"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 22 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 ақпанда N 3106 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 466 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 26.12.2016 № 466 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Тастеміров
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 22 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі аудан аумағында ветеринария саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы бар:
2.1) "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринарлық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі – мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру - құқықтық түріндегі заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 января 2015 года № 22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 февраля 2015 года № 3106. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2016 года № 466
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 26.12.2016 № 466 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района      А.Тастемиров
Утверждено постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 января 2015 года № 22
Положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере ветеринарии на территории района.
2. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" имеет ведомства:
2.1) Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
3. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі және заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штаттық санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
индексі 150100, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4.
9. Мемлекеттік тілде мемлекеттік органның толық атауы "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
Орыс тілінде: государаственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
10. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайлық құжаты болып табылады.
11. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
13. Жұмыс тәртібі: "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бес күндік жұмыс аптасы белгіленеді, жұмыс уақытының ұзақтығы аптасына 40 сағаттан аспайды, күніне – 8 сағат (9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, үзіліс 13.00 сағаттан 14.00 сағатқа дейін).
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

5. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени иимеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно на это уполномоченов соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформленные приказами руководителя и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица.
Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Д.Сыздыкова 4, индекс 150100.
9. Полное наименование государственного органа на государственном языке "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
На русском языке: государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" осуществляется за счет средств местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
13.Режим работы: государственному учреждению "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" устанавливается пятидневная рабочая неделя, продолжительность рабочего времени не превышает 40 часов в неделю в день – 8 часов (с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов).
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

14. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы - Айыртау ауданы аумағында ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты дамытуға және жетілдіруге жәрдемдесу болады.
15. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні - Айыртау ауданы аумағында ветеринарлық-санитарлық салауаттылықты қамтамасыз ету болып табылады.
16. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мақсаты - "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің тиімділігін арттыру болып табылады.
17. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
жануарларды аурулардан қорғау және оларды емдеу;
адам мен жануарларға ортақ аурулардан халықтың денсаулығын қорғау;
ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
басқа мемлекеттерден жануарлардың жұқпалы және экзоотикалық ауруларының әкелінуінен және таратылуынан Қазақстан Республикасы аумағын қорғау;
ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының қауiпсiздiгi мен сапасын бақылау;
жануарлар аурулары диагностикасының, оларға қарсы күрестің және ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің құралдары мен әдістерін әзірлеу және пайдалану;
жеке және заңды тұлғалар ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруы кезінде қоршаған ортаны ластаудың алдын алу және оны жою;
ветеринария ғылымын дамыту, ветеринария саласындағы мамандардың бiлiктiлiгiн арттыру;
ветеринария саласындағы заңнаманың сақталуына мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау.
18. Функциялары:
18.1) "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
облыстың жергiлiктi өкiлдi органына бекiту үшін жануарларды асырау қағидаларын, иттер мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын, жануарларды асыраудың санитарлық аймақтарының шекараларын белгiлеу жөнiнде ұсыныстар енгізу;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру;
ветеринарлық (ветеринарлық - санитарлық) талаптарға сәйкес мал қорымын (биотермиялық шұңқырларды) салуды ұйымдастыру және оларды күтіп ұстауды қамтамасыз ету;
мүдделі тұлғаларға өткізіліп жатқан ветеринарлық іс - шаралар туралы ақпарат беруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
ветеринария мәселелері бойынша халықтың арасында ағарту жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринарлық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастыру;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай зиянсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеу
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай зиянсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу;
аудан аумағында жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринарлық - санитарлық инспекторының ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс - шараларын белгілеу туралы шешімдер қабылдау жөнінде жергiлiктi өкiлдi органға ұсыныс енгізу;
аудан аумағында жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөніндегі ветеринарлық іс - шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс - шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер қабылдау жөнінде жергiлiктi өкiлдi органға ұсыныс енгізу;
аудан аумағында жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс - шаралар өткізуді ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының алдын алу бойынша ветеринарлық іс - шаралар өткізуді ұйымдастыру;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды жүргізу бойынша іс - шаралар өткізуді ұйымдастыру;
ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлеріне қажеттілікті айқындау және Солтүстік Қазақстан облысы ветеринария басқармасына ақпарат беру;
ветеринарлық есеп пен есеп-қисапты жинау, талдау және ауданның жергілікті атқару органы мен Солтүстік Қазақстан облысы ветеринария басқармасына ұсыну;
жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының алдын алу, ветеринарлық іс-шаралар бойынша ауданның жергілікті атқарушы органына ұсыныстар енгізу;
жергілікті бюджет есебінен орындалатын алдын алу және диагностика, жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі бойынша ауданның жергілікті атқарушы органына ұсыныстар енгізу;
ветеринарлық препараттардың республикалық қорынан басқа бюджет қаражаты есебінен алынған ветеринарлық препараттардың сақталуын ұйымдастыру;
сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша ветеринарлық іс-шаралар туралы ауданның жергілікті атқару органына ұсыныстар енгізу;
ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының заңнамаларымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген жергілікті мемлекеттік басқару мүддесіндегі басқа да міндеттерді орындау;
мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау нысандарына ветеринарлық-санитарлық қорытынды беру құқығы бар мемлекетік ветеринарлық дәрігерлер тізімін бекіту;
аудан шегінде жеке және заңды тұлғалармен Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнаманы сақтауына мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды тексеруді жүргізу;
эпизоотологиялық тексеру актісін беру;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру:
ішкі сауда нысандарында;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс нысандарында, сондай-ақ ветеринарлық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарында (экспортты және импорттын қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларда;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, аудан шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) нысандарды тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлерінде;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) нысандарды өсіретін, сақтайтын, қайта өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметінде;
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) нысандарды күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау нысандарын орналастыру, салу, қалпына келтіру және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринарлық (ветеринарлық-санитарлық) талаптардың сақталуына мемле-кеттік ветеринарлық-санитарлық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау актісін жасау;
биологиялық материалдан сынаманы іріктеу және уәкілетті органмен бекітілген тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларын, сондай-ақ жануарлардың басқа ауруларын, диогностикадан өткізу үшін ветеринарлық алдын алу іс-шараларын өткізуді ұйымдастыру;
уәкілетті органмен бекітілген тізбеге енгізілген жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошағын жою;
уәкілетті органмен бекітелген тізбеге енгізілген жануарлардың энзоотикалық және аса қауіпті ауруларын диагностикалау.

