Көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің бланкілерін дайындау, сақтау және есепке алу, көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру және дайындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 386 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 мамырда № 11186 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жол жүрісі туралы" 2014 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 70-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөліністерінде көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің бланкілерін дайындау, сақтау және есепке алу, көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру және дайындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының полиция департаменттерінің, Қазақстан Республикасы ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары:
1) ішкі істер органдары жеке құрамының осы бұйрықтың талаптарын зерделеуін және сақтауын қамтамасыз етсін;
2) ішкі істер органдарының жұмысын осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жол және арнайы полиция бөліністерінде мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін, жүргізуші куәліктерін және көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктерді қабылдау, есепке алу, сақтау және жұмсау туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 22 ақпандағы № 78 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6096 болып тіркелген, "Заң" газетінің 2010 жылғы 28 сәуірдегі № 60 (1682) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил изготовления, хранения и учета бланков свидетельств о регистрации транспортных средств, присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 386. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2015 года № 11186.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 70 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года "О дорожном движении" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила изготовления, хранения и учета бланков свидетельств о регистрации транспортных средств, присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств в подразделениях органов внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам Департаментов полиции областей, городов Нур-Султан, Алматы, Шымкента и представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыр:
1) обеспечить изучение и соблюдение требований настоящего приказа личным составом органов внутренних дел;
2) организовать работу органов внутренних дел в соответствии с требованиями настоящего приказа.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 февраля 2010 года № 78 "Об утверждении Инструкции о приеме, учете, хранении и расходовании государственных регистрационных номерных знаков, водительских удостоверений и свидетельств о регистрации транспортных средств в подразделениях дорожной и специальной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированый в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6096, опубликованый в "Юридической газете" 28 апреля 2010 года, № 60 (1856)).

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) және Қаржымен қамтамасыз ету департаментіне (Б.Ш. Исенова) жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 386 бұйрығына қосымша
Көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктердің бланкілерін дайындау, сақтау және есепке алу, көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру және дайындау қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 20.04.2018 № 310 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидалар көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктерді (бұдан әрі – КҚТК) дайындау, сақтау және есепке алу, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін (бұдан әрі – МТНБ), оның ішінде МТНБ телнұсқаларын беру және дайындау тәртібін айқындайды.
МТНБ телнұсқасы ұқсас цифрлық және әріптік белгілері бар, жоғалған және (немесе) ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келмейтін МТНБ-ның орнына берілетін МТНБ болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-1. КҚТК, МТНБ дайындауды кәсіпорын (бұдан әрі - Жеткізуші) Қазақстан Республикасы Ішкі істер мнистрлігімен (бұдан әрі - ІІМ) және облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының полиция департаменттерімен (бұдан әрі - ПД), ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігімен жасалатын келісімшартқа сәйкес, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасымен белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 5 қаңтарда № 10056 болып тіркелген) бекітілген Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу қағидаларында көзделген, жеке немесе заңды тұлғаның КҚТК, МТНБ беру туралы құжаттары КҚТК, МТНБ дайындау үшін негіз болып табылады.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З., Комитет административной полиции (Лепеха И.В.) и Департамент финансового обеспечения (Исенова Б.Ш.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
генерал-лейтенант полиции
Приложение
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 386
Правила
изготовления, хранения и учета бланков свидетельств о регистрации транспортных средств, присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.04.2018 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила определяют порядок изготовления, хранения и учета свидетельств о регистрации транспортных средств (далее – СРТС), присвоения и изготовления государственных регистрационных номерных знаков (далее – ГРНЗ), в том числе дубликатов ГРНЗ.
Дубликатом ГРНЗ является ГРНЗ с идентичными цифровыми и буквенными обозначениями, выдаваемый взамен утерянных и (или) несоответствующих требованиям национального стандарта ГРНЗ.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Изготовление СРТС, ГРНЗ осуществляет предприятие (далее – Поставщик) в соответствии с договором, заключаемым с Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД) и Департаментами полиции областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента (далее –ДП), Представительства МВД в городе Байконыр в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-2. Основанием для изготовления СРТС, ГРНЗ являются документы физического или юридического лица о выдаче СРТС, ГРНЗ предусмотренные Правилами государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 5 января 2015 года № 10056).

