"Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту, экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдар және сот экстремистік, террористік деп таныған ұйымдар туралы деректер қорын қалыптастыру туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 9 қазандағы № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 7 қарашада № 9863 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 161 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 10.12.2021 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз
2014 жылдың 3 шілдесінен бастап Қазақстан Республикасының жаңа Қылмыстық кодексінің және 2014 жылдың 4 шілдесінен бастап Қылмыстық-процестік кодексінің қабылдануына байланысты, "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
БҰЙЫРАМЫН:
1. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдар және сот экстремистік, террористік деп таныған ұйымдар туралы деректер қорын қалыптастырылсын.
2. Бекітілсін:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ есептің статистикалық нысаны;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ есептің нысанын құрастыру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық.
3. "Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ нысанды есепті, оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы және экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жауапқа тартылған адамдар және сот экстремистік, террорлық деп таныған ұйымдар туралы деректер банкін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 29 наурыздағы № 33 бұйрығының күші жойылған деп танылсын (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 7539 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты жолдасын:

Об утверждении формы отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" и Инструкции по его составлению, формировании банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение уголовных правонарушений, связанных с экстремизмом и терроризмом и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2014 года № 9863. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2021 года № 161
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 10.12.2021 № 161 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.6
В связи с принятием новых Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года и Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре",
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Формировать банк данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение уголовных правонарушений, связанных с экстремизмом и терроризмом и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими.
2. Утвердить:
1) Статистическую форму отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению и формированию формы отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 33 "Об утверждении отчета формы № 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", Инструкции по его составлению и ведении банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7539).
4. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:

1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелеріне, Комитеттің аумақтық органдарына.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
6.Осы бұйрық ресми жариялануға тиісті және 2015 жылдың 1-қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
1-қосымша
"Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы"
№ 1-ЭТ есептің статистикалық нысаны
1-тарау. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық
құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
А кестесі (қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша)
Атауы
Жолдың коды
өндірістегі қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
соның ішінде
істері өндіріспен аяқталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
соның ішінде
есепті мерзімде істері тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
барлығы
ҚР ҚПК 35-баб 1-бөл 3),4),9),10),11),12)-тармақтары бойынша
ҚР ҚПК 35-баб 1-бөл 1),2),5),6),7),8)-тармақтары бойынша
c.і
прокуратура органдарымен
қылмыстық істері сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны
ҚР ҚПК 35-баб 1-бөл 1),2)-тармақтары
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Экстремизмге және терроризмге байланысты барлық қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
1
из них:
Жалдамалылық (170-бап.)
2
в т.ч.

1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
6. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 9 октября 2014 года № 113
Статистическая форма отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"
Раздел 1. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом
Таблица А (по уголовным правонарушениям)
Наименование
Код строки
количество уголовных правонарушений находящихся в производстве
количество уголовных правонарушений, зарегистрированных ЕРДР в отчетном периоде
в том числе
количество уголовных правонарушений, дела о которых окончены производством
в том числе
количество уголовных правонарушений, дела о которых прекращены в отчетном периоде
количество у/д, прекращенных в отчетном периоде
органами прокуратуры
количество правонарушений, уголовные дела о которых направлены в суд
всего
по п. 3),4),9), 10), 11),12) ч. 1 ст. 35 УПК РК
по п. 1),2), 5),6),7),8) ч. 1 ст. 35 УПК РК
в т.ч.
всего
по п. 3), 4), 9), 10), 11), 12), ч.1 ст. 35 УПК РК
по п. 1), 2), 5), 6), 7), 8), ч.1 ст. 35 УПК РК
в. т. ч.
п. 1), 2) ч.1 ст.35 УПК РК
п. 1), 2), ч.1 ст. 35 УПК РК
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего уголовных правонарушений, связанных с экстремизмом и терроризмом
1
Наемничество (ст.170)
2
в т.ч.

Жалдамалыны азғырып көндiру, оқытып-үйрету, қаржыландыру немесе өзге материалдық қамтамасыз ету, сол сияқты оны қарулы қақтығыста, соғыс қимылдарында немесе конституциялық құрылысты құлатуға немесе оған нұқсан келтіруге бағытталған өзге де күш қолдану әрекеттеріне пайдалану не мемлекеттің аумақтық тұтастығын бұзу (б.1 бап.170)
3
Адам өзiнiң қызмет бабын пайдалана отырып жасаған немесе кәмелетке толмаған адамға қатысты жасалған дәл сол іс-әрекеттер (б.2 бап.170)
4
Жалдамалының қарулы қақтығысқа, соғыс қимылдарына немесе конституциялық құрылысты құлатуға немесе оған нұқсан келтіруге бағытталған өзге де күш қолдану әрекеттеріне қатысуы не мемлекеттің аумақтық тұтастығын бұзуы (б.3 бап.170)
5
Осы баптың үшiншi бөлiгiнде көзделген, адамдардың қаза табуына немесе өзге де ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекет (б.4 бап.170)
6
Жалдамалыларды дайындайтын базалар (лагерьлер) құру (171-бап.)
7
Халықаралық қорғауды пайдаланатын адамдарға немесе ұйымдарға шабуыл жасау (173-бап.)
8
в т.ч.
Шет мемлекеттiң өкiлiне немесе халықаралық қорғауды пайдаланатын халықаралық ұйымның қызметкерiне немесе онымен бiрге тұратын оның отбасы мүшелерiне, сол сияқты халықаралық қорғауды пайдаланатын адамдардың қызметтiк немесе тұрғын үй-жайларына не көлiк құралдарына шабуыл жасау, сол сияқты осы адамдарды ұрлау немесе бас бостандығынан күштеп айыру, сондай-ақ көрсетілген әрекеттерді жасау қатерін төндіру (б.1 бап.173)
9
Бiрнеше рет не қаруды немесе қару ретінде пайдаланылатын заттарды қолданып не адамдар тобының алдын ала сөз байласуымен жасалған не денсаулыққа ауыр зиян келтiрумен ұштасқан, сол сияқты соғысқа арандату немесе халықаралық қатынастарды ушықтыру мақсатында жасалған дәл сол іс-әрекеттер (б.2 бап.173)
10
Осы баптың бірінші немесе екінші бөліктерінде көзделген, абайсызда адам өліміне әкеп соққан немесе қылмыстық топ жасаған іс-әрекеттер (б.3 бап.173)
11
Әлеуметтiк, ұлттық, рулық, нәсiлдiк, тектік-топтық немесе дiни алауыздықты қоздыру (174-бап.)
12
в т.ч.
Әлеуметтiк, ұлттық, рулық, нәсiлдiк, тектік-топтық немесе дiни алауыздықты қоздыруға, азаматтардың ұлттық ар-намысы мен қадiр-қасиетiн не дiни сезiмдерiн қорлауға бағытталған қасақана әрекеттер, сол сияқты азаматтардың дiнге көзқарасы, тектiк-топтық, ұлттық, рулық немесе нәсiлдiк қатыстылығы белгiлерi бойынша олардың айрықшалығын, артықшылығын не толыққанды еместігін насихаттау, егер бұл іс-әрекеттер жария немесе бұқаралық ақпарат құралдарын немесе ақпараттық-коммуникациялық желілерді пайдалана отырып, сол сияқты әлеуметтiк, ұлттық, рулық, нәсiлдiк, тектік-топтық немесе дiни алауыздықты насихаттайтын әдебиетті немесе өзге де ақпарат жеткiзгiштердi дайындау немесе тарату жолымен жасалса (б.1 бап.174)
13

Вербовка, обучение, финансирование или иное материальное обеспечение наемника, а равно его использование в вооруженном конфликте, военных действиях или иных насильственных действиях, направленных на свержение или подрыв конституционного строя либо нарушение территориальной целостности государства (ч.1 ст.170)
3
Те же деяния, совершенные лицом с использованием своего служебного положения или в отношении несовершеннолетнего (ч.2 ст.170)
4
Участие наемника в вооруженном конфликте, военных действиях или иных насильственных действиях, направленных на свержение или подрыв конституционного строя либо нарушение территориальной целостности государства (ч.3 ст.170)
5
Деяние, предусмотренное частью третьей настоящей статьи, повлекшее гибель людей или иные тяжкие последствия (ч.4 ст.170)
6
Создание баз (лагерей) подготовки наемников (ст.171)
7
Нападение на лиц или организации, пользующихся международной защитой (ст.173)
8
в т.ч.
Нападение на представителя иностранного государства или сотрудника международной организации, пользующегося международной защитой, или проживающих совместно с ним членов его семьи, а равно на служебные или жилые помещения либо транспортные средства лиц, пользующихся международной защитой, а равно похищение или насильственное лишение свободы этих лиц, а также угроза совершения указанных действий (ч.1 ст.173)
9
Те же деяния, совершенные неоднократно либо с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, либо группой лиц по предварительному сговору либо сопряженные с причинением тяжкого вреда здоровью, а равно совершенные с целью провокации войны или осложнения международных отношений (ч.2 ст.173)
10
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, повлекшие по неосторожности смерть человека или совершенные преступной группой (ч.3 ст.173)
11
Возбуждение социальной, национальной, родовой,расовой,сословной или религиозной розни (ст.174)
12
в т.ч.
Умышленные действия, направленные на возбуждение социальной, национальной, родовой, расовой, сословной или религиозной розни, на скорбление национальной чести и достоинства либо религиозных чувств граждан, а равно пропаганда исключительности, превосходства либо ценности,сословной, национальной, родовой или расовой принадлежности, если эти деяния совершены публично или с использованием средств массовой информации или информационно-коммуникационных сетей, а равно путем изготовления или распространения литературы или иных носителей информации, пропагандирующих социальную, национальную, родовую, расовую, сословную или религиозную рознь (ч.1 ст.174)
13

