Төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін, тиісті құрамның әскери міндеттілерін немесе азаматтық персонал адамдарын тиісті құрамның лауазымдарына тағайындау (оның ішінде уақытша) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 маусымда № 13795 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 5 маусымдағы № 265 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 05.06.2017 № 265 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 4-тармағының, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 50-тармағының талаптарына сәйкес офицерлер құрамының лауазымдарын сапалы жасақтауды қамтамасыз ету, әскери қызметшілердің қызметте өсуін ынталандыру және офицерлер корпусының мәртебесі мен беделін арттыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін, тиісті құрамның әскери міндеттілерін немесе азаматтық персонал адамдарын тиісті құрамның лауазымдарына тағайындау (оның ішінде уақытша) қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Кадрлар департаментінің бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жолдасын;
3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастырсын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынсын.

Об утверждении Правил назначения (в том числе временно) на должности соответствующего состава военнослужащих нижестоящего состава, военнообязанных соответствующего состава либо лиц гражданского персонала
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 мая 2016 года № 242. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2016 года № 13795. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 5 июня 2017 года № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 05.06.2017 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях обеспечения качественного комплектования должностей офицерского состава, стимулирования карьерного роста военнослужащих и повышения статуса и престижа офицерского корпуса в соответствии с требованиями пункта 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", пункта 50 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения (в том числе временно) на должности соответствующего состава военнослужащих нижестоящего состава, военнообязанных соответствующего состава либо лиц гражданского персонала.
2. Начальнику Департамента кадров Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направить его копии в печатном и электронном видах на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) после официального опубликования приказ разместить на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-майор Т.С. Мұхтаровқа жүктелсін.
4. Бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 242 бұйрығымен
бекітілген
Төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін, тиісті құрамның
әскери міндеттілерін немесе азаматтық персонал адамдарын тиісті
құрамның лауазымдарына тағайындау (оның ішінде уақытша)
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) тиісті құрамның әскери лауазымдарын төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерімен, тиісті құрамның әскери міндеттілерімен немесе азаматтық персонал адамдарымен жасақтау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
тиісті құрамның лауазымдары – офицерлер құрамының лауазымдары;
тиісті құрамның әскери қызметшілері – офицерлер құрамының әскери қызметшілері;
төмен тұрған құрамның әскери қызметшілері – сарбаздар (матростар), сержанттар (старшиналар) құрамдарының әскери қызметшілері;
тиісті құрамның әскери міндеттілері – запастағы офицерлер;
азаматтық персонал – Қарулы Күштерде мемлекеттік қызметте болатын немесе еңбек қатынастарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары.
2. Төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін тиісті құрамның
лауазымдарына тағайындау тәртібі
3. Офицерлер құрамының әскери лауазымдарына тиісті құрамның әскери қызметшілерін тағайындау мүмкін болмаған кезде оларға әскери қызмет өткеретін және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде кемінде 5 жыл үздіксіз еңбек сіңірген, жоғары білімі және тиісті әскери мамандықтың бейініне жақын мамандығы бар төмен тұрған құрамның келісімшарт бойынша әскери қызметшілері тек "аға лейтенант" – "капитан" штаттық-лауазымдық санатындағы бос лауазымдарға тағайындалады. "Капитан" штаттық-лауазымдық санатындағы лауазымдарға тағайындау кезінде олардың бағынысында офицерлер болмайтын шарт сақталады.
4. Мамандықтар бойынша офицерлер құрамының лауазымдарына төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін тағайындау әскери оқу орындарын бітірушілерді бөлгеннен кейін жылына бір рет (тамыз – қыркүйек айында) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен жүргізіледі.