Ескерту. 1-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Ішкі істер органдарының (бұдан әрі - ІІО), "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) басшылары дайындалған КҚТК-ны, МТНБ-ны қабылдау және есепке алу үшін уәкілетті адам тағайындайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер балнкілерін жасау, сақтау және есепке алу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 20.04.2018 № 310 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көлік құралдарын мемлекеттік тіркеудің бірыңғай ақпараттық жүйесінің бағдарламалық қамтамасыз етуі (бұдан әрі - БҚЕ) МТНБ бере отырып, КҚТК дайындайды және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарын тіркеу тізілімі (бұдан әрі - Тізілім) қалыптастырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Материалдық-жауапты адам Тізілімнің деректері бойынша дайындалған КҚТК-ны есепке алуды жүзеге асырады және әр айдың соңында Жеткізуші мен материалдық-жауапты адамының арасында КҚТК дайындау бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау актісі ресімделеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. ПД әкімшілік полиция басқармалары (бұдан әрі - ПД ӘПБ), ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігі есеп беру айынан кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей Тізілімді ПД мен ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігінің қаржы қызметтеріне (бұдан әрі - Қаржы қызметі) ұсынады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 1-2 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Руководители органов внутренних дел (далее - ОВД), Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) для хранения назначают уполномоченное лицо за прием и учет изготовленных СРТС, ГРНЗ.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Изготовление, хранение и учет бланков свидетельств о регистрации транспортных средств
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.04.2018 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Программным обеспечением единой информационной системы государственной регистрации транспортных средств (далее - ПО) изготавливается СРТС с присвоением ГРНЗ и формируется реестр регистрации транспортных средств (далее – Реестр) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Материально-ответственным лицом по данным Реестра осуществляется учет изготовленных СРТС и в конце каждого месяца оформляется акт приемки выполненных работ по изготовлению СРТС между Поставщиком и материально-ответственным лицом.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Управлениями административной полиции ДП (далее – УАП ДП) и Представительством МВД в городе Байконыр не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, предоставляется Реестр в финансовые службы ДП и Представительства МВД в городе Байконыр (далее – Финансовая служба).

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. КҚТК дайындау процесінде ақау туындаған кезде уәкілетті адам Жеткізушінің өкілімен бірлесіп, ақау шығу себептерін көрсете отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үш данада ақаулы өнімді есепке алу актісін жасайды. Ай сайын есеп беру кезеңінен кейінгі айдың 5-іне актінің бір данасы Қаржы қызметіне, екіншісі Жеткізушінің өкіліне жолданады, үшіншісі материалдық-жауапты адамда сақталады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін беру және жасау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 20.04.2018 № 310 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. МТНБ-ны беру көлік құралының иесіне МТНБ-ны, оның ішінде сақтауға тапсырылған МТНБ-ны нақты беруді білдіреді. МТНБ-ны иелікке беру КҚТК-ге және БҚЕ-ге МТНБ-ның жеке әріптік-цифрлық белгіленуін енгізу болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. МТНБ-ны жоғалтқан немесе ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда (бір данасы немесе жиынтығы) көлік құралы иесінің Мемлекеттік корпорацияға жүгінуі бойынша КҚТК-ны ауыстырмай, облыстардың және Шымкент қаласының ПД үшін он бес жұмыс күні ішінде, ал Нұр-Сұлтан мен Алматы қалаларының ПД үшін бес жұмыс күні ішінде МТНБ телнұсқасын дайындау жүргізіледі. МТНБ-ның телнұсқасын дайындауға өтініш әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін МТНБ-ны алып қою мәніне тексерілгеннен және автомобиль үшін айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 2,8 мөлшерінде және мотокөлік құралдары мен тіркемелер үшін 1,4 АЕК көлемінде мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжатты алғаннан кейін қабылданады.
МТНБ-ның телнұсқасын берген кезде, қолда бар түпнұсқа Мемлекеттік корпорацияға тапсырылады. Көлік құралы иесінің еркі бойынша оның атына жаңадан тіркелетін көлік құралына бұрын оған тіркелген, МТНБ берілген көлік құралын есептен шығарған жағдайда, МТНБ телнұсқаларын дайындауға рұқсат етіледі. МТНБ-ның телнұсқаларын беру үшін негіз болған құжаттар қалыптастырылады және Мемлекеттік корпорацияда сақталады.

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. При возникновении брака в процессе изготовления СРТС, уполномоченное лицо совместно с представителем Поставщика составляют акт учета бракованной продукции по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в трех экземплярах с указанием причин выбраковки. Ежемесячно к 5-му числу каждого месяца, следующего за отчетным периодом, один экземпляр акта направляется в Финансовую службу, второй представителю Поставщика, третий хранится у материально-ответственного лица.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Присвоение и изготовление государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.04.2018 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Выдачей ГРНЗ является фактическая передача ГРНЗ владельцу транспортного средства, в том числе ГРНЗ сданных на хранение. Присвоением ГРНЗ является внесение в СРТС и ПО индивидуального буквенно-цифрового обозначения ГРНЗ.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При утрате ГРНЗ или несоответствии требованиям национального стандарта (одной штуки или комплекта) по обращению владельца транспортного средства в Государственную корпорацию в течение пятнадцати рабочих дней для ДП областей и города Шымкента, а для ДП городов Нур-Султан и Алматы в течение пяти рабочих дней производится изготовление дубликата ГРНЗ без замены СРТС. Обращение на изготовление дубликата ГРНЗ принимается после проверки на предмет изъятия ГРНЗ за совершение административного правонарушения и получения документа, подтверждающего оплату государственной пошлины в размере 2,8 месячных расчетных показателей (далее – МРП) для автомобиля и 1,4 МРП для мототранспортных средств и прицепов.
При выдаче дубликата ГРНЗ, имеющийся оригинал сдается (сдаются) в Государственную корпорацию. Допускается изготовление дубликатов ГРНЗ по волеизъявлению владельца на вновь регистрируемое транспортное средство на его имя при условии снятия с учета ранее зарегистрированного за ним транспортного средства, которому был присвоен ГРНЗ. Документы, послужившие основанием для выдачи дубликатов ГРНЗ, формируются и хранятся в Государственной корпорации.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келген кезде, бұрын пайдалануда болған (оның ішінде бұрын мемлекеттік органдардың пайдалануында болған) МТНБ-ларды бұрынғы иелеріне көлік құралына қайта беруге жол беріледі.
