Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 шілдеде № 11691 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 29.01.2016 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервіне қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті (Ә.А. Көмекбаев) осы бұйрықтың заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықты орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы                    Қ.Қожамжаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы « » _______________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы « » __________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
1-қосымша
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2015 года № 11691. Утартил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 29.01.2016 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги «Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной службы и профилактики коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (Комекбаев А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции                К. Кожамжаров
«СОГЛАСОВАН»:
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
« » ___________ 2015 года
«СОГЛАСОВАН»:
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
« » ________________ 2015 года
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 мая 2015 года № 155
Стандарт государственной услуги
«Тестирование государственных служащих и претендентов на
занятие вакантной административной государственной должности»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Агенттік және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне;
3) «электрондық үкімет» веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті тестілеуден өтуге берушіге, порталға және ХҚКО өтінішті берген сәттен бастап – 15 минут;
Осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға және мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне тұруға үміткерлерге тестілеу бағдарламалары байланысты тестілеудің ең ұзақ уақыты 2 сағат 5 минутты құрайды.
2) портал арқылы құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 5 минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және/немесе қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы сертификат (бұдан әрі – тестілеу нәтижесі), не осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шекті мәннен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы анықтама.
ХҚКО және портал арқылы жүгінгенде құжаттардың қабылданғанын растау порталында қалыптастырылған қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғаның электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат түріндегі осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу күні, уақыты және одан өту орны көрсетілген қолхат болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляется:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) в канцелярию услугодателя;
3,) через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz
(далее – портал).
Выдача результата государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи заявления на прохождения тестирования услугодателю, в ЦОН и портал – 15 минут;
Максимальное время тестирования составляет 2 часа 5 минут в зависимости от программы тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей и зачисление в кадровый резерв административной государственной службы согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов через портал – 5 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту (далее – результат тестирования), либо справка о прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При обращении через ЦОН и портал подтверждением приема документов является расписка с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
8. График работы:

1) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі
2) ХҚКО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз жүргізіледі.
Қызметті алушының қалауы бойынша құжаттарды қабылдау «электронды» кезек тәртібінде жүзеге асырылады, жеделдетілген қызмет көрсетусіз, электронды кезекті портал арқылы брондауға болады.
3) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚКО-ға:
осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлік (сәйкестендіру үшін қажет);
2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметі көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден «электронды үкімет» шлюзі арқылы алады.
Порталда электронды өтінімді қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жалданады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 37, телефоны: 8 (7172) 90-91-24.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдануын растау оның шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өз тегі мен аты-жөні (бар болса), пошталық адрес көрсете отырып, қол қояды.
ХҚКО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) берілген шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша ХҚКО-ның басшысына жолданады.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы түскен шағымның ХҚКО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағым қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

1) услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и  праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в порядке электронной очереди, по выбору услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредствам портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) к услугодателю и в ЦОН:
заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
2) при обращении через портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз «электронного правительства».
В случае обращения через портал в «личном кабинете» услугополучателя отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Сейфуллина, 37, телефон (8-7172) 90-91-24.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба подписывается услугополучателем в которой указывается его фамилия, имя, отчетство (при его наличии), почтовый адрес.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю филиала, отдела ЦОНа по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в ЦОНе, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Заңнамамен белгіленген тәртіппен өзін-өзі қарап күту, өздігінен жүріп-тұру, бағдарлай алу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жүгінгенде ХҚКО қызметкері құжаттарды қабылдау үшін тұрғылықты жеріне шыға отырып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.anticorruption.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ХҚКО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурсы.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 90-91-24, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға және мемлекеттік
әкімшілік қызметтің кадр резервіне тұруға үміткерлерге тестілеу
бағдарламалары
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға тестілеу үш бағдарламадан тұрады:
1) бірінші бағдарлама А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Услугополучателям, имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.anticorruption.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Интернет-ресурс ЦОНа www.con.gov.kz
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 90-91-24, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и претендентов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Программы
тестирования кандидатов на занятие административных
государственных должностей и зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы
Тестирование на занятие административных государственных должностей корпуса «Б» состоит из трех программ:
1) первая программа предназначена для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О нормативных правовых актах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов);

2) екінші бағдарлама B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;
3) үшінші бағдарлама C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 санаттарына арналған және мыналарды қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi.
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Сертификат
_____________________________________________________ «Б» корпусының
(үміткердің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға ___________ қаласында
___ бағдарлама бойынша тестілеуден 20__ жылы «___» __________________
өткенін растайды.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмалардың саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Сертификаттың қолданылу мерзiмi тестілеу өткен күннен бастап
бір жылды құрайды.
Осы сертификат «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________санаттарына жарамды.
Тестілеу әкімшісінің қолы ___________________________________________
Тестілеу операторының қолы __________________________________________
20__ жылы «___» ___________________
Мөр орыны
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Шекті мәннен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы
анықтама
_____________________________________ «Б» корпусының мемлекеттік
(үміткердің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
әкімшілік лауазымына орналасуға _______________ қаласында ____
бағдарлама бойынша тестілеуден шекті мәннен төмен нәтижелерімен
20 __ жылы «___» ___________________ өткені туралы берілді.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмаларының саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Осы үміткер қайта тестілеуді осы тестілеу өткізілген күннен бастап үш
айдан кем емес мерзімнен кейін өте алады.
Тестілеу әкімшісінің қолы ___________________________________________
Тестілеу операторының қолы __________________________________________
20__ жылы «___» ___________________
Мөр орыны
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Қолхат
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға үміткердің
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
өтініші қабылданды.
Межеленген тестілеу күні: _______________________________________
Межеленген тестілеу уақыты: _____________________________________
Тестілеуден өту мекенжайы: ______________________________________
Ескертпе: тестiлеуден өткен кезде шектi мәннен төмен баға алған
«Б» корпусына үміткерлер қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген
күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің автоматтандырылған
тестілеуден өтуге тіркеу жүйесі «электрондық үкімет» порталы арқылы
берді.
20__ жылы «___» ___________________
«Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға
үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
_______________________________________
телефон________________________________
электрондық мекенжайы__________________
Өтініш
Мені «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына ___
санатына орналасуға ____ бағдарлама* бойынша тестілеуге жіберуіңізді
сұраймын.
Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесінің негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды
орындауға міндеттенемін.
Тестілеуден өту мекенжайы:___________________________________.
Тестілеу өтуді қалаған күні:__________________________________.
Тестілеу өтуді қалаған уақыты:________________________________.
*Ескертпе: тестілеу бағдарламасы үміткердің таңдаған санатын
ескере отырып автоматты түрде айқындалады.
20__ жылы «___» ___________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

