Өндіріс паспортын, өндіріс паспортының нысанын бекіту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 сәуірде № 10616 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.11.2022 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағы 2) тармақшасына және "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 09.08.2021 № 257 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алпыс күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Өндіріс паспортын бекіту және кері қайтарып алу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өндіріс паспортының нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.11.2022 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мыналардың:
1) "Бекітуге арналған мәліметтерді қамтитын өндіріс паспортының нысандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің 2012 жылғы 27 тамыздағы № 156 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7186 тіркелген);
2) "Бекітуге арналған мәліметтерді қамтитын өндіріс паспортының нысандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2011 жылғы 27 тамыздағы № 156 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8839 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Школьник
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Ә. Смайылов
2015 жылғы 4 наурыз
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 3 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
1-қосымша
Өндіріс паспортын бекіту және кері қайтарып алу қағидалары
Ескерту. Бұйрық 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.11.2022 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өндіріс паспортын бекіту және кері қайтарып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және өндіріс паспортын бекіту және кері қайтарып алу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган – мұнай өнімдерін өндіруді мемлекеттік реттеу саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – уәкілетті орган);
2) мұнай өнімдерін өндіруші – меншік құқығында және (немесе) өзге де заңды негіздерде мұнай өңдеу зауыты бар және өндіріс паспортына сәйкес мұнай өнімдерін өндіруді, сондай-ақ өндірілген меншікті мұнай өнімдерін өткізуді және (немесе) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын мұнай өнімдерін беруді жүзеге асыратын заңды тұлға;

Об утверждении Правил утверждения и отзыва паспорта производства, формы паспорта производства
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 марта 2015 года № 171. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2015 года № 10616.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 08.11.2022 № 352 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.08.2021 № 257 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила утверждения и отзыва паспорта производства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму паспорта производства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 08.11.2022 № 352 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 27 августа 2012 года № 156 "Об утверждении формы паспорта производства, включающей сведения для его утверждения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7186);
2) приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 174 "О внесении изменения в приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 27 августа 2011 года № 156 "Об утверждении формы паспорта производства, включающей сведения для его утверждения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8839).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр
В. Школьник
"Согласован"
Председатель Комитета
Республики Казахстан по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ А. Смаилов
4 марта 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 марта 2015 года № 171
Правила утверждения и отзыва паспорта производства
Сноска. Приказ дополнен приложением 1 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 08.11.2022 № 352 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила утверждения и отзыва паспорта производства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" (далее – Закон) и определяют порядок утверждения и отзыва паспорта производства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области государственного регулирования производства нефтепродуктов (далее – уполномоченный орган);
2) производитель нефтепродуктов – юридическое лицо, имеющее на праве собственности и (или) иных законных основаниях нефтеперерабатывающий завод и осуществляющее производство нефтепродуктов в соответствии с паспортом производства, а также реализацию произведенных собственных нефтепродуктов и (или) передачу нефтепродуктов, являющихся продуктом переработки давальческого сырья;

3) өндіріс паспорты – мұнай өнімдерін өндірушінің өндірістік қуаттарының көрсеткіштерін, оның негізгі сипаттамаларын көрсететін, өндірістің технологиялық үдерісін сақтау үшін қолда бар жабдықтың пайдаланылуын регламенттейтін, белгіленген нысандағы құжат.
2-тарау. Өндіріс паспортын бекіту және кері қайтарып алу тәртібі
3. Өндіріс паспортын мұнай өнімдерін өндіруші әзірлейді және Заңның 7-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітеді.
Өндіріс паспорты уәкілетті орган бекіткен кезден бастап күнтізбелік 3 (үш) жылға тең кезеңге бекітіледі.
4. Мұнай өнімдерін өндіруші өндіріс паспортын бекіту туралы өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) уәкілетті органға осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарын ескере отырып, еркін нысанда береді.
5. Өтініш уәкілетті органның кеңсесіне қолма-қол немесе хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы беріледі.
6. Уәкілетті органның Өтінішті алған күні уәкілетті орган кеңсесінің оны қабылдаған күні болып табылады.
7. Өтініште мұнай өнімдерін өндірушінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды мекенжайы, мұнай өңдеу зауытының мекенжайы көрсетіледі.
8. Өтінішке осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген, нөмірленген және тігілген түрде 3 (үш) данада мұнай өнімдерін өндірушінің басшысы қол қойған өндіріс паспорты қоса беріледі, сондай-ақ техникалық және пайдалану құжаттамасы (объектіні пайдалануға қабылдау актісі, технологиялық регламент, авариялық жағдайларды жою жоспары, өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясы) қоса беріледі.
9. Уәкілетті орган Өтінішті уәкілетті орган кеңсесі қабылдаған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оны қарайды және қорытындысы бойынша мұнай өнімдерін өндірушіге:
1) бекітілген өндіріс паспортын;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген нысанға сәйкес келмеген кезде өндіріс паспортына ескертулерді жібереді.
Қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайда уәкілетті орган мұнай өнімдерін өндірушіге бекітілген өндіріс паспортын 2 (екі) данада жібереді, 1 (бір) данасы уәкілетті органда сақталады.
Қағидалардың осы тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда мұнай өнімдерін өндіруші ескертулерді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өндіріс паспортына ескертулерді түзетеді және оны осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен уәкілетті органға бекіту үшін ұсынады. Бұл ретте уәкілетті орган қайтадан түскен Өтінішті уәкілетті органның кеңсесі қабылдаған күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.

