"Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және салық қызметі органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 143 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 95/НҚ бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 224 және Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 287 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10860 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 446 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 40 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 16.05.2019 № 446 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.05.2019 № 40 (бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және салық қызметі органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 143 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 95/НҚ бірлескен бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9347 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 сәуірде жарияланғаң) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы жаңа";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі;
2) Осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну қағидалары бекітілсін.";
1-қосымшасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі";
2-қосымша осы бірлескен бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 143 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 95/ОД "Об утверждении Перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и Правил их представления органами налоговой службы уполномоченному органу по предпринимательству"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 224 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10860. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2019 года № 446 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 16.05.2019 № 446 и Министра национальной экономики РК от 21.05.2019 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Заместителя Премьер–Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 143 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 95/ОД "Об утверждении Перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и Правил их представления органами налоговой службы уполномоченному органу по предпринимательству" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9347, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 25 апреля 2014 года) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и Правил их представления органами государственных доходов уполномоченному органу по предпринимательству";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень сведений, составляющих налоговую тайну и представляемых органами государственных доходов уполномоченному органу по предпринимательству, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Правила представления органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по предпринимательству, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.";
заголовок приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Перечень сведений, составляющих налоговую тайну и представляемых органами государственных доходов уполномоченному органу по предпринимательству";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетіне (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
____________Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_________________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 наурыздағы № 224
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 287 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер–Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы № 143
және Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы
№ 95/НҚ бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер
органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну
қағидалары
1. Осы Салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну қағидалары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 557-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес әзірленген және салық құпиясын құрайтын мәліметтерді (бұдан әрі - мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті жыл сайын 15 қарашаға дейінгі мерзімде Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесінің электронды байланыс арнасы арқылы осы бірлескен бұйрықпен бекітілген мәліметтерді кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға жібереді. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесінде жоқ болған жағдайда Мәліметтер "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар құжаттар түрінде жіберіледі.
3. Мәліметтерді беру салық құпиясын құрайтын мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды тұлғалармен ғана жүзеге асырылады. Лауазымды тұлғалар тізбесі кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган басшысының бұйрығымен бекітіледі.
4. Кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органның мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды тұлғалары алынатын ақпараттың тек қана тікелей мақсаты бойынша және оны ұсынған тарапқа залал тигізбей, үшінші тарапқа беру құқығынсыз пайдаланылуын қамтамасыз етеді.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
Приложение
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 224
и Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 31 марта 2015 года № 287
Приложение 2
к совместному приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 143
и Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 95/ОД
Правила
представления органами государственных доходов сведений,
составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по
предпринимательству
1. Настоящие Правила представления органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по предпринимательству разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 557 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок предоставления сведений, составляющих налоговую тайну (далее - Сведения).
2. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан ежегодно в срок до 15 ноября направляет в уполномоченный орган по предпринимательству Сведения, утвержденные настоящим совместным приказом, по каналу электронной связи Единой транспортной системы государственных органов. В случае отсутствия Единой транспортной системы государственных органов Сведения направляются в виде документа с грифом "Для служебного пользования".
3. Передача Сведений осуществляется исключительно должностным лицам, имеющим доступ к Сведениям. Перечень должностных лиц утверждается приказом руководителя уполномоченного органа по предпринимательству.
4. Должностные лица уполномоченного органа по предпринимательству, имеющие доступ к Сведениям, обеспечивают использование получаемой информации только по прямому назначению и без ущерба для стороны, ее предоставившей, без права передачи третьей стороне.