Адамдар тобы, алдын ала сөз байласу арқылы адамдар тобы жасаған немесе бiрнеше рет жасалған немесе күш қолданумен не оны қолдану қатерін төндірумен ұласқан, сол сияқты адам өзiнiң қызмет бабын пайдалана отырып не қоғамдық бiрлестiк лидері жасаған дәл сол әрекеттер (б.2 бап.174)
14
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген, қылмыстық топ жасаған не ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (б.3 бап.174)
15
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнің – Елбасының өмiрiне қолсұғушылық (177-бап.)
16
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өмiрiне қолсұғушылық (178-бап.)
17
Билікті басып алуды немесе ұстап тұруды насихаттау немесе оған жария түрде шақыру, сол сияқты билікті басып алу немесе ұстап тұру е Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгерту (179-бап.)
18
в т.ч.
Қазақстан Республикасының Конституциясын бұзып, билiктi күшпен басып алуды немесе билiктi күшпен ұстап тұруды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді не Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді насихаттау немесе оған жария түрде шақыру, сол сияқты осындай мазмұндағы материалдарды тарату мақсатында дайындау, сақтау немесе тарату(б.1 бап.179)
19
Адам өзінің қызмет бабын пайдалана отырып не қоғамдық бірлестік лидері жасаған не бұқаралық ақпарат құралдарын немесе ақпараттық-коммуникациялық желілерді пайдалана отырып жасалған не адамдар тобы немесе алдын ала сөз байласу арқылы адамдар тобы жасаған дәл сол әрекеттер (б.2 бап.179)
20
Қазақстан Республикасының Конституциясын бұзып, билiктi күшпен басып алуға немесе билiктi күшпен ұстап тұруға не Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге бағытталған әрекеттер (б.3 бап.179)
21
Шет мемлекет, халықаралық немесе шетелдік ұйым өкілдерінің Қазақстан Республикасының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының құзыретіндегі өкілеттіктерді жүзеге асыруы (б.4 бап.179)
22
Сепаратистік әрекет (180-бап.)
23
в т.ч.
Қазақстан Республикасының біртұтастығы мен тұтастығын, оның аумағына қол сұғылмауын және бөлінбеуін бұзуды не мемлекетті ыдыратуды насихаттау немесе оған жария түрде шақыру, сол сияқты осындай мазмұндағы материалдарды тарату мақсатында дайындау, сақтау немесе тарату (б.1 бап.180)
24
Адам өзінің қызмет бабын пайдалана отырып не қоғамдық бірлестік лидері жасаған не бұқаралық ақпарат құралдарын немесе ақпараттық-коммуникациялық желілерді пайдалана отырып жасалған не адамдар тобы немесе алдын ала сөз байласу арқылы адамдар тобы жасаған дәл сол әрекеттер (б.2 бап.180)
25
Қазақстан Республикасының біртұтастығы мен тұтастығын, оның аумағына қол сұғылмауын және бөлінбеуін бұзу не мемлекетті ыдырату мақсатында жасалған әрекеттер (б.3 бап.180)
26
Қарулы бүлiк (181-бап.)
27
в т.ч.

Те же действия, совершенные группой лиц, группой лиц по предварительному сговору или неоднократно или соединенные с насилием либо угрозой его применения, а равно совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения (ч.2 ст.174)
14
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, совершенные преступной группой либо повлекшие тяжкие последствия (ч.3 ст.174)
15
Посягательство на жизнь Первого Президента Республики Казахстан — Лидера Нации (ст. 177)
16
Посягательство на жизнь Президента Республики Казахстан (ст. 178)
17
Пропаганда или публичные призывы к захвату или удержанию власти, а равно захват или удержание власти либо насильственное изменение конституционного строя Республики Казахстан (ст.179)
18
в т.ч.
Пропаганда или публичные призывы к насильственному захвату власти или насильственному удержанию власти в нарушение Конституции Республики Казахстан, подрыву безопасности государства либо насильственному изменению конституционного строя Республики Казахстан, а равно изготовление, хранение с целью распространения или распространение материалов такого содержания (ч.1 ст.179)
19
Те же действия, совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения, либо с использованием средств массовой информации или информационно-коммуникационных сетей, либо группой лиц или группой лиц по предварительному сговору (ч.2 ст.179)
20
Действия, направленные на насильственный захват власти или насильственное удержание власти в нарушение Конституции Республики Казахстан либо насильственное изменение конституционного строя Республики Казахстан (ч.3 ст.179)
21
Осуществление представителями иностранного государства, международной или иностранной организации полномочий, находящихся в компетенции уполномоченных органов и должностных лиц Республики Казахстан (ч.4 ст.179)
22
Сепаратистская деятельность (ст.180)
23
в т.ч.
Пропаганда или публичные призывы к нарушению унитарности и целостности Республики Казахстан, неприкосновенности и неотчуждаемости ее территории либо дезинтеграции государства, а равно изготовление, хранение с целью распространения или распространение материалов такого содержания (ч.1 ст.180)
24
Те же действия, совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения, либо использованием средств массовой информации или информационно-коммуникационных сетей, либо группой лиц или группой лиц по предварительному сговору (ч.2 ст.180)
25
Действия, совершенные с целью нарушения унитарности и целостности Республики Казахстан, неприкосновенности и неотчуждаемости ее территории либо дезинтеграции государства (ч.3 ст.180)
26
Вооруженный мятеж (ст.181)
27
в т.ч.

Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын құлату немесе өзгерту не оның біртұтастығы мен тұтастығын, сондай-ақ оның аумағына қол сұғылмауын және бөлінбеуін бұзу, сол сияқты билікті басып алу немесе ұстап тұру мақсатында қарулы бүлiк ұйымдастыру (б.1 бап.181)
28
Қарулы бүлікке қатысу (б.2 бап.181)
29
Экстремистік топ құру, оған басшылық ету немесе оның әрекетіне қатысу (182-бап.)
30
в т.ч.
Экстремистік топ құру, сол сияқты оған басшылық ету (б.1 бап.182)
31
Экстремистік топтың әрекетіне немесе оның жасайтын қылмыстарына қатысу (б.2 бап.182)
32
Осы баптың бірінші немесе екінші бөліктерінде көзделген, адам өзiнiң қызмет бабын пайдаланып не қоғамдық бiрлестiк лидері жасаған іс-әрекеттер (б.3 бап.182)
33
Диверсия (184-бап.)
34
Терроризм актісі (255-бап.)
35
в т.ч.
Терроризм актісі, яғни жарылыс жасау, өрт қою немесе адамдардың қаза табуы, елеулi мүлiктiк залал келтiру не қоғамға қауiптi өзге де зардаптардың туындау қаупiн төндiретiн өзге де әрекеттер жасау, егер бұл әрекеттер қоғамдық қауiпсiздiктi бұзу, халықты үрейлендiру, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының, шет мемлекеттiң немесе халықаралық ұйымның шешiмдер қабылдауына ықпал ету, соғысқа арандату не халықаралық қарым-қатынастарды шиеленiстiру мақсатында жасалса, сондай-ақ аталған әрекеттердi дәл сол мақсаттарда жасау қатерін төндіру (б.1 бап.255)
36
Мынадай (б.2 бап.255)
37
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген іс-әрекеттер, егер олар (б.3 бап.255)
38
Қоғамдық қауiпсiздiктi бұзу, халықты үрейлендiру, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының, шет мемлекеттiң немесе халықаралық ұйымның шешiмдер қабылдауына ықпал ету, соғысқа арандату не халықаралық қарым-қатынастарды шиеленiстiру мақсатында жасалған, адам өмiрiне қол сұғу, сол сияқты дәл сол мақсаттарда, сондай-ақ мемлекет немесе қоғам қайраткерiнiң мемлекеттiк немесе өзге де саяси қызметiн тоқтату не осындай қызметi үшiн кек алу мақсатында жасалған оның өмiрiне қол сұғу не халықаралық қорғауды пайдалантын адамдарға немесе ұйымдарға, ғимараттарға, құрылыстарға шабуыл жасаумен, адамды кепiлге алумен, ғимараттарды, құрылыстарды, қатынас және байланыс құралдарын басып алумен, әуе немесе су кемесін, жылжымалы темiржол составын не өзге де қоғамдық көлiктi айдап әкетумен, сол сияқты басып алумен ұштасқан адам өмiрiне қол сұғу (б.4 бап.255)
39
Терроризмдi насихаттау немесе терроризм актiсiн жасауға жария түрде шақыру (256-бап.)
40
в т.ч.
Терроризмдi насихаттау немесе терроризм актiсiн жасауға жария түрде шақыру, сол сияқты көрсетілген мазмұндағы материалдарды тарату мақсатында дайындау, сақтау немесе тарату (б.1 бап.256)
41

