"Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 05/09 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 ақпанда № 2992 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 11 қаңтардағы № 01/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 11.01.2017 № 01/02 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнүсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 38, 39 бабтарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 тамыздағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату жөніндегі шаралар туралы" № 898 Жарлығына, Қарағанды қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 4 ақпандағы "Қарағанды қаласының атқарушы органдарының құрылымы және штат санының лимиттері туралы" № 04/05 қаулысына сәйкес, Қарағанды қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса ұсынылған "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекіту туралы" Қарағанды қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 24 шілдедегі № 36/77, "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 15/78 қаулылары жойылсын.
3. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Т.Н. Шатохина) Ережені Қарағанды облысының Әділет департаментінде тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімі аппаратының басшысы А.И. Оспановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Н .Әубәкіров
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 ақпандағы
№ 05/09 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің ақпараттық-аналитикалық, ұйымдық-құқықтық және материалды-техникалық қамсыздандыру қызметтерін қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды"
Постановление акимата города Караганды от 11 февраля 2015 года № 05/09. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 февраля 2015 года № 2992. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 11 января 2017 года № 01/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 11.01.2017 № 01/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 38, 39 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 2014 года № 898 "О мерах по разграничению полномочий между уровнями государственного управления Республики Казахстан", постановлением акимата города Караганды от 4 февраля 2015 года № 04/05 "О структуре и лимитах штатной численности исполнительных органов города Караганды" акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" (далее - Положение).
2. Постановления акимата города Караганды от 24 июля 2013 года № 36/77 "Об утверждении структуры государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды", от 29 декабря 2012 года № 15/78 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" отменить.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" (Шатохина Т.Н.) обеспечить регистрацию Положения в Департаменте юстиции Карагандинской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Караганды Оспанова А. И.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города
Н. Аубакиров
Утверждено
постановлением акимата
города Караганды
от "11" февраля 2015 года
№ 05/09
Положение
государственного учреждения "Аппарат акима имени Казыбек би
района города Караганды"
Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима района имени Казыбек би города Караганды.

2. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы және заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерге, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріге, сондай-ақ осы Ережемен сәйкес жүзеге асырады.
3. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өзінің атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, азаматтық-құқықтық қатынастырдың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі орнатылған тәртіпте өзінің құзыреті мәселелері бойынша шешімдерді, Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған, актілермен ресімдеумен қабылдайды.
7. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штаттық санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 100012, Қарағанды қаласы, Гоголь көшесі, № 34 үй.
9. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды".
10. Осы Ереже "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
11. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функцияларына жататын міндеттерді орындауға кәсіпкерлер субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыруға құқық берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца и в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" по вопросам своей компетенции в установленном порядке принимает решения, оформляемые актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 100012, город Караганда, улица Гоголя, дом № 34.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды".
Если государственному учреждению "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
13. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Қазақстан Республикасың қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік басқару саласында мемлекеттік саясатты жүргізу.
14. Міндеттері:
1) әкімнің ақпараттық-аналитикалық, ұйымдастырушылық-құқықтық және материалды-техникалық қамсыздандыру қызметін жүзеге асырады;
2) заңнамамен жүктелген өзге де міндеттерді іске асыру.
15. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Заңдарын, Президентінің және Үкіметінің актілерін орындауын ұйымдастыру мен олардың орындалуын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасның Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, облыс, қала және аудан әкімдерінің шешімдерін, өкімдері мен тапсырмаларын, облыс, қала әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
2) анықталған кемшіліктерді жою бойынша шаралар қабылдау;
3) қала, облыс әкімі аппараттарымен, қалалық және облыстық мәслихаттармен, қоғамдық ұйымдармен өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету;
4) аудан әкімінің қызметін құжаттамалық қамтамасыз ету, қызмет құжаттарын, хаттар мен өтініштерді қарастыру, азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру, құжат айналымын талдау, құпия құжаттамамен жұмыс істеу, мемлекеттік және орыс тілдерінде іс жүргізудің жетілдіруін қамтамасыз ету;
5) аудан әкімінің қатысуымен өткізілетін шараларды ұйымдастыру және ақпараттық қамтамасыз ету, аудан әкімінің және оның орынбасарларының күнделікті қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жария ету, олармен өзара іс-әрекетті ұйымдастыру;
6) аудан әкімінің кадрлық саясатын жүзеге асыру жөнінде жұмысты ұйымдастыру, оқуды, тәжірибе алуды ұйымдастыру;
7) аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерін сақтау;
8) қаланың коммуналдық меншігін қалыптастыруға, сондай-ақ оны күту және қорғау жөнінде іс-шараларды өткізуге қатысу;
9) заңнамаға сәйкес нормативтік құқықтық мен құқықтық актілерді дайындауды және құрастыруды жоспарлау;
10) құқықтық актілерді қолданыстағы заңнамаға сәйкестігіне және ағымдағы мезетке қолданудың өзектілігіне тексеру;
11) жұмыс және қызмет сатып алу келісім-шарттарының орындалуына, сонымен бірге бөлінетін бюджет қаражаттарын игерілуіне тұрақты бақылауды және мониторингті қамтамасыз ету;
12) қадағалау органдарының актілерін өз құзыреті шегінде қарастыру, бұзуларды жою және жол бермеу бойынша сәйкес ұсыныс енгізу. Тиісінше жауаптарды, ұсыныстарды және нормативті құқықтық, құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды": ведение государственной политики в сфере государственного управления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Задачи:
1) осуществляет информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима;
2) осуществление иных задач, возложенных законодательством.
15. Функции:
1) организация и обеспечение исполнения Конституции Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства и осуществление контроля за исполнением Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, решений, распоряжений и поручений акимов области, города, района, постановлений акимата области, города;
2) принятие мер по устранению выявленных нарушений;
3) обеспечение взаимодействия с аппаратами акимов города, области, городским и областным маслихатами, общественными организациями;
4) документационное обеспечение деятельности акима района, рассмотрение служебных документов, писем и заявлений, организация приема граждан, анализ документооборота, совершенствование делопроизводства, работа с секретной документацией, обеспечение функционирования делопроизводства на государственном и русском языках;
5) организационное и информационное обеспечение проведения мероприятий с участием акима района, освещение повседневной деятельности акима района и его заместителей в средствах массовой информации, организация взаимодействия с ними;
6) организация работы по реализации кадровой политики акима района, организация учебы, стажировки;
7) хранение решений и распоряжений акима района;
8) участие в формировании коммунальной собственности города, а также проведение мероприятий по ее содержанию и защите;
9) планирование подготовки и разработки нормативных правовых и правовых актов согласно законодательству;
10) ревизия правовых актов на предмет соответствия действующему законодательству и актуальности применения на текущий момент ;
11) обеспечение постоянного контроля и мониторинга за исполнением договоров закупок работ и услуг, в том числе за освоением выделяемых бюджетных средств ;
12) в пределах компетенции рассмотрение актов надзорных органов, внесение соответствующих предложений по устранению и недопущению нарушений, подготовка соответствующих ответов, предложений и проектов нормативных правовых и правовых актов;

18. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
19. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
20. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзыреті:
1) аппарат қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселесін заңнамамен белгіленген тәртіпте қарастырады;
2) басқа мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
3) "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін, сондай-ақ оған өзгертулерді енгізуді қала әкімдігіне бекіту үшін ұсынады;
4) әкімгер болып табылатын, бюджеттік бағдарламалардың жоспарлануын және орындалуын қамтамасыз етеді, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бюджеттік бағдарламаларды сапасыз жоспарлағаны және нәтижелерге қол жеткізбені үшін жауапты болады;
5) азаматтар мен ұйымдарға Қазақстан Республикасы Конституциясы, Заңдары, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті атқарушы органдар нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдеседі;
6) өз құзіреті шегінде өтініштерді, арыздарды, шағымдарды қарастырады, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қолданады;
7) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау жөнінде жұмысты ұйымдастырады;
8) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру мен санитарлық тазалау жөнінде жұмыстарды ұйымдастырады;
9) жерлеу орындарын күтіп ұстау және ешкімі жоқтарды көму жұмыстарын ұйымдастырады;
10) өз құзыреті шегінде жалпы әскери міндет пен әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, сондай-ақ мобилизациялық дайындық және мобилизация мәселелері жөнінде заңнамалардың орындалуына жәрдемдеседі және ұйымдастырады;
11) азаматтық хал актілерін тіркеуді және туу туралы куәлікті беру кезінде жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыруды ұйымдастырады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттікті іске асырады.
21. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған жағдайда, қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның орнын басатын тұлға, өкілеттігін орындайды.

18. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" назначается и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды":
1) в установленном законодательством порядке рассматривает вопросы привлечения к дисциплинарной ответственности работников аппарата;
2) представляет государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" в других государственных органах и иных организациях;
3) представляет на утверждение структуру и штатное расписание государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды", а также изменения в него;
4) обеспечивает планирование и исполнение бюджетной программы, несет ответственность в соответствии с Законами Республики Казахстан за некачественное планирование и недостижение результатов бюджетных программ, в отношении которых является администратором;
5) содействует исполнению гражданами и организациями норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
6) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан в пределах своей компетенции;
7) организует работу комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав;
8) организует работу по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
9) организует работу по надлежащему содержанию мест захоронений в пределах своей компетенции;
10) в пределах своих полномочий организует и содействует исполнению законодательства по вопросам всеобщей воинской обязанности и военной службы, гражданской обороны, а также мобилизационной подготовки и мобилизации;
11) организует регистрацию актов гражданского состояния и формирование индивидуальных идентификационных номеров при выдаче свидетельств о рождении;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

22. Бірінші басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының құзыретін айқындайды.
23. Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты басшылығын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімімен лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аудан әкімі аппаратының басшысы жүзеге асырады.
24. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы еңбек заңнамасына сәйкес орнатылады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
25. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамамен қарастырылған жағдайда, жедел басқару құқығында оқшауланған мүлікке ие болуға құқығы бар. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесімен берілген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған, өз қызметі нәтижесінде және басқа көздерден және сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) есебінен қалыптасады.
26. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
27. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі оған бекітілген мүлік және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікпен егер заннамамен басқа орнатылмаған жағдайда, өз бетімен иеліктен шығаруға немесе басқа тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
28. "Қарағанды қаласы Қазыбек би атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Руководство аппаратом акима района имени Казыбек би осуществляется руководителем аппарата акима района имени Казыбек би города Караганды, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" устанавливается в соответствии с действующим трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
25. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные расходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды", относится к коммунальной собственности.
27. Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
28. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима района имени Казыбек би города Караганды" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.