Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 мамырда № 11227 тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 65) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ә. Исекешев
2015 жылғы 3 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2015 жылғы 22 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығына
1-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 29.12.2020 № 342 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Заңы) 9-бабының 1-тармағының 65) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс (бұдан әрi – Конкурс) ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2015 года № 11227.
В соответствии с подпунктом 65) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Рублики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати
одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
3 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
22 мая 2015 года
Приложение 1 к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 18-04/245
Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 29.12.2020 № 342 (вводится в действие с 01.01.2021).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 65) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон об охране, воспроизводстве и использовании животного мира) и определяют порядок организации и проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.

2. Конкурсты өткізудің мақсаты Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғаларына бекітіліп берілетін аңшылық алқаптарда немесе балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізу құқығын беру болып табылады.
3. Жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелерінде толық орналасқан аңшылық алқаптар, сондай-ақ жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері оларға белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, олардың өтініші бойынша облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен конкурс өткізілмей бекітіліп беріледі.
4. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға – конкурстың екінші кезеңі барысында қалыптасатын конкурс нысанасының бағасы;
2) аукциондық зал – конкурстың екінші кезеңін өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;
3) аумақтық бөлімшелер – ведомствоның аумақтық бөлімшелері;
4) балық ресурстары және басқа да су жануарлары – сулы ортада мекендейтін барлық жануарлардың жалпы жиынтығы;
5) басталатын баға – конкурстың әрбір нысаны бойынша конкурстың екінші кезеңі басталатын баға;
6) бастапқы баға – осы Қағидалардың 9 және 10 тармақтарына сәйкес конкурс ұйымдастырушылары айқындайтын және белгілейтін баға;
7) ведомство – уәкілетті органның құзыреті шегінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы стратегиялық, реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
8) геоақпараттық сервис – жүргізілген шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру және (немесе) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау бойынша электрондық картада графикалық және мәтіндік түрдегі ақпаратты орналастыруға арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйенің сервисі;
9) жеңімпаз – конкурс нысанасы үшін ең жоғары баға ұсынған конкурсқа қатысушы;
10) кепілдік жарна – қатысушы конкурсқа қатысу үшін енгізетін ақша сомасы;
11) көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығы (бұдан әрі – КТБӨШ) – табиғи және жасанды су айдындарында ихтиофаунаны толық немесе ішінара ауыстыру арқылы жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру жөніндегі шаруашылық қызмет түрі;
12) конкурстың нысанасы – конкурс жеңімпазына бекітіліп берілетін аңшылық алқапта және (немесе) балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде аңшылық және (немесе) балық шаруашылығын жүргізу құқығы;

2. Целью проведения конкурса является предоставление физическим или юридическим лицам Республики Казахстан права ведения охотничьего или рыбного хозяйства на закрепляемых за ними охотничьих угодьях или рыбохозяйственных водоемах и (или) участках.
3. Охотничьи угодья, а также рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения, полностью расположенные на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании физических и негосударственных юридических лиц, закрепляются за ними без проведения конкурса по их заявке постановлением местного исполнительного органа области при условии их соответствия установленным квалификационным требованиям.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена – цена предмета конкурса, складывающаяся в ходе второго этапа конкурса;
2) аукционный зал – раздел веб-портала, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения второго этапа конкурса;
3) территориальные подразделения – территориальные подразделения ведомства;
4) рыбные ресурсы и другие водные животные – общая совокупность всех животных, обитающих в водной среде;
5) стартовая цена – цена, с которой начинается второй этап конкурса по каждому предмету конкурса;
6) начальная цена – цена, определяемая и устанавливаемая организатором конкурса в соответствии с пунктами 9 и 10 настоящих Правил;
7) ведомство – государственный орган в пределах компетенции уполномоченного органа, осуществляющий стратегические, регулятивные, реализационные и контрольные функции в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
8) геоинформационный сервис – сервис автоматизированной информационной системы, предназначенный для размещения информации в графическом и текстовом виде на электронной карте по проведенным межхозяйственному охотоустройству и (или) паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
9) победитель – участник конкурса, предложивший наиболее высокую цену за предмет конкурса;
10) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая участником для участия в конкурсе;
11) озерно-товарное рыбоводное хозяйство (далее – ОТРХ) – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в полувольных контролируемых условиях путем полной или частичной замены ихтиофауны в естественных и искусственных водоемах;
12) предмет конкурса – право ведения охотничьего и (или) рыбного хозяйства на закрепляемом за победителем конкурса охотничьем угодье и (или) рыбохозяйственном водоеме и (или) участке;

13) конкурс – конкурс жеңімпазына аңшылық және (немесе) балық шаруашылығын жүргізу құқығын беруге бағытталған сауда-саттық нысаны, бұл ретте жеңімпазды айқындаудың басты өлшемі қатысушылар ұсынатын баға болып табылады;
14) конкурсқа қатысушының нөмірі – Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы берген электрондық цифрлық қолтаңба болған кезде конкурсқа қатысу үшін қатысушыға тізілім веб-порталы беретін бірегей нөмір;
15) конкурсты ұйымдастырушы – конкурсты дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыратын және Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес бірыңғай оператормен өзара іс-қимыл жасайтын ведомство және оның аумақтық бөлімшелері немесе облыстық жергілікті атқарушы орган;
16) қатысушы – конкурсқа қатысу үшін белгіленген тәртіппен тіркелген және өтінімді тізілімнің веб-порталы арқылы ұсынған жеке немесе заңды тұлға;
17) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша айқындалған, мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру және есепке алу саласындағы бірыңғай техникалық саясатты іске асыру жөніндегі міндеттер, сондай-ақ мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бекітетін тізбеге сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін басқару және пайдалану жөніндегі функциялар жүктелген жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға;
18) объект – аңшылық алқаптар және (немесе) балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі;
19) объектінің электрондық паспорты (бұдан әрі – электрондық паспорт) – объект туралы толық ақпаратты қамтитын электрондық құжат;
20) жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Заңына сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар;
21) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында орналасқан және жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (тор қоршамаларда) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру жөніндегі шаруашылық қызмет түрі;
22) түпкілікті баға – конкурстың екінші кезеңін аяқтау нәтижесінде белгіленген конкурс мәнінің бағасы;
23) тізілімнің веб-порталы (бұдан әрі – веб портал) – www.gosreestr.kz мекенжай бойынша Интернет желісінде орналасқан, тізілім деректеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін интернет-ресурс;
24) уәкілетті орган – мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, басқару процестерін үйлестіру салаларында, оның ішінде орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы;

13) конкурс – форма торгов, направленная на предоставление победителю конкурса права ведения охотничьего и (или) рыбного хозяйства, при которой главным критерием определения победителя является предлагаемая участниками цена;
14) номер участника конкурса – уникальный номер, присваиваемый веб-порталом участнику для участия в конкурсе при наличии электронной цифровой подписи, выданной национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан;
15) организатор конкурса – ведомство и его территориальные подразделения или местный исполнительный орган области, осуществляющие организационные мероприятия по подготовке и проведению конкурса и взаимодействующие с единым оператором в соответствии с законодательством о государственных закупках;
16) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в установленном порядке для участия в конкурсе и представившее заявку через веб-портал реестра;
17) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо с участием государства в уставном капитале, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества, а также функции по управлению и эксплуатации активами территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу согласно перечню, утверждаемому уполномоченным органом по государственному имуществу;
18) объект – охотничье угодье и (или) рыбохозяйственный водоем и (или) участок;
19) электронный паспорт объекта (далее – электронный паспорт) – электронный документ, включающий полную информацию об объекте;
20) пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии с Законом об охране, воспроизводстве и использовании животного мира предоставлено право пользования животным миром;
21) садковое рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), расположенных в естественных и искусственных водоемах и позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях;
22) окончательная цена – цена предмета конкурса, установленная в результате завершения второго этапа конкурса;
23) веб-портал реестра (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к данным реестра;
24) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;

25) шарт – облыстың жергілікті атқарушы органы немесе ведомстваның аумақтық бөлімшесі мен конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз арасында веб-порталда электрондық түрде жасалатын аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізуге арналған екі жақты келісім;
26) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
27) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
5. Конкурсқа шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру негізінде аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін перспективалы деп танылатын резервтік қордың аңшылық алқаптары қойылады.
6. Аңшылық алқаптарды, балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру осы Қағидаға сәйкес өткізілетін конкурстың қорытындылары негізінде облыстардың жергілікті атқарушы органдарының шешімімен жүзеге асырылады.
7. Конкурсқа бекіту мақсаттарына сәйкес резервтік қордың балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері қойылады, олар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау негізінде балық шаруашылығын жүргізудің мынадай түрлері үшін перспективалы деп танылады:
1) кәсіпшілік балық аулау;
2) әуесқойлық (спорттық) балық аулау;
3) КТБӨШ;
4) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы.
8. Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері биологиялық негіздемеге және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 324 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізімінде № 15665 тіркелген) бекітілген балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларына сәйкес көлде тауарлы балық өсіру және (немесе) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы үшін пайдаланылады.
9. Балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға мынадай формула бойынша айқындалады:
кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
N= 10 АЕК * К1 * К2, мұндағы:
N – балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
К2-бекіту жылдарының санын ескеретін коэффициент.

