Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, оның ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелерінің, қазыналық кәсіпорындарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12749 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, оның ведомстволарының және олардың аумақтық органдарынының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелерінің, қазыналық кәсіпорындарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті "Қазгеоақпарат" Республикалық геологиялық ақпарат орталығы" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 424 бұйрығының (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8243 болып тіркелген, 2013 жылғы 2 наурызда № 79-80 (27353-27354) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Активтерді басқару департаменті (А. Закирьянова):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, его ведомств и их территориальных органов, подведомственных Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных учреждений, казенных предприятий
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12749.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, его ведомств и их территориальных органов, подведомственных Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных учреждений, казенных предприятий.
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 424 "Об утверждении Правил проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8243, опубликованный 2 марта 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 79-80 (27353-27354).
3. Департаменту по управлению активами Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Закирьянова А.Ж.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1263 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму
министрлігінің, оның ведомствосының және олардың аумақтық
органдарының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму
министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелерінің,
қазыналық кәсіпорындарының азаматтық қызметшілерін
аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, оның ведомствосының және олардың аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелерінің, қазыналық кәсіпорындарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, оның ведомствосының және олардың аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелерінің, қазыналық кәсіпорындарының азаматтық қызметшілерін (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Осы Қағидалар оларды аттестаттау "Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 70 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10379 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік кәсіпорын басшыларына қолданылмайды.
3. Қызметшілерді аттестаттау – олардың кәсіптік және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін, сондай-ақ олардың біліктілік санатқа сәйкестігін айқындау бойынша кезең-кезеңмен жүзеге асырылатын рәсім.
4. Аттестаттау кезінде негізгі бағалау өлшемшарттар қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
5. Аттестаттау мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) аттестаттаудан өткізуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясының қызметшімен әңгіме жүргізуі;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 № 1263
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих
Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан,
его ведомств и их территориальных органов, подведомственных
Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан
государственных учреждений, казенных предприятий
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, его ведомств и их территориальных органов, подведомственных Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных учреждений, казенных предприятий (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, его ведомств и их территориальных органов, подведомственных Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных учреждений, казенных предприятий (далее – служащие).
2. Данные Правила не распространяются на руководителей государственных предприятий, аттестация которых осуществляется в соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 70 "Об утверждении Правил назначения и аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10379).
3. Аттестация служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня профессиональной и квалификационной подготовки служащих, их деловых качеств, а также их соответствие квалификационным категориям.
4. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
5. Аттестация включает в себя следующие этапы:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.

2. Аттестаттаудың шарттары
6. Он екі және одан астам апта жүктілік мерзіміндегі жүкті әйелдерден басқа барлық қызметшілер аттестаттаудан өтеді.
7. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбiр кейінгі үш жыл өткен соң, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан бұрын емес аттестаттаудан өтедi.
Бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күннен бастап алты айдан кешіктірмей өткізілуі тиіс.
Бала күтімі бойынша демалыста жүрген қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты айдан бұрын емес аттестатталынады.
Қызметшілерді олардың өтініші бойынша көрсетілген мерзімге дейін аттестаттаудан өткізуге болады.
3. Аттестаттауды өткізу тәртібі
8. Аттестаттауды өткізуге дайындықты оның басшысының тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, оның ведомствосының және олардың аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің, қазыналық кәсіпорындардың кадр қызметі (бұдан әрі – аттестаттайтын орган) ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестатталатындарға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттаудан өткізу кестесін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттауды өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
5) аттестаттау комиссиясы бекітетін әңгімелесу өткізуге арналған сұрақтарды дайындау.
9. Аттестаттайтын органның кадр қызметі осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес аттестаттауға жататын қызметшілерді алты ай ішінде бір рет айқындайды.
10. Аттестаттайтын органның басшысы аттестаттайтын органның кадр қызметінің ұсынымы бойынша бұйрық шығарады, онымен аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттауды өткізу кестесі мен аттестаттау комиссияларының құрамы бекітіледі.
11. Аттестаттайтын органның кадр қызметі аттестаттаудан өткізу мерзімдері туралы оны өткізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей қызметшілерді жазбаша хабардар етеді.
12. Әр аттестатталатын қызметшіге тікелей басшысымен қызметтік мінездеме рәсімделеді және ол аттестаттайтын органның кадр қызметіне жіберіледі.
13. Қызметтік мінездеме аттестатталатын қызметшінің кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, шынайы бағасын қамтуы тиіс.
14. Аттестаттайтын органның кадр қызметі аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш аптадан кешіктірмейтін мерзімде қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен таныстырады.
15. Егер қызметші оған берілген қызметтік мінездемемен келіспесе, ол өзін сипаттайтын ақпаратты аттестаттайтын органның кадр қызметіне ұсынады.

