Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 10 маусымдағы № 241 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 шілдеде № 13968 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 31 тамыздағы № 346 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 31.08.2021 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық мониторинг және ақпарат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
М. Мырзағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ә. Исекешев
2016 жылғы 16 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Қ. Бишімбаев

Об утверждении Правил ведения Государственного регистра выбросов и переноса загрязнителей
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 10 июня 2016 года № 241. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2016 года № 13968. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 августа 2021 года № 346.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 31.08.2021 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения Государственного регистра выбросов и переноса загрязнителей.
2. Департаменту экологического мониторинга и информации Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр
о инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
16 июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
________________ К. Бишимбаев

2016 жылғы 23 маусым
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2016 жылғы 10 маусымдағы
№ 241 бұйрығымен
бекітілген
Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік
тіркелімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабының 29) тармақшасына (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленді және Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімін жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Кодекстің 160-бабының 1-тармағына сәйкес Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімі (бұдан әрі - ЛШТМТ) - ашықтықты қамтамасыз ету мақсатында қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүргізетін, ашық қолжетімді түрде орналастырылған эмиссияның жай-күйі және қоршаған ортаның ластануы туралы құрылымдалған дерекқор.
3. ЛШТМТ ластаушы заттардың шекті жол берілетін шоғырлануы, олардың денсаулыққа және қоршаған ортаға әсері туралы ақпаратты, сондай-ақ ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдары бойынша басқа да ғылыми негізделген ақпаратты және табиғат пайдаланушылар туралы ақпаратты қамтиды.
4. Кодекстің 160-бабының 3-тармағына сәйкес табиғат пайдаланушылар туралы ақпарат:
1) табиғат пайдаланушының атауын, заңды мекенжайын және қызмет түрін;
2) берілген экологиялық рұқсаттың электрондық нұсқасын;
3) қоршаған ортаға эмиссиялардың нақты көлемі бойынша ақпаратты;
4) өндiрiстiк экологиялық бақылау бағдарламасының және экологиялық мониторинг есептерінің, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының электрондық нұсқасын;
5) мемлекеттік экологиялық бақылау нәтижелерін;
6) бюджетке қоршаған ортаға эмиссиялар үшін, оның ішінде белгіленген нормативтерден тыс міндетті төлемдер туралы мәліметтерді қамтиды.
5. Өндірістік алаң деп өндірістік, әкімшілік, санитариялық-тұрмыстық және қосалқы ғимараттар мен құрылыстар орналастырылған қорғалатын және қоршалған аумақ түсініледі, онда табиғат пайдаланушы қоршаған ортаға эмиссиялармен байланысты қызметін жүзеге асырады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін жүргізу тәртібі
6. І санаттағы объектілері бар табиғат пайдаланушылар (бұдан әрі - Табиғат пайдаланушылар) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органына (бұдан әрі - аумақтық орган) әр өндірістік алаңның орналасқан жері бойынша жыл сайын 1 сәуірге дейін өткен жылға арналған мынадай ақпаратты:

23 июня 2016 года
Утверждены
приказом и.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
от 10 июня 2016 года № 241
Правила ведения Государственного регистра выбросов и переноса
загрязнителей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения Государственного регистра выбросов и переноса загрязнителей (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее - Кодекс) и определяют порядок ведения Государственного регистра выбросов и переноса загрязнителей.
2. В соответствии с пунктом 1 статьи 160 Кодекса Государственный регистр выбросов и переноса загрязнителей (далее - ГРВПЗ) - структурированная база данных о состоянии эмиссии и загрязнения окружающей среды, размещенная в открытом доступе, которая ведется уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее - уполномоченный орган) в целях обеспечения прозрачности.
3. ГРВПЗ содержит информацию о предельно допустимых концентрациях загрязняющих веществ, их влиянии на здоровье и окружающую среду, а также другую научно обоснованную информацию по выбросам и переносам загрязнителей и информацию о природопользователях.
4. В соответствии с пунктом 3 статьи 160 Кодекса информация о природопользователях содержит:
1) наименование, юридический адрес, вид деятельности природопользователя;
2) электронный вариант выданного экологического разрешения;
3) информацию по объему фактических эмиссий в окружающую среду;
4) электронный вариант программы производственного экологического контроля и отчетов экологического мониторинга, плана мероприятий по охране окружающей среды;
5) результаты государственного экологического контроля;
6) сведения об обязательных платежах в бюджет за эмиссии в окружающую среду, в том числе за сверхустановленные нормативы.
5. Под производственной площадкой понимается охраняемая и огражденная территория размещения производственных, административных, санитарно-бытовых и вспомогательных зданий и сооружений предприятия, на которой природопользователем осуществляется деятельность, с которой связаны эмиссии в окружающую среду.
Термины и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области охраны окружающей среды.
Глава 2. Порядок ведения Государственного регистра выбросов и
переноса загрязнителей
6. Природопользователи, имеющие объекты I категории (далее-Природопользователи), ежегодно до 1 апреля предоставляют в территориальный орган уполномоченного органа по охране окружающей среды (далее -территориальный орган)по месторасположению каждой производственной площадки, следующую информацию за предыдущий год:

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Табиғат пайдаланушы туралы жалпы мәліметтерді;
2) берілген экологиялық рұқсаттың электрондық нұсқасын;
3) мынадай:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атмосфералық ауаға ластаушы заттардың нақты эмиссиялар көлемі бойынша;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша су объектілеріне ластаушы заттардың нақты эмиссиялар көлемі бойынша;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірістік алаңда пайда болған өндіріс және тұтыну қалдықтары туралы;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірістік алаңда пайда болған күкіртті орналастыру туралы ақпаратты;
4) өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасының және экологиялық мониторинг есептерінің электрондық нұсқасын;
5) Кодекстің 99-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті органмен бекітілетін нысан бойынша қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын және аталған жоспардың орындалуы туралы есебін;
6) мемлекеттік экологиялық бақылау нәтижелерін;
7) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджетке қоршаған ортаға эмиссиялар үшін, оның ішінде белгіленген нормативтерден тыс міндетті төлемдер туралы мәліметтерді ұсынады.
7. Өз меншігінде бір облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында орналасқан бірнеше өндірістік алаңы бар табиғат пайдаланушылар қоршаған ортаға эмиссиялар туралы ақпаратты әр өндірістік алаң бойынша бөлек ұсынады.
8. Аумақтық орган есепті жылдан кейінгі жылдың екінші тоқсаны ішінде осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген тізімдемеге сәйкес ақпаратты электрондық нысанда уәкілетті органға ұсынады.
9. Уәкілетті орган кодекстің 163-бабының 2-тармағына сәйкес ЛШТМТ-ны ашық қолжетімді түрде орналастырады.
Ластауыштардың
шығарындылары мен
тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
I санаттағы объектілері бар табиғатты пайдаланушы туралы жалпы
мәліметтер (бұдан әрі – Табиғат пайдаланушы)
Атауы
Табиғат пайдаланушының деректері
1
Есепті кезең*
2
Табиғат пайдаланушының атауы және оның заңды мекенжайы, байланыс телефоны, электрондық поштасының мекенжайы
3
Табиғат пайдаланушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
4
Табиғат пайдаланушының экономикалық қызметінің негізгі түрі
5
Өндірістік алаңның атауы және оның географиялық координаттары (градустар, минуттар, секундтар) және өндірістік процестің қысқаша сипаттамасы
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушы есепті кезеңге ақпаратты әр жылдың 1 қаңтары мен 31 желтоқсан аралығына ұсынады.
Табиғат пайдаланушының
басшысы _______________________ __________ ______
Т.А.Ә.(болған жағдайда) қолы м.о.
Ластауыштардың
шығарындылары мен
тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың нақты эмиссиялар көлемі
бойынша ақпарат
Табиғат пайдаланушының атауы _________________________________
Өндірістік алаңның атауы _____________________________
Есепті кезең*__________________________*
КАС** нөмірі
Ластаушы заттың атауы
Белгіленген норматив (тонна жылына)
Нақты шығарындылар (тонна жылына
Нақты эмиссияларды анықтау әдістемелері (есептеу әдісі, аспаптық өлшеу)
1