Организация вооруженного мятежа в целях свержения или изменения конституционного строя либо нарушения унитарности и целостности Республики Казахстан, а также неприкосновенности и неотчуждаемости ее территории, а равно захвата или удержания власти (ч.1 ст.181)
28
Участие в вооруженном мятеже (ч.2 ст.181)
29
Создание, руководство экстремистской группой или участие в ее деятельности (ст.182)
30
в т.ч.
Создание экстремистской группы, а равно руководство ею (ч.1 ст.182)
31
Участие в деятельности экстремистской группы или в совершаемых ею преступлениях (ч.2 ст.182)
32
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения (ч.3 ст.182)
33
Диверсия (ст.184)
34
Акт терроризма (ст.255)
35
в т.ч.
Акт терроризма, то есть совершение взрыва, поджога или иных действий, создающих опасность гибели людей, причинения значительного имущественного ущерба либо наступления иных общественно опасных последствий, если эти действия совершены в целях нарушения общественной безопасности, устрашения населения, оказания воздействия на принятие решений государственными органами Республики Казахстан, иностранным государством или международной организацией, провокации войны либо осложнения международных отношений, а также угроза совершения указанных действий в тех же целях (ч.1 ст.255)
36
Те же деяния, совершенные (ч.2 ст.255)
37
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи (ч.3 ст 255)
38
Посягательство на жизнь человека, совершенное в целях нарушения общественной безопасности, устрашения населения, оказания воздействия на принятие решений государственными органами Республики Казахстан, иностранным государством или международной организацией, провокации войны либо осложнения международных отношений, а равно посягательство на жизнь государственного или общественного деятеля, совершенное в тех же целях, а также в целях прекращения его государственной или иной политической деятельности либо из мести за такую деятельность, либо посягательство на жизнь человека, сопряженное с нападением на лиц или организации, пользующихся международной защитой, здания, сооружения, захватом заложника, зданий, сооружений, средств сообщения и связи, угоном, а равно с захватом воздушного или водного судна, железнодорожного подвижного состава либо иного общественного транспорта (ч.4 ст.255)
39
Пропаганда терроризма или публичные призывы к совершению акта терроризма (ст.256)
40
в т.ч.
Пропаганда терроризма или публичные призывы к совершению акта терроризма, а равно изготовление, хранение с целью распространения или распространение материалов указанного содержания (ч.1 ст.256)
41

Адам өзiнiң қызмет бабын пайдалана отырып не қоғамдық бiрлестiк лидері жасаған не бұқаралық ақпарат құралдары немесе ақпараттық-коммуникациялық желілер пайдаланыла отырып жасалған не адамдар тобы немесе алдын ала сөз байласу арқылы адамдар тобы жасаған дәл сол іс-әрекеттер (б.2 бап.256)
42
Террористiк топ құру, оған басшылық ету және оның әрекетіне қатысу (257-бап.)
43
в т.ч.
Террористiк топ құру, сол сияқты оған басшылық ету (б.1 бап.257)
44
Террористiк топтың әрекетіне немесе ол жасап жатқан терроризм актiлерiне қатысу (б.2 бап.257)
45
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген, адам өзiнiң қызмет бабын пайдалана отырып не қоғамдық бiрлестiк лидері жасаған іс-әрекеттер (б.3 бап.257)
46
Террористiк немесе экстремистiк әрекетті қаржыландыру және терроризмге не экстремизмге өзге де дем берушілік (258-бап.)
47
в т.ч.
Жеке тұлғаға не адамдар тобына не заңды тұлғаға олардың қызметінің террористiк немесе экстремистiк сипатын не берілген мүлік, көрсетілген ақпараттық, қаржылық және өзге де қызмет түрлері террористік немесе экстремистік әрекетті жүзеге асыру не террористік немесе экстремистік топты, террористік немесе экстремистік ұйымды, заңсыз әскерилендірілген құралымды қамтамасыз ету үшін пайдаланылатынын көрінеу білген адам жасаған, ақшаны және (немесе) өзге мүлiктi, мүлiкке құқықты немесе мүлiктiк сипаттағы пайданы беруі немесе жинауы, сондай-ақ сыйға тартуы, айырбастауы, қайырмалдығы, демеушiлiк және қайырымдылық көмегі, ақпараттық және өзге де қызмет түрлерiн көрсетуі не қаржылық қызметтер көрсетуі (б.1 бап.258)
48
Бiрнеше рет жасалған немесе адам өзінің қызмет бабын пайдалана отырып не коммерциялық немесе өзге ұйымда басқару функцияларын орындайтын адам не қоғамдық бірлестік лидері не алдын ала сөз байласу арқылы адамдар тобы жасаған не ірі мөлшерде жасалған дәл сол іс-әрекеттер (б.2 бап.258)
49
Террористiк не экстремистiк әрекетті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе даярлау не қаруландыру (259-бап.)
50
в т.ч.
Террористiк не экстремистiк әрекетті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе даярлау не қаруландыру (б.1 бап.259)
51
Адам өзінің қызмет бабын пайдалана отырып немесе кәмелетке толмаған адамға қатысты жасалған дәл сол іс-әрекет (б.2 бап.259)
52
Террористік немесе экстремистік даярлықтан өту (260-бап.)
53
Адамды кепiлге алу (261-бап.)
54
в т.ч.
Кепiлге алынған адамды босату шарты ретiнде мемлекеттi, ұйымды немесе басқа да адамды қандай да бiр әрекет жасауға немесе қандай да бiр әрекет жасаудан тартынуға мәжбүрлеу мақсатында жасалған, адамды кепiлге алу немесе кепiл ретiнде ұстау (б.1 бап.261)
55

Те же деяния, совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения, либо с использованием средств массовой информации или информационно-коммуникационных сетей, либо группой лиц или группой лиц по предварительному сговору (ч.2 ст.256)
42
Создание, руководство террористической группой и участие в ее деятельности (ст.257)
43
в т.ч.
Создание террористической группы, а равно руководство ею (ч.1 ст.257)
44
Участие в деятельности террористической группы или в совершаемых ею актах терроризма (ч.2 ст.257)
45
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, совершенные лицом с использованием своего служебного положения либо лидером общественного объединения (ч.3 ст.257)
46
Финансирование террористической или экстремистской деятельности и иное пособничество терроризму либо экстремизму (ст. 258)
47
в т.ч.
Предоставление или сбор денег и (или) иного имущества, права на имущество или выгод имущественного характера, а также дарение, мена, пожертвования, спонсорская и благотворительная помощь, оказание информационных и иного рода услуг либо оказание финансовых услуг физическому лицу либо группе лиц, либо юридическому лицу, совершенные лицом, заведомо осознававшим террористический или экстремистский характер их деятельности либо то, что предоставленное имущество, оказанные информационные, финансовые и иного рода услуги будут использованы для осуществления террористической или экстремистской деятельности либо обеспечения террористической или экстремистской группы, террористической или экстремистской организации, незаконного военизированного формирования (ч.1 ст.258)
48
Те же деяния, совершенные неоднократно или лицом с использованием своего служебного положения либо лицом, выполняющим управленческие функции в коммерческой или иной организации, либо лидером общественного объединения, либо группой лиц по предварительному сговору, либо в крупном размере (ч.2 ст.258)
49
Вербовка или подготовка либо вооружение лиц в целях организации террористической либо экстремистской деятельности (ст.259)
50
в т.ч.
Вербовка или подготовка либо вооружение лиц в целях организации террористической либо экстремистской деятельности (ч.1 ст.259)
51
То же деяние, совершенное лицом с использованием своего служебного положения или в отношении несовершеннолетнего (ч.2 ст.259)
52
Прохождение террористической или экстремистской подготовки (ст.260)
53
Захват заложника (ст.261)
54
в т.ч.
Захват или удержание лица в качестве заложника, совершенные в целях понуждения государства, организации или другого лица совершить какое-либо действие или воздержаться от совершения какого-либо действия как условия освобождения заложника (ч.1 ст.261)
55

Мынадай (б.2 бап.261)
56
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген іс-әрекеттер, егер оларды қылмыстық топ жасаса не олар абайсызда адам өлiмiне немесе өзге де ауыр зардаптарға әкеп соқса (б.3 бап.261)
57
Заңсыз әскерилендiрiлген құралымды ұйымдастыру (267-бап.)
58
в т.ч.
Заңсыз әскерилендiрiлген құралымды құру, сол сияқты осындай құралымға басшылық ету (б.1 бап.267)
59
Заңсыз әскерилендiрiлген құралымға қатысу (б.2 бап.267)
60
Ғимараттарға, құрылыстарға, қатынас және байланыс құралдарына шабуыл жасау немесе оларды басып алу (269-бап.)
61
в т.ч.
Ғимараттарға, құрылыстарға (оның ішінде Қазақстан Республикасының континенттік қайраңында орналасқан стационарлық латформаларға), қатынас және байланыс құралдарына, өзге де коммуникацияларға шабуыл жасау, сол сияқты оларды басып алу (б.1 бап.269)
62
Мынадай (б.2 бап.269)
63
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген іс-әрекеттер, егер оларды қылмыстық топ жасаса не олар абайсызда адам өлiмiне немесе өзге де ауыр зардаптарға әкеп соқса (б.3 бап.269)
64
Әуе немесе су кемесін не жылжымалы темiржол составын айдап әкету, сол сияқты басып алу (270-бап.)
65
в т.ч.
Әуе немесе су кемесін не жылжымалы темiржол составын айдап әкету, сол сияқты айдап әкету мақсатында осындай кемені немесе составты басып алу(б.1 бап.270)
66
Мынадай (б.2 бап.270)
67
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көзделген іс-әрекеттер, егер оларды қылмыстық топ жасаса не олар абайсызда адам өлiмiне немесе өзге де ауыр зардаптарға әкеп соқса (б.3 бап.270)
68
Заңсыз қоғамдық және басқа да бiрлестiктер құру, олардың қызметiне басшылық ету және қатысу (404-бап.)
69
в т.ч.
Қызметi азаматтарға зорлық-зомбылық жасаумен немесе олардың денсаулығына өзге де зиян келтiрумен ұштасқан не азаматтардың азаматтық мiндеттерiн орындаудан бас тартуына немесе құқыққа қарсы өзге де іс-әрекеттер жасауына түрткi болған дiни немесе қоғамдық бiрлестік құру немесе оған басшылық ету, сол сияқты дiни негiздегi партия не Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған көздерден қаржыландырылатын саяси партия немесе кәсiптiк одақ құру немесе оған басшылық ету (б.1 бап.404)
70
Нәсiлдiк, ұлттық, рулық, әлеуметтiк, тектік-топтық немесе дiни төзбеушiлiктi немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны iс жүзiнде іске асыратын, конституциялық құрылысты күштеп құлатуға, мемлекеттiң қауiпсiздiгiне нұқсан келтiруге немесе Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығына қол сұғуға шақыратын қоғамдық бiрлестiк құру, сол сияқты осындай бiрлестiкке басшылық ету (б.2 бап.404)
71