2. Условия аттестации
6. Аттестации подлежат все служащие, за исключением беременных женщин со сроком беременности двенадцать и более недель.
7. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих может быть проведена до истечения указанных сроков по их заявлению.
3. Порядок проведения аттестации
8. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, его ведомств и их территориальных органов, подведомственных Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных учреждений, казенных предприятий (далее – аттестующий орган) по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации;
5) подготовку вопросов для проведения собеседования, утверждаемой аттестационной комиссией.
9. Кадровая служба аттестующего органа один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
10. Руководитель аттестующего органа по представлению кадровой службы аттестующего органа издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба аттестующего органа письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
12. На каждого аттестуемого служащего непосредственным руководителем оформляется служебная характеристика и направляется в кадровую службу аттестующего органа.
13. Служебная характеристика должна содержать обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.
14. Кадровая служба аттестующего органа ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. В случае если служащий не согласен с представленной на него служебной характеристикой, то он предоставляет в кадровую службу аттестующего органа информацию, характеризующую его.

16. Аттестатталатын қызметшіге аттестаттайтын органның кадр қызметі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттесттауға жататын азаматтық қызметшіге аттестаттау парағын рәсімдейді.
17. Аттестаттайтын органның кадр қызметі жиналған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жібереді.
18. Аттестаттау комиссиясы аттестаттайтын органның кадр қызметінің ұсынысы бойынша оның басшысымен құралады және ол аттестаттау комиссиясының кемінде үш мүшесінен және хатшыдан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен өзі қабылдайтын шешімдері үшін жауапты болады.
19. Аттестаттау комиссиясының құрамына аттестаттайтын органның салалық бөлімшелерінің, оның ішінде кадр және заң қызметтерінің өкілдері, аттестаттайтын органның қызметкерлерінің өкілі енгізіледі.
Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы аттестаттайтын органның кадр қызметінің өкілі болып табылады, оны аттестаттайтын органның кадр қызметінің басшысы айқындайды.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы аттестаттау комиссиясының отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және ол өткеннен кейін хаттаманы ресімдейді. Аттестаттау комиссиясының хатшысы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады және аттестаттау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді және дауыс беруге қатыспайды.
20. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттаудан жалпы негізде өтеді.
21. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
22. Дауыс беру нәтижелері аттестаттау комиссиясы мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, аттестаттау комиссиясы төрағасының даусы шешуші болып табылады.
23. Аттестаттау комиссиясының мүшелері хаттамаға қоса берілетін өздерінің келіспеушіліктерін жазбаша түрде білдіре алады.
24. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталатын қызметшінің қатысуымен өткізеді.
Аттестатталушы аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен анағұрлым кейін мерзімге ауыстырылады.
25. Отырыс барысында аттестаттау комиссиясы ұсынған материалдарды зерттейді, аттестатталатын адамды тыңдайды.
Аттестатталатын адамға қойылатын сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі оның құзыреттілігінің деңгейін анықтауға жіберіледі.

16. На аттестуемого служащего кадровой службой аттестующего органа оформляется аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации, по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
17. Кадровая служба аттестующего органа направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
18. Аттестационная комиссия создается руководителем аттестующего органа по представлению его кадровой службы и состоит из не менее трех членов и секретаря аттестационной комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
19. В состав аттестационной комиссии включаются руководители отраслевых подразделений, в том числе кадровой и юридической служб аттестующего органа, представитель работников аттестующего органа.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы аттестующего органа, который определяется руководителем кадровой службы аттестующего органа.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию аттестационной комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь аттестационной комиссии осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не принимает участие в голосовании.
20. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
21. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
22. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии. При равенстве голосов, голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
23. Члены аттестационной комиссии могут выразить свое несогласие в письменном виде, которое прилагается к протоколу.
24. Аттестация служащего осуществляется аттестационной комиссией в форме собеседования со служащим.
В случае неявки аттестуемого на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.
25. В ходе заседания аттестационная комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, направляются на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.

