Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 қыркүйекте № 12000 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 45 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-1-бабының 9) тармақшасына, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабының 1-тармағына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Академияның ректоры осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 14.07.2017 № 70 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 13 тамыздағы
№ 101 бұйрығымен бекітілген
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидалары

Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02 сентября 2015 года № 12000. Утратил силу приказомГенерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 45.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Ректору Академии обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.07.2017 № 70 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 августа 2015 года № 101
Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования

Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 14.07.2017 № 70 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдарының академиясына оқуға қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына (бұдан әрі – Академия) магистратура мен докторантураға оқуға түсуге үміткерлерді қабылдау тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-1. Магистратурада және докторантурада кадрларды даярлау күндізгі оқыту нысаны бойынша, сондай-ақ қашықтан оқытуды қолдану арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тарау 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Академияның магистранттары мен докторанттарының контингентін қалыптастыру:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
2) қашықтан оқыту бойынша Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры бекітетін қабылдау жоспары арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Академияның магистратурасына және докторантурасына үміткерлерді қабылдау оқуға түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
4. Магистратураға және докторантураға құжаттарды қабылдау күнтізбелік жылдың 23 маусымы мен 25 шілдесі аралығында жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.07.2017 № 70 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила), определяют порядок приема кандидатов на обучение в магистратуру и докторантуру Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Подготовка кадров в магистратуре и докторантуре осуществляется по очной форме обучения, а также с применением дистанционного обучения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Формирование контингента магистрантов и докторантов Академии осуществляется посредством:
1) размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием;
2) плана приема по дистанционному обучению, утверждаемого приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Прием кандидатов в магистратуру и докторантуру Академии осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
4. Прием документов, поступающих в магистратуру и докторантуру, проводится с 23 июня по 25 июля календарного года.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Академияның магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандары күнтізбелік жылдың 10 - 20 тамызы аралығында, оқуға қабылдау – күнтізбелік жылдың 1 қыркүйегінен бастап жүргізіледі. Қабылдау туралы Академия ректорының бұйрығы күнтізбелік жылдың 25 тамызына дейін қабылданады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Құжаттарды және түсу емтихандарын қабылдау мерзімдері Академия ректорының шешімі бойынша ұзартылуы немесе ауыстырылуы мүмкін.
2-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
7. Академияның ғылыми-педагогикалық бағыты бойынша магистратурасына жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Академияның бейіндік бағыты бойынша магистратурасына жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл практикалық жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Қашықтан оқыту бойынша магистратураға жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларын меңгерген және басқарушылық лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
8. PhD, оның ішінде Академияның қашықтан оқыту бойынша докторантурасына құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар, ғылыми-педагогикалық магистратураны бітірген және "заң ғылымдарының магистрі" немесе "ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі" дәрежесі бар құқық қорғау органдарының қызметкерлері, сондай-ақ бейіндік бағыттағы магистратураны бітірген және ғылыми-педагогикалық магистратураның педагогикалық бейіндегі жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламасын олар қосымша игерген жағдайда "құқық магистрі" немесе "ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі" дәрежесі бар адамдар қабылданады.
Академияның бейіндік, оның ішінде қашықтан оқыту бойынша докторантурасына құқық қорғау қызметінде кемінде бес жыл өтілі бар және магистратураның білім беру бағдарламаларын немесе бейіндік магистратураға теңестірілген арнайы жоғары білімді меңгерген құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.

5. Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру Академии проводятся с 10 до 20 августа календарного года, зачисление – с 1 сентября календарного года. Приказ ректора Академии о зачислении принимается до 25 августа календарного года.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Сроки приема документов и вступительных экзаменов продлеваются или переносятся по решению ректора Академии.
Глава 2. Порядок приема в магистратуру и докторантуру
7. В магистратуру по научно-педагогическому направлению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее одного года.
В магистратуру по профильному направлению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в правоохранительных органах не менее двух лет.
В магистратуру по дистанционному обучению принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж работы на руководящих должностях не менее трех лет.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В докторантуру PhD, в том числе по дистанционному обучению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет, окончившие научно-педагогическую магистратуру и имеющие степень "магистр юридических наук" или "магистр национальной безопасности и военного дела", а также окончившие магистратуру профильного направления и имеющие степень "магистр права" или "магистр национальной безопасности и военного дела" при условии дополнительного освоения ими образовательной программы послевузовского образования педагогического профиля научно-педагогической магистратуры.
В докторантуру по профилю, в том числе по дистанционному обучению Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, имеющие стаж правоохранительной службы не менее пяти лет и освоившие образовательные программы магистратуры, или высшего специального образования, приравненного к профильной магистратуре.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Академияның магистратурасы мен докторантурасына құжаттарды қабылдауды және оқуға түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін Академия ректорының бұйрығымен бекітілетін қабылдау комиссиясы құрылады.
10. Қабылдау комиссияның құрамы төрағадан, хатшыдан және комиссияның кемінде үш мүшесінен құрылады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы болып Академияның қызметкері тағайындалады.
11. Қабылдау комиссиясы:
1) осы Қағидалардың 14, 15-тармақтарында көрсетілген оқуға үміткерлер ұсынған құжаттарды қарауды жүзеге асырады және үміткерлердің қабылдау шарттарына сәйкестігін анықтайды.
Нұқсан келтіретін мәліметтер (әкімшілік құқық бұзушылықтар немесе тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін өтелмеген жазалар; құқық қорғау қызметінің беделін түсіретін теріс қылықтар жасау, сондай-ақ жүргізіліп жатқан қызметтік тергеулер туралы мәліметтер) болған жағдайда қабылдау комиссиясы оқуға түсуге үміткерге құжаттарды одан әрі қараусыз қайтарады;
2) оқуға қабылдау мәселелері бойынша шағымдар мен арыздарды қарастырады;
3) оқуға түсуге үміткерлердің тізімін қалыптастырады;
4) емтихандық комиссия жұмысының нәтижелерін ескере отырып, Академияның магистранттары мен докторанттарының санына қабылдау туралы мәселені қарастырады;
5) оқуға үміткерлерді қабылдау нәтижелеріне талдау жүргізеді және жұмысты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды қалыптастырады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қабылдау комиссиясының жұмысы жұмыс жоспарына сәйкес іске асырылады. Қабылдау комиссиясының отырыстары қажеттілікке байланысты жүргізіледі.
13. Қабылдау комиссиясының шешімдері еркін нысандағы хаттамамен рәсімделеді және бекітілген құрамның кемінде үштен екісі болған жағдайда дауыстың қарапайым көпшілігімен қабылданады.
14. Академияның магистратурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Академия ректорының атына баянат;
2) кадрларды тіркеу бойынша жеке парақ;
3) соңғы қызмет кезеңі бойынша аттестаттау парағының көшірмесі;
4) тікелей басшысы қол қойған соңғы қызмет орнынан мінездеме;