Те же деяния, совершенные (ч.2 ст.261)
56
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, если они совершены преступной группой либо повлекли по неосторожности смерть человека или иные тяжкие последствия (ч.3 ст.261)
57
Организация незаконного военизированного формирования (ст.267)
58
в т.ч.
Создание незаконного военизированного формирования, а равно руководство таким формированием (ч.1 ст.267)
59
Участие в незаконном военизированном формировании (ч.2 ст.267)
60
Нападение на здания, сооружения, средства сообщения и связи или их захват (ст.269)
61
в т.ч.
Нападение на здания, сооружения (в том числе стационарные платформы, расположенные на континентальном шельфе Республики Казахстан), средства сообщения и связи, иные коммуникации, а равно их захват (ч.1 ст.269)
62
Те же деяния, совершенные (ч.2 ст.269)
63
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, если они совершены преступной группой либо повлекли по неосторожности смерть человека или иные тяжкие последствия (ч.3 ст.269)
64
Угон, а равно захват воздушного или водного судна либо железнодорожного подвижного состава (ст.270)
65
в т.ч.
Угон воздушного или водного судна либо железнодорожного подвижного состава, а равно захват такого судна или состава в целях угона (ч.1 ст.270)
66
Те же деяния, совершенные (ч.2 ст.270)
67
Деяния, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, если они совершены преступной группой либо повлекли по неосторожности смерть человека или иные тяжкие последствия (ч.3 ст.270)
68
Создание, руководство и участие в деятельности незаконных общественных и других объединений (ст.404)
69
в т.ч.
Создание или руководство религиозным или общественным объединением, деятельность которого сопряжена с насилием над гражданами или иным причинением вреда их здоровью, либо с побуждением граждан к отказу от исполнения гражданских обязанностей или совершению иных противоправных деяний, а равно создание или руководство партией на религиозной основе, либо политической партией или профессиональным союзом, финансируемых из запрещенных законами Республики Казахстан источников (ч.1 ст.404)
70
Создание общественного объединения, провозглашающего или на практике реализующего расовую, национальную, родовую, социальную, сословную или религиозную нетерпимость или исключительность, призывающего к насильственному ниспровержению конституционного строя, подрыву безопасности государства или посягательствам на территориальную целостность Республики Казахстан, а равно руководство таким объединением (ч.2 ст.404)
71

Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде көрсетілген бiрлестiктердiң қызметiне белсенді түрде қатысу (б.3 бап.404)
72
Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң не өзге де ұйымның экстремизмдi немесе терроризмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметiне соттың тыйым салу немесе тарату туралы шешiмiнен кейiн олардың қызметiн ұйымдастыру және оған қатысу (405-бап.)
73
в т.ч.
Қоғамдық немесе дiни бiрлестiкке не өзге де ұйымға қатысты олардың экстремизмдi немесе терроризмді жүзеге асыруына байланысты қызметiне тыйым салу немесе тарату туралы заңды күшiне енген сот шешiмi бола тұра, олардың қызметiн ұйымдастыру (б.1 бап.405)
74
Қоғамдық немесе дiни бiрлестiкке немесе өзге де ұйымға қатысты олардың экстремизмдi немесе терроризмді жүзеге асыруына байланысты қызметiне тыйым салу немесе тарату туралы заңды күшiне енген сот шешiмi бола тұра, олардың қызметiне қатысу (б.2 бап.405)
75
кестенің жалғасы
есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
барлығы

Активное участие в деятельности объединений, указанных в частях первой или второй настоящей статьи (ч.3 ст.404)
72
Организация и участие в деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации после решения суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма или терроризма (ст.405)
73
в т.ч.
Организация деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации, в отношении которых имеется вступившее в законную силу решение суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма или терроризма (ч.1 ст.405)
74
Участие в деятельности общественного или религиозного объединения или иной организации, в отношении которых имеется вступившее в законную силу решение суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма или терроризма (ч.2 ст.405)
75
продолжение таблицы:
количество уголовных дел, по которым сроки досудебного расследования прерваны
отменено постановлений о прерывании сроков досудебного расследования
из них направлено в суд с учетом прошлых лет
отменено постановлений о прекращении у/д
из них направлено в суд с учетом прошлых лет
Остаток у/д на конец отчетного периода
кол-во соед дел в отчетном периоде
всего

45-баб. 7-бөл. 1-т. (қылмыстық құқық бұзушылықты жасаған адам анықталған)
45-баб. 7-бөл. 2-т. (күдікті, айыпталушы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде болған)
45-баб. 7-бөл. 3-т.
(күдіктінің, айыпталушы қылмыстық қудалау органдарынан жасырынған не олардың болатын жері басқа да себептер бойынша анықталмаған)
45-баб. 7-бөл. 4-т. (күдіктінің, айыпталушының жүйкесiнің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқасы)
45-баб. 7-бөл. 5-т. (құқықтық көмек алуға байланысты процестік әрекеттер орындалған)
45-баб. 7-бөл. 6-т. (хабар-ошарсыз кеткен адам табылмаған)
45-баб. 7-бөл. 7-т. (күдіктінің, айыпталушының қылмыстық қудалаудан иммунитеттен айыру не оларды шет мемлекетке ұстап беру туралы мәселені шешуге байланысты іске нақты қатысу мүмкіндігі болмаған жағдайларда)
10
11
12
13
14
15
16
17
№ 1-ЭТ нысаны. Экстремизмге және терроризмге байланысты
қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп
1-тарау. Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық
құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Б кестесі (істер бойынша)
Атауы
Жолдың коды
есепті мерзімде өндірістегі қ/і саны
соның ішінде
есепті мерзімде есептен шығарумен тергеулігі бойынша жіберілген қ/і саны
cот прокурорға алдын ала тыңдау кезеңінен қайтарған істер
прокурор қосымша тергеп-тексеру қайтарған істер
сотқа жіберілген қ/і саны
есепті мерзімде тоқтатылған қ/і саны
есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген қ/і саны
с.і.
есепті мерзімде тергеулігі бойынша келіп түскен қ/і саны

п.1 ч.7 ст.45 УПК РК (неустановления лица, совершившего уголовное правонарушение)
п.2 ч.7 ст.45 УПК РК (нахождение подозреваемого, обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)
п.3 ч.7 ст.45 УПК РК (когда подозреваемый, обвиняемый скрылся от органов уголовного преследования либо их место его пребывания не установлено по другим причинам)
п.4 ч.7 ст.45 УПК РК (временного психического растройства или иного тяжелого заболевания подозреваемого, обвиняемого)
п.5 ч.7 ст.45 УПК РК (выполнения процессуальных действий, связанных с получением правовой помощи)
п.6 ч.7 ст.45 УПК РК (необнаружения безвестно исчезнувшего лица)
п.7 ч.7 ст.45 УПК РК (отсутствия реальной возможности участия подозреваемого, обвиняемого в деле в связи с решением вопроса о лишении иммунитета от уголовного преследования либо об их выдаче иностранным государством)
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Форма № 1-ЭТ. Отчет об уголовных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 1. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом
Таблица Б (по делам)
Наименование
Код строки
количество у/д, наход в производстве в отчетном периоде
в том числе
кол/во у/д, направленных по подследственности со снятием с учета в отчетном периоде
дела возращенные судом прокурору со стадии предварительного слушания
дела возращенные прокурором на дополнительное расследование
кол/во у/д, направленных в суд
количество у/д, прекращенных в отчетном периоде
кол/во у/д, зарегистрированых в ЕРДР отчетном периоде
том
кол/во у/д, поступивших по подследственности в отчетном периоде
органами прокуратуры

45-баб. 7-бөл. 1-т.(қылмыстық құқық бұзушылықты жасаған адам анықталмаған)
45-баб. 7-бөл. 2-т. (күдікті, айыпталушы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде болған)
45-баб. 7-бөл. 3-т.(күдікті, айыпталушы қылмыстық қудалау органдарынан жасырынған не олардың болатын жері басқа да себептер бойынша анықталмаған)
45-баб. 7-бөл. 4-т. (күдіктінің, айыпталушының жүйкесiнің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқасы)

п.1 ч.7 ст.45 УПК РК (неустановления лица, совершившего уголовное правонарушение)
п.2 ч.7 ст.45 УПК РК (нахождение подозреваемого, обвинаемого вне пределов Республики Казахстан)
п.3 ч.7 ст.45 УПК РК (когда подозреваемый, обвиняемый скрылся от органов уголовного преследования либо их место его пребывания не установлено по другим причинам)
п.4 ч.7 ст.45 УПК РК (временного психического растройства или иного тяжелого заболевания подозреваемого, обвиняемого)

