Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 407 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 шілдеде № 11657 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-1-бабының 35) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________Ә. Исекешев
2015 жылғы 12 маусым
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 407 бұйрығымен
бекітілген
Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-1-бабының 35) тармақшасына сәйкес әзірленген және санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне (бұдан әрі – өндіріс объектісі) есептік нөмірлер беру және тамақ өнімдерін өндіру объектілерінің есептік нөмірлерінің тізілімін (бұдан әрі – тізілім) жүргізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 407. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2015 года № 11657. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 30.12.2020 № ҚР ДСМ-336/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 35) статьи 7-1 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________________ А. Исекешев
12 июня 2015 год
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 407
Правила
присвоения учетных номеров объектам производства
пищевой продукции и ведения их реестра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 35) статьи 7-1 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок присвоения учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору и ведения реестра учетных номеров объектов производства пищевой продукции (далее - реестр).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық бөлімше – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері;
2) есептік нөмір – тамақ өнімін өндіру обектісінің қызмет түрін және нөмірін қамтитын код;
3) өндіріс субъектісі – тамақ өнімін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмір тамақ өнімін өндіру объектісі (бұдан әрі – өндіру объектісі) қызметінің барлық кезеңіне беріледі.
4. Есептік нөмір беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өндіріс обектісінің қызмет түрін және нөмірін (бұдан әрі – нөмір) қамтитын кодқа сай жүзеге асырылады.
Қызмет түрін қамтитын код өндіріс объектісінің қызмет түрінің әріптік белгісінен тұрады.
Нөмір облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік кодынан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) және өндіріс объектісінің реттік нөмірінен тұрады.
Өндіріс объектісінің реттік нөмірі ведомствоның аумақтық бөлімшесінде есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу кезектілігіне сәйкес айқындалады.
5. Есептік нөмір аумақтық бөлімшемен беріледі.
2. Тамақ өнімін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін жүргізу тәртібі
6. Есептік нөмір беру өндіріс объектісі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарына сәйкес болған жағдайда жүзеге асырылады.
7. Есептік нөмір беру үшін өтініш беруші:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) өндірілетін тамақ өнімдері тізбесін ұсынуы қажет.
8. Аумақтық бөлімше осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есептік нөмір (бұдан әрі – растау) береді және есептік нөмір берілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оның көшірмесін ведомствоға жібереді.
9. Өндіріс объектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері, өндіріс субъектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері өзгерген жағдайда осы Қағидаларға сәйкес есептік нөмірді беру процедурасы қайта жүргізіледі.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) территориальное подразделение - территориальные подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) учетный номер – код, включающий вид деятельности и номер объекта производства пищевой продукции;
3) субъект производства - физическое или юридическое лицо, осуществляющее деятельность по производству пищевой продукции;
4) ведомство государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – ведомство) - Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Учетный номер объекту производства пищевой продукции выдается на весь период деятельности объекта производства пищевой продукции (далее – объект производства).
4. Присвоение учетного номера осуществляется в соответствии с кодом, включающего вид деятельности и номер объекта производства (далее – номер), согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Код, включающий вид деятельности, состоит из буквенного символа вида деятельности объекта производства.
Номер состоит из литерного кода области, города республиканского значения, столицы, порядковых номеров района (города областного значения) и объекта производства.
Порядковый номер объекта производства определяется согласно очередности регистрации заявления на присвоение учетного номера в территориальном подразделении.
5. Учетный номер присваивается территориальным подразделением.
2. Порядок присвоения учетных номеров объектам
производства пищевой продукции и ведение их реестра
6. Присвоение учетного номера осуществляется при соответствии объекта производства требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
7. Для присвоения учетного номера заявителю необходимо представить:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) перечень производимой пищевой продукции.
8. Территориальное подразделение присваивает учетный номер объекту производства (далее - подтверждение) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его копию в ведомство в течение трех рабочих дней со дня присвоения учетного номера.
9. В случае изменений наименования и (или) места нахождения объекта производства, наименования и (или) места нахождения субъекта производства проводится повторная процедура присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами.

10. Реестр ведомствомен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
11. Ведомство алынған растаудың көшірмесі негізінде бес жұмыс күні ішінде өндіріс объектісін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің gov.egov.kz. интернет-ресурсында орналастырылатын тізілімге енгізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Аумақтық бөлімше өндіріс субъектісі ұсынған өндіріс объектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері, өндіріс субъектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері өзгергені туралы не қызметті тоқтатылған немесе тарату туралы мәліметтердің (бұдан әрі – мәліметтер) негізінде жазбаша ақпаратты мәліметтерді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ведомствоға жібереді.
13. Аумақтық бөлімшеден келіп түскен жазбаша ақпарат негізінде бес жұмыс күні ішінде өзгерістер тізілімге ведомствомен енгізіледі.
3. Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру тәртібі
Ескерту. 3-тараумен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
15. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесін жібереді.
Қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды беруінің жалпы мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында жіберіледі.

