Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 желтоқсанда № 6061 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154171900,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5698118,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 523179,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14983,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 147935620,0 мың теңге;
2) шығындар – 151829538,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9492365,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10587447,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1095081,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 573922,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу –573922,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7723925,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7723925,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 24.11.2016 № 81 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне:
төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Алтынсарин ауданы – 63,9 пайыз;
Амангелдi ауданы – 39,4 пайыз;
Әулиекөл ауданы – 100,0 пайыз;
Денисов ауданы – 93,2 пайыз;
Жангелдин ауданы – 60,5 пайыз;
Жiтiқара ауданы – 97,4 пайыз;
Қамысты ауданы – 72,6 пайыз;
Қарабалық ауданы – 69,2 пайыз;
Қарасу ауданы – 61,7 пайыз;
Қостанай ауданы – 88,8 пайыз;
Меңдiқара ауданы – 83,5 пайыз;
Науырзым ауданы – 62,6 пайыз;
Сарыкөл ауданы – 73 пайыз;
Таран ауданы – 100,0 пайыз;
Ұзынкөл ауданы – 80,2 пайыз;
Федоров ауданы – 93,4 пайыз;
Арқалық қаласы – 100 пайыз;
Қостанай қаласы – 100,0 пайыз;
Лисаков қаласы – 100,0 пайыз;
Рудный қаласы – 100,0 пайыз;
аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша:
Алтынсарин ауданы – 78,1 пайыз;
Амангелдi ауданы – 44,3 пайыз;
Әулиекөл ауданы – 92,3 пайыз;
Денисов ауданы – 93,2 пайыз;
Жангелдин ауданы – 50,5 пайыз;
Жiтiқара ауданы – 100,0 пайыз;
Қамысты ауданы – 78,3 пайыз;
Қарабалық ауданы – 63,1 пайыз;

Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы
Решение маслихата Костанайской области от 11 декабря 2015 года № 467. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 15 декабря 2015 года № 6061
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 154171900,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5698118,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 523179,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –14983,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 147935620,0 тысяч тенге;
2) затраты – 151829538,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9492365,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10587447,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –1095081,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 573922,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 573922,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7723925,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7723925,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 24.11.2016 № 81 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов и городов областного значения:
Алтынсаринский район – 63,9 процента;
Амангельдинский район – 39,4 процента;
Аулиекольский район – 100,0 процентов;
Денисовский район – 93,2 процента;
Джангельдинский район – 60,5 процента;
Житикаринский район – 97,4 процента;
Камыстинский район – 72,6 процента;
Карабалыкский район – 69,2 процента;
Карасуский район – 61,7 процента;
Костанайский район – 88,8 процента;
Мендыкаринский район – 83,5 процента;
Наурзумский район – 62,6 процента;
Сарыкольский район – 73,0 процента;
Тарановский район – 100,0 процентов;
Узункольский район – 80,2 процента;
Федоровский район – 93,4 процента;
город Аркалык – 100,0 процентов;
город Костанай – 100,0 процентов;
город Лисаковск – 100,0 процентов;
город Рудный – 100,0 процентов;
по социальному налогу в бюджеты районов и городов областного значения:
Алтынсаринский район – 78,1 процента;
Амангельдинский район – 44,3 процента;
Аулиекольский район – 92,3 процента;
Денисовский район – 93,2 процента;
Джангельдинский район – 50,5 процента;
Житикаринский район – 100,0 процентов;
Камыстинский район – 78,3 процента;
Карабалыкский район – 63,1 процента;

Қарасу ауданы – 74,8 пайыз;
Қостанай ауданы – 92,8 пайыз;
Меңдiқара ауданы – 77,0 пайыз;
Науырзым ауданы – 47,1 пайыз;
Сарыкөл ауданы – 81,9 пайыз;
Таран ауданы – 95,9 пайыз;
Ұзынкөл ауданы – 76,4 пайыз;
Федоров ауданы – 67,6 пайыз;
Арқалық қаласы – 100 пайыз;
Қостанай қаласы – 100,0 пайыз;
Лисаков қаласы – 100,0 пайыз;
Рудный қаласы – 100,0 пайыз;
төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша және төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100,0 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 25.07.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 23590626,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның iшiнде:
Қостанай қаласынан – 13161143,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 931494,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 9497989,0 мың теңге.
4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 19808714,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның iшiнде:
Алтынсарин – 809010,0 мың теңге;
Амангелді – 1399815,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1885703,0 мың теңге;
Денисов – 1088338,0 мың теңге;
Жангелдин – 1444351,0 мың теңге;
Жітіқара – 892268,0 мың теңге;
Қамысты – 971150,0 мың теңге;
Қарабалық – 1229935,0 мың теңге;
Қарасу – 1393886,0 мың теңге;
Қостанай – 820976,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1333089,0 мың теңге;
Науырзым – 962747,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1245040,0 мың теңге;
Таран – 250753,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230899,0 мың теңге;
Федоров – 1275468,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1575286,0 мың теңге.
5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстардың ішкі істер департаменттерінің оқу орталықтарын күтіп-ұстауға арналған шығыстарды беруге байланысты республикалық бюджетке трансферттер түсiмдері көзделсін.
6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері, оның ішінде:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
2) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
3) қайта өңдеушi кәсiпорындардың ауылшаруашылық өнiмiн тереңдете қайта өңдеп өнiмдер өндіруі үшiн оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;

