Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жұмыскерлеріне қосымша ақыларды төлеу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 шілдеде № 13963 болып тіркелді.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жұмыскерлеріне қосымша ақыларды төлеу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Мына:
1) "Дене шынықтыру және спорт азаматтық қызметшілеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақыларды төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 438 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8274 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 17 шілдеде № 234 (27508) жарияланған);
2) "Дене шынықтыру және спорт азаматтық қызметшілеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақыларды төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 438 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 476 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9071 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қаңтарда жарияланған) күштері жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде түпнұсқасына толық сәйкес келетін оның графикалық форматтағы көшірмелерін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электронды және қағаз түріндегі көшірмелерін ресми жариялау үшін, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

Об утверждении Правил и условий выплаты доплат работникам организаций физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2016 года № 13963.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия выплаты доплат работникам организаций физической культуры и спорта.
2. Признать утратившим силу следующие приказы:
1) Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 20 декабря 2012 года № 438 "Об утверждении Правил выплаты доплат за условия труда гражданским служащим физической культуры и спорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8274, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 17 июля 2013 года № 234 (27508));
2) Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 20 декабря 2013 года № 476 "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 20 декабря 2012 года № 438 "Об утверждении Правил выплаты доплат за условия труда гражданским служащим физической культуры и спорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9071, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 27 января 2014 года).
3. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа в графическом формате в полном соответствии с его подлинником для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" копий настоящего приказа в бумажном и электронном виде, заверенные электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для официального опубликования, включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан;

4) осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2016 жылғы 29 маусымдағы
№ 190 бұйрығымен
бекітілген
Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жұмыскерлеріне қосымша
ақыларды төлеу қағидалары мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жұмыскерлеріне қосымша ақыларды төлеу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын дене шынықтыру-спорттық ұйымдар жұмыскерлеріне, азаматтық қызметшілеріне (бұдан әрі – Жұмыскерлер) еңбек жағдайлары үшін қосымша ақыларды төлеу тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Жұмыскерлерге қосымша ақылар мөлшері Спорт және дене шынықтыру істері комитеті немесе дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – мемлекеттік басқару органы) бекіткен еңбекақы қоры шегінде белгіленеді.
2-тарау. Қосымша ақыларды төлеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Жұмыскерлерге мынадай қосымша ақылар белгіленеді:
1) жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тікелей қамтамасыз еткені үшін қосымша ақы (бұдан әрі – 1-қосымша ақы);
2) спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлерін дайындау үшін қосымша ақы (бұдан әрі – 2-қосымша ақы);
3) алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) размещение настоящего приказа после официального опубликования в течение десяти календарных дней на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утвержден Приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 июня 2016 года № 190
Правила и условия выплаты доплат работникам организаций
физической культуры и спорта
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Правила и условия выплаты доплат работникам организаций физической культуры и спорта (далее – Правила) определяют порядок и условия выплаты доплат работникам, гражданским служащим физкультурно-спортивных организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета (далее - Работники).
2. Размеры доплат Работникам устанавливаются в пределах фонда оплаты труда, утвержденного Комитетом по делам спорта и физической культуры или местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта (далее - орган государственного управления).
Глава 2. Порядок выплаты доплат
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Работникам устанавливаются следующие доплаты:
1) доплата за непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса (далее – доплата 1);
2) доплата за подготовку чемпионов и призеров спортивных соревнований (далее - доплата 2);
3) исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Жұмыскерлерге қосымша ақының мөлшерін белгілеуді мемлекеттік басқару органының келісімі бойынша тиісті мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын дене шынықтыру-спорттық ұйымның (бұдан әрі – ұйым) басшысы жүзеге асырады.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген қосымша ақылар мөлшерлері спорттық жарыстардың хаттамаларымен расталған спортшылардың нәтижелері негізінде белгіленеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. 1-қосымша ақының жалпы мөлшері күнтізбелік жылдың қорытындылары бойынша қаулымен бекітілген қосымша ақылардың 1-тармағы 1) - 7) тармақшаларында, 2-қосымша ақының жалпы мөлшері күнтізбелік жылдың қорытындылары бойынша қаулымен бекітілген қосымша ақылардың 2-тармағы 1) - 7) тармақшаларында көрсетілген мөлшерлерді қосу жолымен айқындалады.
