Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/436 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 2953 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 17/211 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 20.03.2018 № 17/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 4/44 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық Кодексi)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексiнiң 495-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 4/44 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Ибағаров
Облыстық мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛIСIЛДI"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі Мемлекеттік кірістер
комитеті Маңғыстау облысы бойынша
мемлекеттік кірістер департаменті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Б. Тілегенов
10 желтоқсан 2015 жыл
"Қазақстан Республикасы Энергетика
Министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі
экологиялық реттеу, бақылау және
мемлекеттік инспекция комитетінің
Маңғыстау облысы бойынша
экология департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Қ. Умаров
10 желтоқсан 2015 жыл
"Маңғыстау облысының
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
С.О. Сағынбаев
10 желтоқсан 2015 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 29/436 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар
үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 4/44 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О ставках платы за эмиссии в окружающую среду по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/436. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 января 2016 года № 2953. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 20 марта 2018 года № 17/211
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 20.03.2018 № 17/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 12.08.2016 № 4/44(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Мангистауской области согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 12.08.2016 № 4/44(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М.Ибагаров
Секретарь областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент государственных доходов по
Мангистауской области Комитета
государственных доходов Министерства
финансов Республики Казахстан"
Тилегенов А.Б.
10 декабрь 2015 год.
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент экологии по Мангистауской
области Комитета экологического
регулирования, контроля и государственной
инспекции в нефтегазовом комплексе
Министерства энергетики
Республики Казахстан"
Умаров Е.К.
10 декабрь 2015 год.
Руководитель государственного
учреждения "Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования
Мангистауской области"
Сагынбаев С.О.
10 декабрь 2015 год.
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 10 декабря 2015 года № 29/436
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Мангистауской области
Сноска. В приложение внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 12.08.2016 № 4/44(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

0,38
2.3.
Бета-радиоактивті
0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
5-1. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
6. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссиялар көлемі үшін табиғи монополиялар субъектілеріне және Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдарына осы шешімде белгіленген төлемақы мөлшерлемелеріне:
1-тармақта – 0,3 коэффициенті;
4-тармақта – 0,43 коэффициенті;

0,38
2.3.
Бета-радиоактивные
0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
5-1. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
6. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным в данном решении:
пунктом 1, - 0,3;
пунктом 4, - 0,43;

5-тармақтың 1.3.3.-жолында – 0,05 коэффициенті.
2) тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналатын тұрмыстық қатты қалдықтар көлемі үшін коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондарға 5-тармақтың 1.1.-жолында белгіленген төлемақы мөлшерлемесіне 0,2 коэффициенті қолданылады.
7. Осы шешімнің 6-тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.
8. Экологиялық рұқсатсыз, сондай-ақ белгіленген нормативтерден тыс қоршаған эмиссиялар үшін осы шешімнің қосымшасына сәйкес белгіленген төлемақы мөлшерлемелері қолданылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.02.2017 № 7/98 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту: АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Ескерту. Қосымша Ескертумен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.02.2017 № 7/98 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
________________________________________________

строкой 1.3.3. пункта 5, - 0,05.
2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5, - 0,2.
7. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 6 настоящего решения, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
8. За эмиссии в окружающую среду без экологического разрешения, а также сверх установленных нормативов применяются ставки платы, установленные согласно приложению настоящего решения.
Сноска. пункт 8 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 23.02.2017 № 7/98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"Примечание: МРП – месячный расчетный показатель.".
Сноска. приложение дополнено примечанием в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 23.02.2017 № 7/98(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________