25) договор – двухстороннее соглашение на ведение охотничьего или рыбного хозяйства, заключаемое в электронном виде на веб-портале между территориальным подразделением ведомства и победителем по итогам конкурса;
26) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
27) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
5. На конкурс выставляются охотничьи угодья резервного фонда, которые на основании межхозяйственного охотоустройства признаются перспективными для ведения охотничьего хозяйства.
6. Закрепление охотничьих угодий, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков осуществляется решением местных исполнительных органов областей на основании итогов конкурса, проводимого в соответствии с настоящими Правилами.
7. На конкурс в соответствии с целями закрепления выставляются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки резервного фонда, которые на основании паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков признаются перспективными для следующих видов ведения рыбного хозяйства:
1) промыслового рыболовства;
2) любительского (спортивного) рыболовства;
3) ОТРХ;
4) садкового рыбоводного хозяйства.
8. Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки используются для озерно-товарного рыбоводного и (или) садкового рыбоводного хозяйства в соответствии с биологическим обоснованием и правилами рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2017 года № 324 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15665).
9. Начальная цена на право ведения рыбного хозяйства определяется по следующей формуле:
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
N= 10 МРП * К1*К2, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
К2 – коэффициент, учитывающий количество лет закрепления.

ауданы 100 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;
ауданы 100 гектардан және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.
5 жылдан 10 жыл мерзімге бекітілетін барлық су айдындары үшін К2 =1;
10 жылдан 49 жыл мерзімге бекітілген су айдындары үшін K2=4,9.
Кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында халықаралық, республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
N= 100 АЕК * К1 * К2, мұнда:
N-балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
К2-бекіту жылдарының санын ескеретін коэффициент.
ауданы 10000 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;
ауданы 10000-нан 20000 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=2,0;
ауданы 20000 және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.
5 жылдан 10 жыл мерзімге бекітілетін барлық су айдындары үшін К2 =1;
10 жылдан 49 жыл мерзімге бекітілетін су айдындары үшін K2=4,9.
шарбақтық және (немесе) КТБШ жүргізу мақсатында бекітілетін су айдындары үшін:
N= 10 АЕК * К1, мұндағы:
N-балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
ауданы 100 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;
ауданы 100 гектардан және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Аңшылық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы бағасы мынадай формула бойынша айқындалады:
Р= T*V, мұндағы:
Р – аңшылық шаруашылығын жүргізу құқығын беруге бастапқы бағасы;
Т – "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 582-бабына сәйкес айқындалатын аңшылық жануардың ерекше түрі үшін төлемақы мөлшерлемесінің белгіленген мөлшері;
V – аңшылық жануардың паспортында көрсетілген жануарлардың аңшылық түрлерінің түрлік құрамының саны.
2-тарау. Ұйымдастырушы
11. Аңшылық шаруашылығы мұқтажы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсты облыстың жергілікті атқарушы органы өткізеді.
Халықаралық, республикалық және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты ведомства және (немесе) оның аумақтық бөлімшелері өткізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

для водоемов площадью до 100 гектар К1=1;
для водоемов площадью от 100 гектар и выше К1=3,0.
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 5 до 10 лет, К2 =1;
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 10 до 49 лет К2=4,9.
Для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского значения с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
N= 100 МРП * К1 * К2, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
К2 – коэффициент, учитывающий количество лет закрепления.
для водоемов площадью до 10000 гектар К1=1;
для водоемов площадью от 10000 до 20000 гектар К1=2,0;
для водоемов площадью от 20000 гектар и выше К1=3,0.
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 5 до 10 лет, К2 =1;
для водоемов, закрепляемых от 10 до 49 лет К2=4,9.
для водоемов, закрепляемых с целью ведения садкового и (или) ОТРХ:
N= 10 МРП * К1, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
для водоемов площадью до 100 гектар К1=1;
для водоемов площадью от 100 гектар и выше К1=3,0.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
10. Начальная цена на право ведения охотничьего хозяйства определяется по следующей формуле:
P = T*V, где:
P – начальная цена на право ведения охотничьего хозяйства;
Т – установленный размер ставки платы за особь охотничьего вида животного, согласно статьи 582 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
V – количество видового состава охотничьих видов животных указанных в паспорте охотничьего животного.
Глава 2. Организатор
11. Конкурс по закреплению охотничьих угодий за пользователями животным миром для нужд охотничьего хозяйства проводит местный исполнительный орган области.
Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения проводит ведомство и (или) его территориальные подразделения.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).

12. Конкурсты дайындау және өткізу кезінде ұйымдастырушы:
1) конкурстық комиссияны қалыптастырады;
2) конкурсты өткізу мерзімін және оның шарттарын айқындайды;
3) конкурс өткізу туралы хабарлама жариялайды;
4) аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын әзірлейді;
5) конкурс нысанасының бастапқы бағасын айқындайды;
6) конкурс жеңімпазының шарт талаптарын орындауына мониторинг жүргізу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады;
7) балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымның ұсыныстары негізінде оларды бекітіп беру мерзімін айқындайды.
Аңшылық алқаптарды бекітіп беру мерзімі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы №18-2/501 бұйрығымен бекітілген аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидаларына қосымшада қарастырылған (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11551 тіркелген);
8) Осы Қағидамен көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
13. Конкурсты ұйымдастырушы оны өткізгенге дейін геоақпараттық сервисте өткізілген шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру және (немесе) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттау жөніндегі толық ақпаратты, сондай-ақ комиссия қабылдаған шешімдер бойынша ақпаратты, оның ішінде:
1) аңшылық алқаптар бойынша:
барлық орман алқабы мен әрбір алқаптың координаттары мен шекараларын суреттейтін аңшылық алқаптарының орналасқан жері туралы нақты деректердің электрондық картасы.
Электрондық карта сондай-ақ межелік нүктелер, есеп алаңдары және жануарлар маршруттары (бар болса) бойынша ақпаратты қамтиды;
аңшылық шаруашылығының және барлық орман алқабының және әрбір алқаптың жеке электрондық паспорты;
2) балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша:
балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жері туралы координаттары бар және барлық балық шаруашылығы су айдынының, сондай-ақ әрбір учаскенің(учаскелерінің) жеке шекарасы суреттелген нақты деректердің электрондық картасы;
барлық балық шаруашылығы су айдынының және әрбір учаскесі (нің) жеке электрондық паспорты.
14. Аңшылық алқаптың электрондық паспорты алқаптың бірегей сәйкестендіру нөмірін, оның ауданын, бір қорықшыға қорғалатын алаңның жүктеме нормасын, санатын, жануарлар дүниесінің жай-күйін (түрін, санын) қамтиды.
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің электрондық паспорты су айдынының және (немесе) учаскесінің бірегей сәйкестендіру нөмірін және паспорттау негізінде анықталған толық ақпаратты қамтиды.

12. При подготовке и проведении конкурса организатор конкурса:
1) формирует конкурсную комиссию;
2) определяет сроки проведения конкурса и его условия;
3) публикует извещение о проведении конкурса;
4) разрабатывает план развития субъектов охотничьего или рыбного хозяйства;
5) определяет начальную цену предмета конкурса;
6) осуществляет мероприятия по мониторингу исполнения победителем конкурса условий договора;
7) определяет сроки закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков на основании рекомендаций научной организации в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
Срок закрепления охотничьих угодий предусмотрен приложением к Правилам ведения охотничьего хозяйства, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 18-2/501 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11551);
8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.
13. Организатор конкурса до его проведения размещает в геоинформационном сервисе полную информацию по проведенным межхозяйственному охотоустройству и (или) паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также информацию по решениям, принятым комиссией, в том числе:
1) по охотничьим угодьям:
электронную карту точных данных о местонахождении охотничьих угодий с координатами и обрисовкой границ всего лесного массива и каждого угодья в отдельности.
электронная карта также содержит информацию по межевым точкам, учетным площадкам и маршрутам животных (при наличии);
электронный паспорт охотничьего хозяйства и всего лесного массива и каждого угодья в отдельности;
2) по рыбохозяйственных водоемам и (или) участкам:
электронную карту точных данных о местонахождении рыбохозяйственного водоема и (или) участка с координатами и обрисовкой границ всего рыбохозяйственного водоема и каждого участка (ов) в отдельности;
электронный паспорт всего рыбохозяйственного водоема и каждого участка (ов) в отдельности.
14. Электронный паспорт охотничьего угодья включает в себя уникальный идентификационный номер угодья, его площадь, норму нагрузки охраняемой площади на одного егеря, категорию, состояние животного мира (вид, количество).
Электронный паспорт рыбохозяйственного водоема и (или) участка (ов) включает в себя уникальный идентификационный номер водоема и (или) участка(ов) и полную информацию, определенную на основании паспортизации.

