Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 қазанда № 12197 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 308 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 28.04.2023 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 22.07.2020 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің ресми интернет–ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет–порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2–тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылық министрі
__________________А. Мамытбеков

Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2015 года № 12197. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 308.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.04.2023 № 308 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.07.2020 № 410 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на транзит продукции.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________А. Мамытбеков

2015 жылғы 23 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
__________________А. Сәрінжіпов
2015 жылғы 17 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
__________________И. Тасмағамбетов
2015 жылғы 8 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________Е. Досаев
2015 жылғы 3 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
__________________В. Школьник
2015 жылғы 20 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 384 бұйрығымен
бекітілген
Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 22.07.2020 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Эспорттық бақылауға жататын, өнімнің транзитіне рұқсат беру" және өнімнің транзитіне рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Егер межелі елге немесе жөнелтуші елге Қазақстан Республикасының, халықаралық ұйымдардың және Қазақстан Республикасы осы салада оларды сақтау жөнінде міндеттемелер қабылдаған жекелеген мемлекеттердің санкциялары салынса, осы Қағидалардың күші қолданылмайды және өнімнің транзитіне рұқсат (бұдан әрі - Рұқсат) берілмейді.
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 527-IV Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларды қоспағанда, шет мемлекеттердiң және (немесе) халықаралық ұйымдардың әскери құралымдарының, қару-жарақтары мен әскери техникасының Қазақстан аумағы арқылы транзитіне жол берiлмейдi.
3. Рұқсат сыртқы сауда келiсiмшартында (шартта) өнімнің саны мен номенклатурасына қарамастан, кемінде он белгі деңгейінде кодын көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодына сәйкес тауардың бір түріне беріледі.
4. Рұқсат жеке және заңды тұлғаларға оның қолданылуы басталған күннен бастап бір жылдан аспайтын кезеңге беріледі.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартының және экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың қолданылу мерзімімен шектеледі.
Егер өнімнің транзиті көрсетілген мерзімде жүзеге асырылмаса, онда рұқсат автоматты түрде жойылады.
Берілген рұқстақа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берiлмейдi.

23 сентября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и
науки Республики Казахстан
__________________А. Саринжипов
13 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
__________________И. Тасмагамбетов
8 сентября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________Е. Досаев
3 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________________В. Школьник
20 июля 2015 года
Утверждены приказом
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 384
Правила выдачи разрешения на транзит продукции
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.07.2020 № 410 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на транзит продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 16) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи разрешения на транзит продукции и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю".
2. Если на страну назначения или на страну отправителя наложены санкции Республики Казахстан, международных организаций и отдельных государств, в отношении которых Республика Казахстан приняла обязательства по их соблюдению в данной сфере, действие настоящих Правил не распространяется и разрешение на транзит продукции (далее - разрешение) не выдается.
Согласно подпункту 2) пункта 4 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 527 "О национальной безопасности Республики Казахстан" транзит через территорию Казахстана воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств и (или) международных организаций не допускается, за исключением случаев, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
3. Разрешение выдается на один вид товара в соответствии с кодом товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с указанием кода на уровне не менее десяти знаков, независимо от количества и номенклатуры продукции во внешнеторговом контракте (договоре).
4. Разрешение выдается физическим и юридическим лицам на период не более одного года с даты начала ее действия.
Срок действия разрешения ограничивается сроком действия контракта на поставку продукции, договора страхования гражданско-правовой ответственности и документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции.
Если транзит продукции не осуществлен в указанный срок, то разрешение аннулируется автоматически.
Внесение изменений и дополнений в выданное разрешение не допускается.

5. Берiлген рұқсат басқа заңды немесе жеке тұлғаға берiлмейдi.
6. "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) өтініші арқылы:
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары үшін:
1) "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталына www.egov.kz (бұдан әрі-портал);
шетелдік заңды тұлғалар үшін:
1) Мемлекеттік корпорацияға;
2) порталға;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы мемлекеттік корпорация қызметкеріне тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) келтірілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынады.
9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

