Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 24/176 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 35/288 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 ақпанда № 2982 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 8/71 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 03.11.2023 № 8/71 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 24/176 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2519 болып тіркелген, 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 9 (12115) "Балқаш өңірі", 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 9 (1188) "Северное Прибалхашье" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерің белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларының 10 тармағында:
1), 2) және 4) тармақшалары жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1) 1-2 қаңтар - Жаңа жыл мерекесіне:
мүгедек балаларға;
жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
2) 21-23 наурыз - Наурыз мейрамы мерекесіне:
жасына байланысты зейнетақы мен жәрдемақы мөлшерлері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын әлеуметтік жәрдемақылар мен зейнетақылар алатындарға;";
"4) Халықаралық қарттар күніне:
жетпіс жасқа келген және одан асқан тұлғаларға;";
келесі мазмұндағы 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларымен толықтырылсын:
"6) 8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні мерекесіне:
"Алтын алқа" және "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған көп балалы аналарға;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға;

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 24 декабря 2013 года № 24/176 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 6 февраля 2015 года № 35/288. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 февраля 2015 года № 2982. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 3 ноября 2023 года № 8/71
Сноска. Утратило cилу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 03.11.2023 № 8/71 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 24 декабря 2013 года № 24/176 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2519, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 29 января 2014 года № 9 (12115), "Северное Прибалхашье" от 29 января 2014 года № 9 (1188)) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 10 Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункты 1), 2) и 4) изложить в новой редакции:
"1) к празднику Новый год - 1-2 января:
детям-инвалидам;
детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
2) к празднику Наурыз мейрамы - 21-23 марта:
получателям пенсий и социальных пособий по возрасту, размеры пенсий и пособий которых не превышают минимальный размер пенсий, установленный законодательством в Республике Казахстан;";
"4) к Международному дню пожилых людей:
лицам, достигшим семидесяти лет и старше;";
дополнить подпунктами 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) следующего содержания:
"6) к празднику Международный женский день - 8 марта:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка" и "Кумис алка";
многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;

7) 1 маусым – Балаларды қорғау күні мерекесіне:
мүгедек-балаларға;
жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
8) 6 шілде - Астана күні мерекесіне:
табысы кедейлік шегінен төмен аз қамтылған азаматтарға;
табысы азық-түлік себетінен төмен аз қамтылған азаматтарға;
жасына байланысты зейнетақы мен жәрдемақы мөлшерлері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын әлеуметтік жәрдемақылар мен зейнетақылар алатындарға;
9) 30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституциясы күні мерекесіне:
1, 2, 3 топтардағы мүгедектерге;
кедейлік шегінен төмен табысы бар аз қамтылған азаматтарға;
азық-түлік себетінен төмен табысы бар аз қамтылған азаматтарға;
10) 1 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні мерекесіне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
11) 15 ақпан – Ауғанстан аумағынан кеңес әскерлерінің шығарылған күніне:
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
12) 26 сәуір - Чернобыль АЭС-сы апатының құрбандарын еске алу күнiне:
Чернобыль АЭС- сы апатының зардаптарын жоюға қатысушыларға;
13) 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні мерекесіне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға;
саяси қуғын - сүргіндер құрбандары және саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға.";
2) Қағидалардың 11 тармағының 1) және 5) тармақшалары алынып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 05 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы
Д. Қалықбеков
Қалалық мәслихат хатшысы
Қ. Рахимберлина
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімі
Райымбеков А.М.
2015 жыл 06 ақпан
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Томпиева Ж.Қ.
2015 жыл 06 ақпан
"Балқаш қаласының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Шлыкова З.С.
2015 жыл 06 ақпан

7) к празднику День защиты детей - 1 июня:
детям-инвалидам;
детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
8) к празднику День Столицы - 6 июля:
малообеспеченным гражданам, имеющим доход ниже черты бедности;
малообеспеченным гражданам, имеющим доход ниже продовольственной корзины;
получателям пенсий и социальных пособий по возрасту, размеры пенсий и пособий которых не превышают минимальный размер пенсий, установленный в Республике Казахстан;
9) к празднику День Конституции Республики Казахстан – 30 августа:
инвалидам 1, 2, 3 группы;
малообеспеченным гражданам, имеющим доход ниже черты бедности;
малообеспеченным гражданам, имеющим доход ниже продовольственной корзины;
10) к празднику День Первого Президента Республики Казахстан – 1 декабря:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
11) ко Дню вывода советских войск с территории Афганистана – 15 февраля:
участникам боевых действий в Афганистане;
12) ко Дню памяти жертв аварии на Чернобыльской АЭС – 26 апреля:
участникам ликвидации последствий катастрофы Чернобыльской АЭС;
13) к празднику День Независимости Республики Казахстан – 16 декабря:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны;
жертвам политических репрессий и лицам, пострадавшим от политических репрессий.";
2) подпункты 1) и 5) пункта 11 Правил исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правовые отношения, возникшие с 05 января 2015 года.
Председатель сессии
Д. Калыкбеков
Секретарь городского маслихата
К. Рахимберлина
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города
Райымбеков А. М.
06 февраля 2015 года
Руководитель
Томпиева Ж. К.
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Балхаш"
06 февраля 2015 года
Руководитель
Шлыкова З. С.
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
города Балқаш"
06 февраля 2015 года