ҚР АІЖК 317-6-баб. тәртібінде енгізілген, сот қанағаттандырған арыздар саны (7-жолдан)
8
8-жолдан
"Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 12-баб. тәртібінде енгізілген, прокурордың қанағаттандырылған арыздарының саны
9
экстремистік және террористік деп танылған ұйымдар саны
10
"Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 8-баб. тәртібінде енгізілген, прокурордың қанағаттандырылған арыздарының саны
11
"Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 21-баб. тәртібінде енгізілген, прокурордың қанағаттандырылған арыздарының саны
12
ҚР АІЖК 317-9-баб. тәртібінде енгізілген, сот қанағаттандырған арыздар саны (7-жолдан)
13
түсіндірулер берілді
14
сақтандырулар жарияланды
15
ден қою шаралары бойынша заңсыз актілердің күші жойылды және өзгертілді
16
соның ішінде нормативтік құқықтық актілер
17
тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдар саны
18
әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдар саны
19
материалдық жауаптылыққа тартылған адамдар саны
20
тексерулердің нәтижелері бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтарды тергеп-тексеру басталды
21
ақпараттық-профилактикалық (түсіндіру) жұмысы (барлығы):
22
22-жолдан
с.і. конференциялар, баспасөз-конференциялар, семинарлар, семинар-жиналыстар, дөңгелек үстелдер
23
с.і. БАҚ-да жарияланған барлық материалдар (баспада, радио бойынша, теледидер, ақпараттық агенттіктерде, веб-сайттарда)
24
с.і. халықпен жиындарда сөз сөйленді, дәрістер оқылды
25
№ 1-ЭТ нысаны. Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық
бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы
есеп
5-тарауға 1-қосымша "Сот экстремистік немесе террористік деп
таныған ұйымдар туралы мәліметтер"
Азаматтық істің нөмірі
Арызды сотқа жіберу күні
Арызды қарау нәтижесі
Сот шешімінің заңды күшіне ену күні
Экстремистік немесе террористік деп танылған ұйымдардың атауы
1
2
3
4
5
№ 1-ЭТ нысаны. Экстремизмге және терроризмге байланысты құқық
бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы
есеп
5-тарауға 2-қосымша "Сот экстремистік немесе террористік деп
таныған Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын
ақпараттық материалдар туралы мәліметтер"
Азаматтық істің нөмірі
Арызды сотқа жіберу күні
Арызды қарау нәтижесі
Сот шешімінің заңды күшіне ену күні
Экстремистік немесе террористік сипаттағы белгілері бар ақпараттық материалдың атауы
Сот экстремистік немесе террористік деп таныған материалдардың саны
Материалдың түрі
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 9 қазандағы
№ 113 бұйрығына
2-қосымша
"Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы"
№ 1-ЭТ есептің нысанын құрастыру және қалыптастыру жөніндегі
Нұсқаулық

количество удовлетворенных заявлений судом, внесенных в порядке ст.317-6 ГПК РК (из строки 7)
8
из строки 8
количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке ст.12 Закона РК "О противодействии экстремизму"
9
количество организаций признанных экстремистскими и террористическими
10
количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке ст. 8 Закона РК "О противодействии экстремизму"
11
количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке ст. 21 Закона РК "О противодействии терроризму"
12
количество удовлетворенных заявлений судом, внесенных в порядке ст.317-9 ГПК РК (из строки 7)
13
дано разъяснений
14
объявлено предостережений
15
по мерам реагирования отменено и изменено незаконных актов
16
в том числе нормативных правовых актов
17
количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности
18
количество лиц, привлеченных к административной ответственности
19
количество лиц, привлеченных к материальной ответственности
20
по итогам проверок начато расследование уголовных правонарушений
21
информационно-профилактическая (разъяснительная) работа (всего):
22
из строки 22
в т.ч. проведено конференций, пресс-конференций, семинаров, семинар-совещаний, круглых столов
23
в т.ч. всего материалов, опубликованных в СМИ (в печати, по радио, телевидение, информационных агенствах, веб-сайтах)
24
в т.ч. выступлено на сходах с населением, прочитано лекций
25
Форма № 1-ЭТ. Отчет о правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора
Приложение 1 к разделу 5 Сведения об организациях, признанных судом экстремистскими или террористическими
Номер гражданского дела
Дата направления заявления в суд
Результат рассмотрения заявления
Дата вступления решения суда в законную силу
Наименование организаций, признанных экстремистскими или террористическими
1
2
3
4
5
Форма №1-ЭТ. Отчет о правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора
Приложение 2 к разделу 5. Сведения о распространяемых на территории Республики Казахстан информационных материалах, признанных судом экстремистскими или террористическими
Номер гражданского дела
Дата направления заявления в суд
Результат рассмотрения заявления
Дата вступления решения суда в законную силу
Наименование информационного материала, содержащего признаки экстремистского или терриристического характера
Количество материалов, признанных судом экстремистскими или террористическими
Вид материала
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 9 октября 2014 года № 113
Инструкция
по составлению и формированию формы отчета № 1-ЭТ
"О правонарушениях, связанных с экстремизмом
и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора"

1. Жалпы ережелер
1. "Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ есептің нысанын (бұдан әрі - № 1-ЭТ есеп нысаны) құрастыру және қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық "Мемлекетік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес әзірленді және экстремизмге, терроризмге байланысты құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті (бұдан әрі – есеп) құрастыруға және қалыптастыруға арналған.
2. Осы есептілік субъектілері Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер, Қарулы күштер және экономикалық тергеп-тексеру қызметінің органдары болып табылады.
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 санымен тіркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өтініштер мен хабарламаларды қабылдау және тіркеу, сонымен қатар Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу Ережесінің талаптарына сәйкес, № 1-ЭТ есептің 1, 2, 3-тарауларын қалыптастыру үшін қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері, қылмыстық істерді тергеп-тексеру функциялары берілген прокурорлар толтырған Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі – ЭАЕҚ) негіз болып табылады.
4. № 1-ЭТ есептің 4-тарауын қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 қазандағы № 114 бұйрығымен бекітілген, Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы орталықтандырылған деректер қорын жүргізу жөніндегі Нұсқаулық талаптарына сәйкес қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері және әкімшілік тәжірибе субъектілері толтырған № 1-АВ, 1-АП нысанды ЭАЕҚ негіз болып табылады.
5. 5-тарау қалалық, аудандық, облыстық және оларға теңестірілген прокуратуралардың, Бас прокуратураның орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінің прокурорлары Бас прокуратураның "Қадағалау" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Қадағалау" АЖ) толтырған және белгіленген тәртіпте Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйеге (бұдан әрі – ББСЖ ААЖ) жолданған "Әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты прокурорлық қадағалау тексерулерін және актілерін есепке алу нысаны" ЭАЕҚ (бұдан әрі - № 1 ЭАЕҚ) мәліметтері негізінде қалыптастырылады.
6. № 1-ЭТ есебі нысанының 5-тарауын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органдары қалыптастырады.

1. Общие положения
1. Инструкция по составлению и формированию формы отчета № 1-ЭТ "О правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора" разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и предназначена для составления и формирования отчета о правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии прокурорского надзора (далее - форма отчета № 1-ЭТ).
2. Субъектами данной отчетности являются органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел, Вооруженных Сил и службы экономических расследований Республики Казахстан.
3. Основаниями для формирования разделов 1, 2, 3 формы отчета № 1-ЭТ, являются электронные информационные учетные документы (далее – ЭИУД) Единого реестра досудебных расследований (далее - ЕРДР), заполненные сотрудниками органов уголовного преследования (следователями, дознавателями), прокурорами, наделенными функциями по расследованию уголовных дел, в соответствии с требованиями Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744.
4. Основаниями для формирования раздела 4 формы отчета № 1-ЭТ являются ЭИУД формы № 1-АВ, 1-АП, заполненные сотрудниками органов уголовного преследования и субъектами административной практики в соответствии с требованиями Инструкции о ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан № 114 от 10 октября 2014 года.
5. Раздел 5 формируется на основании сведений ЭИУД "Форма учета проверок и актов прокурорского надзора за законностью в социально-экономической сфере" (далее – ЭИУД № 1), заполняемых прокурорами городских, районных, областных и приравненных к ним прокуратур, структурных подразделений центрального аппарата Генеральной прокуратуры в информационной системе Генеральной прокуратуры "Қадағалау" (далее - ИС "Қадағалау") и направленных в установленном порядке в Единую унифицированную статистическую систему (далее - АИС ЕУСС).
6. Раздел 5 формы отчета № 1-ЭТ формируется территориальными органами Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).

7. Комитеттің аумақтық органдары ЭАЕҚ құрастыру толықтығына, оларда бейнеленетін мәліметтер анықтығына бақылауды жүзеге асырады.
8. ЭАЕҚ бейнеленетін мәліметтердің толықтығына және анықтығына, оларды ББСЖ ААЖ-не уақытылы енгізуге және ұсынуға ЭАЕҚ-н толтырған прокурорлар, сондай-ақ аудандық/қалалық/облыстық прокурорлар, ЭАЕҚ -на қол қойған Бас прокуратураның орталық аппараттының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары жауапкершілік жүктейді.
9. № 1-ЭТ есеп нысаны өңірлер бойынша жиынтық есептен және осы өңірдің құқықтық статистика және арнайы есепке алудың әрбір субъектісі бойынша есептерден тұрады.
2. Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы
есеп нысанын ұсыну мерзімі
10. Есеп нысанының 1-3-тарауларын Комитет ББСЖ-нде Комитеттің автоматтандырылған деректер қорындағы статистикалық қиманы бекіткеннен кейін қалыптастырады.
11. Есепті Комитет үдемелі қорытындымен тоқсан сайын қалыптастырады. Комитеттің аумақтық басқармаларының басшылары ЭАЕҚ-дың СДТБТ-нде өңделуін қамтамасыз етуге міндетті.
12. Аумақтық басқармалар орталық аппаратта түсірген СДТБТ мәліметтері негізінде Комитет тұтастай республика, өңірлер бойынша есептің 1, 2, 3-тарауларын және қылмыстық қудалау органдары бойынша есептер құрастырады.
13. Есептің 4-тарауын Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің статистикалық қиманы бекіткеннен кейін Комиттетің аумақтық органдары қалыптастырады.
14. 5-тараудың статистикалық қимасын "Қадағалау" АЖ-нен ББСЖ ААЖ-не берілген мәліметтердің толықтығына және анықтығына тексеру жүргізумен Комитеттің аумақтық органдары есептілік мерзімінен кейінгі айдың 4-күніне 15 сағатта растайды.
15. Облыстар бойынша жиынтық есепке Комитеттің аумақтық органдарының басшылары қол қояды (Комитет статистикалық қиманы бекіткеннен кейін), олардың жергілікті жерлерде сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жолдамай). Түпнұсқалар және Комитеттің ББСЖ ААЖ деректері арасында айырмашылық болған кезде ББСЖ ААЖ деректері негізге алынады.
16. Комитет жиынтық есепті және әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді Бас прокуратураның сәйкесінше департаменттеріне және құқықтық статистиканың мүдделі субъектілеріне есептілік мерзімінен кейінгі айдың 8-күніне ұсынады.
17. Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмесе (демалыс, мереке күндері), онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып есептеледі.
3. "Экстремизмге, терроризмге байланысты қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы мәліметтер" 1-тарауды қалыптастыру