Құқықтық мирасқордың (мұрагердің) ерік білдіруі бойынша мұрагерлік мәні болып табылатын көлік құралына бұрынғы МТНБ-ны олар ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келген және Салық кодексінде белгіленген мемлекеттік баждарды төлей отырып, бір өңір шегінде көлік құралын мемлекеттік тіркеген кезде қайта беруге жол беріледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 06.02.2020 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. ПД ӘПБ жаңа МТНБ-лар мен олардың телнұсқаларына нақты қажеттілікті ескере отырып, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ дайындауға және жеткізуге өтінімдерді ресімдейді, алдын ала Қаржы қызметімен келіседі және бекіту үшін ІІМ ӘПК-ге ұсынады.
Жоғары сұранысқа ие емес жаңа МТНБ-ны дайындауға және жеткізуге арналған өтінімге ПД ӘПБ мемлекеттік органдардың, дипломатиялық өкілдіктердің, Қазақстан Республикасында тіркелген халықаралық ұйымдардың және (немесе) оның өкілдіктерінің, консулдық мекемелердің, Қазақстан Республикасында аккредиттелген қызметкерлер мен олардың отбасы мүшелерінің көлік құралдарына берілетін МТНБ-ны қоспағанда, МТНБ-ны алфавиттік тәртіппен енгізеді.
ІІМ ӘПК бір жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ дайындауға және жеткізуге арналған өтінімді ресімдейді және бекітеді және Жеткізушіге жолдайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Жеткізуші МТНБ-ны Нұр-Сұлтан мен Алматы қалаларының ПД үшін бес жұмыс күні ішінде, облыстардың және Шымкент қаласының ПД үшін он бес жұмыс күні ішінде дайындайды және жиынтық өтінімге сәйкес ПД ӘПБ өкіліне МТНБ-ны түсіріп беруді жүзеге асырады. МТНБ орамы мөрленеді және олардың жоғалуын және бүлінуін болдырмайды.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Допускается повторное присвоение ГРНЗ, бывших в пользовании на транспортные средства прежним владельцам (в том числе бывших в пользовании государственных органов), при их соответствии требованиям национального стандарта.
По волеизъявлению правопреемника (наследника) допускается повторная выдача прежних ГРНЗ на транспортное средство, являющееся предметом наследования, при их соответствии требованиям национального стандарта и государственной регистрации транспортного средства в пределах одного региона с уплатой государственных пошлин установленных Налоговым Кодексом.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 06.02.2020 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. УАП ДП с учетом фактической потребности в новых и дубликатах ГРНЗ по запросу Государственной корпорации оформляют и представляют в КАП МВД для утверждения заявки на изготовление и поставку ГРНЗ по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, предварительно согласованной с Финансовой службой.
В заявку на изготовление и поставку новых ГРНЗ не повышенного спроса УАП ДП включают ГРНЗ в алфавитном порядке, за исключением ГРНЗ, выдаваемых на транспортные средства, находящиеся в ведении государственных органов, дипломатических представительств, международных организаций и (или) ее представительств, консульских учреждений, зарегистрированных в Республике Казахстан, сотрудников и членов их семей, аккредитованных в Республике Казахстан.
КАП МВД в течение одного рабочего дня оформляет и утверждает заявку на изготовление и поставку ГРНЗ по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и направляет Поставщику.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Поставщик изготавливает ГРНЗ для ДП городов Нур-Султан и Алматы в течении пяти рабочих дней, для ДП областей и города Шымкента в течении пятнадцати рабочих дней и осуществляет отгрузку ГРНЗ представителю УАП ДП в соответствии со сводной заявкой. Упаковка ГРНЗ опечатывается и исключает их утерю и повреждение.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

15. МТНБ-ны жеткізуді Жеткізуші ПД және ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігі тиісті бөліністерінің деректемелері бойынша өтінімге сәйкес өңірлерге жүк багажын түсіру арқылы жүзеге асырады. Жеткізілетін МТНБ-ның әрбір партиясына Жеткізуші жүкқұжаттың және МТНБ қабылдау актілерінің үш данасын қоса береді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. МТНБ-ны Жеткізушіден қабылдауды ПД-де және ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігінде материалдық-жауапты адамдар Жеткізушіден жүкқұжаттың, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ-ны қабылдау актісінің негізінде оларды алған күні жүзеге асырады. Үш жұмыс күні ішінде актінің бір данасы Жеткізушіге жолданады, екіншісі Қаржы қызметіне беріледі, үшіншісі материалдық-жауапты адамының істерінде сақталады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТБН-нің кіріс-шығысын есепке алу кітаптары ПД ӘПБ мен ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігінің кеңселерінде (хатшылықтарында) тіркеуге жатады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Ұлттық стандарттың талаптарына сәйкес келетін, уақытша сақтауға қабылданған МТНБ-ны есепке алуды Мемлекеттік корпорация жүзге асырады. Сақтау мерзімін МТНБ-ны уақытша сақтауға тапсыратын көлік құралының иесі белгілейді, бірақ МТНБ-ны Мемлекеттік корпорацияға тапсырған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды. МТНБ-ны сақтауға қабылдау кезінде иесіне осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ-ны сақтауға қабылдау туралы қолхат беріледі. Тапсырылған МТНБ-ны сақтау және сақтау мерзімі өткеннен кейін оларды жою осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Материалдық-жауапты адамдар Тізілімнің деректері бойынша берілген МТНБ (жаңа және телнұсқалар) есебін жүргізеді. Кітаптың кіріс бөлігіне жазу үшін МТНБ-ның кірісіне арналған құжаттар, ал шығыс бөлігіне – осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ-ны басқа материалдық жауапты адамдарға беруге толтырылған жүкқұжаттар немесе Тізілімдердің және берілген МТНБ телнұсқалары тізілімдерінің қорытынды деректері негіз болып табылады. Жұмсалмаған МТНБ қалдығы Кітапта әр айдың басында, сондай-ақ тексеріс жүргізу сәтіне шығарылады. Дайындалған және берілмеген МТНБ Мемлекеттік корпорация үй-жайларында жанбайтын сейфтерде немесе металл шкафтарда сақталады.