10. Реестр ведется ведомством по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
11. Ведомство на основании полученной копии подтверждения в течение пяти рабочих дней вносит объект производства в реестр, размещаемый на интернет-ресурсе Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан: gov.egov.kz.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Территориальное подразделение на основании представленных субъектом производства сведений об изменении наименования и (или) места нахождения объекта производства, наименования и (или) места нахождения субъекта производства либо прекращения деятельности или ликвидации (далее - сведения), направляет письменную информацию в ведомство в течение пяти рабочих дней со дня получения сведений.
13. Изменения в реестр вносятся ведомством в течение пяти рабочих дней на основании письменной информации, поступившей от территориального подразделения.
3. Порядок присвоения учетного номера объекту производства
(изготовления) пищевой продукции
Сноска. Правила дополнены главой 3 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
15. Для получения подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции, выдаваемое по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам физическое или юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю через портал заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и электронную копию перечня производимой пищевой продукции.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции" (далее – государственная услуга) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции услугодателем составляет пять рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в первой части настоящего пункта Правил, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
17. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша объектінің сәйкестігін тексереді.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері объектіге тексеру жүргізгеннен кейін актінің негізінде бір жұмыс күні ішінде өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды ресімдейді және береді немесе теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
19. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы толтырады және оған көрсетілетін қызметті берушімен бірге қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
20. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым көрсетілетін қызметті берушінің: gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына; не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетіне беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның: оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның: оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

16. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течении двух рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 15 настоящих Правил, на соответствие требованиям настоящих Правил.
17. В случае соответствия документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил, требованиям настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения в течении двух рабочих дней проверяет соответствие объекта по представленным документам.
18. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя после проведения обследования объекта на основании акта, в течении одного рабочего дня рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и выдает подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции.
19. В случае сбоя информационной системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в первой части настоящего пункта Правил, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
20. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам размещенных на интернет-ресурсе услугодателя: gov.egov.kz; либо Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Нур-Султан, проспект Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, 10 подъезд.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица: указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица: его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

222
А 04
Бостандық
223
А 05
Жетісу
224
А 06
Медеу
225
А 07
Түріксіб
226
Z
Астана қ.
227
Z 01
Алматы
228
Z 02
Есіл
229
Z 03
Сарыарқа
Ескертпе:
Есептік нөмір белгілерден құралады және мынадай құрылымы бар:
бірінші белгі – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың,
астананың) литерлік коды;
екінші белгі – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
үшінші белгі – өндіріс объектісінің қызмет түрінің коды;
төртінші белгі – өндіріс объектісінің реттік нөмірі.
Мысалы: С.01.O.210
С – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) литерлік
коды;
01 – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
O – өндіріс объектісінің қызмет түрі;
210 – өндіріс объектісінің реттік нөмірі.
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
өтініш берушіің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
жеке немесе заңды тұлғаның
атауы, мекенжайы
____________________________
байланыс телефоны
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден ______________________________________________ мекенжайы
(аудан, көше, үй, пәтер)
бойынша орналасқан санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ
өнімін өндіру (дайындау) объектісіне ________________ есептік нөмір беруді
(объектінің атауы)
сұраймын.
Қызмет түрі ___________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының нөмірі _____________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының берілген күні ______
Қосымша: ______________________________________________________
(көрсету)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
жылы, күні, айы
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан/Форма
Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы
растау/Подтверждение о присвоении учетного номера объекту
производства (изготовления) пищевой продукции
Осы растау/Настоящее подтверждение выдано____________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің аты (болған кезде), заңды
тұлғаның аты / фамилия,
_____________________________________________________________________
имя, отчество (при наличии) физического лица, наименование
юридического лица)
_____________________________________________________________________
бойынша қызметті жүзеге асырушы/осуществляющему деятельность по
_____________________________________________________________________
(қызмет түpiн көрсету/указать вид деятельности)
_____________________________________________________________________
тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне (атауын көрсету)/на объект
производства (изготовления) пищевой продукции (указать наименование)
_____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан (мекенжайын көрсету)/расположенного по
_____________________________________________________________________
адресу (указать адрес)
20____ жылғы "___" ______ № ____ есептік нөмір берілгендігі жөнінде
берілді/в том, что присвоен учетный номер _____ от "___" _______ 20__
года.
Басшы/Руководитель ___________________ _______________
(тегі аты, әкесінің аты (болған кезде)/фамилия,
имя, отчество (при наличии)) (қолы /подпись)
Мөрдің орны/Место печати
"___" _______ 20____ ж./г.
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өндіріс өбъектілерінің есептік нөмірлерінің тізілімі
Р/с
Өндіріс объектісінің атауы
Жеке тұлғаның/ заңды тұлғаның атауы
Өндіріс объектісінің орналасқан орны
Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісінің есептік нөмірі
Берілген күні
Басқа мәліметтер*
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе: * өндіріс объектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері, өндіріс субъектісінің атауы және (немесе) тұрғылықты жері өзгергені туралы, өндіріс субъектісі қызметті тоқатылған немесе тарату туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тамақ өнімдерін өндіру
объектілеріне есептік нөмірлер
беру және олардың тізілімін
жүргізу қағидаларына
5-қосымша