5. Офицерлермен жасақталуы тиіс лауазымдарға тағайындауға ұсынылған төмен тұрған құрамның келісімшарт бойынша әскери қызметшілері лауазымдарға тағайындалар алдында әскери қызметке жарамдылығы мәніне медициналық тексеруден өтеді, әскери оқу орнының не оқу орталығының жанында мынадай пәндер бойынша сынақтар мен тестілеу тапсырады:

3. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Министра обороны генерал-майора Мухтарова Т.С.
4. Приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 242
Правила
назначения (в том числе временно) на должности соответствующего
состава военнослужащих нижестоящего состава, военнообязанных
соответствующего состава либо лиц гражданского персонала
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок комплектования воинских должностей соответствующего состава военнослужащими нижестоящего состава, военнообязанными соответствующего состава либо лицами гражданского персонала (далее – Правила).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
должности соответствующего состава – должности офицерского состава;
военнослужащие соответствующего состава – военнослужащие офицерского состава;
военнослужащие нижестоящего состава – военнослужащие составов солдат (матросов), сержантов (старшин);
военнообязанные соответствующего состава – офицеры запаса;
гражданский персонал - граждане Республики Казахстан, находящиеся на государственной службе или состоящие в трудовых отношениях в Вооруженных Силах.
2. Порядок назначения на должности соответствующего состава
военнослужащих нижестоящего состава
3. При невозможности назначения на воинские должности офицерского состава военнослужащих соответствующего состава, на них назначаются военнослужащие по контракту нижестоящего состава, только на вакантные должности со штатно-должностной категорией "старший лейтенант" – "капитан", проходящие воинскую службу и имеющие выслугу в Вооруженных Силах Республики Казахстан не менее 5 лет непрерывно, высшее образование и специальность, родственную по профилю соответствующей воинской специальности. При назначении на должности со штатно-должностной категорией "капитан" соблюдается условие, что у них не будут в подчинении офицеры.
4. Назначение военнослужащих нижестоящего состава на должности офицерского состава по специальностям производится приказом Министра обороны Республики Казахстан один раз в год (в августе – сентябре месяце) после распределения выпускников военно-учебных заведений.
5. Военнослужащие по контракту нижестоящего состава, представленные к назначению на должности, подлежащие комплектованию офицерами, перед назначением на должности проходят медицинское обследование на предмет годности к воинской службе, сдают зачеты и тестирование при военном учебном заведении либо учебном центре по предметам:

1) тактикалық даярлық;
2) арнайы даярлық;
3) атыс дайындығы;
4) саптық даярлық;
5) жалпыәскери жарғылар;
6) дене дайындығы.
Одан басқа, әскери қызметшілер психологиялық тестілеу тапсырады.
6. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаменті Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қажеттілігіне сүйене отырып, жылына бір рет Қазақстан Республикасының Қорғаныс министріне офицерлер құрамының лауазымдарына тағайындауға ұсынылған төмен тұрған құрам әскери қызметшілерінің сынақтар мен тестілеу тапсыруы жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу туралы құқықтық актінің жобасын ұсынады.
Сынақтар қабылдауды және тестілеуді мыналар ұйымдастырады және өткізеді:
1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Жауынгерлік даярлық департаменті – тактикалық, арнайы, атыс, саптық даярлық және жалпыәскери жарғылар;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Тәрбие және идеологиялық жұмыстар департаменті – психологиялық тестілеу;
3) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Спорт комитеті – Армия орталық спорт клубы – дене дайындығы;
4) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас әскери-медициналық басқармасы – медициналық тексеру.
Сынақтар қабылдау мен тестілеу жөніндегі комиссияның төрағасы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының орынбасарлары қатарынан тағайындалады.
Сынақтар тапсыру және тестілеу қорытындылары бойынша бағалау ведомостарын, психологиялық тестілеу нәтижелерін қоса берумен хаттама жасалады, ол он күн мерзімде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаментіне жолданады.
Барлық сынақтар мен тестілерді табысты тапсырған әскери қызметшілер белгіленген тәртіппен офицерлер құрамының лауазымдарына тағайындалады.