3) паспорт производства – документ установленной формы, отражающий показатели производственных мощностей производителя нефтепродуктов, основные его характеристики, регламентирующий использование имеющегося оборудования для соблюдения технологического процесса производства.
Глава 2. Порядок утверждения и отзыва паспорта производства
3. Паспорт производства разрабатывается производителем нефтепродуктов и утверждается уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 2-1) статьи 7 Закона.
Паспорт производства утверждается на период, равный 3 (трем) календарным годам с момента его утверждения уполномоченным органом.
4. Заявление об утверждении паспорта производства (далее – Заявление) подается производителем нефтепродуктов в уполномоченный орган в произвольной форме с учетом пунктов 7 и 8 настоящих Правил.
5. Заявление подается нарочно в канцелярию уполномоченного органа или по почте заказным письмом с уведомлением.
6. Датой получения уполномоченным органом Заявления является дата его приема канцелярией уполномоченного органа.
7. В Заявлении указываются наименование, бизнес-идентификационный номер, юридический адрес производителя нефтепродуктов, адрес нефтеперерабатывающего завода.
8. К Заявлению прилагается паспорт производства, разработанный по форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу в 3 (трех) экземплярах, пронумерованном и прошнурованном виде, подписанный руководителем производителя нефтепродуктов, а также техническая и эксплуатационная документация (акт приемки объекта в эксплуатацию, технологический регламент, план ликвидации аварийных ситуаций, декларация промышленной безопасности).
9. В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней уполномоченный орган рассматривает Заявление с даты его приема канцелярией уполномоченного органа и по итогам направляет производителю нефтепродуктов:
1) утвержденный паспорт производства;
2) замечания к паспорту производства при его несоответствии форме, утвержденной согласно приложению 2 к настоящему приказу.
В случае, предусмотренном подпунктом 1) настоящего пункта Правил, уполномоченный орган направляет производителю нефтепродуктов утвержденный паспорт производства в 2 (двух) экземплярах, 1 (один) экземпляр хранится в уполномоченном органе.
В случае, предусмотренном подпунктом 2) настоящего пункта Правил, производитель нефтепродуктов течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения замечаний исправляет замечания к паспорту производства и представляет для утверждения в уполномоченный орган в порядке, установленном настоящими Правилами. При этом, уполномоченный орган рассматривает повторно поступившее Заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней.

10. Бекітілген өндіріс паспортына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен оны қайта бекіту жолымен жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті орган өндіріс паспортын мұнай өнімдерін өндірушіден мына жағдайларда кері қайтарып алады:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 236 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10950 болып тіркелген) бекітілген Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингін жүзеге асыру қағидалары 5-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларына сәйкес уәкілетті органға мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы туралы ақпаратты, мұнай өнімдерін ішкі нарыққа және экспортқа тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен артық ұсынбаса;
2) өндіріс паспортында көрсетілген, Еуразиялық экономикалық комиcсия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодтарына (бұдан әрі – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодтары) сәйкес келмейтін мұнай өнімдерін экспорттау кезінде;
3) Заңның 12-бабының және 18-бабы 8-тармағының талаптарын бұзу фактілері анықталған кезде.
12. Өндіріс паспортын кері қайтарып алуды уәкілетті орган күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы жіберілген мұнай өнімдерін өндірушіні еркін нысанда хабардар ету арқылы жүзеге асырады.
13. Мұнай өнімдерін өндіруші өндіріс паспортын кері қайтарып алу туралы хабарламаны алған күннен бастап өндіріс паспорты кері қайтарып алынды деп есептеледі.
Энергетика министрінің
2015 жылғы 3 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.11.2022 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/energo
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Өндіріс паспорты
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨП
Кезеңділігі: 3 (үш) жылда бір рет

10. Внесение изменений и (или) дополнений в утвержденный паспорт производства осуществляется путем его повторного утверждения в порядке, установленном настоящими Правилами.
11. Уполномоченный орган отзывает паспорт производства у производителя нефтепродуктов при:
1) непредставлении более 90 (девяносто) календарных дней в уполномоченный орган информации по движению нефти и нефтепродуктов, информации по отгрузке нефтепродуктов на внутренний рынок и экспорт в соответствии с подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 5 Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10950);
2) экспорте нефтепродуктов, несоответствующих кодам Единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80 (далее - Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза), указанным в паспорте производства;
3) установлении фактов нарушений требований статьи 12 и пункта 8 статьи 18 Закона.
12. Отзыв паспорта производства осуществляется уполномоченным органом путем уведомления производителя нефтепродуктов в произвольной форме, направленного по почте заказным письмом с уведомлением в течение 20 (двадцати) календарных дней.
13. Паспорт производства считается отозванным с даты получения производителем нефтепродуктов уведомления об отзыве паспорта производства.
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 марта 2015 года № 171
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/energo
Наименование формы административных данных: Паспорт производства
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): ПП
Периодичность: раз в 3 (три) года