222
А 04
Бостандыкский
223
А 05
Жетысуский
224
А 06
Медеуский
225
А 07
Турксибский
226
Z
г. Астана
227
Z 01
Алматинский
228
Z 02
Есильский
229
Z 03
Сарыаркинский
Примечание:
Учетный номер состоит из символов и имеет следующую структуру:
первый символ – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
второй символ – порядковый номер района (города областного значения);
третий символ – код вида деятельности объекта производства;
четвертый символ – порядковый номер объекта производства.
Пример: С.01.O.210
С – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 – порядковый номер района (города областного значения);
O – вид деятельности объекта производства;
210 – порядковый номер объекта производства.
Приложение 2
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства пищевой
продукции и ведения
их реестра
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас присвоить учетный номер объекту производства (изготовления) пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору______________________
_____________________________________________________________________________
(наименование объекта)
расположенного по адресу: ______________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Вид деятельности ______________________________________________________________
Номер санитарно-эпидемиологического заключения __________________________________
Дата выдачи санитарно-эпидемиологического заключения _____________________________
Приложение: __________________________________________________________________
указать
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подпись
число, месяц, год
Приложение 3
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства пищевой
продукции и ведения
их реестра
Нысан/Форма
Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру
туралы растау/Подтверждение о присвоении учетного номера объекту
производства (изготовления) пищевой продукции
Осы растау/Настоящее подтверждение выдано______________________________________
______________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің аты (болған кезде), заңды
______________________________________________________________________________
тұлғаның аты / фамилия, имя, отчество (при наличии) физического
______________________________________________________________________________
лица, наименование юридического лица)
______________________________________________________________________________
бойынша қызметті жүзеге асырушы/осуществляющему деятельность по
______________________________________________________________________________
(қызмет түpiн көрсету/указать вид деятельности)
______________________________________________________________________________
тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне (атауын көрсету)/н объект производства
(изготовления) пищевой продукции
(указать наименование)
_____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан (мекенжайын көрсету)/расположенного
_____________________________________________________________________
по адресу (указать адрес)
20____ жылғы "___" ______ № ____ есептік нөмір берілгендігі жөнінде
берілді/в том, что присвоен учетный номер _____ от "___" _______ 20__ года.
Басшы/Руководитель ______________________________ _______________
(тегі аты, әкесінің аты (болған кезде)/фамилия, (қолы /подпись)
имя, отчество (при наличии))
Мөрдің орны/Место печати
"___" _______ 20____ ж./г.
Приложение 4
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства пищевой
продукции и ведения
их реестра
Форма
Реестр учетных номеров объектов производства
№ п/п
Наименование объекта производства
Наименование физического/юридического лица
Местонахождение объекта производства
Учетный номер объекта производства (изготовления) пищевой продукции
Дата выдачи
Иные сведения*
1
2
3
4
5
6
7
Примечание: * указываются сведения об изменении наименования и (или) места нахождения объекта производства, наименования и (или) места нахождения субъекта производства, о прекращении деятельности или ликвидации субъекта производства.
Приложение 5 к Правилам
присвоения учетных номеров
объектам производства пищевой
продукции и ведения
их реестра

Ескерту. 5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілі ( кіру каналдары)
"электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы растау не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және Қазақстан Републикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тартуға негіздер

Сноска. Правила дополнены приложением 5 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции"
1
Наименование услугодателя
территориальные подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе
7
График работы
График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра;
электронная копия перечня производимой пищевой продукции.
Сведения о санитарно-эпидемиологическом заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) ұсынылған объектінің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары gov.еgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдар үшін нұсқасына қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары gov.еgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленного объекта требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа системе здравоохранения".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.