7. Офицерлер құрамының лауазымдарына тағайындауға (оның ішінде уақытша) мыналар:
1) емдік дене шынықтыру (ЕДШ) тобындағы немесе медициналық комиссиялардың қорытындысы бойынша "әскери қызметке шамалы шектеулермен жарамды" деп танылған әскери қызметшілер;
2) оларға дене жүктемелері бойынша шектеулер ұсынылған медициналық тексеру қорытындысының нәтижелері бойынша жүкті болу дәйегі белгіленген кезде төмен тұрған құрамның келісімшарт бойынша әскери қызметші әйелдері, сондай-ақ азаматтық әйел персонал ұсыныла алмайды және тағайындалмайды.
8. Офицерлер лауазымдарына тағайындау кезінде әскери қызметшілерді тағайындауға ұсынған әскери бөлім (мекеме) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаментіне Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін жолдайды.

1) тактическая подготовка;
2) специальная подготовка;
3) огневая подготовка;
4) строевая подготовка;
5) общевоинские уставы;
6) физическая подготовка.
Кроме того, военнослужащие сдают психологическое тестирование.
6. Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан один раз в год исходя из потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан представляет Министру обороны Республики Казахстан проект правового акта об организации и проведении мероприятий по сдаче зачетов и тестирования военнослужащими нижестоящего состава, представленными к назначению на должности офицерского состава.
Организацию и проведение приема зачетов и тестирования проводят:
1) Департамент боевой подготовки Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан – тактическая, специальная, огневая, строевая подготовка и общевоинские уставы;
2) Департамент воспитательной и идеологической работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан – психологическое тестирование;
3) Спортивный комитет – Центральный спортивный клуб армии Министерства обороны Республики Казахстан – физическая подготовка;
4) Главное военно-медицинское управление Вооруженных Сил Республики Казахстан – медицинское обследование.
Председатель комиссии по приему зачетов и тестирования назначается из числа заместителей начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
По итогам сдачи зачетов и тестирования составляется протокол с приложением оценочных ведомостей, результатов психологического тестирования, который в десятидневный срок направляется в Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан.
Военнослужащие, успешно сдавшие все зачеты и тесты, установленным порядком назначаются на должности офицерского состава.
7. К назначению (в том числе временно) на должности офицерского состава не могут быть представлены и назначены:
1) военнослужащие, находящиеся в группе лечебной физической культуры (ЛФК) или признанные по заключению медицинских комиссий как "годные к воинской службе с незначительными ограничениями";
2) военнослужащие-женщины по контракту нижестоящего состава, а также женщины гражданского персонала при установлении факта беременности по результатам заключения медицинского обследования, при котором им рекомендованы ограничения по физическим нагрузкам.
8. При назначении на офицерские должности воинская часть (учреждение), представляющая военнослужащего к назначению, направляет в Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан перечень документов, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

3. Тиісті құрамның әскери міндеттілерін, төмен тұрған құрамның
әскери қызметшілерін немесе азаматтық персонал адамдарын тиісті
құрамның лауазымдарына уақытша тағайындау тәртібі
9. Офицерлер құрамының бос әскери лауазымдары болған жағдайда және оларға әскери қызметшілер тағайындалғанға дейін оларға Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде кемінде 3 жыл үздіксіз еңбек сіңірген, жоғары білімі және тиісті әскери мамандықтың бейініне жақын мамандығы бар тиісті құрамның әскери міндеттілері, төмен тұрған құрамның келісімшарт бойынша әскери қызметшілері, сондай-ақ жоғары білімі мен тиісті әскери мамандықтың бейініне жақын мамандығы және мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесі бар азаматтық персонал адамдары уақытша тағайындалады.
10. Офицерлер құрамының әскери лауазымдарына тиісті құрамның әскери міндеттілерін, төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін, азаматтық персонал адамдарын уақытша тағайындау әскери бөлімдер мен мекемелер командирлерінің (бастықтарының) бұйрықтарымен жүргізіледі.