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается приемная комиссия, состав которой утверждается приказом ректора Академии.
10. Приемная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
Председателем приемной комиссии является ректор Академии, который руководит деятельностью приемной комиссии.
Секретарем приемной комиссии назначается сотрудник Академии.
11. Приемная комиссия:
1) осуществляет рассмотрение представленных кандидатами на обучение документов, указанных в пунктах 14, 15 настоящих Правил, и определяет соответствие кандидатов условиям приема.
При наличии компрометирующих сведений (непогашенные взыскания за совершение административных правонарушений или дисциплинарных проступков; совершение проступков, дискредитирующих правоохранительную службу, а также сведения о проводимых служебных расследованиях) приемной комиссией возвращаются документы кандидату на учебу без дальнейшего рассмотрения;
2) рассматривает жалобы и заявления по вопросам приема на учебу;
3) формирует списки кандидатов на учебу;
4) рассматривает вопрос о зачислении в число магистрантов и докторантов Академии с учетом результатов работы экзаменационной комиссии;
5) проводит анализ итогов приема кандидатов на учебу и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию работы.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседания приемной комиссии проводятся по мере необходимости.
13. Решения приемной комиссии оформляются протоколом в произвольной форме и принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов мнение председателя приемной комиссии является решающим.
14. Кандидаты для поступления в магистратуру Академии предоставляют в приемную комиссию следующие документы:
1) рапорт на имя ректора Академии по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) личный листок по учету кадров;
3) копию аттестационного листа за последний период службы;
4) характеристику с последнего места службы, подписанную непосредственным руководителем;

5) кадр қызметі берген құқық қорғау қызметіндегі өтілі туралы анықтама;
6) соңғы арнаулы атақ, сыныптық шен немесе біліктілік сыныбын беру туралы бұйрықтардан үзінді;
7) ішкі (өзіндік) қауіпсіздік қызметінің нұқсан келтіретін мәліметтердің (әкімшілік құқық бұзушылықтар немесе тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін өтелмеген жазалар; құқық қорғау қызметінің беделін түсіретін теріс қылықтар жасау, сондай-ақ жүргізіліп жатқан қызметтік тергеулер туралы мәліметтер) болмауы туралы қорытындысы;
8) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) жоғары білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
10) шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (бар болған жағдайда);
11) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстарының тізімі (олар болған жағдайда);
12) ғылыми конференциялар мен конкурстарға қатысқаны үшін грамоталар немесе дипломдар (олар болған жағдайда);
13) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес 086-У нысанындағы электрондық форматтағы медициналық анықтама;
14) 3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
15) шет тілі бойынша тестілеуге қатысу үшін ақы төлегені туралы түбіртектің түпнұсқасы.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Академияның докторантурасына оқуға түсу үшін үміткерлер қабылдау комиссиясына:
1) осы Қағидалардың 14-тармағының 1)-15) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды;
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) негізгі дипломға педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Қабылдау комиссиясының хатшысы үміткерге құжаттарды қабылдағаны туралы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысанда қолхат береді.
17. Қағидалардың 14-15-тармақтарында көрсетілген құжаттардың толық тізбесін ұсынбаған жағдайда қабылдау комиссиясы үміткерлерден құжаттарды қабылдамайды.