15. Ұйымдастырушы конкурс өткізгенге дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей веб-порталда мемлекеттік және орыс тілдерінде конкурс өткізу туралы хабарламаны орналастырады, онда мынадай мәліметтер қамтылады:
1) конкурсты өткізу күні мен уақыты;
2) ұйымдастырушының толық атауы;
3) объект туралы мәліметтер;
4) аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспары;
5) конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімдері;
6) объектіні бекіту мерзімдері;
7) конкурсты өткізу тәртібі;
8) объект бойынша кепілдік жарнаның мөлшері және оны енгізу үшін банк деректемелері;
9) бастапқы баға.
16. Хабарлама жарияланғаннан кейін ұйымдастырушы конкурсқа барлық әлеуетті қатысушыларға объектіге еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Комиссия
17. Конкурстық комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) әрбір объект бойынша бекітудің барлық ұсынылатын кезеңіне балық немесе аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын бекітеді;
2) веб-порталда конкурсқа қатысушылардың өтінішін және құжаттарын қарайды және қатысушыларды конкурстың екінші кезеңіне жібереді.
18. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды және бес адамнан кем емес.
19. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру бойынша облыстық деңгейдегі жергілікті атқарушы органдар құратын комиссияның мүшелері:
1) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (басшыдан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелері (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) аңшылық шаруашылығы саласындағы ғылыми ұйымдардың;
5) аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары.
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі уәкілетті орган құратын комиссияның мүшелері:
1) ведомствоның (төрағаның орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыстың жергілікті атқарушы органының табиғат пайдалану мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар;
5) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастығының өкілдерінен тұрады.
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерді бекітіп беру жөніндегі ведомствоның аумақтық бөлімшелері құратын комиссияның мүшелері:

15. Организатор не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до проведения конкурса размещает извещение о проведении конкурса на веб-портале на государственном и русском языках, где содержатся следующие сведения:
1) дата и время проведения конкурса;
2) полное наименование организатора;
3) сведения об объекте;
4) план развития субъектов охотничьего или рыбного хозяйства;
5) сроки приема заявок на участие в конкурсе (далее – заявка);
6) сроки закрепления объекта;
7) порядок проведения конкурса;
8) размер гарантийного взноса по объекту и банковские реквизиты для его внесения;
9) начальная цена.
16. После публикации извещения организатор обеспечивает свободный доступ к объекту всем потенциальным участникам конкурса.
Глава 3. Комиссия
17. Конкурсная комиссия осуществляет следующие функции:
1) утверждает план развития субъектов рыбного или охотничьего хозяйства, на весь предлагаемый период закрепления по каждому объекту;
2) на веб-портале рассматривает заявки и документы участников конкурса и допускает участников ко второму этапу конкурса.
18. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число и не менее пяти человек.
19. Членами комиссии, создаваемой местными исполнительными органами областного уровня по закреплению охотничьих угодий являются представители:
1) местных исполнительных органов областей (не ниже заместителя акима области), председатель комиссии;
2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охотничьего хозяйства;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой уполномоченным органом, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения, являются представители:
1) ведомства (не ниже заместителя Председателя), председатель комиссии;
2) местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области курирующего вопросы природопользования);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой территориальными подразделениями ведомства, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения являются представители:

1) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің, комиссия төрағасы (басшыдан төмен емес);
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерінің (облыстың жергілікті атқарушы органының табиғат пайдалану мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес);
3) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдарының;
4) балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастығының;
5) су ресурстары жөніндегі аумақтық бөлімшелердің (басшы орынбасарынан төмен емес) өкілдерінен тұрады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Егер тізілімнің веб-порталында дауыс беруге конкурстық комиссия мүшелерінің 2/3-нен кем қатысса, тізілімнің веб-порталы рұқсат беру хаттамасын қалыптастырудан бас тартады және ұйымдастырушыға өткізілмеген конкурс туралы хабарлама жібереді.
Комиссия мүшелерінің өз өкілеттіктері басқа адамдарға берілмейді.
21. Конкурстық комиссиялардың ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы (бұдан әрі – хатшы) қамтамасыз етеді. Комиссия мүшесі болып табылмайтын және комиссия шешім қабылдаған кезде дауысы жоқ ұйымдастырушының өкілі хатшы болып табылады.
4-тарау. Аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты өткізу тәртібі
22. Қатысушылар:
1) Конкурс басталғанға дейін ұйымдастырушыдан объект бойынша қосымша мәліметтерді, нақтылауларды алады;
2) өз құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгінеді;
3) конкурс басталғанға дейін өздерінің конкурсқа қатысуға өтінімдерін кері қайтарып алады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Конкурсқа қатысу үшін веб-порталда алдын ала тіркелу қажет:
1) жеке тұлғалар үшін:
жеке сәйкестендіру нөмірі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
2) заңды тұлғалар үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелері;
4) байланыс деректері (пошталық мекен-жайы, телефон, факс, e-mail).
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы өтінімді тіркегенге дейін веб-порталға енгізілген деректерді өзгертеді.

1) территориальных подразделений ведомства, председатель комиссии (не ниже руководителя);
2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области курирующего вопросы природопользования);
3) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
4) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
5) территориальных подразделений по водным ресурсам (не ниже заместителя руководителя).
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
20. В случае, если в голосовании на веб-портале приняло участие менее 2/3 членов конкурсной комиссии, веб-портал отказывает в формировании протокола допуска и направляет уведомление организатору о несостоявшемся конкурсе.
Члены комиссии не передают свои полномочия другим лицам.
21. Организационная деятельность конкурсных комиссий обеспечивается секретарем комиссии (далее – секретарь). Секретарем является представитель организатора, который не является членом комиссии и не имеет голоса при принятии комиссией решений.
Глава 4. Порядок проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
22. Участники:
1) до начала конкурса получают у организатора дополнительные сведения, уточнения по объекту;
2) обращаются в суд при нарушении своих прав;
3) отзывают свои заявки на участие в конкурсе до начала конкурса.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
23. Для участия в конкурсе необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале с указанием:
1) для физических лиц:
индивидуальный идентификационный номер, фамилию, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц:
бизнес-идентификационный номер, полное наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество (при его наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (юридический адрес, телефон, факс, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник до регистрации заявки изменяет данные, внесенные на веб-портал.

24. Конкурсқа қатысушы веб-порталы арқылы өтінім береді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға.
25. Бірыңғай оператор веб-порталдың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ конкурсқа қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды.
26. Кепілдік жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген жеке немесе заңды тұлға конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген мөлшерде және мерзімде бірыңғай оператордың шотына енгізеді. Кепілдік жарнаның мөлшері хабарлама жарияланғаннан кейін өзгермейді.
27. Конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарна бастапқы бағаның 15 (он бес пайызын) құрайды, бірақ 50 (елу мың) айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі - АЕК) кем емес және 30 (отыз мың) АЕК аспайды.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Өтінімді веб-портал тіркегеннен кейін үш минут ішінде тізілім дерекқорында өтінім берілген объект бойынша кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтердің бар-жоғына автоматты түрде тексеру жүргізіледі.
29. Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, веб-портал өтінімді қабылдауды және конкурс нәтижелері анықталғанға дейін кепілдік жарнаның сомасын оқшаулауды жүзеге асырады. Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған кезде веб-портал қатысушының өтінімін қабылдамайды.
30. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарының бұйрығымен бекітілген нысан бойынша ведомствоның аумақтық бөлімшесімен аңшылық және (немесе) балық шаруашылықтарын жүргізуге шарт жасасқан қатысушының кепілдік жарнасы "Аңшылық, балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 542 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18158 болып тіркелген) сәйкес конкурс нәтижелері бойынша белгіленген және шартта көрсетілген түпкілікті баға есебіне жатады және бірыңғай оператор веб-порталда кепілдік жарнаны аударуға арналған өтінішке қол қойғаннан кейін тиісті бюджетке жібереді.

