Сауда-саттықты ұйымдастырушы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 59 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 11 мамырда № 13692 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 211 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы"
2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздармен "РЕПО" операцияларына өтiнiмдер туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес туынды қаржы құралдарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес шетел валюталарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности организатора торгов и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 59. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2016 года № 13692. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 211.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2017 г.
Сноска. В заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности организатора торгов согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о заявках на покупку/продажу ценных бумаг согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о заявках на операции "РЕПО" с ценными бумагами согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об операциях "РЕПО" с ценными бумагами с указанием их участников согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о заявках на покупку/продажу иностранных валют согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о результатах торгов иностранными валютами согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета о членах организатора торгов согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;

12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есептің нысаны;
12-1) осы қаулыға 12-1-қосымшаға сәйкес мәмілелер көлемі туралы есеп;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес клиенттердің шоттары туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есептің нысаны және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есептің нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операцияларының құрылымы туралы есептің нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есептің нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептің нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Сауда-саттықты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында көзделген есепті жұмыс күніндегі есептілікті – күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін;
2) осы қаулының 1-тармағының 10), 11), 12), 12-1), 13), 14), 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген есепті айдағы есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыру лицензиясына ие сауда-саттықты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 15) тармақшасында көзделген есепті айдағы есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.

12) форму отчета о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
12-1) форму отчета об объемах сделок согласно приложению 12-1) к настоящему постановлению;
13) форму отчета о капитализации рынка ценных бумаг согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета о счетах клиентов согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями, согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форму отчета о совершенных сделках по инвестированию собственных активов согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форму отчета о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форму отчета о структуре операций "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов, согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форму отчета о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов, согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форму отчета об инвестициях в капитал других юридических лиц согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) правила представления отчетности организатором торгов согласно приложению 21 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Организатор торгов представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) отчетность за отчетный рабочий день, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 1 настоящего постановления – ежедневно, до конца следующего рабочего дня;
2) отчетность за отчетный месяц, предусмотренную подпунктами 10), 11), 12), 12-1), 13), 14), 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Организатор торгов, обладающий лицензией на осуществление отдельных видов банковских операций, дополнительно представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате отчетность за отчетный месяц, предусмотренную подпунктом 15) пункта 1 настоящего постановления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.

Осы қаулының 1-тармағының 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсыну акцияларының 50 (елу) және одан көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі сауда-саттықты ұйымдастырушыға қолданылмайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
7. Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының м. а.
_____________ Б.Иманалиев
2016 жылғы 4 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
1-қосымша
Сауда-саттықты ұйымдастырушы есептілігінің тізбесі

Представление отчетности, предусмотренной подпунктами 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления, не распространяется на организатора торгов, 50 (пятьдесят) и более процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 22 к настоящему постановлению.
4. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.)обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
СОГЛАСОВАНО
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
И.о. Председателя
________________Б. Иманалиев
4 апреля 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Перечень отчетности организатора торгов

Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Сауда-саттықты ұйымдастырушының есептілігіне мыналар кіреді:
1) бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп;
2) мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
3) бағалы қағаздармен "РЕПО" операцияларына өтiнiмдер туралы есеп;
4) оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары туралы есеп;
5) туынды қаржы құралдарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп;
6) мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
7) шетел валюталарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп;
8) шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
9) сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп;
10) сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп;
11) сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп;
11-1) мәмілелер көлемі туралы есеп;
12) бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп;
13) клиенттердің шоттары туралы есеп;
14) сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі;
15) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
16) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
17) меншікті активтер есебінен жасалған "керi РЕПО" және "РЕПО" операцияларының құрылымы туралы есеп;
18) меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп;
19) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы ____________
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 1 - KASE_PSS
Кезеңділігі: күн сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін
Нысан
__________________________________________________________ (Сауда-саттықты ұйымдастырушы атауы)
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің түрі
Өтінімнің бағыты
Нарықтың түрі
Санаты
Шағын санаты
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
Шот түрі
Қосалқы шот түрі
Шот иесінің түрі
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Дербес сәйкестендіру нөмірі (ID)
Өтінімнің белгісі
Өтінімнің мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Нарықтық бағасы
Орташа алынған бағасы
күні
уақыты
22
23
24
25
26
27
28
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бағалы қағаздарды сатып
алуға/сатуға өтінімдер туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетность организатора торгов включает в себя:
1) отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг;
2) отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок;
3) отчет о заявках на операции "РЕПО" с ценными бумагами;
4) отчет об операциях "РЕПО" с ценными бумагами с указанием их участников;
5) отчет о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов;
6) отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок;
7) отчет о заявках на покупку/продажу иностранных валют;
8) отчет о результатах торгов иностранными валютами;
9) отчет о членах организатора торгов;
10) отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов;
11) отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов;
11-1) отчет об объемах сделок;
12) отчет о капитализации рынка ценных бумаг;
13) отчет о счетах клиентов;
14) отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями;
15) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
16) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
17) отчет о структуре операций "обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных за счет собственных активов;
18) отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов;
19) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию за ____________ 20__ года
Индекс: 1 - KASE_PSS
Периодичность: ежедневная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип заявки
Направление заявки
Вид рынка
Категория
Подкатегория
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Тип счета
Тип субсчета
Тип владельца счета
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Персональный идентификационный номер (ID)
Признак заявки
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
дата
время
22
23
24
25
26
27
28
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о заявках на
покупку/продажу ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі белгімен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 25-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "жжжж.кк.аа." форматында көрсетіледі.
7. 3 және 26-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" – лимиттелген өтінім, "market" – нарықтық өтінім, "nego" – тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 6-бағанда нарықтың түрі көрсетіледі: "Tbills" – мемлекеттік бағалы қағаздар нарығы, "Equities" – акциялар нарығы, "Debts" – облигациялар нарығы.
11. 7 және 8-бағандарда қор биржасының сауда жүйесінде көзделген нарық түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
13. 11-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
14. 12 және 16-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және
15-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады. 12-бағанда сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағазды сатып алуға / сатуға дайын бағасы көрсетіледі.
15. 13 және 14-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазды сатып алуға / сатуға дайын таза бағасы мен кірістілігі пайыздармен көрсетіледі. 13 және 14-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
16. 15-бағанда өтінімнің бағалы қағаздарының саны данамен көрсетіледі.
17. 17-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
18. 18-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 25 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 26 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графе 6 указывается вид рынка: "Tbills" – рынок государственных ценных бумаг, "Equities" – рынок акций, "Debts" – рынок облигаций.
11. В графах 7 и 8 указываются категории и подкатегории видов рынков, предусмотренных торговой системой фондовой биржи.
12. В графе 9 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 11 указывается валюта котирования ценной бумаги.
14. В графах 12 и 16 цена за одну ценную бумагу и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 12 ("Цена") и 15 ("Количество"). В графе 12 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) ценную бумагу.
15. В графах 13 и 14 чистая цена и доходность, по которым участник торгов готов купить (продать) долговую ценную бумагу, указываются в процентах. Графы 13 и 14 заполняются по долговым ценным бумагам.
16. В графе 15 количество ценных бумаг заявки указывается в штуках.
17. В графе 17 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
18. В графе 18 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.

