;
4) в установленном законодательством порядке поощряет работников государственного учреждения и налагает на них дисциплинарные взыскания;
5) издает распоряжения, подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
6) утверждает внутренний трудовой распорядок государственного учреждения;
7) осуществляет контроль за соблюдением Закона Республики Казахстан "О государственной службе" в государственном учреждении;
8) осуществляет личный прием граждан;
9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан;
10) несет персональную ответственность за исполнение антикоррупционного законодательства.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения, "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующими законодательными актами.
21. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" возглавляется акимом назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеге бекітілген мүлік қалалық коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5.Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Шымкент қаласының Қаратау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного учреждения
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" относится к коммунальной собственности города.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Каратауского района города Шымкента" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.