24. Участники конкурса подают посредством веб-портала заявку на:
1) участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
25. Единый оператор обеспечивает функционирование веб-портала, а также принимает гарантийные взносы участников конкурса.
26. Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым физическим или юридическим лицом в размере и в сроки, указанные в извещении о проведении конкурса на счет единого оператора.
27. Гарантийный взнос для участия в конкурсе составляет 15 (пятнадцать) процентов от начальной цены, но не менее 50 (пятидесяти) месячных расчетных показателей (далее – МРП) и не более 30 (тридцати тысяч) МРП.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
28. После регистрации заявки веб-порталом в течение трех минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса по объекту, на который подана заявка.
29. В случае наличия в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора, веб-портал осуществляет принятие заявки и блокировку суммы гарантийного взноса до определения результатов конкурса. При отсутствии в базе данных Реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора веб-портал отклоняет заявку участника.
30. Гарантийный взнос участника, победившего по результатам конкурса и заключившего договора на ведение охотничьего или рыбного хозяйств с территориальным подразделением ведомства, по форме утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 542 "Об утверждении типовых форм договоров на ведение охотничьего, рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18158), относится в счет окончательной цены, установленной по результатам конкурса и указываемой в договоре и направляется единым оператором в соответствующий бюджет после подписания организатором на веб-портале заявления на перечисление гарантийного взноса.

Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Конкурс нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қойылмаған жағдайда, кепілдік жарна жеңімпазға қайтарылмайды. Бұл жағдайда конкурс жеңімпазының кепілдік жарнасын ұйымдастырушы веб-порталда конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қойғаннан кейін бірыңғай оператор тиісті бюджетке жібереді.
Барлық қалған жағдайларда кепілдік жарналарды бірыңғай оператор конкурс өткізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде веб-порталда ЭЦҚ пайдалана отырып, қатысушылар қол қойған кепілдік жарналарды қайтаруға өтініштерде конкурсқа қатысушылар көрсететін деректемелерге қайтарады.
32. Қатысушыларды тіркеу конкурс өткізу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және конкурс басталғанға дейін бес минут бұрын аяқталады.
33. Қатысушы ретінде тіркелу үшін веб-порталда конкурс шарттарымен келісімі бар өтінімді тіркеу қажет. Өтінімге қатысушының ЭЦҚ қол қойылады.
34. Өтінімдер тізілімнің дерекқорында сақталады және конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген уақыт пен күнге дейін жүктеу және қарау үшін қол жетімді емес.
35. Автоматты тексеру нәтижелері бойынша веб-портал қатысушының веб-порталда көрсетілген электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімді қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы электрондық хабарлама жібереді.
36. Веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тартуына конкурс басталғанға дейін бес минут бұрын бірыңғай оператордың шотына конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның түспеуі болып табылады.
37. Ұйымдастырушы веб-порталдағы конкурсты Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұмаға дейін айқындалады және тоқсанына бір реттен кем емес өткізіледі.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Егер бірінші конкурсқа өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған сәтте бір өтінім тіркелген болса, мұндай конкурс өтпеді деп танылады.
Екінші және одан кейінгі конкурстар өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған сәтте біліктілік талаптарға сәйкес кемінде бір тіркелген өтінім болған кезде өтті деп танылады.
Екінші және одан кейінгі конкурстарды өткізу кезінде конкурстың екінші кезеңіне жалғыз қатысушы жіберілгенде онымен объектінің бастапқы бағасы төленген және шарт жасасқан жағдайда мұндай қатысушы конкурстың жеңімпазы болып танылады.

Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
31. Гарантийный взнос не возвращается победителю в случае не подписания протокола о результатах конкурса или договора со стороны победителя. В данном случае гарантийный взнос победителя конкурса направляется единым оператором в соответствующий бюджет после подписания организатором на веб-портале акта об отмене результатов конкурса.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы возвращаются единым оператором в течение трех рабочих дней с даты проведения конкурса на реквизиты, указываемые участниками конкурса в заявлениях на возврат гарантийных взносов, подписанных участниками с использованием ЭЦП на веб-портале.
32. Регистрация участников производится со дня публикации извещения о проведении конкурса и заканчивается за пять минут до начала конкурса.
33. Для регистрации в качестве участника необходимо на веб-портале зарегистрировать заявку, подписанную ЭЦП участника, содержащую согласие с условиями конкурса.
34. Заявки хранятся в базе данных Реестра и не доступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении конкурса.
35. По результатам автоматической проверки веб-портал направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале, электронное уведомление о принятии заявки либо мотивированный отказ в принятии заявки.
36. Основаниями для отказа веб-порталом в принятии заявки является не поступление за пять минут до начала конкурса гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении конкурса, на счет единого оператора.
37. Конкурс на веб-портале назначается организатором со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) и проводится не менее одного раза в квартал.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
38. Если на момент окончания срока приема заявок на первый конкурс зарегистрирована одна заявка, такой конкурс признается не состоявшимся.
Второй и последующие конкурсы признается состоявшимся при наличии на момент окончания срока приема заявок не менее одной зарегистрированной заявки, соответствующей квалификационным требованиям.
При проведении второго и последующих конкурсов, в случае допуска ко второму этапу конкурса единственного участника, такой участник признается победителем конкурса, при условии оплаты таким лицом начальной цены объекта и заключения договора.

Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Егер конкурс өткізілмеді деп жарияланса, өтінімдерді ашуды жүргізбейді және ұйымдастырушы конкурс өткізілген күні ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, веб-портал қалыптастыратын өткізілмеген конкурс туралы актіге қол қояды.
40. Өтінімдерді ашу конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген конкурстың күні мен уақыты басталғаннан кейін веб-портал арқылы автоматты түрде жүргізіледі.
41. Байқау екі кезеңде өткізіледі.
Қатысушылардың өтінімдерін бірінші кезеңде комиссия конкурс шарттарына және біліктілік талаптарына сәйкес келетін және конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілген қатысушыларды айқындау мақсатында веб-порталда қарайды.
42. Комиссия хатшысы өтінімдерді ашқан күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде веб-порталда комиссияның барлық мүшелерінің ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қол қою үшін рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады.
Комиссия мүшесі рұқсат беру хаттамасына қол қоймаған жағдайда, Комиссия хатшысы хаттамада қолдың болмау себебі туралы ақпараты бар рұқсат беру хаттамасында қол қоймаған комиссия мүшелері көрсетіледі.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Конкурсқа қатысушыларды конкурстың екінші кезеңіне жіберу хаттамасы Конкурсқа қатысуға өтінім берген барлық қатысушыларды электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, Комиссияның барлық мүшелерінің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, конкурсқа жіберу хаттамасына қол қойған уақыттан бастап веб-порталда конкурсқа қатысушыларға қолжетімді болады.
44. Конкурстың екінші кезеңіне қатысуға рұқсат беру хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) себебін көрсете отырып, конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілмеген қатысушылар нөмірлерінің тізімі;
2) конкурстың екінші кезеңін өткізу күні мен уақытын көрсете отырып, конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілген қатысушылар нөмірлерінің тізімі.
45. Конкурстың екінші кезеңін өткізу күні мен уақытын тізілімнің веб-порталы жіберу хаттамасы веб-порталда жарияланған күннен бастап бірінші жұмыс күніне автоматты түрде тағайындайды.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
39. Если конкурс объявляется несостоявшимся, вскрытие заявок не производится и организатором в день проведения конкурса подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся конкурсе, формируемый веб-порталом.
40. Вскрытие заявок производится посредством веб-портала автоматически по наступлению даты и времени конкурса, указанных в извещении о проведении конкурса.
41. Конкурс проводится в два этапа.
На первом этапе заявки участников рассматриваются комиссией на веб-портале в целях определения участников, соответствующих квалификационным требованиям и условиям конкурса и допущенных к участию во втором этапе конкурса.
42. Секретарь комиссии в течении трех рабочих дней со дня вскрытия заявок формирует на веб-портале протокол допуска для подписания с использованием ЭЦП всеми членами комиссии.
В случае не подписания членом комиссии протокола допуска, секретарем комиссии в протоколе указываются члены комиссии, не подписавшие протокол допуска с информацией о причине отсутствия подписи.
Сноска. Пункт 42 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
43. Протокол допуска участников конкурса ко второму этапу конкурса становится доступным участникам конкурса на веб-портале со времени подписания с использованием ЭЦП всеми членами комиссии протокола допуска к конкурсу, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех участников, подавших заявки.
44. Протокол допуска к участию во втором этапе конкурса содержит следующую информацию:
1) список номеров участников, не допущенных к участию во втором этапе конкурса, с указанием причины;
2) список номеров участников, допущенных к участию во втором этапе конкурса с указанием даты и времени проведения второго этапа конкурса.
45. Дата и время проведения второго этапа конкурса автоматически назначается веб-порталом реестра на первый рабочий день со дня публикации на веб-портале протокола допуска.
Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).

