"Қазақстан Республикасының Құрметті (штаттан тыс) консулдарының функциялары мен өкілеттіктерін айқындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 23 мамырдағы № 08-1-1-1/201 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 10 мамырдағы № 11-1-2/251 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 21 шілдеде № 13959 тіркелді
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2016 жылғы 25 сәуірдегi № 240 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 95-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі туралы Ереженің 16-тармағының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Құрметті (штаттан тыс) консулдарының функциялары мен өкілеттіктерін айқындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 23 мамырдағы № 08-1-1-1/201 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8508 болып тіркелген, 2013 жылғы 25 маусымдағы № 155 (28094) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2016 жылғы 25 сәуірдегi № 240 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 95-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі туралы Ереженің 16-тармағының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Құрметті (штаттан тыс) консулдарының функциялары мен өкілеттіктерін айқындау жөніндегі нұсқаулығында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Құрметті (штаттан тыс) консулдарының функциялары мен өкілеттіктерін айқындау бойынша Нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі туралы Ережеге сәйкес жасалған және Қазақстан Республикасының Құрметті (штаттан тыс) консулдарының қызметтерін реттеудің негізгі ережелерін айқындайды.»;
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«4. Осы Нұсқаулықта мынадай терминдер және ұйғарымдар қолданылады:

О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 мая 2013 года № 08-1-1-1/201 "Об утверждении Инструкции по определению функций и полномочий Почетных (нештатных) консулов Республики Казахстан"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 10 июня 2016 года № 11-1-2/251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2016 года № 13959
В соответствии с пунктом 95 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и подпунктом 30) пункта 16 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 мая 2013 года № 08-1-1-1/201 «Об утверждении Инструкции по определению функций и полномочий Почетных (нештатных) консулов Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8508, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 25 июня 2013 года № 214-215 (27488-27489) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
«В соответствии с пунктом 95 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и подпунктом 30) пункта 16 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, ПРИКАЗЫВАЮ:»;
в Инструкции по определению функций и полномочий Почетных (нештатных) консулов Республики Казахстан, утвержденной вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Настоящая Инструкция по определению функций и полномочий Почетных (нештатных) консулов Республики Казахстан (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Консульским уставом Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и Положением о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, и определяет основные положения регулирования деятельности Почетных (нештатных) консулов Республики Казахстан.»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. В настоящей Инструкции используются следующие термины и определения:

1) консулдық архив – құжаттар, хат-хабарлар, аудио және бейне материалдар, ақпаратты электрондық жеткізгіштер, кітаптар, журналдар, тізілімдер, картотекалар, шифрлар, кодтар, мөрлер, мөртаңбалар және консулдық функцияларды орындауға арналған өзге де заттар;
2) консулдық деректеме – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналастырылған тақта, Құрметті консулдың қолдануындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік тілде Қазақстан Республикасының Құрметті консулдығының атауы жазылған мөр, мөртаңбалар мен бланкілер;
3) консулдық округ – консулдық функцияларды орындау үшiн консулдық мекемеге бөлiнiп берiлген аумақ;
4) консулдық үй-жайлар – меншік құқығы кімде болмасын, тек Қазақстан Республикасының Құрметті консулдығының мақсаты үшін ғана пайдаланылатын ғимараттар немесе ғимараттардың бір бөлігі және сол ғимаратқа немесе ғимарат бөлігіне қызмет ететін жер учаскесі;
5) Қазақстан Республикасының Құрметті консулдығы (бұдан әрі – консулдық мекеме) – Құрметті консул басқаратын консулдық мекеме;
6) Құрметті консул – Қазақстан Республикасының құрметті консулдығын басқаратын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметінде тұрмайтын, Қазақстан Республикасы атынан шет мемлекеттің аумағында консулдық округтің шегінде жекелеген консулдық функцияларды орындау тапсырылған адам.».
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың заңнамада көрсетілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары М.Б. Тілеубердіге жүктелсін.

1) консульский архив – документы, корреспонденция, аудио- и видеоматериалы, электронные носители информации, книги, журналы, реестры, картотеки, шифры, коды, печати, штампы и иные предметы, предназначенные для выполнения консульских функций;
2) консульский реквизит – Государственный Флаг Республики Казахстан, щит с Государственным Гербом Республики Казахстан, печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и названием Почетного консульства Республики Казахстан на государственном языке, штампы и бланки, находящиеся в пользовании Почетного консула;
3) консульский округ – территория, отведенная консульскому учреждению для выполнения консульских функций;
4) консульские помещения – используемые исключительно для целей Почетного консульства Республики Казахстан здания или части зданий и обслуживающий данное здание или части зданий земельный участок, кому бы ни принадлежало право собственности на них;
5) Почетное консульство Республики Казахстан (далее – консульское учреждение) – консульское учреждение, возглавляемое Почетным консулом;
6) Почетный консул – лицо, возглавляющее почетное консульство Республики Казахстан, не состоящее на государственной службе Республики Казахстан, которому поручено выполнение отдельных консульских функций от имени Республики Казахстан на территории иностранного государства в пределах консульского округа.».
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди М.Б.

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі                      Е.Ыдырысов

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан                       Е.Идрисов