Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 745 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 ақпанда № 13014 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.04.2024 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Экономика және қаржы департаментінің бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастырсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қорғаныс министрінің 22.04.2024 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 13 шілдедегі № 405 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 25 тамыздағы № 11941 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы "Әділет" нормативтік құқықтық актілердің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 11 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 25.06.2021 № 412 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 745 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен
мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу
қағидалары мен шарттары

Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 745. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2016 года № 13014.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра обороны РК от 22.04.2024 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Начальнику Департамента экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 22.04.2024 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 13 июля 2015 года № 405 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, содержащихся за счет средств государственного бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 августа 2015 года № 11941, опубликован в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" 11 сентября 2015 года).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 25.07.2021 № 412 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 745
Правила проведения и условий аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттары (бұдан әрi – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексi 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін (бұдан әрi – қызметкерлер) аттестаттаудан өткiзу тәртiбi мен шарттарын айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.04.2024 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін аттестаттау олардың кәсiби және бiлiктiлiк даярлығын, iскерлiк қасиеттерiн айқындау, бiлiктiлiк санаттарын (разрядтарды) белгiлеу мақсатында жүзеге асырылады.
3. Аттестаттау кезiнде бағалаудың негiзгi өлшемшарты Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін оларға жүктелген мiндеттердi орындау қабiлеті болып табылады.
4. Жүктi әйелдер мен осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан аз жұмыс істеген азаматтық қызметшілерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің барлық азаматтық қызметшілері аттестатталуға жатады.
5. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілері Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мекемелерінде жұмыста болған әрбiр келесі үш жыл өткеннен кейін, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан ерте емес аттестатталудан өтедi.
Бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзiм басталған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей өткiзiледі.
6. Баласы үш жасқа толғанға дейін бала күтімі бойынша еңбекақысы сақталмайтын демалыста болатын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілері жұмысқа шыққаннан кейiн алты айдан ерте емес аттестатталады.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелері азаматтық қызметшілерінің өтiнiшi бойынша кезекті санат беру үшін аттестаттау көрсетілген мерзiмдер өткеннен кейін өткiзіеді.
7. Аттестаттау бiрқатар жүйелі:
1) аттестаттау комиссиясы өткізетін Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерімен әңгiмелесу;
2) аттестаттау комиссиясының шешiм шығару кезеңдерiн қамтиды.
2. Аттестаттауды өткiзу тәртібі мен шарттары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – работники).
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра обороны РК от 22.04.2024 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Аттестация гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан осуществляется в целях определения их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установления квалификационных категорий (разрядов).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестации подлежат все гражданские служащие воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, за исключением беременных женщин и гражданских служащих, проработавших менее шести месяцев со дня занятия данной должности.
5. Гражданские служащие воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на работе в учреждениях Вооруженных Сил Республики Казахстан, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
6. Гражданские служащие воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
По заявлению гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан для присвоения очередной категории аттестация проводится до истечения указанных сроков.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) собеседование с гражданским служащим воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, проводимое аттестационной комиссией;
2) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Порядок и условия проведения аттестации

8. Аттестаттауды өткiзуді аттестаттайтын органның кадр қызметi оның басшысының тапсырмасы бойынша ұйымдастырады және ол мынадай iс-шараларды:
1) аттестатталушыларға қажеттi құжаттарды дайындауды;
2) аттестаттауды өткiзу кестелерiн әзiрлеуді;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындауды;
4) аттестаттауды өткiзудiң мақсаты мен тәртiбi туралы түсiндiру жұмыстарын ұйымдастыруды қамтиды.
9. Кадр қызметi осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін алты ай iшiнде бiр рет айқындайды.
10. Мекеменің басшысы кадр қызметiнiң ұсынысы бойынша аттестатталатын адамдардың тiзiмi, аттестаттауды өткiзу кестесi мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекiтiлетін бұйрық шығарады.
11. Кадр қызметi аттестаттауды өткiзу мерзiмдерi туралы оны өткiзу басталғанға дейін бiр айдан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін жазбаша түрде хабардар етедi.
12. Аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелері азаматтық қызметшілерінің тiкелей басшысы қызметтiк мiнездеменi ресiмдейді және оны аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн төрт аптадан кешіктірмей кадр қызметiне жолдайды.
13. Қызметтiк мiнездеме аттестатталатын адамның кәсiби, жеке басының қасиеттерi мен қызметтiк істері нәтижелерiн негiзделген, объективті түрде бағалауды көздейді.
14. Кадр қызметi аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн үш аптадан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін оған берiлген қызметтiк мiнездемемен таныстырады.
15. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшісі өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда өзінің келіспегені туралы кадр қызметіне жазбаша түрде мәлімдейді.
16. Аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшісіне аттестаттау парағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделедi.
17. Аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшісіне бағалау парағы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделедi.
18. Кадр қызметi жинақталған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
19. Аттестаттау комиссиясын кадр қызметiнiң ұсынысы бойынша мекеменің басшысы құрады және ол комиссия мүшелерi мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясының мүшелерi қатарынан төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметi мен қабылдайтын шешiмдері үшiн жауапты болады.