2) вторая программа предназначена для категорий B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционного закона Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов);
3) третья программа предназначена для категорий C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов),  «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»(15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов).
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и претендентов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Форма
Сертификат
удостоверяет в том, что _____________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) кандидата)
прошел(а) «____»_______________ 20__ года тестирование на занятие
административной государственной должности корпуса «Б» в городе
______________ по ___ программе тестирования.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Срок действия сертификата составляет один год со дня
прохождения тестирования.
Данный сертификат действителен для категорий административной
государственной службы корпуса «Б»:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись администратора тестирования _________________________________
Подпись оператора тестирования ______________________________________
«____»_______________ 20__ года
место печати
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и претендентов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Форма
Справка
о прохождении тестирования
с результатами ниже пороговых значений
дана о том, что _____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) кандидата)
прошел(а) «____»_______________ 20__ года тестирование на занятие
административной государственной должности корпуса «Б» в городе
____________________ по ___ программе тестирования с результатами
ниже пороговых значений.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Данный кандидат может пройти повторное тестирование не ранее
чем через три месяца со дня прохождения данного тестирования.
Подпись администратора тестирования _________________________________
Подпись оператора тестирования ______________________________________
«____»_______________ 20__ года
Место печати
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и претендентов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Форма
Расписка
Принято заявление от кандидата на занятие административной
государственной должности корпуса «Б»________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Назначенная дата тестирования: ______________________________________
Назначенное время тестирования: _____________________________________
Место прохождения тестирования: _____________________________________
Примечание: кандидаты в корпус «Б», получившие при прохождении
тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное
тестирование не ранее чем через три месяца со дня прохождения
предыдущего тестирования.
Выдана автоматизированной системой регистрации Агентства
Республики Казахстан по делам государственной службы и
противодействию коррупции на прохождение тестирования через портал
«электронного правительства».
«____»_______________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и претендентов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Форма
Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы и
противодействию коррупции
от _________________________________
телефон ____________________________
электронный адрес __________________
Заявление
Прошу допустить меня на тестирование на занятие
административных государственных должностей корпуса «Б» категории
____ по ____ программе*.
С основными требованиями Правил организации тестирования
государственных служащих и кандидатов на занятие административных
государственных должностей ознакомлен (ознакомлена), согласен
(согласна) и обязуюсь их выполнять.
Место прохождения тестирования: ______________________________.
Желаемая дата тестирования: __________________________________.
Желаемое время тестирования: _________________________________.
*Примечание: программа тестирования определяется в
автоматическом режиме с учетом выбранной кандидатом категории.
«____»_______________ 20__ года
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 мая 2015 года № 155
Стандарт государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв административной
государственной службы»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадрлық резервіне қабылдау» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет);
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Агенттік және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссия кадр резервiне қою үшін ұсынған адамдар үшін қажетті құжаттар келіп түскен сәттен бастап – 7 жұмыс күні ішінде;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген, сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдардың қажетті құжаттары ұсынылған сәттен бастап – 3 жұмыс күнi ішінде;
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдардың құжаттарын қабылдау аяқталған сәттен бастап әңгімелесуді өткізгенге дейін – 60 жұмыс күнi ішінде. Әңгімелесуді өткізу мерзімдерін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі  ұлттық комиссиясы (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) белгілейді;
2) құжаттарды портал арқылы тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – кадр резервіне алу туралы бұйрықтан үзінді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі;

1. Общие положения
1. Наименования государственной услуги: «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Агентством и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz
(далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента:
поступления необходимых документов, для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией для зачисления в кадровый резерв – в течение 7 рабочих дней;
предоставления необходимых документов, для лиц, завершивших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, а также зачисленных в кадровый резерв корпуса «А» – в течение 3 рабочих дней;
окончания приема документов, для лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А», до проведения собеседования – в течение 60 рабочих дней. Сроки проведения собеседования, устанавливаются Национальной комиссией по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов через портал – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из приказа о зачислении в кадровый резерв.
При обращении через портал – результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и  праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
9. Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссия кадр резервiне алу үшін ұсынған адамдарға (құжаттарды мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға конкурсты өткізген мемлекеттік орган ұсынады):
1) көрсетілетін қызметті алушының кадр резервіне алуға жазбаша келісімі;
2) мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне алу үшін ұсынылғаны туралы конкурстық комиссия отырысының хаттамасынан үзінді;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке ісі;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтағандар немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтағандар, сондай-ақ мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген адамдарға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне алу туралы өтiнiш (бұдан әрі – өтініш);
2) жеке куәлік (сәйкестендіру үшін қажет);
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама;
4) бiлiмi туралы құжаттардың көшірмелері немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың түпнұсқалары, ал шетелдiң оқу орнын аяқтаған жағдайда, сондай-ақ бiлiмi туралы құжаттардың немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған аудармасы ұсынылады;
5) еңбек қызметiн растайтын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құжаттардың көшiрмелерi;
6) «Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қаңтардағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 6697 болып тіркелген денсаулық жағадйы туралы анықтама (бұдан әрі – денсаулық жағдайы туралы анықтама);
7) «Б» корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметi лауазымдарының тиiстi санаты үшiн белгiленген тестілеуден өту нәтижелерi;