46. Конкурстың екінші кезеңіне жіберілген конкурсқа қатысушылар ол басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ және веб-портал беретін аукциондық нөмірді пайдалана отырып, аукциондық залға кіреді.
47. Конкурстың екінші кезеңі веб-портал белгілеген уақытта басталады және мынадай түрде өткізіледі:
1) екінші кезең басталған сәтте аукцион залында комиссия белгілеген бастапқы бағадан кем болмайтын өтінімде көрсетілген конкурсқа қатысушылардың баға ұсыныстары көрсетіледі және конкурс басталатын бастапқы баға қалыптастырылады;
2) конкурстың екінші кезеңі басталған сәттен бастап қатысушыға осы Қағиданың 49-тармағына сәйкес белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын арттыру мүмкіндігі беріледі;
3) Егер конкурстың екінші кезеңі басталғаннан бастап он минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі ағымдағы ең жоғары бағаны көтермесе, онда оны ұсынған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал конкурстың осы нысанасы бойынша конкурс өткізілген деп танылады;
4) Егер аукцион залында конкурстың екінші кезеңінің басынан бастап он минут ішінде қатысушылардың бірі осы Қағиданың 49-тармағына сәйкес белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын арттыру жолымен конкурс нысанасын сатып алу ниетін растаса, онда ағымдағы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
5) Егер ағымдағы баға ұлғайтылғаннан кейін он минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі ағымдағы бағаны ұлғайту жолымен конкурс нысанасын сатып алу ниетін растамайтын болса, онда конкурс нысанасын сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал конкурс өткізілген деп танылады;
6) Егер конкурстың екінші кезеңі аяқталған сәтте сағат 17:00-де жеңімпаз анықталмаса, онда конкурстың нысанасын сатып алуға өзінің ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал конкурстың осы мәні бойынша конкурс өткізілген болып танылады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Егер конкурстың екінші кезеңі басталған сәтте екі және одан да көп қатысушының баға ұсыныстарында конкурс мәні үшін бірдей ең жоғары баға болған және осы ағымдағы баға он минут ішінде ұлғайтылмаған жағдайда, онда осы қатысушылардың арасында өтінімі бірдей ең жоғары бағаны қамтитын қатысушылардың басқа өтінімдерінен бұрын қабылданған қатысушы конкурстың жеңімпазы болып танылады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

46. Участники конкурса, допущенные ко второму этапу конкурса, в течение одного часа до его начала заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, присваиваемый веб-порталом.
47. Второй этап конкурса начинается в назначенное веб-порталом время и проводится следующим образом:
1) на момент начала второго этапа в аукционном зале отображаются ценовые предложения участников конкурса за предмет конкурса, которые являются формой выражения их согласия приобрести предмет конкурса с соблюдением условий и формируется стартовая цена;
2) с момента начала второго этапа конкурса участнику предоставляется возможность увеличить максимальную текущую цену другого участника на шаг, установленный согласно пункту 49 настоящих Правил;
3) если в течение десяти минут с начала второго этапа конкурса ни один из участников не увеличит максимальную текущую цену, то победителем признается участник, предложивший ее, а конкурс по данному предмету конкурса признается состоявшимся;
4) если в течение десяти минут с начала второго этапа конкурса в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести предмет конкурса путем увеличения максимальной текущей цены другого участника на шаг, установленный согласно пункту 49 настоящих Правил, то текущая цена увеличивается на установленный шаг;
5) если в течение десяти минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести предмет конкурса путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести предмет конкурса, а конкурс признается состоявшимся;
6) если на момент завершения второго этапа конкурса в 17:00 часов победитель не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести предмет конкурса, а конкурс по данному предмету конкурса признается состоявшимся.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
48. В случае, если на момент начала второго этапа конкурса ценовые предложения двух и более участников содержат одинаковую наивысшую цену за предмет конкурса, и данная текущая цена не будет увеличена в течение десяти минут, то победителем конкурса среди данных участников признается участник, заявка которого была принята ранее других заявок участников, чьи предложения содержат одинаковую наивысшую цену.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).

49. Конкурстың екінші кезеңі кезінде бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:
1) айлық есептік көрсеткіштің 20 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшердегі ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 20 процент мөлшерінде белгіленеді;
2) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 20 еселенгеннен 100 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 30 процент мөлшерінде белгіленеді;
3) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 100 еселенгеннен 250 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 15 процент мөлшерінде белгіленеді;
4) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 250 еселенгеннен 500 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 10 процент мөлшерінде белгіленеді;
5) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 500 еселенген мөлшерінен және одан жоғары мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Аңшылық алқаптар және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурс нәтижелерін ресімдеу тәртібі
50. Конкурстың нәтижелері туралы хаттаманы веб-портал қалыптастырады және ұйымдастырушы мен жеңімпаз ЭЦҚ пайдалана отырып, ол өткізілетін күні қол қояды.
Конкурс нәтижелері туралы хаттама конкурс нәтижелерін және жеңімпаздың және облыстың жергілікті атқарушы органының немесе ведомствоның аумақтық бөлімшесінің конкурс нәтижесі болып табылатын шарттарда шартқа қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
Конкурстың нәтижелерін ведомствоның аумақтық бөлімшелері және (немесе) ведомство конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде шешім (қаулы) қабылдау үшін жергілікті атқарушы органдарға жібереді.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Конкурстың нәтижелері туралы хаттамада мынадай деректер қамтылады:
1) конкурс шарттары;
2) объект туралы мәліметтер;
3) конкурс жеңімпазы туралы мәліметтер;
4) шартқа қол қою бойынша тараптардың міндеттемелері.
52. Жеңімпаз белгіленген мерзімде конкурс нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа қол қоймаған немесе түпкілікті бағаны төлеу мерзімін бұзған жағдайда, ұйымдастырушы веб-порталда конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіні қалыптастырады және қол қояды.

49. Во время второго этапа конкурса шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при текущей цене в размере до 20-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 20 процентов;
2) при текущей цене в размере от 20-кратного до 100-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 30 процентов;
3) при текущей цене в размере от 100-кратного до 250-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 15 процентов;
4) при текущей цене в размере от 250-кратного до 500-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
5) при текущей цене в размере от 500-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов.
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок оформления результатов конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
50. Протокол о результатах конкурса формируется веб-порталом и подписывается с использованием ЭЦП организатором и победителем в день его проведения.
Протокол о результатах конкурса является документом, фиксирующим результаты конкурса и обязательства победителя и местного исполнительного органа области или территориального подразделения ведомства подписать договор на условиях, являющихся результатом конкурса.
Результаты Конкурса направляются территориальным подразделением ведомства и (или) ведомством в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса в местный исполнительный орган для принятия решения (постановления).
Сноска. Пункт 50 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
51. В протоколе о результатах конкурса содержатся следующие данные:
1) условия конкурса;
2) сведения об объекте;
3) сведения о победителе конкурса;
4) обязательства сторон по подписанию договора.
52. В случае не подписания победителем в установленные сроки протокола о результатах конкурса либо договора, или нарушения сроков оплаты окончательной цены, организатором на веб-портале реестра формируется и подписывается акт об отмене результатов конкурса.

Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Конкурсты ведомство өткізген жағдайда, конкурс нәтижелері туралы хаттама ведомство мен жеңімпаз қол қойғаннан кейін объектілерді бекіту және шарт жасасу жөнінде шешім қабылдау үшін ведомствоның жеке кабинетінде қолжетімді болады.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Облыстың жергілікті атқарушы органы түпкілікті бағаны төлеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде объектілерді бекіту туралы шешім (қаулы) қабылдайды.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Облыстың жергілікті атқарушы органының объектілерді бекіту туралы шешімі негізінде шешім қабылданғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде шарт жасалады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Конкурсты жеңіп шыққан тұлға конкурстың нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қоюдан бас тартқан жағдайда ол енгізген кепілдік жарнаны жоғалтады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезіндегі шарт бойынша есеп айырысулар облыстың жергілікті атқарушы органы мен жеңімпаз арасында жүргізіледі.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде шарт бойынша есеп айырысулар ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен жеңімпаз арасында жүргізіледі.
Түпкілікті баға конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей бірыңғай оператордың есеп айырысу шотына енгізіледі.