5) справку о стаже правоохранительной службы, выданную кадровой службой;
6) выписку из приказов о присвоении последнего специального звания, классного чина или квалификационного класса;
7) заключение службы внутренней (собственной) безопасности об отсутствии компрометирующих сведений (непогашенные взыскания за совершение административных правонарушений или дисциплинарных проступков; совершение проступков, дискредитирующих правоохранительную службу, а также сведения о проводимых служебных расследованиях);
8) копию документа, удостоверяющего личность;
9) нотариально заверенную копию документа о высшем образовании и приложения к нему;
10) нотариально заверенную копию международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком (при его наличии);
11) список научных и научно-методических работ (при их наличии);
12) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах (при их наличии);
13) медицинскую справку формы 086-У в электронном формате, по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697);
14) шесть фотографий размером 3х4 сантиметра;
15) оригинал квитанции об оплате за участие в тестировании по иностранному языку.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Кандидаты для поступления в докторантуру Академии подают в приемную комиссию:
1) документы, указанные в подпунктах 1)-15) пункта 14 настоящих Правил;
2) нотариально заверенную копию документа о послевузовском образовании и приложения к нему;
3) нотариально заверенную копию свидетельства к основному диплому об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Секретарь приемной комиссии выдает кандидату расписку о приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
17. При предоставлении неполного перечня документов, указанных в пунктах 14-15 Правил, приемная комиссия не принимает документы от кандидатов.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
18. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезеңінде Академияда емтихан комиссиясы құрылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Емтихан комиссиясы магистратураның, докторантураның кадрларын даярлаудың ұқсас бағыттары бойынша емтихан өткізу үшін құрылады және комиссия төрағасынан, хатшыдан және комиссияның кемінде үш мүшесінен тұрады, олардың екеуі ғылым кандидаттары немесе докторлары немесе философия докторлары (PhD) санынан тағайындалады.
Емтихан комиссиясының құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Академияға магистратураға және докторантураға түсетін үміткерлер келесі түсу емтихандарын тапсырады:
1) шетел тілінен (таңдауы бойынша ағылшын, неміс, француз тілі).
2) мамандығы бойынша.
Мамандығы бойынша емтиханға шетел тілінен кемінде 30 балл алған үміткерлер жіберіледі.
21. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Шетел тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзіреттеріне (стандарттарына) сәйкес шетел тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттардың біреуіне ие үміткерлер магистратураға және докторантураға шетел тілі бойынша түсу емтиханынан мынадай тілдер бойынша босатылады:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm - Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АЙТИПИ) – магистратураға шекті балл - кемінде 163 балл; докторантураға - кемінде 138 балл;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АЙБИТИ), шекті балл магистратураға - кемінде 46 балл; докторантураға - кемінде 32 балл;
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг)) магистратураға шекті балл - кемінде 453 балл; докторантураға - кемінде 400;

Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок проведения вступительных экзаменов
18. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается экзаменационная комиссия.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Экзаменационная комиссия создается для проведения экзамена по родственным направлениям подготовки кадров магистратуры, докторантуры и состоит из председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии, два из которых назначаются из числа кандидатов или докторов наук, или докторов философии (PhD).
Состав экзаменационной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Кандидаты, поступающие в магистратуру, докторантуру Академии, сдают вступительные экзамены:
1) по иностранному языку (английский, немецкий, французский по выбору).
2) по специальности.
К экзамену по специальности допускаются кандидаты, набравшие не менее 30 баллов по иностранному языку.
21. Исключен приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Кандидаты, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру по следующим языкам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг программ) (TOEFL ITP (ТОЙФЛ АЙТИПИ) пороговый балл в магистратуру - не менее 163 баллов; в докторантуру - не менее 138 баллов;
Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж Инститьюшнал Тестинг програм) Internet-based Test (Интернет бейзид тест) (TOEFL IBT (ТОЙФЛ АЙБИТИ), пороговый балл в магистратуру – не менее 46; в докторантуру – не менее 32;
Test of English as a Foreign Language Paper-based testing (TOEFL PBT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер бэйсед тэстинг)) пороговый балл в магистратуру– не менее 453; в докторантуру – не менее 400;