8. Проведение аттестации организуется кадровой службой аттестующего органа по поручению его руководителя и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
10. Руководитель учреждения по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба письменно уведомляет гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан о сроках проведения аттестации не позднее, чем за один месяц до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель гражданского служащего воинской части и учреждения Вооруженных Сил Республики Казахстан, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее чем за четыре недели до заседания аттестационной комиссии.
13. Служебная характеристика предусматривает обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого лица.
14. Кадровая служба ознакамливает гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. При несогласии с представленной на него служебной характеристикой аттестуемое лицо письменно заявляет о своем несогласии в кадровую службу.
16. Аттестационный лист на гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
17. Оценочный лист на гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. Кадровая служба направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
19. Аттестационная комиссия создается руководителем учреждения по представлению его кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.

20. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерделейдi, аттестатталатын адамды тыңдайды.
21. Ұсынылған материалдарды зерделеу және азаматтық қызметшімен әңгiмелесу нәтижелері бойынша комиссия мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес;
2) қайта аттестатталуға жатады;
3) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
22. Комиссия оң шешiм шығарған кезде азаматтық қызметшiге тиісті бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгілейдi (растайды) немесе оны белгілеуге негiздердің болмауы туралы атап өтеді.
23. Аттестаттау комиссиясының шешiмi ашық дауыс берумен қабылданады. Аттестаттау комиссиясының құрамына кіретін Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшісіне қатысты шешім қабылдау кезінде дауыс беру оның қатысуынсыз өтеді.
24. Қайта аттестаттау алғашқы аттестаттау өткен күннен бастап үш ай өткеннен кейiн осы Қағидаларда айқындалған тәртiппен өткізіледi. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауды өткiзе отырып, мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес;
2) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
Азаматтық қызметші атқаратын лауазымына сәйкес болған кезде комиссия осы Қағидалардың 27-тармағын ескере отырып шешiм шығарады.
25. Аттестаттау комиссиясының шешiмдерi, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясының төрағасы, мүшелерi мен хатшысы қол қоятын хаттамамен ресiмделедi.
26. Аттестаттау нәтижелері үш жұмыс күні ішінде аттестатталатын адамға қолын қойдырып, аттестаттау парағының бір данасын берумен хабарланады.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімін әскери бөлімнің (мекеменің) басшысы бір ай мерзімде бекітеді, ол туралы әскери бөлім (мекеме) бойынша бұйрықта жарияланады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.04.2024 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Аттестаттау комиссиясының бекiтiлген шешiмдерi Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерінің аттестаттау парақтарына енгiзiледi.
29. Аттестаттаудан өткен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшінің аттестаттау парағы және оған қызметтiк мiнездеме оның жеке iсiнде сақталады. Әскери бөлімдер (мекемелер) басшысы бекiткен аттестаттау комиссиясының шешiмi, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелері азаматтық қызметшісінің қызметтік тiзiмiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің
әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілеріне
аттестаттау парағы Аттестаттау түрi: кезектi –
; қайта –
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу керек)

20. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
21. По результатам изучения представленных материалов и собеседования с гражданским служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не соответствует занимаемой должности.
22. При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) гражданского служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее (его) установления.
23. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. При принятии решения касательно гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, входящего в состав аттестационной комиссии, голосование проходит без его участия.
24. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии гражданского служащего занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом пункта 27 настоящих Правил.
25. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
26. В течение трех рабочих дней после подписания протокола результаты аттестации сообщаются аттестуемому лицу под роспись с выдачей одного экземпляра аттестационного листа.
27. Решения аттестационной комиссии в месячный срок утверждаются руководителем воинской части (учреждения), о чем объявляется в приказе по воинской части (учреждению).
Сноска. Пункт 27 – в редакции приказа Министра обороны РК от 22.04.2024 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы гражданских служащих воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан.
29. Аттестационный лист гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле. Утвержденное руководителем воинских частей (учреждения) решение аттестационной комиссии также заносится в послужной список гражданского служащего воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения и условий
аттестации гражданских служащих
воинских частей и учреждений Вооруженных
Сил Республики Казахстан
Форма
Аттестационный лист на гражданского служащего воинских
частей и учреждений Вооруженных Сил Республики
Казахстан, подлежащего аттестации Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)

1. Тегi, аты, әкесiнiң аты (олар бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Туған күнi ____ж. "___"___________
3. Бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыру, қайта даярлау туралы
мәлiметтер (қашан және қандай оқу орнын бітірген, бiлiмi бойынша
мамандығы мен бiлiктiлiгi, біліктілігін арттыру, қайта даярлау,
ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, берiлген күнi туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күнi, бiлiктiлiк
санаты (разряды) ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтiлi – ________________________________________
6. Атқаратын лауазымдағы жалпы жұмыс өтiлi_____________________
7. Аттестаттау комиссиясының мүшелерi айтқан ескертулер мен
ұсыныстар: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының пiкiрi ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының қызметтiк мiнездемесiне сәйкес тiкелей
басшының азаматтық қызметшінің қызметiн бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесi қатысты.
11. Дауыс беру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясының
әрбiр мүшесi толтыратын қоса берiлетiн азаматтық қызметшінің қызметiн
бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ___________;
2) қайта аттестатталуға жатады (дауыс саны) __________________;
3) атқаратын лауазымына сәйкес емес (дауыс саны) ______________
12. Бiлiктiлiк санаты (разряды):
1) ________________ (жазумен) бiлiктiлiк санатына (разрядына)
сәйкес келеді_______________ (дауыс саны) ___________________________
(әрбір бiлiктiлiк санаты (разряды) бойынша жеке)
_____________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)____________________
2. Дата рождения "___"_________ _____г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд) _________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж – _____________________________________
6. Общий стаж работы на занимаемой должности _________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:___________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ___
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) ________;
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
____________________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует____________________(прописью) квалификационной
категории (разряду) (количество голосов)____________________________
____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)

2) бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгiлеуге негiздеме жоқ
(дауыс саны) ________________________________________________________
Қорытынды бағалау _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(бiлiктiлiк санатының (разрядының) сандық белгiсi жазумен
көрсетіледі)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар берілетін
дәлелдемелерді көрсетумен)___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелерi: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттау өткiзiлген күн 20___ж. "___" __________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындылары бойынша шешiмi
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(қызметкердің қолы және күнi)
Ұйымның мөрі үшін орын
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Аттестатталуға жататын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің
әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілерін
бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесi толтырады)
Аттестаттау түрi: кезектi -
; қайта -
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (олар бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Аттестатталушының бағасы
_______________________________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшесiнiң шешiмi (төменде көрсетілгеннің
бiрi: атқаратын лауазымына сәйкес келеді; қайта аттестатталуға
жатады; атқаратын лауазымына сәйкес емес):___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшесi шешiмiнiң негiздемесi:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бiлiктiлiк санатына (разрядына) сәйкес келеді__________________
Бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгiлеуге негiздеме жоқ_________
_____________________________________________________________________
Негiздеме:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесi ______________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(қолы)
Күнi 20___ жылғы "___" ____________

2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов) ___________________________
Итоговая оценка ______________________________________________
____________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
____________________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Примечания _______________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _________________________
(подпись работника и дата)
Место для печати организации
Приложение 2
к Правилам проведения и условий
аттестации гражданских служащих
воинских частей и учреждений Вооруженных
Сил Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
на гражданского служащего воинских частей и учреждений
Вооруженных Сил Республики Казахстан, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого ___________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ___________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда)_________________________________________________
Обоснование:__________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии _________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии ____________________________
(подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года