Карасуский район – 74,8 процента;
Костанайский район – 92,8 процента;
Мендыкаринский район – 77,0 процентов;
Наурзумский район – 47,1 процента;
Сарыкольский район – 81,9 процента;
Тарановский район – 95,9 процента;
Узункольский район – 76,4 процента;
Федоровский район – 67,6 процента;
город Аркалык – 100,0 процентов;
город Костанай – 100,0 процентов;
город Лисаковск – 100,0 процентов;
город Рудный – 100,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, и по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, путем зачисления 100,0 процентов в бюджеты районов и городов областного значения.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 25.07.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 23590626,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 13161143,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 931494,0 тысячи тенге;
города Рудного – 9497989,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения, в сумме 19808714,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 809010,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 1399815,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1885703,0 тысячи тенге;
Денисовскому – 1088338,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1444351,0 тысяча тенге;
Житикаринскому – 892268,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 971150,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 1229935,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1393886,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 820976,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 1333089,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 962747,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1245040,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 250753,0 тысячи тенге;
Узункольскому – 1230899,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1275468,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1575286,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступления трансфертов в республиканский бюджет в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департаментов внутренних дел областей.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;

4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
5) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
6) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға;
7) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
9) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
11) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің медициналық ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
12) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге;
13) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге;
14) аудандық маңызы бар және селоның денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне және амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге;
15) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
16) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
17) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
18) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
19) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
20) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
21) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға;
22) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
23) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
24) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
25) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;

4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
6) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
8) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
9) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
10) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
11) увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
12) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
13) оказание медицинской помощи онкологическим больным;
14) оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
15) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
16) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
17) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
18) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
19) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
20) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
21) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
22) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
23) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
24) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
25) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;

26) өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға көзделсін.
Осы тармақтың 2), 6), 7), 8), 12), 17), 18), 21) тармақшаларында көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады;
27) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
28) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
29) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 24.03.2016 № 8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2016 жылғы арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен қаражат түсімдері көзделсін.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен қаражат түсімдері көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
9. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте моноқалаларда, шағын қалалар мен селолық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге және мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2016 жылға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері көзделсін.
Көрсетілген кредиттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
10. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 131578,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған борыш лимиті 20873484,8 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

26) поддержку частного предпринимательства в регионах.
Распределение трансфертов указанных в подпунктах 2), 6), 7), 8), 12), 17), 18), 21) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области;
27) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование процентной ставки по кредитам и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
28) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах;
29) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 24.03.2016 № 8 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступление кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах и для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2016 год в сумме 131578,0 тысяч тенге.
11. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 2016 год в размере 20873484,8 тысяч тенге.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 27.06.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Ахметова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ Е. Спанов
2015 жылғы 11 желтоқсан
Маслихаттың
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 467 шешіміне 1–қосымша
Қостанай облысының 2016 жылға арналған облыстық бюджеті

Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 27.06.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Г. Ахметова
Секретарь Костанайского
областного маслихата С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
_______________________ Е. Спанов
11 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 11 декабря 2015 года № 467
Областной бюджет Костанайской области на 2016 год

4393211,6
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
468693,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
849255,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
194336,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
462393,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
535810,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1178151,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
38784,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2370963,0
4
Емханалар
15656657,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
15656657,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
771637,3
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
294755,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
14150416,7
05
4
253
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
439848,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
859926,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
859926,4
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
794400,8
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65525,6
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1554888,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1554655,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145910,1
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
394534,2
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
110486,2
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

4393211,6
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
468693,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
849255,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
194336,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
462393,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
535810,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1178151,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
38784,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2370963,0
4
Поликлиники
15656657,0
253
Управление здравоохранения области
15656657,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
771637,3
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
294755,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
14150416,7
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
439848,0
5
Другие виды медицинской помощи
859926,4
253
Управление здравоохранения области
859926,4
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
794400,8
029
Областные базы спецмедснабжения
65525,6
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1554888,8
253
Управление здравоохранения области
1554655,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
145910,1
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
394534,2
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
110486,2
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