19. 19-бағанда мынадай цифр көрсетіледі: "1" – меншікті, "2" – клиенттік.
20. 20-бағанда қосалқы шоттың түрі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер қосалқы шот бағалы қағаздарды ұстаушыға ашылса – "1", егер қосалқы шот эмитентке жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу мен орналастыру үшін ашылса – "2", егер қосалқы шот эмитентке сатып алынған бағалы қағаздарды есепке алу үшін ашылса – "3", егер қосалқы шот номиналды ұстаушыға ашылса – "5", егер қосалқы шот орталық депозитарийдің клиентіне ашылса – "6".
21. 21-бағанда шот иесінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзге.
22. 22-бағанда мәмілелерді жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі (ID) көрсетіледі.
23. 23-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса – "0", егер өтінімді маркет-мейкердің бағалы қағаздарға баға белгілеуді қолдау жөніндегі функцияларды орындау мақсатында сауда-саттыққа қатысушы берген болса – "1".
24. 24-бағанда өтінімнің сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәртебесі көрсетіледі.
25. 27-бағанда бағалы қағаздың мәміле жасау күнгі, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес айқындаған нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналдық құнына пайыздармен көрсетіледі. 27-бағандағы деректер үтірден кейін төрт белгімен көрсетіледі.
26. 28-бағанда мәміле жасау күнгі, сауда-саттықты ұйымдастырушы уәкілетті орган белгіленген акциялардың орташа алынған нарықтық бағасын және өтелетін облигациялардың орташа алынған нарықтық кірістерін есептеу тәртібіне сәйкес айқындаған, акциялардың орташа алынған нарықтық бағасы немесе облигациялардың орташа алынған нарықтық кірістері көрсетіледі.
27. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161№ 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 2 – KASE_ST
Кезеңділігі: күн сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Нарықтың типі
Сауда-саттық әдісі
Нарықтың түрі
Санаты
Шағын санаты
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
Борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні
Саны
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату депосының шоты
Сатушының қосалқы шотының түрі
Сатушының шоты иесінің түрі
Сатуға берілген өтінімнің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алу депосының шоты
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы:
Сатып алушының қосалқы шотының түрі
Сатып алушының шоты иесінің түрі
Сатып алуға берілген өтінімнің нөмірі
Мәміленің мәртебесі
Есеп айырысу күні
Нарықтық бағасы
Орташа мөлшерленген баға
25
26
27
28
29
30
31
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20____жылғы "____"________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мәмілелердің тараптары
көрсетіле отырып, бағалы
қағаздармен сауда-саттықтың
нәтижелерi туралы есептің
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

19. В графе 19 указывается цифра: "1" – собственный, "2" – клиентский.
20. В графе 20 в качестве типа субсчета указывается цифра: "1" – если субсчет открыт держателю ценных бумаг, "2" – если субсчет открыт эмитенту для учета и размещения объявленных ценных бумаг, "3" – если субсчет открыт эмитенту для учета выкупленных ценных бумаг, "5" – если субсчет открыт номинальному держателю, "6" – если субсчет открыт клиенту центрального депозитария.
21. В графе 21 указывается тип владельца счета: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и (или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
22. В графе 22 указывается персональный идентификационный номер (ID) трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделок.
23. В графе 23 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок ценных бумаг.
24. В графе 24 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
25. В графе 27 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 27 указываются с четырьмя знаками после запятой.
26. В графе 28 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению установленным уполномоченным органом.
27. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 2 – KASE_ST
Периодичность: ежедневная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Тип рынка
Метод торгов
Вид рынка
Категория
Подкатегория
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
Дата погашения долговых ценных бумаг
Количество
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Тип субсчета продавца
Тип владельца счета продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы:
Тип субсчета покупателя
Тип владельца счета покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата расчета
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
25
26
27
28
29
30
31
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов ценными бумагами с
указанием сторон сделок
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда нарықтың типі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың қайталама нарығында жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың бастапқы нарығында жасалған болса – "1".
9. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі тікелей мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса – "1", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі фиксинг әдісімен жасалған болса – "2", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі франкфурттық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "3", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі мамандандырылған сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "4", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі ағылшын сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "5", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі голландтық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "6".
10. 6-бағанда сауда жүйесінде көзделген нарық түрі көрсетіледі.
11. 7 және 8-бағандарда сауда жүйесінде көзделген нарық түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
13. 11-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
14. 12 және 17-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және 16-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады. 12-бағанда сауда-саттыққа қатысушының бағалы қағазбен мәміле жасаған бағасы көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве типа рынка указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на вторичном рынке ценных бумаг, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на первичном рынке ценных бумаг.
9. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом заключения прямых сделок, "2" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом фиксинга, "3" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом франкфуртских торгов, "4" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом специализированных торгов, "5" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом английских торгов, "6" – сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом голландских торгов.
10. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
11. В графах 7 и 8 указываются категории и подкатегории видов рынков, предусмотренные торговой системой.
12. В графе 9 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 11 указывается валюта котирования ценной бумаги.
14. В графах 12 и 17 цена за одну ценную бумагу и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 12 ("Цена") и 16 ("Количество"). В графе 12 указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с ценной бумагой.

15. 13 және 14-бағандарда сауда-саттыққа қатысушының борыштық бағалы қағазбен мәміле жасаған таза бағасы мен кірістілігі пайыздармен көрсетіледі. 13 және 14-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
16. 16-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
17. 18-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
18. 19 және 24-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
19. 20 және 25-бағандарда сатушының немесе сатып алушының түрі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер қосалқы шот бағалы қағаздарды ұстаушыға ашылса – "1", егер қосалқы шот эмитентке жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу мен орналастыру үшін ашылса – "2", егер қосалқы шот эмитентке сатып алынған бағалы қағаздарды есепке алу үшін ашылса – "3", егер қосалқы шот номиналды ұстаушыға ашылса – "5", егер қосалқы шот орталық депозитарийдің клиентіне ашылса – "6".
20. 21 және 26-бағандарда сатушының немесе сатып алушының шот иелерінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзгелер.
21. 28-бағанда сауда-саттық ұйымдастырушысының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі
22. 30-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес айқындаған мәмле жасау күнгі бағалы қағаздардың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналдық құнына пайыздармен көрсетіледі. 30-бағандағы деректер үтірден кейін төрт белгімен көрсетіледі.
23. 31-бағанда уәкілетті орган белгілеген акциялардың орташа мөлшерленген нарықтық бағаларын және өтеуге арналған облигациялардың орташа мөлшерленген нарықтық кірістерін есептеу тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған мәміле жасау күні акциялардың орташа мөлшерленген нарықтық бағалары және өтеуге арналған облигациялардың орташа мөлшерленген нарықтық кірістері көрсетіледі.
24. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 3- KASE_ABR
Кезеңділігі: күн сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Репо түрі
Санаты
Шағын санаты
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Репо құралының коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Кірістілігі
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздар саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
Шот түрі
Қосалқы шот түрі
Шот иесінің түрі
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Дербес сәйкестендіру нөмірі (ID)
Өтінімнің мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Репоның мерзімі
Дисконттың мөлшері
күні
уақыты
21
22
23
24
25
26
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20____жылғы "____"________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бағалы қағаздармен репо
операцияларына өтiнiмдер
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