Егер спортшы бір жылдың ішінде спорттық жарыстарда, оның ішінде әртүрлі спорт түрлері бойынша бірнеше жоғары нәтиже көрсетсе, онда 1 және 2-қосымша ақылар мөлшерлері спорт түрлері бойынша ең жоғары көрсеткіштің бірі бойынша жүргізіледі.
1-параграф. Жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тікелей қамтамасыз еткені үшін қосымша ақы төлеу
7. 1-қосымша ақыны төлеу ұйым Жұмыскерлеріне тиісті контингентке қабылданған спортшылардың жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тікелей қамтамасыз еткені үшін белгіленеді.
8. Ұйымдардың басшылары мемлекеттік басқару органына жыл сайын, 25 желтоқсаннан кешіктірмей қосымша ақылардың мөлшерін көрсете отырып және спорттық жарыстардың хаттамаларын қоса бере отырып, қосымша ақылардың мөлшерін келісу үшін хат жолдайды.
Мемлекеттік басқару органы хат түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күндік мерзімде қосымша ақылардың мөлшерлерін қарайды және алқалы келіседі.
9. 1-қосымша ақыны төлеу тиісті ұйым спортшыларының алған нәтижелерінің жалпы мөлшерінен келесі пайыздарда белгіленеді:
1) ұйымның басшысына 100%-ға дейін;
2) ұйым басшының орынбасарына 90%-ға дейін;
3) мемлекеттік жаттықтырушыға, бас жаттықтырушыға, аға жаттықтырушыға, аға жаттықтырушы-оқытушыға, әдіскерге, нұсқаушыға 100%-ға дейін;
4) құрылымдық бөлімшелердің, филиалдың басшысына, бөлім, қызмет, сектор, спорттық құрылыс, асхана, бассейн, жатақхана, жылқы шаруашылығы, интернат, медициналық кешен басшысына (меңгеруші), психологқа, тәрбиешіге, хореографқа, аккомпаниаторға, дәрігерге, массаж жасаушыға, бас бухгалтерге, бас бухгалтердің орынбасарына, бухгалтерге, экономистке, заңгерге, мемлекеттік сатып алу менеджеріне 80%-ға дейін;

4. Установление размера доплат для Работников осуществляется руководителем соответствующей физкультурно-спортивной организации, содержащейся за счет средств государственного бюджета (далее - организация) по согласованию с органом государственного управления.
5. Размеры доплат, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 3 настоящих Правил, устанавливаются на основании результатов спортсменов, подтверждаемых протоколами спортивных соревнований.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Общий размер доплаты 1 определяется путем сложения размеров, указанных в подпунктах 1)-7) пункта 1 Доплат, утвержденных постановлением, по итогам календарного года, общий размер доплаты 2 - путем сложения размеров, указанных в подпунктах 1)-7) пункта 2 Доплат, утвержденных постановлением по итогам календарного года.
В случае, если спортсмен на спортивных соревнованиях в течение года показал несколько высоких результатов, в том числе по разным спортивным дисциплинам, размеры доплат 1 и 2 устанавливаются по одному наивысшему показателю по спортивной дисциплине.
Параграф 1. Выплаты доплат за непосредственное обеспечение
высококачественного учебно-тренировочного процесса
7. Выплата доплаты 1 устанавливается Работникам организации за непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса спортсменов, зачисленных в контингент соответствующей организации.
8. Руководители организаций для согласования размера доплат направляют письмо с указанием размера доплат и приложением протоколов спортивных соревнований в орган государственного управления ежегодно, не позднее 25 декабря.
Орган государственного управления в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления рассматривает и коллегиально согласовывает размер доплат.