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги к услугодателю:
лицам, принявшим участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией для зачисления в кадровый резерв (документы предоставляет государственный орган, проводивший конкурс на занятие административной государственной должности):
1) письменное согласие услугополучателя на зачисление в кадровый резерв;
2) выписка из протокола заседания конкурсной комиссии о рекомендации для зачисления в кадровый резерв административной государственной службы;
3) личное дело услугополучателя;
лицам, завершившим обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, а также направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства:
1)заявление на зачисление в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «Б» по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, государственной услуги (далее – заявление);
2) удостоверение личности (для идентификации)
3) заполненная анкета по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, государственной услуги;
4) копии документов об образовании либо оригиналы документов, подтверждающих завершение обучения, а в случае завершения зарубежного учебного заведения представляется также нотариально заверенный перевод документов об образовании или документов, подтверждающих завершение обучения;
5) копии установленных законодательством Республики Казахстан документов, подтверждающих трудовую деятельность;
6) справка о состоянии здоровья по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 «Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения» и зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 21 декабря 2010 года № 6697 (далее – справка о состоянии здоровья);
7) результаты прохождения тестирования, установленного для соответствующей категории должностей административной государственной службы корпуса «Б»;

8) 3х4 сантиметр көлемдегi бір фотосурет;
«А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға:
өтiнiш;
жеке куәлік (сәйкестендіру үшін қажет);
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне іріктеуге қатысты туралы өтiнiш;
2) жеке куәлік (сәйкестендіру үшін қажет);
3) бiлiмi туралы құжаттардың нотариат не жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған көшiрмелерi;
4) нотариат немесе жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған не заңнамада белгіленген өзге де тәртіппен расталған еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «А» корпусының кадр резервіне үміткердің қызметтік тізімі;
5) «А» корпусының кадр резервіне үміткерді ұсынған лауазымды адамның немесе ол жұмыс істейтін ұйымның бланкісінде ресімделген, қолы қойылған күні, үміткердің тегі, аты және әкесінің аты, оның кәсіби және жеке басының қасиеттері, танысу, қызметтес болу ұзақтығы мен жағдайлары жазылған мінездемесі көрсетілген ұсынымхат (кемінде біреу). Ұсынымхаттың қолданылу мерзімі оған қол қойылған күнінен бастап үш айдан аспайды;
6) өмірбаян;
7) Ұлттық комиссияның шешімімен белгіленетін құжаттар.
Порталға жүгінген кезде:
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтағандар немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтағандар, сондай-ақ мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) бiлiмi туралы құжаттардың көшірмелері немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың электрондық түпнұсқалары, ал шетелдiң оқу орнын аяқтаған жағдайда, сондай-ақ бiлiмi туралы құжаттардың немесе оқуды аяқтағанын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған аудармасы ұсынылады;
3) еңбек қызметiн растайтын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құжаттардың электрондық көшiрмелерi;
4) денсаулық жағдайы туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
5) электрондық құжат нысаныда 3х4 сантиметр көлемдегi фотосурет;
«А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, «Б» корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметi лауазымдарының тиiстi санаты үшiн белгiленген тестілеуден өту нәтижелерi көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден «электронды үкімет» шлюзі арқылы алады.
Порталда электронды өтінімді қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жалданады.

8) одна фотография размером 3x4 сантиметров;
лицам, зачисленным в кадровый резерв корпуса «А»:
заявление;
удостоверение личности (для идентификации);
лицам, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»:
1) заявление об участии в отборе в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «А» по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, государственной услуги;
2) удостоверение личности (для идентификации);
3) копии документов об образовании, заверенные нотариально либо кадровой службой по месту работы;
4) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, заверенную нотариально или кадровой службой по месту работы либо в ином порядке установленном законодательством, послужной список кандидата в кадровый резерв корпуса «А» по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) рекомендательное письмо (не менее одного), оформленное на бланке должностного лица, представляющего кандидата в кадровый резерв корпуса «А», или организации, в которой он работает, с указанием даты подписания, фамилии, имени и отчества кандидата, характеристики с описанием его профессиональных и личностных качеств, продолжительности и условий знакомства, сотрудничества. Срок действия рекомендательного письма составляет не более трех месяцев со дня его подписания;
6) автобиографию;
7) документы, определяемые решением Национальной комиссии.
При обращении на портал:
лицам завершившим обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, а также направленные государственными органами на работу в международные организации или другие государства:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов об образовании либо оригинал документов, подтверждающих завершение обучения, а в случае завершения зарубежного учебного заведения представляется также нотариально заверенного перевод документов об образовании или документов, подтверждающие завершение обучения;
3) электронные копии установленных законодательством Республики Казахстан документов, подтверждающих трудовую деятельность;
4) электронная копия справки о состоянии здоровья;
5) фотография размером 3x4 сантиметров в форме электронного документа;
зачисленные в кадровый резерв корпуса «А»:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, результате прохождения тестирования, установленного для соответствующей категории должностей административной государственной службы корпуса «Б» услугодатель получает через шлюз «электронного правительства».
В случае обращения через портал в «личном кабинете» услугополучателя отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 37, телефоны: 8 (7172) 90-91-24.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдануын растау оның шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өз тегі мен аты-жөні (бар болса), пошталық адрес көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.anticorruption.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 90-91-24, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық
резервiне қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервiне
алу туралы өтініш
Мені «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр
резервiне _____ санаты (санаттары) бойынша ________
___________________________________________________________________
негізінде* қоюды сұраймын.
«Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243
Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы
ереженің талаптарымен таныстым.
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервін
қалыптастыру және пайдалану кезінде менің дербес деректерімді
қолдануға қарсылық білдірмеймін.
Қоса берілетін құжаттар:_______________________________________
_____________________________________________________________________
__________                 ____________________________________
(қолы)                   (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Күні 20 __ жылы «___»_______________
*мына негіздемелердің біреуі көрсетіледі:

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Сейфуллина, 37, телефон (8-7172) 90-91-24.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба подписывается услугополучателем в которой указывается его фамилия, имя, отчетство (при его наличии), почтовый адрес.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.anticorruption.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации
о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя:
8 (7172) 90-91-24, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Форма
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Заявление
на зачисление в кадровый резерв административной
государственной службы корпуса «Б»
Прошу зачислить меня в кадровый резерв административной
государственной службы корпуса «Б» по категории (категориям)
«______________» на основании*_______________________________________
_____________________________________________________________________
С требованиями Положения о кадровом резерве государственной
службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 4
декабря 2003 года № 1243 «О кадровом резерве государственной службы»
ознакомлен(а).
Не возражаю против использования моих персональных данных при
формировании и использовании кадрового резерва административной
государственной службы корпуса «Б».
Прилагаемые документы:_________________________________________
__________            _________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата «____»_______________ 20__ года
* указывается одно из следующих оснований:

1) конкурстық iрiктеуге қатысуы және мемлекеттік органның
конкурстық комиссиясының кадр резервiне қою үшін ұсынуы (ұсыным
берген мемлекеттік органды көрсету);
2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру
ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі
бағдарламалары бойынша оқуы;
3) Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия
айқындайтын басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын
аяқтауы;
4) мемлекеттiк органдардың халықаралық ұйымдарға немесе басқа
мемлекеттерге жұмысқа жiберуі.
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық
резервiне қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Фотосуретке арналған орын (4х6)
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалары бойынша оқудан өткен немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған адамдарға арналған сауалнама
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі______________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)_____________________________________________
2. ЖСН ______________________________________________________________
3. Азаматтығы _______________________________________________________
Егер өзгертiлсе, қашан екендігін көрсетiңiз__________________________
4. Бұрын сотталғансыз ба, қашан және не үшiн_________________________
5. Соттың шешiмiмен әрекет етуге қабiлетсіз немесе әрекет етуі
шектелген деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін______________________
6. Белгiлi бiр мерзiмге мемлекеттiк лауазымдарды атқару құқығынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшiн___________________________________
7. Оқыған ел мен оқу орнының атауы___________________________________
8. Оқу бітірген жылы_________________________________________________
9. Мамандығы ________________________________________________________
10. Тілдерді білу ___________________________________________________
11. Мекенжайы және байланыс телефоны ________________________________
_____________________________________________________________________
12. Электрондық почтасы _____________________________________________
______________
(қолы)
20 жылы «___»_________________
(толтырылған күні)
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық
резервiне қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президенті жанындағы Кадр
саясаты жөніндегі ұлттық
комиссия
«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне
іріктеуге қатысу туралы
өтініш
Мен, _________________________________, ЖСН _______________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса) толығымен)
мені «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне
_____________________________________ іріктеуге қатысуға жіберуіңізді
(бірінші санаттың бірінші немесе екінші тобы не екінші санаты
көрсетіледі)
сұраймын.
Мен:
«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне
іріктеу және «А» корпусының бос және уақытша бос мемлекеттік
әкімшілік лауазымына орналасуға конкурстық іріктеу өткізу
қағидаларымен танысқанымды, олармен келісетінімді және оларды
орындауға міндеттенетінімді;
«Мемлекеттік қызмет туралы» және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңдарының талаптарымен
танысқанымды;
менің мемлекеттік қызметке тұруыма кедергі келтіретін,
сондай-ақ «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үміткер
ретінде маған кір келтіретін мәліметтер мен фактілердің жоқ екенін;
өзім ұсынған құжаттар мен мәліметтердің шынайы болып
табылатынын, ал құжаттарда дәйекті ақпараттардың қамтылғанын;
менің мемлекеттік қызметке тұруыма кедергі келтіретін және «А»
корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үміткер ретінде маған
кір келтіретін мәліметтер мен фактілердің анықталуы мені «А»
корпусының кадр резервіне іріктеуден оның кез келген кезеңінде
шеттетуге, кадр резервінен шығаруға және мемлекеттік қызметті
тоқтатуыма негіз болып табылатынын ұғынатынымды;
өзімнің көрінеу жалған ақпаратты ұсынған фактілерінің анықталуы
мені «А» корпусының кадр резервіне іріктеуден оның кез келген
кезеңінде шеттетуге, кадр резервінен шығаруға және мемлекеттік
қызметті тоқтатуыма негіз болып табылатынын ұғынатынымды;
өзімнің жекелеген дербес деректерімнің (тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болса), тұрғылықты жерім, қазіргі жұмыс орным, атқаратын
лауазымым, «А» корпусының лауазымдар тобы және санаты) Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында және мерзімді
баспасөз басылымдарында жарияланатынымен келісетінімді мәлімдеймін.
Қоса беріліп отырған құжаттар:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
4._____________________________________________________________
5._____________________________________________________________
6._____________________________________________________________
7._____________________________________________________________
Байланыс деректері:
Қаланың коды, телефон__________________________________________
Ұялы телефон __________________________________________________
Тұрғылықты жерінің мекенжайы (почталық
мекенжайы):____________________________________________________
Тіркелген жерінің мекенжайы (тіркелуі): _______________________
Электрондық мекенжайы: ________________________________________
_______________________________________________________________
(қолы)        (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық
резервiне қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметшінің қызметтік тізімі
Послужной список государственного служащего
1. Жеке деректер
Личные данные
фото