5. Выданное разрешение не может быть передано другому физическому или юридическому лицу.
6. Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц (далее - услугополучатель):
для физических и юридических лиц Республики Казахстан:
1) в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал);
для иностранных юридических лиц:
1) в Государственную корпорацию;
2) на портал;
3) в канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для получения государственной услуги посредством обращения в Государственную корпорацию услугополучатель представляет работнику Государственной корпорации документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Стандарт государственной услуги).
Работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных услугополучателем документов и, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник Государственной корпорации осуществляет прием документов на получение государственной услуги и выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием даты приема и выдачи.
При этом работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с представленных документов и прикрепляет к заявке.
9. Для получения государственной услуги посредством портала услугополучатель направляет услугодателю электронные копии документов, необходимых для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін шетелдік заңды тұлғалар кеңсе қызметкеріне мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қағаз жеткізгіште ұсынады, олардың тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Шетелдік заңды тұлға құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі бас тарту себептерін көрсете отырып, өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту (бұдан әрі – Дәлелді бас тарту) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қағаз құжат нысанында беріледі.
Құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгі құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай - ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызметті көрсету стандартында жазылған.
12. Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар келіп түскен күні жүзеге асырады және орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік заңды тұлға жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын, дара кәсіпкерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

10. Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя иностранные юридические лица представляют работнику канцелярии документы, необходимые для оказания государственной услуги, на бумажном носителе, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги.
В случае представления иностранным юридическим лицом неполного пакета документов, канцелярия услугодателя отказывает в приеме заявления с указанием причин отказа.
Мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ) выдается через канцелярию услугодателя в форме бумажного документа.
Подтверждением принятия документов является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
12. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
13. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается исполнитель.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При направлении заявления через портал, исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік заңды тұлға құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, орындаушы көрсетілген құжаттар тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өнімді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы заңсыз өткізудің алдын алу және жолын кесу мақсатында оларды "Экспорттық бақылау саласындағы рұқсат құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысымен көзделген тиісті мемлекеттік органдарға келісуге жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау нәтижелері туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілген мерзім ішінде жауап ұсынбаған жағдайда, өнімнің транзитіне рұқсат беру келісілген болып есептеледі.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Орындаушы құжаттарды қарағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты не көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне не беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын қызмет алушының өтініште көрсетілген электрондық мекенжайға жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации указанных документов в целях предупреждения и пресечения незаконного перемещения продукции через Государственную границу Республики Казахстан направляет их на согласование в соответствующие государственные органы, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля".
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами ответа в течение указанного срока выдача разрешения считается согласованной.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня после рассмотрения документов оформляет результат оказания государственной услуги - разрешение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя, в Государственную корпорацию - для выдачи, либо бумажный вариант, в случае обращения через канцелярию услугодателя.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенные в Стандарте государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес услугополучателя, указанный в заявлении, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) Мемлекеттік корпорация, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы – қолма-қол;
2) портал арқылы - электронды.
18. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию, канцелярию услугодателя - нарочно;
2) портал - электронно.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
19. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

20. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылауға жататын, өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі ‒ портал);
3) шетелдік заңды тұлғалар үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өнімнің транзитіне рұқсат беру не көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық қужат нысанда мемлекеттік өызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық және қағаз түрде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

20. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на транзит продукции
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3) канцелярия услугодателя – для иностранных юридических лиц.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на транзит продукции либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
мемлекеттік қызмет электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
3) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Осы өтініш электрондық түрде word немесе excel форматында ұсынылады;
2) жеке куәлік, өкілдің өкілеттігін растайтын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) шетелдік заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуін (қайта тіркелуін) растайтын құжат;
4) шетелдік жеке тұлға үшін - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат;
5) экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті орган берген өнімді әкетуге рұқсаттың бар екендігі туралы құжат;
6) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында өнімнің номенклатурасы мен көлемі физикалық және құндық мәнде көрсетіле отырып, оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнім беруге арналған келісімшарт;
7) "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасы);
8) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерінің бұзылуы анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өз тарапынан тасымалдаудың нақты жағдайларына, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, кері тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажетті іс-қимылдарына тексеру жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу кепілдігін растайтын хаты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының, анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру қажеттілігіне және/немесе жүкті экспорт мемлекетіне қайтаруға байланысты (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Кодексу;
государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
3) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
Данное заявление представляется также в электронном виде в формате word или excel;
2) документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) документ, подтверждающий государственную регистрацию (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
4) документ, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
5) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
6) контракт на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
7) договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности);
8) письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);

9) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), өнім жүк жөнелтушінің транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдап алуға оның сөзсіз келісімін растайтын хаты (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған);
10) Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер.
Осы тармақтың 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларда көрсетілген құжаттар, түпнұсқаларында немесе нотариат куәландырған көшірмелерінде ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
2. Порталға:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
2) шетелдік заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуін (қайта тіркелуін) растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) шетелдік жеке тұлға үшін - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді әкетуге рұқсаттың бар екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
5) Сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында өнімнің номенклатурасы мен көлемі физикалық және құндық мәнде көрсетіле отырып, оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнім беруге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі қоса беріледі;
6) Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі мәселелері жөніндегі заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
7) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерінің бұзылуы анықталған жағдайда, тасымалдаудың нақты жағдайларына, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, кері тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажетті іс-қимылдарына тексеру жүргізуге байланысты шығыстарды, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар шығыстарының өтелуіне өз тарапынан кепілдік берілгенін растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының, анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру және/немесе жүкті экспорт мемлекетіне қайтару қажеттілігіне байланысты (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);

9) письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
10) сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению к Правилам.
Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта, представляются в оригиналах или нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
2. На портал:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающее государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица - для иностранного юридического лица;
3) электронная копия документа, удостоверяющее личность физического лица, документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
4) электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
5) электронная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
6) электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
7) электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);

8) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда, өнімді жүк жөнелтушінің (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдауға оның сөзсіз келісімін растайтын хатының электрондық көшірмесі (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);
9) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
Осы тармақтың 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларда көрсетілген құжаттар нотариалдық куәландырылған көшірмелерінде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді әкетуге рұқсаттың бар екендігі туралы құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
3) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасындағы өнімнің номенклатурасы мен көлемі физикалық және құндық мәнде көрсетіле отырып, оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
4) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып), өнім жүк жөнелтушінің транзитпен өткізілетін өнімді кері қабылдап алуға оның сөзсіз келісімін растайтын хаты (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған);
5) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезіндегі қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
6) әскери қарауыл адамдарының саны, олардың қару - жарақтары мен оқ-дәрілері (маркасы (типі), калибрі, саны) туралы деректер көрсетілген әскери қарауыл туралы ақпарат-әскери (қосарланған) мақсаттағы өнімнің әскери қарауыл транзитін алып жүру кезінде.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген келісімшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген, елдің заңнамасында көзделмеген құжаттың болмауы түсіндірме хат ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

8) электронная копия письма грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
9) электронная копия сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5) и 6) настоящего пункта, представляются в нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
3. В канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
2) нотариально засвидетельствованная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
3) нотариально засвидетельствованная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
4) письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
5) сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
6) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом.
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
При отсутствии контракта, указанного в подпункте 3) настоящего пункта, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
Отсутствие документа, указанного в подпункте 2) настоящего пункта, который законодательством страны не предусмотрен, представляется письмо-разъяснение.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік заңды тұлға ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының немесе шетелдік мемлекеттік органның және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға немесе шетелдік заңды тұлғаға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;
5) көрсетілетін қызметті алушыға немесе шетелдік заңды тұлағаға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік заңды тұлғаға мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған болса.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметі көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі – www. gov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ miid, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www. comprom. miid. gov. kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурсында;
3) www. egov. kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
нысан
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не көрсетілетін қызметті алушының ұйымдары)
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем или иностранным юридическим лицом для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя, иностранного юридического лица и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя или иностранного юридического лица имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя или иностранного юридического лица имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель или иностранное юридическое лицо лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/miid, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения
на транзит продукции
форма
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) либо наименование
организации услугополучателя) (адрес услугополучателя)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден жасалды.
ТАӘ (бар болса) ("Азаматтарға арналған үкімет"
Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: ТАӘ (бар болса) _________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (бар болса)/қолы
20__ ж. "___" _________
Өнімнің транзитіне рұқсат
беру қағидарларына
3-қосымша
Нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
Нұр-Сұлтан қ.
Нөмір:[Құжаттың нөмірі]
Берілген күні:
[Берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті, Сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Өнім транзитіне берілетін рұқсат
1. Рұқсат №
2. Көрсетілетін қызметті алушы (толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны):
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi , заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Тағайындау елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келiсiмшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:
17. Сыртқы сауда келiсiмшартының нөмірі және күнi:
18. Келiсiлдi:
19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
21. Уәкiлеттi орган _________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Берілген күні: _____ жылғы "___" _________

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника "Государственной корпорации"
Правительство для граждан") (подпись)
Исполнитель: ФИО (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: ФИО (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения на
транзит продукции
Форма
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при его наличии) подписывающего]
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешения
на транзит продукции
форма
Разрешение на транзит продукции
1. Разрешение №
2. Услугополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11. Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС:
14. Единица измерения:
16. Общая стоимость продукции в валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:
17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Согласовано:
19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Уполномоченный орган ________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата выдачи: "_" _________ 20_ года.