15. Поставка ГРНЗ производится Поставщиком посредством отгрузки грузобагажом в регионы согласно заявке по реквизитам соответствующих подразделений ДП и Представительства МВД в городе Байконыр. К каждой партии поставляемых ГРНЗ Поставщик прилагает три экземпляра накладных и актов приемки ГРНЗ.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Прием ГРНЗ от Поставщика в ДП и Представительстве МВД в городе Байконыр осуществляется материально-ответственными лицами в день их получения на основании накладной от Поставщика, акта приемки ГРНЗ по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам. В течение трех рабочих дней один экземпляр акта направляется Поставщику, второй передается в Финансовую службу, третий хранится в делах материально-ответственного лица.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Книги учета прихода-расхода ГРНЗ по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, подлежат регистрации в канцеляриях (секретариатах) УАП ДП и Представительства МВД в городе Байконыр.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Учет принятых на временное хранение ГРНЗ, соответствующих требованиям национального стандарта, осуществляется Государственной корпорацией.
Срок хранения определяется владельцем транспортного средства, сдающим ГРНЗ на временное хранение, но не превышает тридцати календарных дней со дня сдачи ГРНЗ в Государственную корпорацию. При приеме на хранение ГРНЗ владельцу выдается расписка о приеме на хранение ГРНЗ по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам. Хранение сданных ГРНЗ и их уничтожение после окончания срока хранения осуществляется в соответствии с требованиями настоящих Правил.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Материально-ответственные лица по данным Реестра ведут учет присвоенных ГРНЗ (новых и дубликатов). Основанием для записи в приходной части Книги являются документы на приход ГРНЗ, в расходной части – накладные, составленные по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, на передачу ГРНЗ другим материально-ответственным лицам или итоговые данные Реестров и Реестров выданных дубликатов ГРНЗ. Остаток не израсходованных ГРНЗ выводится в Книге на начало каждого месяца, а также на момент проведения проверки. Изготовленные и не выданные ГРНЗ хранятся в помещениях Государственной корпорации в несгораемых сейфах или металлических шкафах.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. ПД ӘПБ және ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігі есеп беру айынан кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей, тиісті бөліністің Қаржы қызметіне осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тізілімді және берілген МТНБ телнұсқалары тізілімдерін қоса отырып, МТНБ-ның қозғалысы туралы есеп ұсынады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. МТНБ-ны басқа ПД-ларға немесе Мемлекеттік корпорацияға материалдық-жауапты адамдарға беру кезінде ІІО-ның материалдық-жауапты адамы 3 данада жүкқұжат ресімдейді және оларды сенімхат бойынша береді. Жүкқұжаттың бір данасын істің материалдарында қалдырады, екіншісін – Қаржы қызметіне жолдайды, үшіншісін – материалдық жауапты адамға – МТНБ-ны алушыға береді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. ТЕБ қоймасындағы МТНБ қалдығының ай сайынғы шекті лимиті алдыңғы өткен үш айдағы нақты берудің орташа айлық бір жарым еселік мөлшерінен аспайды. Белгіленген лимитті бақылауды ІІМ ӘПК-нің, ІІД ӘПБ-нің, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігінің және ПД, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігі қаржы қызметтерінің басшылары жүзеге асырады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Көлік құралдарынан алынып тасталған және одан әрі пайдалануға жарамсыз МТНБ-лар Мемлекеттік корпорацияға тапсырылады. Бұрын пайдалануда болған МТНБ-ны жою осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МТНБ-ны жою актісін ресімдей отырып, МТНБ-ны екіге бөліп қию жолымен жүргізіледі. Жойылған МТНБ-лар олардың жиналуына қарай, бірақ жылына кемінде екі рет металл қабылдау пункттеріне тапсырылады.