1. 1-кестенің "Өндірілетін өнім мен жартылай фабрикаттардың атауы" деген бағанында мұнай өңдеу зауытында өндірілетін өнім мен жартылай фабрикаттардың толық атауы көрсетіледі;
2. 1-кестенің "Техникалық сипаттамалары (стандарттар мен техникалық регламенттерге сәйкестік)" деген бағанында мемлекеттік стандарттың, техникалық шарттардың сәйкестігі көрсетіледі;
3. 1-кестенің "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының кодтары" деген бағанында Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
4. 1-кестенің "Ескерту" деген бағанында қосымша ақпарат көрсетіледі;
5. 2-кестенің "Мұнай өңдеуге арналған қондырғының және жабдықтың атауы" деген бағанында мұнай өңдеуге арналған қондырғының және жабдықтың атауы көрсетіледі;
6. 2-кестенің "Өндірістің технологиялық процесін сақтау үшін қолда бар жабдықты пайдаланудың сипаттамасы (Техникалық сипаттамалары)" деген бағанында мемлекеттік стандарттың сәйкестігі, қолда бар жабдықтың техникалық шарттары көрсетіледі;
7. 3-кестенің "жартылай фабрикаттарды және өнімді сақтайтын резервуарлы парктердің атауы" деген бағанында өндірілген өнімдер сақталатын резервуарлық парктердің атауы көрсетіледі;
8. 3-кестенің "Резервуарлардың саны (дана)" деген бағанында өндірілген өнімдер сақталатын резервуарлық парктер саны көрсетіледі;
9. 3-кестенің "Өлі қалдықтары бар резервуарлардың жалпы сыйымдылығы (тонна)" деген бағанында алдыңғы толтырудан алынған өнім қалдықтары бар сыйымдылық көрсетіледі;
10. 3-кестенің "Тауарлық өнім бойынша резервуарлардың сыйымдылығы (тонна)" деген бағанында өндірілген тауар өнімі бойынша резервуарлардың сыйымдылығы көрсетіледі;
11. 4-кестенің "Мұнай өнімінің атауы" деген бағанында мұнай өңдеу зауытында өндірілетін өнімнің толық атауы көрсетіледі;
12. 4-кестенің "Қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан" деген 2-14-бағандарында айлар бөлінісінде жыл ішінде мұнай өңдеудің және мұнай өнімдерін өндірудің ең аз көлемі көрсетіледі;
13. 4-кестенің "Барлығы, жыл ішінде" деген 15-бағанында ай бойынша мұнай өңдеудің және мұнай өнімдерін өндірудің ең аз көлемінің қорытынды (2-14-бағандардың жиынтық көрсеткіші) көрсеткіштері көрсетіледі.

1. в графе "Наименование вырабатываемой продукции и полуфабрикатов" таблицы 1 указывается полное наименование вырабатываемой продукции и полуфабрикатов в нефтеперерабатывающем заводе;
2. в графе "Технические характеристики (соответствие стандартам и техническим регламентам)" таблицы 1 указывается соответствие государственным стандартам, техническим условиям;
3. в графе "Коды Единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" таблицы 1 указывается код Единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
4. в графе "Примечание" таблицы 1 указываются дополнительные информации;
5. в графе "Наименование установки для переработки нефти и оборудования" таблицы 2 указывается наименование установки для переработки нефти и оборудования;
6. в графе "Описание использования имеющегося оборудования для соблюдения технологического процесса производства (Технические характеристики)" таблицы 2 указывается соответствие государственным стандартам, техническим условиям имеющегося оборудования;
7. в графе "Наименование резервуарного парка для хранения продукции и полуфабрикатов" таблицы 3 указывается наименование резервуарных парков где будут храниться выработанная продукция;
8. в графе "Количество резервуаров (штук)" таблицы 3 указывается количество резервуарных парков где будут храниться выработанная продукция;
9. в графе "Общая вместимость резервуаров с мертвыми остатками (тонн)" таблицы 3 указывается вместимость с остатками продукции из предыдущего заполнения;
10. в графе "Вместимость резервуаров по товарной продукции (тонн)" таблицы 3 указывается вместимость резервуаров по выработанной товарной продукции;
11. в графе "Наименование нефтепродукта" таблицы 4 указывается полное наименование вырабатываемой продукции в нефтеперерабатывающем заводе;
12. в графах 2-14 "Январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь" таблицы 4 указываются минимальные объемы переработки нефти и производства нефтепродуктов в течение года в разрезе месяцев;
13. в графе 15 "Всего за год" таблицы 4 указываются итоговые (суммарный показатель граф 2-14) показатели минимальных объемов переработки нефти и производства нефтепродуктов по месяцам.