Test of English as a Foreign Language Paper-delivered testing (TOEFL PDT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер деливерэд тэстинг)) – магистратураға шекті балл - кемінде 65 балл; докторантураға - кемінде 47 балл;
International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), магистратураға шекті балл - кемінде 5,5 балл; докторантураға – кемінде 4.5;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган): магистратураға (DSH, Niveau C1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau C1/С1 деңгейі); докторантураға (DSH, Niveau В2/В2 деңгейі), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/В2 деңгейі);
француз тілі: Test de Franзais International™ -Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d’Etudes en Langue franзaise - Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), B2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue franзaise - Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), C1 деңгейі), Test de connaissance du franзais - Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) магистратураға және докторантураға – кемінде 400 балл.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Шет тiлдерi бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің Ұлттық тестiлеу орталығы әзірлеген технология бойынша жүргізіледі.
Мемлекеттік немесе ресми тілі ағылшын тілі болып табылатын елдерде Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына (ЭЫДҰ) мүше мемлекеттердің аккредиттеу органдарының тізіліміне және (немесе) қауымдастығына енгізілген шетелдік аккредиттеу органдарының мамандандырылған аккредиттеуі бар шетелдік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ) 5 жыл ішінде білім алған адамдар:
1) қазақ немесе орыс тілінде білім беретін магистратураға шет тілі (ағылшын тілі) бойынша түсу емтихандарынан босатылады;
2) докторантураға түсу үшін 22-тармақта көрсетілген шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттарды ұсынбайды.
Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Test of English as a Foreign Language Paper-delivered testing (TOEFL PDT (Тест ов Инглиш аз а Форин Лангудж пэйпер деливерэд тэстинг)) – пороговый балл в магистратуру – не менее 65; в докторантуру – не менее 47;
International English Language Tests System (Интернашнал Инглиш Лангудж Тестс Систем (IELTS (АЙЛТС), пороговый балл в магистратуру – не менее 5.5; в докторантуру - не менее 4.5;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (дойче щпрахпрюфун фюр дейн хохшулцуган): в магистратуру (DSH, Niveau В2/уровень В2), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau В2/уровень В2); в докторантуру (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (тестдаф-прюфун) (Niveau C1/уровень C1);
французский язык: Test de Franзais International™ -Тест де франсэ Интернасиональ (TFI (ТФИ) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d’Etudes en Langue franзaise - Диплом дэтюд ан Ланг франсэз (DELF (ДЭЛФ), уровень B2), Diplome Approfondi de Langue franзaise - Диплом Аппрофонди де Ланг Франсэз (DALF (ДАЛФ), уровень C1), Test de connaissance du franзais - Тест де коннэссанс дю франсэ (TCF (ТСФ) – в магистратуру и докторантуру не менее 400 баллов.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Лица, завершившие обучение в зарубежных организациях высшего и послевузовского образования (далее – ОВПО) в странах государственным или официальным языком которых, является английский и имеющих специализированную аккредитацию зарубежных аккредитационных органов, включенных в реестры и (или) ассоциации аккредитационных органов государств – членов Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) в течение 5 лет:
1) освобождаются от вступительных экзаменов по иностранному языку (английский язык) в магистратуру с казахским или русским языком обучения;
2) не предоставляют международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, указанных в пункте 22 для поступления в докторантуру.
Сноска. Пункт 23 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Магистратураға, докторантураға түсушілер үшін білім беру бағдарламалары бойынша емтихан білім берудің алдыңғы деңгейлеріндегі білім беру бағдарламалары көлемінде өткізіледі.
Академияның магистратурасы мен докторантурасына түсу емтиханын өткізу бағдарламасын және кестесін (емтиханды өткізу нысаны, күні, уақыты, өткізу орны) қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді және түсу емтиханы басталғанға дейін он жұмыс күні бұрын үміткерлердің назарына жеткізіледі.
Магистратураға, докторантураға түсу емтихандарының бағдарламасын Академия өздігінше қалыптастырады және ол Академия Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітіледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24-1. Түсу емтихандарының нәтижелері оларды өткізген күні хабарланады.
Ескерту. 3-тарау 24-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
26. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын жүргізу кезінде бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз ету және даулы мәселелерді шешу мақсатында төрағадан және кем дегенде комиссияның екі мүшесінен тұратын апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссияның құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссия магистратураға, докторантураға оқуға түсетін үміткерлердің, емтихан материалдарының мазмұнымен, сонымен қатар техникалық себептерге байланысты түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспейтін арыздарды қабылдайды және қарайды.
27. Магистратураға немесе докторантураға оқуға түсетін үміткер апелляциялық комиссия төрағасының атына түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiнгі келесi күнгi сағат 13:00-ге дейiн апелляцияға өтiнiш береді және апелляциялық комиссия өтiнiшті берген күннен бастап бiр күн iшiнде қарастырады.
27-1. Апелляциялық комиссия әр тұлғамен жеке тәртіппен жұмыс істейді. Тұлға апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға берген өтініші қаралмайды.
Ескерту. 3-тарау 27-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған еркін нысандағы хаттамамен ресімделеді.

24. Экзамен по образовательным программам для поступающих в магистратуру, докторантуру проводится в объеме образовательных программ предыдущего уровня образования.
Программа проведения и расписание вступительного экзамена (форма проведения, дата, время и место проведения экзамена) в магистратуру, докторантуру Академии утверждаются председателем приемной комиссии и доводится до сведения кандидатов за десять рабочих дней до начала вступительного экзамена.
Программы вступительных экзаменов в магистратуру, докторантуру формируются Академией самостоятельно и утверждаются решением Ученого совета Академии.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24-1. Результаты вступительных экзаменов объявляются в день их проведения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
26. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов в период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру создается апелляционная комиссия в составе председателя и не менее двух членов комиссии.
Состав апелляционной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру или докторантуру, не согласных с результатами вступительных экзаменов, содержанием экзаменационных материалов, в том числе по техническим причинам.
27. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, поступающим в магистратуру или докторантуру, до 13:00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматривается апелляционной комиссией в течение одного рабочего дня со дня подачи заявления.
27-1. Апелляционная комиссия работает с каждым лицом в индивидуальном порядке. В случае неявки лица на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
Сноска. Правила дополнены пунктом 27-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Решение апелляционной комиссией принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом в произвольной форме, подписанным председателем и всеми членами комиссии.

