"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 қарашадағы № 9-1/986 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 желтоқсанда № 12431 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 шілдедегі № 279 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.07.2017 № 279 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________ Е. Досаев
2015 жылғы 18 қараша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 9 қарашадағы
№ 9-1/986 бұйрығымен
бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру
жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік
міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2015 года № 9-1/986. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2015 года № 12431. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июля 2017 года № 279 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 01.07.2017 № 279 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса".
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ Е. Досаев
от 18 ноября 2015 года
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2015 года № 9-1/986
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым
обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению
субъектов агропромышленного комплекса"

1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – оператор) жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы операторға тапсырылған сәттен бастап:
қаржы агенті болмаған жағдайда күнтізбелік 70 (жетпіс) күн;
қаржы агенті қатысқан жағдайда 80 (сексен) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан артық емес;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан артық емес.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына субсидия қаражатын аударуға арналған төлем шоты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің және оператордың жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін (қоса алғанда), сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) операторға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру кезінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау үшін өтінім (бұдан әрі - субсидиялау үшін өтініш);
банк операцияларын жүзеге асыру құқығына арналған қаржы институты/төлем агенті лицензиясының көшірмесі;
қаржы институты куәландырған көрсетілетін қызметті алушының кредиттік/кредиторлық/лизингтік міндеттемелері жөніндегі шарттардың көшірмелері;
көрсетілетін қызметті алушының кредитті/лизингті мақсатты пайдаланғанын растайтын құжаттар (төлем тапсырмасы, кредиттік/лизингтік шартта көрсетілген қарыз алушының шотынан үзінді-көшірме, кредитті мақсатты пайдалану актісі, лизинг нысанасын қабылдау-беру актісі) немесе көрсетілетін қызметті алушының кредиторлық берешекті мақсатты пайдаланғанын растайтын құжаттар;
көрсетілетін қызметті алушының қаржылық сауықтыру жоспары;
қайта құрылымдау/қайта қаржыландыру шартының жобасы, қаржы институты куәландырған пайыздық мөлшерлеменің субсидияланатын бөлігінің бағанын және сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бөлігінің бағанын қамтитын, жаңартылған өтеу жобасы, оның ішінде электронды түзетілетін форматтағы жобасы.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды операторға тапсырған кезде, қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын оның көшірмесінде құжаттар топтамасының қабылдану күні мен уақыты көрсетіле отырып, оператордың кеңсесінде тіркелгені туралы белгі немесе құжаттамадағы почта жөнелтілімдерін жүзеге асыратын почта ұйымының белгісі растайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется акционерным обществом "Казагромаркетинг" (далее – оператор).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов оператору:
70 (семьдесят) календарных дней в случае отсутствия финансового агента;
80 (восемьдесят) рабочих дней в случае участия финансового агента;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - не более 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания - не более 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – счет к оплате на перечисление средств субсидий на банковский счет услугополучателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя и оператора – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к оператору:
заявка на субсидирование процентной ставки вознаграждения при финансовом оздоровлении субъектов агропромышленного комплекса (далее – заявление на субсидирование) по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
копию лицензии финансового института/платежного агента на право осуществления банковских операций;
копия договоров по кредитным/кредиторским/лизинговым обязательствам услугополучателей, заверенные финансовым институтом;
документы, подтверждающие целевое использование услугополучателем кредита/лизинга (платежное поручение, выписка со счета заемщика указанного в кредитном/лизинговом договоре, акт целевого использования кредита, акт приема-передачи предмета лизинга) или документы, подтверждающие целевое использование услугополучателем кредиторской задолженности;
план финансового оздоровления услугополучателя;
проект реструктурируемого/рефинансируемого договора, проект обновленного графика погашений, содержащего графу субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и графу несубсидируемой части процентной ставки вознаграждения, заверенного финансовым институтом.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов оператору – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии оператора с указанием даты и времени приема пакета документов или отметка в документации почтовой организации, осуществляющая выдачу почтовых отправлений.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының, оператордың және (немесе) оның жұмыскерлерінің
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, оператордың және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда), почталық мекенжайы;
заңды тұлғаның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органга шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мен анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.mgov.kz,
оператордың www.kam.kz интернет-ресурсында орналастырылған.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц, оператора и (или) их
работников по вопросам оказания государственной услуги
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, оператора и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя указываются:
физического лица – его фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб размещены на интернет-ресурсе:
услугодателя - www.mgov.kz,
оператора - www.kam.kz.

