Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 349 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 тамызда № 1195 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 100 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 29.03.2024 № 100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысының 3 тармағына сәйкес, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) алып тасталды - Алматы қаласы мәслихатының 16.09.2016 № 30 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді).
2) V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХІ сессиясының "Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2013 жылғы 28 қарашадағы № 183 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1016 болып тіркелген, 2013 жылғы 21 желтоқсанда "Алматы ақшамы" № 153 және "Вечерний Алматы" № 155-156 газеттерінде жарияланған):
аталған шешімнің 1 қосымшасының 1 бөлімнің 1 тармағындағы "тұрғын үйінен" сөзі "баспанасынан" сөзіне ауыстырылсын.
аталған шешімнің 1 қосымшасының 3 бөлімі келесі мазмұндағы 8 тармақпен толықтырылсын:
"8. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен Алматы қаласында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері аталған мән-жайлар орын алған сәттен бастап, бірақ оны тағайындаған сәттен бұрын емес қайта есептеледі";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения маслихата города Алматы
Решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 349. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 13 августа 2015 года № 1195. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 29 марта 2024 года № 100
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 29.03.2024 № 100 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", пунктом 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в некоторые решения маслихата города Алматы следующие изменения и дополнения:
1) Исключен решением маслихата города Алматы от 16.09.2016 года № 32.
2) в решении внеочередной XXI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 ноября 2013 года № 183 "Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1016, опубликовано 21 декабря 2013 года в газетах "Алматы ақшамы" № 153 и "Вечерний Алматы" № 155-156):
в пункте 1 раздела 1 приложения 1 указанного решения слово "жилью" заменить словом "жилища".
в разделе 3 приложения 1 указанного решения, дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в городе Алматы.
Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.";

аталған шешімнің 2 қосымшасы келесі мазмұндағы 14 тармақпен толықтырылсын:
"14. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасасқан кездегі отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және қажет болғанда еңбекке қабілеттілерді қоса алғанда отбасы (адам) мүшелерін әлеуметтік бейімдеу жағдайларындағы жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейі мөлшерінің 60 %-ынан аспайтын адамдар (отбасылар).".
3. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссиясының төрайымы Н. Мулюковаға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XLI сессиясының
төрайымы
А. Мұсабаева
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев

приложение 2 указанного решения, дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Лица (семьи) с среднедушевым доходом, не превышающим 60 % от величины прожиточного минимума при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 16.09.2016 года № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Алматы Н. Мулюкову и заместителя акима города Алматы Ю. Ильина (по согласованию).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XLI-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
А. Мусабаева
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва
К. Казанбаев