15. В графах 13 и 14 чистая цена и доходность, по которым участник торгов заключил сделку с долговой ценной бумагой, указываются в процентах. Графы 13 и 14 заполняются по долговым ценным бумагам.
16. В графе 16 количество ценных бумаг сделки указывается в штуках.
17. В графе 18 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
18. В графах 19 и 24 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
19. В графах 20 и 25 в качестве типа субсчетов продавца или покупателя указывается цифра: "1" – если субсчет открыт держателю ценных бумаг, "2" – если субсчет открыт эмитенту для учета и размещения объявленных ценных бумаг, "3" – если субсчет открыт эмитенту для учета выкупленных ценных бумаг, "5" – если субсчет открыт номинальному держателю, "6" – если субсчет открыт клиенту центрального депозитария.
20. В графах 21 и 26 указывается тип владельцев счетов продавца или покупателя: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и (или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
21. В графе 28 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 30 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 30 указываются с четырьмя знаками после запятой.
23. В графе 31 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению, установленным уполномоченным органом.
24. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 3- KASE_ABR
Периодичность: ежедневная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
Форма
__________________________________________________________ (наименование Организации)
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Вид репо
Категория
Подкатегория
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Код инструмента репо
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Доходность
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Тип счета
Тип субсчета
Тип владельца счета
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Персональный идентификационный номер (ID)
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Срок репо
Размер дисконта
дата
время
21
22
23
24
25
26
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подписьНомер телефона:_________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о заявках на
операции репо
с ценными бумагами
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 23-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 24-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
10. 6 және 7-бағандарда сауда жүйесінде көзделген нарық түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
11. 8-бағанда репо операциясы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген репо операциясының құралдарына баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған репо операциясы құралының коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
13. 11-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
14. 12 және 15-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және 14-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады. "Автоматты репо" операциялары бойынша сатуға өтінім беру кезінде өтінімнің көлемі ретінде сатушы қоятын ақша көлемі танылады. 12-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасауға дайын бағасы көрсетіледі.
15. 13-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жүргізуге дайын кірістілігі пайыздармен көрсетіледі.
16. 14-бағанда "тікелей (автоматты) репо" операциясының сатушысы (сатып алушысы) қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
17. 16-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 23 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 24 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
10. В графах 6 и 7 указываются категории и подкатегории видов рынков, предусмотренные торговой системой.
11. В графе 8 в качестве кода инструмента операции репо указывается код, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов операции репо, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 11 указывается валюта котирования ценной бумаги.
14. В графах 12 и 15 цена за одну ценную бумагу и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 12 ("Цена") и 14 ("Количество"). При подаче заявки на продажу по операциям "автоматическое репо" в качестве объема заявки признается объем денег, выставляемый продавцом. В графе 12 указывается цена, по которой участник торгов готов совершить операцию репо.
15. В графе 13 указывается доходность, по которой участник торгов готов провести операцию репо, в процентах.
16. В графе 14 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом (покупателем) операции "прямое (автоматическое) репо".
17. В графе 16 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.

18. 17-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
19. 18-бағанда мынадай цифр көрсетіледі: "1" – меншікті, "2" – клиенттік.
20. 19-бағанда қосалқы шоттың түрі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер қосалқы шот бағалы қағаздарды ұстаушыға ашылса – "1", егер қосалқы шот эмитентке жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу мен орналастыру үшін ашылса – "2", егер қосалқы шот эмитентке сатып алынған бағалы қағаздарды есепке алу үшін ашылса – "3", егер қосалқы шот номиналды ұстаушыға ашылса – "5", егер қосалқы шот орталық депозитарийдің клиентіне ашылса – "6".
21. 20-бағанда шот иесінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзгелер.
22. 21-бағанда бағалы қағаздармен репо операциясын жасауға өтінім берген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесі трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі (ID) көрсетіледі.
23. 22-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
24. 25-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындалған репо операцияларының мерзімі көрсетіледі.
25. 26-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылған дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
26. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 5 – KASE_ABRvP
Кезеңділігі: күн сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Репо түрі
Операция түрі
Санаты
Шағын санаты
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Құрал коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Кірістілігі
Саны
Көлемі
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату депосы-ның шоты
Сатушы шотының түрі
Сатушының шоты иесінің түрі
Сатуға берілген өтінімнің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алу депосы-ның шоты
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатып алушы шотының түрі
Сатып алушының шоты иесінің түрі
Сатып алуға берілген өтінімнің нөмірі
Мәміленің мәртебесі
Репоның мерзімі
Жабу күні
Дисконттың мөлшері
22
23
24
25
26
27
28
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20____жылғы "____"________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Оларға қатысушылар көрсетіле
отырып, бағалы қағаздармен
репо операциялары туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