16777,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
34272,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
852676,1
271
Облыстың құрылыс басқармасы
233,2
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
233,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3699725,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2968365,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2022794,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
697855,7
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
870107,6
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146960,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
281308,8
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26562,0
261
Облыстың білім басқармасы
929831,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
885284,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
44546,6
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15739,4
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15739,4
2
Әлеуметтiк көмек
230723,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
230723,6
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
230723,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
500636,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
396120,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125803,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер)

16777,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
34272,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
852676,1
271
Управление строительства области
233,2
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
233,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3699725,0
1
Социальное обеспечение
2968365,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2022794,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
697855,7
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
870107,6
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
146960,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
281308,8
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
26562,0
261
Управление образования области
929831,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
885284,7
037
Социальная реабилитация
44546,6
271
Управление строительства области
15739,4
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
15739,4
2
Социальная помощь
230723,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
230723,6
003
Социальная поддержка инвалидов
230723,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
500636,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
396120,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125803,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг

25403,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16844,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
595,3
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
184140,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
21511,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4430,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
16293,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35744,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
35744,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9428,1
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9428,1
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
59344,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58244,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7812086,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3492141,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5490,0
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5490,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12319,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12319,0
261
Облыстың білім басқармасы
206458,1
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200295,1
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6163,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
56378,7
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

25403,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16844,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
595,3
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
184140,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
21511,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4430,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16293,5
263
Управление внутренней политики области
35744,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
35744,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9428,1
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9428,1
270
Управление по инспекции труда области
59344,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58244,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7812086,7
1
Жилищное хозяйство
3492141,8
253
Управление здравоохранения области
5490,0
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5490,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12319,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
12319,0
261
Управление образования области
206458,1
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
200295,1
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6163,0
262
Управление культуры области
56378,7
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

39423,4
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
16955,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
99072,5
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
99072,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3029053,5
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
187802,8
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2841250,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26785,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26785,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
56585,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
56585,0
7
2
Коммуналдық шаруашылық
4319944,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1595269,8
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1595269,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2724675,1
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89184,9
004
Елдi мекендердi газдандыру
71322,6
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1680,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
656261,4
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
867346,2
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
815253,0
113
Жергiлiктi бюджеттерден берiлетiн ағымдағы нысалы трансферттер
223627,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

39423,4
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
16955,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
99072,5
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
99072,5
271
Управление строительства области
3029053,5
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
187802,8
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2841250,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26785,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
26785,0
285
Управление физической культуры и спорта области
56585,0
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
56585,0
2
Коммунальное хозяйство
4319944,9
271
Управление строительства области
1595269,8
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1595269,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2724675,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
89184,9
004
Газификация населенных пунктов
71322,6
005
Капитальные расходы государственного органа
1680,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
656261,4
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
867346,2
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
815253,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
223627,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

1100,0
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
58281,1
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
27105,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30076,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1821783,0
1
Отын және энергетика
757835,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
757835,0
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10174,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
747661,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1063948,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1063948,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1063948,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25251738,3
1
Ауыл шаруашылығы
24103275,4
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23993375,1
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
163142,1
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
323049,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1350,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4118,3
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
4200483,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
6361391,7
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
119041,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
513586,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
385394,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

1100,0
283
Управление по вопросам молодежной политики области
58281,1
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
27105,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30076,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1821783,0
1
Топливо и энергетика
757835,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
757835,0
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10174,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
747661,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1063948,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1063948,0
071
Развитие газотранспортной системы
1063948,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
25251738,3
1
Сельское хозяйство
24103275,4
255
Управление сельского хозяйства области
23993375,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
163142,1
002
Поддержка семеноводства
323049,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1350,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4118,3
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
4200483,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
6361391,7
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
119041,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
513586,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
385394,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

2354741,0
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
30000,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясаты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
250000,0
010
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2039471,0
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
35270,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1779436,9
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1779436,9
9
Басқалар
19242758,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
18910557,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1156985,0
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11778198,0
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5975374,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
27392,7
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
27392,7
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
104808,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103708,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
200000,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
200000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3097,7
1
Борышқа қызмет көрсету
3097,7

2354741,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
30000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
250000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
2039471,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
35270,0
271
Управление строительства области
1779436,9
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1779436,9
9
Прочие
19242758,0
257
Управление финансов области
18910557,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1156985,0
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
11778198,0
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
5975374,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
27392,7
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
27392,7
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
104808,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
103708,3
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
200000,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
200000,0
14
Обслуживание долга
3097,7
1
Обслуживание долга
3097,7