9. Выплата доплаты 1 определяется от общего размера полученного результата спортсменами соответствующей организации в следующих процентах:
1) руководителю организации до 100 %;
2) заместителю руководителя организации до 90 %;
3) государственному тренеру, главному тренеру, старшему тренеру, старшему тренеру-преподавателю, методисту, инструктору до 100 %;
4) руководителям структурных подразделений, филиала, руководителю (заведующему) отдела, службы, сектора, спортивного сооружения, столовой, бассейном, общежитием, конным хозяйством, интернатом, медицинским комплексом, психологу, воспитателю, хореографу, аккомпаниатору, врачу, массажисту, главному бухгалтеру, заместителю главного бухгалтера, бухгалтеру, экономисту, юристу, менеджеру по государственным закупкам до 80 %;

5) зоотехникке, мал дәрігеріне, ат бағушыға, әбзелшіге, атшыға, инженерге, техникке, механикке, мылтықшыға, қайраушыға, майлаушыға, спорттық команданы тасымалдаушы автокөлік жүргізушісіне 70%-ға дейін;
6) медбикеге, зертханашыға, операторға, аспазшыға және ас үй жұмысшысына 40%-ға дейін;
7) команда бастығына, нұсқаушы-спортшыға, инспекторға, менеджерге, баспасөз хатшысына 60%-ға дейін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. 1-қосымша ақы мөлшері бір күнтізбелік жыл ішінде қолданылады, бұл ретте спорттық жарыстардың нәтижелері осы деңгейдегі келесі спорт жарыстары өткізілгенге дейін қолданыста болады.
Егер ағымдағы қаржы жылының ішінде спортшы өзінің нәтижесін жақсартса, онда бұл нәтиже келесі (жоспарлы) қаржы жылы есепке алынады.
Егер спортшы ұйымның контингентінде кемінде 6 ай болған және қаржы жылы ішінде басқа ұйымға ауысқан жағдайда 1-қосымша ақылар спортшы нәтижелер көрсеткен ұйымның жұмыскерлері үшін осы деңгейдегі келесі спорт жарыстары өткізілгенге дейін қолданыста болады.
2-параграф. Спорттық жарыстардың чемпиондарын және жүлдегерлерін дайындағаны үшін қосымша ақы төлеу
11. 2-қосымша ақы төлеу тиісті спорт түрі бойынша бөлімшеге қабылданған спорттық жарыстардың чемпиондары немесе жүлдегерлері болған (бұдан әрі – чемпиондар, жүлдегерлер) спортшыларды даярлаған ұйымда жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы (бұдан әрі – жаттықтырушы) лауазымын атқаратын Жұмыскерлерге белгіленеді. Чемпиондар мен жүлдегерлер спорттың басқа спорт түріне қатысуы кезінде қосымша ақы төленбейді.
12. 2-қосымша ақы төлеу мөлшері бір күнтізбелік жыл ішінде қолданылады, бұл ретте спорттық жарыстардың нәтижелері осы деңгейдегі келесі спорт жарыстары өткізілгенге дейін қолданыста болады.
Егер ағымдағы қаржы жылының ішінде спортшы өзінің нәтижесін жақсартса, онда бұл нәтиже келесі (жоспарлы) қаржы жылы есепке алынады.
13. 2-қосымша ақы төлеу осы деңгейдегі мына:
1) қаулымен бекітілген қосымша ақының 2-тармағында көрсетілген спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлерін дайындаған;
2) қаулымен бекітілген қосымша ақының 2-тармағында көрсетілген спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлерін дайындаған және басқа ұйымға ауысқан;
3) бір ұйымнан екінші ұйымға осы спортшылармен ауысып, қаулымен бекітілген қосымша ақының 2-тармағында көрсетілген спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлерін дайындаған жаттықтырушылар үшін спорттық жарыстарды өткізгенге дейін қолданылады.

5) зоотехнику, ветеринарному врачу, конюху, шорнику, коноводу, инженеру, технику, механику, оружейнику, заточнику, смазчику, водителю автотранспорта, сопровождающего спортивную команду до 70 %;
6) медицинской сестре, лаборанту, оператору, повару и кухонному рабочему до 40 %;
7) начальнику команды, инструктору-спортсмену, инспектору, менеджеру, пресс-секретарю до 60 %.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Размер доплаты 1 действует в течение одного календарного года, при этом результаты спортивных соревнований действуют до проведения следующих спортивных соревнований данного уровня.
В случае, если в течение текущего финансового года спортсмен улучшил свой результат, то данный результат учитывается в следующем (плановом) финансовом году.
В случае, если спортсмен состоял в контингенте организации не менее 6 месяцев и в течение финансового года перешел в другую организацию, то доплата 1 действует до проведения следующих спортивных соревнований данного уровня для Работников организации, при которой спортсмен показал результаты.