18. В графе 17 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
19. В графе 18 указывается цифра: "1" – собственный, "2" – клиентский.
20. В графе 19 в качестве типа субсчета указывается цифра: "1" – если субсчет открыт держателю ценных бумаг, "2" – если субсчет открыт эмитенту для учета и размещения объявленных ценных бумаг, "3" – если субсчет открыт эмитенту для учета выкупленных ценных бумаг, "4" – если субсчет открыт номинальному держателю, "6" – если субсчет открыт клиенту центрального депозитария.
21. В графе 20 указывается тип владельца счета: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и(или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
22. В графе 21 указывается персональный идентификационный номер (ID) трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение операции репо с ценными бумагами.
23. В графе 22 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
24. В графе 25 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
25. В графе 26 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
26. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 5 – KASE_ABRvP
Периодичность: ежедневная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Вид репо
Тип операции
Категория
Подкатегория
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Код инструмента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Доходность
Количество
Объем
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Тип счета продавца
Тип владельца счета продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Тип счета покупателя
Тип владельца счета покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Срок репо
Дата закрытия
Размер дисконта
Номер сделки открытия
22
23
24
25
26
27
28
29
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об операциях
репо с ценными бумагами с
указанием их участников
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
9. 5-бағанда репо операциясының түрі ретінде ашу немесе жабу деп көрсетіледі.
10. 6 және 7-бағандарда сауда жүйесінде көзделген нарық түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
11. 11 және 14-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және 13-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады.
12. 12-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасаған кірістілігі пайыздармен көрсетіледі.
13. 13-бағанда репо операциясының сатушысы қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
14. 15-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
15. 16 және 21-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
16. 17 және 22-бағандарда мынадай цифр көрсетіледі: "1" – меншікті, "2" – клиенттік.
17. 18 және 23-бағандарда сатушының немесе сатып алушының шот иелерінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзгелер.
18. 25-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
9. В графе 5 в качестве типа операции репо указывается открытие или закрытие.
10. В графах 6 и 7 указываются категории и подкатегории видов рынков, предусмотренные торговой системой.
11. В графах 11 и 14 цена за одну ценную бумагу и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 11 ("Цена") и 13 ("Количество").
12. В графе 12 указывается доходность, по которой участник торгов заключил операцию репо, в процентах.
13. В графе 13 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом операции репо.
14. В графе 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
15. В графах 16 и 21 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
16. В графах 17 и 22 указывается цифра: "1" – собственный, "2" – клиентский.
17. В графах 18 и 23 указывается тип владельцев счетов продавца или покупателя: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и (или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
18. В графе 25 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4 және 5-бағандарда қор биржасының сауда жүйесінде көзделген нарық түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
9. 7 және 11-бағандарда бір келісімшарттың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. 12-бағанда мәміленің көлемі ретінде 7 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 9-бағандардың ("Келісімшарттардың саны") көбейтіндісі танылады. 7-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасаған бағасы көрсетіледі.
10. 8-бағанда мәміле валютасының атауы көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда мәміле келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
12. 12 және 17-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 14 және 19-бағандарда мынадай цифр көрсетіледі: "1" – меншікті, "2" – клиенттік.
14. 15 және 20-бағандарда шот иесінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзгелер.
15. 22-бағанда мәміле үшін есеп айырысудың нақты күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Шетел валюталарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 9 – KASE_FC
Кезеңділігі: күн сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: күн сайын, келесі жұмыс күнінің соңына дейін
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Санаты
Шағын санаты
Қаржы құралының коды
Бағасы
Саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Шот түрі
Шот иесінің түрі
Өтінімнің түрі
Өтінімнің мәртебесі
10
11
12
13
14
15
16
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Шетел валюталарын сатып
алуға/сатуға өтінімдер туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шетел валюталарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графах 4 и 5 указываются категории и подкатегории видов рынков, предусмотренные торговой системой.
9. В графах 7 и 11 цена одного контракта и объем сделки указываются в тенге. В графе 11 в качестве объема сделки признается произведение граф 7 ("Цена одного контракта") и 9 ("Количество контрактов"). В графе 7 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с производными финансовыми инструментами.
10. В графе 8 указывается наименование валюты сделки.
11. В графах 9 и 10 количество контрактов сделки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
12. В графах 12 и 17 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графах 14 и 19 указывается цифра: "1" – собственный, "2" – клиентский.
14. В графах 15 и 20 указывается тип владельца счета: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и (или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
15. В графе 22 указывается фактическая дата расчета сделки в формате "дд.мм.гггг".
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заявках на покупку/продажу иностранных валют
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________20__года
Индекс: 9 – KASE_FC
Периодичность: ежедневная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежедневно, до конца следующего рабочего дня
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Категория
Подкатегория
Код финансового инструмента
Цена
Количество
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Тип счета
Тип владельца счета
Тип заявки
Статус заявки
10
11
12
13
14
15
16
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о заявках на
покупку/продажу иностранных валют
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о заявках на покупку/продажу иностранных валют
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 22-бағандарда мәміленің жасалу күні мен мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты мен мәміле бойынша есеп айырысудың нақты уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4 және 5-бағандарда сауда жүйесінде көзделген шетел валюталары нарығы түрлерінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
9. 6-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
10. 7 және 10-бағандарда бір қаржы құралының бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 7 ("Бағасы") және 9-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады.
11. 8-бағанда сауда-саттыққа қатысушылар валюталық своптар бойынша мәміле жасаған кірістілігі пайыздармен көрсетіледі.
12. 9-бағанда қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
13. 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
14. 13 және 18-бағандарда мынадай цифр көрсетіледі: "1" – меншікті, "2" – клиенттік.
15. 14 және 19-бағандарда шот иесінің түрі көрсетіледі: "0" – жеке тұлға, "1" – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, "2" – екiншi деңгейдегi банк, "3" – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, "4" – брокер және (немесе) дилер, "5" – номиналды ұстаушы, "6" – өзге лицензиаттар, "7" – өзге заңды тұлғалар, "8" – инвестициялық қор, "9" – өзгелер.
16. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелері туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 11 - KASE_SEM
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
1-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелері туралы мәліметтер
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің атауы
Лицензияның түрі мен деректемелері
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Күні
Мүшелік ету санаты
қабылдау
шығарылуы
-----
-----
-----
-----
1
2
3
4
5
6
7
8
n
Жиынтығы: Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің саны
(мүшелер саны)
х
х
х
оның ішінде бағалы қағаздармен және қаржы құралдарымен мәмілелер жасағандары
(мәмілелер жасаған мүшелер саны)
х
х
х
2-кесте. Қаржы құралдарына, оның ішінде сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне кіретін бағалы қағаздарға қатысты маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесiнің атауы
Қаржы құралының коды (Бағалы қағаздың коды)
Күні
Қаржы құралдарының (бағалы қағаздардың) міндетті баға белгілеуінің ең аз көлемі
Қаржы құралдарына (бағалы қағаздарға) сұраныс пен ұсыныстың баға белгілеулері арасындағы айырма
Өзге талаптар
мәртебе беру
мәртебені жоғалту
1
2
3
4
5
6
7
8
1
n
Жиынтығында маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерiнің саны, олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша;
бағалы қағаздар болып табылмайтын өзге қаржы құралдары бойынша..
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сауда-саттықты
ұйымдастырушының мүшелерi
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов иностранными валютами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графах 2 и 22 указываются дата заключения сделки и фактическая дата расчета по сделке в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указываются время заключения сделки и фактическое время расчета по сделке в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графах 4 и 5 указываются категории и подкатегории видов рынка иностранных валют, предусмотренные торговой системой.
9. В графе 6 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
10. В графах 7 и 10 указываются цена за один финансовый инструмент и объем сделки в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 7 ("Цена") и 9 ("Количество").
11. В графе 8 указывается доходность, по которым участники торгов заключили сделку по валютным свопам, в процентах.
12. В графе 9 указывается количество финансовых инструментов в штуках.
13. В графе 11 указываются коды членов организатора торгов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графах 13 и 18 указывается цифра: "1" – собственный, "2" – клиентский.
15. В графах 14 и 19 указывается тип владельца счета: "0" – физическое лицо, "1" – единый накопительный пенсионный фонд, "2" – банк второго уровня, "3" – страховая (перестраховочная) организация, "4" – брокер и (или) дилер, "5" – номинальный держатель, "6" – прочие лицензиаты, "7" – прочие юридические лица, "8" – инвестиционный фонд, "9" – иное.
16. В графе 21 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о членах организатора торгов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 11 - KASE_SEM
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня
месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Сведения о членах организатора торгов
__________________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Наименование члена организатора торгов
Вид и реквизиты лицензии
