Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы органдарында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 52 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 ақпанда № 10277 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 306 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 27.03.2017 № 306 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы органдарында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-қорында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерiнiң тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 22 тамыздағы № 281 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8656 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 26 желтоқсанда 2013 жылы № 344 (27618) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанын күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 52 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы
органдарында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 22.06.2015 № 348 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң әрекет етеді); 31.05.2016 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Сараптама түрі
Сарапшылық мамандық
Мамандық шифрі
1
Құжаттардың сот сараптамасы
Жазу мен қолтаңбаны сот-сараптамалық зерттеу
1.1
Құжаттарды сот-техникалық зерттеу
1.2
Сот автортану зерттеуі
1.3
2
Сот портреттік сараптамасы
Сот-сараптамалық габитологиялық зерттеу
2.1
3
Сот бейнефонографиялық сараптамасы
Сот-сараптамалық бейнефонографиялық зерттеу.
Дауысты және дыбысталған сөздерді спектральді (аспаптық) зерттеу
3.1
Сот-сараптамалық бейнефонографиялық зерттеу.
Дауыс және дыбысталған сөздерді аудитивтік және лингвистикалық зерттеу
3.2
4
Сот фототехникалық сараптамасы
Сот-сараптамалық фототехникалық зерттеу
4.1
5
Сот трасологиялық сараптамасы
Сот-сараптамалық трасологиялық зерттеу
5.1
6
Сот баллистикалық сараптамасы
Сот-сараптамалық баллистикалық зерттеу
6.1
7
Заттар мен материалдардың сот сараптамасы
Лакты бояу материалдарын, жабындар мен полимер материалдарын сот-сараптамалық зерттеу
7.1
Мұнай өнімдері мен жанар-жағармай материалдарын сот-сараптамалық зерттеу
7.2
Металдар мен қорытпаларды сот-сараптамалық зерттеу
7.3
Топырақты сот-сараптамалық зерттеу
7.4
Талшықтық материалдар мен олардан жасалған бұйымдарды сот-сараптамалық зерттеу
7.5
Спирт құрамды сұйықтықтарды сот-сараптамалық зерттеу
7.6
Арнайы химиялық заттарды сот-сараптамалық зерттеу
7.7
Әйнектен, керамикадан және силикаттық құрылыс материалдарынан жасалған бұйымдарды сот-сараптамалық зерттеу
7.8
8
Жол-көлік оқиғасы жағдайлары мен көлік құралдарының сот сараптамасы
Жол-көлік оқиғасы жағдайларын сот-сараптамалық зерттеу
8.1
Сот-сараптамалық көлік-трасологиялық зерттеу
8.2
Көлік құралдарын сот-сараптамалық зерттеу
8.3
ЖКО болған жердегі жолдың техникалық жай-күйін, жол жағдайларын сот-сараптамалық зерттеу
8.4
9
Сот экономикалық сараптамасы
Шаруашылық операцияларын сот-сараптамалық зерттеу
9.1
Сот-сараптамалық бухгалтерлік зерттеу
9.2
Сот-сараптамалық қаржы-несиелік зерттеу
9.3
Сот-сараптамалық қаржы-бюджеттік зерттеу
9.4
10
Сот тауартану сараптамасы
Азық-түлік емес тауарларды сот-сараптамалық тауартану зерттеуі

Об утверждении Перечня видов судебных экспертиз, производимых в органах судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2015 года № 10277. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.03.2017 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов судебных экспертиз, производимых в органах судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно–правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 августа 2013 года № 281 "Об утверждении Перечня видов судебных экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8656, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 26 декабря 2013 года № 344 (27618).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
Утвержден приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2015 года № 52
Перечень
видов судебных экспертиз, производимых в органах судебной
экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.06.2015 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид экспертизы
Экспертная специальность
Шифр
специальности
1.
Судебная экспертиза документов
Судебно-экспертное исследование почерка и подписей
1.1
Судебно-техническое исследование документов
1.2
Судебно-автороведческое исследование
1.3
2.
Судебная портретная экспертиза
Судебно-экспертное габитологическое исследование
2.1
3.
Судебная видеофонографическая экспертиза
"Судебно-экспертное фонографическое исследование. Спектральное (инструментальное) исследование голоса и звучащей речи";
3.1
"Судебно-экспертное фонографическое исследование. Аудитивное и лингвистическое исследования голоса и звучащей речи";
3.2
4.
Судебная фототехническая экспертиза
Судебно-экспертное фототехническое исследование
4.1
5.
Судебная трасологическая экспертиза
Судебно-экспертное трасологическое исследование
5.1
6.
Судебная баллистическая экспертиза
Судебно-экспертное баллистическое исследование
6.1
7.
Судебная экспертиза веществ и материалов
Судебно-экспертное исследование лакокрасочных материалов, покрытий и полимерных материалов
7.1
Судебно-экспертное исследование нефтепродуктов и горюче-смазочных материалов
7.2
Судебно-экспертное исследование металлов и сплавов
7.3
Судебно-экспертное исследование почв
7.4
Судебно-экспертное исследование волокнистых материалов и изделий из них
7.5
Судебно-экспертное исследование спиртосодержащих жидкостей
7.6
Судебно-экспертное исследование специальных химических веществ
7.7
Судебно-экспертное исследование изделий из стекла, керамики и силикатных строительных материалов
7.8
8.
Судебная экспертиза обстоятельств дорожно-транспортных происшествий и транспортных средств
Судебно-экспертное исследование обстоятельств дорожно-транспортных происшествий
8.1
Судебно-экспертное транспортно-трасологическое исследование
8.2
Судебно-экспертное исследование транспортных средств
8.3
Судебно-экспертное исследование технического состояния дороги, дорожных условий на месте ДТП
8.4
9.
Судебная экономическая экспертиза
Судебно-экспертное исследование хозяйственных операций
9.1
Судебно-экспертное бухгалтерское исследование
9.2
Судебно-экспертное финансово-кредитное исследование
9.3
Судебно-экспертное финансово-бюджетное исследование
9.4
10.
Судебная товароведческая экспертиза
Судебно-экспертное товароведческое исследование непродовольственных товаров