7. Территориальные органы Комитета осуществляют контроль за полнотой составления ЭИУД, достоверностью отражаемых в нем сведений.
8. Ответственность за полноту и достоверность сведений, содержащихся в ЭИУД своевременность их ввода и представления в АИС ЕУСС несут непосредственно прокуроры, заполнившие ЭИУД, а также рай/гор/облпрокуроры, начальники структурных подразделений центрального аппарата Генеральной прокуратуры, подписавшие ЭИУД.
9. Форма отчета № 1-ЭТ состоит из сводного отчета по региону и отчетов по каждому субъекту правовой статистики и специальных учетов данного региона.
2. Сроки представления формы отчета о правонарушениях,
связанных с экстремизмом и терроризмом и о состоянии
прокурорского надзора
10. Разделы 1-3 формы отчета формируются Комитетом после утверждения статистического среза в автоматизированной базе данных Комитета в ЕУСС.
11. Форма отчета формируется Комитетом ежеквартально с нарастающим итогом. Начальники территориальных органов Комитета обязаны обеспечить обработку сведений ЭИУД в ЕРДР.
12. На основании сведений ЕРДР, выгруженных территориальными органами Комитета в центральный аппарат, Комитет составляет разделы 1,2,3 отчета в целом по республике, по регионам и отчеты по органам уголовного преследования.
13. Раздел 4 отчета формируется территориальными органами Комитета после утверждения статистического среза Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
14. Статистический срез к разделу 5 территориальными органами Комитета подтверждается в 15 часов 4 числа месяца следующего за отчетным периодом с проведением проверки полноты и достоверности сведений, переданных в АИС ЕУСС из ИС "Қадағалау".
15. Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет). При наличии расхождений между оригиналами и данными АИС ЕУСС Комитета за основу берутся данные АИС ЕУСС.
16. Комитет представляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования в соответствующие департаменты Генеральной прокуратуры и заинтересованным субъектам правовой статистики к 8 числу месяца следующего за отчетным периодом.
17. Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
3. Формирование раздела 1
"Сведения об уголовных правонарушениях,
связанных с экстремизмом и терроризмом"

18. Есептің 1-тарауы қылмыстық істер есептілік мерзімінде өндірісте болған (тергеп-тексеру басталған, істі сотқа жолдаумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі тоқтатылған, үзілген) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына және бөлімдеріне сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
19. 1-баған 1-тарауының А кестесінде есептілік мерзімінде істері өндірісте болған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Аталған бағанда сондай-ақ есептілік мерзімінде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
Оларға есептілік мерзімінде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар, сондай-ақ қылмыстық істі сотқа жолдау, мерзімін үзу немесе өндірісті тоқтату (есептен алынумен тоқтатылғандардан басқа) туралы есептілік мерзімінде алғаш рет іс жүргізу шешімі қабылданған немесе жоғарыда айтылған шешімнің бірде-біреуі қабылданбаған бұрынғы жылдардағы қылмыстық құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
Қылмыстық құқық бұзушылықтар 1-бағанда есептілік мерзімінің соңына өндірісінде болған қылмыстық қудалау органының есебі бойынша, ал сотқа жолдау туралы іс жүргізу шешімі қабылданған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі үзілген немесе іс тоқтатылған және істің одан арғы қозғалысы туралы мәлімет жоқ істер бойынша – соңғы іс жүргізу шешімін қабылдаған орган есебі бойынша ескеріледі.
Қылмыстық құқық бұзушылықты тергеулігі бойынша беру кезінде 1-бағаннан шығарылып, қылмыстық істі қабылдаған органның есебінде бейнеленеді.
20. 2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің: анықтау органының, тергеушінің, прокурордың бастағанына қарамастан, есептілік мерзімінде СДТБТ-не тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
21. Прокурор СДТБТ-не істерін тіркеген құқық бұзушылықтар есептің 2-бағанында және соның ішінде өндіріске берілген қылмыстық қудалау органы бойынша есептің 2-бағанынан 3-бағанында бейнеленеді.
4-бағанда 1-бағаннан істері сотқа дейінгі тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстық құқық бұзушылықтар бөлініп көрсетіледі.
22. 5-бағанда істері тіркеу Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 305-бабы тәртібінде және ҚР ҚПК 518-бабы тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жолданған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
23. 6-бағанда істері есептілік мерзімінде алғаш рет тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.

18. Раздел 1 формы отчета содержит сведения об уголовных правонарушениях, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (по которым было начато досудебное расследование, окончены с направлением в суд, прекращены, прерваны сроки досудебного расследования).
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
19. В таблице А раздела 1 в графе 1 указывается количество уголовных правонарушений, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде уголовных правонарушений.
К ним относятся уголовные правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также уголовные правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.
Уголовные правонарушения в графе 1 учитываются по отчету органа уголовного преследования, в производстве которого они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, по которым прерваны сроки досудебного расследования или прекращении дела и нет сведений о дальнейшем движении дела - по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение.
При передаче по подследственности уголовное правонарушение из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего уголовное дело.
20. В графе 2 указывается количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде, независимо от того кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
21. Уголовные правонарушения, по которым дела зарегистрированы в ЕРДР прокурором, отражаются в графе 2 и в том числе в графе 3 из графы 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 4 из графы 1 выделяется количество уголовных правонарушений, дела по которым окончены досудебным расследованием.
22. В графе 5 отражается количество уголовных правонарушений, дела о которых направлены в суд в порядке статьи 305 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК.
23. В графе 6 отражается общее количество уголовных правонарушений, дела о которых впервые прекращены в отчетном периоде.

24. 7-бағанда ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша істері алғаш рет тоқтатылған (есептен алмай) қылмыстық құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
25. 8-бағанда 9-бағаннан ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша істері тоқтатылған (құқық бұзушылықты есептен алумен) қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
26. 9-бағанда 8-бағаннан істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1) және 2)-тармақтары бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
27. 10-бағанда рет есептілік мерзімінде алғаш рет сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың жалпы саны бейнеленеді.
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-бағандарда 10-бағаннан есептілік мерзімінде алғаш рет сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың жалпы саны бейнеленеді (ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7)-тармақтары бойынша).
28. 1-тараудың Б кестесінде негізгі қылмыстық істер бойынша тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер ескеріледі.
29. 1-бағанда есептілік мерзімінде өндірісте болған қылмыстық істер саны бейнеленеді.
30. 2-бағанда қылмыстық істер тек СДТБТ-не тіркеген орган бойынша есепте көрсетіледі.
31. 3-бағанда СДТБТ-не прокуратура органдары тіркеген қылмыстық істер ескеріледі.
32. 4-бағанда есептілік мерзімінде тергеулігі бойынша келіп түскен істер іскеріледі.
Тергеулігі бойынша түсуінің қайталануына қарамастан әрбір қылмыстық іс бір рет және іс қозғалысы туралы соңғы шешімді қабылдаған органмен есепке алынады.
33. 5-бағанда осы органның есебінен алынумен ергеулігі бойынша жолданған істер бейнеленеді.
6 және 7-бағандарда сот алдын ала тыңдау кезеңінен прокурорға қайтарған істер және прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарған істер үдемелі қорытындымен бейнеленеді.
8, 9-бағандарда алғаш рет сотқа жолданған істер бейнеленеді. 10-13-бағандарда ҚР ҚПК 35, 36-баптарының негіздері бойынша алғаш рет тоқатылған істер бейнеленеді.
34. 14-бағанда есептілік мерзімінде алғаш рет сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі алғаш рет үзілген қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді. 15-21-бағандарда 14-бағаннан ағымдағы есептілік мерзімінде алғаш рет мерзімі үзілген қылмыстық істер саны бейнеленеді (ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7)-тармақтары бойынша).
35. 22-бағанда ағымдағы есептілік мерзімінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімін үзу туралы заңсыз және негізсіз қаулылардың күшін жою туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді.
22-бағаннан 23-бағанға прокурор істі үзу туралы заңсыз қаулының күшін жойғаннан кейін сотқа жолданған істер бөлініп көрсетіледі.
24-бағанда ағымдағы есептілік мерзімінде қылмыстық істі тоқтату туралы заңсыз және негізсіз қаулылардың күшін жою туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді.

24. В графе 7 указываются уголовные правонарушения, дела о которых впервые прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
25. В графе 8 указывается количество уголовных правонарушений, дела о которых прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (со снятием правонарушения с учета).
26. В графе 9 из графы 8 отражается количество уголовных правонарушений, дела о которых прекращены по пунктам 1) и 2) части 1 статьи 35 УПК РК.
27. В графе 10 отражается общее количество уголовных правонарушений, по которым сроки досудебного расследования впервые прерваны в отчетном периоде.
В графах 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 из графы 10 указывается число уголовных правонарушений, сроки которых впервые в текущем отчетном периоде прерваны (по пунктам 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) части 7 статьи 45 УПК РК).
28. В таблице Б раздела 1 учитываются сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях по основным уголовным делам.
29. В графе 1 отражается количество уголовных дел, находившихся в производстве в отчетном периоде.
30. В графе 2 уголовные дела указываются только в отчете по органу и зарегистрированные в ЕРДР.
31. В графе 3 учитываются уголовные дела, зарегистрированные в ЕРДР органами прокуратуры.
32. В графе 4 учитываются дела, поступившие по подследственности в отчетном периоде.
Независимо от повторности поступления по подследственности каждое уголовное дело учитывается только один раз и тем органом, который последним принимал решение о движении дела.
33. В графе 5 отражаются дела, направленные по подследственности со снятием с учета данного органа.
В графах 6 и 7 отражаются дела возвращенные судом прокурору со стадии предварительного слушания и дела, возращенные прокурором на дополнительное расследование с нарастающим итогом.
В графах 8, 9 отражаются дела впервые направленные в суд. В графах 10-13 отражаются дела впервые прекращенные по основаниям статьи 35, 36 УПК РК.
34. В графе 14 отражается общее количество уголовных дел, по которым впервые прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде. В графах 15-21 из графы 14 указывается число уголовных дел, сроки которых впервые в текущем отчетном периоде прерваны (по пунктам 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) части 7 статьи 45 УПК РК).
35. В графе 22 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о прерывании сроков досудебных расследований.
Из графы 22 в графу 23 выделяются дела, направленные в суд после отмены прокурором незаконного постановления о прерывании дела.
В графе 24 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о прекращении уголовного дела.

24-бағаннан 25-бағанға прокурор істі тоқтату туралы заңсыз қаулының күшін жойғаннан кейін сотқа жолданған істер бөлініп көрсетіледі.
36. Есептілік мерзімінің соңына процестік шешім қабылданбаған істердің қалдығы 26-бағанда көрсетіледі.
27-бағанда қосылған қылмыстық істердің саны бейнеленеді. Сонымен бірге ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған, қосылған қылмыстық істер бұл бағаннан шығарылуға жатпайды.
Қосылған істі есептен алынуымен тергеулігі бойынша бір органнан екіншісіне берген жағдайда берген орган қосылған істі 27-бағаннан шығарады, ал қабылдаған орган өзінің есебінің осы бағанында қайта бейнелейді.
4. "Экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер" № 2-тарауды
қалыптастыру
37. № 1-ЭТ нысаны есебінің 2-тарауы экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
Тараудың жолдарында ҚР ҚК баптары мен бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
38. 1-бағанда экстремизмге және терроризмге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
39. 1-бағаннан 3-29-бағандарда қылмыс жасаған адамдардың жеке санаттары бөлініп көрсетіледі: ертеректе қылмыс жасаған адамдар, әйелдер, Қазақстан Республикасының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматтары, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, сондай-ақ олардың жас топтары, жұмысының түрі, білімі.
5. "Экстремисттік материалдарды, қаруларды, оқ-дәрілерді және
жарылғыш заттарды алу туралы мәліметтер" 3-тарауды қалыптастыру
40. Бұл тарауда қылмыстық істер бойынша экстремистік материалдарды алу туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің тарауы "Экстремистік материалдарды алу туралы мәліметтер" А кестесінен және "Терроризмге байланысты қылмыстық істер бойынша қаруларды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алу туралы мәліметтер" Б кестесінен тұрады.
А кестесінің жолдарында алынған экстремистік материалдардың атаулары туралы мәліметтер бейнеленеді.
41. Б кестесінің жолдарында алынған қарулар, оқ-дәрілер және жарылғыш заттар туралы мәліметтер бейнеленеді.
42. 1-бағанда қылмыстық істер бойынша алынған қарулар, оқ-дәрілер және жарылғыш заттардың жалпы саны бейнеленеді.
6. "Экстремизмге және терроризмге байланысты әкімшілік құқық
бұзушылықтар туралы мәліметтер" 4-тарауды қалыптастыру
43. Бұл тарау әкімшілік тәжірибе субъектілерінің экстремизмге және терроризмге байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді құрайды.
Кестенің жолдары Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексімен көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың тізбесінен тұрады.

Из графы 24 в графу 25 выделяются дела, направленные в суд после отмены прокурором незаконного постановления о прекращении дела.
36. Остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 26.
В графе 27 отражается количество присоединенных уголовных дел. При этом, прекращенные по пунктам 1), 2), 5), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК соединенные уголовные дела подлежат исключению из данной графы.
В случае передачи соединенного дела из одного органа в другой по подследственности со снятием с учета, передавший орган исключает соединенные дела из графы 27, а принявший орган повторно отражает их в данной графе своего отчета.
4. Формирование раздела 2
"Сведения о лицах, совершивших уголовные
правонарушения, связанные с экстремизмом и терроризмом"
37. Раздел 2 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с экстремизмом и терроризмом.
В строках раздела отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК, указанными в графе "А" раздела.
38. В графе 1 отражаются данные о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с экстремизмом и терроризмом.
В графе 2 из графы 1 выделяется количество лиц, привлеченных к уголовной ответственности.
39. Из графы 1 в графах 3-29 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: лиц, ранее совершивших преступления, женщин, граждан Республики Казахстан, Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), иностранцев, лиц без гражданства, а также их возрастные группы, род занятий, образование.
5. Формирование раздела 3
"Сведения об изъятии экстремистских материалов,
оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ"
40. В данном разделе отражаются сведения об изъятии экстремистских материалов по уголовным делам.
Раздел отчета состоит из таблицы А "Сведения об изъятии экстремистских материалов" и Б "Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам, связанным с терроризмом".
В строках таблицы А отражаются сведения о наименованиях изъятых экстремистских материалов.
41. В графе 1 отражается общее количество изъятых экстремистских материалов.
В строках таблицы Б отражаются сведения о наименовании изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
42. В графе 1 отражается общее количество изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам.
6. Формирование раздела 4 "Сведения об административных
правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом"
43. Данный раздел содержит сведения о результатах рассмотрения субъектом административной практики дел об административных правонарушениях, связанных с экстремизмом и терроризмом.
Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.

44. 1-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
45. 2-7 бағандарда 1-бағаннан кәмелетке толмағандар, әйелдер, Қазақстан Республикасының, ТМД азаматтары, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдардың саны бейнеленеді.
7. "Экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимылды прокурорлық
қадағалау жағдайы туралы мәліметтер" есептің 5-тарауын
қалыптастыру
46. № 1-ЭТ есеп нысанының 5-тарауы экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимылды прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтерден тұрады, Бас прокуратураның "Қадағалау" ақпараттық жүйесінде қалалық, аудандық, облыстық прокурорлар, Бас прокуратураның орталық аппаратының құрылымдық бөлімшелері электрондық түрде толтырған және белгіленген тәртіпте ББСЖ ААЖ-не берілген № 1 ЭАЕҚ негізінде қалыптасады.
47. Есепті қалыптастыруды ББСЖ ААЖ деректерінің негізінде Комитет және оның аумақтық басқармаларымен жүзеге асырады.
48. 1-жолда экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл бойынша заңнаманы қолдануға прокурор жүргізген тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
Тексерулер саны тексеру алдында қойылған және тексеру тағайындау туралы қаулыда көрсетілген міндеттердің тұжырымдамасына (жоғары тұрған прокурордың жұмыс жоспарындағы, тапсырмасындағы тұжырымдама) байланысты есептеледі.
Егер қолданылатын заңнаманы белгілі бір ведомствода тексеру міндеті қойылса және осыған байланысты тексеру тек бас ұйымда ғана емес, сондай-ақ бағынышты бөлімшелерде де жүргізілсе, онда ол бір акт ретінде ескеріледі.
Осы бөлімшелердің әрқайсысында дербес тексеру жүргізілген жағдайда олар бөлек (дербес) тексерулер ретінде есептелінеді.
Егер тексеруді төмен тұрған прокуратура жүргізсе, ал қадағалау актісін бұл органның құқықсыздығына байланысты жоғары тұрған прокуратура шығарса, онда тексеру оны іс жүзінде жүргізген органның есебінде, ал прокурорлық ден қою актісі оны шығарған органның есебінде ескеріледі.
49. 1-жолдағы деректер тексеруді өндірісі туралы қаулы және оның нәтижелері туралы анықтама, немесе тексеру нәтижелері туралы анықтаманың орнына осы тексерудің нәтижелері бойынша шығарылған прокурорлық қадағалаудың актісі болған жағдайда ескеріледі.
50. 2-жолда тексерулер кезінде анықталған заң бұзушылықтардың саны бейнеленеді.
Бұл жолдағы көрсеткішті есепке алу үшін прокурорлық ден қою актілері, сондай-ақ анықталған заңдылықты бұзушылық көрсетілген тексеру нәтижелері туралы анықтамалар негіз болып табылады.
51. 3-жолда заңды бұзушылыққа жол берген органның немесе лауазымды тұлғаның, немесе осы бұзушылықты жоюға құқылы органның немесе лауазымды тұлғаның нұсқаманы орындау туралы жазбаша хабарламасының негізінде ескерілетін, прокурордың жолдау уақытына қарамастан заң бұзушылықты жою туралы есептілік мерзімінде орындалған нұсқамалар саны бейнеленеді.