1) участие в конкурсном отборе и рекомендованных конкурсной
комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв
(указать рекомендовавший государственный орган);
2) обучение по программам послевузовского образования на
основании государственного заказа в организациях образования при
Президенте Республики Казахстан;
3) завершение зарубежных высших учебных заведений по
приоритетным специальностям, определяемым Республиканской комиссией
по подготовке кадров за рубежом;
4) направление государственными органами на работу в
международные организации или другие государства.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Форма
Место для
фотокарточки
(4х6)
Анкета
для лиц, прошедших обучение по программам послевузовского
образования на основании государственного заказа в организациях
образования при Президенте Республики Казахстан или закончивших
зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным
специальностям
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия_____________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при его наличие)_____________________________________
2. ИИН ________________________________________________________
3. Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
4. Были ли Вы судимы, когда и за что___________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что___________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что__________________________
7. Страна обучения и название учебного заведения
_____________________________________________________________________
8. Год завершения обучения_____________________________________
9. Специальность ______________________________________________
10. Знание языков _____________________________________________
11. Адрес и контактный телефон_________________________________
12. Электронная почта _________________________________________
_______________
(подпись)
«___»_________________ 20 года
(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Форма
Национальная комиссия
по кадровой политике при
Президенте Республики
Казахстан
Заявление
об участии в отборе в кадровый резерв административной
государственной службы корпуса «А»
Я, _________________________________, ИИН _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
прошу допустить меня к участию в отборе в кадровый резерв
административной государственной службы корпуса «А»:
_____________________________________________________________________
(указывается первая или вторая группа первой категории либо вторая
категория)
Я заявляю, что:
ознакомлен(-а) с Правилами отбора в кадровый резерв
административной государственной службы корпуса «А» и проведения
конкурса на занятие вакантной и временно вакантной административной
государственной должности корпуса «А»,согласен (-а) с ними и обязуюсь
их выполнять;
ознакомлен(-а) с требованиями законов Республики Казахстан
«О государственной службе» и «О борьбе с коррупцией»;
в отношении меня отсутствуют сведения и факты, препятствующие
поступлению на государственную службу, а также дискредитирующие меня
как кандидата на занятие государственных должностей корпуса «А»;
представленные мной документы и сведения являются подлинными, в
документах содержится достоверная информация;
сознаю, что выявление в отношении меня сведений и фактов,
препятствующих поступлению на государственную службу и
дискредитирующих меня как кандидата на занятие государственных
должностей корпуса «А», является основанием для отстранения меня от
участия в отборе в кадровый резерв корпуса «А» на любом из его
этапов, исключения из кадрового резерва и прекращения государственной
службы;
сознаю, что выявление фактов предоставления мной заведомо
ложной информации является основанием для отстранения меня от участия
в отборе в кадровый резерв корпуса «А» на любом из его этапов,
исключения из кадрового резерва и прекращения государственной службы;
согласен с тем, что мои отдельные персональные данные (фамилия,
имя и отчество (при его наличии), место проживания, текущее место
работы, занимаемая должность, группа и категория должностей корпуса
«А») будут опубликованы на интернет-ресурсе Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
и в периодических печатных изданиях.
Прилагаемые документы:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6. ____________________________________________________________
7. ____________________________________________________________
Контактные данные:
Код города, телефон____________________________________________
Мобильный телефон _____________________________________________
Адрес проживания (почтовый адрес): ____________________________
Адрес регистрации (прописка): _________________________________
Электронный адрес: ____________________________________________
_______________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»
Форма
Мемлекеттік қызметшінің қызметтік тізімі
Послужной список государственного служащего
1. Жеке деректер
Личные данные
фото

3. Мемлекеттік қызметшіге мінездеме/
Характеристика на государственного служащего
(мемлекеттік қызметші басқа лауазымға ауысқан жағдайда мемлекеттік
қызметшінің басшысы толтырады/
заполняется руководителем государственного служащего в случаях
перевода государственного служащего на другую должность)
Мінездеме/
Характеристика
Баллдар/
Баллы
Қызмет этикасын сақтауы/
Соблюдение служебной этики
Жауапкершілігі және орындаушылығы/
Ответственность и исполнительность
Бастамашылығы/
Инициативность
Көшбасшылық қасиеттері және жұмысты ұйымдастыру қабілеті/
Лидерские качества и способность организовать работу **
Мемлекеттік тілді білуі/
Знание государственного языка
Адамдармен тіл табысуы және командада жұмыс істей білуі/
Коммуникативность и работа в команде
Мемлекеттік қызметшіні сипаттайтын басқа да мәліметтер/
Другие сведения, характеризующие государственного служащего
** басшы лауазымдағы адамдар үшін/
для лиц, занимающих руководящие должности
Мөрдің орны
Место печати
Мемлекеттік қызметшінің басшысы/
Руководитель государственного служащего:
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при
наличии)
Лауазымы/Должность __________________________________________________
Қолы/Подпись ________________________________________________________
Күні/Дата ___________________________________________________________
Мінездемемен таныстырылды/
С характеристикой ознакомлен (а):
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при наличии)
Қолы/Подпись ________________________________________________________
Күні/Дата ___________________________________________________________
Мінездемемен келіспеген жағдайда негіздеме/
Обоснование в случае несогласия с характеристикой:___________________
_____________________________________________________________________
Персоналды басқару қызметінің (кадр қызметiнiң) басшысы/
Руководитель службы управления персоналом (кадровой службы):
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при
наличии)
Мөрдің орны
Место печати
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

3. Мемлекеттік қызметшіге мінездеме/
Характеристиканагосударственногослужащего
(мемлекеттік қызметші басқа лауазымға ауысқан жағдайда мемлекеттік
қызметшінің басшысы толтырады/
заполняется руководителем государственного служащего в случаях
перевода государственного служащего на другую должность)
Мінездеме/
Характеристика
Баллдар/
Баллы
Қызмет этикасын сақтауы/
Соблюдение служебной этики
Жауапкершілігі және орындаушылығы/
Ответственность и исполнительность
Бастамашылығы/
Инициативность
Көшбасшылық қасиеттері және жұмысты ұйымдастыру қабілеті/
Лидерские качества и способность организовать работу **
Мемлекеттік тілді білуі/
Знание государственного языка
Адамдармен тіл табысуы және командада жұмыс істей білуі/
Коммуникативность и работа в команде
Мемлекеттік қызметшіні сипаттайтын басқа да мәліметтер/
Другие сведения, характеризующие государственного служащего
** басшы лауазымдағы адамдар үшін/
для лиц, занимающих руководящие должности
Мөрдіңорны
Место печати
Мемлекеттік қызметшінің басшысы/
Руководитель государственного служащего:
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при
наличии)
Лауазымы/Должность __________________________________________________
Қолы/Подпись ________________________________________________________
Күні/Дата ___________________________________________________________
Мінездемемен таныстырылды/
С характеристикой ознакомлен (а):
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при
наличии)
Қолы/Подпись ________________________________________________________
Күні/Дата ___________________________________________________________
Мінездемемен келіспеген жағдайда негіздеме/
Обоснование в случае несогласия с характеристикой: __________________
_____________________________________________________________________
Персоналды басқару қызметінің (кадр қызметiнiң) басшысы/
Руководитель службы управления персоналом (кадровой службы):
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при
наличии)
Мөрдің орны
Место печати
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 мая 2015 года № 155
Стандарт государственной услуги
«Прием на обучение в Академию государственного
управления при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 2 (екі) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын портал арқылы тапсырған кезде кезекте күтуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және/немесе қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына алу туралы бұйрықтан жазбаша түрдегі үзінді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет магистратура үшін жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын игерген және докторантура үшін – «магистр» академиялық дәрежесі бар Қазақстан Республикасының азаматтарына тегін, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі;

2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
3) услугодателя;
4) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственой услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю или на портал услугополучателем – в течение 2 (двух) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов через портал – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) услугодателя.
При обращении через портал – результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, освоившим профессиональные учебные программы высшего образования – для магистратуры, и имеющие академическую степень «магистр» – для докторантуры (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и  праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметтi беруші басшысының атына еркін нысандағы өтініш;
2) қосымшасымен бірге жоғары білім туралы құжаттың көшірмесі;
3) шетелдік азаматтар үшін жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасы азаматтар үшін жеке куәлік (сәйкестендіру үшін қажет);
4) келесі бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификат көшірмесі (болған жағдайда):
TOEFL (Test of English as a Foreign language, шекті балл – IPT 677-нің кемінде 560, PBT 677-нің кемінде 560, IBT 120-ның кемінде 83);
IELTS (International English Language Testing System, шекті балл – кемінде 6.0);
Grьndbaustein DaF (шекті балл – С 1);
Deutsche Sprachprьfung fьr den Hochschulzugang (DSH, шекті балл – С 1);
Diplome d’Etudes en Langue franзais (DELF, шекті балл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue franзais (DALF, шекті балл – С 1);
Test de connaisances de franзais (TCF, шекті балл – кемінде 400);
5) кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы және еңбек қызметін растайтын құжат (еңбек өтілі бар адамдарға);
6) 3х4 сантиметр көлемдегi алты фотосурет;
7) «Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қаңтардағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 6697 болып тіркелген денсаулық жағадйы туралы анықтама (бұдан әрі – денсаулық жағдайы туралы анықтама);
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет санатын және өтілін көрсете отырып, жұмыс орнынан анықтама;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органның басшысы не оны алмастырушы адам қол қойған жолдама;
10) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (бар болған жағдайда);
11) докторантураға түскен кезде болжамды отандық немесе шетелдік консультантпен келісілген болжамды диссертациялық зерттеудің негіздемесі.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қоса тексеріп салыстыру үшін түпнұсқалары беріледі. Түпнұсқалары тексеріп салыстырылғаннан кейін қайтарылады.

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
При обращении к услугодателю:
1) заявление на имя руководителя услугодателя в произвольной форме;
2) копия документа о высшем образовании с приложением;
3) копия документа, удостоверяющего личность для иностранных граждан;
удостоверение личности граждан Республики Казахстан (для идентификации);
4) копия сертификата о сдаче теста по программам (в случае его наличия):
TOEFL (Test of English as a Foreign language, пороговый балл –ITP не менее 560 из 677, PBT не менее 560 из 677, IBT не менее 83 из 120);
IELTS (International English Language Testing System, пороговый балл – не менее 6.0);
Grьndbaustein DaF (пороговый балл – С 1);
Deutsche Sprachprьfungfьrden Hochschulzugang (DSH, пороговый балл – С 1);
Diplomed’Etudes en Langue franзais (DELF, пороговыйбалл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue franзais (DALF, пороговыйбалл – С 1);
Test de connaisances de franзais (TCF, пороговыйбалл – неменее 400);
5) личный листок по учету кадров и копия документа, подтверждающего трудовую деятельность (для лиц, имеющих трудовой стаж);
6) шесть фотографий размером 3x4 сантиметров;
7) медицинская справка по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 «Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения» и зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 21 декабря 2010 года № 6697 (далее – медицинская справка здоровья);
8) справку с места работы с указанием категории и стажа государственной службы услугополучателя;
9) направление, подписанное руководителем государственного органа либо лицом, замещающим его в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) список научных и научно-методических работ (в случае их наличия);
11) обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом, при поступлении в докторантуру.
Вместе с копиями документов, указанных в настоящем пункте, представляются оригиналы для сверки. После проведения сверки оригиналы возвращаются.

Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 14 ақпандағы № 5135 болып тіркелген Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережесіне сәйкес нострификациялануы тиіс. Шет тілінде берілетін құжаттардың нотариалды куәландырылған қазақ немесе орыс тілдерінде аудармасы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы азаматтардың порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндігін қоспағанда қосымшасымен бірге жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
3) келесі бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың электрондық көшірмесі (болған жағдайда):
TOEFL (Test of English as a Foreign language, шекті балл – IPT 677-нің кемінде 560, PBT 677-нің кемінде 560, IBT 120-ның кемінде 83);
IELTS (International English Language Testing System, шекті балл – кемінде 6.0);
Grьndbaustein DaF (шекті балл – С 1);
Deutsche Sprachprьfung fьr den Hochschulzugang (DSH, шекті балл – С 1);
Diplome d’Etudes en Langue franзais (DELF, шекті балл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue franзais (DALF, шекті балл – С 1);
Test de connaisances de franзais (TCF, шекті балл – кемінде 400);
4) мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндігін қоспағанда кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы және еңбек қызметін растайтын электрондық құжат (еңбек өтілі бар адамдарға);
5) электрондық нысанында 3х4 сантиметр көлемдегi алты фотосурет;
6) денсаулық жағдайы туралы анықтама электрондық нысанында;
7) мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндігін қоспағанда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет санатын және өтілін көрсете отырып, жұмыс орнынан электрондық анықтама;
8) мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндігін қоспағанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органның басшысы не оны алмастырушы адам қол қойған жолдама электрондық түрінде;
9) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі электрондық түрінде (бар болған жағдайда);
10) докторантураға түскен кезде болжамды отандық немесе шетелдік консультантпен келісілген болжамды диссертациялық зерттеудің негіздемесі электрондық түрінде.
Жеке басын куәландыратын, қосымшасымен бірге жоғары білім туралы, кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы және еңбек қызметін растайтын, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет санатын және өтілін көрсете отырып, жұмыс орнынан анықтама, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органның басшысы не оны алмастырушы адам қол қойған жолдама құжаттарын көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден «электронды үкімет» шлюзі арқылы алады.

Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования нострифицируются согласно Правилам признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки от 10 января 2008 года № 8 и зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 14 февраля 2008 года № 5135. Документы, предоставляемые на иностранном языке, должны иметь нотариально заверенный перевод на казахский или русский языки.
При обращении на портал граждан Республики Казахстан:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании с приложением, за исключением возможности их получения из соответствующих информационных систем государственных органов;
3) электронная копия сертификата о сдаче теста по программам (в случае его наличия):
TOEFL (Test of English as a Foreign language, пороговый балл –ITP не менее 560 из 677, PBT не менее 560 из 677, IBT не менее 83 из 120);
IELTS (International English Language Testing System, пороговый балл – не менее 6.0);
Grьndbaustein DaF (пороговый балл – С 1);
Deutsche Sprachprьfungfьrden Hochschulzugang (DSH, пороговый балл – С 1);
Diplomed’Etudes en Langue franзais (DELF, пороговыйбалл – В 2);
Diplome Approfondi de Langue franзais (DALF, пороговыйбалл – С 1);
Test de connaisances de franзais (TCF, пороговыйбалл – неменее 400);
электронная копия личного листка по учету кадров и документ, подтверждающий трудовую деятельность (для лиц, имеющих трудовой стаж), за исключением возможности их получения из соответствующих информационных систем государственных органов;
5) фотография размером 3x4 сантиметров в форме электронного документа;
6) электронная копия медицинской справки здоровья;
7) электронная копия справки с места работы с указанием категории и стажа государственной службы услугополучателя, за исключением возможности их получения из соответствующих информационных систем государственных органов;
8) электронная копия направления, подписанное руководителем государственного органа либо лицом, замещающим его в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением возможности их получения из соответствующих информационных систем государственных органов;
9) электронная копия списка научных и научно-методических работ (в случае их наличия);
10) электронная копия обоснования планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом, при поступлении в докторантуру.
Сведения о документах, удостоверяющем личность, о высшем образовании с приложением, личном листке по учету кадров и документе подтверждающем трудовую деятельность, справке с места работы с указанием категории и стажа государственной службы услугополучателя, а также сведения о направлении, подписанного руководителем государственного органа либо лицом, замещающим его в соответствии с законодательством Республики Казахстан услугодатель получает через шлюз «электронного правительства».

Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжат ұсынылмаған жағдайда, шет тілі бойынша қабылдау емтихандары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдануды растау күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қызмет берушімен берілген талон болып табылады.
Порталда электронды өтінімді қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жалданады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 37, телефоны: 8 (7172) 90-91-24.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдануын растау оның шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өз тегі мен аты-жөні (бар болса), пошталық адрес көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар

В случае непредставления документа, указанного в подпункте 4)  пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, вступительные экзамены по иностранному языку проводятся в соответствии с Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109.
Подтверждением приема документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, является талон, выдаваемый услгодателем, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае обращения через портал в «личном кабинете» услугополучателя отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Сейфуллина, 37, телефон (8-7172) 90-91-24.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба подписывается услугополучателем в которой указывается его фамилия, имя, отчетство (при его наличии), почтовый адрес.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги

12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.anticorruption.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 90-91-24, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
4-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі
кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушыны оқуға қабылдау сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
магистрлік бағдарламалар бойынша – бір жыл немесе екі жыл (мамандыққа байланысты);
докторлық бағдарламалар бойынша – үш жыл.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасының толық меңгергенін растайтын дипломы, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған көрсетілетін қызметті алушыға берілетін анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқуға қабылданған жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы және (немесе) тегін көрсетіледі.
Тегін: мемлекеттік қызметшілерге республикалық бюджет қаражаты есебінен.

12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.anticorruption.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 90-91-24, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 мая 2015 года № 155
Стандарт государственной услуги
«Обучение по профессиональным программам послевузовского
образования в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента зачисления на обучение услугополучателя:
по магистерским программам – один год или два года (в зависимости от специальности);
по докторским программам – три года.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающий полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования услугодателя;
2) справка, выдаваемая услугополучателю, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам, зачисленным на обучение по профессиональным программам послевузовского образования услугодателя (далее – услугополучатель) платно и (или) бесплатно.
Бесплатно: государственным служащим за счет средств республиканского бюджета.

Ақылы: жеке тұлғаларға Қазақстан Республикасы «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңы 156-бабының 1-тармағына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен және өзге де көздер есебінен.
8. Жұмыс кестесі оқу жоспарына, мамандықтың академиялық күнтізбесіне, сабақ кестесіне, аралық бақылауға, емтихан сессиясына, қорытынды аттестаттауға сәйкес (кешенді мемлекеттік емтиханды тапсыру және диссертацияны қорғау) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтi алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Академия ректорының оқуға қабылдау туралы бұйрығы;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) көрсетілетін қызметті алушының сынақ кітапшасы.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 37, телефоны: 8 (7172) 90-91-24.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өз тегі мен аты-жөні (бар болса), пошталық адрес көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар

Платно: физическим лицам за счет средств физических и юридических лиц и иных источников в соответствии с пунктом 1 статьи 156 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе».
8. График работы в соответствии с учебным планом, академическим календарем специальности, расписанием занятий, рубежного контроля, экзаменационной сессии, итоговой аттестации (сдачи комплексного государственного экзамена и защиты диссертации), с 9:00 до 18:30 часов с обеденным перерывом с 13:00 до 14:00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республике Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) приказ ректора Академии о зачислении на обучение;
2) документ, подтверждающий личность услугополучателя;
3) зачетная книжка услугополучателя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Сейфуллина, 37, телефон (8-7172) 90-91-24.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба подписывается услугополучателем в которой указывается его фамилия, имя, отчетство (при его наличии), почтовый адрес.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги

12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.anticorruption.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 90-91-24, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 155 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру
курстарында оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Рсепубликасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» жедел басқару құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Қайта даярлау курстары басталған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – кемінде 120 (жүз жиырма) академиялық сағат, біліктілік арттыру семинары басталған сәттен бастап – оқу түріне қарай 24 (жиырма төрт) академиялық сағаттан бастап 80 (сексен) академиялық сағатқа дейін.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қайта даярлауды аяқтағанын растайтын құжат;
2) біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын құжат.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет мына көрсетілетін қызметті алушыларға:
тегін: мемлекеттік қызметшілерге республикалық бюджет қаражаты есебінен;

12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.anticorruption.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 90-91-24, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 мая 2015 года № 155
Стандарт государственной услуги
«Обучение по программам переподготовки и повышения
квалификации в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента начала курса переподготовки – не менее 120 (ста двадцати) академических часов, семинара повышения квалификации - от 24 (двадцати четырех) до 80 (восьмидесяти) академических часов в зависимости от вида обучения.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) документ, подтверждающий завершение переподготовки;
2) документ, подтверждающий завершение повышения квалификации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается услугополучателям:
бесплатно: государственным служащим за счет средств республиканского бюджета.

ақылы: жеке тұлғаларға Қазақстан Республикасы «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңы 156-бабының 1-тармағына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен және өзге де көздер есебінен.
8. Жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, семинар бағдарламасына сәйкес, 13:00-ден 14:30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүргізіледі. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтi алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) мемлекеттік қызметшілер үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған Мемлекеттік қызметшілерді біліктілігін арттыру семинарынан өту үшін сауалнама-өтінім (бұдан әрі – сауалнама);
мемлекеттік органдар ұсынатын көрсетілетін қызметті алушылардың тізімі;
2) өзге жеке тұлғалар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
толтырылған сауалнама;
мемлекеттік қызметті көрсетуге ақы төленгенін растайтын құжат.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Агенттік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 37, телефоны: 8 (7172) 90-91-24.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өз тегі мен аты-жөні (бар болса), пошталық адрес көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

платно: физическим лицам за счет средств физических и юридических лиц и иных источников в соответствии с пунктом 1 статьи 156 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе».
8. График работы в соответствии с программой семинара, с 9:00 до 18:30 часов с обеденным перерывом с 13:00 до 14:00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республике Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) для государственных служащих:
копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
заполненная анкета-заявка на прохождение государственными служащими семинара повышения квалификации (далее – анкета) по форме, согласно приложению к настоящему стандарту, государственной услуги;
список услугополучателей, предоставляемых государственными
органами.
2) для иных физических лиц:
копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
заполненная анкета;
документ, подтверждающий оплату на оказание государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Сейфуллина, 37, телефон (8-7172) 90-91-24.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба подписывается услугополучателем в которой указывается его фамилия, имя, отчетство (при его наличии), почтовый адрес.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.anticorruption.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 90-91-24, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында қайта даярлау
және біліктілікті арттыру курстарында
оқыту» мемлекеттік көрсетілетін
стандартына қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы Мемлекеттік қызметшілерге қосымша білім беру институты Мемлекеттік қызметшілерді біліктілігін арттыру семинарынан өту үшін
САУАЛНАМА-ӨТІНІМ
1. Семинар атауы_____________________________________________________
2. Жоспар-кесте бойынша оқу мерзімі__________________________________
3. Оқуға жіберілетін үміткердің Т.А.Ә. толығымен, баспа әріптермен,
жеке куәлігі бойынша
Тегі
Аты
Әкесінің аты
4. Туған күні, айы, жылы_____________________________________________
5. Министрлік, ведомство, ұйым, атқарушы билік органы _______________
_____________________________________________________________________
6. Лауазымы__________________________________________________________
7. Департамент, басқарма, бөлім______________________________________
(департаменттің, басқарманың толық атауы)
8. Санаты____________________________________________________________
9. Мемлекеттік қызмет өтілі__________________________________________
10. Осы лауазымдағы еңбек өтілі______________________________________
11. Негізгі функционалдық міндеттері_________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Лауазымға тағайындалған күні, бұйрық №___________________________
13. Соңғы біліктілігін арттырудан өткен күні_________________________

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.anticorruption.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя: 8 (7172) 90-91-24, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту «Обучение по программам
переподготовки и повышения квалификации
в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
Форма
Академия государственного управления при
Президенте Республики Казахстан
Институт дополнительного образования государственных служащих
АНКЕТА-ЗАЯВКА
на прохождение государственными служащими
семинара повышения квалификации
1. Наименование семинара_____________________________________________
2. Сроки проведения обучения по плану-графику________________________
3. Ф.И.О. кандидата на обучение полностью, печатными буквами, по
удостоверению личности
Ф.
И.
О.
4. Число, месяц, год рождения________________________________________
5. Министерство, ведомство, организация, орган исполнительной власти
_____________________________________________________________________
6. Должность ________________________________________________________
7. Департамент, управление, отдел ___________________________________
(полное наименование департамента, управления)
8. Категория ________________________________________________________
9. Стаж государственной службы_______________________________________
10. Стаж работы на этой должности____________________________________
11. Основные функциональные обязанности______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Дата назначения на должность, № приказа__________________________
13. Дата последнего прохождения повышения квалификации_______________

14. Мемлекеттік органның почталық мекенжайы__________________________
15. Оқуға жіберілетін үміткердің қызметтік телефонының № ____________
16. Кадр қызметі телефонының № ______________________________________
17. Оқуға жіберілетін үміткердің электрондық почтасының мекенжайы____
_____________________________________________________________________
18. Оқуға жіберілетін үміткердің жеке куәлігінің көшірмесі___________
19.Оқыту тақырыбы бойынша қысқаша эссе
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
мөр орыны
________________________________           __________________________
(мемлекеттік органның кадр                 (тікелей басшысының қолы)қызметі басшысының қолы)

14. Почтовый адрес госоргана_________________________________________
15. № служебного телефона кандидата на обучение______________________
16. № телефона кадровой службы_______________________________________
17. Адрес электронной почты кандидата на обучение____________________
18. Копия удостоверения личности кандидата на обучение_______________
19. Краткое эссе по выбранной теме
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
место печати
________________________________ ____________________________________
(подпись руководителя кадровой        (подпись непосредственного
службы государственного органа)              руководителя)