1) общие сведения о Природопользователе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронный вариант выданного экологического разрешения;
3) информацию:
по объему фактических эмиссий загрязняющих веществ в атмосферный воздух по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
по объему фактических эмиссий загрязняющих веществ в водные объекты по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
об отходах производства и потребления, образованных на производственной площадке, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
о размещении серы, образованной на производственной площадке, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) электронный вариант программы производственного экологического контроля и отчета экологического мониторинга;
5) план мероприятий по охране окружающей среды и отчет о выполнении данного плана, по форме, утверждаемой уполномоченным органом в соответствии с пунктом 2 статьи 99 Кодекса;
6) результаты государственного экологического контроля;
7) сведения об обязательных платежах в бюджет за эмиссии в окружающую среду, в том числе за сверхустановленные нормативы по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
7. Природопользователи, имеющие в своей собственности несколько производственных площадок, расположенных на территории одной области (города республиканского значения, столицы), предоставляют информацию об эмиссиях в окружающую среду по каждой производственной площадке отдельно.
8. Территориальный орган в течение второго квартала года, следующего за отчетным годом, предоставляет в уполномоченный орган, в электронной форме, согласно описи, информацию, указанную в пункте 6 настоящих Правил.
9. Уполномоченный орган размещает ГРВПЗ в открытом доступе, согласно пункту 2 статьи 163 Кодекса.
Приложение 1
к Правилам ведения
Государственного
регистра выбросов и
переноса загрязнителей
Форма
Общие сведения о природопользователе, имеющего объекты
I категории (далее - Природопользователь)
Наименование
Данные Природопользователя
1
Отчетный период*
2
Наименование Природопользователя и его юридический адрес, контактный телефон, адрес электронной почты
3
Бизнес-идентификационный номер Природопользователя (БИН)
4
Основной вид экономической деятельности Природопользователя
5
Наименование производственной площадки, ее географические координаты (градусы, минуты, секунды) и краткая характеристика производственного процесса
Примечание:
*Природопользователь предоставляет информацию за отчетный период с 1 января по 31 декабря каждого года.
Руководитель
Природопользователя ____________________ _________ ______
Ф.И.О. (при наличии) подпись м.п.
Приложение 2
к Правилам ведения
Государственного
регистра выбросов и
переноса загрязнителей
Форма
Информация по объему фактических эмиссий загрязняющих
веществ в атмосферный воздух
Наименование Природопользователя ________________________
Наименование производственной площадки _____________________________
Отчетный период* __________________________
Номер КАС**
Наименование загрязняющего вещества
Установленный норматив (тонн в год)
Фактические выбросы (тонн в год)
Методы определения фактических эмиссии (расчетный метод, инструментальные замеры)
1

1330-20-7
Ксилолдар
57
Хлоридтер (жалпы Cl түрінде)
58
Хлор және органикалық емес қосылыстар (HCl түрінде)
59
1332-21-4
Асбест
60
Цианидтер (жалпы CN түрінде)
61
Фторидтер (жалпы в F түрінде)
62
***Атаулары бойынша өзге де ластаушы заттар:
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушы ақпаратты әр жылдың 1 қаңтары мен 31 желтоқсан аралығына ұсынады;
**КАС нөмірі - химиялық қосылыстардың бірегей сандық идентификаторын уәкілетті орган толтырады;
***ластаушы заттың атауын көрсету қажет.
Табиғат пайдаланушының
басшысы _______________________ __________ ______
Т.А.Ә.(болған жағдайда) қолы м.о.
Ластауыштардың
шығарындылары мен
тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өндірістік алаңда пайда болған өндіріс және тұтыну қалдықтары
туралы ақпарат
Табиғат пайдаланушының атауы _________________________________
Өндірістік алаңның атауы _____________________________
Есепті кезең*__________________________*
Қалдықтардың атауы
Қалдықтардың қауіптілік деңгейі
Қалдықтардың агрегаттық жағдайы
Есепті кезеңнің басындағы өндірістік алаңда орналасқан қалдықтардың жалпы саны (жылына тонна)
Пайда болған қалдықтар саны (жылына тонна)
Есепті кезеңіндегі жинау, тасымалдау, кәдеге жарату, қайта өңдеу және көму операцияларын орындаушы субъектілерімен берілген қалдықтар саны (жылына тонна)
Өндірістік алаңдағы меншік иелерінің өздерімен қайта өңделген, кәдеге жаратылған қалдықтар саны (жылына тонна)
Есепті кезеңде өндірістік алаңдағы орналасқан нақты қалдықтар саны
Қалдықтармен жұмыс істеу тәсілдері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушы есепті кезеңге ақпаратты әр жылдың 1 қаңтары мен 31 желтоқсан аралығына ұсынады.
Табиғат пайдаланушының
басшысы _______________________ __________ ______
Т.А.Ә.(болған жағдайда) қолы м.о.
Ластауыштардың
шығарындылары мен
тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өндірістік алаңда пайда болған күкіртті орналастыру туралы
ақпарат
Табиғат пайдаланушының атауы _________________________________
Өндірістік алаңның атауы _____________________________
Есепті кезең*__________________________*
Агрегаттық жағдайы
Есепті кезеңнің басындағы өндірістік алаңдағы күкірттің мөлшері, (жылына тонна)
Түзілген күкірттің мөлшері, (жылына тонна)
Кәдеге жаратуға, залалсыздан дыруға және т.б. берілген күкірттің мөлшері, (жылына тонна)
Қайта пайдаланған күкірттің мөлшері, (жылына тонна)
Есепті кезеңдегі жағдай бойынша өнеркәсіптік алаңда жинақталған күкірттің мөлшері, (жылына тонна)
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушы есепті кезеңге ақпаратты әр жылдың 1 қаңтары мен 31 желтоқсан аралығына ұсынады.
Табиғат пайдаланушының
басшысы _______________________ __________ ______
Т.А.Ә.(болған жағдайда) қолы м.о.
Ластауыштардың
шығарындылары мен
тасымалдарының
мемлекеттік тіркелімін
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Бюджетке қоршаған ортаға эмиссиялар үшін, оның ішінде
белгіленген нормативтерден тыс міндетті төлемдер туралы
мәліметтер
Табиғат пайдаланушының атауы
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі және нөмірі
Нормативтік эмиссиялар үшін төленді мың тг.
Нормативтен тыс эмиссиялар үшін төленді мың тг.
Атмосфералық ауа
Су
Қалдықтар
Атмосфералық ауа
Су
Қалдықтар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Табиғат пайдаланушының
басшысы _______________________ __________ ______
Т.А.Ә.(болған жағдайда) қолы м.о.