Тапсырудан түскен қаражат республикалық бюджет кірісіне аударылады. Металл сынықтарын тапсыру туралы анықтамалар және республикалық бюджеттің кірісіне аударылған сомалар туралы түбіртектер есеппен бірге Қаржы қызметіне тапсырылады және жеке номенклатуралық іске тігіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. УАП ДП и Представительства МВД в городе Байконыр не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, предоставляет в Финансовую службу соответствующего подразделения отчет о движении ГРНЗ по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам с приложением Реестра и Реестра выданных дубликатов ГРНЗ.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Материально-ответственное лицо ОВД при отпуске ГРНЗ материально-ответственным лицам в другие ДП или Государственную корпорацию оформляет накладную в 3-х экземплярах и производит отпуск по доверенности. Один экземпляр накладной оставляет в материалах дела, второй - направляет в Финансовую службу, третий передается материально-ответственному лицу - получателю ГРНЗ.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Ежемесячный предельный лимит остатков ГРНЗ составляет не более полутора кратного размера их среднемесячной фактической выдачи за предыдущие три месяца. Контроль за установленным лимитом осуществляют руководители УАП ДП, Представительства МВД в городе Байконыр и финансовых служб ДП, Представительства МВД в городе Байконыр.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. ГРНЗ, снятые с транспортных средств и непригодные к дальнейшей эксплуатации сдаются в Государственную корпорацию. Уничтожение ГРНЗ, бывших в употреблении, производится путем разрезания ГРНЗ пополам с оформлением акта уничтожения ГРНЗ по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам. Уничтоженные ГРНЗ сдаются в пункты приема металла по мере их накопления, но не реже двух раз в год.
Вырученные средства перечисляются в доход республиканского бюджета. Справки о сдаче металлолома и квитанции о перечисленных суммах в доход республиканского бюджета сдаются вместе с отчетом в Финансовую службу и подшиваются в отдельное номенклатурное дело.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
1-қосымша
нысан
Көлік құралдарын тіркеу тізілімі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с Төлемді растайтын құжаттың атауы, №
№ Сомасы теңге
Тиесілігі КҚКТ
ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі)
МТНБ
Сатып алу заңдылығын растайтын құжат
Есептен шығару (қайта тіркеу)
Шасси нөмірі
Шанақ нөмірі
Шығарылған жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Көлік құралы
Берілгені
Төленгені
Алғаны туралы қолы
КҚТК-нің сериясы, нөмірі
МТНБ-нің сериясы, нөмірі
Төлемді растайтын құжаттың атауы, №
Сомасы теңге
КҚКТ
МТНБ
Сатып алу заңдылығын растайтын құжат
Есептен шығару (қайта тіркеу)
9
10
11
12
13
14
15
16
Қызметтік белгілер:__________________________________________________
Уәкілетті адам: _____________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) М.О.
парақ №____ "____" _______ 20__ жыл
парақ №____ "____" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Ақаулы өнімді есепке алу актісі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы ____________ үшін
Құжаттың атауы
Сериясы мен нөмірі
Ақаулы өнімнің орнына берілгені
Ақаудың туындау себептері
Т.А.Ә. (болған жағдайда) және ақауға жол берген адамның лауазымы
Қолы
1
2
3
4
5
6
Ақауы бар өнімнің орнына берілгені
Уәкілетті адам: _______________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Жеткізушінің өкілі ____________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
3-қосымша
нысан
___________________________________________________
20__жылғы________________
Берілген мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері телнұсқаларының тізілімі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Иесінің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ұйымның атауы
КҚТК сериясы және №
МТНБ сериясы және нөмірі
Типі
Саны дана
Төлемді растайтын құжаттың атауы, нөмірі және күні
Қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Жиыны:
X
X
Уәкілетті адам: __________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда))
20 жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
4-қосымша
нысан
Бекітемін
ҚАІІО бастығы
____________________________________
(атағы)
____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә (ол болған жағдайда))
20__ жылғы "__"_____________________
____________________________________
(ҚАІІБ (б) атауы)
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін дайындауға және жеткізуге арналған өтінім 20_____жылғы___________
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
МТНБ типі
Литер-Сериясы
Бастапқы нөмірі
Соңғы нөмірі
1
2
3
4
5
6
Уәкілетті адам ____________________________________________
(атағы, қолы, (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
5-қосымша
нысан
Келісілді                                           Бекітемін
ПД ҚҚЕБ бастығы                                     ПД ӘПБ бастығы
_____________________________                  __________________________
(атағы, қолы, Т.А.Ә.                                     (атағы, қолы, Т.А.Ә.
ол болған жағдайда), қолы)                               (ол болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "__" _____________                         20__ жылғы "__" __________
_____________________________________________________________________
(ПД ӘПБ-нің атауы)
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін дайындауға және жеткізуге арналған өтінім 20__жылғы_____________________

24. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр регистрации транспортных средств
№ п/п
Принадлежность
ИИН (Индивидуальный идентификационный номер)
Транспортное средство
Марка ТС
Идентификационный номер (VIN)
Цвет
Номер шасси
Номер Кузова
Год выпуска
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Выдано
Оплата
Подпись в получении
Служебные отметки
Серия номер СРТС
Серия номер ГРНЗ
Наименование № документа подтверждающего оплату
Сумма, тенге
СРТС
ГРНЗ
Документ, подтверждающий законность приобретения
Снятие с учета (перерегистрации)
9
10
11
12
13
14
15
16
Служебные отметки:__________________________________________________
Уполномоченное лицо: _____________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии)) М.П.
Лист №____ "____" _______ 20__ г. Лист №____ "____"_______ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Акт учета бракованной продукции
за ____________ 20__ г.