13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін
қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт
шеңберінде кредиттік және лизингтік
міндеттемелер бойынша пайыздық
мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру кезінде
сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялауға өтінім
20___ ж "____" ______________.
Кімге:
_____________________________________________________________________
(оператордың атауы)
Кімнен:
_____________________________________________________________________
(қаржы институтының атауы, почталық заңды мекенжайы, байланыс
телефондары, бизнес сәйкестендіру нөмірі, банктік деректемелері)
Қарыз алушы туралы мәліметтер
1.
Атауы
2.
Толық почталық (заңды) мекенжайы
3.
Байланыс телефондары
4.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
5.
Банктік деректемелер
6.
Қарыз алушының өтінімі түскен күн
7.
Субсидиялау сомасы
8.
Өтеу кестесі(-лері)інің көшірмесі
9.
Қаржы институты мен қарыз алушы тарапынан ұсынылатын іс-шаралар және заттай және қаржылық мәнде қаржылық сауықтырудан күтілетін әсер көрсетілген қаржылық сауықтыру жоспары
Осымен:
1) қарыз алушының кредиттік және лизингтік шарттары бойынша басқа мемлекеттік және/немесе бюджеттік бағдарламалар бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау түрінде, сондай-ақ республикалық бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлтық қоры қаражаттары есебінен мемлекеттік қолдау көрсетілмейтіні;
2) қарыз алушылардың қаржылық берешегін қайта құрылымдау жағдайларын, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсіміндегі немесе оңалту рәсіміндегі қарыз алушыларды қоспағанда, қарыз алушының қызметі ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату, оңалту немесе банкротқа ұшырау сатысында тұрмағаны, сондай-ақ қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тоқтатылмағаны расталады.
Қаржы институтының бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Өтінімді беру күні 20___ж. "__"_______________
Өтінімді қабылдау күні 20___ж. "__"_______________

13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Субсидирование процентной
ставки по кредитным и
лизинговым обязательствам в
рамках направления по
финансовому оздоровления
субъектов агропромышленного
комплекса"
Форма
Заявка
на субсидирование процентной ставки вознаграждения
при финансовом оздоровлении субъектов
агропромышленного комплекса
"____" ______________ 20___ года
Кому:
_____________________________________________________________________
(наименование оператора)
От кого:
_____________________________________________________________________
(наименование финансового института, почтовый юридический адрес,
контактные телефоны, бизнес-идентификационный номер, банковские
реквизиты)
Сведения о заемщике
1.
Наименование
2.
Полный почтовый (юридический) адрес
3.
Контактные телефоны
4.
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
5.
Банковские реквизиты
6.
Дата поступления заявки заемщика
7.
Сумма субсидирования
8.
Копия графика (-ов) погашения
9.
План финансового оздоровления с указанием предлагаемых мероприятий со стороны финансового института и заемщика и ожидаемого эффекта от финансового оздоровления в натуральном и финансовом выражении
Настоящим подтверждается, что:
1) по кредитным и лизинговым договорам заемщика не оказывается
поддержка в виде субсидирования ставки вознаграждения по другим
государственным и/или бюджетным программам, а также государственная
поддержка за счет средств республиканского бюджета и Национального
фонда Республики Казахстан;
2) деятельность заемщика не находится в стадии изменения
организационно-правовой формы, ликвидации, реабилитации или
банкротства, а также его деятельность не приостановлена в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за
исключением случаев реструктуризации финансовой задолженности
заемщиков, а также заемщиков, находящихся в ускоренной
реабилитационной процедуре или реабилитационной процедуре.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись первого
руководителя финансового института _______
Место печати (при наличии)
Дата подачи заявки "____"___________20___ г.
Дата принятия заявки "____"___________20___ г.