44. В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности.
45. В графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Республики Казахстан, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства.
7. Формирование раздела 5 отчета
"Сведения о состоянии прокурорского
надзора за противодействием экстремизму и терроризму"
46. Раздел 5 формы отчета № 1-ЭТ содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за противодействием экстремизму и терроризму, формируется на основании ЭИУД - № 1, заполненного в электронном варианте горрайоблпрокурорами, структурными подразделениями центрального аппарата Генеральной прокуратуры в информационной системе Генеральной прокуратуры "Кадагалау" и переданных в установленном порядке в АИС ЕУСС.
47. Формирование отчета осуществляется Комитетом и его территориальными органами на основании данных АИС ЕУСС.
48. В строке 1 указывается общее количество проведенных прокурором проверок применения законодательства по противодействию экстремизму и терроризму.
Количество проверок исчисляется в зависимости от формулировки задач, которые ставились перед проверкой (формулировка в плане работы, задании вышестоящего прокурора) и указаны в постановлении о назначении проверки.
Если ставилась задача проверить применение законодательства в определенном ведомстве и в связи с этим, проверка проводилась не только в головной организации, но и в подчиненных подразделениях, то она учитывается, как один акт.
В случае самостоятельной проверки в каждом из этих подразделений они учитываются как отдельные (самостоятельные) проверки.
Если проверка проведена нижестоящей прокуратурой, а надзорный акт в силу неправомочности этого органа принесен вышестоящей прокуратурой, то проверка учитывается в отчете той прокуратуры, которая фактически ее провела, а акт прокурорского реагирования в отчете того органа, который его принес.
49. Данные в строке 1 учитываются при наличии постановления о производстве проверки и справки о ее результатах, либо вместо справки о результатах проверки акта прокурорского надзора, вынесенного по итогам данной проверки.
50. В строке 2 отражается количество выявленных при проверках нарушений законов.
Основанием для учета показателя в этой строке служат акты прокурорского реагирования, а также справки о результатах проверки, в которых указываются выявленные нарушения законности.
51. В строке 3 отражается количество исполненных в течение отчетного периода предписаний об устранении нарушений закона независимо от времени направления их прокурором, которые учитываются на основании письменного сообщения об исполнении предписания органом или должностным лицом, допустивших нарушение закона, либо органом или должностным лицом, правомочным устранить это нарушение.

52. 4-жолда 3-жолдан "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-б. тәртібінде енгізілген, орындалған нұсқамалар саны бейнеленеді.
53. 5-жолда заңсыз актінің күшін жою немесе оны Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарға сәйкестендіру, сондай-ақ лауазымды адамның заңсыз әрекеттерін тоқтату және бұзылған құқықты қалпына келтіру туралы прокурордың талаптарын орындау туралы жазбаша хабарлама негізінде ескерілетін қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
54. 6-жолда бұзушылықтарды жою бойынша шараларды қабылдаумен есептілік мерзімінде қаралған нұсқамалардың саны (оларды енгізу уақытына қарамастан) ескеріледі.
Бұл жолда есепке алу үшін прокурордың нұсқамаларын қарау нәтижелері және заң бұзушылықты жою бойынша қабылданған шаралар туралы лауазымды адамдардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары негіз болып табылады.
55. 7-жолда "Прокуратура туралы" ҚР Заңының (бұдан әрі – Заң) 23-бабы 2-тармағының тәртібінде сот қанағаттандырған прокурор өтініштерінің саны көрсетіледі.
56. 8-жолда 7-жолдан Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР АІЖК) 317-6-бабы тәртібінде енгізілген, сот қанағаттандырған прокурор өтініштерінің саны бейнеленеді.
57. 9-жолда 8-жолдан "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 12-бабы тәртібінде енгізілген, сот қанағаттандырған өтініштер саны бейнеленеді.
58. 10-жолда 8-жолдан экстремистік және террористік деп танылған ұйымдардың саны бейнеленеді.
59. 11-жолда 8-жолда "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 8-бабы тәртібінде енгізілген, қанағаттандырылған прокурор өтініштерінің саны бейнеленеді.
60. 12-жолда 8-жолдан "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 21-бабы тәртібінде енгізілген, қанағаттандырылған прокурор өтініштерінің саны бейнеленеді.
61. 13-жолда 7-жолдан ҚР АІЖК 317-9-бабы тәртібінде енгізілген, сот қанағаттандырған өтініштер саны бейнеленеді.
62. 14-жолда Заңның 26-бабы тәртібінде берілген және прокурорлар органға немесе лауазымды адамға, немесе азаматқа жолдаған заңды түсіндіру ескеріледі.
14-жолда есепке алу Заңның көрсетілген нормасына сілтемемен Заңды жазбаша түсіндіру негізінде жүргізіледі.
Сонымен бірге прокурорлық қадағалау актісі ретінде Заңды түсіндіруді азаматтар мен заңды адамдардың өтініштеріне түсіндірмелік сипаттағы жазбаша жауаптардан ажыратқан жөн.
63. 15-жолда жарияланған сақтандырулар саны ескеріледі.
64. 16-жолда прокурорлық ықпал ету шаралары мен актілері бойынша күші жойылған және өзгертілген заңсыз құқықтық актілердің саны бейнеленеді (наразылықтар, нұсқамалар, ұсыныстар, Заңның 23-бабы тәртібінде қанағаттандырылған өтініштер және басқа прокурорлық қадағалау актілері).

52. В строке 4 из строки 3 отражается количество исполненных предписаний, внесенных в порядке статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи".
53. В строке 5 отражаются сведения об удовлетворенных протестах, учитываемых на основании письменного сообщения об исполнении требований прокурора об отмене незаконного акта либо приведения его в соответствие с Конституцией Республики Казахстан и законами, а также прекращении незаконного действия должностного лица и восстановлении нарушенного права.
54. В строке 6 учитывается количество рассмотренных в отчетном периоде с принятием мер по устранению нарушений (независимо от времени их внесения) представлений.
Основанием для учета в этой строке являются письменные сообщения должностных лиц или органов о результатах рассмотрения представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности.
55. В строке 7 учитывается количество заявлений прокурора, удовлетворенных судом в порядке пункта 2 статьи 23 Закона РК "О Прокуратуре" (далее - Закон).
56. В строке 8 из строки 7 отражается количество удовлетворенных судом заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 317-6 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК).
57. В строке 9 из строки 8 отражается количество удовлетворенных заявлений в суд, внесенных в порядке статьи 12 Закона РК "О противодействии экстремизму".
58. В строке 10 из строки 8 отражается количество организаций, признанных экстремистскими или террористическими.
59. В строке 11 из строки 8 отражается количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 8 Закона РК "О противодействии экстремизму".
60. В строке 12 из строки 8 отражается количество удовлетворенных заявлений прокурора, внесенных в порядке статьи 21 Закона РК "О противодействии терроризму".
61. В строке 13 из строки 7 отражается количество удовлетворенных заявлений в суд, внесенных в порядке статьи 317-6 ГПК РК.
62. В строке 14 учитываются разъяснения закона, данные в порядке статьи 26 Закона и направленные прокурорами органу или должностному лицу, либо гражданину.
Учет в строке 14 ведется на основании письменного разъяснения Закона со ссылкой на указанную норму Закона.
При этом разъяснение Закона, как акт прокурорского надзора следует отличать от письменного ответа разъяснительного характера на обращения граждан и юридических лиц.
63. В строке 15 учитывается количество объявленных предостережений.
64. В строке 16 отражается количество отмененных и измененных незаконных правовых актов по мерам и актам прокурорского реагирования (протесты, предписания, представления, удовлетворенные заявления в порядке статьи 23 Закона и другие акты прокурорского надзора).

65. 17-жолда 16-жолдан тексеру нәтижесінде өзгертілген және күші жойылған нормативтік құқықтық актілер ескеріледі.
66. 16 және 17-жолдардағы деректер заңсыз әрекеттердің күшін жою және өзгерту жөніндегі прокурор талаптарын қарау және орындау туралы жазбаша хабарлама және осы деректерді растайтын құжаттардың көшірмелері негізінде ескеріледі.
67. 18, 19 және 20-жолдарда прокуратураның қаулылары және нұсқамалары бойынша тәртіптік, әкімшілік және материалдық жауаптылыққа тартылған адамдар саны бейнеленеді.
68. 18-20-жолдарда есепке алу растайтын құжаттарды (бұйрықтарды, қаулыларды) тіркеумен кінәлілерді сәйкесінше жауаптылыққа тарту туралы лауазымды адамдардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары болған кезде жүргізіледі.
69. 21-жолда прокурорлардың тексеру нәтижелері бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
70. 22-25-жолдарда экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл бойынша прокурор жүргізген ақпараттық-профилактикалық (түсіндірмелік) жұмысы туралы мәліметтер бейнеленеді.
71. № 1-ЭАЕҚ 21-22.6 деректемелерінің мәліметтері негізінде "Сот экстремистік немесе террористік деп таныған ұйымдар туралы мәліметтер" 5-тараудың 1-қосымшасы және "Сот экстремистік немесе террористік деп таныған Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын ақпараттық материалдар туралы мәліметтер" 5-тараудың 2-қосымшасы қалыптастырылады.

65. В строке 17 из строки 16 учитываются нормативные правовые акты, измененные и отмененные в результате проверок.
66. Данные в строках 16 и 17 учитываются на основании письменного сообщения о рассмотрении и исполнении требований прокурора об отмене или изменении незаконных актов и копии документов, подтверждающих эти факты.
67. В строках 18, 19 и 20 отражается количество лиц, привлеченных к дисциплинарной, административной и материальной ответственности по постановлениям и представлениям прокуратуры.
68. Учет в строках 18-20 ведется при наличии письменных сообщений должностных лиц или органов о привлечении виновных к соответствующей ответственности с приложением подтверждающих документов (приказов, постановлений).
69. В строке 21 указывается количество уголовных правонарушений, по которым начато досудебное расследование по результатам проверок прокурорами.
70. В строках 22-25 отражаются сведения о проведенной информационно-профилактической (разъяснительной) работе прокурора по противодействию экстремизму и терроризму.
71. На основании сведений реквизитов 21-22.6 ЭИУД-№1 формируются Приложение 1 к разделу 5 "Сведения об организациях, признанных судом экстремистскими или террористическими" и Приложение 2 к разделу 5 "Сведения о распространяемых на территории Республики Казахстан информационных материалах, признанных судом экстремистскими или террористическими".