14. Миссия государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" заключается в содействии развитию и совершенствованию государственной политики в сфере ветеринарии на территории Айыртауского района.
15. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" является обеспечение ветеринарно-санитарного благополучия на территории Айыртауского района.
16. Целью деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" является повышение эффективности деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".
17. Задачи государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области":
защита животных от болезней и их лечение;
охрана здоровья населения от болезней, общих для животных и человека;
обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности;
охрана территории Республики Казахстан от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других государств;
контроль за безопасностью и качеством ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
разработка и использование средств и методов диагностики, борьбы с болезнями животных и обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности;
предупреждение и ликвидация загрязнения окружающей среды при осуществлении физическими и юридическими лицами деятельности в области ветеринарии;
развитие ветеринарной науки, подготовка и повышение квалификации ветеринарных специалистов;
государственный ветеринарно-санитарный контроль за соблюдением законодательства в области ветеринарии.
18. Функции:
18.1) функции государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области":
внесение в местный представительный орган области для утверждения правил содержания животных, правил содержания и выгула собак и кошек, правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложений по установлению границ санитарных зон содержания животных;
организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;
организация строительства скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями;
организация и обеспечение предоставления заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях;
организация и проведение просветительной работы среди населения по вопросам ветеринарии;
организация государственных комиссий по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
внесение в местный исполнительный орган района предложения о принятии решений об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории в случае возникновения заразных болезней животных на территории района;
внесение в местный исполнительный орган района предложения о принятии решений о снятии ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на территории района;
организация проведения ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных на территории района;
организация проведения ветеринарных мероприятий по профилактике особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан;
организация проведения мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
определение потребности в индивидуальных номерах сельскохозяйственных животных и передача информации в государственное учреждение "Управление ветеринарии Северо-Казахстанской области";
свод, анализ ветеринарного учета и отчетности и представления в местный исполнительный орган района и в государственное учреждение "Управление ветеринарии Северо-Казахстанской области";
внесение предложений в местный исполнительный орган района по ветеринарным мероприятиям, по профилактике заразных и незаразных болезней животных;
внесение предложений в местный исполнительный орган района по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;
организация хранения ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов;
внесение предложений в местный исполнительный орган района о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
организация санитарного убоя больных животных;
осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
утверждение списка государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
организация и осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах района;
проведение обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;
выдача акта эпизоотологического обследования;
осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах района, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;
составление акта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц;
организация проведения ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных;
ликвидация очагов особо опасных болезней животных, включенных в перечень, утверждаемый уполномоченным органом;
диагностика особо опасных и энзоотических болезней животных, включенных в перечень, утверждаемый уполномоченным органом.