Наименование документа
Серия и номер
Взамен бракованной продукции выдано
Причина возникновения брака
Ф.И.О .(при его наличии) и должность лица, допустившего брак
Подпись
1
2
3
4
5
6
Взамен бракованной продукции выдано
Уполномоченное лицо ______________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
Представитель Поставщика ________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
Приложение 3
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
___________________________________________________
Реестр выданных дубликатов государственных регистрационных номерных знаков за ________ 20__ г.
№ п/п
Ф.И.О (при его наличии) владельца, наименование организации
серия и № СРТС
Серия и номер ГРНЗ
Тип
Количество шт.
Наименование номер и дата документа, подтверждающего оплату
подпись
Дата получения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Итого:
Уполномоченное лицо ______________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
"__"__________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Утверждаю
Начальник ГОРОВД
___________________________________
(звание)
_______________________________________________________________________________
(подпись)                   (Ф.И.О. (при его наличии))
"___"___________ 20 __ г.
__________________________________________
(наименование ГОРУ (О) ВД)
Заявка на изготовление и поставку государственных регистрационных номерных знаков на ________________________ 20__ г.
№ п/п
Тип ГРНЗ
Литера-Серия
Начальный номер
Конечный номер
Количество штук
1
2
3
4
5
6
Уполномоченное лицо ______________________________________________________
(звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 5
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных средств
в подразделениях органов
внутренних дел
Республики Казахстан

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
МТНБ типі
Литер-Сериясы
Бастапқы нөмірі
Соңғы нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Уәкілетті адам ____________________________________________________________
(атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
20 жылғы "__" _______
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының бөліністерінде
көлік құралдарын тіркеу туралы
куәліктердің бланкілерін дайындау,
сақтау және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік тіркеу
нөмірлік белгілерін беру және
дайындау қағидаларына 6-қосымша
нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы ІІМ
ӘПК төрағасы
____________________________________
(атағы)
____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін дайындауға және
жеткізуге арналған жиынтық өтінім
20__жылғы_______________________
Р/с
МТНБ типі
Литер-Сериясы
Бастапқы нөмірі
Соңғы нөмірі
Саны, дана
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы ІІМ ӘПК лауазымды адамы:
_____________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
20__жылғы "__"__________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
7-қосымша
нысан
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін қабылдау актісі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "__"___________ ___________________________________________
(елді мекен)
_____________________________________________________________________
(ІІМ ӘПК, ПД ӘПБ, ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігі) бастығының
20__ жылғы "__"________№____ бұйрығының негізінде әрекет ететін
мынадай құрамдағы комиссия ___________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Жеткізушінің өкілі _________________________________________ қатысуымен
(лауазымы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________________
(жеткізушінің атауы, заңды мекенжайы, БИН)
келіп түскен МТНБ-ны 20__жылғы "__" _________ № ______________ жүкқұжат
бойынша қабылдады.
Орамды ашу кезінде мыналар анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сериясының литерлерін көрсете отырып, типі, саны бойынша МТНБ
санамаланады, оның ішінде жарамсыз, жетіспейтін, артық МТНБ санамаланады)
Қабылдау актісі үш (төрт) данада жасалды және:
1-данасы - Қазақстан Республикасы ІІМ ӘПК-нің, ПД ӘПБ ТЕБ-тің,
ІІМ-нің Байқоңыр қаласындағы Өкілдігінің материалдық жауапты адамына;
2-данасы - Жеткізушіге;
3-данасы - Қазақстан Республикасы ІІМ ҚҚЕД-ге, ПД, ІІМ-нің Байқоңыр
қаласындағы Өкілдігінің ҚҚЕБ-ге берілді.
Комиссия мүшелері: Жеткізушінің өкілі:
___________________________________ _________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы) (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
Осы актіде атаулары жазылған барлық бағалы заттар өзімнің қатысуыммен тексеріліп,
актіге дұрыс енгізілді және оларды мен қабылдадым.
Уәкілетті адам _______________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
20__ жылғы "__" _______________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының бөліністерінде
көлік құралдарын тіркеу туралы
куәліктердің бланкілерін дайындау,
сақтау және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік тіркеу
нөмірлік белгілерін беру және
дайындау қағидаларына 8-қосымша
нысан
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерінің
кіріс-шығысын есепке алу кітабы
КІРІС
Келіп түскен күні
Жүкқұжат №
Кімнен алынды
МТНБ сериясы
Нөмірленуі
Саны
Бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Нөмірден
Нөмірге дейін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шығыс
Қалдық
Жұмсалған күні
Жүкқұжаттың немесе Тізілімнің №
МТНБ сериясы
Нөмірден нөмірге дейін қоса алғанда
Саны, дана
Бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Сериясы
Нөмірден нөмірге дейін қоса алғанда
Саны, дана
Сомасы, теңге
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
9-қосымша
нысан
Уақытша сақтауға қабылданған көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін қабылдауды және жұмсауды есепке алу кітабы
20____жылғы ________

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Согласовано Утверждаю
Начальник УФО ДП Начальник УАП ДП
________________________________ _______________________________________________
(звание,                         Ф.И.О. (при его (звание) наличии), подпись.)
________________________________________________________________________________
"__" _______ 20__ г.                   (Ф.И.О. (при его наличии),
________________________________________________________________________________
(наименование УАП ДП)
Заявка на изготовление и поставку государственных регистрационных номерных знаков на _________ 20__ г.
№ п\п
Тип ГРНЗ
Литер-Серия
Начальный номер
Конечный номер
Количество штук
1
2
3
4
5
6
1
Уполномоченное лицо
________________________________________________________________________________
(звание,                   Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
"__" _______ 20__ г.;
Приложение 6
к Правилам изготовления, хранения и
учета бланков свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных
регистрационных номерных знаков
транспортных средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
форма
Утверждаю
Председатель КАП МВД РК
_______________________________
(звание)
_______________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его
наличии))
Сводная заявка
на изготовление и поставку государственных
регистрационных номерных знаков
на ___________ 20__ г.
п\п
Тип ГРНЗ
Литер-Серия
Начальный номер
Конечный номер
Количество штук
1
2
3
4
5
6
1
Должностное лицо КАП МВД РК:
_________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии), подпись.)
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 7
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
АКТ приемки государственных регистрационных номерных знаков
"__" __________ 20__ г. _____________________ (населенный пункт)
Материально-ответственным лицом в присутствии представителя Поставщика
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. (при наличии))
произведен прием ГРНЗ, поступивших от
___________________________________________________________________________
(наименование поставщика, юридический адрес, БИН)
"__" ___________ 20__ г. по накладной № ___________
При вскрытии упаковки установлено:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(перечисляются ГРНЗ по типу, количеству с указанием литеры серии,
в том числе: перечисляются бракованные, недостающие, излишние ГРНЗ)
Акт приемки составлен в трех (четырех) экземплярах и передан:
1 экземпляр - материально-ответственному лицу;
2 экземпляр – Поставщику;
3 экземпляр - в УФО ДП, Представительства МВД в г. Байконыр.
Представитель Поставщика
_______________________________________________________ ______________
(Ф.И.О. (при его наличии),                               подпись)
Все ценности, поименованные в настоящем акте, проверены в натуре в моем присутствии, в акт внесены правильно и приняты мною.
Уполномоченное лицо _________________________________________________________
(должность,             Ф.И.О. (при его наличии),       подпись)
"__" _________________ 20__ г.
Приложение 8
к Правилам изготовления, хранения и
учета бланков свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных
регистрационных номерных знаков
транспортных средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
форма
Книга
учета прихода-расхода государственных регистрационных
номерных знаков
ПРИХОД
Дата поступления
Номер накладной
От кого получено
Серия ГРНЗ
Нумерация
Кол-во
Цена, тенге
Сумма, тенге
С номера
По номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Расход
Остаток
Дата расхода
Номер накладной или Реестра
Серия ГРНЗ
С номера по номер включительно
Кол-во, шт.
Цена, тенге
Сумма, тенге
Серия
С номера по номер включительно
Кол-во, шт.
Сумма, тенге
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Приложение 9
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Көлік құралы иесінің Т.А.Ә.
(ол болған жағдайда), ЖСН және мекенжайы
МТНБ типі
МТНБ-ның цифрлық белгісі
Уақытша сақтауға тапсырылған күні
Уақытша сақтау мерзімінің аяқталу күні
МТНБ-ны беру/ жою күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Уәкілетті адам __________________________________________________________
(атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
20 жылғы "__" ______________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының бөліністерінде
көлік құралдарын тіркеу туралы
куәліктердің бланкілерін дайындау,
сақтау және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік тіркеу
нөмірлік белгілерін беру және
дайындау қағидаларына 10-қосымша
нысан
МТНБ-ны сақтауға қабылдау туралы
ҚОЛХАТ
Көліктің иесінен алынды
20__жылғы "___"____________________ сериясы ______ № ________________
(қабылдау күні)
Тіркеу белгілері _____________________ саны _________________________
(МТНБ түрі) (дана)
20__жылғы "___"____________________________
(сақтау мерзімінің аяқталу күні)
Көлік иесінің деректері:______________ № ________________ ЖСН _______
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)) (жеке куәлігі) (ЖСН)
Тұрғылықты жері: ____________________________________________________
(нақты тұратын жері)
Көрсетілген сақтау мерзімі өткен соң талап етілмеген МТНБ
белгіленген тәртіппен жойылатын болады.
20__жылғы "___"________________________________ __________________
(иесінің (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)) (иесінің қолы)
ІІО лауазымды адамы _________________________________________________
(қолы, (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының бөліністерінде
көлік құралдарын тіркеу туралы
куәліктердің бланкілерін дайындау,
сақтау және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік тіркеу
нөмірлік белгілерін беру және
дайындау қағидаларына 11-қосымша
нысан
Жіберуші ____________________________
Алушы _______________________________
Кім арқылы __________________________
Сенімхат бойынша ____________________
20 жылғы "__" ___________
№______жүкқұжат
Р/с
МТНБ типі
МТНБ, реттік нөмірі, сериясы
Саны
Бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
1
Жиыны
Жіберді ____________ (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ____________ /қолы/
Қабылдады __________ (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ____________ /қолы/
М.О. М.О.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының
бөліністерінде көлік құралдарын
тіркеу туралы куәліктердің
бланкілерін дайындау, сақтау
және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру
және дайындау қағидаларына
12-қосымша
нысан
____________________________________________________________________
(ІІО бөлінісінің атауы)
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерінің қозғалысы туралы есеп

Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Книга учета приема и расходования государственных регистрационных номерных знаков транспортных средств, принятых на временное хранение на _________ 20__ г.
№ п\п
Ф.И.О. (при его наличии), ИИН и адрес владельца транспортного средства
Тип ГРНЗ
Цифровое обозначение ГРНЗ
Дата сдачи на временное хранение
Дата окончания срока временного хранения
Дата выдачи\уничтожения ГРНЗ
Подпись владельца в сдаче ГРНЗ
Подпись владельца в получении ГРНЗ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Уполномоченное лицо ______________________________________________________
(звание,             Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
"__"_______ 20__ г.
Приложение 10
к Правилам изготовления, хранения и
учета бланков свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных
регистрационных номерных знаков
транспортных средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
форма
РАСПИСКА
о приеме на хранение ГРНЗ
Приняты от владельца
"___"________________20__г. серия ______ № _________________
(Дата приемки)
Регистрационные знаки _____________ количество ____________________
(Тип ГРНЗ) (Штук)
"___"________________ 20__ г.
(дата окончания срока хранения)
Данные владельца:______________ № ________________ ИИН _________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (удостоверение личности) (ИИН)
Место жительства: _______________________________________________
(место фактического проживания)
По истечении указанного срока хранения невостребованные ГРНЗ
будут уничтожены в установленном порядке.
"___"_______20__г. ___________________________ ___________________
(Ф.И.О. (при его наличии) владельца) (подпись владельца)
Должностное лицо ОВД _____________________________________
(подпись, (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 11
к Правилам изготовления, хранения и
учета бланков свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных
регистрационных номерных знаков
транспортных средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
форма
Отправитель ______________________________
Получатель _______________________________
Через кого _______________________________
По доверенности __________________________
Накладная №_____
от "__" __________ 20__ г.
№ п/п
Тип ГРНЗ
ГРНЗ, порядковый номер, серия
количество
Цена, тн
Сумма, тнг.
1
2
3
4
5
6
1
Итого:
Отпустил _____________(Ф.И.О. (при его наличии)) __________ /подпись/
Получил ______________(Ф.И.О. (при его наличии)) __________ /подпись/
МЛ. М.П.
Приложение 12
к Правилам изготовления,
хранения и учета бланков
свидетельств о регистрации
транспортных средств,
присвоения и изготовления
государственных регистрационных
номерных знаков транспортных
средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 07.10.2019 № 863 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р\с
МТНБ-ның типі
Бағасы, теңге
Айдың басындағы қалдығы
Бір айдағы кіріс
Бір айдағы шығыс
Саны, дана
Сомасы, теңге
Саны, дана
Сомасы, теңге
Саны, дана
Сомасы, теңге
Саны, дана
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Жиыны
Уәкілетті адам _______________________________________________________
(атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
20 жылғы "__" ______________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының бөліністерінде
көлік құралдарын тіркеу туралы
куәліктердің бланкілерін дайындау,
сақтау және есепке алу, көлік
құралдарының мемлекеттік тіркеу
нөмірлік белгілерін беру және
дайындау қағидаларына 13-қосымша
нысан
Бекітемін
Орган басшысы
___________________________________
(лауазымы, атағы)
___________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.(ол болған жағдайда))
20__жылғы "__" ____________________
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін жою актісі
20__жылғы_______________
Р/с
МТНБ типі
Сериясы
Нөмірленуі
Саны, дана
Сериясы
Нөмірленуі
Саны, дана
Сериясы
Нөмірленуі
Саны, дана
Барлығы
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Жиыны
Жиыны
Барлығы _____________________________________________________________
(саны жазумен)
Комиссия мүшелері ___________________________________________________
(лауазымы, атағы, қолы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
___________________________________________________
(лауазымы, атағы, қолы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
___________________________________________________
(лауазымы, атағы, қолы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))

Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 07.10.2019 № 863 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
_________________________________________________________
(наименование подразделения ОВД)
Отчет о движении государственных регистрационных номерных знаков
за __________ 20__ г.
№ п\п
Тип ГРНЗ
Цена тенге
Остаток на начало месяца
Приход за месяц
Расход за месяц
Остаток на конец месяца
Кол-во, шт.
Сумма, тенге
Кол-во, шт.
Сумма, тенге
Кол-во, шт.
Сумма, тенге
Кол-во, шт.
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Итого:
Уполномоченное лицо
_______________________________________________________________________________
(звание, подпись,                   Ф.И.О. (при его наличии))
"__"_______ 20__ г.
Приложение 13
к Правилам изготовления, хранения и
учета бланков свидетельств о регистрации
транспортных средств, присвоения
и изготовления государственных
регистрационных номерных знаков
транспортных средств в подразделениях
органов внутренних дел
Республики Казахстан
форма
Утверждаю
Руководитель органа
__________________________
(должность, звание)
__________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его
наличии))
"__" _______ 20__ г.
Акт
уничтожения государственных регистрационных номерных знаков
за _________________ 20__ г.
№ п/п
Тип ГРНЗ
Серия
Нумерация
Кол-во шт
Серия
Нумерация
Кол-во шт
Серия
Нумерация
Кол-во шт
Всего
1
2
3
4
5
6
1
Итого:
Итого:
Итого:
Всего: ____________________________
(количество прописью)
Члены комиссии ____________________________________________
(должность, звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
____________________________________________
(должность, звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
____________________________________________
(должность, звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))