29. Емтихан және апелляция комиссияларының хаттамалары отырыс өткізілген кезден бір жұмыс күні ішінде Академияның қабылдау комиссиясына беріледі.
4-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
30. Магистратураға, докторантураға оқуға білім беру бағдарламалары бойынша түсу емтихандарының нәтижесі бойынша осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес 100 балдық бағалау жүйесі шкаласына сәйкес шекті балл жинаған үміткерлер конкурстық негіз бойынша қабылданады.
Шекті балл жыл сайын Академия Ғылыми кеңесінің шешімімен белгіленеді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Балл жиынтығы тең болған жағдайда құқық қорғау қызметінде жұмыс өтілі жоғары үміткерлер басым құқыққа ие болады. Одан кейін таңдап алынған бейініне сәйкес келетін ғылыми жетістіктері есепке алынады: ғылыми жарияланымдары, оның ішінде рейтингісі жоғары ғылыми басылымдардағы; ғылыми зерттемелері туралы куәліктер; ғылыми стипендиялар, гранттар берілгендігі туралы сертификаттар; ғылыми конференцияларға және конкурстарға қатысқаны үшін берілген грамоталар немесе дипломдар.
32. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры магистратураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
33. Академияға қабылдау туралы бұйрық шыққаннан кейін магистратураға, докторантураға қабылданған қызметкерлермен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшарт (магистратура/докторантура) жасасады.
Келісімшартқа Академия ректоры, магистратураға немесе докторантураға оқуға қабылданған қызметкер қол қояды.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Қабылдау комиссиясы жұмысын аяқтаған соң Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына қабылдау нәтижелері бойынша қорытынды есепті, сонымен қатар Академияның магистратурасына және докторантурасына қабылдау туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн жолдайды.
35. Осы Ережеде реттелмеген мәселелерді қабылдау комиссиясы Қазақстан Республикасының Заңдарында белгіленген тәртіпте шешеді.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясының ректоры
(ректордың Т.А.Ә.
(болған кезде)
____________________________
(оқуға түсуге үміткердің Т.А.Ә.
(болған кезде),
сыныптық шені/біліктілік
сыныбы/арнайы атағы,
лауазымы, телефоны)
Баянат

29. Протоколы экзаменационной и апелляционной комиссий передаются в приемную комиссию Академии в течение одного рабочего дня с момента проведения заседания.
Глава 4. Порядок зачисления в магистратуру и докторантуру
30. На обучение в магистратуру, докторантуру по образовательным программам зачисляются на конкурсной основе кандидаты, набравшие пороговый балл по результатам вступительных экзаменов в соответствии со Шкалой 100-балльной системы оценок, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Пороговый балл ежегодно устанавливается решением Ученого совета Академии.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. В случае одинаковой суммы баллов, преимущественное право при зачислении получают кандидаты, имеющие наибольший стаж правоохранительной службы.
Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности:
1) научные публикации, в том числе в рейтинговых научных изданиях;
2) свидетельства о научных разработках;
3) сертификаты о присуждении научных стипендий, грантов;
4) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах.
32. На основании протокола приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру.
33. После издания приказа о зачислении в Академию, с сотрудниками, зачисленными в магистратуру, докторантуру, заключается Контракт на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантура) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Контракт подписывается ректором Академии, сотрудником, зачисленным на учебу в магистратуру или докторантуру.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Приемная комиссия после завершения работы направляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан итоговый отчет по результатам приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру Академии.
35. Вопросы, не регламентированные настоящими Правилами, разрешаются приемной комиссией в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского
образования
Форма
Ректору Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
_________________________
(Ф.И.О.(при его наличии)
ректора)
от _________________________
(Ф.И.О.(при его наличии),
классный чин/квалификационный
класс/специальное звание,
должность, телефон
кандидата на обучение)
Рапорт

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық
қорғау органдары академиясының ________________________________________________
білім беру бағдарламасы бойынша ________________________________________________
кадрларды даярлау бағыты бойынша ______________________________________________
(білім беру бағдарламасының, кадрларды даярлау бағытының коды және атауы)
____________________________________________________ оқыту мерзімімен
_______________________________________________________________________________
(күндізгі оқыту /қашықтан оқыту нысаны бойынша)
_____________________________________________________ оқыту нысаны бойынша
магистратурасына/докторантурасына (керегінің асты сызылсын) оқуға түсу үшін түсу
емтихандарын тапсыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Шет тілі бойынша емтихан тапсыру тілі ___________________________________________
(емтихан тапсыру тілі көрсетілсін)
_____________________________
(оқуға үміткердің қолы, күні)
Келісілді
____________________________________________________________________________
(оқуға үміткердің тікелей басшысының Т.А.Ә. (болған кезде), қолы)
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясына оқуға
қабылдау қағидаларына
1-1 қосымша
Нысан
Жолдама
Ескерту. 1-1-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қоғау
органдарының академиясына
оқуға қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Жоспарланатын диссертациялық зерттеу бойынша негіздеме
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас разрешить мне сдать вступительные экзамены для поступления в
магистратуру/докторантуру (нужное подчеркнуть) Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан по образовательной программе
_______________________________________________________________________________
по направлению подготовки кадров _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы, направления подготовки кадров)
со сроком обучения___________ ___________________________________________________
форма обучения _________________________________________________________________
(по очной форме обучения/ по дистанционному обучению)
язык сдачи экзамена по иностранному языку
________________________________________________________________________________
(указать язык сдачи экзамена) ______________________________________________________
(подпись кандидата на обучение, дата)
Согласован______________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись непосредственного руководителя кандидата на обучение)
Приложение 1-1
к Правилам приема на обучение
в Академию правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан, реализующую
образовательные программы
послевузовского образования
Направление
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию правоохранительных
органов при Генеральной
прокуратуре Республики
Казахстан, реализующую
образовательные программы
послевузовского образования
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
Сноска. Приложение 2 исключено приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Форма
Расписка о приеме документов