11. Офицерлер құрамының әскери лауазымдарына төмен тұрған құрамның әскери қызметшілерін уақытша тағайындау тікелей бастығының баянаты бойынша, ал тиісті құрамның әскери міндеттілерін және азаматтық персонал адамдарын тағайындау олар әскери бөлімнің (мекеменің) кадр органына Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынғаннан кейін жүргізіледі.
Уақытша тағайындау кезінде мынадай шарттар сақталады:
1) тиісті құрам әскери міндеттілерінің бағынысында олардан әскери атағы бойынша үлкен адамдар болмауы тиіс;
2) төмен тұрған құрам әскери қызметшілерінің бағынысында офицерлер болмауы тиіс;
3) азаматтық персоналдың бағынысында әскери қызметшілер болмауы тиіс.
Олар бала күтімі бойынша демалыста болу кезеңінде офицерлер құрамының бос емес лауазымдарына жоғары білімі мен тиісті әскери мамандықтың бейініне жақын мамандығы және жұмыс тәжірибесі бар запастағы әскери міндеттілерді уақытша тағайындауға рұқсат етіледі.
12. Тиісті құрамның лауазымына әскери қызметші тағайындалған жағдайда осы лауазымға уақытша тағайындалған төмен тұрған құрамның әскери қызметшісі ол бұрын атқарған лауазымнан төмен емес лауазымға тағайындалады.
Тиісті құрамның лауазымдарына төмен тұрған
құрамның әскери қызметшілерін, тиісті құрамның
әскери міндеттілерін немесе азаматтық персонал
адамдарын тағайындау (оның ішінде уақытша)
қағидаларына
1-қосымша
Офицерлер лауазымдарына тағайындау үшін ұсынылатын сарбаздар
(матростар) және сержанттар (старшиналар) құрамының келісімшарт
бойынша әскери қызметшілеріне құжаттар тізбесі
Офицерлер лауазымдарына тағайындау үшін мынадай құжаттар ұсынылады:

3. Порядок временного назначения на должности соответствующего состава военнообязанных соответствующего состава, военнослужащих
нижестоящего состава либо лиц гражданского персонала
9. При наличии вакантных воинских должностей офицерского состава и до назначения на них военнослужащих, на них временно назначаются военнообязанные соответствующего состава, военнослужащие по контракту нижестоящего состава, имеющие выслугу в Вооруженных Силах Республики Казахстан не менее 3 лет непрерывно, высшее образование и специальность, родственную по профилю соответствующей воинской специальности, а также лица гражданского персонала, имеющие высшее образование и специальность, родственную по профилю соответствующей воинской специальности и опыт работы по специальности не менее 3 лет.
10. Временное назначение на воинские должности офицерского состава военнообязанных соответствующего состава, военнослужащих нижестоящего состава, лиц гражданского персонала производится приказами командиров (начальников) воинских частей и учреждений.
11. Временное назначение военнослужащих нижестоящего состава на должность офицерского состава осуществляется по рапорту непосредственного начальника, а военнообязанных соответствующего состава и лиц гражданского персонала после представления ими в кадровый орган воинской части (учреждения) перечня документов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При временном назначении соблюдаются следующие условия:
1) у военнообязанных соответствующего состава в подчинении не должны находиться лица, старше их по воинскому званию;
2) у военнослужащих нижестоящего состава в подчинении не должны находиться офицеры;
3) у гражданского персонала в подчинении не должны находиться военнослужащие.
Разрешается временно назначать на не вакантные должности офицерского состава на период их нахождения в отпуске по уходу за ребенком военнообязанных соответствующего состава или граждан, имеющих высшее образование и специальность, родственную по профилю соответствующей воинской специальности и имеющих опыт работы.
12. При назначении на должность соответствующего состава военнослужащего, военнослужащий нижестоящего состава, временно назначенный на эту должность, назначается на должность не ниже должности, которую он занимал ранее.
