"Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы" Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 34 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 346 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қарашада № 3420 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 5 сәуірдегі № 100 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 05.04.2016 № 100 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабының 2 тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671 бұйрығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 34 "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3031-нөмірмен тіркелген, 2015 жылы 21 ақпанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) қаулысына мынандай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы";
1-тармақтың 1), 2)-тармақшалары келесідей редакцияда жазылсын:
"1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері;

О внесении изменений в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 13 февраля 2015 года № 34 "Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 30 октября 2015 года № 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 ноября 2015 года № 3420. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 5 апреля 2016 года № 100
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 05.04.2016 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Ресспублике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 3-1/671 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 13 февраля 2015 года № 34 "Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3031, опубликовано 21 февраля 2015 года в газете "Южный Казахстан") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями";
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

2) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулыға 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте: 1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы 30 қазандағы № 346
қаулысына 1 қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы 13 ақпандағы № 34
қаулысына 1 қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативтері, теңге
Ірі қара мал шаруашылығы
1
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
2 671,93
Қой шаруашылығы
2
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
1034
Бал ара шаруашылығы
3
Бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
бал ара ұясы
3190
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы 30 қазандағы № 346
қаулысына 2 қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы 13 ақпандағы № 34
қаулысына 2 қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары
Субсидиялау бағыттары
Өлшемдер мен талаптар
1.
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтардағы және өндірістік кооперативтердегі ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру

2) критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарата Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Приложение 1 к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от 30
октября 2015 года № 346
Приложение 1 к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от 21
февраля 2015 года № 34
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий за 1 единицу, тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
2 671,93
Овцеводство
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
1034
Пчеловодство
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемей
3190
Приложение 2 к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от 30
октября 2015 года № 346
Приложение 2 к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от 21
февраля 2015 года № 34
Критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Искусственное осеменение маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах

1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Дистрибьютерлік орталықтың лабораториясының болуы, ұрық сақтайтын дьюар ыдысының болуы.
3. Асыл тұқымды бұқаның ұрығын тарататын арнайы тасымалдау көлігінің болуы.
4. Қажетті көлемде азот шығаратын зауыттармен келісім-шарттың болуы.
2.
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтардағы және өндірістік кооперативтердегі қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру
1. Асыл тұқымды немесе дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Лабораторияның болуы.
3. Асыл тұқымды қошқарларды тасмалдайтын арнайы көліктің болуы.
4. Асыл тұқымды куәліктердің болуы.
3.
Бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
1. Асыл тұқымды мәртебенің болуы.
2. Шаруашылықты жүргізу кітабынан немесе 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді.
3. Лабораторияның болуы.

1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории и сосудов Дьюара для хранения семени быков.
3. Наличие специальной машины для перевозки семени быков-производителей.
4. Наличие договора с заводами по производству азота на необходимое количество.
2
Искусственное осеменение маточного поголовья овец крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Наличие статуса племенного или дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории.
3. Наличие специальной машины для перевозки племенных баранов-производителей.
4. Наличие племенных свидетельств.
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие племенного статуса.
2. Выписка из книги похозяйственного учета или отчета из формы 24-сельское хозяйство о наличии пчелосемей.
3. Наличие лаборатории.