Таран ауданы бойынша 2015 жылға өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша егiс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оқтайлы мерзiмдерiн белгiлеу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 160 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 шілдеде № 5751 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңының 5-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Таран ауданының әкiмдiгі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Таран ауданы бойынша өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша егiс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзiмдерi белгiленсiн:
1) жазғы дәнді дақылдар (бидай, арпа, сұлы, тары, қарақұмық) 2015 жылғы 15 мамырдан 12 маусымға дейiн;
2) дәнді бұршақты дақылдар (аңқа, жасымық, асбұршақ) 2015 жылғы 15 мамырдан 10 маусымға дейін;
3) майлы дақылдар (рапс, күнбағыс) 2015 жылғы 10 мамырдан 8 маусымға дейiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Р.М. Сейдахметовке жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 10 мамырдан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі                                Б. Өтеулин

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ по Тарановскому району по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве, на 2015 год
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 4 июня 2015 года № 160. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 июля 2015 года № 5751
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ по Тарановскому району по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве:
1) яровые зерновые культуры (пшеница, ячмень, овес, просо, гречиха) с 15 мая по 12 июня 2015 года;
2) зернобобовые культуры (нут, чечевица, горох) с 15 мая по 10 июня 2015 года;
3) масличные культуры (рапс, подсолнечник) с 10 мая по 8 июня 2015 года.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сейдахметова Р.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 10 мая 2015 года.
Аким района                                Б. Утеулин