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдарының академиясына оқуға қабылдау қағидаларының 14, 15-тармақтарына сәйкес ____________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
жеке басты куәландыратын құжат № __________________________________________
келесі құжаттар қабылданды:
1. _______________________________________ - ___ парақ саны.
2. _______________________________________ - ___ парақ саны.
3. _______________________________________- ___ парақ саны.
4. _______________________________________ - ___ парақ саны.
5. _______________________________________ - ___ парақ саны.
Құжаттарды қабылдады:
Қабылдау комиссиясының хатшысы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда), қолы)
20__ жылғы ___ ___________
Қолхатты алдым __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болған жағдайда), құжат тапсырушының қолы)
Ескертпе: қолхат 2 данада жасалады, 1- данасы құжат тапсырған адамға қол қою
негізінде тапсырылады, 2- данасы оқуға түсуге үміткердің оқу ісіне тіркеледі.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдарының
академиясына оқуға қабылдау
қағидаларына
4-қосымша
100-балдық бағалау жүйесiнің шкаласы

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 14, 15 Правил приема на обучение в Академию
правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан,
реализующую образовательные программы послевузовского образования приняты от
_________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность №_____________________________
следующие документы:
1. ______________________________________ - ___ количество листов;
2. ______________________________________ - ___ количество листов;
3._______________________________________ - ___ количество листов;
4._______________________________________ - ___ количество листов;
5. ______________________________________ - ___ количество листов.
Принял документы:
Секретарь приемной комиссии______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
___ ___________ 20__ года
Расписку получил _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись лица, сдавшего документы)
Примечание: расписка составляется в 2-х экземплярах, 1 экземпляр вручается под роспись лицу, сдавшему документы, 2 экземпляр подшивается в учебное дело кандидата на обучение.
Приложение 4 к Правилам
приема на обучение в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую образовательные
программы послевузовского образования
Шкала 100-балльной системы оценок

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 03.07.2020 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "__" __________
Осы Білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшарт (магистратура/докторантура) (бұдан әрі – Келісімшарт) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім беру қызметтерін көрсетуге (магистратура/докторантура (қажеттісінің астын сызу) бір тараптан Жарғы негізінде әрекет ететін, Академия ректоры _________________________________________
______________________________________________________________________
(лауазымы, сыныптық шені / арнаулы атағы / біліктілік сыныбы, тегі,
_______________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
атынан, __________________________ мекен-жайында орналасқан (мемлекеттік тіркеу
туралы _________________ № __________ анықтама, Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігі берген _________________ № ____________ лицензия)
бұдан әрі "Академия" деп аталатын Академия және екінші тараптан бұдан әрі
"магистрант/ докторант" деп аталатын, құқық қорғау органының қызметкері
________________________________________________________________________
(лауазымы, сыныптық шені/арнаулы атағы / біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)) ______________________________________________________
арасында төмендегілер туралы жасалды:
1. Келісімшарттың мәні
1. Академия күндізгі оқыту нысаны/қашықтан оқыту бойынша білім берудің мемлекеттік жалпы білім беру стандарттарына сәйкес келетін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша магистрантты/докторантты оқытуды ұйымдастыру бойынша өзіне міндеттемелерді қабылдайды.
Білім беру бағдарламасының (кадрларды даярлау бағыты) коды мен атауы: ________________________________________________________________________________
Мерзімі ___________________________________________________________________
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2. Академия:
1) конкурс қорытындылары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысына сай/Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры белгілейтін қабылдау жоспарына сәйкес магистрантты/докторантты қабылдауға;
2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының талаптарына сәйкес магистрантты/докторантты оқытуды қамтамасыз етуге;

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 03.07.2020 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ год
Настоящий Контракт на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантура)
(далее – Контракт) на оказание образовательных услуг ((магистратура/докторантура
(нужное подчеркнуть)) в Академии правоохранительных органов при Генеральной
прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия) заключен между Академией,
расположенной по адресу: __________________________________
(справка о государственной регистрации № ____ от _______, лицензия №______________
от ________, выданная Министерством образования и науки Республики Казахстан), в лице
ректора Академии, _____________________________________________________
_____________________________________________________________________________
должность, классный чин / специальное звание/квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
действующего на основании Устава, именуемой в дальнейшем "Академия", с одной стороны, сотрудником правоохранительного органа
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(должность, классный чин/специальное звание/квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
именуемый (-ая) в дальнейшем "магистрант/докторант", с другой стороны, о нижеследующем:
1. Предмет Контракта
1. Академия принимает на себя обязательства по организации обучения магистранта/докторанта по программам послевузовского образования, соответствующим государственным общеобразовательным стандартам образования по очной форме/по дистанционному обучению.
Код и наименование образовательной программы (направления подготовки кадров): ___________________________________________________________________
На срок _____________________________________________________________
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Права и обязанности сторон
2. Академия обязуется:
1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта согласно государственному образовательному заказу/в соответствии с планом набора, устанавливаемым Генеральным Прокурором Республики Казахстан;
2) обеспечить обучение магистранта/докторанта в соответствии с требованиями государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования Республики Казахстан.

3) күндізгі оқыту нысаны бойынша оқитын (қашықтан оқитын білім алушылардан басқа) магистрантқа/докторантқа оқуға жіберілгенге дейін атқарған соңғы (уақытша атқарылмайтын) штаттық лауазымы бойынша лауазымдық жалақысының жетпіс пайызы мөлшерінде лауазымдық жалақы, сондай-ақ арнаулы атағы немесе сыныптық шені үшiн қосымша ақы төлеуге міндетті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Академия:
1) магистранттан/докторанттан осы Келісімшартқа, Ішкі тәртіп қағидаларына және Академия Жарғысына сәйкес міндеттерді адал және тиісті орындауды талап етуге;
2) магистранттардың/докторанттардың оқу жетістіктерін тексеру мақсатында ағымдағы бақылау және аралық аттестаттау нысанын анықтауға;
3) магистрантты/докторантты академиялық үлгермегені, академиялық адалдық қағидаттарын, Ішкі тәртіп қағидаларын, Академия Жарғысын және осы Келісімшарттың шарттарын бұзғаны үшін оқудан шығаруға құқылы.
4. Магистрант / докторант:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттары көлемінде білімді, іскерлікті және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) Академиялық адалдық принциптерін сақтауға және Академия ректорының бұйрықтары мен өкімдерін, Жарғы мен Ішкі тәртіп қағидаларын және осы Келісімшарттың шарттарын орындауға;
3) магистратурада/докторантурада оқу кезеңінде:
ғылыми-зерттеу, эксперименттік-зерттеу жұмысы (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі мен нысаны);
практика, тағылымдама (бағдарлама, база, есептілік мерзімі мен нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар диссертация (жоба) тақырыбы;
диссертацияны (жобаны) орындау жоспары;
ғылыми жарияланымдардың жоспары, ғылыми-практикалық (ғылыми-теориялық) конференцияларға қатысу және басқа.
белгіленген мерзімде МЖЖЖ/ДЖЖЖ орындалуы туралы белгі;
диссертацияны (жобаны) дайындау;
диссертацияның (жобаның) нәтижелерін практикалық, педагогикалық және ғылыми қызметке енгізу;
ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттаудан өту: кешенді емтихан тапсыру, диссертацияны (жобаны) қорғау бөлімдерін және басқаны қамтитын жеке жұмыс жоспарын орындауға;
4) отбасы жағдайы, тұрғылықты жері, телефоны өзгерген кезде жоғарыда көрсетілген мән-жайлар туындаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде бұл туралы хабарлауға;
5) әрбір білім беру бағдарламалары бойынша оқуды аяқтағаннан кейін құқық қорғау органдарында кемінде үш күнтізбелік жыл жұмыс істеуге (қашықтан оқитын білім алушыларды қоспағанда) міндетті.

3) выплачивать магистранту/докторанту, обучающимся по очной форме обучения (за исключением обучающихся по дистанционному обучению) должностной оклад в размере семидесяти процентов должностного оклада по последней (не временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на учебу, а также доплату за специальное звание или классный чин.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Академия имеет право:
1) требовать от магистранта/докторанта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и Уставом Академии;
2) определить форму текущего контроля и промежуточной аттестации, в целях проверки учебных достижений магистрантов/докторантов;
3) отчислить магистранта/докторанта за академическую неуспеваемость, нарушение принципов академической честности, Правил внутреннего распорядка, Устава Академии и условий настоящего Контракта.
4. Магистрант/докторант обязан:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме государственных общеобязательных стандартов послевузовского образования;
2) соблюдать принципы академической честности и исполнять приказы и распоряжения ректора Академии, Устав и Правила внутреннего распорядка и условия настоящего Контракта;
3) за период обучения в магистратуре/докторантуре выполнить индивидуальный план работы, включающий разделы:
научно-исследовательскую, экспериментально-исследовательскую работу (тема, направление исследования, сроки и форма отчетности);
практика, стажировка (программа, база, сроки и форма отчетности);
тема диссертации (проекта) с обоснованием и структурой;
план выполнения диссертации (проекта);
план научных публикаций, участие в научно-практических (научно-теоретических конференциях) и другое.
отметка о выполнении ИПРМ/ИПРД в установленные сроки;
подготовка диссертации (проекта);
внедрение результатов диссертации (проекта) в практическую, педагогическую и научную деятельность;
прохождение текущего контроля, промежуточной и итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защита диссертации (проекта) и другое;
4) при изменении семейного положения, места жительства, телефона сообщить об этом в течение трех рабочих дней с момента наступления вышеуказанных обстоятельств;
5) отработать после окончания обучения каждой из образовательных программ не менее трех календарных лет в правоохранительных органах (за исключением обучающихся по дистанционному обучению).