Код члена организатора торгов
Дата
Категория членства
приема
исключения
----
----
----
----
1
2
3
4
5
6
7
8
n
Итого: количество членов организатора торгов
(количество членов)
х
х
х
из них совершавшие сделки с ценными бумагами и финансовыми инструментами
(количество членов, совершавших сделки)
х
х
х
Таблица 2. Отчет о членах организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера в отношении финансовых инструментов, в том числе ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
__________________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Наименование члена организатора торгов
Код финансового инструмента (Код ценной бумаги)
Дата
Минимальный объем обязательной котировки финансовых инструментов (ценных бумаг)
Разница между котировками спроса и предложения финансовых инструментов (ценных бумаг)
Иные условия
присвоения статуса
утраты статуса
1
2
3
4
5
6
7
8
1
n
Итого количество членов организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера, из них:
по ценным бумагам;
по иным финансовым инструментам, не являющимися ценными бумагами.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о членах
организатора торгов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о членах организатора торгов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) Нысан сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін қабылдаудың хронологиялық тәртібімен толтырылады;
2) 3-бағанда лицензияның түрі мен деректемелері ретінде оның толық атауы, нөмірі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің оны берген күні көрсетіледі;
3) 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі;
4) 7, 8 және n-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында айқындалған мүшелік санаттары көрсетіледі;
6. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда қаржы құралының (бағалы қағаздың) коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
2) 4 және 5-бағандарда маркет-мейкер мәртебесін беру және жоғалту күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі;
3) 7-бағанда қаржы құралдарының маркет-мейкері сұраныс пен ұсыныстың баға белгілеулерінің арасындағы айырма сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын мәнге сәйкес көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 12 - KASE_S
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Резиденттік белгісі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Күні
Номинал валютасы
Номиналы
бағалы қағазды тізімге енгізу
тізімнен шығару (оның ішінде өтеу кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_________ тізімінің секторы
Тізімнің санаты _________
1
Бағалы қағаздың түрі
1.1.
1.n.
Жиынтығы: ___ санатының ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Тізімнің санаты _________
n
Бағалы қағаздың түрі
n.1.
n.n.
Жиынтығы: ___ санатының ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиынтығы: ________ тізімінің санаты бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиынтығы: тізімнің секторы бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Эмитенттердің барлығы _________, оның ішінде бейрезиденттер __________
кестенің жалғасы
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі
Мәміленің ең төменгі бағасы
Мәміленің ең жоғары бағасы
Мәмілелердің орташа мөлшерленген бағасы
Соңғы мәміле
барлығы
орналастыру
айналыс
барлығы
орналастыру
айналыс
күні
бағасы
10
11
12
13
14
15
16
17
17
19
20
_________ тізімінің секторы
Тізімнің санаты _________
Бағалы қағаздың түрі
х
х
х
х
х
Тізімнің санаты _________
Бағалы қағаздың түрі
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Эмитенттердің барлығы _________, оның ішінде бейрезиденттер __________
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сауда-саттықты
ұйымдастырушы тiзiмiнiң
жекелеген секторларына
(санаттарына) кiретiн бағалы
қағаздар туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о членах организатора торгов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По таблице 1:
1) Форма заполняется в хронологическом порядке приема членов организатора торгов;
2) в графе 3 в качестве вида и реквизитов лицензии указываются ее полное наименование, номер и дата выдачи Национальным Банком Республики Казахстан;
3) в графе 4 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графах 7, 8 и n указываются категории членства, определенные внутренними документами организатора торгов.
6. По таблице 2:
1) в графе 3 в качестве кода финансового инструмента (ценной бумаги) используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами;
2) в графах 4 и 5 даты присвоения и утраты статуса маркет-мейкера указываются в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 7 разница между котировками спроса и предложения маркет-мейкера финансовых инструментов указывается в соответствии со значением, определяемым организатором торгов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 12 - KASE_S
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Наименование эмитента ценных бумаг
Признак резидентства
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата
Валюта номинала
Номинал
включения ценной бумаги в список
исключения из списка (в том числе при по гашении)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сектор _________ списка
Категория списка _________
1
Вид ценной бумаги
1.1.
1.n.
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Категория списка _________
n
Вид ценной бумаги
n.1.
n.n.
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по категории списка________
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по сектору списка
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Всего эмитентов _________, из них нерезидентов __________
кестенің жалғасы
Количество сделок
Объем сделок
Минимальная цена сделки
Максимальная цена сделки
Средневзвешенная цена сделок
Последняя сделка
всего
размещение
обращение
всего
размещение
об ращение
дата
цена
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Сектор _________ списка
Категория списка _________
Вид ценной бумаги
х
х
х
х
х
Категория списка _________
Вид ценной бумаги
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Всего эмитентов _________, из них нерезидентов __________
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о ценных
бумагах, входящих в отдельные
секторы (категории) списка
организатора торгов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда резиденттік белгісі ретінде бағалы қағаздар эмитентінің резиденттік елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 6, 7 және 19-бағандарда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу, оны тізімнен шығару күні, сондай-ақ соңғы мәміле жасау күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
9. 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
10. 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа мөлшерленген бағалары, сондай-ақ соңғы мәміленің бағасы теңгемен көрсетіледі.
11. Тізімнің секторы ретінде мыналар көрсетіледі: "Акциялар", "Борыштық бағалы қағаздар", "Исламдық бағалы қағаздар", "Инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары", "Туынды бағалы қағаздар", "Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары", "Мемлекеттік бағалы қағаздар", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге секторлар.
12. Тізімнің санаты ретінде мыналар көрсетіледі: "Акциялар" секторы үшін – бірінші, екінші санаттар, "Борыштық бағалы қағаздар" секторы үшін – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борыштық бағалы қағаздары, өзге борыштық бағалы қағаздар, буферлік санаттың борыштық бағалы қағаздары, "Мемлекеттік бағалы қағаздар" секторы үшін – Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған мемлекеттік бағалы қағаздар, жергілікті атқару органдарының облигациялары.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп
Есепті кезең: 20____жылғы __________
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 13 - KASE_FI
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
__________________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Қаржы құралының жалпы деректемелері
Қаржы құралының коды
Күні
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі (теңгемен)
Ең төменгі баға (теңгемен)
Ең жоғары баға (теңгемен)
Орташа мөлшерленген баға (теңгемен)
қаржы құралын саудаға шығару
тізімнен шығару (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қаржы құралдарының жиынтығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сауда-саттықты
ұйымдастырушының тiзiмiне
кiретiн бағалы қағаздарды
қоспағанда, қаржы құралдары
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 в качестве признака резидентства указывается страна резидентства эмитента ценных бумаг.
6. В графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
7. В графе 5 указывается идентификационный номер ценной бумаги.
8. В графах 6, 7 и 19 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов, ее исключения из списка, а также дата совершения последней сделки указываются в формате "дд.мм.гггг".
9. В графах 10, 11 и 12 количество сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, указывается в штуках.
10. В графах 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, а также цена последней сделки указываются в тенге.
11. В качестве сектора списка указываются: "Акции", "Долговые ценные бумаги", "Исламские ценные бумаги", "Ценные бумаги инвестиционных фондов", "Производные ценные бумаги", "Ценные бумаги международных финансовых организаций", "Государственные ценные бумаги", иные секторы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
12. В качестве категории списка указываются: для сектора "Акции" - первая, вторая категории, для сектора "Долговые ценные бумаги" - долговые ценные бумаги субъектов квазигосударственного сектора, иные долговые ценные бумаги, долговые ценные бумаги буферной категории, для сектора "Государственные ценные бумаги" - государственные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, облигации местных исполнительных органов.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за __________20__года
Индекс: 13 - KASE_FI
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Общие реквизиты финансового инструмента
Код финансового инструмента
Дата
Количество сделок
Объем сделок (в тенге)
Минимальная цена (в тенге)
Максимальная цена (в тенге)
Средневзвешенная цена (в тенге)
допуска финансового инструмента к торговле
исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого финансовых инструментов
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о финансовых
инструментах, за исключением
ценных бумаг, входящих в
список организатора торгов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. Нысанда бағалы қағаздар олардың тізімге енгізілуінің хронологиялық тәртібімен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда қаржы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
6. 4 және 5-бағандарда қаржы құралын саудаға шығару және тізімнен шығару күні (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде) "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
7. 6-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
8. 7, 8, 9 және 10-бағандарда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа мөлшерленген бағалары теңгемен көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца. Данные в Форме заполняются в тенге. Ценные бумаги в Форме заполняются в хронологическом порядке их включения в список.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 в качестве кода финансового инструмента используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами.
6. В графах 4 и 5 даты допуска финансового инструмента к торговле и исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса) указываются в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 6 количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, указывается в штуках.
8. В графах 7, 8, 9 и 10 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с финансовым инструментом в отчетный период, указываются в тенге.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.