Приложение 1
к Правилам назначения на должности
офицерского состава Вооруженных Сил
Республики Казахстан военнослужащих
по контракту нижестоящего состава,
военнообязанных соответствующего
состава и лиц гражданского персонала
Перечень документов на военнослужащих по контракту составов
солдат (матросов) и сержантов (старшин), представляемых для
назначения на офицерскую должность
Для назначения на офицерскую должность представляются следующие документы:

1) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі белгіленген үлгідегі ұсыным (келісімшарт, рұқсатнама және жаңа лауазым бойынша қандай көзделгенін көрсете отырып);
2) қызметтік мінездеме;
3) нотариат куәландырған қосымшасымен дипломның көшірмесі;
4) жоғары оқу орнынан архивтік анықтамасы;
5) әскери бөлім (мекеме) куәландырған қызметтік карточканың көшірмесі;
6) әскери-дәрігерлік комиссияның медициналық куәландыру туралы анықтамасы;
7) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен әкімшілік құқық бұзушылықтарының жоқ екені туралы анықтама;
8) жергілікті әскери полиция бөлімінің жоғары лауазымға тағайындау үшін қайшы келетін мәліметтердің жоқ екені туралы анықтамасы.
Тиісті құрамның лауазымдарына төмен тұрған
құрамның әскери қызметшілерін, тиісті құрамның
әскери міндеттілерін немесе азаматтық персонал
адамдарын тағайындау (оның ішінде уақытша)
қағидаларына
1-қосымша
Офицерлер лауазымдарына уақытша тағайындалатын тиісті құрамның
әскери міндеттілеріне және азаматтық персоналға құжаттар
тізбесі
Офицерлер лауазымдарына тағайындау үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) ұсыным;
2) тиісті командирдің (бастықтың) қолдаухаты немесе баянаты;
3) еңбек шарты;
4) Қазақстан Республикасы азаматы жеке куәлігінің көшірмесі;
5) нотариат куәландырған қосымшасымен дипломның көшірмесі;
6) жоғары оқу орнынан архивтік анықтамасы;
7) нотариат куәландырған еңбек кітапшасының көшірмесі (еңбек өтілі болған жағдайда);
8) табысы туралы декларацияны тапсырғаны туралы анықтама;
9) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен әкімшілік құқық бұзушылықтарының жоқ екені туралы анықтама;
10) медициналық куәландырудан өткені туралы құжат.

1) представление установленного образца (с указанием контракта, допуск и какой предусмотрен по новой должности) на государственном и русском языках;
2) служебная характеристика;
3) нотариально заверенные копии диплома с приложением;
4) архивная справка с высшего учебного заведения;
5) копия служебной карточки, заверенная воинской частью (учреждением);
6) справка о медицинском освидетельствовании военно-врачебной комиссии;
7) справка Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан об отсутствии административных правонарушений;
8) справка местного отдела военной полиции об отсутствии сведений, противоречащих для назначения на высшую должность.
Приложение 2
к Правилам назначения на должности
офицерского состава Вооруженных Сил
Республики Казахстан военнослужащих
по контракту нижестоящего состава,
военнообязанных соответствующего
состава и лиц гражданского персонала
Перечень документов на военнообязанных соответствующего состава
и гражданский персонал, временно назначаемых на должности
офицерского состава
Для назначения на офицерскую должность представляются следующие документы:
1) заявление;
2) ходатайство или рапорт соответствующего командира (начальника);
3) трудовой договор;
4) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
5) нотариально заверенные копии диплома об образовании с приложением;
6) архивная справка с высшего учебного заведения;
7) нотариально заверенная копия трудовой книжки (при наличии трудового стажа);
8) справка о сдаче декларации о доходах;
9) справка Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан об отсутствии административных правонарушений;
10) документ о прохождении медицинского освидетельствования.