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Магистрант / докторант:
1) магистратураның/докторантураның білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жарақтандырылуын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академия басылымдарына ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқу процесін ұйымдастыру мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге құқылы.
3. Тараптардың жауапкершілігі
6. Осы Келісімшартта көзделмеген жағдайларда, тараптардың өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін олар Қазақстан Республикасының заңнамасына және Академия Жарғысына сәйкес жауапты болады.
7. Магистрант/докторант мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша/Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры белгілеген қабылдау жоспарына сәйкес оқу құқығынан ол оқудан шығарылған немесе ауыстырылған жағдайда айырылады.
8. Осы Келісімшарттың 4-тармағының 5) тармақшасын орындамағаны үшін магистрант/докторант Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығындарды мемлекетке өтейді.
9. Магистратурадан/докторантурадан академиялық үлгерімінің болмағаны, Академияның Ішкі тәртіп қағидаларын және Жарғысын бұзғаны үшін шығарылған жағдайда магистрант/докторант (қашықтан оқитын білім алушылардан басқа) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығыстарды мемлекетке өтейді.
Ұстауға жататын сома Академияда болған әрбір толық айға барабар есептеледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Магистратурадан/докторантурадан өз еркімен шығарылған жағдайларда магистрант/докторант (қашықтан оқитын білім алушылардан басқа) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оқуға жұмсалған бюджет қаражатын және оны оқытуға байланысты өзге де шығыстарды өтейді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.07.2021 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Магистрант/докторант имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой магистратуры/докторантуры;
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
3) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.
3. Ответственность сторон
6. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение сторонами своих обязанностей, в случаях, не предусмотренных настоящим Контрактом, они несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Уставом Академии.
7. Магистрант/докторант лишается права на обучение по государственному образовательному заказу/в соответствии с планом набора, устанавливаемым Генеральным Прокурором Республики Казахстан, в случае его отчисления или перевода.
8. За неисполнение подпункта 5) пункта 4 настоящего Контракта, магистрант/докторант в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
9. В случае отчисления из магистратуры/докторантуры за академическую неуспеваемость, нарушение Правил внутреннего распорядка и Устава Академии, магистрант/докторант (за исключением обучающихся по дистанционному обучению) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
Сумма, подлежащая удержанию, рассчитывается пропорционально за каждый полный месяц нахождения в Академии.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В случаях отчисления из магистратуры/докторантуры по собственному желанию магистрант/докторант (за исключением обучающихся по дистанционному обучению) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, затраченные на обучение и иные расходы, связанные с его обучением.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.07.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Дауларды шешу тәртібі
11. Осы Келісімшартты орындау процесінде туындайтын келіспеушіліктер мен дауларды өзара қолайлы шешімдер әзірлеу мақсатында тараптар тікелей қарайды.
12. Тараптардың келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер әзірлеу жолымен шешілмеген мәселелері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес немесе сот тәртібімен шешіледі.
5. Форс-мажор
13. Су тасқыны, өрт, басқа табиғи апаттар, соғыс немесе соғыс қимылдары сияқты форс-мажорлық жағдай кезінде, сондай-ақ саналы шектерде Тараптардың бақылауынан тәуелді болмайтын және Келісімшартты жасаудан кейін пайда болған басқа кез-келген жағдай кезінде Тараптардың жауапкершілігі басталмайды.
14. Билік пен басқару органдарының Тараптардың тым болмаса біреуінің осы Келісімшарттың міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді қабылдауы да Тараптардың бақылауына тәуелді болмайтын жағдайлар ретінде танылады.
15. Тараптардың міндеттемелерді орындауы форс-мажорлық жағдайлар мен олардың зардаптарының әрекет ету мерзіміне сәйкестендіріле отырып ауыстырылады.
6. Келісімшарттың қолданылу мерзімі, шарттарды өзгерту тәртібі және оны бұзу
16. Осы Келісімшарт тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және оқу аяқталғаннан кейін құқық қорғау органдарында үш жыл қызмет атқару уақыты өткеннен кейін өз қолданысын тоқтатады.
17. Осы Келісімшарттың шарттары тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
18. Осы Келісімшарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік/орыс тілдерінде 3 данада жасалады. Бір данасы Академияда қалады, екінші данасы магистранттың/докторанттың жеке ісіне тіркеу үшін тиісті құқық қорғау органына жолданады, үшінші данасы магистранттқа/докторанттқа беріледі.
Магистрант/докторант
Академия
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Академия ректоры ________________
жеке басын куәландыратын құжаттың
№_____________________________________
_________________________берілген
_______________________________________
Қолданыс мерзімі ______________________
_______________________________________
_________________________________
(Академияның заңды мекенжайы)
ЖСН ____________________________
БСК __________________________
Тұрғылықты жері _______________
_______________________________
БСН___________________________
Телефоны _________________________
Қолы __________________________
Электрондық пошта
Қолы __________________________
Академияның Жарғысымен, білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензиямен, Ішкі
тәртіп қағидаларымен, осы Келісімшартпен таныстым ________________________________
(магистранттың/докторанттың қолы)

4. Порядок разрешения споров
11. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых решений.
12. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров, выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан или в судебном порядке.
5. Форс-мажор
13. При форс-мажорных обстоятельствах, таких как наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, война или военные действия, а также при любых других обстоятельствах, не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Контракта, ответственность Сторон не наступает.
14. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по настоящему Контракту хотя бы одной из Сторон.
15. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
6. Срок действия, порядок изменения условий Контракта и его расторжение
16. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания сторонами и прекращает свое действие по истечении трех лет службы в правоохранительных органах после окончания обучения.
17. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
18. Настоящий Контракт заключается в 3 экземплярах, на государственном/русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу. Один экземпляр остается в Академии, второй направляется в соответствующий правоохранительный орган для приобщения в личное дело магистранта/докторанта, третий экземпляр выдается магистранту/докторанту.
Магистрант/докторант
Академия:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)__
______________________________________
Ректор Академии _________________
№ документа, удостоверяющего личность
_____________________________________
выдан ________________________________
Срок действия _________________________
__________________________________
(юридический адрес Академии)
ИИН _________________________________
БИК___________________________
Место жительство ____________________
_____________________________________
БИН ___________________________
Место жительство ______________________________________
Телефон
Электронная почта
Подпись __________________________
Подпись ______________________________
С Уставом Академии, лицензией на право ведения образовательной деятельности, Правилами внутреннего распорядка, настоящим Контрактом ознакомлен(-а) _______________________ (подпись магистранта/докторанта)