26. Ұсынылған материалдарды зерттеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижесінде аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады.
Аттестаттау комиссиясы оң шешім шығару кезінде қызметшінің біліктілік санатына сәйкестігін бекітеді (растайды), не оны бекітуге негіз жоқ екендігін белгілейді.
Аттестаттау комиссиясы қызметші атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіндігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, қызметші қайта аттестаттаудан өтеді.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына енген аттестаттаудан өтетін қызметші өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
28. Қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап алты айдан кейін осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен өткізіледі. Қайта аттестаттауды өткізген аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Атқаратын лауазымына сәйкес келген жағдайда, аттестаттау комиссиясы осы Қағидалардың 27-тармағын ескере отырып, шешім қабылдайды.
Аттестаттау комиссиясы қызметші атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіндігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, оған Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексі 52-бабының нормалары қолданылады.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімдері, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясы мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен рәсімделеді.
30. Қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен жазбаша түрде таныстырылады.
31. Аттестаттаудан өткен қызметшінің аттестаттау парағы жеке ісінде сақталады. Аттестаттау комиссиясының хаттамасы қызметшінің қызмет тізіміне енгізіледі.
32. Аттестаттау комиссиясының шешiмiмен келіспеген жағдайда қызметші оған сот тәртібінде шағым келтіре алады.
Азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу қағидаларына
және шарттарына қосымша
Форма
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағы
____ ____
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайта - |____|
(қажеттісін Х белгісімен белгілеу керек)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
кезде)_______________________________________________________________
2. Туған күні ___ж. "___"_________
3. Білімі туралы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын аяқтады, білімі бойынша
мамандығы және біліктілігі, білікті арттыру, қайта даярлау, ғылыми
дәрежесі, ғылыми атағы, берілген күні туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

26. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения аттестационная комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию служащего.
В случае принятия аттестационной комиссией решения о несоответствии служащего занимаемой должности, служащий проходит повторную аттестацию.
27. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием.
28. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности аттестационная комиссия выносит решение с учетом пункта 27 настоящих Правил.
В случае принятия аттестационной комиссией решения о несоответствии служащего занимаемой должности к нему применяются нормы статьи 52 Трудового Кодекса Республики Казахстан.
29. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
30. Служащий письменно ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
31. Аттестационный лист служащего, прошедшего аттестацию, хранится в личном деле. Протокол аттестационной комиссии заносится в послужной список служащего.
32. В случае несогласия служащий может обжаловать решение аттестационной комиссии в судебном порядке.
Приложение
к Правилам и условиям проведения
аттестации гражданских служащих
Форма
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
____ ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
2. Дата рождения "___" _________ _____ г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік
санаты_______________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық лауазымдардағы жалпы жұмыс өтілі
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталанушының пікірі _________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталанушының қызметтік мінездемесіне сәйкес азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшының бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясының
әрбір мүшесі толтыратын азаматтық қызметшінің қызметін қоса берілетін
бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын лауазымға сәйкес келеді (дауыс саны) ________;
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыс саны) ____________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _____.
12. Біліктілік санаты:
1 ________ (жазумен) біліктілік санатына сәйкес келеді
_____________________ (дауыс саны) __________________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)
2. біліктілік санатын белгілеуге негіз жоқ (дауыс саны)_______.
Қорытынды бағалау _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының сандық белгісі жазумен жазылады)
Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар беретін
дәлелдемелерді көрсете отырып)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж ________________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и
гражданского служащего ______________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу на гражданского
служащего, подлежащего аттестации, заполняемому каждым членом
аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____
____________________________________________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
_____________________________________________________________________
12. Квалификационная категория:
1) соответствует ___________________(прописью) квалификационной
категории (количество голосов) ______________________________________
_____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (количество голосов) _____________________________________.
Итоговая оценка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(квалификационная категория с цифровым обозначением
_____________________________________________________________________
указывается прописью)

13. Ескертпе __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ____________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестауды өткізу күні 20___ж. "___"__________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындысы бойынша шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөрінің орны
Ескертпе: * қайта аттестаттаудан өткен кезде 11-тармақтың
2-тармақшасы толтырылмайды
Аттестаттаудан өтетін
азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағына
қосымша
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау
парағы (аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
____ ____
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайта - |____|
(қажеттінің Х белгісімен белгілеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
_____________________________________________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Аттестатталушының бағасы
_____________________________________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанғысыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес, қайта аттестаттауға жатады*, атқаратын
лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшелері шешімінің негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына сәйкес келеді______________________________
Біліктілік санатын белгілеуге негіз жоқ
_____________________________________________________________________
Негіздеме:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты(бар болған кезде), қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты(бар болған кезде), қолы)
Күні 20__ жылғы "___" ____________
Ескертпе: * қайта аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды

13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Примечания ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________________
(подпись)
________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___ г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: __________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати организации
Примечание: * при проведении повторной аттестации подпункт 2)
пункта 11 не заполняется.
Приложение
к Аттестационному листу
на гражданского служащего,
подлежащего аттестации
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
____ ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого ___________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории _____________________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории ___________________________________________________________
Обоснование: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года
Примечание: * при проведении повторной аттестации не выносится