Сноска. Пункт 52 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
53. В случае проведения конкурса ведомством, протокол о результатах конкурса после подписания ведомством и победителем становится доступным в личном кабинете ведомства или территориального подразделения ведомства для принятия решения по закреплению объектов и заключения договора.
Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
54. Местным исполнительным органом области в течении десяти рабочих дней со дня оплаты окончательной цены принимается решение (постановление) о закреплении объектов.
Сноска. Пункт 54 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
55. На основании решения (постановления) местного исполнительного органа области о закреплении объектов, в течение трех рабочих дней после его принятия заключается договор.
Договор формируется и подписывается на веб-портале реестра территориальным подразделением ведомства и победителем с использованием ЭЦП. В договоре указывается ссылка на протокол о результатах конкурса и решение о закреплении объектов, как основания для заключения договора.
Сноска. Пункт 55 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
56. Лицо, выигравшее конкурс, в случае отказа от подписания протокола о результатах конкурса или договора утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
Сноска. Пункт 56 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
57. Расчеты по договору при закреплении охотничьих угодий производятся между местным исполнительным органом области и победителем.
Расчеты по договору при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков производятся между территориальным подразделениями ведомства и победителем.
Окончательная цена вносится на расчетный счет единого оператора не позднее десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса.

Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Жеңімпаз конкурстың нәтижелері туралы хаттамаға, шартқа, белгіленген мерзімде қол қоюдан бас тартқан, немесе түпкілікті бағаны төлеу мерзімін бұзған жағдайда, ұйымдастырушы веб-порталда қалыптастырылатын конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және конкурстың осы нысанасы бойынша күші жойылған конкурстың шарттарымен конкурс қайтадан өткізіледі.
Түпкілікті баға бірыңғай оператормен ұйымдастырушының веб-порталда жеңімпазбен түпкілікті бағаны төлеу туралы мәліметтер енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде республикалық бюджеттің кірісіне аударылады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Өтінімге балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарында көрсетілген құжаттар қосымша қоса беріледі.
Өтініш берушіде тереңдете қайта өңдеу жөніндегі технологиялар мен өндірістік қуаттардың болуын растау үшін ведомствоның ғылыми ұйымы артемия цисталарын қайта өңдеу саласындағы маманның (мамандардың) және (немесе) ұйымның (ұйымдардың) қатарынан комиссия құрады.
Жеңімпазбен қабылдап алу-беру актісіне қол қою туралы мәліметтер ұйымдастырушымен веб-порталға екі күн ішінде енгізіледі.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. Алынып тасталды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындарды және (немесе)
учаскелерді бекітіп беру
жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптарға
1-қосымша
Нысан
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінім

Сноска. Пункт 57 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
58. Исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
59. В случае не подписания победителем в установленные сроки протокола о результатах конкурса, договора, или нарушения срока оплаты окончательной цены организатором подписывается акт об отмене результатов конкурса, формируемый на веб-портале, и по данному предмету конкурса вновь проводится конкурс с условиями отмененного конкурса.
Окончательная цена перечисляется единым оператором в доход республиканского бюджета в течение 3 (трех) рабочих дней с даты внесения организатором на веб-портале сведений об оплате победителем окончательной цены.
Сноска. Пункт 59 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
60. К заявке дополнительно прилагаются документы, указанные в квалификационных требованиях, предъявляемых к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Для подтверждения наличия у заявителя технологий и производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, научной организацией ведомства создается комиссия из числа специалиста (ов) и (или) организации (й) в области переработки цист артемии.
Сноска. Пункт 60 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
61. Исключено приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Сведения о подписании акта приема-передачи победителем вносятся организатором на веб-портал в двухдневный срок.
Приложение 1 к Правилам
проведения конкурса
по закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заявка на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий

1. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру бойынша конкурс өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап:
____________________________________________________________________
(жердің атауы)
____________________________________________________________________
(алқаптардың сәйкестендіру нөмірі, ауданы, облысы))
және аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларымен танысқан соң, мен, төменде қол қоюшы
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), не заңды тұлғаның атауы)
конкурсқа қатысуға өтінім қабылдауды және өткізілетін конкурсқа қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын. "____" _______ 20__жылғы Интернет желісінде орналасқан мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында www.gosreestr.kz ескерту.
2. Мен (біз) конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны конкурс нәтижелері анықталғанға дейін веб-портал мынадай сома бойынша бұғаттайды:
____________________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі))
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем
белгілеу коды, бенефициар коды)
________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және (немесе) осы өтінімде мәлімделген ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда біз (мен) конкурсқа қатысу құқығынан айырылып отырмыз, біздің (менің) конкурста жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған конкурс нәтижелері туралы хаттама мен аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты жарамсыз деп танылатындығымен келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.
4. Егер біз (мен) конкурстың жеңімпазы болған жағдайда, біз (мен) хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған конкурс шарттарында конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоямыз (мын) және аңшылық шаруашылығын жүргізуге шарт жасаймыз (мын).
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтаған жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтындығымен және менің (біздің) конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан не шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, облыстың жергілікті атқарушы органында қалатындығымен келісемін.

1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении конкурса по закреплению охотничьего угодья:
________________________________________________________________________________
(наименование угодья)
________________________________________________________________________________
(идентификационный номер угодья, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, я, нижеподписавшийся
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в конкурсе и зарегистрировать в качестве участника
конкурса, который состоится "____" _____20__ года на веб-портале реестра
государственного имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz.
2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в конкурсе, который блокируется
веб-порталом реестра до определения результатов конкурса в сумме:
_______________________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый
оператор), указанный в извещении:
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код, код
назначения платежа, код бенефициара)
______________________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия
установленным квалификационным требованиям, предъявляемым участнику и(или)
недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права участия
в конкурсе, в случае нашей (моей) победы на конкурсе подписанные нами (мною) Протокол
о результатах конкурса и договор на ведение охотничьего хозяйства будут признаны
недействительными, гарантийный взнос не возвращается.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями конкурса, не позднее десяти
рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса, подписываем (ю)
Протокол о результатах конкурса в день проведения конкурса и заключаем (ю) договор на
ведение охотничьего хозяйства на условиях конкурса, указанных в извещении и предложенных нами (мною).
5. Согласен (ы) с тем, что, в случае определения меня (нас) победителем, сумма
внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у местного
исполнительного органа области в случаях моего (нашего) отказа от подписания протокола о
результатах конкурса либо заключения договора.

6. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарымен таныстым.
7. Өткен жылдардағы (қолданыстағы шарттар бойынша) аңшылық шаруашылығын дамыту жоспарлары бойынша менде (бізде) берешектің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
8. Менің (бізде) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша берешегінің жоқтығы туралы мәлімдеймін.
9. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
10. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.
11. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
12. Осы өтінім конкурс нәтижелері туралы хаттамамен бірге аңшылық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күші болады.
13. Өзі туралы мәліметтерді ұсынамын:
Заңды тұлға үшін:
Атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Басшының аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) ________________________
Мекен жайы: _________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ____________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ___________________________________
Банктің атауы ______________________________________
Бенефициар коды _________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________
Жеке тұлға үшін:
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) ______________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________
Паспорттық деректер ________________________________________
Мекен жайы: ________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ____________________________________
Банктің атауы _______________________________________
Бенефициар коды ____________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
00:00-де өтінім беруші қол қойды және жіберді "__" _______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Сағат 00:00-де "__" ______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындарды және (немесе)
учаскелерді бекітіп беру
жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптарға
2-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысуға өтінім

