"Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы № А-8/394 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № А-12/571 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 5224 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы № А-8/394 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімiнде № 4375 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 13 қазанда жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын бекітуге Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыну үшін әзірлеуді ұйымдастыру;
ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, сондай-ақ халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарларын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну үшін материалдарды даярлау;
халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарлары жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын ұйымдастыру және жүргізу;
Астана қаласының оларды облыс аумақтары, резервтiк аумақтар, қала маңындағы аймақ, сондай-ақ заң арқылы қала ықпал ететiн аймаққа жатқызылған өзге де аумақтар есебiнен дамыту бөлiгiндегi бас жоспарларының жобаларына келiсiм беру;
аудандар аумақтарының (аудандық жоспарлаудың жобасын) қала құрылысын, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, сондай-ақ облыс елді мекендерінің кенттері мен селоларының бас жоспарларын, қала аумақтарының, елді мекендердің кенттері мен селоларының бөлшекті жоспарлау жобаларын дамытудың жобаларын қарау және келісім беру;
сәулет және қала құрылысы саласында мәселелерін реттейтін құрылыс нормалары мен ережелерін (ҚНжЕ) және мемлекеттік стандарттарды (МС) жетілдіру бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органға ұсыныстар даярлау;
жергілікті атқару органына елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу және түзету бойынша ұсыныстар даярлау;
мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер беру;
"Мекен-жайлық тіркелім" ақпараттық жүйесін жүргізу және толтыру бойынша мониторингі;
"Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметіне қатысты мемлекеттік қызметтердің регламенттерін әзірлеу;
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімдер беру;
облыстық сәулет-қала құрылысы кеңесінің жұмысын ұйымдастыру;
"Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесін ұстауға мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу;
жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.".

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 26 августа 2014 года № А-8/394 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 14 декабря 2015 года № А-12/571. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 января 2016 года № 5224. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области" от 26 августа 2014 года № А-8/394 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4375, опубликовано 13 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в положении о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
организация разработки для представления в Правительство Республики Казахстан на утверждение генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренных областным маслихатом;
подготовка материалов для представления на утверждение областного маслихата проектов комплексных схем градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц, а также проектов генеральных планов развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей;
организация проведения комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей;
согласование проекта генерального плана города Астана в части ее развития за счет территории области, резервных территорий, пригородной зоны, а также иных территорий, законодательно отнесенных к зоне влияния города;
рассмотрение и согласование проектов градостроительного развития территорий районов (проект районной планировки), генеральных планов городов областного и районного значения, а также поселков и сельских населенных пунктов области, проектов детальной планировки территорий городов, поселков и сельских населенных пунктов;
подготовка предложений в уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства по совершенствованию строительных норм и правил (СНиП) и государственных стандартов (ГОСТ), регулирующих вопросы в сфере архитектуры и градостроительства;
подготовка предложений местному исполнительному органу по разработке и корректировке генеральных планов населенных пунктов;
предоставление в установленном порядке информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
мониторинг по ведению и наполнению информационной системы "Адресный регистр";
разработка регламентов государственных услуг, касающихся деятельности государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области";
выдача решений о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения);
организация работы областного архитектурно-градостроительного совета;
организация и проведение государственных закупок на содержание государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области;
осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий.".