18.2) "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринарлық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары:
жануарлардың аса қауіпті, жұқпалы емес және энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринарлық іс-шаралар жүргізу;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу;
ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету;
жануарлардың аса қауіпті және энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринарлық препараттарды тасымалдау (жеткізу), сақтау, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) және атрибуттарды тасымалдау (жеткізу) бойынша қызметтер көрсету;
құрылысын сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдары ұйымдастырған мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), сою алаңдарын күтіп-ұстау;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою;
ауылдық округтерде ветеринарлық пунктерді құру;
ветеринарлық есеп пен есеп-қисапты жүргізу және ұсыну;
ветеринарлық анықтама беру;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру бойынша дерекқорды жүргізу және одан үзінді көшірме беру;
биологилық материал сынамасын іріктеу және оларды ветеринарлық зертханаға әкелу;
ауырған жануарларды санитарлық союға тасымалдау бойынша қызмет көрсету;
Қазақстан Республикасының тиым салынбаған заңнамасына сәйкес ветеринария саласындағы өзге де қызметтер.
19. Құқықтары мен міндеттері:
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі құқықты:
өзіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік органнан және өзге ұйымдардан қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
белгіленген ветеринарлық-санитарлық ережелер және нормативтарды бұзған жағдайларда заңнамамен белгіленген тәртіпте, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызмет атқаратын жеке және заңды тұлғалардың лицензияларын қайтарып алуына бастамашылық етуге;
белгіленген тәртіпте эпизоотияға қарсы төтенше комиссиялар құру туралы ұсыныс енгізуге;
ветеринария саласында Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте (қызметтік куәлік ұсыну арқылы) кедергісіз баруға, сондай-ақ ветеринария саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметі туралы ақпарат алуға;
зерттеу жүргізу мерзімі туралы мүдделі тұлғаларды хабарландырумен диагностика немесе ветеринарлық-санитарлық сараптама үшін мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау нысандарының іріктеуін жүргізуге;
мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау жүргізуге;
ветеринариялық құжаттар беруге;
Қазақстан Республикасы заңнамасымен берілген өкілеттік шегінде актілер шығаруға;
ветеринарлық-санитарлық жайлы аумақтарда, сондай-ақ жайсыз пунктерде орын ауыстыратын (тасымалданатын), адам мен жануарлардың саулығына қауіп төндіретін нысандар анықталғанда, Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте алуға және жоюға, оларды зиянсыздандыруды (зарарсыздандыруды) немесе өңдеуді ұйымдастыруға қатысуға, сондай-ақ көрсетілген фактілер бойынша денсаулық сақтау саласының уәкілетті мемлекеттік органына хабарлауға;
ветеринария саласында Қазақстан Республикасы заңнамасын бұзушылық болған жағдайда сотқа қуыным беруге.

18.2) функции государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Айыртауского района Северо-Казахстанской области":
проведение ветеринарных мероприятий против особо опасных, энзоотических и незаразных болезней животных;
проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
оказание услуг по искусственному осеменению животных;
оказание услуг по транспортировке (доставке), хранению ветеринарных препаратов против особо опасных и энзоотических болезней животных, а также транспортировке (доставке) изделий (средств) и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
содержание скотомогильников (биотермической ямы), убойных площадок, построенных местными исполнительными органами соответствующих административно-территориальных единиц;
отлов и уничтожение бродячих собак и кошек;
создание ветеринарных пунктов в сельских округах;
ведение, предоставление ветеринарного учета и отчетности;
выдача ветеринарной справки;
ведение базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдача выписки из нее;
отбор проб биологического материала и доставка их в ветеринарную лабораторию;
оказание услуг по транспортировке больных животных на санитарный убой;
иные виды деятельности в области ветеринарии не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
19. Права и обязанности:
государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" имеет право:
запрашивать и получать необходимую информацию от уполномоченного государственного органа в области ветеринарии и иных организаций для осуществления возложенных на него задач;
инициировать отзыв лицензий юридических и физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии, в случаях нарушения ими установленных ветеринарно-санитарных правил и нормативов в порядке установленном законодательством;
вносить предложение о создании в установленном порядке чрезвычайных противоэпизоотических комиссий;
беспрепятственно посещать (по предъявлении служебного удостоверения) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также получения информации о деятельности физических и юридических лиц в области ветеринарии;
проводить
отбор проб объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора для их диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы с уведомлением заинтересованных лиц о сроках проведения их исследования;
проводить государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор;
выдавать ветеринарные документы;
издавать акты в пределах полномочий предоставленных законодательством Республики Казахстан;
при выявлении на территориях ветеринарно-санитарного благополучия, а также в неблагополучных пунктах перемещаемых (перевозимых) объектов, представляющих опасность для здоровья животных и человека, изымать и уничтожать в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, принимать участие в организации их обезвреживания (обеззараживания) или переработки, а также сообщать об указанных фактах в уполномоченный государственный орган в области здравоохранения;
предъявлять иски в суд в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии.