1330-20-7
Ксилолы
57
Хлориды (в виде общего Сl)
58
Хлор и неорганические соединения (в виде общего НСl)
59
1332-21-4
Асбест
60
Цианиды (в виде общего CN)
61
Фториды (в виде общего F)
62
***Иные загрязняющие вещества по наименованиям:
Примечание:
* Природопользователь представляет информацию за период с 1 января по 31 декабря каждого года;
** номер КАС - уникальный численный идентификатор химических соединений, заполняется уполномоченным органом;
*** необходимо указать наименование загрязняющего вещества.
Руководитель
Природопользователя ____________________ _________ ______
Ф.И.О. (при наличии) подпись м.п.
Приложение 4
к Правилам ведения
Государственного
регистра выбросов и
переноса загрязнителей
Форма
Информация об отходах производства и потребления,
образованных на производственной площадке
Наименование Природопользователя__________________________
Наименование производственной площадки_________________________
Отчетный период*__________________________
Наименование отходов
Уровень опасности отходов
Агрегатное состояние отходов
Общее количество размещенных отходов на промышленной площадке на начало отчетного периода (тонн в год)
Количество образованных отходов (тонн в год)
Количество, переданных отходов субъектам, выполняющим операции по сбору, транспортировке, утилизации, переработке и захоронению за отчетный период, (тонн в год)
Количество переработанных, утилизированных отходов самим собственником отходов на промышленной площадке (тонн в год)
Количество фактически размещенных на промышленной площадке отходов за отчетный период
Способы обращения с отходами
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
*Природопользователь предоставляет информацию за отчетный период с 1 января по 31 декабря каждого года.
Руководитель
Природопользователя ____________________ _________ ______
Ф.И.О. (при наличии) подпись м.п.
Приложение 5
к Правилам ведения
Государственного
регистра выбросов и
переноса загрязнителей
Форма
Информация о размещении серы, образованной на
производственной площадке
Наименование Природопользователя _________________________
Наименование производственной площадки_________________________
Отчетный период*__________________________
Агрегатное состояние
Количество серы на промышленной площадке на начало отчетного периода (тонн в год)
Количество образованной серы (тонн в год)
Количество переданных на утилизацию, обезвреживание и т.д. серы (тонн в год)
Количество вторично использованной серы (тонн в год)
Количество накопленных на промышленной площадке серы по состоянию на отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
*Природопользователь предоставляет информацию за отчетный период с 1 января по 31 декабря каждого года.
Руководитель
Природопользователя ____________________ _________ ______
Ф.И.О. (при наличии) подпись м.п.
Приложение 6
к Правилам ведения
Государственного
регистра выбросов и
переноса загрязнителей
Форма
Сведения об обязательных платежах в бюджет за эмиссии в
окружающую среду, в том числе за сверхустановленные нормативы
Наименование Природопользователя
Номер и срок действия разрешения
Уплачено за нормативные эмиссии тыс. тг.
Уплачено за сверхнормативные эмиссии тыс. тг.
Атмосферный воздух
Вода
Отходы
Атмосферный воздух
Вода
Отходы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель
Природопользователя ____________________ _________ ______
Ф.И.О. (при наличии) подпись м.п.