12-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Мәмілелердің көлемі туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ескерту. Қаулы 12-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.01.2018 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Индекс: 12 - VOLUME_DEALINGS
Кезеңділігі: ай сайын
Кім ұсынады: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________ (ұйымның атауы)
Р/с №
Тізім секторлары
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі, теңгемен
1
2
3
4
1
Орналастыру
1.1.
2
Айналысы
2.1.
3
Репо мәмілелері
3.1.
4
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мәмілелердің көлемі туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Мәмілелердің көлемі туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Мәмілелер көлемі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады.

Приложение 12-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Сноска. Постановление дополнено приложением 12-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.01.2018 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах сделок
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: за ___________ 20__ года
Индекс: 12 – VOLUME_DEALINGS
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование Организации)
Секторы списка
Количество сделок
Объем сделок, в тенге
1
2
3
4
1.
Размещение
1.1.
2.
Обращение
2.1.
3.
Сделки репо
3.1.
4.
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об объемах сделок
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах сделок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об объемах сделок" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.

4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы ресми тізімінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлем мөлшері көрсетіледі.

4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, категории и подкатегории официального списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
6. В графе 3 указывается количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, указывается в штуках.
7. В графе 4 указывается количество объем сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы ресми тізімінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
6. 3-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар шығарылымдарының саны көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздары сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген эмитенттердің саны көрсетіледі.
8. 5-бағанда ресми тізімде (облигациялар бойынша) саудаланатын орналастырылған облигациялардың жиынтық Номиналдық құнын және өзінің ішкі құжаттарында белгіленген тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне (акциялар бойынша) енгізілген акциялардың нарықтық құнын көрсететін индикатор мың теңгемен көрсетіледі. Бұл баған тек қана акциялар нарығы мен корпоративтік облигациялар нарығы бойынша толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы "29" ақпандағы
№ 59 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Клиенттердің шоттары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: KASE_SK
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________________ (ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Р/с №
Клиенттердің шоттары
Заңды тұлғалар
Резидент-банктер
Бейрезидент-банктер
Басқа заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
1
Ағымдағы шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
2
Корреспонденттік шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
3
Басқа да шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
4
Жиынтығы
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Клиенттердің шоттары туралы
есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Клиенттердің шоттары туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, категории и подкатегории официального списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
6. В графе 3 указывается количество выпусков ценных бумаг, включенных в официальный список организатора торгов.
7. В графе 4 указывается количество эмитентов, чьи ценные бумаги включены в официальный список организатора торгов.
8. В графе 5 указывается индикатор, указывающий суммарную номинальную стоимость размещенных облигаций, торгующихся в официальном списке (по облигациям), и рыночную стоимость акций, включенных в официальный список организатора торгов (по акциям), в соответствии с порядком, установленном его внутренними документами, в тысячах тенге. Данная графа заполняется только по рынку акций и рынку корпоративных облигаций.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о счетах клиентов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: KASE_SK
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_________________________________________________________
(наименование организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Счета клиентов
Юридические лица
Банки-резиденты
Банки-нерезиденты
Другие юридические лица
1
2
3
4
5
1.
Текущие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
2.
Корреспондентские счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
3.
Прочие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
4.
Итого
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о счетах клиентов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о счетах клиентов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Клиенттердің шоттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушы заңды тұлғалар бойынша, оның ішінде шетел валютасымен тартқан ағымдағы, корреспонденттік және басқа да шоттардың құрылымы ашып көрсетіледі.
6. 3, 4 және 5-бағандарда шоттардағы ақша қалдықтары көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: KASE_DEALING_REGISTER
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
____________________________________________________________________ (ұйымның атауы)

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о счетах клиентов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов. Данные в Форме заполняются по состоянию на конец отчетного периода в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру текущих, корреспондентских и прочих счетов, привлеченных организатором торгов, в разрезе юридических лиц, в том числе в иностранной валюте.
6. В графах 3, 4 и 5 указываются остатки денег на счетах.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: KASE_DEALING_REGISTER
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование организации)

Сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен сауда-саттықты ұйымдастырушы операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген) сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан аспайтын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерінің жалпы сомасы 20__жылғы "__" _____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы есепті айда сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаларға жеңілдік жағдайлары ұсынылмағанын және сауда-саттықты ұйымдастырушының 1-кестеде көрсетілгендерді қоспағанда, басқа мәмілелерді жүзеге асырмағанын растайды.
2-кесте. 20__жылғы "___" "________" жағдай бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі
Р/с
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін)
Тұлғаның атауы (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
Резиденттік елі
Тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сауда-саттықты
ұйымдастырушымен ерекше
қатынастармен байланысты
тұлғалармен есепті ай ішінде
жасалған, сондай-ақ есепті күні
қолданыстағы мәмілелер туралы
есептің нысанына
қосымша
және сауда-саттықты
ұйымдастырушымен ерекше
қатынастармен байланысты
тұлғалардың
тізілімі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі 1-тарау. Жалпы ережелер

Общая сумма сделок организатора торгов с лицами, связанными особыми отношениями с ним, суммы которых по каждому виду операций организатора торгов, с лицом, связанным особыми отношениями с ним, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207), по состоянию на "__" __________ 20 __ года составляет ________ тысяч тенге.
Организатор торгов подтверждает, что в отчетном месяце льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с организатором торгов, не предоставлялись, и другие сделки, кроме указанных в Таблице 1, организатором торгов не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями по состоянию на "___" ______________ 20__ года
№ п/п
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Наименование (фамилия, имя, при наличии - отчество) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организатором торгов
1
2
3
4
5
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках
с лицами, связанными с
организатором торгов особыми
отношениями, заключенных в
течение отчетного месяца,
а также действующих на
отчетную дату, и реестр лиц,
связанных с организатором
торгов особыми отношениями
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы барлық мәмілелері туралы (1-кесте) және есепті күнге сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар (2-кесте) туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабымен және "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабымен айқындалады.
7. 2-кестені толтыру кезінде тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланыстылығының барлық белгілері көрсетіледі.
8. 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген) сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется организатором торгов ежемесячно. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до (1000) тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих на отчетную дату (Таблица 1), и о лицах, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями (Таблица 2) на отчетную дату.
6. Признак связанности лица с организатором торгов особыми отношениями определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
7. При заполнении Таблицы 2 указываются все признаки связанности лица особыми отношениями с организатором торгов.
8. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными особыми отношениями с ним, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным особыми отношениями с ним, превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207).

9. Егер сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы сауда-саттықты ұйымдастырушы активтерінің мөлшерінен жиынтығында 0,001 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 1-кестенің 2-бағанында және 2-кестенің 3-бағанында жеке тұлға үшін тегі мен аты міндетті түрде, бар болған кезде – әкесінің аты көрсетіледі.
11. 1-кестенің 14, 15 және 16-бағандарында талаптары қамтамасыз етудің болуы болжанатын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 1-кестенің 17, 18, және 19-бағандарында талаптары сыйақы төлеу болжанатын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
13. 1-кестенің 20-бағанында ағымдағы жылдың басынан бері жинақталған есептелген кіріс немесе шығыс сомасы көрсетіледі.
14. Егер мәміле жасау кезінде тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болмаған болса, 1-кестенің 26-бағанында былай деп көрсетіледі: "тұлға ________ бастап (жылы, айы, күні көрсетілген мерзімі) сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты болып табылады".
15. 2-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты барлық тұлғалар, оның ішінде мәмілелер жасалмаған тұлғалар көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: KASE_Dealings_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с
Мәмілені жасау күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қызметтерге ақы төлеу
Мәміленің түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің атауы
брокердің және (немесе) дилердің
Банктің
қор биржасының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Сәйкестендіру нөмірі
Номиналдық құнының (орналастыру бағасының) валютасы
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру бағасы)
Мәміленің көлемі (бағалы қағаздардың данасы)
Төлем валютасы
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайыздармен)
Мәміленің сомасы
10
11
12
13
14
15
16
17
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