3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады ("Солтүстік Қазақстан облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесімен келісім бойынша).
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, тікелей уәкілетті органға (заңнамамен белгіленген жағдайлардан басқа) бағынады, ерлер мен әйелдердің тең мүмкіндіктері және тең құқықтарының мемлекеттік кепілі туралы заңдылықтың сақталуын қамтамасыз етеді;
өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді;
Қазақстан Республикасы заңнамасымен және осы Ережемен белгіленген құзіретіне сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметі мәселелерін дербес шешеді және дара басшылық қағидаттарымен іс-әрекет жасайды;
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі атынан сенімхатсыз іс-әрекет жасайды;
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүдделерін ұсынады;
заңнамамен белгіленген жағдайлар мен шектерде мүлікке билік етеді;
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің іс сапарлар, қызметкерлерді қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында және қызметкерлердің біліктілігін жоғарлатудың басқа да түрлерінде оқыту бойынша жұмыс жоспары мен тәртібін бекітеді;
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрамын әзірлейді және бекітеді;
өз құзіреті шегінде сыбайлас жемқорлықпен күреседі, сыбайлас жемқорлықпен байланысты құқық бұзушылықтың жолын кесу арқылы "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тиімді қызметін қамтамасыз етеді, сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама талаптарын орындайды және кадрлық, бақылау, заңдық және басқа қызметтерді тарта отырып, заңнамада көзделген тәртіптік шараларды қолданады, бөлім қызметкерлерімен жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша жеке жауапты.

3. Организация деятельности государственного органа
20. Руководство государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
21. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию сгосударственным учреждением "Управление ветеринарииСеверо-Казахстанской области").
22. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области":
организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области, непосредственно подчиняется уполномоченному органу (за исключением случаев установленных законодательством), обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством;
действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает вопросы деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо–Казахстанской области" в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением;
без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо–Казахстанской области";
представляет интересы государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо–Казахстанской области" во всех организациях;
в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
утверждает порядок и планы работы государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо–Казахстанской области" по командировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
разрабатывает и утверждает структуру государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо–Казахстанской области" в соответствии с действующим законодательством;
в пределах своей компетенции ведет борьбу с коррупцией, обеспечивает эффективную деятельность государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" путем пресечения правонарушений связанных с коррупцией, исполняет требования антикоррупционного законодательства и применяетпредусмотренные в нем дисциплинарные меры, привлекая для этого кадровые, контрольные, юридические и другие службы, несет персональную ответственность по противодействию коррупции и за коррупционные правонарушения совершенные работниками государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области".

23. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі негізгі және айналымдық қаражаттан, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған басқа көздерден сатып алынған басқа мүліктен (ақшалай табысты қоса алғанда) құралған, құрылтайшымен табысталған мүлік есебінен қалыптастырылады.
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және құрылтайшының арасындағы қарым қатынас
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі болып табылады.
28. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және оның жұмыс ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес болады.
29. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік лауазымына орналасу құқығына заңнамамен белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес азаматтар ие болады.
30. Жұмысқа қабылдау кезінде қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметкерлердің еңбек ақысын төлеу жағдайлары, тараптардың құқықтары мен міндеттеріескерілген жазбаша шарт жасалады.
31. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлері еңбегіне ақы төлеу жүйесі Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте анықталады.
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жалақысы мен лауазымдық айлықақысы олардың біліктілігіне, функционалдық міндеттеріне сәйкес мамандығы бойынша және мемлекеттік қызметтегі еңбек өтілін есепке ала отырып белгіленеді.

23. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, которое состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25.Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области", относится к районной коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и учредителем
27. Учредителем государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" является акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанкой области" и учредителем государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" и его трудовым коллективом происходит в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Правом на занятие административной государственной должности государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" обладают граждане, соответствующие квалификационным требованиям вустановленным законодательством порядке.
30. При приеме на работу заключается письменный договор, в котором оговариваются права и обязанности сторон, условия оплаты труда работника в соответствии с действующим законодательством.
31. Система оплаты труда работников государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" определяется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Заработная плата и должностные оклады сотрудников государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" устанавливаются с учетом стажа работы на государственной службе и по специальности в соответствии с их квалификацией, функциональными обязанностями.

32. Құрылтайшының орналасқан орны: индексі 150100, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44.
6. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
33. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру (бірігу, қосу, айыру, бөлу, қайта құру) және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізу қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүргізіледі.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жүргізуінде болатын ұйымдардың тізімі
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының ветеринарлық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік мекеме: Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Ақан Сері көшесі, 119.

32. Местонахождение учредителя: индекс 150100, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова 44.
6. Реорганизация и ликвидация государственного органа
33. Реорганизация (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) и ликвидация государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Внесение изменений и дополнений в Положение производится в соответствии с действующим законодательством.
7.Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел ветеринарии Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Айыртауского района Северо-Казахстанской области": Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Акана - Серэ 119.