Параграф 2. Выплаты доплат за подготовку чемпионов и
призеров спортивных соревнований
11. Выплата доплаты 2 устанавливается Работникам, занимающим в организации должности тренера, тренера-преподавателя (далее-тренер), подготовившим спортсменов, ставших чемпионами или призерами спортивных соревнований (далее - чемпионы, призеры), зачисленных на отделение по соответствующему виду спорта. При участии чемпионов, призеров в другом виде спорта доплаты не осуществляются.
12. Размер доплаты 2 действует в течение одного календарного года, при этом результаты спортивных соревнований действуют до проведения следующих спортивных соревнований такого же уровня.
В случае, если в течение текущего финансового года спортсмен улучшил свой результат, то данный результат учитывается в следующем (плановом) финансовом году.
13. Доплаты 2 действуют до проведения следующих спортивных соревнований данного уровня для тренеров:
1) подготовивших чемпионов, призеров спортивных соревнований, указанных в пункте 2 Доплат, утвержденных постановлением;
2) подготовивших чемпионов, призеров спортивных соревнований, указанных в пункте 2 Доплат, утвержденных постановлением, и перешедших в другую организацию;
3) подготовивших чемпионов, призеров спортивных соревнований, указанных в пункте 2 Доплат, утвержденных постановлением, которые перешли с этими спортсменами из одной организации в другую организацию.

14. Осы ұйымға түскенге дейін чемпион, жүлдегер болған спорт жарыстарының спортшылары ауысқан ұйымдар жаттықтырушылары үшін 2-қосымша ақы қолданылмайды.
15. Егер чемпионмен, жүлдегермен екі немесе одан көп жаттықтырушы жұмыс істеген жағдайда, тиісті спорт түрінен жыл қорытындысы бойынша 2-қосымша ақының жалпы пайыздық мөлшері жаттықтырушылардың санына бөлінеді.
16. Егер жаттықтырушы спорттың ойын түрлері бойынша бүкіл команданы дайындаған жағдайда 2-қосымша ақы қаулымен бекітілген Қосымша ақының 2-тармағының 1-7) тармақшаларында белгіленген 3-ке тең коэффициентті тиісті мөлшерге көбейту арқылы айқындалады.
Егер спорттың командалық ойын түрлерінен жаттықтырушы бір немесе одан көп спортшы дайындаса, оған мынадай мөлшерде 2-қосымша ақы белгіленеді:
1) бір спортшы үшін – қаулымен бекітілген Қосымша ақының 2-тармағында белгіленген тиісті мөлшерден 100%;
2) әрбір кейінгі спортшы үшін – қаулымен бекітілген Қосымша ақының 2-тармағында белгіленген тиісті мөлшерден 20%.
3-параграф. Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясының жұмыскерлеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы төлеу
Ескерту. 3-параграф алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Қосымша ақыларды төлеу шарттары
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. 1 және 2-қосымша ақыларды төлеу ұйым спортшыларының республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда көрсеткен нәтижелерінің қорытындылары бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 15.05.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Для тренеров организации, в которую перешли спортсмены спортивных соревнований, ставшие чемпионами, призерами до перехода в эту организацию, доплата 2 не распространяется.
15. В случае, если с чемпионом, призером работали два или более тренера, общий размер доплаты 2 по соответствующему виду спорта в процентах по итогам года делится на количество тренеров.
16. В случае, если тренер подготовил всю команду по игровым видам спорта, доплата 2 определяется путем умножения коэффициента, который равен 3, на соответствующий размер, установленный в подпунктах 1-7) пункта 2 Доплат, утвержденных постановлением.
В случае, если тренер по игровым командным видам спорта подготовил одного и более спортсменов, ему определяется доплата 2 в следующих размерах:
1) за одного спортсмена – 100 % от соответствующих размеров, установленных в пункте 2 Доплат, утвержденных постановлением;
2) за каждого последующего спортсмена – 20 % от соответствующих размеров, установленных в пункте 2 Доплат, утвержденных постановлением.
Параграф 3. Выплаты доплат за особые условия труда работникам
дирекции штатных национальных команд и спортивного резерва
Сноска. Параграф 3 исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Условия выплаты доплат
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Выплата доплат 1 и 2 производится по итогам результатов, показавших спортсменами организации на республиканских и международных спортивных соревнованиях.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 15.05.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).