6. Ознакомлен квалификационными требованиями, предъявляемым к участникам
конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по Планам развития
охотничьего хозяйства за предыдущие годы (по действующим договорам).
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по всем видам обязательств
участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка.
9. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
10. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
11. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
12. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах конкурса имеет силу
договора, действующего до заключения договора на ведение охотничьего хозяйства.
13. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование ____________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер __________________________________
Фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя _________________
Адрес: ___________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ____________________________
Банковский идентификационный код _________________________________
Наименование банка _______________________________________________
Код бенефициара __________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос ______________________________________
Для физического лица:
Фамилия имя отечество (при его наличии) _____________________________
Индивидуальный идентификационный номер __________________________
Паспортные данные ________________________________________________
Адрес: ___________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ____________________________
Банковский идентификационный код _________________________________
Наименование банка _______________________________________________
Код бенефициара _________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос ______
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" _______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к Правилам проведения
конкурса по закреплению
охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заявка на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру бойынша конкурс өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап:
_____________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы)
_____________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің сәйкестендіру нөмірі, аудан, облыс)
және аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және
(немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларымен
танысқан соң,
Мен, төменде қол қоюшы __________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), не заңды тұлғаның атауы)
конкурсқа қатысуға өтінім қабылдауды және өткізілетін конкурсқа қатысушы
ретінде тіркеуді сұраймын. "___" __________ 20 ___ жылғы Интернет желісінде
орналасқан мемлекеттік мүлік веб-порталда www.gosreestr.kz мақсатында
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде-тауарлы және тор
қоршамада балық өсіру)
2. Мен (біз) конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны конкурс
нәтижелері анықталғанға дейін тізілімнің веб-порталы мынадай сома бойынша
бұғаттайды: ___________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі)
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай
оператордың (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
_____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем белгілеу коды,
бенефициар коды)
_____________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және (немесе) осы өтінімде мәлімделген ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда біз (мен) конкурсқа қатысу құқығынан айырылып отырмыз, біздің (менің) конкурста жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған конкурс нәтижелері туралы хаттама мен балық шаруашылығын жүргізу шарты жарамсыз деп танылатындығымен келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении конкурса по закреплению
рыбохозяйственного водоема и (или) участка:
_____________________________________________________________________
(наименование водоема и (или) участка)
_____________________________________________________________________
(идентификационный номер водоема и (или) участка, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, я, нижеподписавшийся
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия и имя полностью, отчество (при его наличии),
либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в конкурсе и зарегистрировать в качестве участника
конкурса, который состоится "___" _______ 20__года на веб-портале реестра
государственного имущества, размещенного в сети Интернет по адресу
www.gosreestr.kz в целях ________________________________________________
______________________________________________________________________
(промыслового, любительского (спортивного) рыболовства, садкового
и озерно-товарного рыбоводного хозяйства)
2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в конкурсе, который
блокируется веб-порталом реестра до определения результатов конкурса в сумме:
______________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества
(далее – единый оператор), указанный в извещении:
______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код,
код назначения платежа, код бенефициара)
______________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия
установленным квалификационным требованиям, предъявляемым участнику и(или)
недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права
участия в конкурсе, в случае нашей (моей) победы на конкурсе подписанные нами
(мною) Протокол о результатах конкурса и договор на ведение рыбного хозяйства
будут признаны недействительными, гарантийный взнос не возвращается.

4. Егер біз (мен) конкурстың жеңімпазы болған жағдайда, біз (мен) конкурс өткен күні конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоямыз (мын) және жергілікті атқарушы объектіні бекіту туралы шешімі (қаулы) негізінде шешім шығарылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасаймыз (мын).
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтаған жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтындығымен және менің (біздің) конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан, түпкілікті бағаны төлеуден не шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, ведомствоның аумақтық бөлімшесінде қалатындығымен келісемін.
6. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарымен таныстым.
7. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар, кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
8. Өткен жылдардағы балық шаруашылығын дамыту жоспарлары (қолданыстағы шарттар бойынша) бойынша менде (бізде) берешектің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
9. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.
10. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
11. Осы өтінім конкурс нәтижелері туралы хаттамамен бірге балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күші болады.
12. Өзі туралы мәліметтерді ұсынамын:
Заңды тұлға үшін:
Атауы _________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Басшының аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) _________________________
Мекен жайы: ____________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ___________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды _______________________________________
Банктің атауы ___________________________________________________
Бенефициар коды ________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес- сәйкестендіру
нөмірі __________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) __________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн
құжаттың нөмері _____________________________________________________
Паспорттық деректер _____________________________________________
Мекен жайы: ____________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ___________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды _______________________________________
Банктің атауы ___________________________________________________
Бенефициар коды________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес- сәйкестендіру
нөмірі __________________________________________________
00:00-де өтінім беруші қол қойды және жіберді "__" _______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Сағат 00:00-де "__" ______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс
өткізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Артемия цисталарын терең өңдеу жөніндегі өндірістік қуаттардың, қолданыстағы технологияның болуын (сәйкестігін/сәйкес еместігін) растау туралы қорытынды

4. В случае, если мы (я) становимся Победителями конкурса, подписываем (ю)
Протокол о результатах конкурса в день проведения конкурса и на основании
решения (постановления) местного исполнительного органа области о закреплении
объектов, в течение трех рабочих дней после его принятия заключаем (ю) договор
на ведение рыбного хозяйства на условиях конкурса, указанных в извещении
и предложенных нами (мною).
5. Согласен (ы) с тем, что, в случае определения меня (нас) победителем,
сумма внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается
у территориального подразделения ведомства в случаях моего (нашего) отказа
от подписания протокола о результатах конкурса, оплаты окончательной цены
либо заключения договора.
6. Ознакомлен с квалификационными требованиями, предъявляемым к участникам
конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика,
по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям,
профессиональным пенсионным взносам и социальному медицинскому страхованию.
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по планам развития рыбного
хозяйства за предыдущие годы (по действующим договорам).
9. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
10. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
11. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах конкурса имеет силу
договора, действующего до заключения договора на ведение рыбного хозяйства.
12. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер ________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
Адрес: _________________________________________________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код __________________________
Банковский идентификационный код _______________________________
Наименование банка _____________________________________________
Код бенефициара ________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер лица, оплатившего гарантийный взнос
_______________________________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________
Индивидуальный идентификационный номер ________________________
Номер документа, предоставляющего право на осуществление
предпринимательской деятельности без образования юридического лица
________________________________________________________________
Паспортные данные ______________________________________________
Адрес: _________________________________________________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса: ______________
Индивидуальный идентификационный код __________________________
Банковский идентификационный код _______________________________
Наименование банка _____________________________________________
Код бенефициара ________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный
номер лица, оплатившего гарантийный взнос _________________________
________________________________________________________________
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 3 к Правилам
проведения конкурса по
закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заключение о подтверждении наличия (соответствия/не соответствия)
действующей технологии, производственных мощностей по
глубокой переработке цист артемии

Ескерту. Қағидалар 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"__"_________20__жыл.
_____________________________________________________________
(ведомствоның ғылыми ұйымының атауы)
өтінім негізінде _______________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологиялар мен өндірістік
қуаттардың болуын ерікті түрде растау туралы:
"___" _______20___ келесі мекенжайдағы қолданыстағы (қолданыстағы емес)
өндіріске шығу жүзеге асырылды _______________________________
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің мекенжайы)
1. Өтініш берушімен құжатпен расталған артемия цисталарын терең өңдеу технологиясының болуы/болмауы көрсетіледі (нұсқалардың бірін немесе төменде көрсетілген екі нұсқаны да көрсету қажет):
1) артемия цисталарын терең өңдеу технологиясын өтініш берушіге беру (сату) туралы мәліметтерді қамтитын "___" ________ 20_____ жасалған жылдан ____________________ (қорытындыға растайтын құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып);
2) өтінім берушінің қорғау құжатымен (патентпен, пайдалы модельмен) "___" ________ 20_____ артемия цисталарын терең өңдеу және құрғақ цисталарды өндіру бойынша (қорытындыға растайтын құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып);
артемия цисталарын терең өңдеу технологиясының бар екендігі туралы растайтын құжаттар болмаған жағдайда, құжатпен расталған технологиялардың жоқ екендігі көрсетіледі.
2. Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша жұмыс істеп тұрған/жұмыс істемейтін өндірістің болуы көрсетіледі.
Өтініш беруші өндірістік жабдықтар мен цехтарға рұқсатын берді:
1) өндіріс алаңы (метр2) _____________________;
2) Жабдықтардың атауы/тізбесі және сипаттамасы: _______________
Өндірістік жабдық артемия цисталарын терең өңдеуге арналған өндірістік қуаттар мен енгізілген технологиялардың болуын растайды/растамайды.
3. Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша жұмыс істеп тұрған өндірістегі жұмыс процесінде дайын өнімнің сынамасын іріктеу (егер зерттеу кезінде өндіріс тоқтап қалса/болмаса, тиісті қорытынды жасалады және сынамалар алынбайды) тиісті талдау үшін өтініш берушінің (өтініш берушінің өкілінің) қатысуымен жүзеге асырылады.

Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
"____" _________20____год
___________________________________________________________________
(наименование научной организации ведомства) на основании заявки
_________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
о добровольном подтверждении наличия технологии и производственных мощностей по
глубокой переработке цист артемии подтверждает, что: "___" _______20___ осуществлен
выезд на действующее (не действующее) производство, находящееся по адресу
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(адрес заявителя)
1. Указывается наличие/отсутствие технологии по глубокой переработке цист артемии, подтвержденное документально заявителем (необходимо указать один из вариантов, либо оба нижеперечисленных варианта подтверждения):
1) договором (соглашением), содержащим сведения о передаче (продаже) заявителю технологии по глубокой переработке цист артемии от "___" ________ 20_____ года, заключенного с ____________________ (с приложением копии подтверждающих документов к заключению);
2) охранным документом заявителя (патентом, полезной моделью) от "___" ________ 20_____ года) по глубокой переработке цист артемии и производству сухих цист (с приложением копии подтверждающих документов к заключению);
В случае отсутствия подтверждающих документов о наличии технологии по глубокой переработке цист артемии, указывается, что подтвержденные технологии отсутствуют.
2. Указывается наличие действующего/не действующего производства по глубокой переработке цист артемии.
Заявитель предоставил допуск к производственному оборудованию и цехам, которое состоит из:
1) Площадь производства (метр2) _____________________;
2) Наименование/перечень и характеристика оборудований: ___________
____________________________________________________________________.
Производственное оборудование подтверждает/не подтверждает наличие производственных мощностей и внедренной технологии для глубокой переработки цист артемии.
3. Осуществляется отбор проб готовой продукции в процессе работы на действующем производстве по глубокой переработке цист артемии (в случае если производство на момент обследования простаивает/отсутствует составляется соответствующее заключение и пробы не отбираются) для соответствующего анализа в присутствии заявителя (представителя/ей заявителя).

Іріктелген артемияның құрғақ цисталары сынамаларының нәтижелері __________(саны граммен көрсетілсін) растау сәтінде 24 сағат ішінде жарып шығуы____% (градус Цельсий температурасы, тұздылығы кезінде), ылғалдылық _____%; науплий саны ____________ 1 граммға;
Іріктелген сынамалар растау сәтінде құрғақ цисталарға арналған біліктілік талаптарына сәйкес келеді/сәйкес келмейді.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде___________________ (өтініш берушінің толық атауы) артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологияның, өндірістік қуаттардың және дайын өнім сынамаларының тиісті сапасының бар-жоғын толық растады/ растамады.
Егер жоғарыда айтылған бір немесе бірнеше тармақ бойынша растау (оң нәтижелер) болмаған жағдайда, қорытындыда қолданыстағы технологияның, артемия цисталарын терең өңдеу бойынша өндірістік қуаттардың жоқ/сәйкес келмейтіні көрсетіледі
Қорытынды жасалған күннен бастап бір ай ішінде қолданылады.
Комиссия мүшелері _________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы_____________
Мөрдің орны (бар болса)
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындары мен (немесе)
учаскелерін бекітіп беру
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Меншік құқығында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау мен қайта өңдеу бойынша негізгі құралдардың, технологиялық жабдықтардың және басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама
Ескерту. Қағидалар 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 14.06.2021 № 196 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында
1
Балық және балық өнімдерін өңдеуге арналған цехтар есептік нөмерін №_____________ көрсете отырып*
тонна/тәулік
2
Балық аулау флоты, оның ішінде**:
1) қуаты 40 ат күші бар және бірліктен жоғары өздігінен жүретін (стационарлық қозғалтқышы бар)
бірлік
3
Басқасын (көрсету)
Ескертпе:
*Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша балық өнімінің G-2 қызмет түрінің кодымен өндіру объектісінің есеп нөмірінің болуы туралы растама (электрондық көшірмесі);
**Қазақстан Республикасының мемлекеттік кеме тізілімінен және (немесе) кеме кітабынан қатысушының атына тіркелген үзінді (электрондық көшірмесі).
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Мәліметтерді пайдалануға келісемін, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған.
Конкурсқа қатысушы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе ұйымның атауы)
Толтырылған күні __________
Қолы _____________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің

Результаты отобранных проб сухих цист артемии ______ (указать количество в граммах) показали, что на момент подтверждения выклев в течение 24 часов составляет___% (при температуре градусов Цельсия, солености), влажность ____%, количество науплии ______ штук на 1 грамм.
Отобранные пробы на момент подтверждения соответствуют/не соответствуют квалификационным требованиям для сухих цист.
На основании вышеизложенного, __________________ (полное наименование заявителя) подтвердил/не подтвердил наличие технологии, производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, качество проб готовой продукции соответствует квалификационным требованиям конкурса.
В случае отсутствия подтверждения (положительные результаты) по одному или нескольким вышеизложенным пунктам, в заключении указывается, что действующая технология и производственные мощности по глубокой переработке цист артемии отсутствуют/присутствуют либо соответствуют/не соответствуют предъявляемым требованиям.
Заключение действует в течение месяца с даты составления.
Члены комиссии _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _________________________
Место для печати (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам проведения
конкурса по закреплению
охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Справка о наличии на праве собственности основных средств,
технологического оборудования и других материально-технических средств
по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных
Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 14.06.2021 № 196 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Наименование
Единица измерения
Количество
с целью ведения промыслового рыболовства
1
Цеха для переработки рыбы и рыбной продукции с указанием учетного номера №___________*
тонн/сутки
2
Рыболовный флот, в том числе**:
самоходный (со стационарным двигателем) мощностью от 40 лошадиных сил и выше
единиц
3
Другое (указать)
Примечание:
*подтверждение о наличии учетного номера объекта производства с кодом вида деятельности G-2 рыбной продукции по форме согласно приложению 3 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466) (электронная копия).
**выписка из Государственного судового реестра Республики Казахстан и (или) судовой книги о зарегистрированных на имя участника (электронная копия).
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Участник конкурса _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование организации)
Дата заполнения __________
Подпись _________________
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптар жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.06.2023 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
1. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезінде қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) аумақтық бөлімшелерден алынатын аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтер (аңшылық алқаптары бұрын бекітіліп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) (электрондық көшірмесі).
4) жануарлар дүниесін қорғауға арналған меншік немесе жалға алу құқығында материалдық-техникалық құралдарының болуы туралы анықтама.
2-тарау. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
2. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша берешегінің болмауы туралы мәліметтер;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес меншік құқығында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын өндіру мен қайта өңдеу бойынша негізгі құралдардың, технологиялық жабдықтардың және басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама (әуесқойлық (спорттық) балық аулауды және жергілікті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қоспағанда);
3) аумақтық бөлімшелерден алынатын балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтер (балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бұрын бекітіліп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) (электрондық көшірмесі).
Ескертпе* қайта өңдеу балық шикізатын өңдеуді білдіреді, ол мына процестерді, не олардың бір бөлігін: бөлшектеуді (қабыршығынан аршуды, бөлшектеп бөлуді, сүбе етін алуды, басын кесіп алуды, терісін сыпыруды, етін тартуды, ішек-қарнынан тазартуды), қақтауды, суықтай және ыстықтай ыстауды, балық ұнын (майын, бар болса) консервілер мен пресервілер өндіруді қамтиды.
ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:

от 19 марта 2015 года
№ 18-04/245
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.06.2023 № 176 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 1. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий
1. При закреплении охотничьих угодий к участникам предъявляются следующие квалификационные требования:
1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов охотничьего хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены охотничье угодие) (электронная копия).
4) справка о наличии на праве собственности или аренды материально-технических средств для охраны животного мира.
Глава 2. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
2. При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков к участникам конкурса предъявляются следующие квалификационные требования:
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
1) сведения об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, профессиональным пенсионным взносам и социальному медицинскому страхованию;
2) справка о наличии на праве собственности основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных* согласно приложению 4 к настоящим Правилам (за исключением любительского (спортивного) рыболовства и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения);
3) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов рыбного хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки) (электронная копия).
Примечание* под переработкой подразумевается обработка рыбы-сырца, включающая следующие процессы, либо их часть: разделка (очистка от чешуи, порционирование, филетирование, обезглавливание, обесшкуривание, фарширование, потрошение), вяление, холодное и горячее копчение, производство рыбной муки (жира, при наличии), консервов и пресервов для водоемов.
для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:

1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша берешегінің болмауы туралы мәліметтер;
2) аумақтық бөлімшелерден (бұрын балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бекітіп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) алынатын балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелерді орындау туралы мәліметтер (түпнұсқа);
3) өтініш берушіде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ведомствоның ғылыми ұйымының қорытындысымен расталған Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологиялар мен өндірістік қуаттардың болуы.
Ескертпе* артемия цисталарын терең өңдеу деп ылғалдылығы 8%-дан аспайтын, науплий мөлшері кемінде 160 000 дана/грамм, жарып шығуы кемінде 80% құрғақ артемия цисталарын өндіру жөніндегі процесті қамтиды.
шарбақтық және (немесе) көлде тауарлы балық өсіру шаруашылықтарын жүргізу мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша берешегінің болмауы туралы мәліметтер.

1) сведения об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, профессиональным пенсионным взносам и социальному медицинскому страхованию;
2) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов рыбного хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки) (электронная копия);
3) наличие у заявителя технологий и производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, подтвержденной заключением научной организации ведомства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Примечание* Под глубокой переработкой цист артемии подразумевается процесс по производству сухих цист артемии с влажностью не более 8 %, количеством науплий не менее 160 000 штук/грамм, выклевом не менее 80 %.
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью ведения садкового и (или) озерно-товарного рыбоводного хозяйств:
сведения об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, профессиональным пенсионным взносам и социальному медицинскому страхованию.