9. Если собственный капитал организатора торгов имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными особыми отношениями с ним, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным особыми отношениями с ним, превышает 0,001 процент в совокупности от размера активов организатора торгов.
10. В графе 2 Таблицы 1 и графе 3 Таблицы 2 для физического лица фамилия и имя указываются обязательно, отчество - при его наличии.
11. В графах 14, 15 и 16 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают наличие обеспечения.
12. В графах 17, 18 и 19 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают выплату вознаграждения.
13. В графе 20 Таблицы 1 указывается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
14. Если на момент заключения сделки лицо не являлось лицом, связанным с организатором торгов особыми отношениями, в графе 26 Таблицы 1 указывается, что "лицо является связанным с организатором торгов особыми отношениями с ________ (дата с указанием дня, месяца и года)".
15. В Таблице 2 указываются все лица, связанные с организатором торгов особыми отношениями, в том числе с которыми сделки не заключались.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: KASE_Dealings_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Дата совершения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Оплата услуг
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги и наименование ее эмитента
брокера и (или) дилера
банка
фондовой биржи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Идентификационный номер
Валюта номинальной стоимости (цены размещения)
Номинальная стоимость одной ценной бумаги (цена размещения)
Объем сделки
Валюта платежа
Цена покупки одной ценной бумаги
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о совершенных
сделках по инвестированию
собственных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысанның 13, 15 және 17-бағандарындағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері репо операциясы – ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
6. 8-бағанда бағалы қағаздар нарығының түрі (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған) көрсетіледі. Егер мәміле ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған болса, онда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі.
7. 11 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
8. 15-бағанда сатушыға төленген сыйақы ескеріле отырып мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растау) қамтылатын баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
9. 16-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық пайыздармен (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен алу не иелену нәтижесінде қалыптасқан өтеуге кірістілік) көрсетіледі.
10. 17-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыстарды ескермегендегі сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161№ 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: KASE_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________ (Ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в графах 13, 15 и 17 Формы заполняются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного репо – открытие или закрытие и прочее).
6. В графе 8 указывается вид рынка ценных бумаг (организованный или неорганизованный). Если сделка совершена на организованном рынке ценных бумаг, то указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка.
7. В графах 11 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. В графе 15 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, содержащаяся в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
9. В графе 16 указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения).
10. В графе 17 указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: KASE_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________
(наименование Организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда бағалы қағаздар және эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы мен оның резиденттік елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі.
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздардың сәйкестендіру нөмірі – талап ету құқықтарын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрсетілуі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасымен көрсетіледі. Акциялар мен пайлар бойынша сатып алу құны акцияны немесе пайды сатып алу валютасымен көрсетіледі.
11. 10-бағанада валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар бойынша шығарылым валютасы, басқа да бағалы қағаздар бойынша – сатып алу валютасы көрсетіледі.
12. 11-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
13. 12-бағанда сатып алу құны бойынша бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі.
14. 16-бағанда халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) мөлшері көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам.
6. В графах 2 и 3 указываются наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается идентификационный номер ценных бумаг, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям и паям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции или пая.
11. В графе 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По долговым ценным бумагам указывается валюта выпуска, по иным ценным бумагам валюта приобретения.
12. В графе 11 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
13. В графе 12 указывается стоимость приобретения ценных бумаг по стоимости приобретения.
14. В графе 16 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.

15. 17-бағанда "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын", "пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын" немесе "амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын" бағалы қағаздың санаты көрсетіледі.
16. 18-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
17. 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген репо операциялары бойынша берілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
18. 20-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі.
19. 21-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі.
20. 22 және 23-бағандарда қор биржасы ресми тізімі секторының санаты "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі. Қор биржасы ресми тізімі секторының санаты болмаған кезде 22 және 23-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағаналар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Меншікті активтер есебінен жасалған керi репо және репо операцияларының құрылымы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161№ 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 15 – KASE_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаз эмитентінің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
Бағалы қағаздың Номиналдық құнының валютасы
Кезеңі
репо/кері репо операциясын ашу күні
репо/кері репо операциясын жабу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Кері репо операциялары
1.1.
тікелей тәсіл

15. В графе 17 указывается категория ценной бумаги "учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемые по амортизированной стоимости".
16. В графе 18 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 19 указывается стоимость ценных бумаг, переданных по операциям репо, отраженная в бухгалтерском учете.
18. В графе 20 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
19. В графе 21 указывается срок погашения долговых ценных бумаг.
20. В графах 22 и 23 указывается категория сектора официального списка фондовой биржи в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №15175). При отсутствии категории сектора официального списка фондовой биржи в графах 22 и 23 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре операций обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: 15 - KASE_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента ценной бумаги
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг
Валюта номинальной стоимости ценной бумаги
Период
дата открытия операции репо/ обратное репо
дата закрытия операции репо/ обратное репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Операции обратное репо
1.1.
прямой способ

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен жасалған керi репо және репо операцияларының құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда керi репо және (немесе) репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаз эмитентінің елі көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша олардың базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 4-бағанда репо және (немесе) керi репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі.
7. 5-бағанда репо және (немесе) керi репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 6-бағанда репо және (немесе) керi репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда репо және (немесе) керi репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың Номиналдық құнының валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
10. 11-бағанда репо және (немесе) керi репо операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
11. 12-бағанда репо және (немесе) керi репо операциясының бухгалтерлік есепте көрсетілген баланстық құны көрсетіледі.
12. 13-бағанда репо және (немесе) керi репо операциялары бойынша халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнінде және қосу белгісімен көрсетіледі.
13. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о структуре операций обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается страна эмитента ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям обратное репо и (или) репо. По депозитарным распискам заполняются сведения их базового актива.
6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо, с указанием ее типа.
7. В графе 5 указывается идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо.
8. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) обратное репо.
9. В графе 7 указывается валюта номинальной стоимости ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
10. В графе 11 указывается ставка вознаграждения по операциям репо и (или) обратное репо, установленная участниками операции репо и (или) обратное репо и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
11. В графе 12 указывается балансовая стоимость операции репо и (или) обратное репо, указанная в бухгалтерском учете.
12. В графе 13 указывается сумма резервов (провизий) по операциям репо и (или) обратное репо, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
13. При заполнении граф 14 и 15 указываются: рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

14. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 16 – KASE_Vklady_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Банктің/банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның атауы
Рейтингі
Валю тасы
Шарттың жасалу күні мен нөмірі
Салымның мерзімі (күндермен)
орналастыру күніне
есепті күнге
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Банктерде шоттардағы ақша
1.1.
2
Талап етуге дейiнгi салымдар
2.1.
3
Мерзiмдi салымдар
3.1.
4
Шартты салымдар
4.1.
5.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
5.1.
6.
Өзге заңды тұлғалардың шоттарындағы ақша
7
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салым бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайыздармен)
Салымға енгізілген сома (мың бірліктермен)
Баланстық құны, мың теңгемен
Анықтама үшін: қалыптастырылған резервтер (провизиялар), мың теңгемен
Ескертпе
теңгемен
шетел валютасында
Барлығы
оның ішінде салым бойынша есептелген сыйақы
9
10
11
12
13
14
15
...
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Меншікті активтер есебінен
орналастырылған салымдар
мен ақша туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

14. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: 16 - KASE_Vklady_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________ (наименование Организации)
№ п/п
Наименование банка/ организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Рейтинг
Валюта
Дата заключения и номер договора
Срок вклада (в днях)
на дату размещения
на отчетную дату
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Деньги на счетах в банках
1.1.
2.
Вклады до востребования
2.1.
3.
Срочные вклады
3.1.
4.
Условные вклады
4.1.
5.
Деньги на счетах в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5.1.
6.
Деньги на счетах в прочих юридических лиц
7.
Всего
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
Сумма, внесенная во вклад (в тысячах единиц)
Балансовая стоимость, в тысячах тенге
Справочно: сформированные резервы (провизии), в тысячах тенге
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
Всего
в том числе начисленное вознаграждение по вкладу
9
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету о вкладах и деньгах,
размещенных за счет
собственных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысанның 10, 12, 13 және 14-бағандарындағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 5 және 6-жолдар бойынша мәліметтер 4, 5 және 12-бағандар толтырылады.
6. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 3 және 4-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бойынша толтырылмайды.
7. 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
8. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салымның мерзімі ұзартылған кезде ұзартуы ескерілген мерзім көрсетіледі.
9. 10 және 11-бағандарда меншікті активтерді салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтер шетел валютасындағы салымға орналастырылған жағдайда, активтерді салымға орналастыру күніндегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен баламасы бір мезгілде көрсетіле отырып 11-баған толтырылады. Активтер теңгемен салымға орналастырылған жағдайда, 10-баған толтырылады. 10-баған мың теңгемен, 11-баған – шетел валютасының мың бірлігімен толтырылады.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в графах 10, 12, 13 и 14 Формы заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Сведения строк 1, 5 и 6 заполняются в графах 4, 5 и 12.
6. При заполнении граф 3 и 4 указывается рейтинг банка или организации, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по Национальному Банку Республики Казахстан.
7. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок указывается с учетом пролонгации.
9. В графах 10 и 11 указывается сумма размещения собственных активов во вклад. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату размещения активов во вклад. В случае размещения активов во вклад в тенге заполняется графа 10. Графа 10 заполняется в тысячах тенге, графа 11 - в тысячах единиц иностранной валюты.

10. Егер салымға меншік құқығын шектеулер болса, 15-бағанда "иә" сөзі жазылады.
11. Нысан салымдар мен ақша сомасы әрбір валюта, банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым бойынша жеке-жеке көрсетіліп жасалады.
12. 6-жол бойынша резидент-ұйымдардағы 1 және 5-жолдардың талаптарына сәйкес келмейтін, сондай-ақ бейрезидент ұйымдардағы шоттардағы ақша көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "__" ____________ жағдай бойынша
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 17 – KASE_IKDU
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
___________________________________________________ (Ұйымның атауы)
Р/с №
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Саны, дана
Ұйымға тиесілі акциялар санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Сатып алу күні
Ескерту
Барлығы
Есептелген сыйақы
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Жай акциялар
1.1.
...
2.
Артықшылықты акциялар
2.1.
...
3.
Салымдар мен пайлар
3.1.
4.
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есепке қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

10. Если имеются ограничения права собственности на вклад, в графе 15 проставляется слово "да".
11. Форма составляется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку и организации.
12. По строке 6 указываются деньги на счетах в организациях-резидентах, несоответствующие требованиям строк 1 и 5, а также организациях-нерезидентах.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "__" ____________ 20__ года
Индекс: 17 - KASE_IKDU
Периодичность: ежемесячная
Представляет: организатор торгов
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________
(наименование Организации)
№ п/п
Наименование юридического лица
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Количество, штук
Соотношение количества акций, принадлежащих организации к общему количеству голосующих акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Дата приобретения
Примечание
Всего
Начисленное вознаграждение
Размер резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Простые акции
1.1.
...
2.
Привилегированные акции
2.1.
...
3.
Вклады и паи
3.1.
4.
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к отчету об инвестициях в
капитал других юридических лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының еншілес және қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестицияларының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанның барлық деректері сауда-саттықты ұйымдастырушы капиталына қатысатын заңды тұлғалардың жай және артықшылықты акциялары, салымдары мен пайлары бөлігінде ұсынылады.
7. 3-бағанда сатып алу күніндегі басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың сатып алу құны көрсетіледі.
8. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
9. 6-бағанда басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнінде және қосу белгісімен көрсетіледі.
10. 7-баған акциялар бойынша жасалады.
11. 9-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
21-қосымша
Сауда-саттықты ұйымдастырушының есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы Сауда-саттықты ұйымдастырушының есептілікті ұсыну қағидалары "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және сауда-саттықты ұйымдастырушының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке сауда-саттықты ұйымдастырушының бірінші басшысы, сауда-саттықты ұйымдастырушының бас бухгалтері немесе сауда-саттықты ұйымдастырушының есебіне қол қоюға уәкілетті тұлғалар мен орындаушы қол қояды және сауда-саттықты ұйымдастырушыда сақталады.

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о размере инвестиций организатора торгов в капитал дочерних и ассоциированных организаций, а также других юридических лиц.
6. Все данные Формы представляются в разрезе простых и привилегированных акций, вкладов и паев юридических лиц, в капитале которых участвует организатор торгов.
7. В графе 3 указывается покупная стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц на дату приобретения.
8. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц, указанная в бухгалтерском учете.
9. В графе 6 указывается сумма резервов (провизий) по инвестициям в капитал других юридических лиц, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
10. Графа 7 составляется по акциям.
11. В графе 9 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Правила представления отчетности организатором торгов
1. Настоящие Правила представления отчетности организатором торгов разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления отчетности организатором торгов в Национальный Банк Республики Казахстан.
2. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем организатора торгов, главным бухгалтером организатора торгов или лицами, уполномоченными на подписание отчета организатора торгов, исполнителем и хранится у организатора торгов.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Есептілік Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта ұсынылады.
4. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін сауда-саттықты ұйымдастырушының бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) және сауда-саттықты ұйымдастырушының бас бухгалтері қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 59 қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесі
1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2817 тіркелген "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесі" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы № 77 қаулысы.
2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3706 тіркелген "Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы № 164 қаулысы.
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4848 тіркелген, 2007 жылғы 5 қыркүйекте "Заң газеті" газетінде № 135 (1164) жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 173 қаулысы.
4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5318 тіркелген "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы № 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі № 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы № 77 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 128 қаулысы.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Отчетность представляется в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате.
4. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем организатора торгов (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером организатора торгов.
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 59
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, утративших силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2817.
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года № 164 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3706.
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 173 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4848, опубликованное 5 сентября 2007 года в газете "Юридическая газета" № 135 (1338).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года № 128 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года № 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1865", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5318.

5. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5710 тіркелген "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы № 77 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 мамырдағы № 99 қаулысы.
6. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13001 тіркелген, 2016 жылғы 29 ақпанда "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 250 қаулысына қосымшаның 3-тармағы.

5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2009 года № 99 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5710.
6. Пункт 3 приложения к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 250 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13001, опубликованному 29 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан".